• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشاوره انتخاب رشته دانشگاه -گروه ریاضی

mohammadsaleh40

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گناباد
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
کامپیوتر مرحله دوم با کمال تعجب قبول شدم
دانشگاه
پردیس شهید بهشتی مشهد
رشته دانشگاه
آموزش ریاضی
رفتم پیش مشاور از تو نرم افزار کانون مشاوره می داد یه هو گزینه مهندسی کامپیوتر تهران اومد بیرون ولی محل تحصیل فومن گیلان بعد من گفتم این از نظر سطح ضعیف نخواهد بود؟ بعد می گفت نه این که فاصله ای با تهران نداره و استادا همون استادان ولی رفتم نگاه کردم آمار قبولی ها رو خیلی فاصله داشت و کلی دانشگاه از قبیل نوشیروانی شاهرود امیر کبییر علم و صنعت خواجه نصیر و ... بین این دو دانشگاه به خاطر همین گفتم بپرسم اصلا بزارم تو گزینه ها یا نه چرته و سطح دانشگاه پایینه؟
(من تو جنوب خراسان رضوی زندگی می کنم و رفت و آمد به شاهرود برام خیلی راحت تره ولی اون رشت و نوشیروانی دوره و از نظر سطح دانشجو هایی که قبول شده بودن شاهرود و نوشیروانی بالا تر از "دانشگاه تهران محل تحصیل فومن

alihhh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
96
رفتم پیش مشاور از تو نرم افزار کانون مشاوره می داد یه هو گزینه مهندسی کامپیوتر تهران اومد بیرون ولی محل تحصیل فومن گیلان بعد من گفتم این از نظر سطح ضعیف نخواهد بود؟ بعد می گفت نه این که فاصله ای با تهران نداره و استادا همون استادان ولی رفتم نگاه کردم آمار قبولی ها رو خیلی فاصله داشت و کلی دانشگاه از قبیل نوشیروانی شاهرود امیر کبییر علم و صنعت خواجه نصیر و ... بین این دو دانشگاه به خاطر همین گفتم بپرسم اصلا بزارم تو گزینه ها یا نه چرته و سطح دانشگاه پایینه؟
(من تو جنوب خراسان رضوی زندگی می کنم و رفت و آمد به شاهرود برام خیلی راحت تره ولی اون رشت و نوشیروانی دوره و از نظر سطح دانشجو هایی که قبول شده بودن شاهرود و نوشیروانی بالا تر از "دانشگاه تهران محل تحصیل فومن

نظر نمیدم ولی بدون اساتید پردیس فومن اساتید پردیس فنی مرکزی نیستن. طرف اشتباه گفته بهت

mohammadsaleh40

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گناباد
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
دانشگاه
پردیس شهید بهشتی مشهد
رشته دانشگاه
آموزش ریاضی
نظر نمیدم ولی بدون اساتید پردیس فومن اساتید پردیس فنی مرکزی نیستن. طرف اشتباه گفته بهت
بعد یکی از بچه ها می گفت اساتید بخش فنی تون اوفت کردن و تو اولویتا اول باید امیر کبیر رو زد بعد تهران راسته؟

alihhh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
96
  • لایک
امتیازات: MFA

|تا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
بعد یکی از بچه ها می گفت اساتید بخش فنی تون اوفت کردن و تو اولویتا اول باید امیر کبیر رو زد بعد تهران راسته؟
یکسری رشته امیرکبیر توش تاپه .
مثل پلیمر، صنایع و مهندسی پزشکی .

Mahdich

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی 3
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
ما یکی از بچه هامون هست که آخر سال اول انتقالی گرفت از پردیس فومن اومد تهران. اونجا خیلی راحت تر میگیرن که این وقتی اومد با معدلش رنک 8 ما بود. الان هر ترم داره میره عقب تر. قاعدتا سخت تره اینجا و نمره گرفتن خیلی سخت تر. و نمیدونم چقدر بشه سخت یا راحت این انتقالو انجام داد. ولی این دوستمون خیلی به نفعش شد.
نوشیروانی هم من شنیدم خیلی خوبه دانشگاهش از نظر رتبه بندی و اینا. بازم تحقیق کن حتما روش. بعدم اینکه فکر نکن اگه مسیر کوتاه باشه میری و میای، در حد سه چهار ساعت باشه شاید تعطیلی های دو سه روزه بری بیای، ولی بیشتر از اون رو معمولا نمیرن بچه ها. اگرم به دانشگاه علاقمند شی که مثل بچه های الان ما تابستونم دانشگاهن اکثرشون

