• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

چند همسری، آری یا خیر؟!

|تا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
بنظرم اگه یه مرد چند تا زن بگیره دیگه نمریه زنا کنه ... این خیلی بهتره
به نظر منم اگه یه زن چندتا شوهر داشته باشه نمیره زنا کنه ..‌. این خیلی بهتره

نام مرکز سمپاد
-
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1397
1) چ ربطی داره؟
2) مگه نظر من مهمه؟
3) اصلا نظر ی بچه 14 ساله ب چ درد شما میخوره؟
4) مگه میشه از رو نظر شخصی دیگران نتیجه ای گرفت؟
5) بهتر نیست نظر ی آدم متخصص تر رو بدونید؟
6) حالا ب فرض من نظرمو بگم، واقعا تاثیری داره آیا؟ (قطعا خیر)
پس تو که خودت رو در حدی نمیدونی که پاسخ بدی لطفا توی بحث ما دخالت نکن.

نام مرکز سمپاد
hnschS
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1397
رشته دانشگاه
fum mechanical engineering
ازونجایی ک تعداد زن ها بیشتر از مرداس منطقیه ک به بعضیا دو تا یا بیشتر برسه!
من تایید میکنمش ولی مسیله ای ک هست خودم جزو اون دسته افراد به ک هیچ جوره با دو نفر کنار نمیام
و به نظرم یه سوال بهتر مطرح میشه ک ببینیم چقدر از مرد ها از زن دوم خوششون میاد و چقدر از زنها ( اونهایی که بعد از پر شدن لایه ی اول ظرفیت مردا هنوز مجرد ان) حاضرن زن دوم اون عاقاهه بشن و حالا نکته ی اصلی اینجای ک زن اول عاقاهه اجازه بده

Amin rouhi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 1
شهر
ساری
سال فارغ التحصیلی
1400
ازونجایی ک تعداد زن ها بیشتر از مرداس منطقیه ک به بعضیا دو تا یا بیشتر برسه!
من تایید میکنمش ولی مسیله ای ک هست خودم جزو اون دسته افراد به ک هیچ جوره با دو نفر کنار نمیام
و به نظرم یه سوال بهتر مطرح میشه ک ببینیم چقدر از مرد ها از زن دوم خوششون میاد و چقدر از زنها ( اونهایی که بعد از پر شدن لایه ی اول ظرفیت مردا هنوز مجرد ان) حاضرن زن دوم اون عاقاهه بشن و حالا نکته ی اصلی اینجای ک زن اول عاقاهه اجازه بده
به نظرم زن با الکترون یه تفاوت هایی داره و قرار نیست الکترون بین عناصر تقسیم کنیم:|

آرش.

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهریار
شهر
شهریار
سال فارغ التحصیلی
1389
تلگرام

حالا شما اگه بالای بیست و چند سال بودی ، با خودم میگفتم بی خیالش ، این دیگه عقایدش شکل گرفته و کاریش نمیشه کرد!

اما دیس دادم مثل بقیه ی دوستان که شما متوجه باشی که این نوع تفکر درست نیست عزیز جان.

Rrf

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
اژه ای
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
این یه مسئله ی حاشیه ایه بنظرم تو وضعیت مضحک الان مملکت..
حالا چند نفر میخوان یه رابطه ای رو داشته باشن و همه شون هم اوکی ان ، ما **خور و ***مال کی هستیم این وسط؟!

آرش.

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهریار
شهر
شهریار
سال فارغ التحصیلی
1389
تلگرام
این یه مسئله ی حاشیه ایه بنظرم تو وضعیت مضحک الان مملکت..
حالا چند نفر میخوان یه رابطه ای رو داشته باشن و همه شون هم اوکی ان ، ما **خور و ***مال کی هستیم این وسط؟!

این که این مسئله مضحکه که شکی تووش نیست!....اینکه مملکت حالش خراب تر از این حرفاست که برای این چیزهای پیش پا افتاده نظر بدیم هم شکی تووش نیست!...

اما میترسم ماهایی که پشت این مانیتور ها و گوشی ها نشستیم ،موقعی که باید به مسائل بزرگ مملکت واکنش نشون بدیم ، تمرین واکنش نشون دادن رو از همین موضوعات مضحک پیش پا افتاده شروع نکرده باشیم و اون روز دنبال حقمونم بدویم بلد نباشیم چطوری بگیریم!!

پوووف!

آرش.

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهریار
شهر
شهریار
سال فارغ التحصیلی
1389
تلگرام
این لینکی که براتون قرار میدم ببینید!...چیزی که من و چند تا از دوستان میگفتیم خلاصه شده توی این ویدیوی دیرین دیرین که تازه در اومده :)

اونجایی که میگه انگیزه های خیر خواهانه داره من از خنده روده بر شدم =))

https://www.aparat.com/v/tkqAe/دیرین_دیرین_-_چند_همسری

maleck :)

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بابایی
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
دانشگاه گیلان
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع
اتفاقا اگه یه زن هم بره چنتا شوهر کنه دیگه نمیره زنا کنه.
حتی میشه همه مردم جهان با هم زن و شوهر بشن تا کلن زِنا برای همیشه برچیده بشه و جهان ازین گناه پاک شه.

