• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مهندسی پزشکی

• شروع کننده موضوع

negkh

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان۱
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1401
سلام دوستان
من امسال انتخاب رشته دارم (نهم به دهم)
و میخواستم اگه کسی راجب رشته های مهندسی برای خانوما خصوصا مهندسی پزشکی و it اطلاعی داره (توی ایران )بهم بگه چون اکثرا میگن مهندسی پزشکی بازار کار نداره
من مشهدم

رحمتی!

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
باشه
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
یه خورده شیمی
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر
رشته دانشگاه
پلیمر
سلام دوستان
و میخواستم اگه کسی راجب رشته های مهندسی برای خانوما خصوصا مهندسی پزشکی و it اطلاعی داره (توی ایران )بهم بگه چون اکثرا میگن مهندسی پزشکی بازار کار نداره
من مشهدم

مهندسی پزشکی تا جایی که من شنیدم شغل بازاریابیه

به جز یک گرایشش که اون تعمیرات دستگاه های پزشکیه

وگرنه اون قسمت زدن شرکتش به ما نیومده

رحمتی!

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
باشه
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
یه خورده شیمی
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر
رشته دانشگاه
پلیمر
سلام دوستان
من مشهدم

برای خانم ها راجب عمران یا کامپیوتر تحقیق کردی ؟؟؟

• شروع کننده موضوع

negkh

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان۱
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1401

منم منظورم همون بخش تعمیرات

موازی

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سمپاد شیراز
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
RWTH
رشته دانشگاه
مهندسی برق
حقیقتا اوضاع مهندسی پزشکی خیلی خوب نیست. یا وارد کار تحقیقاتی میشن(مقاله و ریسرچ و در نهایت اپلای یا شرکت های دانش بنیان بعد از گرفتن دکترا) یا کارایی که خیلی مربوط نیست. مثلا طرف بیوالکتریک میخونه میره سمت کارای الکترونیکی یا بعضا کامپیوتری و کدنویسی. یا بیومکانیک میخونه میره سمت کارای مکانیکی. گرایش بیومتریال هم راستش نمیدونم دقیقا کجا کار میکنه.
کارای تعمیرات رو که تکنسین میتونه انجام بده. واسه تعمیرکردن یه دستگاه لازم نیست 4-6 سال درس آکادمیک تئوری محور بخونی!
آیتی بازار کار بهتری داره. به هرحال عصر تکنولوژی و اینترنت هستیم.

رحمتی!

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
باشه
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
یه خورده شیمی
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر
رشته دانشگاه
پلیمر
حقیقتا اوضاع مهندسی پزشکی خیلی خوب نیست. یا وارد کار تحقیقاتی میشن(مقاله و ریسرچ و در نهایت اپلای یا شرکت های دانش بنیان بعد از گرفتن دکترا) یا کارایی که خیلی مربوط نیست. مثلا طرف بیوالکتریک میخونه میره سمت کارای الکترونیکی یا بعضا کامپیوتری و کدنویسی. یا بیومکانیک میخونه میره سمت کارای مکانیکی. گرایش بیومتریال هم راستش نمیدونم دقیقا کجا کار میکنه.
کارای تعمیرات رو که تکنسین میتونه انجام بده. واسه تعمیرکردن یه دستگاه لازم نیست 4-6 سال درس آکادمیک تئوری محور بخونی!
آیتی بازار کار بهتری داره. به هرحال عصر تکنولوژی و اینترنت هستیم.

بیومتریال همون قسمت شرکته تقریبا

mohammadsaleh40

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گناباد
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
کامپیوتر مرحله دوم با کمال تعجب قبول شدم
دانشگاه
پردیس شهید بهشتی مشهد
رشته دانشگاه
آموزش ریاضی

مامان من می گه یکی از قومای علی دلسوز (یه کی از هم کلاسی های من و امیر رضا) دختر بوده مهندسی پزشکی خونده الآن تو یه بیمارستانی به عنوان پرستار استخدام.
(نمی گم مهندسی پزشکی می خونن برای پرستار شدن می گم یه همچین حالت خاصی هم بوده محض اطلاع همگی)

