• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

دگرباش‌ها

نظر شما راجع به حقوق برابر دگرباش‌ها با دیگر اعضای جامعه چیست!؟

• برای تمامی گروه‌های دگرباش و تمامی حقوق موافق هستم

رای‌ها: 27 48.2%
  • فقط برای ترنسکشوال‌ها و تمامی حقوق موافق هستم

رای‌ها: 5 8.9%
  • فقط برای همجنسگراها موافقم و تمامی حقوق موافق هستم

رای‌ها: 0 0.0%
  • برای تمامی گروه‌های دگرباش و تمامی حقوق مخالف هستم

رای‌ها: 3 5.4%
  • با برخی از حقوق برای همجنسگراها نظیر ازدواج و یا حضانت بچه مخالف هستم ولی با اغلب حقوق موافق هستم.

• با برخی از حقوق برای ترنسکشوال‌ها نظیر ازدواج و یا حضانت بچه مخالف هستم ولی با اغلب حقوق موافق هستم.

• نظری ندارم و حس می‌کنم علم نیاز به تحقیق بیشتری دارد.

رای‌ها: 19 33.9%

• رای‌دهندگان
    56

mohaq

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1390
دانشگاه
دانشگاه باقرالعلوم (علیه السّلام) - قم
رشته دانشگاه
دانش اجتماعی مسلمین
اگه حرفی میزنم تند یا بد یا هرچی مشکلم با خود شخص شما نیست با عقایدتونه و عقاید دیگران مانند شما که جمع میبندم. امیدوارم دلخورو آزرده خاطر نشی.

جناب سرتاپاتناقض! بدون هیچ سند و مدرکی هر چی فحش و توهین از دهنت در میاد میگی و بعد انتظار داری طرف مقابل ناراحت نشه!

شما به حکم صیغه فحشا میکنید
تهمت است و بدون سند.

به اسم جهاد قتل و غارت میکنید
تهمت است و بدون سند.

به اسم خمس و زکات باج گیری و مفت خوری میکنید
تهمت است بدون سند.

حکم نجاست کفار تبعیض میکنید به حکم امر به معروف نهی از منکر جبرو تزویر میکنید و

تهمت است، بدون سند.

کدوم روانشناسی تایید میکنه شرایطی وجود داره که تجاوز به کودکان آسیب به کودک نمیرسونه؟
1. بحث تجاوز مطرح نیست. مغالطعه نکنید. اوّل بای اثبات کنید که تجاوز هست یا نه و بعدا صحبت کنید.

2. شما دارید به احکام اسلام حمله میکنید و مدعی هستید که این حکام آسیب میرسونه. پس شما باید دلیل بیارید. (همیشه مدعی باید دلیل بیاره)

در نهایت به نظرم همجنسگرایی در صورت رضایت طرفین مفسده ای نداره و جایزه.

من در مورد مفاسد همجنسگرایی دلیل آوردم و گفتم که موجب بهم ریختگی جنسی و کاهش جمعیت و افزایش جرم و جنایت در جامعه میشه.
من دلیل آوردم امّا شما هیچ دلیلی در رد حرف من نیاوردید.

جمع بندی نهایی:
من بحث رو خیلی مودبانه آغاز کردم. امّا،
شما و امثال شما، یه مشت آدم بی سواد هستید که هیچ دلیل و منطقی ندارید و فقط بلدید که فحش بدید.
و تمام توهین هایی که شنیدید، جواب توهین های خودتون بود.

(محترمانه حرف بزنید تا محترمانه جواب بشنوید.)
(کلوخ انداز را جواب سنگ است.)

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1920
مدال المپیاد
نقره
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
فیزیک
والا که عمرمونو صرف دیدن سریال ترکی کنیم مفید تره تا اینکه کسب سواد دینی کنیم :))

mohaq

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1390
دانشگاه
رشته دانشگاه
دانش اجتماعی مسلمین
والا که عمرمونو صرف دیدن سریال ترکی کنیم مفید تره تا اینکه کسب سواد دینی کنیم :))

1. چه ربطی به بحث داشت؟!

2. سواد دینی پیشکش، کلّا سوادی کسب کرده اید؟!