mohammadsaleh40

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گناباد
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
دانشگاه
پردیس شهید بهشتی مشهد
رشته دانشگاه
آموزش ریاضی
ما یکی از بچه هامون هست که آخر سال اول انتقالی گرفت از پردیس فومن اومد تهران. اونجا خیلی راحت تر میگیرن که این وقتی اومد با معدلش رنک 8 ما بود. الان هر ترم داره میره عقب تر. قاعدتا سخت تره اینجا و نمره گرفتن خیلی سخت تر. و نمیدونم چقدر بشه سخت یا راحت این انتقالو انجام داد. ولی این دوستمون خیلی به نفعش شد.
نوشیروانی هم من شنیدم خیلی خوبه دانشگاهش از نظر رتبه بندی و اینا. بازم تحقیق کن حتما روش. بعدم اینکه فکر نکن اگه مسیر کوتاه باشه میری و میای، در حد سه چهار ساعت باشه شاید تعطیلی های دو سه روزه بری بیای، ولی بیشتر از اون رو معمولا نمیرن بچه ها. اگرم به دانشگاه علاقمند شی که مثل بچه های الان ما تابستونم دانشگاهن اکثرشون
می شه در مورد اون انتقالیه یه کم بیش تر اطلاعات بهم بدین (یا خودتون ازش بپرسین یا اگر تونستین یه راه ارتباطی بهش بهم معرفی کنین (شماره ای تلگرامی ایمیلی (اگر جواب می ده) ) ) وسوسه شدم در موردش.
چ حرف احمقانه ای زده بنده خدا
نه ابدا اینجوری نیس
همون جوری رو هوا نمی گفت می گفت غیر مستقیم با یکی از استادای دانشگاه تهران تماس گرفته و اونم گفته که همچین قضیه ایه.

alihhh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
96
می شه در مورد اون انتقالیه یه کم بیش تر اطلاعات بهم بدین (یا خودتون ازش بپرسین یا اگر تونستین یه راه ارتباطی بهش بهم معرفی کنین (شماره ای تلگرامی ایمیلی (اگر جواب می ده) ) ) وسوسه شدم در موردش.

همون جوری رو هوا نمی گفت می گفت غیر مستقیم با یکی از استادای دانشگاه تهران تماس گرفته و اونم گفته که همچین قضیه ایه.

مستقیم غیر مستقیم اشتباه گفته
غیر از مهندسی پزشکی بقیه رشته های تهران بهتره

mohammadsaleh40

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گناباد
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
دانشگاه
پردیس شهید بهشتی مشهد
رشته دانشگاه
آموزش ریاضی
ی(البته یکی از عیباشوگفتم که شاید به چشم نمیاذ)
خوبه خودتون می گین در مورد خابگاه های فردوسی اطلاع کامل دارم هم یه شب اون جا خوابیدم هم شنیدم (و رو نقشه دیدم) که خیلی از دانشکده مهندسی دوره
ولی یکی از دوستام که آخرای فوق لیسانسشه می گفت ترم یک که هم رشته ای ها رو می ندازن با هم و از اون به بعد هم با انتخاب افراد هم گروه میشن اون سرگروه (اسمش رو نمی دونم) می ره زود اتاق رزرو می کنه برا اون ترم اتاقا هم 4 نفره ها رو به خاطر کم بود بودجه کردن 6 نفره و یه سری اتاق خیلی کوچیک دیدم که دو نفره بود (مثل همون قضیه 6 نفره تنگ بود)

ولی مثلا یه عیب بزرگ که حالت شایعه وار شنیدم این بود (که خودم باورم نمی شه صحتش رو از شما می پرسم) استادا سواد آنچنانی ندارن برای این که بگن ها من شاخم من بلدم نمره نمی دن الآن این راسته یا نه؟

