• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کنکور هر سوالی دارید بپرسید!

قاصدک آبی

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1400
چطوری مطالب فرار زیست شناسی و عربی رو تثبیت کنیم ؟

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400
شبا حداقل ۶ و نیم ساعت میخوابین؟ شب قبل از آزمون هم که باید بیشتر باشه حداقل ۷ ساعت
به طور متوسط در هفته چقدر درس میخونید؟
کلا چقدر تو خونه تست میزنین؟
آزمون هم میگیرین از خودتون؟
خیلی خیلی مهمه که سر جلسه آزمون از سوالاتی که به نظرتون زیادی سخته یا وقت گیره بگذرید. سوالایی هم که باهاشون درگیر میشد و بعد از حداکثر سی ثانیه میبینید که واقعا سخته حتما حتما ازش عبور کنید و وقتتون رو بیشتر صرفش نکنید. همین کارو اگه بکنید نصف مشکلتون حل میشه
ترتیب دفترچه رو هم میتونید رعایت نکنید که اینو توضیح نمیدم :)
راستش ازمون منظورم تست و قلمچی و اینا نبود=)
کلی گفتم
ساعت مطالعه ب اندازه کافی هست.
خوابم که مرتبه کاملا.ولی خب عادتمه بیشتر از 5 ساعت خوابیدن تاثیر عکس میزاره روم.
سوالم کلی بود خیلی کنکوری طور جواب دادید=)
اون ازمونی ک مدنظرمه ترتیب و اینا نداره و خب لازمه ک خیلی رو سوالاش فکر شه.
همین فکر کردنه خستم میکنه.ولی خب مجبورم ک فکر کنم=)
راه حلی ندارید بعد کمی فکر کردن خسته نشم و بتونم ادامه بدم؟=)

Inaccessible

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
_
سال فارغ التحصیلی
00
بعضی جراح ها بیشتر از نیم میلیارد در ماه درآمد دارن
آیا همه پزشک ها جراح می شوند و آیا همه جراح ها به در آمدی که شما فرمودید می رسند؟
در مجموع 5 درصد متخصصین درآمد بالا دارند
+موضوع تاپیک درآمد پزشک ها نیست پس بیشتر از این وارد بحث نمیشم صرفا خواستم ذهنیت دوستان رو نسبت به در آمد پزشکی کمی تغییر بدم واقعیت اون چیزی نیست که تصور میکنیم.

aliamjadian

The Mighty Of Blue Dragon
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی کرمانشاه
شهر
کرمانشاه
سال فارغ التحصیلی
1397
خواسته‌ی شما را اجابت میکنم!
این رو همیشه یادتون باشه هر موقع که چیزی میشنوید که خوشایند نیست: هیچ کس به اندازه ی شما، شما رو نمیشناسه. هیچکس بهتر نمیدونه که چه کارهایی از شما ساخته ست و چقدر براش مصمم هستید. هیچ موقع هم نمیتونید به دیگران ثابت کنید که اشتباه میکنن و شما بهتر از چیزی هستن که میگن جز وقتی که اون کار رو واقعا انجام بدید و توش موفق بشید ! پس میبینید عملا تلاش برای توضیح و اثبات و ناراحت نشدن از حرف دیگران بیهووه ست چون تنها راه و بهترین راه برای اثبات همینه که کارتون رو درست انجام بدید!
وقتی بدونید عکس العمل ها و حرف های منفی دیگران یا ناشی از دلسوزی اون ها برای شما هست یا ناشی از این که شما رو خوب نمیشناسن یا اکثر مگاقع هم که از روی حسادت یا بدخواهی، در همه این موارد دلیلی برای این که اجازه بدید این ها اثر بد روی شما بگذاره وجود نداره بلکه برعکس این ها بیشتر باید آتش درون شما رو شعله ور کنن! هرموقع معلمی از خود من سوالی میپرسید که جوابش رو خوب نمیدونستم، ده برابر بیشتر تلاش میکردم تا دفعه بعد این اتفاق نیفته. هر موقع مدیر مدرسه مون میگفت ترازت این آزمون کم شده من دو برابر انگیزه پیدا میکردم تا آزمون بعد از این که چنین چیزی گفته پشیمون بشه! هرموقع به من شک میکردن که میتونم موفق بشم یا نه، مصمم تر میشدم تا بهشون ثابت کنم چقدر اشتباه میکنن.
مطمئن باشین که هرکسی مزد زحمت های خودش رو میگیره. شما موفق میشید نه چون باهوش هستین یا چون از همون اولِ اول خیلی خوبین و همه از توانایی های بالای شما تعجب میکنن و به خودشون میگن این آدم قطعا به جاهای خیلی بالایی میرسه! نه! اصلا ! از هرکی که به موفقیتی رسیده بپرسید. شما موفق میشید چون وقتی بقیه سرگرم قضاوت کردن بقیه و حدس و گمان زدن و بدگویی کردن درمورد زمین و زمان هستن، شما دارید برای هدف خودتون و چیزی که بهش علاقه دارید زحمت میکشید
Spectacular
l will try hard to pass Tehran university

