• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مقایسۀ المپیادها

هلیوم

هئومه
نام مرکز سمپاد
علامه‌حلی
شهر
آشویتس
سال فارغ التحصیلی
1945
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
شیمی
با این طرز فکر شرکت نکنی بهتره.

Dominant

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان استعداد های درخشان
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1400
مدال المپیاد
ببینیم خدا چی می خواد
یه پیشنهاد برادرانه میکنم : اگه به المپیاد زیست علاقه نداری صرفا به خاطر سهمیش سمتش نرو.
قدیما رسم بود قبل آزمون چرخه کربس و کالوین، هورمونا، گیاهای C4 , CAM و... مرور میکردی اما الان مثل اینکه باید نت های موسیقی و به همراه بازی های محلی (من جمله سنگ، کاغذ، قیچی) یه مروری بزنی.
البته از حق نگذریم سوالاش سخت و چالشی بودن.
بد و بیرا هامو هم گذاشتم واسه بعد انتشار کلید.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400

ma_221

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
tbz
سال فارغ التحصیلی
99
ن باباااااا تو بخشنامهرای ک اومده نیست اصلا. اگرم باشه از دوره بعده. چون تو بخشنامه حرفی نزدن ازش
ولی من شنیدم اونایی که دوره قبلی مدال بنیادی داشتن از امسال واسشون سهمیه تعلق میگیره

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400

ma_221

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
tbz
سال فارغ التحصیلی
99
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics
ببین کلا المپیادی وجود نداره که اگه بخوای رتبه بیاری مجبور نباشی منابع زیادی رو بخونی.
المپیاد یعنی مطالعه مباحث در سطح‌ ادونس و حرفه ای.
تو اگه بخوای تو المپیاد خیاطی ام شرکت کنی باید اطلاعات ( حالا در این مورد تخیلی تجربه ) زیادی داشته باشی ( البته توهین به بچه های رشته ی خیاطی نباشه:-")

LM.

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1402
مدیر،من اینطور فکر نمیکنم.چرا که شما تو نجوم نیاز دارید صورت فلکی حفظ کنید،همچنین یکی از المپیاداست که حتی بچه ها با سر فصلاشم اشنا نیستن،تعریفای زیادی هم داره؛مخصوصا نجوم کروی.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1920
مدال المپیاد
نقره
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
فیزیک
مدیر،من اینطور فکر نمیکنم.چرا که شما تو نجوم نیاز دارید صورت فلکی حفظ کنید،همچنین یکی از المپیاداست که حتی بچه ها با سر فصلاشم اشنا نیستن،تعریفای زیادی هم داره؛مخصوصا نجوم کروی.
نجوم کروی اتفاقا غیرحفظی ترین درسشه
+ در کل هم میشه گفت المپیاد حفظی نداریم و هر کدوم تقریبا درصد زیادیشون رو توانایی حل مسئله تشکیل میده، نجوم هم اتفاقا المپیادیه که حدود نود درصدش رو تحلیل و حل مسئله تشکیل میده، یه بخش رصد داره که اون هم یه بخشیش تئوری رصد و حفظیه و بازم درصد زیادیش عملیه نه حفظی!

mrezaas

رویش
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
هر المپیادی که به اون موضوع علاقه داری چون اگه به موضوع علاقه نداشته باشی بیچاره میشی ، مباحثش سنگینه

LM.

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1402
نجوم کروی اتفاقا غیرحفظی ترین درسشه
+ در کل هم میشه گفت المپیاد حفظی نداریم و هر کدوم تقریبا درصد زیادیشون رو توانایی حل مسئله تشکیل میده، نجوم هم اتفاقا المپیادیه که حدود نود درصدش رو تحلیل و حل مسئله تشکیل میده، یه بخش رصد داره که اون هم یه بخشیش تئوری رصد و حفظیه و بازم درصد زیادیش عملیه نه حفظی!
من نظر شخصی خودم رو به عنوان یه محصل این رشته گفتم،البته من استدلالی ندیدم ازت،بیشتر بگو شاید نظرم تغییر کرد‌(تو هیچ نیازی نداری نظرت رو به من اثبات کنی،این منم که نیاز دارم نظرت رو بدونم)،ولی در هر حال بنظرم بین ۹ المپیاد رسمی بنظرم نجوم نمیتونه مباحث سبکتر و هوشی بیشتری داشته باشه.
من منظور نویسنده رو از هوشی،iq در نظر گرفتم(و از نویسنده میخوام اگر اشتباه میکنم متذکر شه).
و IQ فقط استدلال منطق و ریاضیات رو مورد بررسی قرار میده و در قالب هوش حفظی و تصویرسازی و... تعریف نمیشه.
در هر صورت من با اشنایی ای که با این المپیاد دارم فکر میکنم،تو نجوم کروی تعریف ها نسبت به دیگر موضوع ها از نظر تعداد خیلی بیشتره.

LM.

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1402
مثلا یکی از بنیادی ترین مباحث نجوم کروی رو در نظر بگیریم:
ما فکر میکنیم ناظر در مرکز عالمه و این عالم کره ای به شعاع بینهایته که همه ی ستاره ها دقیقا بر روی اون قرار دارن.
یا مثلا خورشید میانگین یک تعریفه که از نظر واقعی به هیچ وجه ممکن نیست،و تنها یک تعریفه‌.

