• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سریع ترین راه یاد گرفتن فرانسوی چیه؟

• شروع کننده موضوع

Arm4n

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
مهاباد
سال فارغ التحصیلی
1401
چند وقت پیش فرمای مهاجرتی کانادا رو واسمون فرستادن و داخلش یه قسمت داشت که باید سطح زبان فرانسویتو علامت میزدی اما کمترین حدش "basic" بود که اونم نداشتیم. یه مدت باهاش سر و کله زدم ولی آخرش تسلیم شدم و تصمیم گرفتم که باگت تایم
اونایی که فرانسوی بلدین یه روش سریع (در حد چند ماه) واسه یاد گرفتن فرانسوی در یه حد خیلی کم چی پیشنهاد میدین؟

G.MM

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
University of Paris-Saclay
رشته دانشگاه
Integrative Biology and Animal Physiology
تلگرام
اینستاگرام
اگه بخوای خودت بخونی سخته واقعا مخصوصا سطح های اول که بیس کل زبانه
پیشنهاد من بهت کلاس فشرده یا معلم خصوصیه
اگه میخوای خودت تنها بخونی یک سری کتاب هست که میتونه کمکت کنه و ویدیو های اموزشی خوبی هم میتونی پیدا کنه تو اینترنت
فقط پیشنهاد من بهت اینه اگه واقعا هیچی بلد نیستی اول با کلیپ ها و کتابایی شروع کن که به فارسی توضیح میدن
بعدش که یکم دستت اومد برو سراغ اونایی که همش فرانسویه
موفق باشی ^^

Hotaru

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 4d
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
زیست‌شناسیِ دریا
شاید الان خوندن قواعد و کلمات برای تو مفید نباشه یا حتی به شیوهٔ کتاب‌های آموزشگاهی پیش رفتن.
به نظرم موضوع یا مکالمه‌های خیلی سادهٔ فرانسوی رو یه جوری پیدا کن و سعی کن در اون موضوع به خصوص عبارت‌های پرکاربرد یاد بگیری و قواعد لازم و کلمات لازم رو با توجه به همون عبارات جلو ببری.

• شروع کننده موضوع

Arm4n

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
مهاباد
سال فارغ التحصیلی
1401
اگه بخوای خودت بخونی سخته واقعا مخصوصا سطح های اول که بیس کل زبانه
پیشنهاد من بهت کلاس فشرده یا معلم خصوصیه
اگه میخوای خودت تنها بخونی یک سری کتاب هست که میتونه کمکت کنه و ویدیو های اموزشی خوبی هم میتونی پیدا کنه تو اینترنت
فقط پیشنهاد من بهت اینه اگه واقعا هیچی بلد نیستی اول با کلیپ ها و کتابایی شروع کن که به فارسی توضیح میدن
بعدش که یکم دستت اومد برو سراغ اونایی که همش فرانسویه
موفق باشی ^^
خودمم تو فکر معلم خصوصی بودم چون باید خونوادگی یاد میگرفتیم و اونوقت لازم نبود بیام به بقیه یاد بدم ولی خب کرونا اومد و حالا حالا‌ها هم نمیخواد بره :^|
خودت منبع واسه یاد گرفتن فرانسوی از فارسی یا انگلیسی چی پیشنهاد میدی؟ چون این غول بیس زبانو بتونم شکست بدم از اونجایی که میرم تو محیط و راحت میشه از منابع فرانسوی هم استفاده کرد.
مرسی بکو واسه راهنماییت :]

• شروع کننده موضوع

Arm4n

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
مهاباد
سال فارغ التحصیلی
1401
شاید الان خوندن قواعد و کلمات برای تو مفید نباشه یا حتی به شیوهٔ کتاب‌های آموزشگاهی پیش رفتن.
به نظرم موضوع یا مکالمه‌های خیلی سادهٔ فرانسوی رو یه جوری پیدا کن و سعی کن در اون موضوع به خصوص عبارت‌های پرکاربرد یاد بگیری و قواعد لازم و کلمات لازم رو با توجه به همون عبارات جلو ببری.
آها پس فعلا دستور زبانو ول می‌کنم. مرسی :]
واسه عبارت و لغات چه منابعی پیشنهاد میکنی؟ تا پرکاربرد تر باشه بهتره چون لازم نیست ازش استفاده کنیم. ممنون ^^

