• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

حل مشکلات کنکوری ها

رحمتی!

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
باشه
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
یه خورده شیمی
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر
رشته دانشگاه
پلیمر
دو مشکل دارم مادر پدرم از میزان و روش تأثیر امتحان نهای مطلع نیستن و اگر بهشون بگم از 18 پایین تر خواهم شد کلی سرکوفت می زنن که هیچی دیگه تو کم خوندی نخوندی و ...
مشکل دومم اینه که سرعتم کم شده قبلا یه آزمون 45 سؤالی از فیزیک دوازدهم از خودم می گرفتم تو 45 دقیقه تموم می کردم (زمان و تعداد سؤال معادل کنکور ) ولی الآن که جامع می زنم تنوع سؤالا زیادِ و این که با وجود این که یه سری مباحث پایه ساده تره و می تونم هم بزنم بازم وقت کم میارم.
(خلاصه من در کل وقت کم میاوردم بدون تمرین و اینا ولی بعد از تست زنی تو اکثر بخشا اللخصوص تو دوازدهم دیگه وقت کم نمیاوردم ولی حالا که آزمون جامع می دم وقت کم میارم.)
تکنیک ضرب در منها رو هم سعی می کنم اجرا کنم ولی بازم نمی شه وصوصه می شم.
صورت سؤال رو می خونم اگر بدونم از مباحثیه که احتمال داره بتونم جواب بدم سؤال رو می خونم و سعی به حل می کنم اگر در کم تر از 20 ثانیه اول تونستم راه رو پیدا و در مسیر حل قرار بگیرم به سؤال ادامه می دم و اگر نه ادامه نمی دم ولی مشکل اینجایه که گاهی متوجه گذر زمان نمی شه یا بعضی اوقات یک لحظه به خودم میام می بینم نزدیک دو دیقیقه یک دقیقه وقت گذاشتم و الآن وسط راه حلم و به خودم می گم نه تو تا این جا پیش اومدی برو جلو حلش کن!!! که خوب این بده ولی یه نمونه دیگه از ضرب در منها رو براتون یاد کنم (عطشم برای حل سؤالا و این که راضی نمی شم از سؤالا رد شم.) با خودم عهد بستم که از رو ظاهر سؤال تشخیص بدم از کدوم فصل فیزیک اگر از بخش و نوعی بود که بلد بودم یه تیک بزنم اگر با خوندن سریعش تونستم جواب بدم هم که تیک رو بزنم رد شم اگر هم می دونستم زمان بره تیک نزنم سؤال 30 فیزیک که بودم تحملم ته کشید و سؤالایی رو که باید تیک می زدم و ازشون رد می شدم رو دیگه حل می کردم می دونم طبق این روش فرقی نداره که سؤالایی که می تونی تو زمان خوبی حل کنیش رو کی حل کنی ولی کمی بهتره که همون موقعی که می خونی حل شه ولی من می خواستم آزمایشی این کار رو بکنم و حتی نتونستم جلو عطش حل سؤالم رو بگیرم.

یه چیزی که هست اینه باید بدونی این سوال خیلی طول می کشه و ردش کنی و اخر اگه وقت اضاف اوردی حلشون کنی

mohammadsaleh40

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گناباد
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
کامپیوتر مرحله دوم با کمال تعجب قبول شدم
دانشگاه
پردیس شهید بهشتی مشهد
رشته دانشگاه
آموزش ریاضی
یه چیزی که هست اینه باید بدونی این سوال خیلی طول می کشه و ردش کنی و اخر اگه وقت اضاف اوردی حلشون کنی
خوب مشکل اینه اگه ردش کنم بازم برای برگشتن باید همون قدر که گذشته نصفش زمان بزارم که بتونم ادامه بدم (می دونی کم می نویسم رو برگم دوباره برگردم طول می کشه بفهمم چی نوشتم) اگه بتونم به همچین نتیجه ای برسم خوب ازش رد می شم چرا برگردم و سعی کنم حلش کنم؟

آخرین ویرایش:

رحمتی!

