• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

گرمایش جهانی

• شروع کننده موضوع CPHM
  • تاریخ شروع
  • شروع کننده موضوع

CPHM

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
اژه اي
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
مرحله دو فيزيك و شيمي
دانشگاه
University of Oxford
رشته دانشگاه
Theoretical physics
احتمالا هركس تا به حال حداقل يك دفعه لفظ گرمايش جهاني را شنيده است.
به طور خلاصه گرمايش جهاني، گرم شدن كره ي زمين بر اثر گازهاي گلخانه اي توليد شده توسط انسان كه گرما را درون كره زمين محبوس مي كنند يا پديده ي طبيعي ديگري چون لكن هاي خورشيدي يا فعاليت اتشفشاني است.
با وجود توافق نظر نسبي دانشمندان در رابطه با تاثير انسان در اين پديده، همچنان عده اي مخالف وجود دارند و در ميان عوام و سياستمداران هم كم نيستند كساني كه به اين پديده معتقد نيستند يا اهميت نمي دهند.
- نظر شما در اين رابطه چيست؟ آيا فعاليت هاي انساني نقش برجسته اي در اين تغييرات دارند؟
- آيا بايد براي جلوگيري از اين پديده اقدامي شود يا خير؟
- به نظر شما راه هايي مناسب براي جلوگيري از اين پديده(اگر قبول داريد) چيست؟ خود شما چه اقداماتي انجام داده ايد يا مي دهيد؟

براي آشنايي اجمالي با اين پديده به صفحه ويكي پديا مراجعه فرماييد:D
براي خواندن پاره اي از استلال هاي له و عليه اين نظريه به صورت خلاصه و مرتب به اين صفحه انگليسي مراجعه فرماييد.

dr.namingstuff

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی 1 تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
98
پیشنهاد می کنم مستند Cosmos: A Spacetime Odyssey رو ببینید. خیلی روی این موضوع تاکید داره.

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
- نظر شما در اين رابطه چيست؟ آيا فعاليت هاي انساني نقش برجسته اي در اين تغييرات دارند؟
خب بله مطمئنا با این حجم وسیع فعالیت های صنعتی کربن دی اکسید بیش از حد تولید میشه و میتونه به لایه اوزون آسیب چشم گیری بزنه!
بدون وجود انسان مطمئنا گرمایش جهانی به اندازه ای جدی نمیشه که به مشکل تبدیل شه. فعالیت های صنعتی انسان روند طبیعی اکوسیستم هارو به هم میزنه.
- آيا بايد براي جلوگيري از اين پديده اقدامي شود يا خير؟
بله :-" ضرر هایی که داره بلند مدت، و خیلی چشم گیر تر از دستاورد های صنعتی ایه که داریم.
- به نظر شما راه هايي مناسب براي جلوگيري از اين پديده(اگر قبول داريد) چيست؟ خود شما چه اقداماتي انجام داده ايد يا مي دهيد؟
تنها کاری که من میتونم بکنم اینه که تا حد ممکن از فراورده های اسپری ای کمتر استفاده کنم تا فروئون کمتری تولید شه!
به صورت گروهی هم میشه کمپین هایی رو درست کرد تا جلوی فراورده های صنعتی بیش از نیاز گرفته شه. یا این که به دولت ها فشار آورد تا استفاده از سوخت های فسیلی رو کمتر کنن و سوخت های جایگزین رو استفاده کنن.

Aliovski

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
خب بله مطمئنا با این حجم وسیع فعالیت های صنعتی کربن دی اکسید بیش از حد تولید میشه و میتونه به لایه اوزون آسیب چشم گیری بزنه!
کاملا موافقم و درسته!ولی فعالیت های صنعتی با ایده های نوین(سوخت هیدروژنی،خودروهای شرکت تسلا و...)کاهش یافته!درضمن،اثبات شده که حتی درصورت توقق کامل،بازهم بااین پدیده روبروییم
https://digiato.com/article/2019/07/02/بدتر-شدن-گرمایش-زمین/

mahdiar__m

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
ezhei2
شهر
nesf jahan:)
سال فارغ التحصیلی
1403
من یه نکته رو اضافه کنم!!!!!!!!!!!!!
تو علوم تکمیلی هفتم اگه ببینی میفهمی منظور از گرمایش جهانی اینه که
تو 140 سال زمین 1 درجه گرم شده

Aliovski

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
من یه نکته رو اضافه کنم!!!!!!!!!!!!!
تو علوم تکمیلی هفتم اگه ببینی میفهمی منظور از گرمایش جهانی اینه که
تو 140 سال زمین 1 درجه گرم شده
خب مشکل که حتما نباید ۱۰۰ درجه ای باشه!همین طی ده یا بیست سال،یخ های قطبیو ذوب میکنه

بالا