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
@mohaq
فلسفه خیلی گسترده تر از اون فلسفه ی رئالیسمیه که تو حوزه ی علمیه خوندی. اینقدر احمقانه فلسفی حرف نزن. تک تکِ استدلال های مسخره ای که میکنی فقط یه مشت جمله بندی با شماره ست. و اونقدری بدیهی مغلطه میکنی که اصلا نشه درموردش حرف زد.

خطاب به بقیه: کسی که فکر میکنه لاپایی زدن به یه دختر 2 ماهه تحت شرایطی در یک زمان از نظر روانشناسی و جسمی بدون ضرر بوده ظرفیتِ بحث نداره. الکی خودتونو خسته نکنید.
من به جای چیزه 3حرفیه چندشی که تو به عنوانه یه پسر داری چیزه دوحرفیه غیره چندش دارم و درک میکنم..!
ای بی تمدن به اندام های ما توهین نکن :))

mohaq

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1390
دانشگاه
رشته دانشگاه
دانش اجتماعی مسلمین
یه سوال پیش اومد، احیانا @mohaq با این احمقم موافقین؟!!

داره مسخره بازی در میاره. با شوخی هاش موافقم.

فلسفه خیلی گسترده تر از اون فلسفه ی رئالیسمیه که تو حوزه ی علمیه خوندی. اینقدر احمقانه فلسفی حرف نزن. تک تکِ استدلال های مسخره ای که میکنی فقط یه مشت جمله بندی با شماره ست. و اونقدری بدیهی مغلطه میکنی که اصلا نشه درموردش حرف زد.

ای احمق!
من فلسفه غرب هم خوندم!
فلسفه‌ی غرب الآن بیش از اونکه موید شما باشه، حرف من رو تایید میکنه.
طبق فلسفه‌ی غرب، علم یک پدیده‌ی فرهنگیه، نه چیزی که واقعیت رو نشون میده.
وقتی که علم به یک پدیده‌ی فرهنگی تبدیل بشه، قواعد علمی همسو با فرهنگ تعریف میشن.

برو دو کلمه فلسفه غرب بخون ، بعدا بیا شاخ بازی در بیار!!

یه مساله دیگه هم که وجود داره، توجّه نکردن به احکام اخلاقی اسلامه.

احکام اخلاقی اسلام باعث میشه تا برخی از احکام حقوقی خاص، تنها در موارد خاص اجرا بشن.
برای مثال، شاید ازدواج با دختر چندماهه جایز باشه. امّا تا حالا چند نفر رو دیدید که این کار رو بکنن!
عقدهای معدودی هم در خردسالی انجام میشه، تا حالا ندیدم به تمتّع جنسی کشیده بشه.

اخلاق، فقه و حقوق رو کنترل میکنه.

mohaq

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1390
دانشگاه
رشته دانشگاه
دانش اجتماعی مسلمین
شما دارید یک حکم فقهی زیر سوال می برید که شاید از میان چند میلیارد مسلمان (در طول سال های گذشته)، حتّی یک نفر هم بهش عمل نکرده، بعد سنگ کشورهای غربی رو به سینه می زنید که به لوله اگزوز ماشین هم رحم نمی کنند!
به حیوانات رحم نمی کنند!
حتّی سراغ مومیایی هم رفتن!

شکیبـآ

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1397

mohaq

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1390
دانشگاه
رشته دانشگاه
دانش اجتماعی مسلمین
همین نشون میده اونقدر ذهنت بسته هست که نشه باهات صحبت کرد
آی کیو!
منظور حق اعتراض منطقیه.

چون اون یارو نسبی گراست و هرگونه اعتراضی، به معنای خروج از نسبی گراییه.
اگر اعتراض بکنه، در حقیقت مبانی خودش رو نقض کرده.

پهلوی

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1399
آی کیو!
منظور حق اعتراض منطقیه.