mohammadsaleh40

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گناباد
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
دانشگاه
پردیس شهید بهشتی مشهد
رشته دانشگاه
آموزش ریاضی
سلام دوستان
من مشهدم
it تا چندین سال پیش جزء رشته های کنکور بوده و الآن هم فوق دیپلمش تو دانشگاه های غیر انتفاعی هنوز هست (معدود) و اطلاعات هم پارسال 5 نفر مساحبه ای داشته
ولی در کل به شکل عادی منقرض شده حالا کجا رفته ؟ شده گرایش فوق لیسانس مهندسی نرم افزار مهندسی نرم افزار هم تو دفترچه کنکور شماره 2 وجود خارجی نداره پس چه جوری می تونیم بریم it آخرش؟
باید برین مهندسی کامپیوتر قبول شین دو سال تو دانشگاه بخونین بعد بهتون می گن می خوای بری نرم افزار یا سخت افزار بعد می گی نرم افزار دو سال بعد رو نرم افزار می خونی و لیسانس نرم افزار می گیری بعد دیگه کنکور فوق لیسانس و it و ...
رشتش هم تو مایه های همون مهندس نرم افزاریه که تو کارای اینترنتی مسلطه یک یک مثال ملموس خوب ازش می شه یه معاون فناوری که یه سایت و یه سیستم شبکه خوب بین کامپیوتر ها و گوشی ها داخل مدرسه راه انداخته.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400
مامان من می گه یکی از قومای علی دلسوز (یه کی از هم کلاسی های من و امیر رضا) دختر بوده مهندسی پزشکی خونده الآن تو یه بیمارستانی به عنوان پرستار استخدام.
(نمی گم مهندسی پزشکی می خونن برای پرستار شدن می گم یه همچین حالت خاصی هم بوده محض اطلاع همگی)
کاماااااااااااااااااننننننننننن=//////////
مهندس اسمش روشه=|
چطو ممکنه پرستار شه؟=|
یکی ک مهندس پزشکیه حتی در حد زیست دبیرستان از بدن ی ادم نمدونه=|
مگر اینکه رفته باشه کاملا جدا دوره دیده باشه ک اون ربطی ب مدرک نداره=|
یکی ک حتی دیپلمم نداره میتونه دوره بگذرونه بعد بره کمک بهیار شه=|

• شروع کننده موضوع

negkh

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان۱
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1401
it تا چندین سال پیش جزء رشته های کنکور بوده و الآن هم فوق دیپلمش تو دانشگاه های غیر انتفاعی هنوز هست (معدود) و اطلاعات هم پارسال 5 نفر مساحبه ای داشته
ولی در کل به شکل عادی منقرض شده حالا کجا رفته ؟ شده گرایش فوق لیسانس مهندسی نرم افزار مهندسی نرم افزار هم تو دفترچه کنکور شماره 2 وجود خارجی نداره پس چه جوری می تونیم بریم it آخرش؟
باید برین مهندسی کامپیوتر قبول شین دو سال تو دانشگاه بخونین بعد بهتون می گن می خوای بری نرم افزار یا سخت افزار بعد می گی نرم افزار دو سال بعد رو نرم افزار می خونی و لیسانس نرم افزار می گیری بعد دیگه کنکور فوق لیسانس و it و ...
رشتش هم تو مایه های همون مهندس نرم افزاریه که تو کارای اینترنتی مسلطه یک یک مثال ملموس خوب ازش می شه یه معاون فناوری که یه سایت و یه سیستم شبکه خوب بین کامپیوتر ها و گوشی ها داخل مدرسه راه انداخته.
یعنی میگی به درد نمیخوره؟

رحمتی!

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
باشه
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
یه خورده شیمی
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر
رشته دانشگاه
پلیمر
اتفاقا من یکی می شناسم
از دانشگاه سجاد مشهد (غیرانتفائی)
همین رشته رفته آلمان

رحمتی!

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
باشه
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
یه خورده شیمی
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر
رشته دانشگاه
پلیمر

رحمتی!

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
باشه
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
یه خورده شیمی
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر
رشته دانشگاه
پلیمر
دوستانی که مشاوره میدن اطلاعاتتون از این رشته خیلی کمه...
به جای عمو داییو زن همسایه بغلی باچندتا ازاستاید دانشگاه صحبت کنید درمورد رشته های دانشگاهی
هرکسی باتوجه به دیدگاهش یک سری نکته هارو بهتون میگه وبعد میتونید بهترین تصمیمو بگیرید

گفتت کاملا درسته
شما اگه اطلاعات کامل دارید بفرمایید :

mohammadsaleh40

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گناباد
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
دانشگاه
پردیس شهید بهشتی مشهد
رشته دانشگاه
آموزش ریاضی
یعنی میگی به درد نمیخوره؟
مهندسی پزشکی رو که خبر ندارم فقط می دونم اکثرا به پسرا می گن نرین مهندسی پزشکی دلیلش رو نمی دونم.
ولی it که خوبه من حدثم اینه تب پزشکی تو ایران بخوابه واز دوباره بر می گردن رو مهندسی کامپیوتر (زمزمه خطرش رفتن به رشته کامپیوتر دو رتبه 1 کنکورای اخیر )

