• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

من چه مشکلی دارم؟! [پزشکی]

• شروع کننده موضوع 4245
  • تاریخ شروع

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

Noo$hin

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
تلگرام
اینستاگرام
دو سه تا از دندونام با شیرینی و سردی و اینا درد میگیره. ..ولی دکتر رفتم گفت چیزی نیس ،حتی عکس هم گرفت...گفت حساسیته :/
جدی حساسیته یا باز برم دکتر ؟
حتی اگر پوسیدگی در حد مینا باشه،دندان حساس میشه...توی این موارد با خوب مسواک زدن و فلوراید خوب میشه و مینا ترمیم میشه.

آدنوزین :)

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ١
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
داروسازی
من خيلي ميخوابم، يعني اگه كسي كاريم نداشته باشه ميتونم ١٥-١٦ ساعت بصورت ممتد خواب باشم!
در حالت عادي اگه بخوام در طول روز احساس خستگي نكنم و سرحال باشم و خوابم نبره بايد شب ١٢ ساعت بخوابم:|
و خب هرچي سنم بيشتر ميشه و فعاليت هام بيشتر، اين خواب برام مشكل ساز تر ميشه!
يه مدتي فكر ميكردم همش عادته، سعي كردم خودمو عادت بدم به يه مقدار مشخص خواب، اما من حتي الان بعد از ١١ سال مدرسه رفتن نتونستم به خواب كم عادت كنم:))
خوابم هم خيلي سنگينه، خيلي وقتا شده پاشدم با افراد خونه حرف زدم اومدم باز خوابيدم و وقتي بيدار شدم هيچي يادم نبوده!
چيكار كنم؟؟ واقعا گاهي نگران خودم ميشم: |||
واقعا نميدونستم اين سوال رو كجا بايد بپرسم!
لازمه دكتر برم؟

mohammadsaleh40

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گناباد
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
کامپیوتر مرحله دوم با کمال تعجب قبول شدم
دانشگاه
پردیس شهید بهشتی مشهد
رشته دانشگاه
آموزش ریاضی
من خيلي ميخوابم، يعني اگه كسي كاريم نداشته باشه ميتونم ١٥-١٦ ساعت بصورت ممتد خواب باشم!
در حالت عادي اگه بخوام در طول روز احساس خستگي نكنم و سرحال باشم و خوابم نبره بايد شب ١٢ ساعت بخوابم:|
و خب هرچي سنم بيشتر ميشه و فعاليت هام بيشتر، اين خواب برام مشكل ساز تر ميشه!
يه مدتي فكر ميكردم همش عادته، سعي كردم خودمو عادت بدم به يه مقدار مشخص خواب، اما من حتي الان بعد از ١١ سال مدرسه رفتن نتونستم به خواب كم عادت كنم:))
خوابم هم خيلي سنگينه، خيلي وقتا شده پاشدم با افراد خونه حرف زدم اومدم باز خوابيدم و وقتي بيدار شدم هيچي يادم نبوده!
چيكار كنم؟؟ واقعا گاهي نگران خودم ميشم: |||
واقعا نميدونستم اين سوال رو كجا بايد بپرسم!
لازمه دكتر برم؟
دیگه زیادی شبیه همیم من شده بیدار شدم رفتم دستشویی برگشتم خوابیدم ولی خودم یادم نبوده.
دو سه روز گذشته هم این مشکل برام خیلی حاد شده

نسیـم

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
سابقه مدیریت فروم
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرراز
سال فارغ التحصیلی
98
نمیدونم اینجا جاش هست یا نه ولی جای بهتری پیدا نکردم جدیدا خیلی میخوابم خیلی کلی همه چیو بهم ریخته با اینکه شبا زود میخوابم اما بازم روزا خیلی میخوابم و این برای درس خوندن مشکل داره ایجاد میکنه

mohammadsaleh40

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گناباد
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
کامپیوتر مرحله دوم با کمال تعجب قبول شدم
دانشگاه
پردیس شهید بهشتی مشهد
رشته دانشگاه
آموزش ریاضی
نمیدونم اینجا جاش هست یا نه ولی جای بهتری پیدا نکردم جدیدا خیلی میخوابم خیلی کلی همه چیو بهم ریخته با اینکه شبا زود میخوابم اما بازم روزا خیلی میخوابم و این برای درس خوندن مشکل داره ایجاد میکنه
جوابت رو پیدا کردی به منم بگو
منم این مشکل رو دارم یه مدت اگر 7 ساعت یا 7 ساعت و نیم شب می خوابیدم می تونستم خوب پیش برم ولی الآن نمی شه خوابم می بره بازم.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهربابک
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
مهندسی بهداشت حرفه‌ای
نفس تنگی تا حدی که تو مواقعی مثل خوندن متن تو کلاس نتونی نفس بیاری برای ادامه حرف زدن و توقف طولانی داشته باشی و احساس سنگینی کنی روی قفسه سینت ، احساس کنی به حد کافی هوا تو ریه هات نمی‌ره بعد احساس بی‌قزاری کنی جدیه یا فقط به استرس اینا مربوطه؟/
من از خیلی وقت پیش این مشکلو دارم ولی هر وقت گفتم گفتن هیچی نیست بشین سر جات:/
منم این مشکلو دارم
شاید به خاطر کمبود اعتماد به نفسه