چون اون یارو نسبی گراست و هرگونه اعتراضی، به معنای خروج از نسبی گراییه.
اگر اعتراض بکنه، در حقیقت مبانی خودش رو نقض کرده.
برادر به قرآنی که قبولش داری قسم من ده بار برای تو و آینده‌ت نگرانم، صد بار برای آینده‌ای که قراره تو توش باشی و هزاران هزار بار برای فرض وجود داشتن افرادی مثل تو
فلسفه غرب نخون خودتو خسته نکن، تشریف ببر سرچ کن «مغلطه» ببین تک‌تک حرفات چه کالکشن نابی از انواعشه

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1920
مدال المپیاد
نقره
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
فیزیک
یا چون عقد میشن دیگه تجاوز نمیدونیش؟!
در واقع چون در اسلام اومده دیگه اسمش تجاوز نیست و حتما صلاحی درش هست به همین دلیل مفسده جسمی و روحی و غیره نداره :))

Zetsubou Shinji

Evangelion Fan
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1000
اگر برای بچّه مفسده‌ی جسمی و روحی و اجتماعی و ...نداشته باشه مشکلش چیه؟!
السلام علیکم و رحمه الله
در دیار ما، سنتی کهن وجود دارد که هرکه در انجا اخوند گردد، یا اخوندی وارد روستا شود، رسم است که با او رابطه ای گروهی برقرار نمایند، اجباری و اجتناب ناپذیر.
میخواستم بدانم که احیانا درباره این سنت حسنه و قدیمی هم، میشود بمانند پدوفیلی تصمیم گرفت و آن را تحت شرایطی، بدون مفسده دانست و وظیفه اش به عهده مکلف باشد؟
علی برکت الله

maleck :)

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بابایی
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
دانشگاه گیلان
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بابایی
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
دانشگاه گیلان
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع
به لوله اگزوز ماشین هم رحم نمی کنند!
به حیوانات رحم نمی کنند!
حتّی سراغ مومیایی هم رفتن!
شما پستان گرگ لوگوی باشگاه رم رو بخاطر مفسدَه انگیز بودنش سانسور نکن، به طفلی که اومده قرآن یاد بگیره تجاوز نکن، بعد به فرو کردن تو اگزوز غربیا خرده بگیر.

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بابایی
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
دانشگاه گیلان
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع
- آمارها از وضع فقر و فحشای مربوط به فقر و ... درست نیست. تهمت است و بدون سند
- مقایسه‌ی روحانیت ایران و کشیش‌های مسیحی کاملا غلط است.
(اگر آمار رسمی از ایران دارید حتما ارائه بدید.)

2. جهل‌ها:
بحث اقتدار ملّی ایران را به یک بحث بی اهمّیت تنزّل دادند. اشتباه است
(دراهمّیت اقتدار ملّی همین بس که اگر ما اقتدار کافی نداشته باشیم، امنیت، اقتصاد،علم و همه چیز این کشور به خطر میافتد.) کذب محض است

3. شبهه‌ی ازدواج پیامبراکرم (صلّی الله علیه و آله):
دو دسته نقل تاریخی در مورد ازدواج رسول اکرم (صلّی الله علیه و آله) با عایشه وجود دارد.
دسته اوّل: ازدواج، بین سن 7 تا 9 سالگی عایشه صورت گرفته.
دسته دوم: ازدواج بین حدود 14 تا 17 سالگی عایشه صورت گرفته.

مورخین بین این دو نقل، اینگونه جمع کرده‌اند که مراسم عقد در سنین بین 7 تا 9 سالگی صورت گرفته و مراسم زفاف یا عروسی در سنین 14 تا 17.

جدای از این بحث‌ها، ازدواج در سنین کودکی، منحصر در پیامبراکرم (صلّی الله علیه و آله) نبود. بلکه از قدیم تا همین اواخر رواج داشت و دلایل اقتصادی و فرهنگی و دینی داشت.
تبعیت پیامبر از سنن گذشته، استفاده ابزاری از زنان توسط پیامبر.
منبع: "دین زیسته و زندگی روزانه" نوشته ابراهیم موسی پور بشلی.

البته طبق ظواهر تاریخی، پیامبراکرم (صلّی الله علیه و آله) قصدش از این ازدواج، سیاسی بود، که باز هم بین سران قوم‌ها رایج بود. و ایشان قصد تمتّع جنسی از عایشه نداشت. بی توجهی پیامبر به نیاز جنسی دختری جوان و محروم کردن او از این نیاز تا زمان مرگ. چون دیگه پیر شده بودند و دوران جوانی خود که دوران اوج میل جنسی است را با جناب خدیجه سپری کرده بودند. همچنین طبق نقل‌های مختلف تاریخی، عایشه و حفصه، از همسران منفور پیامبراکرم (صلّی الله علیه و آله) بودند و حتّی آیه‌ی قرآن نازل می‌شود و آن‌ها را تهدید به طلاق می‌کند. طبق نقل های مختلف تاریخی کذب محض است

خب میفرمودین.

