• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات پزشکی

whoisparya

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1398
کسی برای پنیک اتک دارو مصرف کرده؟ عوارض روانی ‍‍ش زیادتر نیست؟

من مصرف کردم و پیشنهادم اینه که طرفش نری به هیچ وجه!
آرامش موقتی میدن که بیشتر معتادت میکنه به داروها و به خودت میای و میبینی روزی15-14ساعت خوابی و ...

negaar_mgd

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
1403
شاید زیاد پزشکی نباشه ولی برا اینکه خوابامون یادمون بمونه چیکار کنیم ؟
به محض بیدار شدن خوابی که دیدید رو تا جایی که یادتونه با جزئیات بنویسید= )))
بعد از یه مدت خودبخود فراموششون نمی کنید یا حداقل بخش زیادیش رو خاطرتون میمونه
البته خب باعث میشه کابوس ها هم با جزئیات به خاطر داشته باشید و ذهنتون رو درگیر می کنه

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97
برا من دکتر کنار این قرص پروپرانول هم گذاشته بود که مثلا لرزش دستامو کم کنه ولی لعنتی هیچ تاثیری نمیزاشت برا این مورد حداقل و تا یه ماه با این قضیه درگیر بودم و بعدش هم اگر پروپرانولول و نمیخوردم بازم دستام یکم میلرزید:-"
خوب من یکم عصبی میشم کلا وقتی قرص اعصاب مبخورم ولی بدترینش برا من همون میل به خودکشی بود که حل شد بعد چند هفت ولی کلا میتونم بگم این خاصیت قرصای اعصابه که خلق و خوت خیلی وحشتناک میشه متاسفانه..
من خیلی خیلی خلق و خوم عوض شده و شاید بهتر شده، اصلا نمیتونم ناراحت باشم‌ خیلی کم عصبی میشم و... و راستش این دارو تاییدیه های معتبری داره، الان از حالت طبیعی خارج شدم، نمیدونم، شایدم طبیعیش اینه؟ چه مدت مصرف کردی؟ بهتری الان؟
پروپانول رو من هیچ اثری نداره، شب کنکورم پدرم دراومد :/
من مصرف کردم و پیشنهادم اینه که طرفش نری به هیچ وجه!
آرامش موقتی میدن که بیشتر معتادت میکنه به داروها و به خودت میای و میبینی روزی15-14ساعت خوابی و ...
نه اعتیاد فکر نکنما، به خاطر مکانیسم اثرش روی مغز گفتن که نباید یکباره قطع بشه.
چه جالب، من خوابم خیلییی کم شده.
در کل هیجاناتم خیلی کنترل شده

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهربابک
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
مهندسی بهداشت حرفه‌ای
کمر مامانم یه جوش زده،انگار عادیه ولی وقتی لمسش می کنم،انگار زیر پوست خیلی عمیقه
دردی هم نداره
میتونین کمک کنین؟

آخرین ویرایش:

dark shadow

خائــن.
نام مرکز سمپاد
Farz2
شهر
KRG
سال فارغ التحصیلی
1399
من خیلی خیلی خلق و خوم عوض شده و شاید بهتر شده، اصلا نمیتونم ناراحت باشم‌ خیلی کم عصبی میشم و...
من ی مدت فلوکستین میخوردم
بعد الان دارم سرترالین میخورم و دقیقن همین طوریم؛حتی میخواستم مطمئن بشم ک تاثیر داروعه کلی سعی کردم خودمو ناراحت کنم اما نشد:))
@شانا راستی پند تا پیام بالاتر خوندم ک نوشته بودی برای میگرن هم دارو خوردی
بعد ب نظرت پیش روانپزشک ک میرم،بهش بگم میتونه داروی اکی ای بده یا باید برم مغز و اعصاب؟
بعد اینکه بابت تجربه ات سر همین میگرن بگو.بیچارم کرده لعنتی

راستی کسی هالوپریدول خورده؟؟دقیقن تاثیراتش چطور بوده براش؟من چند وقتیه دارم میخورم ولی تغییر خاصی حس نمیکنم

mischievous

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2️⃣
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
کمر مامانم یه جوش زده،انگار عادیه ولی وقتی لمسش می کنم،انگار زیر پوست خیلی عمیقه
دردی هم نداره
میتونین کمک کنین؟

ببین اینکه چه رنگیه ، چه شکلیه ، سطحش صافه یا زبره ، چقدر عمق داره ، قبلا مشابه ش داشته، جاهای دیگه بدنش علائم دیگه نداره و... لازمه برای تشخیص. می تونه یه اسکین تگ ساده باشه یا چیزای پیچیده تر
چون مسن هستن شاید بد نباشه پیش یه متخصص پوست ببرین

شانا

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1396
رشته دانشگاه
پزشکی
من ی مدت فلوکستین میخوردم
بعد الان دارم سرترالین میخورم و دقیقن همین طوریم؛حتی میخواستم مطمئن بشم ک تاثیر داروعه کلی سعی کردم خودمو ناراحت کنم اما نشد:))
@شانا راستی پند تا پیام بالاتر خوندم ک نوشته بودی برای میگرن هم دارو خوردی
بعد ب نظرت پیش روانپزشک ک میرم،بهش بگم میتونه داروی اکی ای بده یا باید برم مغز و اعصاب؟
بعد اینکه بابت تجربه ات سر همین میگرن بگو.بیچارم کرده لعنتی