Mhr-Sana

....
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
دامغان
سال فارغ التحصیلی
1401
سلام ببخشید دانشگاه تهران دندونپزشکی تا چ رتبه ای رو میگیره؟؟
اگ کسی بخواد رتبش خوب شه باید حتما از دهم شروع کنه ب خوندن برا کنکور؟؟

ARYCH

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
1399
یک سوال بپرسم که شما هم حال کنید جناب اسدی
ساعتی چقدر برای مشاوره می گیرید؟

• شروع کننده موضوع

دکتر اسدی

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
لنگرود
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی
راستش ازمون منظورم تست و قلمچی و اینا نبود=)
کلی گفتم
ساعت مطالعه ب اندازه کافی هست.
خوابم که مرتبه کاملا.ولی خب عادتمه بیشتر از 5 ساعت خوابیدن تاثیر عکس میزاره روم.
سوالم کلی بود خیلی کنکوری طور جواب دادید=)
اون ازمونی ک مدنظرمه ترتیب و اینا نداره و خب لازمه ک خیلی رو سوالاش فکر شه.
همین فکر کردنه خستم میکنه.ولی خب مجبورم ک فکر کنم=)
راه حلی ندارید بعد کمی فکر کردن خسته نشم و بتونم ادامه بدم؟=)
یکم بیشتر توضیح میدین من گیج شدم! منظورتون از فکر کردن اینه که به چه چیزایی فکر میکنین ؟! کلا هر نوع فکر کردن به هر چیز؟! دیگه این که اونطور که متوجه شدم خستگی تون نسبتا پیوسته ست در طول روز؟ بعد از مدت زیاد درس خوندن یا تست زدن نیست پس
نکته خیلی مهم این که هر جور حساب کنیم شما فیزیولوژی بدنتون هرجوری باشه ۵ ساعت خواب شبانه به شدت کمه ها ! حالا شاید جزو استثنای یک در هزار هستین و نیاز به خوابتون همینقدره ولی به احتمال 99.9 درصد جزو این دسته نیستین دیگه!

• شروع کننده موضوع

دکتر اسدی

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
لنگرود
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی
یک سوال بپرسم که شما هم حال کنید جناب اسدی
ساعتی چقدر برای مشاوره می گیرید؟
اینا رو توی خصوصی بپرسید دیگه بستگی به شرایطتتون داره و این که چقدر باید براتون وقت بگذارم. کلا هم فقط اونی که واقعا میخواد درس بخونه رو میتونم قبول کنم. من بلد نیستم کاری کنم کسی درس بخونه! ولی اگه کسی بخواد درس بخونه و میخواد بدونه چه جوری بخونه و چیکارا بهتره بکنه در خدمتش هستم! با یک ساعت دو ساعت هم که اتفاقی نمیفته میگین ساعتی چقدر! تصحیح کردن راه و روش های غلط و نقشه ریختن برای این که باید چیکار بکنیم و با چه هدف گذاری هایی بریم جلو حداقل به چند ماه ماه زمان نیاز داره