امیرحسین

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق
وضعیت این تاپیک خیلی ناراحت کننده هست و هر صفحه‌اش داره در خصوص یه چیزی صحبت می‌شه که ارتباطی با موضوع تاپیک نداره.
تیم مدیریتی سایت هم تو این تاپیک واقعاً گل کاشت اگه ایام امتحاناته و نمی‎تونید مسئولیت خودتون رو به انجام برسونید. اعلام کنید یه 2 ماهی نمی‌تونید کاری کنید و این مدت اگه فرد دیگه‌ای میتونه قبول زحمت کنه.
هرچند که من قبل از اینکه اینقدر بحث‌ از هم گسیخته و مضحک بشه گزارش دادم و صبح هم دیدم که نوشته شده گزارش که داده بودید حل شد ولی هیچ تغییری توی تاپیک ندیدم :)
========================
سوره طلاق آیه ۴:
وَاللَّائِي يَئِسْنَ مِنَ الْمَحِيضِ مِنْ نِسَائِكُمْ إِنِ ارْتَبْتُمْ فَعِدَّتُهُنَّ ثَلَاثَةُ أَشْهُرٍ وَاللَّائِي لَمْ يَحِضْنَ وَأُولَاتُ الْأَحْمَالِ أَجَلُهُنَّ أَنْ يَضَعْنَ حَمْلَهُنَّ وَمَنْ يَتَّقِ اللَّهَ يَجْعَلْ لَهُ مِنْ أَمْرِهِ يُسْرًا ﴿۴﴾
و آن زنان شما كه از خون‏ديدن [ماهانه] نوميدند اگر شك داريد [كه خون مى ‏بينند يا نه] عده آنان سه ماه است و [دخترانى] كه [هنوز] خون نديده‏ اند [نيز عده‏ شان سه ماه است] و زنان آبستن مدتشان اين است كه وضع حمل كنند و هر كس از خدا پروا دارد [خدا] براى او در كارش تسهيلى فراهم سازد (۴)

رسما از عده برای دختری که هنوز پریود نشده و نابالغه حرف میزنه، حتی حرف از بلوغ ۹ سالگی هم نمیشه زد، نابالغ کامل و این به چه معناست جز امکان نکاح و طلاق با بچه نابالغ؟
من نمیدونم این قاطعیت استدلالتون رو از کجا آوردین. ولی از نظر من این آیه امکان نکاح با بچه نابالغ نیست. این آیه برای 3 دسته از زنان عده مشخص کرده. اون دسته‌ای که شما می‌گی نابالغ منظورشه خیلی جاها که خوندم اینطور بود که به بلوغ رسيده‌اند اما عادت نمى‌بينند. حالا ممکنه علتش بیماری یا هرچیز دیگه باشه . البته تو تفسیر نمونه گفته بود که اینکه بعضیا این احتمال رو میدن که این آیه افراد نابالغ رو هم شامل میشه ولی تاییدش نکرده و گفته به کتب فقهی مراجع بشه.
اگه جایی از ایران کودک همسری داره صورت می‌گیره پس قانون فعلی مشکل داره و باید تغییر کنه.
=========
این پست منم بی ارتباط با تاپیک هست و امیدوارم یا تاپیک قفل بشه یا همه این پست‌های بی‌ارتباط پاک بشند.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
فقط شیمی ولا غیر!!!
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی
تاپیک جهت پاکسازی قفل می شود.
و لطفا از به بیراهه بردن بحث و از موضوع اصلی خارج شدن در هر تاپیک انجمن خودداری کنید. همچنین در صورت تمایل به بحث درباره یک عنوان از هر گونه توهین به فرد و عقیده مقابل خودداری کنید.

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
این پست منم بی ارتباط با تاپیک هست و امیدوارم یا تاپیک قفل بشه یا همه این پست‌های بی‌ارتباط پاک بشند.
این تاپیک شلوغ شده. همین قفل میمونه تو بی زحمت واسه ادامه بحث یه تاپیک جدید بزن. من حقیقتا تاپیک رو نخوندم و نمیتونم این همه رو بخونم وگرنه خودم میزدم.

بالا