• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

تاثیر اسم روی شخصیت آدمها

Intellectuel

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان3
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
l
پاسخ : تاثیر اسم روی شخصیت آدمها

الان یه سوال فنی به نظر شما شمیم اسم پسر باشه مسخره نمیشه؟
درباره ی تاثیر اسم روی شخصیت هم مثلا اسم یکی غلام باشه خیلی اون طرف اذیت میشه تاثیش زیاده تا حدودی مثلا خود من معلما اسم به سادگیو نمیفهمن (آخه من اسمم توی شناسنامه شمیمه است)هی باید اول سال جواب پس بدم ~X(

Parinaz.

پری‌ناز
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قزوین
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
آزاد تهران جنوب
رشته دانشگاه
طراحی لباس

یکی از آشناهامون یه همکلاسی داشته اسمش آب بوده.خوب اسم به قول شما unique یه و یه جورایی قشنگه :P
ولی فامیلیش.... X_Xفامیلیش طالبیه X_X یعنی آب طالبی :-" X_X فک کن....پدر مادرش چه فکری کردن واقعا؟ :O
شایدم این بنده خدا جوک میگفت شایدم راست میگفت :-"ولی یه مثالی بود که یه اسم خوب میتونه به یه فاجعه تبدیل بشه

مهتاب

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
دانشگاه
BUMS
رشته دانشگاه
Med

به نظر من اسم ری شخصیت آدم خیلی تاثیر داره .. مثلا داشتم با دوستم حرف میزدیم ..
اگه اسم من طلعت بود .. با من دوس نمی شد یا اگه اسم اون نسا بود من باهاش دوس نمیشدم ..( :Djust for kidding )

Ogjfdnhdbkfrgccfvv

Dgbhvfjbjnjgh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
شیراز
رشته دانشگاه
حقوق

من خودم اسمم لیلاست و همه بهم میگن لیلی:-)
خب بعد من الان ب خاطر همین ی جورایی زندگیم با لیلی و مجنون بسته شده<3
ینی میتونم بگم شدیدا تو زندگیم ب عشق اهمیت میدم x:

كياناز

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان ۱
شهر
اصفهـان
سال فارغ التحصیلی
96

خود من كه وقتي يه اسميو ميشنوم تقريبا يه چيزايي از ظاهر و شخصيت طرف مياد تو ذهنم مثلا وقتي ميگن فاطمه و زهرا يه ادم چادري مومن 8->مياد تو ذهنم.اما بهم ثابت شده تصوراتم درست نبودن مثلا يكيو ميشناسم اسمش زهراس اما اصلا يه ادم مذهبي و مومن و نماز خون و اين حرفا نيس در عوض يكيو ميشناسم اسمش الناست اما از يه خانواده ي مذهبيه :-\

كياناز

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان ۱
شهر
اصفهـان
سال فارغ التحصیلی
96

ما يه دو قلو تو فاميلمون داريم اسماشون هانا و ماناست...قشنگن ام اسماي سبكين مثلا فكرشو بكنيد اين بچه بزرگ شده تو كارت دعوت عروسيش نوشتن:هانا و سعيد!زشت نيس اخه؟

كياناز

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان ۱
شهر
اصفهـان
سال فارغ التحصیلی
96

من به شخصه عاااشقه اسممم(اسمم هستم)چون تكه...نميگم ديگه هيچكي به اسم من تو اين دنيا نيس اما من از وقتي كه پامو گذاشتم تو دنيا نشنيدم كسي اسمش كياناز باشه همه دوستامم ميگن اسمتو تا به حال نشنيده بوديم!از مادر و پدرم و صد البته خاله پروانم كه خدا رحمتش كنه يه دنيا ممنونم كه اين اسم زيبا رو روي من گذاشتن! >:D<(اولش لا قرانو وا ميكنن سوره مائده مياد تصميم ميگيرن اسممو بذارن مائده(كه ازش متنفففرم)اما خاله پروانم قربونش برم مخالفت ميكنه ميگه كياناز)

melika15

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان۲
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1395
تلگرام
اینستاگرام

اسم به نظر من میتونه خیلی تاثیر داشته باشه برروی شخصیت آدما و همچنین اعتماد به نفسشون انتخاب نام مستقیما"در شکل گیری شخصیت بچه تاثیر نداره بلکه برخورد و عکس العمل اطرافیان و فامیل در ... اسم ادما نشون دهنده شخصيتشونه ... به مرور اسم روی شخصیت اثر میذاره ونشان دهنده نوع فرهنگ و نوع چارچوبی فکری آون خانواده است.