G.MM

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
رشته دانشگاه
تلگرام
اینستاگرام
خودمم تو فکر معلم خصوصی بودم چون باید خونوادگی یاد میگرفتیم و اونوقت لازم نبود بیام به بقیه یاد بدم ولی خب کرونا اومد و حالا حالا‌ها هم نمیخواد بره :^|
خودت منبع واسه یاد گرفتن فرانسوی از فارسی یا انگلیسی چی پیشنهاد میدی؟ چون این غول بیس زبانو بتونم شکست بدم از اونجایی که میرم تو محیط و راحت میشه از منابع فرانسوی هم استفاده کرد.
مرسی بکو واسه راهنماییت :]
بذار قبلش یک سوال بپرسم
قراره آزمون زبان بگیرن ازت؟
یا صرفا میخوای یک چیزی یاد داشته باشی؟

• شروع کننده موضوع

Arm4n

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
مهاباد
سال فارغ التحصیلی
1401
بذار قبلش یک سوال بپرسم
قراره آزمون زبان بگیرن ازت؟
یا صرفا میخوای یک چیزی یاد داشته باشی؟
نه، ولی شاید در حد چند کلمه تو مصاحبه فرانسه حرف بزنن (در حد کم)

G.MM

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
رشته دانشگاه
تلگرام
اینستاگرام
نه، ولی شاید در حد چند کلمه تو مصاحبه فرانسه حرف بزنن (در حد کم)

خب تحقیق کن ببین معمولا چیا میپرسن که روی اونا کار کنی بیشتر
ببین من منبع هامو دوست داشتم و خیلی خوب بودن ولی با معلم پیش رفتم
بدون معلم حقیقتش نمیدونم خیلی
فعلا ویدیو های اموزشی ببین که به فارسی یا انگیلیسی توضیح میدن
تو یوتیوب زیاده
و اینکه من قبول ندارم دستور و لغت رو
و اینکه من قبول ندارم قواعد رو نخونی
قواعد ساده که بیس زبانه رو بخون و سعی کن مثالاشو خوب یاد بگیری و مثال بزنی برای خودت
این کتابایی که گرامر رو توی مکالمه یاد میدن میتونه جالب باشه
که خب من نمیشناسم ((:

Hotaru

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 4d
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
زیست‌شناسیِ دریا
آها پس فعلا دستور زبانو ول می‌کنم. مرسی :]
واسه عبارت و لغات چه منابعی پیشنهاد میکنی؟ تا پرکاربرد تر باشه بهتره چون لازم نیست ازش استفاده کنیم. ممنون ^^
من خودم Grammair en Dialogue دارم. وصال بوک‌شاپ داردش. می‌تونی اینترنتی سفارش بدی. مکالمه‌های بسیار آسون داره سطح A1ش. سعی کن مکالمه‌ها رو حفظ بشی با گوش کردن. بعد از هر مکالمه هم دستور زبان یادت می‌ده و تمرین داره. یه کتاب دیگه شبیه این هم هست Vocabulaire en Dialogue اگر خواستی دایرهٔ لغاتت بیشتر بشه می‌تونی ازش استفاده کنی.
و اینکه من نگفتم دستور زبان رو ول کن : )) گفتم صرفا قواعد خوندن برات مفید نیست. قاعده رو باید با عبارات پرکاربرد یادبگیری، حداقل من خودم با قاعده خوندن به جایی نرسیدم.

