• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

Eutopia

• شروع کننده موضوع

.Moon.

مهمان
دوستان عزیزم سلام.

همون طور که قبلا تو یکی از ح ب هام توضیح داده بودم من و یه سری از دوستای مدرسه، یه گروه با هدف بهتر کردن وضعیت مدرسه زدیم اما کم کم به این نتیجه رسیدیم که اگه بخوایم همون اول شروع ب انتقاد کردن کنیم، احتمالا جبهه می گیرن و اسم مون بد در میره.
بنابراین ب پیشنهاد معلممون تصمیم گرفتیم اول اعتماد مدرسه رو جلب کنیم و با موضوع "محیط زیست" شروع کردیم. بعد دیدیم ک هدف گروهمون خیلی بزرگ تر از "بهتر کردن مدرسه" است، هدف ما در حقیقت کمک به بهتر کردن دنیا بود و باید از خودمون شروع می شد.
به همین سبب اسم گروه رو اوتوپیا گذاشتیم.

حالا همونطور که گفتم این گروه ما یه سری چالش برای خودش در نظر می گیره که اولینش چالش محیط زیسته.
ما اول از خودمون شروع کردیم. اولین قدممون تفکیک زباله بود. بعضی از بچه ها تو خونه حتی زباله های تر و خشک رو هم جدا نمیکردن. بنابراین نشستن و تر و خشک ها رو جدا کردن.
بعد هم کار رسید به اینجا که ما باتری ها، پلاستیک ها، کاغذها، شیشه ها و زباله های تر رو هم جدا کردیم.
کار بعدیمون رسوندن این فرهنگ خوب به بقیه بود. قرار شد بچه های مدرسه زباله هاشونو جدا کنن و بیارن مدرسه تا بدیم بازیافت.
خب، شما که تو مدرسه ی ما نیستین!
اصلا اشکالی نداره.
شما هم با تفکیک زباله شروع کنین. از کارا و زحمتاتون عکس بگیرید و بذارین تو تاپیک. این عکسا به اعضای اصلی گروه منتقل میشه. شاید پیج اینستا یا وبلاگ هم بزنیم(هنوز موافقت نشده)
شما با این کار، نه تنها به دنیا و زمین کمک میکنید، بلکه یکی از اعضای گروه هم میشید^^

خب کسایی که قصد همکاری دارن بیان تو بانگ من خبر بدن. تا الان، کسانی که اعلام حضور کردن و قراره به گروه ما کمک کنن و عکسا رو بذارن عبارتند از:
@f hojjati
@Aliovski
@NEW_SAEED
@reyhaneh24

ببینیم چی کار میکنین...

#چالش_اول
#محیط_زیست

_لطفا سوالاتونو تو بانگ یا پ خ بفرستین
×اینجا فقط گزارش کار ها و عکساتونو بذارین

باتشکر=)

Aliovski

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
یه ایده
ماها قطعا توی مدرسمون یه سطل که نداریم،چند تا داریم!
بریم سطل هارو دوتا دوتا پیش هم بزاریم،و با یک نوشته،جداشون کنیم
دیگه هزینه سطل داده نمیشه،زحمت کمتری هم میکشیم :D

mim.mim.ghaf

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتى
شهر
یه شهر کوچیک
سال فارغ التحصیلی
1400
رشته دانشگاه
داروسازی
من متأسفانه نمیتونم بر مافیای مدیریت مدرسه غلبه کنم، ولی اگه میخواین کار اساسی و به درد بخور کنین برین عضو یه ngo بشین، چیزای جدید یاد بگیرین با آدما حرف بزنین و از خطر آگاهشون کنین. خیلی‌ها هنوز خوابن.

reyhaneh24

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سمنان
سال فارغ التحصیلی
1402
مدال المپیاد
دو تا برنز کارآفرینی
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
روانشناسی
حقیقتا باید بگم ک
ما چند ساله که همچین کاری تو مدرسه مون و ... انجام میشه
اما در کمال تعجب
یه روز که بعد اتمام زنگ تو کلاس مونده بودیم
دیدیم ک خدمتکار مدرسه تموم زباله اای سطل های خشک و تر و ...رو قاطی میکنه!
و در حقیقت کار ما هیچ تاثیری نداشت :/
چون ما هی تلاش میکردیم کوچکترین کاغذی رو تو سطل زباله تر نندازیم
اما
در اخر
وقتی که خدمتکار وقت نداشته بود تا دوبار بیاد؛ و سطل هارو خالی کنه؛ یا دوتا کیسه زباله دستش بگیره
تموم این زباله ها قاطی میشد و...

خلاصه که خواستم بگم
اگه میخاین شروع کنید، برا یه بار مسیر بعدش رو هم چک بکنید
اکثر خونواده ها زباله های تر و خشک رو جدا میکنن اما چون همینجوری جلوی در و کنار خیابون ها رها میکنند و خب رفتگرها همه اونهارو باهم جمع میکنند
خب کارشون درنهابت نتیجه ای نداره :)

ساقی

سیب همون درخت کرم زده
نام مرکز سمپاد
.
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1401
ما امسال مدرسه مون یه حرکت فوق العاده ای که زده بود این بود که از همون اول سال توی هر کلاس دو تا سطل زباله داشتیم و زباله های خشک و تر و جدا میکردیم و آخر هر روز یه عده از بچه ها توی کلاسا میرفتن و زباله های تر رو جمع میکردن و آخر هر هفته طی یه فرایند خاص که از جزیاتش خبر ندارم ( فک کنم یه لایه خاک یه لایه زباله و . .) یه جور کود درست میکردن
هرچند که وقت زیادی میگیره
و بعد از عید توی همون خاک غنی ای که ساخته بودن گل کاشتن و دور و بر حیات مدرسه گذاشتن
لنتی اصلا حس درس خوندن تو مدرسه های ژاپن رو داشتم موقعی که گلا رو دیدم 8->
خلاصه که اگه کاری میخواین بکنین اینم یه ایده ی خوبیه.

mahdiar__m

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
ezhei2
شهر
nesf jahan:)
سال فارغ التحصیلی
1403
ما که هرجارو تو مدرسه میدیدیم یه سطلی چیزی بود
مشکل اینه بچه ها هوس بسکتبال میکردن
زباله ها رو پرت میکردن به سمت سطل و اگه هم نمی رفت یا دوباره امتحان میکردن
یا ولش میکردن