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهربابک
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
مهندسی بهداشت حرفه‌ای
خوب سر کلاس ی نمونه کوچیکش بود . تا حدی ک طوری جلو پر پر میزدم ک بچه ها میگفتن فک میکردیم اونجا داری گریه میکنی :)) :))
میتونه استرس و کمبود اعتماد به نفس باشه وقتی بیشتر اتفاق میفته ک مبحثی رو نخوندم یا کم خوندم ولی حس بی قراری و نفس بالا نیومدن رو وقتایی مثل خوابیدن یا جلو مانیتور نشستن هم دارم
وای آره
انقد حس بدی پیدا می کنم بعدش
من سر انشا خوندنم اینجوری میشدم

arcana

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
jah
سال فارغ التحصیلی
96
نفس تنگی تا حدی که تو مواقعی مثل خوندن متن تو کلاس نتونی نفس بیاری برای ادامه حرف زدن و توقف طولانی داشته باشی و احساس سنگینی کنی روی قفسه سینت ، احساس کنی به حد کافی هوا تو ریه هات نمی‌ره بعد احساس بی‌قزاری کنی جدیه یا فقط به استرس اینا مربوطه؟/
منم این مشکلو دارم و موقعی که پشت تلفن میخوام یه چیز طولانی رو توضیح بدم فقط اینجوری میشم
انقدری وخیمه که هر از ۵ دیقه چند تا نفس عمیق میکشم بعد ادامه میدم حرفمو
احتمالا به خاطر استرس ریتم تنفست بهم میخوره و دم کامل انجام نمیشه

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400
جوابت رو پیدا کردی به منم بگو
منم این مشکل رو دارم یه مدت اگر 7 ساعت یا 7 ساعت و نیم شب می خوابیدم می تونستم خوب پیش برم ولی الآن نمی شه خوابم می بره بازم.
من کاملا برعکس شمام اگه تو 24 ساعت بیشتر از 5 ساعت بخوابم ی سردرد وحشتانکی میگیرم ک نگو..
تایمایی ک ب هر دلیل زیاد میخوابم سردرد امونمو میبره.بخاطر همین کم خوابیم شدیدا ضعیف شدم.
دیگ واقعا نمدونم چ کنم=(

ShapoorII

Erfan
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای 1
شهر
نصف جهان
سال فارغ التحصیلی
1392
مدال المپیاد
علوم و فناوری نانو: نقره (دومین دوره) و طلا (چهارمن دوره)
دانشگاه
علوم پزشکی شهید بهشتی
رشته دانشگاه
داروسازی

محض احتیاط و واسه بررسی سلامت قلب-ریوی تست ورزش بده، اگر مشکل عصبی یا مثلن پنیک اتک باشه، پزشک طب ورزش به روانپزشک و مشاور ارجاع میده.
اصولیش اینه که بری پیش مشاور/روانشناس. اون خودش ب بقیه ارجاع میده

Abolfazlmir810

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
m
شهر
m
سال فارغ التحصیلی
1400
سلام دوستان ،حدودا 3~4ماهی هست که وقتی بیشتر از 1ساعت ساکن یه جا میشینم پهلو سمت راستم درد میکنه احساس میکنم بی حس شده همین موضوع تا حدودی تمرکزم رو سر مطالعه وحتی درس خیلی.مختل میکنه بنظرتون مشکل خاصی دارم ؟،مشکل دیگه ای هم که دارم اینه که کمرم سر ازمونا درد میگیره نمیتونم بشینم حواسمو پرت میکنه حقیقتا جنتا ورزشم از نت دیدم انجام دادم ولی چیز خاصی فرق نکرده ،پیشاپیش خیلی ممنونم از پاسختون