itsmaew

Professional time-waster
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ث
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
الزهرا
رشته دانشگاه
ریاضی[ات و کاربردها]
سلام. من بیشتر از دوساله ک میرم کلاس فرانسه! این اواخر ترمام فشرده هم هستن. متدو اینام اوکی‌ان. اما چیزی ک همیشه مامانم بم میگه اینه ک ادم با کلاس تنها ب جایی نمیرسه. با این همه بهتره کلاس بری اما باید خودتو درگیر اون زبان بکنی تا بتونی ب نتیجه ای که میخوای برسی. راههاشم دیدن فیلم یا گوش دادن ب پادکستای اموزشیه. نرم افزار duolingo هم خیلی نرم افزار کاربردیه ک من همچنان ازش استفاده میکنم..
پیشنهاد من اینه ک کلاس برو؛ اما صرفا تمرکزت رو نزار رو کلاس و به اون بسنده نکن

ftme481

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شاهرود
سال فارغ التحصیلی
1398
بشین فیلم فرانسوی ببین با دو زیر نویس فارسی و فرانسوی بعد جملاتشو با ترجمه هاش سعی کن یاد بگیری میتونی یه جا بنویسی و حفط کنی این راحت ترین روش برای یادگیری گرامرشه چون به معلم خصوصی دسترسی نداری
مثلا الان بچه ها کلماتو یاد دارن ولی گرامر رو از حرفای بقیه یاد میگیرن چیزی نمیخونن اینم تو میتونی به این روش یاد بگیری ولی خیلی وقت گیره اما خب بهت کمک زیاد میکنه

.Rainbow.

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1396
از سایتای memrise و duolingo استفاده کن یا رزتا استون نصب کن (;

رحمتی!

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
باشه
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
یه خورده شیمی
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر
رشته دانشگاه
پلیمر
من راجب فرانسوی اطلاعاتی ندارم اما الان خودم دارم آلمانی رو یاد میگیرم تقریبا دو سه هفتس
به نظر من از دولینگو استفاده کن جدا ازون فیلمای فرادرسم بگیر
با این دوتا یکم میتونی خودتو تا سطح بیسیک بکشی بالا

merfan x1

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 2
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد
بهتره روش های یادگیری رو یادبگیر
کتاب حافظه نامحدود از کوین هورسلی رو بخون
150صفحست و نسخه الکترونیکش هم هست که خیلی ارزونه