LM.

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1402
و اینکه حفظی هم زیاد داریم تو نجوم.

LM.

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1402
مثلا یکی از بنیادی ترین مباحث نجوم کروی رو در نظر بگیریم:
ما فکر میکنیم ناظر در مرکز عالمه و این عالم کره ای به شعاع بینهایته که همه ی ستاره ها دقیقا بر روی اون قرار دارن.
یا مثلا خورشید میانگین یک تعریفه که از نظر واقعی به هیچ وجه ممکن نیست،و تنها یک تعریفه‌.
به هر حال نظرتون قابله احترام،اگه یکم توضیح بیشتر بدید که دلیلتون رو از این حرف بدونم خوشحال میشم

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1920
مدال المپیاد
نقره
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
فیزیک
من نظر شخصی خودم رو به عنوان یه محصل این رشته گفتم،البته من استدلالی ندیدم ازت،بیشتر بگو شاید نظرم تغییر کرد‌(تو هیچ نیازی نداری نظرت رو به من اثبات کنی،این منم که نیاز دارم نظرت رو بدونم)،ولی در هر حال بنظرم بین ۹ المپیاد رسمی بنظرم نجوم نمیتونه مباحث سبکتر و هوشی بیشتری داشته باشه.
من منظور نویسنده رو از هوشی،iq در نظر گرفتم(و از نویسنده میخوام اگر اشتباه میکنم متذکر شه).
و IQ فقط استدلال منطق و ریاضیات رو مورد بررسی قرار میده و در قالب هوش حفظی و تصویرسازی و... تعریف نمیشه.
در هر صورت من با اشنایی ای که با این المپیاد دارم فکر میکنم،تو نجوم کروی تعریف ها نسبت به دیگر موضوع ها از نظر تعداد خیلی بیشتره.
من روی هوا نظر ندادم و آشنام با این المپیاد. استدلالم چیزیه که این دو سال از نزدیک دیدم، به نظرم نجوم المپیاد سبکی نیست، کتابایی که تو سطوح بالاتر قراره بخونی خیلی با چیزایی که راهنمایی به عنوان المپیاد نجوم بهت میگن فرق داره

آخرین ویرایش:

LM.

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1402
من روی هوا نظر ندادم و آشنام با این المپیاد. استدلالم چیزیه که این دو سال از نزدیک دیدم، به نظرم نجوم المپیاد سبکی نیست، کتابایی که تو سطوح بالاتر قراره بخونی خیلی با چیزایی که راهنمایی به عنوان المپیاد نجوم بهت میگن فرق داره
خب اره از نظر تجربه،تو شاید بیشتر خونده باشی اما این نشانگر مهارتت نیست،اما به احتمال زیاد تو به مطالب بیشتری مسلطی. تجربه هات بنظر مفید میاد اما من میخوام بدونم چرا فکر میکنی که نجوم بیشترین هوش(iq)رو میون المپیادا میخواد.
من تو جوابی که به مدیر انجمن دادم،خواستم از این حرف ایشون انتقاد کنم که در جواب تاپیک
(کدوم المپیاد مباحث سبک تری داره و بیشتر هوشی هست؟)گفته بودن نجوم و بعد شما نیز از من انتقاد کردید و گفتید که نجوم مبحثی است بسیار محاسباتی،که این حرفتون به راستی درسته.
اما حداقل ۳۰ درصد سوالات مرحله اول رو نجوم اماتوری و مباحث حفظی(مثل صورت فلکی)تشکیل میده و دوره ۴۰ هم که ۲۵ درصدش عملیه و اطلاعات رصدی که خیلی محاسبه نداره.

LM.

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1402
حالا من میخوام نظراتتون رو برای من استدلال کنید،من چند تا دلیل و امار
خب اره از نظر تجربه،تو شاید بیشتر خونده باشی اما این نشانگر مهارتت نیست،اما به احتمال زیاد تو به مطالب بیشتری مسلطی. تجربه هات بنظر مفید میاد اما من میخوام بدونم چرا فکر میکنی که نجوم بیشترین هوش(iq)رو میون المپیادا میخواد.
من تو جوابی که به مدیر انجمن دادم،خواستم از این حرف ایشون انتقاد کنم که در جواب تاپیک
(کدوم المپیاد مباحث سبک تری داره و بیشتر هوشی هست؟)گفته بودن نجوم و بعد شما نیز از من انتقاد کردید و گفتید که نجوم مبحثی است بسیار محاسباتی،که این حرفتون به راستی درسته.
اما نزدیک ۳۰ درصد سوالات مرحله اول رو نجوم اماتوری و مباحث حفظی(مثل صورت فلکی)تشکیل میده و دوره ۴۰ هم که ۲۵ درصدش عملیه و اطلاعات رصدی که خیلی محاسبه نداره.

اوردم میخوام دلایل شما رو هم بدونم

LM.

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1402
خوشحال میشم نظرتون رو بدونم

بالا