راستی کسی هالوپریدول خورده؟؟دقیقن تاثیراتش چطور بوده براش؟من چند وقتیه دارم میخورم ولی تغییر خاصی حس نمیکنم
نمیدونم میتونی از روانپزشک بپرسی یا نه راستش, ولی به نظرم بپرس ازش یا میدونه یا نه دیگه..
برا میگرن من تقریبا پیش متخصص مغز و اعصابی نبود که برم و نتیجه بگیرم همه ی مشهدو تقریبا یه دور زدم برا این تخصصص برا من که خوب نتیجه نداد قرصا من رفتم پیش یه متخصص داخلی و فوق گوارش که برام رژیم غذاییمو عوض کرد و گفت یه سری چیزارو که میگرنو تحریک میکننو نخورم و خوب یکم تعداد حمله هاش کمتر شد فقط..ورزش به نظرم جواب میداد تا حد زیادی و وقتی ورزش هوازی مرتب دارم هم تعداد عود میگرنم تو طول ماه کم میشه و وقتی درس نمیخونم هم خیلی کم میشه:))
بدترین زمانی که من درگیر میگرن بودم دو سال کنکورم بود که درداش واقعا منو به مرز جنون هم میرسوند گاهی:-"

شانا

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1396
رشته دانشگاه
پزشکی
من خیلی خیلی خلق و خوم عوض شده و شاید بهتر شده، اصلا نمیتونم ناراحت باشم‌ خیلی کم عصبی میشم و... و راستش این دارو تاییدیه های معتبری داره، الان از حالت طبیعی خارج شدم، نمیدونم، شایدم طبیعیش اینه؟ چه مدت مصرف کردی؟ بهتری الان؟
پروپانول رو من هیچ اثری نداره، شب کنکورم پدرم دراومد :/

نه اعتیاد فکر نکنما، به خاطر مکانیسم اثرش روی مغز گفتن که نباید یکباره قطع بشه.
چه جالب، من خوابم خیلییی کم شده.
در کل هیجاناتم خیلی کنترل شده[/
پروپرانوالو رو شب کنکور هیچکس اثر نداره قطعا چون شب کنکور انقد استرسش زیاده که با این چیزا حل نمیشه قطعا:))
آقا من خودمم هر چی قرص اعصاب میخورم خوابم کمتر میشه نمیدونم بقیعه چجوری خوابشون زیاد میشه با این قرصامن قشنگ بی خواب تر میشم:))
نه گفتم که تاثیرات مختلف رو افراد متفاوت میزاره من یکم بد خلق میشم قرص که میخورم حالا برا تو برعکسه که خیلی هم خوبه که باعث همچین اثری میشه(((:
و اینکه هیچوقت هیچوقت و هرگز قرصارو یدفعه قطع نکن که مغزت قاطی میکنه واقعا
گفتم که منم برا میگرنم شش ماهی مصرف کردم با نورتریپتیلین و پروپرانولول و هیچ تاثیر انچنانی نداشت یه دوره هم برا افسردگی میخوردم اونم بی تاثیر بود این قرص برام ولی از آشنایان هستن این قرصو برا میگرن میخورن با همین ترکیبی که گفتم و واقعا رو میگرنشون تاثیر داشته و دردا کم شده بدن من به این قرص جواب نمیده..

نسیـم

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
سابقه مدیریت فروم
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرراز
سال فارغ التحصیلی
98
وقتی مثلا دو ساعت درس میخونم بعد بلند میشم که راه برم ت ۷-۸قدم کلننن جلو چشام سیاهه ینی هیچی نمیبینم این موضوع گاخی وقتا صبح که از خواب بیدار میشم هم اتفاق میوفته و همراه اینکه جلو چشام سیاه میشه سرم یه طوری میشه انگاری گیج میره
کسی میدونه چرا اینجوریه؟

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97
خب پس نمیخوای پیش دکتر مغز و اعصاب هم بری؟ من پیش روانپزشک نرفتم ولی علائمم رو که بهش گفتم گفت خطرناکه و اینا و این قرص رو بهم اطمینان داد‌، حالا میگی تاثیر نداشته رفتی عوض کنه برات؟ و اینکه برای خودکشی و اینا معمولا یه قرصی میدن این هم کنترل بشه.
فکر کنم قرصام خیلی بهم ساخته، عزیزم امیدوارم هم داروی خوبی بگیری هم خودت هر چه زودتر بهبود پیدا کنی،
درمانی برای میگرن پیدا کردی به من بگو :)) البته من الان آرومم بهتر شدم ولی تو شرایط استرسی باشم پدرم درمیاد : /