نقطه چین اومده می گه من بین برق و کامپیوتر به شک بودم مشاورا گفتن برای بازار کارش برو کامپیوتر.
دوستم می گه تو مساحبه های اولیش اصلا اسمی از کامپیوتر نبرده می گفته می خوام برم برق.(عملا یه کته بوده مثل تجربی ها عشقی رفته ریاضی)

mohammadsaleh40

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گناباد
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
دانشگاه
پردیس شهید بهشتی مشهد
رشته دانشگاه
آموزش ریاضی
کاماااااااااااااااااننننننننننن=//////////
مهندس اسمش روشه=|
چطو ممکنه پرستار شه؟=|
یکی ک مهندس پزشکیه حتی در حد زیست دبیرستان از بدن ی ادم نمدونه=|
مگر اینکه رفته باشه کاملا جدا دوره دیده باشه ک اون ربطی ب مدرک نداره=|
یکی ک حتی دیپلمم نداره میتونه دوره بگذرونه بعد بره کمک بهیار شه=|
من که نگفتم رشتش مخصوص پرستار شدن گفتم یه بنده خدایی همچین موردی داشته (محض اطلاع)
الآن مامان بابای من هر دفعه باهاشون در مورد همین رشته کامپیوتر که می خوام در آینده تو بازار آزاد فلان کار کنم بهمان کار کنم باهاشون حرف می زنم انگار که من انگلیسی حرف می زده باشم جوابشون اینه :«پسرم نگا استخدامی قبلا مثل یه توری بوده که رد شدن ازش سخت بوده حالا دیوار شده تقریبا غیر ممکن شده و ما می خوایم تو مثل ما به یه جای برسی که یه باریکه ای برای زندگیت باز باشه برات.
بعد این قضیه مهندسی پزشکی رو مامانم هر 5 دفعه 1 بار یاد آوری می کنه.بعد انتظار دارین من وقتی در مورد مهندسی پزشکی حرف به میون میاد این قضیه رو نگم؟

آقا قضیه چیه چرا من همش دارم تو این پست دیسلایک می خورم؟
مگه چی گفتم؟

آخرین ویرایش:

Lincoln

کاربر فوق‌فعال
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی دانشگاهی
رشته دانشگاه
کارشناسی ارشد_مهندسی هوافضا
مهندسی پزشکی رشته ای فوق العاده مهم هست بطوری که میتونم بگم بدون مهندسی پزشکی اصولا پزشکی مدرن معنا نداره و شما اگر مهندسی (مهندسی پزشکی، مهندسی ایمنی، مهندسی محیط زیست و بهداشت ) بردارید نهایتا پزشکی تنها کاری که براتون میتونه انجام بده در حد نوشتن نسخه عطاری هست پزشکی مدرن بدون مهندسی معنی نداره
اما دقت کنید تمام صحبت من برای یه کشور مدرن هست نه کشور مصرف گرایی که هیچ زیر ساخت صنعتی نداره مثل ایران که حتی تولید تراشه الکترونیکی هم هنوز از خودش نداره با وجود اینکه این همه بهترین متخصصین مهندس الکترونیک در دانشگاه درجه اول کشور میسازه کلی سرمایه گذاری روی اون میکنه پرورش میده و میفرسته اون کشور دیگه و خودش ازش بهره ای نمیبره چون ترجیح میده از چین قطعات الکترونیک مفت بخره وارد کنه چند برابر به ملت بندازه ! بگذریم
مهندسی پزشکی اصولا هر رشته مهندسی تقریبا یه گرایش مهندسی پزشکی داره یعنی برق گرایش بیو الکتریک داره که بیشتر تمرکز روی تمام تجهیزات پزشکی که شما در بیمارستان ها میبینید هست از دستگاه های نمایش اعلائم حیاتی گرفته تا دستگاه های مثل سیتی اسکن، ام ار آی ، سونوگرافی و ... که ارتباط خیلی نزدیک هم با گرایش مثل مخابرات در زمینه پردازش سیگنال و میدان و امواج الکترومغناطیس داره
همچنین گرایش بیو الکتریک به پژوهش بر ساخت اندام های مصنوعی چشم مصنوعی بینایی سمعک برای شنوایی در بحث اعصاب عصب مصنوعی حتی و همچنین در باطری قلب مصنوعی و ... موارد زیاد تر دیگه هم هست که فرصت نوشتن همه نیست
اگر شما از طریق دانشکده مکانیک وارد مهندسی پزشکی بشید وارد گرایش بیو مکانیک میشوید که این گرایش توجه به اندام مثل استخوان بندی بدن و حتی ساخت پا و دست رباتیکی برای معلولان جسمی در گرایش های بحث سیالات و انتقال خون ساخت رگ و قلب مصنوعی برای پمپاژ خون و از تخت بیمارستان اگر دقت کرده باشید تخت های بیمارستان های مدرن خودکار می‌باشند برای راحتی بیمار گرفته شما در نظر بگیرید تا موارد مثل تاسیسات تولید اکسیژن و شبکه سازی اون و خلاصه خیلی بخش های یک بیمارستان مدرن !
گرایش بیو مواد در دانشکده مهندسی مواد بیشتر به ساخت بافت های مصنوعی گرفته تا حتی ساخت پوکه های قرص ها و مواد اون که البته در شرکت های دارو سازی ایران وارد میشه
گرایش های دیگه هم هست مثل مهندسی هسته ای پزشکی که ساخت دستگاه های رادیولوژی پرتو درمانی و رادیو تراپی و عکسبرداری های رادیو ایزوتوپی ....
گرایش های خیلی مدرن تر مثل بیو انفورماتیک که شما از طریق مهندسی کامپیوتر میتونید وارد این گرایش بشوید و همچنین نانو پزشکی مهندسی که امروز بحث های داغ علمی نانو به خودشون در حوزه های Nems به خودشون اختصاص داده در زمینه ساخت نانو روبات های که کمک به بسیاری از بیماری ها می‌کنند از جمله سرطان !
بحث بعدی رباتیک هست که اصلا تو ایران خود رشته آش میان رشته ای تعریف چندان نداره و معمولا از طریق مهندسی های مکانیک و کامپیوتر وارد این رشته میشن که بالا توضیح دادم از ربات های جراح یا بهتر بگم بکار گیری رباتیک در جراحی های حساش تا ساخت اندام های بدن و ...
اگر به این دسته از مباحث علاقه دارید خوب شما می‌تونید تو این رشته ها شرکت کنید فقط دقت داشته باشید کار شما ۹۰ درصد یک مهندسی هست مرتبط به رشته خودتون هست . فرصت اپلای هم خیلی بالا است و راحت تر هست بجز مهندسی هسته ای و رادیو دارو ...
ولی در ایران چون هیچ تجهیزات پزشکی ساخته نمی‌شود و در صورت خراب شدن ایران و بیمارستان ها هزینه های زیادی می‌کنند و تجهیزات به کشور های اطراف برای نمایندگی های اونجا ارسال می‌کنند برای تعمیر خیالتون راحت کنم شما در ایران با این رشته بیکار هستید