• شروع کننده موضوع

دکتر اسدی

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
لنگرود
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی
سلام ببخشید دانشگاه تهران دندونپزشکی تا چ رتبه ای رو میگیره؟؟
اگ کسی بخواد رتبش خوب شه باید حتما از دهم شروع کنه ب خوندن برا کنکور؟؟
والله رتبه دقیقی که الان امسال نیاز هست رو نمیدونم میترسم یه چیزی بگم دقیق نباشه ولی با یه سرچ ساده میتونید از سایت های گزینه دو و قلمچی و... پیداش کنید
اگه از سال دهم درس خوندن رو به عنوان یه کار نسبتا جدی در کنار سایر چیزها توی زندگیتون داشته باشید خیلی خیلی خیلی به کنکورتون کمک خواهد کرد و این که سال آخر بهتون فشار خیلی زیادی وارد نشه و از پیشرفتتون لذت هم ببرید. اما این اصلا به این معنی نیست که استارت از یازدهم دیره. حتی خیلی ها تازه سال کنکورشون درس خوندن رو جدی گرفتن و حتی رتبه های دورقمی هم آوردن

• شروع کننده موضوع

دکتر اسدی

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
لنگرود
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی
آیا همه پزشک ها جراح می شوند و آیا همه جراح ها به در آمدی که شما فرمودید می رسند؟
در مجموع 5 درصد متخصصین درآمد بالا دارند
+موضوع تاپیک درآمد پزشک ها نیست پس بیشتر از این وارد بحث نمیشم صرفا خواستم ذهنیت دوستان رو نسبت به در آمد پزشکی کمی تغییر بدم واقعیت اون چیزی نیست که تصور میکنیم.
نه قطعا.
اکثر جراح ها درامدشون خیلی کمتر از اینیه که گفتم و خیلی هاشون حتی از پزشک عمومی هم شاید درامدشون کمتر باشه. الان همونطور که گفتین وارد این بحث نشیم

• شروع کننده موضوع

دکتر اسدی

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
لنگرود
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی
چطوری مطالب فرار زیست شناسی و عربی رو تثبیت کنیم ؟
برای هر دو درس تست های ترکیبی از چندتا مبحث مختلف اگه زیاد بزنید خیلی کمک میکنه
سعی کنید مرور های کم حجم ولی به تعداد بالا داشته باشید. مثلا هر روز برای زیست شناسی خودتون هر روز یا هر دو روز چیزهایی که از یه مبحث به ذهنتون میرسه رو سعی کنید بنویسید بعد برید مقایسه کنید با متن کتاب ببینید چه چیزهایی رو حواستون بهش نبوده.
برای عربی هرجا هر متن عربی دیدید سعی کنید چیزایی رو که بلدین از عربی توش پیدا کنین یا استفاده کنین از جمله صرف و نحو و اعراب مثلا

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400
یکم بیشتر توضیح میدین من گیج شدم! منظورتون از فکر کردن اینه که به چه چیزایی فکر میکنین ؟! کلا هر نوع فکر کردن به هر چیز؟! دیگه این که اونطور که متوجه شدم خستگی تون نسبتا پیوسته ست در طول روز؟ بعد از مدت زیاد درس خوندن یا تست زدن نیست پس
نکته خیلی مهم این که هر جور حساب کنیم شما فیزیولوژی بدنتون هرجوری باشه ۵ ساعت خواب شبانه به شدت کمه ها ! حالا شاید جزو استثنای یک در هزار هستین و نیاز به خوابتون همینقدره ولی به احتمال 99.9 درصد جزو این دسته نیستین دیگه!
فکر سر امتحان منظورمه.راجع ب سوال ک نیم ساعت مثلا فکر میکنم تا سوال ۱۲_۱۳ اوکیم بعد اون زور میزنم تا سوالو حل کنم و فقط دلم میخواد تموم شه.
راجع ب خوابم واقعا نمیدونم چرا.یدوره بیخوابی شدید داشتم بعد اون بیشتر از ۵ ساعت خواب سردرد میگیرم.
وقتاییم که از خستگی زیاد میخوابم بعدش چنان سردردی میگیرم وحشتناک

mohad_z

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
طـــهـران
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
زیست فناوری/ ژنتیک
×خواهش میکنم تو مجازی به کسی اعتماد نکنید و پولی پرداخت نکنید.
اگه میخواهید پول بدید بیایید من بهتون مشاور قابل اعتماد معرفی کنم که سال‌هاست تو زمینه کنکور فعاله
اگه هم کمک میخواهید خیلی از بچه‌های فارغ التحصیل از جمله خود من اینجا هستیم، "رایگان" بهتون کمک کنیم.