Intelligenz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان3
شهر
مشهد

به نظرم خیلی تاثیر داری ولی اینکه خوده آدمم از اسمش راضی باشه خیلی مهمه ولی بعضیا داقعا اسمشون به خودشون نمیاد
درمورده تاثیر رو شخصیتم باید بگم تا حد زیادی به نظرم تاثیر داره به خصوص اگه کسی رو ندیده باشی با توجه به اسمش یک تصور از اون تو ذهنت به وجود میاد

robomash

Lily Delicated
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار

به نظر من که هم رو دید بقیه نسبت به اون فرد تاثیر داره هم روی شخصیت خود فرد. به عنوان مثال حسی که آدم باشنیدن اسم بهار و رقیه به آدم دست میده کاملا متفاوته همین طور تصورمون از اون آدم. همون طور که روی ما تاثیر میذاره قطعا رو خود طرف هم تاثیر داره چون اون هر روز این اسم رو بارها می شنوه و بهش حساس میشه. از همه مهم تر انتخاب اسم بچه ارتباط خیلی خیلی زیادی با فرهنگ خانواده داره. مثلا کسی که اسمش زهرا باشه تصور میره که خونواده مذهبی داشته باشه اما کسی که اسمش آتوسا یا آناهیتا باشه بیشتر احتمال میره که خونواده وطن دوستی داشته باشه چون این ها اسم های اصیل ایرانی هستن که مربوط به زمان هخامنشیان بودن و اهمیت خانواده در شخصیت افراد و تربیت اون ها از هیچ کس پوشیده نیست.

robomash

Lily Delicated
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار

به نقل از dreamy girl :
من خودم اسمم لیلاست و همه بهم میگن لیلی:-)
خب بعد من الان ب خاطر همین ی جورایی زندگیم با لیلی و مجنون بسته شده<3
ینی میتونم بگم شدیدا تو زندگیم ب عشق اهمیت میدم x:
من تا حالا خیلی رو تاثیر اسم رو شخصیت آدما فکر کردم، آدمایی که اسمشون یکی بوده رو با هم مقایسه می کردم تا ببینم چه چیزهای مشترکی دارن. 2 تا دوست دارم به اسم لیلا که یکی تهرانه و یکی بناب و چندین ساله که می شناسمشون اتفاقا اونا هم احساساتی هستن :)

sahel.skualer

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
R@!-!N@MaY! f@rzan3gan
شهر
t3!-!r@N
رشته دانشگاه
اگه خدا بخواد تبهکار!

راستش به نظرم اشتباه می کنید!
به نظر من اسم هیچ تاثیری نمی تونه داشته باشه رو طرف مگه اینکه خیلی دیگه چیز ضایعی باشه.
من خودمم اسمم ساحله و راستش هیچ ارتباط خاصی با اسمم بر قرار نمی کنم. نه از دریا خوشم میاد نه از اون قصه های شاعرانه ی ساحلی و کنار دریا!
یه جورایی فکر می کنم افرادی که اسمشون روشون تاثیر بذاره افرادی با اعتماد به نفس پایین هستن!(البته اینو یه توهین حساب نیارین چون هرکس حق داره نظر خودشو بی پرده بیان کنه!) به این دلیلی که نتونستن شخصیت محکمی برای خودشون بسازن از چیزایی که در مورد اسمشون در اطرافیان شنیده بودن و یا علت نام گذاریشون تاثیر میگیرن برای هدف دادن و سیر کردن تو محیط زندگیشون.
ولی بر عکس اسما روی افکار اولیه افراد از یه شخصیت ممکنه تاثیر گذار باشن! اگه قبلا شخصیو به اون نام میشناختن معمولا بر اساس اون یه قضاوت ناخودآگاهانه رو اطرافیانشون انجام میدن که ازشون خوششون بیاد یا نه و گاهی اگه چنین اسمی به گوششون نخورده باشه از رو حروف اون و شباهتش به یه سری از کلمات!
به هر حال اسم مبحث خیلی جالبیه! ولی یه چیز با ثبات نیس که مثلا بگی همه ساحلا یا مریما یه رفتار دارن چون خودم به شخصه این اواخر با چن تا ساحل آشنا شدم که هر کودوم تا دلتون بخواد فرق داشتن!