• لایک
امتیازات: MFA
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
TEH
سال فارغ التحصیلی
000
اگه بخاین درمورد خوابگاه ها این حرفو بزنین خوابگاه خیلی جاها اینطوری و شاید اگه خیلی نسازی ترم اولش سخته از ترم های بعد با هم کلاسی هاتون مچ شین یه اتاق بگیرین و خوب اصلا هم سخت نیس این قضیه... خوابگاه حای داره به نام سالن مطالعه که میشه آدم بقیه کارهاش اونجا انجام بده... سخت نباید گرفت آنچنان
درمورد اینکه استاد نمره نمیده و اینا متاسفانه من از چند نفر دیگه ام شنیدم... بچه ها گله زیاد میکنن... حالا من نمره هاشونم دیدم افتضاح هم نبود ولی خوب دیگه حرف زیاده :-"

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
TEH
سال فارغ التحصیلی
000
اینکه خوابگاه خیلی جاها اینطور اره. ولی همین موارد ریز جمع میشن مشکلات بزرگ درست میکنن. فرض کن فردی داره از محیطی به اسم خونه که آرامش براش فراهمه وارد مکانی میشه که عمومی تره، آسایش کافی وجود نداره خیلیا فرهنگ درست ندارن خیلیا شناختی از تیپ شخصیتی ندارن.اگر خونه باشی خانواده شرایط رو برات فراهم میکنن. خوابگاه ما تا جایی که یادم بچه ها تو یه مکان بودن اما اتاق جدا و خوب هر کی زودتر آومده بود تونسته بود با کامپیوتریا اتاق بگیره ولی اگرخودشون رسیدگی میکردن هیچکس ترم اول که ترم سختیه از لحاظ اینکه آشنا نیستی و ایناتو ذوقش نمیخوره.من یه ترم سوییت داشتم و فوق العاده افتضاح بود. بچه های رشته های دیگ ممکنه برونگرا باشد و مثلا همش بخوان از کار یه درون گرا سر دربیارن یا مثلا درون گرا ها غالبا بهشون انگ های مختلف میخوره در حالیکه اونا افرادی ذهنی هستن ینی همه چیز تو ذهنشان دارند و اگر چیزی رو بیان نمیکنن ینی نه اینکه متوجه نیستن مثلا در مورد تمیز کردن اتاق. یه برون گرا اگر بخواهد کاری کنه بلند میگه من میخوام این کارو کنم اما یه درون گرا غالبا این چیزها رو در ذهنش نگه میداره. زود قضاوتی و عدم شناخت برون گرا ها باعث مشکل و ازار میش. و مثل برونگرا ها اصطلاحا پرحرف نیستن یا زیاد اهل بحث و این طور چیزها نیستن (نه به این معنی که ندونن) بعدم اینکه رفتارهایی برونگرا ها برای درون گراها معمولا ازاردهنده س.
اینطور که تو داری میگی پس هیچ کس نباید بره خوابگاه هیچ جا... این مشکلات مخصوص فردوسی. نیس و تو همه جاها قطعا موارد این چنینی هست... بعضی اوقات نباید آدم زیاد به خودش سخت بگیره ... منم نمیگم همه چیز کاملا اوکی و پرفکته ولی خوب زندگی جمعی و یکم آدم باید تحمل شو بالا ببره ... زیادم واقعا سخت نیس این چیزایی که گفتی.... بلاخره خیلیا هم با شرایط خودشونو سازگار کردن برا هدفی که داشتن... قطعا خوابگاه خونه نیس و خوب قطعا آرامش خونه هم نداره ... برا همه همینه و مختص به فرد خاصی نیس:-"

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین ۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1397
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژی
بچه ها کسی دانشگاه شاهد درس نمیخونه ؟ خوابگاهاش چه طوریه چه شرایطی موقع مصاحبه مهمه ؟ هرچه نرسیدم ومهمه هم بگین

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97
من الان که انتخاب رشته کردم و حتی یدونه مکانیک هم نزدم، دیگه هیچ راهیراهی برای تغییر رشته ندارم؟ اگر برم آزاد میتونم اونجا تغییر رشته بدم؟

