• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

رتبه بد

• شروع کننده موضوع

mohammadsaleh40

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گناباد
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
کامپیوتر مرحله دوم با کمال تعجب قبول شدم
دانشگاه
پردیس شهید بهشتی مشهد
رشته دانشگاه
آموزش ریاضی
پارسال پیرار سالا تو کانال تلگرام سایت سمپادیا یه توییت از یه بنده خدایی رو انداخته بودین که مفهومش این بود که همه چیز کنکور نیست اگه رتبه بدی آوردین اصلا مهم نیست. و پیام این بود
من رتبه بوق هزار (بالای 15000 ریاضی بود فکر کنم) کنکورم و الآن یکی از 10 پروگرمینگ (پروگرمر چیه؟ نمی دونم) آمریکا یا جهانم می خواستم یه توضیحی این بنده خدا بزاره داستان زندگیش که مربوط می شه این بنده خدا به این سطح برسه بده یا اگر این بنده خدا نمی تونه بیاد کسی اگر می دونه این آقا چه جوری به این سطح رسیده بگه.

نام مرکز سمپاد
راهنمایی حلی 2 - دبیرستان حلی10
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
Shahed Uni
رشته دانشگاه
Computer Science
تلگرام
اینستاگرام
پارسال پیرار سالا تو کانال تلگرام سایت سمپادیا یه توییت از یه بنده خدایی رو انداخته بودین که مفهومش این بود که همه چیز کنکور نیست اگه رتبه بدی آوردین اصلا مهم نیست. و پیام این بود
من رتبه بوق هزار (بالای 15000 ریاضی بود فکر کنم) کنکورم و الآن یکی از 10 پروگرمینگ (پروگرمر چیه؟ نمی دونم) آمریکا یا جهانم می خواستم یه توضیحی این بنده خدا بزاره داستان زندگیش که مربوط می شه این بنده خدا به این سطح برسه بده یا اگر این بنده خدا نمی تونه بیاد کسی اگر می دونه این آقا چه جوری به این سطح رسیده بگه.
پروگرمر : برنامه نویس

توی یک سری رشته ها. دانشگاه بار علمی زیادی رو به آدم نمیده و هرکسی هر چیزی که بخواد یاد بگیره باید خودش دنبالش بره
کامپیوتر و برق و هنر و خیلی رشته های دیگه هم از این دسته هستند
این عزیزی که به این جا رسیده بسیار تلاش کرده و احتمالا از رتبه یک کنکور هم بیشتر جون کنده و قطعا در آینده از اون هم موفقتره شک نکنید
اما فرق این جون کندن با جون کندن برای کنکور در اینه که اینجا علاقه هست
اما برای کنکور...

آخرین ویرایش:
  • شروع کننده موضوع

mohammadsaleh40

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گناباد
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
دانشگاه
پردیس شهید بهشتی مشهد
رشته دانشگاه
آموزش ریاضی
شبیه یه تاپیک نیس و میگفت کنکور همه چی نیس:-?
هدف من از این تایپیک این بود که لطفا اون سری ادمینایی که اون آقا رو شناختن و اون توییت رو تو کانال تلگرام گذاشته بودن خودشون یا اون نفر رو بیان یا بیارن و بگن اون آقا دقیقا چه کار هایی کرده؟
این که
کنکور همه چی نیس
رو در حد یه جمله هم بگی بسه

نام مرکز سمپاد
راهنمایی حلی 2 - دبیرستان حلی10
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
Shahed Uni
رشته دانشگاه
Computer Science
تلگرام
اینستاگرام
یه کنکوری معمولی میانگین روزی 5 ساعت وقت برای درس و کنکور میذاره
این یعنی ماهی 150 ساعت و یعنی در سال کنکور چیزی نزدیک به 1800 ساعت برای سال کنکور
توی کار برنامه نویسی. 1800 ساعت یه چیز افسانه ایه
یعنی یه نفر اگه پشتکار داشته باشه و علاقه داشته باشه. با 1800 ساعت آموزش میتونه یکی از بهترین برنامه نویس ها بشه قطعا
و از اونجایی که برنامه نویسی جزو مشاغل خیلی پر درآمد در دنیاست پس قطعا از این لحاظ بسیار موفقتر از یه کنکوری رتبه برتر و یا حتی یه پزشک فوق تخصصه
یه برنامه نویس معمولی و با سطح متوسط توی ایران حقوقش در ماه حدود 7 تا 15 هستش
حالا فکر کنید یه برنامه نویس خیلی حرفه ای در سطح جهانی که بتونه به دلار درآمد کسب کنه و پروژه ای هم کار کنه دیگه چیه...