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
باشه
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
یه خورده شیمی
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر
رشته دانشگاه
پلیمر
تو پاسخ نامه دورش دایره بکش

فقط حواست باشه قبل تحویل برگه اونا رو پاک کنی

mohammadsaleh40

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گناباد
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
دانشگاه
پردیس شهید بهشتی مشهد
رشته دانشگاه
آموزش ریاضی
تو پاسخ نامه دورش دایره بکش

فقط حواست باشه قبل تحویل برگه اونا رو پاک کنی
نگا منظورت رو نمی فهمم چرا تو پاسخ نامه خوب یه علامت خاص دیگه تو دفترچه مشکل این جایه که این عطش رو سختمه سرکوب کنم.

Sungirl_cc

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1398
سلام
بین فشار و گرما ی فیزیک یا نور و اینه کدوم رو برا خوندن انتخاب می کنید،چرا؟

رحمتی!

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
باشه
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
یه خورده شیمی
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر
رشته دانشگاه
پلیمر

mohammadsaleh40

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گناباد
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
دانشگاه
پردیس شهید بهشتی مشهد
رشته دانشگاه
آموزش ریاضی
سلام
بین فشار و گرما ی فیزیک یا نور و اینه کدوم رو برا خوندن انتخاب می کنید،چرا؟
نور و آینه منظورت چیه؟ نکنه نظام قدیمی سال کنکورت رو اشتباه وارد کردی؟
یا منظورت همون پروتو تابش و بازتابش و شکست و اینایه؟
حالا فهمیدم نظام قدیمی ما نظام جدیدا هیچی از میزان اهمیت و ... اون فصل نمی دونیم چون نداریمش ولی اگه قراره بیش تر سؤالا ما و شما مثل هم باشه بدونین ما اون فصل رو نداریم.

mohammadsaleh40

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گناباد
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
دانشگاه
پردیس شهید بهشتی مشهد
رشته دانشگاه
آموزش ریاضی
دیروز(4 روز مونده به کنکور) داشتم یکی از آزمونایی که داده بودم از رو دور دنیا رو مرور می کردم یه سری اشتباهایی داشتم و یا یه سری سؤالایی رو نتونسته بودم حل کنم که خیلی برام رو مخ بود حتی موقع تحلیل و با کلی چزوه و اینا به اشتباه می خوردم از یه ور دیگه هم بر خلاف قبلا ها خیلی کند شده بود تحلیلم و استرس 4 روز به کنکور هم یه طرف شب که شده بود یه خورده خسته بودم دراز شده بودم نماز نمی خوندم بابام هی می گفت پاشو نماز بخون چند روز قبل هم مامانم یه دفعه اعصابم رو خورد کرده بود همون روز می خواستم 20 دقیقه بخوابم بعد تحلیل آزمون رو شروع کنم نمی زاشتن خلاصه هی روی هم شد که داد زدم و اعتراضی بعد بابام این جمله رو گفت:« این کنکورش رو که خراب بکنه بعد می خواد چه کار کنه.»
شرایطم تو آخرین آزمونی که دادم بد نبودِ ولی اطمینانی نیست و از طرف دیگه مامان بابام به جای این که پشتم باشن و بهم اطمینان بدن یه جوری دارن رفتار می کنن انگار اگر من اگر این کنکور رو قبول نشم چنان ازم کار بکشن به انواع کار های ممکنه من رو خواهند فرستاد (مامانم می گه نونوایی بابام می گه انا عمو حسن یه گاوی انداخته جلو بچش بزرگش کنه) موندم یه کسی یه چیزی بگه الآن من اشتباه می کنم و شرایطم عادیه یا این طور که فکر می کنم درسته و مامان بابام دارن بهم فشار میارن؟