MHO

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
اگر زمان و هزینه کلاس فشرده رفتن رو داری که هیچ اما درمورد سلف لرن (که شخصا خیلی فان‌تر و جذاب‌تر می‌دونم‌ش):
درمورد فرانسوی چیزی نمیدونم ولی تقریبا چند ماه هست که دارم اسپنیش یاد میگیرم و بنظرم پروسه سلف‌لرن راه یکسانی داره.
من یک اپ پیدا کردم ب اسم Busuu. که ووکب و گرامر رو در در قالب گفتگو و جملات کاربردی و باکس‌های توضیحی یاد میده و میتونی با بقیه رایتینگ تمرین کنی. درواقع نیتیوها اون‌جا هستن و جملات تو رو تصحیح می‌کنن و تو هم میتونی متقابلا کمک‌شون کنی مثلا انگلیسی یاد بگیرن. فیلم‌های real world داره که میتونی کامپریهنشن‌ت رو باهاشون چک کنی.
درمورد دولینگو، من درخت‌ش رو کامل کردم خیلی وقت پیش و میشه گفت فقط و فقط در حد بیسیک که یک چیزایی تو مغزت شکل بگیره بدرد میخوره، نه بیشتر. پوینت گرامری خاصی نداره، نمیتونی لیست کلمات رو تو اپ ببینی و جز گرامر محدود و کلی چیزی نداره، مگر در قالب جمله. پس موثر نیست.
اپ دیگه، italki هست که میتونی با نیتیو‌ها صحبت کنی و بنویسی و تصحیح کنن نوشته‌هات رو.
اپ دیگه برای لغات (جمله، فریز و ...) و حافظه، Anki هست ک یک جعبه لایتنر دیجیتال به حساب میاد و نه فقط برای زبان بلکه برای هرچیزی میشه ازش استفاده کرد. خودم الان برای زبان و درسهای دانشگاه ازش استفاده میکنم.
برای ووکب، هم میتونی کتاب‌های (مثلا) ۱۰۰۰ کلمه پرکاربرد رو دان کنی و کلمات‌ش رو توی انکی وارد کنی و هرروز تمرین کنی. یا هم مثلا اپ Learnfrench vocabulary رو استفاده کنی. من نسخه اسپنیش‌ش رو دارم و واقعا تا B1 حداقل برام جواب بود.
گرامر. من به‌شخصه دوست دارم با گرامر سر و کله بزنم و کتاب گرامر بخونم و تمرین حل کنم و .. بخاطر همین کتاب‌های سری practice makes perfect رو پیشنهاد میکنم ک تنوع زیادی در موضوع آموزش دارن (سنتنس بیلدر، ووکب، گامپلیت گرامر و .....)، ممکنه کتاب‌های فور دامیز هم جواب باشه، راجع به این تو گودریدز یا یوتیوب سرچ کن.
پلاس اینکه گرامر رو میتونی با ساختن جملات شخصی، جذب کنی.
و ویدیوهای یوتیوب. بگرد ویدیو با زیرنویس فرانسوی پیدا کن، چون بدون زیرنویس و زیرنویس انگلیسی بدرد نمیخوره. من دو تا سریال اسپنیش رو تماما با زیرنویس غیر اسپنیش دیدم و کاملا بدرد نخور بود کارم اما الان ویدیوهای کوتاه اخبار یا آموزشی یا مینی‌سریال‌های آبکی مییینم و کلماتی ک بنظرم جالب میاد رو تو انکی وارد میکنم. همه‌ی کلماتی ک یاد نداری رو وارد نکن چون بعد از ۱۰ مین دلزده میشی.

سووو:
به‌نظرمن، بوسوو رو نصب کن+کتاب ۱۰۰۰ ووکب رایج پیدا و دان کن (میتونی درمورد کیفیت نصبی تو گودریدز سرچ بزنی)+حتما از یوتیوب کمک بگیر+ترجیحا یک کتاب گرامر هم داشته باش+ با خودت فرنچ صحبت کن بعد از اینکه یک بیس تشکیل دادی.
نکته خیلی مهم دیگه هم استمراره.

Mr.s5

عضو انجمن شاعران مرده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1402
مدال المپیاد
دوبار
بهترین راه کلاسه راه های دیگه زمان بره و خوب ادم یاد نمیگره

• لایک
امتیازات: Roxan

Black meaw

‌‌‌‌ ‌
نام مرکز سمپاد
‌‌‌ ‌‌فرزانگان
شهر
‌‌‌ ‌‌‌بندرعباس
سال فارغ التحصیلی
1234
من با اپلیکیشن هلو زبان میخونم فکر کنم فرانسوی هم داره
برنامه خوبیه هم تشویقت میکنه ب خوندن هم واقعا ازش چیزمیز یاد میگیری.
-این سریعترین روشش نیس اتفاقا کندشه ولی خب پیشنهاد دادم دیگه-

mahta.e

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1399
دانشگاه
امیرکبیر
تلگرام
اینستاگرام
فرانسوی ب شدت زبان عجیبیه در حدی ک وقتی دو هفته نمیخوندم واقعا یادم میرفت همه چی:/

Roxan

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1405
درودد
بنظرم برای یادگیری هر زبانی نباید به فکر سرعت بود ولی اگه می خوای سریع تر به ی حدی برسی بهتره حتما با معلم کار کنی
چون دقیقا اون بخش هایی که نیاز داری رو بهت میگه و خب اپ ها هم خوبن ولی قطعا مثل معلم واقعی نمیشن و اینکه اگه میخوای آزمونی چیزی مثل دلف بدی abc delf کتاب خوبیه برای هر سطحی که می خوای

بالا