• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشاوره انتخاب رشته دانشگاه - گروه تجربی

arcana

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
jah
سال فارغ التحصیلی
96
تو دفترچه انتخاب رشته ک جلو ظرفیت دانشگاه مینویسه 40بعد نوشته زن و مرد منظورش اینه ک 20/20 برمیدارن یا درکل 40تا؟؟ممنون میشم از جوابتون . ..

پارسال ۲۰ ۲۰ بود و جلوش نوشته بود ۲۰ مرد ۲۰ زن یعنی ۵۰ درصد ظرفت زن بودن و ۵۰ درصد مرد
ولی امسال واسه رشته های پزشکی دندون دارو (بقیه رشته ها رو مطمئن نیستم) اینجوریه که ۴۰ درصد ظرفیت زن ۴۰ درصد مرد و ۲۰ درصد بقیه جدا از جنسیت به صورت رقابتی پذیرش میشن

MobinT

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبيرستان علامه حلی تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام
اینستاگرام
پارسال ۲۰ ۲۰ بود و جلوش نوشته بود ۲۰ مرد ۲۰ زن یعنی ۵۰ درصد ظرفت زن بودن و ۵۰ درصد مرد
ولی امسال واسه رشته های پزشکی دندون دارو (بقیه رشته ها رو مطمئن نیستم) اینجوریه که ۴۰ درصد ظرفیت زن ۴۰ درصد مرد و ۲۰ درصد بقیه جدا از جنسیت به صورت رقابتی پذیرش میشن
.

آخرین ویرایش:

shaylin.khcht

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان محقق اردبيلي
شهر
اردبيل
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشكي
.خیلی ممنون :*

shaylin.khcht

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان محقق اردبيلي
شهر
اردبيل
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشكي
به نظرتون امسال بارتبه ی2221 از پردیس پزشکی ایران میشه قبول شد؟؟ممنون از جوابا...

shaylin.khcht

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان محقق اردبيلي
شهر
اردبيل
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشكي

mah sa

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 شیراز
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
به نظرتون امسال بارتبه ی2221 از پردیس پزشکی ایران میشه قبول شد؟؟ممنون از جوابا...
ببین هنوز دقیق کسی نمیدونه با این سهمیه ها که اعمال شده دقیق میخوان چیکار کنن, جوابای تخصص که اومد که اون هم سهمیه مشابه کنکور امسال داشت چندان جالب نبود

• لایک
امتیازات: Sep

shaylin.khcht

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان محقق اردبيلي
شهر
اردبيل
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشكي
ممنونم

• لایک
امتیازات: Sep

parastar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
علوم زرشکی کرمانشاه
رشته دانشگاه
پزشکی
چرا نمیاد دیگه ؟ :|

azam

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بیرجند
سال فارغ التحصیلی
1397
مدال المپیاد
پارسال زیست شرکت کردم(فقط شرکت)
اینستاگرام
شاید این جمعه بیاید
شاید

MobinT

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبيرستان علامه حلی تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام
اینستاگرام
اينو تو دفترچه نوشته ؟

MobinT

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبيرستان علامه حلی تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام
اینستاگرام
پيداش كردم . اون موقعي كه اين قانونو گذاشتن رييس سنجش گفته بود كه امكان نداره يك دختر يا پسر كه اختلاف نمره زيادي با يكي ديگه داره فقط به خاطر اين قانون رشته بهتري قبول شه ولي اين اتفاق داره مي افته . تو سايت كانون نگاه كردم اخرين پسري كه پزشكي بهشتي قبول شده بود ٥٤ منطقه ١ بود اخرين دختر ٢٤٥ منطقه ١ . كلاً به ضرر پسراس .

Yfakhar

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1399
سلام .میشه یکی بگه مشکل دارو الان چیه؟چرا تو این سایت همه ناراضین؟

دکتر اسدی

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
لنگرود
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی
سلام .میشه یکی بگه مشکل دارو الان چیه؟چرا تو این سایت همه ناراضین؟

مشکل که والله نداره! منم داروساز نیستم که طلاعات دقیق بدم ولی زیاد باهاشون سروکار دارم. بعضی ویژگی های داروسازی که بعضی ها خوششون نمیاد مثلا اینه که حفظیات زیادی داره مثلا اسم و ساختار تعداد خیلی زیادی از داروهای که مولکول های آلی هستن رو باید بلد بشید. از طرف دیگه نقش دقیقش و حیطه وظایف مشخص و تعریف شده ای توی ایران برای داروساز ها وجود نداره خیلی وقت ها. برای تاسیس داروخانه هم باید پول زیادی داشته باشین!