نسیـم

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
سابقه مدیریت فروم
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرراز
سال فارغ التحصیلی
98
دیروز(4 روز مونده به کنکور) داشتم یکی از آزمونایی که داده بودم از رو دور دنیا رو مرور می کردم یه سری اشتباهایی داشتم و یا یه سری سؤالایی رو نتونسته بودم حل کنم که خیلی برام رو مخ بود حتی موقع تحلیل و با کلی چزوه و اینا به اشتباه می خوردم از یه ور دیگه هم بر خلاف قبلا ها خیلی کند شده بود تحلیلم و استرس 4 روز به کنکور هم یه طرف شب که شده بود یه خورده خسته بودم دراز شده بودم نماز نمی خوندم بابام هی می گفت پاشو نماز بخون چند روز قبل هم مامانم یه دفعه اعصابم رو خورد کرده بود همون روز می خواستم 20 دقیقه بخوابم بعد تحلیل آزمون رو شروع کنم نمی زاشتن خلاصه هی روی هم شد که داد زدم و اعتراضی بعد بابام این جمله رو گفت:« این کنکورش رو که خراب بکنه بعد می خواد چه کار کنه.»
شرایطم تو آخرین آزمونی که دادم بد نبودِ ولی اطمینانی نیست و از طرف دیگه مامان بابام به جای این که پشتم باشن و بهم اطمینان بدن یه جوری دارن رفتار می کنن انگار اگر من اگر این کنکور رو قبول نشم چنان ازم کار بکشن به انواع کار های ممکنه من رو خواهند فرستاد (مامانم می گه نونوایی بابام می گه انا عمو حسن یه گاوی انداخته جلو بچش بزرگش کنه) موندم یه کسی یه چیزی بگه الآن من اشتباه می کنم و شرایطم عادیه یا این طور که فکر می کنم درسته و مامان بابام دارن بهم فشار میارن؟
این مشکلات همه دارن به نحوی بیخیال باش

armin_att

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهر ری
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
تقریبا برق
لباس آستین بلند ببرین جلو کولر یخ نزنین
(تجربه پارسالی ها)

رحمتی!

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
باشه
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
یه خورده شیمی
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر
رشته دانشگاه
پلیمر
لباس آستین بلند ببرین جلو کولر یخ نزنین
(تجربه پارسالی ها)

ترجیحن بشه درش اورد

یه تیشرت بپوشین روش پیرهن

اگه خیلی گرمایی بودین یه سوییشرت هم ببرین

• لایک
امتیازات: Mindy
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نزدیکا بجنورد
سال فارغ التحصیلی
99
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع
من سال دیگه یه چمدون میبرم
پالتو
شلوار گرم
شال گرم
سوییشرت
مانتو نخی
شال نخی
.
.
. :D

A M I N

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
BHT
شهر
LNG
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
SBU
رشته دانشگاه
ARC
من -با توجه به شرایط خودم- تابستونی می رفتم با یه لباس بیش‌تر.

رحمتی!

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
باشه
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
یه خورده شیمی
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر
رشته دانشگاه
پلیمر

نسیـم

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
سابقه مدیریت فروم
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرراز
سال فارغ التحصیلی
98
من هنوز تصمیم نگرفتم :)):)):))لامصب مهمونی هم میخواستم برم اینقد بهش فک نمیکردم

(:TABASSOM:)

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
FRZ
شهر
TBZ
سال فارغ التحصیلی
94
اینجوری که شما دارید میگید منم برام دغدغه ایجاد شد که آستینای مانتومو باز کنم یا همونجور بمونه ؟ :|
#چگونه_شیک_تریم؟
#دلبری_در_کنکور
#گرم_و_سرد_روزگار_چشیده
#پشتم_گرمه

ememlia

⁦(⊙_◎)⁩
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1397
تاهمین الان ب لباس فک نکرده بودم :-)

ساندیس میدن یا ناهار با خودمونه؟!
حاجی پارسال ب ما ساندیس هم ندادن ،یه آب معدنی بود با یدونه ازین کیک پونصد تومنیا
ناهار باخودت ببر:-)

ememlia

⁦(⊙_◎)⁩
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1397

نسیـم

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
سابقه مدیریت فروم
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرراز
سال فارغ التحصیلی
98
بچه ها من یه سوالی از ریاضی مشکل دارم سرارسری 94کسی میتونه بهم کمک کنه ؟
میدونم جاش نیس اینجا #موقت پاک میکنم

رحمتی!

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
باشه
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
یه خورده شیمی
دانشگاه