Mahdich

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی 3
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
من الان که انتخاب رشته کردم و حتی یدونه مکانیک هم نزدم، دیگه هیچ راهیراهی برای تغییر رشته ندارم؟ اگر برم آزاد میتونم اونجا تغییر رشته بدم؟
مگه بتونی انتقالی چیزی بگیری. اونم خیلی سخته، و همینطور کلی دوندگی اینا داره

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97

armin_att

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهر ری
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
تقریبا برق
چه جوری انتقالی بگیرم؟
بهترین راهش تغییر رشته تو دانشگاهه؟ :-<
برای تغییر رشته هر دانشگاه قوانین خودشو داره
مثلا برای امیرکبیر اینطوریه : اگه رشته ها هم سطح باشن ( برق کامپیوتر مکانیک عمران ...) دو تا شرط داره
یک : دو ترم معدل خوب
دو : وجود ظرفیت و موافقت دو دانشکده

Mahdich

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی 3
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
چه جوری انتقالی بگیرم؟
بهترین راهش تغییر رشته تو دانشگاهه؟ :-<
تغییر تو دانشگاه خیلی راحت تره. و آره همه دانشگاه ها معدل خوب توی ترم اول و اینا رو میخوان معمولا. دانشگاه تهران همین ترم یه نفر از مواد رفت کامپیوتر حتی. ولی بین دانشگاهی خییلی میتونه سخت باشه. حتی من دوستم رتبش مثلا به روانشناسی میخورد، ولی دانشگاه مبدا موافقت نکرده بود فکر کنم.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97
تغییر تو دانشگاه خیلی راحت تره. و آره همه دانشگاه ها معدل خوب توی ترم اول و اینا رو میخوان معمولا. دانشگاه تهران همین ترم یه نفر از مواد رفت کامپیوتر حتی. ولی بین دانشگاهی خییلی میتونه سخت باشه. حتی من دوستم رتبش مثلا به روانشناسی میخورد، ولی دانشگاه مبدا موافقت نکرده بود فکر کنم.
نه بین دانشگاهی که قصد ندارم، فقط میخواستم مکانیک برم، چون آزاد هم زده بوم فکر کردم آزاد رو میشه زودتر تغییر داد.
شرط معدل برای هر دو رشته ست؟ میشه بگین کجا باید پیدا کنم؟ من برای خوارزمی رو گشتم مثلا چیز دقیقی دستگیرم نشد

Mahdich

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی 3
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
نه بین دانشگاهی که قصد ندارم، فقط میخواستم مکانیک برم، چون آزاد هم زده بوم فکر کردم آزاد رو میشه زودتر تغییر داد.
شرط معدل برای هر دو رشته ست؟ میشه بگین کجا باید پیدا کنم؟ من برای خوارزمی رو گشتم مثلا چیز دقیقی دستگیرم نشد
آزاد رو اطلاع ندارم. دانشگاه به دانشگاه فرق میکنه. ولی معمولا اینطوریه که باید رشته ای که پذیرفته میشید رو بالای 17 باشید دو ترم، بعدش برای ترم سه میتونید عوض کنید. و بعضی دانشگاه ها میگن تو رشته قصد هم باید از یک حداقل معدلی بیشتر شید تا بتونید ادامش بدید. برای تغییر رشته ها، آموزش دوتا دانشکده مبدا و مقصد باید کارها رو هماهنگ کنن. تو قوانین دانشاه ها ها برای تغییر رشته معمولا شرایط عمومیو نوشته چطوریه

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97
آزاد رو اطلاع ندارم. دانشگاه به دانشگاه فرق میکنه. ولی معمولا اینطوریه که باید رشته ای که پذیرفته میشید رو بالای 17 باشید دو ترم، بعدش برای ترم سه میتونید عوض کنید. و بعضی دانشگاه ها میگن تو رشته قصد هم باید از یک حداقل معدلی بیشتر شید تا بتونید ادامش بدید. برای تغییر رشته ها، آموزش دوتا دانشکده مبدا و مقصد باید کارها رو هماهنگ کنن. تو قوانین دانشاه ها ها برای تغییر رشته معمولا شرایط عمومیو نوشته چطوریه
فقط یه سوال، محدودیتی نداره از چه رشته ای بریم مکانیک؟

بالا