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93
من هم یه سوال بپرسم؟ میگم این بی اشتهایی و اینا ممکنه دلیل جدی ای داشته باشه؟ یعنی دنبالش رو بگیرم؟ آخه من خودم احساس می کنم طبیعیه چون از قدیم همین جوری بودم، شاید ژنتیکی باشه و اصلا به نظر خودم چیزی نیست حالا گفتم بپرسم، آخه از وقتی کوچیک بودم انواع و اقسام شربت های اشتها آور و دارو های اشتها آور رو باید می خوردم ولی بعدا دکتر گفت مشکلی نداره بچه تون ولش کنین. الآنم هنوز به طرز شدیدی بی اشتها و بی میل به غذا خوردنم و کلا زیاد هم نمی خورم چیزی. اصلا نمی تونم بو و مزه بیشترشون رو تحمل کنم و با اینکه سلول هام خسته و بدبخت و گشنه ن ولی احساس سیری می کنم! یه بار هم سه چهار روز پشت سر هم هر سه وعده رو نون پنیر خالی خوردم چون نمی تونستم هیچ غذای دیگه ای رو بخورم. به این دلیل که کم خونی هم به احتمال خیلی زیاد دارم (آزمایش ندادم ها ولی کاملا تابلوئه خودم می دونم و همه میگن) به نظرتون به نگرانی های والدین گرامی گوش کنم و نگران بشم یا خیر؟:) ممنون و متشکر.

اگه همیشه کم اشتها بودی مشکلی نداره .
منتها این رژیم غذاییت دیگه دست خودته . ینی سه روز پشت سر هم نون پنیر خوردن اشتباه از خودته . مثل اینه ک مثلن من بیام همش چربی و شیرینی بخورم چون اشتهاشو دارم شما از نوع برعکسش . سعی کن مواد غذایی مورد نیاز رو ب بدنت برسونی . کم بخور وعده های کوچولو بخور اما متنوع بخور .
(ارجاعت میدم ب هرم غذایی)
و ازمایش خون هم بده ی چک اپ کامل کن اگه کم خونی داشته باشی یا هر ماده غذایی دیگه مشخص بشه و در صورت نیاز بهت مکمل غذایی بدن .

Abolfazlmir810

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
m
شهر
m
سال فارغ التحصیلی
1400
از دوستان در این زمینه تجربه ای ندارن؟

نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب:)
شهر
تهر
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
روان شناسی
قسمت چپ کمرم به صورت تیکه ای خشک و تیره شده. از شونه شروع شده تا لگن. سه یا چهار تیکه ی خشک و کمی قهوه ای رنگ.
اطلاعی دارید در این باره؟

ShapoorII

Erfan
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای 1
شهر
نصف جهان
سال فارغ التحصیلی
1392
مدال المپیاد
دانشگاه
علوم پزشکی شهید بهشتی
رشته دانشگاه
داروسازی
قسمت چپ کمرم به صورت تیکه ای خشک و تیره شده. از شونه شروع شده تا لگن. سه یا چهار تیکه ی خشک و کمی قهوه ای رنگ.
اطلاعی دارید در این باره؟

احساس خارش؟ شکلش بصورت لکه یه تیکه ست یا حلقه مانند؟

احتمال زیاد قارچه. اینا رو واسه افتراق بین انواع قارچ و شدتش میپرسم

نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب:)
شهر
تهر
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
روان شناسی
احساس خارش؟ شکلش بصورت لکه یه تیکه ست یا حلقه مانند؟

احتمال زیاد قارچه. اینا رو واسه افتراق بین انواع قارچ و شدتش میپرسم
هیچ حسی نداره فقط زبر و تیره‌س. خارش هم نداره.
لکه های تیکه ای افقی

ShapoorII

Erfan
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای 1
شهر
نصف جهان
سال فارغ التحصیلی
1392
مدال المپیاد
دانشگاه
علوم پزشکی شهید بهشتی
رشته دانشگاه
داروسازی
هیچ حسی نداره فقط زبر و تیره‌س. خارش هم نداره.
لکه های تیکه ای افقی
خب پس پیچیده و شدید نیست
پماد تریامسینولون اِن.اِن تهیه کنین. هر4ساعت.
N.N. خیلی مهمه. اصل کارش اونه:D

طی ماکسیمم 4-5 روز باید خوب بشه

آخرین ویرایش:

Farnaaaz

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
داراب
سال فارغ التحصیلی
1398
دانشگاه
بندرعباس
رشته دانشگاه
پزشکی
سلام. چند روزه تو زانوم احساس سوزش و چسبندگی میکنم. وقتی راه میرم احساس میکنم یه تیکه چسب رو هی میزنن بهش هی جدا میکنن.
چیزی هم دربارش تو نت پیدا نکردم
یعنی مشکل چیه؟

بالا