فک نمیکردم 6 صفحه بحث در مورد این قضیه بشه. خدایا!

آرش.

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهریار
شهر
شهریار
سال فارغ التحصیلی
1389
تلگرام
اتفاقا اگه یه زن هم بره چنتا شوهر کنه دیگه نمیره زنا کنه.
حتی میشه همه مردم جهان با هم زن و شوهر بشن تا کلن زِنا برای همیشه برچیده بشه و جهان ازین گناه پاک شه.

فک نمیکردم 6 صفحه بحث در مورد این قضیه بشه. خدایا!

آقا پیمان! جهان سوم که میگن شاخ و دم که نداره!...چیزی که قوانین و حقوق انسانی شده توی ممالک دست اول جهان و به صورت یه موضوع حل شده بهش نگاه میکنن ما باید سر درست و غلطش حالا حالا ها بجنگیم!!

شش صفحه که هیچ!....ششصد صفحه دیگه هم بریم هنوز اول راهیم!

A M I N

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
BHT
شهر
LNG
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
SBU
رشته دانشگاه
ARC
مخالفم! اما به قول Leo وقتی چنتا آدم عاقل و بالغ خودشون تصمیم بگیرن این طوری زندگی کنن گور بابای ناراضی!

پ.ن: منظورم کل خونواده بود!

آخرین ویرایش:
  • شروع کننده موضوع

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93
مخالفم! اما به قول Leo وقتی چنتا آدم عاقل و بالغ خودشون تصمیم بگیرن این طوری زندگی کنن گور بابای ناراضی!

اخه همیشه همه موافق نیستن .
مثلن ممکنه زن اول موافق نباشه .

یا خودم ی دوست دارم ک مادرش همسر دوم ی اقاییه . مادره راضیه . اما زن اولی راضی نیست . یا دارم میبینم مشکلاتی ک دوستم داره و داره باهاشون دست و پنجه نرم میکنه .

خیلی مسائل ممکنه خیلیا موافقش باشن و صحیح نباشه . اما اگه قانون اجازه چند همسری نمیداد این اتفاقات نمیفتاد .

Farnaaaz

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
داراب
سال فارغ التحصیلی
1398
دانشگاه
بندرعباس
رشته دانشگاه
پزشکی
اگه یه مرد بره چند تا زن بگیره، دیگه نمیره سمت زنا؟ این چه حرفیه؟ چرا به زن انقدر شبیه ب ابزار نگاه میکنید؟ چرا انقدر بی رحمانه به زن به شکل یه کالای جنسی برخورد میکنید؟
الان با این تفکر، چند همسر داشتن چ فرقی با زنا داره؟ فقط با ازدواج مجبوری مهریه طرف رو هم بپردازی! با زنا که خرجش کمتر میشه!
ازدواج چیزی فرای یک رابطه جنسیه! سرشااار از انواع تعهدها و پیامد هاس! انقدرها هم ساده نیست که بگی خب برو چندتا همسر بگیر تا از بند هوس ها رها شی!
(میخواستم به @A.khaefi جواب بدم نتونستم پیامش رو پیدا کنم.)

آرش.

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهریار
شهر
شهریار
سال فارغ التحصیلی
1389
تلگرام

خوندم اینو اما توجیح جالبی نبود و بیشتر در جهت جا انداختن فرهنگ چند همسری بود تا چیز دیگه ای!!...

انگار که اون ور آب هم یک سری ها میخوان این چیزارو باب کنن برا خودشون!!(خب به خاطر لذت های جنسی و غیر جنسیش چیز عجیبی هم نیست این خواسته، بسا که داعش هم که قابل مقایسه با این نوع نگرش نیست ازخیلی جهات، اما با همین انگیزه های جنسی و غیر جنسی مدتی پا گرفت!(حالا ربطش چی بود ، بماند!))

....خب به نظرم اینا خودشونو اذیت نکنن فقط کافیه یه تابعیت جمهوری اسلامی یا بعضی کشورهای همسایه ی اسلامی رو بگیرن بیان بدون بحث و جدل لذت های چند همسریشون رو ادامه بدن!....حتی بعد مرگ هم اگه برن بهشت کاملا محشور میشن با حوریان بهشتی(برای مردان!) و غلمان های بهشتی ( برای بانوان) چندین متری! :)

اگه کسی تونست و وقتشو داشت این پیشنهاد رو به قسمتی از ویکی پدیای انگلیسی اضافه کنه شاید که راهشو بلد نیستن:)

آخرین ویرایش:

دریااا

Darya
نام مرکز سمپاد
فرزانگان۲
شهر
بندرعباس
سال فارغ التحصیلی
1402
سلام
اگر دقت کنیم توی دین یک سری شرایط خاص برای چند همسری هست
یکی رضایت تام همسر اول
دومی توانایی کامل تمکین جسمی و مالی و روحی
در نهایت هم عدالت که بسیااار سخته . چون طبق روایات تو اگه یه لبخند به این همسرت زدی باید به اونم بزنی
چند همسری هم برای جوامع قبلی خب مفید بوده چون جنگ بوده و مرد ها کشته میشدن و...
اما تو جامعه ی الان اصلا لزومی نداره به نظر من

علیمپو

بچّه سنّی
نام مرکز سمپاد
حلی۲
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1396
خوندم اینو اما توجیح جالبی نبود و بیشتر در جهت جا انداختن فرهنگ چند همسری بود تا چیز دیگه ای!!...

انگار که اون ور آب هم یک سری ها میخوان این چیزارو باب کنن برا خودشون!!(خب به خاطر لذت های جنسی و غیر جنسیش چیز عجیبی هم نیست این خواسته، بسا که داعش هم که قابل مقایسه با این نوع نگرش نیست ازخیلی جهات، اما با همین انگیزه های جنسی و غیر جنسی مدتی پا گرفت!(حالا ربطش چی بود ، بماند!))

....خب به نظرم اینا خودشونو اذیت نکنن فقط کافیه یه تابعیت جمهوری اسلامی یا بعضی کشورهای همسایه ی اسلامی رو بگیرن بیان بدون بحث و جدل لذت های چند همسریشون رو ادامه بدن!....حتی بعد مرگ هم اگه برن بهشت کاملا محشور میشن با حوریان بهشتی(برای مردان!) و غلمان های بهشتی ( برای بانوان) چندین متری!

اگه کسی تونست و وقتشو داشت این پیشنهاد رو به قسمتی از ویکی پدیای انگلیسی اضافه کنه شاید که راهشو بلد نیستن:)
بیش‌تر هدف این بود که با واژه‌ی پُلی‌اموری آشنا شید، برید تو گوگل سرچ کنید و چیزهایی فراتر از ویکی‌پدیا بخونید. این‌که هر چیزی رو با جمهوری اسلامی و کشورهای اسلامی و اسلام می‌سنجید و نفرت از سر و روتون می‌باره فقط نشون می‌ده که چقدر زیر داستان موندید و نتونستید بیاید بیرون. حداقل یه لول از انسانی که جمهوری اسلامی رو قبول داره و زندگی‌ش رو داره می‌کنه ضعیف‌ترید. چه ربطی به اسلام داشت اصلاً؟ :‌‌))
کتابای Franklin Veaux رو برید پیدا کنید بخونید. یا خیلی آدمای دیگه که دارن راجع‌به این قضیه حرف می‌زنن.
همه‌ی انسان‌ها هم تلاش می‌کنن فرهنگ دل‌خواهشون رو جا بندازن، چون قدرت بیش‌تری دارن در اون جامعه. علت این نفرت‌پراکنی و عصبانیت و میل به سرکوبِ شدید و تحقیر کردنِ داستان در شما هم همینه.
موفق باشید.

آرش.

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهریار
شهر
شهریار
سال فارغ التحصیلی
1389
تلگرام
بیش‌تر هدف این بود که با واژه‌ی پُلی‌اموری آشنا شید، برید تو گوگل سرچ کنید و چیزهایی فراتر از ویکی‌پدیا بخونید. این‌که هر چیزی رو با جمهوری اسلامی و کشورهای اسلامی و اسلام می‌سنجید و نفرت از سر و روتون می‌باره فقط نشون می‌ده که چقدر زیر داستان موندید و نتونستید بیاید بیرون. حداقل یه لول از انسانی که جمهوری اسلامی رو قبول داره و زندگی‌ش رو داره می‌کنه ضعیف‌ترید. چه ربطی به اسلام داشت اصلاً؟ :‌‌))
کتابای Franklin Veaux رو برید پیدا کنید بخونید. یا خیلی آدمای دیگه که دارن راجع‌به این قضیه حرف می‌زنن.
همه‌ی انسان‌ها هم تلاش می‌کنن فرهنگ دل‌خواهشون رو جا بندازن، چون قدرت بیش‌تری دارن در اون جامعه. علت این نفرت‌پراکنی و عصبانیت و میل به سرکوبِ شدید و تحقیر کردنِ داستان در شما هم همینه.
موفق باشید.
احتمالا شما تازه با این واژه آشنا شدی اما
الان من باید به همچین متن بی ادبانه ای جواب بدم؟!:)

ابدا:)

دریااا

Darya
نام مرکز سمپاد
فرزانگان۲
شهر
بندرعباس
سال فارغ التحصیلی
1402
موفق باشید.
اسلام یک دید گاهه ، ما اینجا مینوایم دیدگاه ها مون رو به اشتراک بزاریم ، ایشون از دید خودشون گفتن ، شما هم به جای نقد ایشون دیدگاه خودتون رو بیان کنید

بالا