این قضیه برای خیلی رشته ها به این شکله
برای الکترونیک برای عکاسی و خیلی چیزای دیگه که اگه آدم اون وقتی که برای کنکور میذاره برای یاد گرفتن اون با علاقه و پشتکار بذاره
صد درصد موفق خواهد بود

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام

موفقیت 0 و 1 نیست! همونطور که دوست بالایی گفتند شما اگر تایمی که برای کنکور خوندن میذارید رو بذارید برای تمرین برنامه نویسی و يادگيری، می‌تونید خیلی بهتر و راحت تر پيشرفت کنید، خوشبختانه یا متاسفانه! ایران هم به جای رشته محوری داره به سمت حرفه محوری میره، يعنی به جای اینکه بگن : به یک نفر کارشناس کامپیوتر نیاز داریم میگن به فردی مسلط به جاوا مثلا نیاز داریم.
و به همین دلیل دیگه نیازی نیست شما حتما تحصیلات آکادمیک داشته باشید.
همینطور اگر به یک سطح خوبی از برنامه نویسی رسیده باشید میتونید توی پونیشا یا باقی سایت ها به صورت آنلاین کار کنید .
اینکه آمریکا یا جهان یکی رو بخوان هم به نظرم یک برداشت ساده هست از موفقیت...!
وقتی میخوان بگن فلانی خیلی خفنه میان میگن همه جای دنیا میخواستنش انقدر که خوب بود!
حالا چرا تو ایران مونده هم جای سواله!

این یک راه برای موفقیت...

یکی دیگه هم میتونه ارشد باشه، هر سال تعداد زیادی از افرادی که رتبه های بدی توی کارشناسی آورده بودند، با رتبه های خیلی خوب توی ارشد قبول میشن میرن دانشگاه های شریف و تهران و... ،بعدش اپلای می‌کنند و میرن.
این تقریبا برای همه ی رشته ها صدق میکنه.

احسان از نوع قیچی ساز

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی 1
شهر
تبریز/قم
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
بارهم نمیدونم
رشته دانشگاه
فیزیک محض / ریاضی محض
خوشبختانه یا متاسفانه! ایران هم به جای رشته محوری داره به سمت حرفه محوری میره، يعنی به جای اینکه بگن : به یک نفر کارشناس کامپیوتر نیاز داریم میگن به فردی مسلط به جاوا مثلا نیاز داریم.

اگر ایران به این سمت بره واقعا خیلی خوب هست اون موقع خیل از مسائل اموزشی کشور خوب میشه مثل تعداد کاذب داوطلبان رشته ریاضی (167000 نفر زیاد فوق فوقش تو ریاضی باید70000 ادم باشه و رشته های مهندسی رو در فی قرار بدن تا بچه ها حرفه یاد بگیرند و رشته ریاضی رشته تولید کننده علوم مادر شه نه دکون مهندسی ها)

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام
متأسفانه به خاطر افرادی که روش آکادمیک رو برای مهارت آموزی انتخاب کردند، و چه درست و چه غلط چند سال از عمرشون رو توی دانشگاه میگذرونند و در نهایت به اندازه فردی که چند ماه برای مهارت آموزی زمان گذاشته واقعا توانایی ندارند!