با تشکر
ساحل

skYboy

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
مدال المپیاد
نجوم و اخترفیزیک
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

اين ك بگين نه تاثير نمي ذاره اشتباس ا ... امروز ديگه اسم ه فرد،از اين ك كلمه اي با3 براي صدا زدن اون فرد فراتر رفته.
تصور كنين ي نفر ي اسمي داره،ضايع(البته از نظر خودش)،دست ه كم اون هميشه سعي مي كنه ك اسم شو پنهون كنه ا بقيه و اين خودش خيلي،باور كنين خيلي تو اعتماد ب نفسش تاثير ميذاره. :-< :-<
اينا همه خودش تاثير ه ديگه.
در كل اگه اسم تاثيري نداشت و اهميت چنداني براي افراد نداشت پ چرا اين قدر وقت صرف ه انتخابش ميشه؟

مهسافت

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
صنایع غذایی

اره خیلی تاثیر داره!
همه ی دوستام ک اسمشون ارامـــ ـــه ارومن!
همین طور ساحل...دریا...! (;

matin320

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شهید باهنر
رشته دانشگاه
دامپزشک / سیاست

به نقل از melika15 :
اسم به نظر من میتونه خیلی تاثیر داشته باشه برروی شخصیت آدما و همچنین اعتماد به نفسشون انتخاب نام مستقیما"در شکل گیری شخصیت بچه تاثیر نداره بلکه برخورد و عکس العمل اطرافیان و فامیل در ... اسم ادما نشون دهنده شخصيتشونه ... به مرور اسم روی شخصیت اثر میذاره ونشان دهنده نوع فرهنگ و نوع چارچوبی فکری آون خانواده است.

دقیقا و من وحشتناک از اسمم راضی ام =))

L.E

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 ِ تهران
شهر
تهران

اسم فقط روي شخصيت ها تأثير نمي ذاره!
روي بقيه ي چيزا مخصوصا خوراكيا يا اسم رستورانام خيلي تأثير داره!
مثلا من به شخصه نمي تونم برم يه رستوراني به اسم ... هممم... مگس مثلا!
يا يه لو اشكي به اسم شيخ بابا رو (هست به اين اسم) به سختي مي خورم چون ياد پير مردو اينا ميفتم بعد نمي شه خورد!:دي

• شروع کننده موضوع

shekoofeh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از گولـی :
اسم فقط روي شخصيت ها تأثير نمي ذاره!
روي بقيه ي چيزا مخصوصا خوراكيا يا اسم رستورانام خيلي تأثير داره!
مثلا من به شخصه نمي تونم برم يه رستوراني به اسم ... هممم... مگس مثلا!
يا يه لو اشكي به اسم شيخ بابا رو (هست به اين اسم) به سختي مي خورم چون ياد پير مردو اينا ميفتم بعد نمي شه خورد!:دي
یا مثلا یه دونه هست تو تهران ؛ " امیر سگ پز " :-" اسم رستورانه :-"
خب ؛ موضوع اینه که غیر از ذهنیتی که تو ذهن مخاطب ایجاد می کنه ؛ توی روند کار خود اونجا هم تاثیر داره یا نه. ( تاثیر اسم بر شخصیت آدمها. )

robomash

Lily Delicated
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار

تو مشهد هم یک اغذیه هست به اسم حسین کثیف :))

L.E

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 ِ تهران
شهر
تهران

به نقل از Shek8fe :
یا مثلا یه دونه هست تو تهران ؛ " امیر سگ پز " :-" اسم رستورانه :-"
خب ؛ موضوع اینه که غیر از ذهنیتی که تو ذهن مخاطب ایجاد می کنه ؛ توی روند کار خود اونجا هم تاثیر داره یا نه. ( تاثیر اسم بر شخصیت آدمها. )
ینی چی؟!ینی مثلا چون می دونه کثیفه اسمشم این گذاشته؟!
خوب اینکه یه جورایی می شه پروندن مشتری!
فک نمی کنم!شاید همینطوری یه سری آدم چِت جمع شدن که اسم بذارن براش صرفا!
ولی روی ذهنیت بقیه ی آدما خیلی تاثیر داره!
حالا اینکه چرا اسمش اینه رو نمی دونم!

clever child

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Allame Helli.II
شهر
Tehran
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
Tehran Polytechnic
رشته دانشگاه
Electrical Engineering

بله خیلی تأثیر داره
چون اولین نماینده انسان چهره است بعد اسم ، و به مرور هم رفتار دیگران در آدم تأثیر میذاره حالا اگه این اسم بد باشه تأثیر دیگران بر آدم منفی میشه

بالا