dark shadow

خائــن.
نام مرکز سمپاد
Farz2
شهر
KRG
سال فارغ التحصیلی
1399
نمیدونم میتونی از روانپزشک بپرسی یا نه راستش, ولی به نظرم بپرس ازش یا میدونه یا نه دیگه..
برا میگرن من تقریبا پیش متخصص مغز و اعصابی نبود که برم و نتیجه بگیرم همه ی مشهدو تقریبا یه دور زدم برا این تخصصص برا من که خوب نتیجه نداد قرصا من رفتم پیش یه متخصص داخلی و فوق گوارش که برام رژیم غذاییمو عوض کرد و گفت یه سری چیزارو که میگرنو تحریک میکننو نخورم و خوب یکم تعداد حمله هاش کمتر شد فقط..ورزش به نظرم جواب میداد تا حد زیادی و وقتی ورزش هوازی مرتب دارم هم تعداد عود میگرنم تو طول ماه کم میشه و وقتی درس نمیخونم هم خیلی کم میشه:))
بدترین زمانی که من درگیر میگرن بودم دو سال کنکورم بود که درداش واقعا منو به مرز جنون هم میرسوند گاهی:-"
من ارث از خونواده ی مادریم بهم رسیده بعد دختر خاله ام هم برای همین مشکل پیش ی دکتر مغز و اعصاب رفته بود اونم بهش ی دارو داد و گفت هر روز باید بخوری ممکنه دوزش تغییر کنه و الان خیلی راضیه.ب مامانم گفتم منم پیش همون دکتر ببر شاید جواب داد گفت همینت مونده معتاد ب دارو بشی:))
من در طول این هفته اونقدر از مسکن استفاده کردم ک خدا میدونه.بعد مصیبتم اینجاس ک قرص روم جواب نمیده؛ژلوفن و استامینوفون و کدئین و همه مدل قرص ک فکرشو بکنی خوردم هیچی جواب نمیده
تنها چیزی ک جواب داد کترولاک بود ک مامانم دیروز عوارضشو خوند دیگه عمرن برام بزنه:))
من این دوروز یکم شب بیداری کشیدم رو ب موت بودم.ینی دیشب تا نزدیکای دو بیدار بودم امروز داشتم میمردم

آدنوزین :)

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ١
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
داروسازی
همیشه این جوری میشی؟ مثلا فصل خاصی یا مدل خوابیدن خاصی بهترت نمی کنه؟ با توجه به این که گفتی یه مقطعی بهتر شدی
اگه به حالت سجده یا پایین گرفتن سرت باشه خم سر و صورتت سنگین میشه؟
فکر نکنم به فصل ربطی داشته باشه
ولی آره تو بعضی حالتای خوابیدن خوبه، مثلا اگه زیرسرم بلند باشه خیلی بد میشه
صورتمم سنگین میشه

(:TABASSOM:)

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
FRZ
شهر
TBZ
سال فارغ التحصیلی
94
گایز اینکه آب دهنمونو قورت میدیم و قلبمون درد میگیره دلیل خاصی داره ؟

behnaz81

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
شهید رجایی
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
من جند وقته سرم خیلی درد میگیره بعضی وقتا با مسکن رفع میشه ولی بعضی وقتا نه هر بارم یه جای سرم بعضی وقتا پشتش بعضی وقتا نصفش و بعضی وقتا پیشونیم سایقه میگرن و سینوزیت من ندارم ولی بعضی از اعضای خانوادمون دارن کمکم کنین ممنون میشم

هلیوم

هئومه
نام مرکز سمپاد
علامه‌حلی
شهر
آشویتس
سال فارغ التحصیلی
1945
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
شیمی
بعضی از شب‌ها کف پام به شدت داغ میشه، چه دلایلی داره؟

آخرین ویرایش:

mischievous

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2️⃣
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
من جند وقته سرم خیلی درد میگیره بعضی وقتا با مسکن رفع میشه ولی بعضی وقتا نه هر بارم یه جای سرم بعضی وقتا پشتش بعضی وقتا نصفش و بعضی وقتا پیشونیم سایقه میگرن و سینوزیت من ندارم ولی بعضی از اعضای خانوادمون دارن کمکم کنین ممنون میشم
ببین میگرن معمولا یه طرفه ، شدید و ضربان داره. زمینه ارثی هم توش مطرحه. تو بعضی ها هم با نور و بو و خستگی و اینا ایجاد میشه.
اگه علائمت می خوره برو پیش متخصص مغز و اعصاب که درمان مناسب برات بذاره

نسیـم

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
سابقه مدیریت فروم
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرراز
سال فارغ التحصیلی
98
شبا میانگین ۵ساعت میخوابم روزا ۳-۴ساعت
علتش چیه ؟
کم خونی ؟
چ کنم ؟

behnaz81

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
شهید رجایی
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
ببین میگرن معمولا یه طرفه ، شدید و ضربان داره. زمینه ارثی هم توش مطرحه. تو بعضی ها هم با نور و بو و خستگی و اینا ایجاد میشه.
اگه علائمت می خوره برو پیش متخصص مغز و اعصاب که درمان مناسب برات بذاره
نه مثل اینکه زیاد نمیخوره حدس دیگه ای دارین؟

بالا