• شروع کننده موضوع

mohammadsaleh40

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گناباد
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
دانشگاه
پردیس شهید بهشتی مشهد
رشته دانشگاه
آموزش ریاضی
اگر ایران به این سمت بره واقعا خیلی خوب هست اون موقع خیل از مسائل اموزشی کشور خوب میشه مثل تعداد کاذب داوطلبان رشته ریاضی (167000 نفر زیاد فوق فوقش تو ریاضی باید70000 ادم باشه و رشته های مهندسی رو در فی قرار بدن تا بچه ها حرفه یاد بگیرند و رشته ریاضی رشته تولید کننده علوم مادر شه نه دکون مهندسی ها)
شبکه دو زدم دیدم عَ اخبار جوانه ها گزارش از قم بود می خواست گزارشی باشه از ثبت نام انتخاب رشته تو رشته های هنرستان و کارو دانش (ظاهرا یکی از دانش آموزای رشته نمی دونم چیش تونسته بود کار به ترکیه ارسال کنه (تو کار چرم)) بعد یکی از مسئولین مدرسه می گفت دانش آموزان می تونن بیان تو رشه های مهندسی این بخش کار کنن بعد اگر خواستن تو بخش فنی مهندسی کنکور بدن اگر هم خواستن کاردانی رشتشون رو ادامه بدن.:|
دقیقا کسی که سه روز از 5 روز هفته رو تو کارگاه داره کار عملی می کنه چه جوری می خواد کنکور ریاضی بده؟
پس حتما اینا محکوم به ادامه تو رشته خودشونن.

boodika

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ناکجا
سال فارغ التحصیلی
1398
شبکه دو زدم دیدم عَ اخبار جوانه ها گزارش از قم بود می خواست گزارشی باشه از ثبت نام انتخاب رشته تو رشته های هنرستان و کارو دانش (ظاهرا یکی از دانش آموزای رشته نمی دونم چیش تونسته بود کار به ترکیه ارسال کنه (تو کار چرم)) بعد یکی از مسئولین مدرسه می گفت دانش آموزان می تونن بیان تو رشه های مهندسی این بخش کار کنن بعد اگر خواستن تو بخش فنی مهندسی کنکور بدن اگر هم خواستن کاردانی رشتشون رو ادامه بدن.:|
دقیقا کسی که سه روز از 5 روز هفته رو تو کارگاه داره کار عملی می کنه چه جوری می خواد کنکور ریاضی بده؟
پس حتما اینا محکوم به ادامه تو رشته خودشونن.
تو حوزه کنکورمون بچه های فنی هم بودن و فقط میومدن عمومی میزدن اونم به قول خودشون بزور و میرفتن

احسان از نوع قیچی ساز

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی 1
شهر
تبریز/قم
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
بارهم نمیدونم
رشته دانشگاه
فیزیک محض / ریاضی محض
پس حتما اینا محکوم به ادامه تو رشته خودشونن

شما فکر کن
فردی به رشته کامپیوتر علاقه داره میاد فنی 3 روز از 5 روز هفته نرم افزار /توسعه شبکه کار میکرد و یک کتاب فیزیک عمومی و ریاضی عمومی هم میخوندن و کنکورشون مهارت ها دبیرستانیشون بود نه عمومی وشیمی و...
و من هم فردی که وارد رشته علوم پایه میشدم کنکور ریاضی سنگین بدون داشتن عمومی میدادم تا دانشگاه بر اساس بنیه علمی من ،من رو انتخاب کنن تو رو بر اساس مهارتت به همین خاطر که سیستم دبیرستان امریکا از سیستم دانشگاهیش کارامد تره

• شروع کننده موضوع

mohammadsaleh40

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گناباد
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
دانشگاه
پردیس شهید بهشتی مشهد
رشته دانشگاه
آموزش ریاضی
کنکور فنی جداست!
آره یه کنکور جدا دارن ولی برای یه سری دانشگاه که مخصوص خودشون من یکی رو میشناسم شهید مرتضوی مشهد قبول شده ولی می گه بازم خیلی ایده آل نیست(خیلی هم بده یه کارگاه کوچیک که اگر مال هر نفر بود ایده آل بود مال هشت نفره

بالا