Yfakhar

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1399
اخه این چیزارو مگه قبل از انتخاب رشته نمیدونستن؟من خودم به دارو علاقه دارم و اینارو هم میدونم .ولی توی این سایت که اومدم کلا خورد توی ذوقم

• لایک
امتیازات: a17

دکتر اسدی

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
لنگرود
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی
اخه این چیزارو مگه قبل از انتخاب رشته نمیدونستن؟من خودم به دارو علاقه دارم و اینارو هم میدونم .ولی توی این سایت که اومدم کلا خورد توی ذوقم
متاسفانه اکثر بچه ها خیلی اطلاعات کمی دارن قبل از این که برن و ارد اون رشته و دانشگاه بشن که این خیلی خیلی بده

Yfakhar

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1399
متاسفانه اکثر بچه ها خیلی اطلاعات کمی دارن قبل از این که برن و ارد اون رشته و دانشگاه بشن که این خیلی خیلی بده
اها ممنون.فقط یه سوال .ب نظر شما وضصعییت داروسازا در ایندهتو کشور چطور میشه؟این که بعضی جاها نوشتن اینده تاریک داره و ... درسته؟

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین ۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1397
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژی
چرا شنوایی سنجی را بارتبه هایی بالا تر از بینایی سنجی میاوریم؟ چه تفاوت هایی دارند

Noo$hin

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
تلگرام
اینستاگرام
چرا شنوایی سنجی را بارتبه هایی بالا تر از بینایی سنجی میاوریم؟ چه تفاوت هایی دارند

نظر خودم اینه که چون بازارکار بیشتری داره...خودم خیلی پیش بینایی سنج رفتم و تو بیمارستان تخصصی چشم اگه اول پیش اونا نری، اصلا نمیتونی بری پیش متخصص، تو عینک فروشی ها و مطب دکترا هم هستن....اما هیچ وقت کسی رو از دوستان و آشنایان ندیدم بره پیش شنوایی سنج! موارد رجوع به اونا به شدت کمتره...همه یه راست میرن متخصص گوش حلق بینی.

نظر دانشجو و فارغ التحصیل این رشته:
*من بینایی سنجی خوندم و سه سالی میشه که دارم کار میکنم،اولا بینایی جزء رشته های برتره پیراپزشکی هست و هرکسی قبول نمیشه هم کلاسی های من با حداکثر رتبه ٢٠٠٠قبول شده بودن،فقط سه تا شهر دانشگاه علوم پزشکیشون این رشته رو داره(مشهد،تهران،زاهدان)،در ضمن عینک ساز و چشم پزشک تنها در صورتی میتونن موسسه عینک طبی بزنن که حتما بینایی سنج باهاشون کار کنه و در واقع مسئول فنیشون باشه،هیچ دانشگاه دیگه ای اعم از آزاد و غیرانتفاعی و پیام نور و...این رشته رو نداره، بینایی سنج بیکار نداریم مگه اینکه بی جنم باشه.

*دانشجوی اپتومتری:
رشته فوق العاده خوبیه از هر لحاظ مثل درآمد پزستیز شیک بودن و ترو تمیز بودن ..بعد از ۴ سال به درآمد خوبی میرسی درواقع هیچ رشته ای پیدا نمیکنید که بعد از ۴ سال به درامد ۵ ۶ میلیونی در ماه برسی اونم بدون سرمایه اولیه..اگه مطب و عینک فروشی بزنی درامدت ۱۰ ۱۵ تومن هست... درآمد فوق العاده پرستیز خوب، شغل راحت، مدت تحصیل کوتاه ...دیگه واقعا چی میخواید ؟؟!!

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین ۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1397
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژی
نظر خودم اینه که چون بازارکار بیشتری داره...خودم خیلی پیش بینایی سنج رفتم و تو بیمارستان تخصصی چشم اگه اول پیش اونا نری، اصلا نمیتونی بری پیش متخصص، تو عینک فروشی ها و مطب دکترا هم هستن....اما هیچ وقت کسی رو از دوستان و آشنایان ندیدم بره پیش شنوایی سنج! موارد رجوع به اونا به شدت کمتره...همه یه راست میرن متخصص گوش حلق بینی.

نظر دانشجو و فارغ التحصیل این رشته:
*من بینایی سنجی خوندم و سه سالی میشه که دارم کار میکنم،اولا بینایی جزء رشته های برتره پیراپزشکی هست و هرکسی قبول نمیشه هم کلاسی های من با حداکثر رتبه ٢٠٠٠قبول شده بودن،فقط سه تا شهر دانشگاه علوم پزشکیشون این رشته رو داره(مشهد،تهران،زاهدان)،در ضمن عینک ساز و چشم پزشک تنها در صورتی میتونن موسسه عینک طبی بزنن که حتما بینایی سنج باهاشون کار کنه و در واقع مسئول فنیشون باشه،هیچ دانشگاه دیگه ای اعم از آزاد و غیرانتفاعی و پیام نور و...این رشته رو نداره، بینایی سنج بیکار نداریم مگه اینکه بی جنم باشه.

*دانشجوی اپتومتری:
رشته فوق العاده خوبیه از هر لحاظ مثل درآمد پزستیز شیک بودن و ترو تمیز بودن ..بعد از ۴ سال به درآمد خوبی میرسی درواقع هیچ رشته ای پیدا نمیکنید که بعد از ۴ سال به درامد ۵ ۶ میلیونی در ماه برسی اونم بدون سرمایه اولیه..اگه مطب و عینک فروشی بزنی درامدت ۱۰ ۱۵ تومن هست... درآمد فوق العاده پرستیز خوب، شغل راحت، مدت تحصیل کوتاه ...دیگه واقعا چی میخواید ؟؟!!
ممنون فقط اگه که ممکنه بیشتر راجب به شنوایی سنجی یه توضیحی بدین اگه اطلاع دارین

بالا