آخرین ویرایش:

behnaz81

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
شهید رجایی
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
یه سوال واسه علوم کامپیوتر کسی اطلاعات مفیدی داره؟

armin_att

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهر ری
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
تقریبا برق
مهندسی پزشکی رو که خبر ندارم فقط می دونم اکثرا به پسرا می گن نرین مهندسی پزشکی دلیلش رو نمی دونم.
ولی it که خوبه من حدثم اینه تب پزشکی تو ایران بخوابه واز دوباره بر می گردن رو مهندسی کامپیوتر (زمزمه خطرش رفتن به رشته کامپیوتر دو رتبه 1 کنکورای اخیر )

نقطه چین اومده می گه من بین برق و کامپیوتر به شک بودم مشاورا گفتن برای بازار کارش برو کامپیوتر.
دوستم می گه تو مساحبه های اولیش اصلا اسمی از کامپیوتر نبرده می گفته می خوام برم برق.(عملا یه کته بوده مثل تجربی ها عشقی رفته ریاضی)
به این توجه نکن که رتبه های چی میرن
یا مشاورا چی میگن
سیل عظیمی که میرن کامپیوتر من معتقدم بعد چندسال میفهمن که اون چیزی نیست که می خواستن و اگه هم جذب بازارکار شن چیزی جز یه کارمند عادی شدن حاصلی ندارن
همون رتبه 1 سال 96 که رفت کامپیوتر شریف
وقتی ازش هدفش رو پرسیدن گفت که میخوام "ماکروسافت ایرانی " رو تاسیس کنم
این خنده دار ترین و احمقانه ترین هدفی که برای انتخاب رشته تحصیلی اینده ت میتونی بگی

به هرچی علاقه داری و استعدادش رو داری تمرکز کن
میخواد برق باشه کامپیوتر باشه ، فیزیک باشه....

Asdfghjk

...
نام مرکز سمپاد
...
شهر
...
سال فارغ التحصیلی
1391
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار
یه سوال واسه علوم کامپیوتر کسی اطلاعات مفیدی داره؟
اگه منظورت از اطلاعات مفید تعریف علوم کامپیوتر و تعداد واحد و دانشگاه های معتبر و ایناست فکر کنم تو گوگل بتونی پیدا کنی مطمئن باش اگه کسی هم بخواد به این سوال شما جواب بده به احتمال 99 درصد یه متن از گوگل پیدا میکنه میاد اینجا کپی پیست میکنه و تو هم میخونی و از اطلاعات بالای اون فرد لذت میبری اما اگر سوال خاصی تو این زمینه داری که بیشتر به تجربه فردی افراد مربوطه میتونی دقیق تر سوالتو بپرسی تا توسط کسی که تجربه اش گرده جواب داده بشه

بالا