×اگه اقای اسدی تایید کنن و تضمین بدن، پاسخ دادن به سوالات کاملا رایگانه، حتما تاپیک رو باز میکنم. :)

~بررسی‌های لازم انجام شد، بیایید سوالاتون رو بپرسید ;;)

mitokondry

مرغابی شیطون
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
دامغان
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
دانشگاه ایران
رشته دانشگاه
داروسازی
برای قبولی پزشکی اینکه دوسال اول رو ریاضی بخونیم بعد سال اخر بیایم تجربی چقد تاثیر داره؟

• شروع کننده موضوع

دکتر اسدی

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
لنگرود
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

mohammadsaleh40

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گناباد
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
کامپیوتر مرحله دوم با کمال تعجب قبول شدم
دانشگاه
پردیس شهید بهشتی مشهد
رشته دانشگاه
آموزش ریاضی
خیلی ببخشید ولی این یعنی به خاطر در آمد شغل پزشکی میخواید تغییر رشته بدید به تجربی؟ بازم ببخشید این خبط بزرگ رو نکنید، ریاضی نسبت به تجربی راه پیشرفتش باز تره. این چه شرایطیه که حتی بچه های رشته های دیگه هم دارن از علاقشون میزنن تغییر رشته میدن به تجربی؟:/ خب توی زمینه ای که میدونید راه شماست مفید باشین. ولی حالا اگه به جز درآمد و بحث پول و مادیات دلیل دیگه ای هم دارین بحثش جداست دیگه
شما رو نمی دونم ولی من که خیلی خوش حال می شم این جور آدما رو می بینم.

آقای دکتر شما برای ریاضی ها هم می تونین مشاوره بدین یا نه؟
یه سؤال کلی کتابای اون سنجشی که آزمون آزمایشی می ده معروف به 90 به بعد و این سری جدیدی که داده اختصاصی عمومی سال 97 اینا چه جور کتابایین خوبن؟

aliamjadian

The Mighty Of Blue Dragon
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی کرمانشاه
شهر
کرمانشاه
سال فارغ التحصیلی
1397
ممنون که این تاپیک رو باز کردین
درواقع مشاور مثل فرمان ماشینه این شما هستید که باید گاز بدید تا وقتی شما گاز ندید مشاور کاری نمیتونه بکنه

• شروع کننده موضوع

دکتر اسدی

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
لنگرود
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی
شما رو نمی دونم ولی من که خیلی خوش حال می شم این جور آدما رو می بینم.

آقای دکتر شما برای ریاضی ها هم می تونین مشاوره بدین یا نه؟
یه سؤال کلی کتابای اون سنجشی که آزمون آزمایشی می ده معروف به 90 به بعد و این سری جدیدی که داده اختصاصی عمومی سال 97 اینا چه جور کتابایین خوبن؟
والله نه تجربه نه دانشش رو ندارم هم جراتش رو ندارم هم درست نیست در مورد ریاضی صحبت کنم وقتی اساتیدش هستن

mohammadsaleh40

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گناباد
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
کامپیوتر مرحله دوم با کمال تعجب قبول شدم
دانشگاه
پردیس شهید بهشتی مشهد
رشته دانشگاه
آموزش ریاضی
والله نه تجربه نه دانشش رو ندارم هم جراتش رو ندارم هم درست نیست در مورد ریاضی صحبت کنم وقتی اساتیدش هستن
نامردا همشون رفتن یا دانشگاهاشون درسشون رو می خونن یا اصلا عضو سایت نشدن.
من کلی سؤال تو زمینه های متفاوت داشتم نیاز داشته فارق تحصیل ریاضی (البته با یه سری از شرایط خاص ) بیاد جواب بده به ادمینا هم می گفتم ادمینا طرف رو تگ می کردن بعد معلوم می شد طرف خیلی وقته سایت رو ول کرده.

یه (سری :-") سؤال کلی دارم مربوط به رشتم نیست.
یه مدت که البته طولانی هم شده (1 ماه شده) سرعتم تو مطالعه و تست زنی و مرور تست ها کم شده دیروز حدود 80 تست رو تو 8 ساعت انجام دادم امروز 2 فصل شیمی دهم رو تو 6 ساعت فقط خوندم تستاش برای فردا ...
می تونم تند تند بخونم متن رو ولی خوب چه فایده مطالب رو نفهمم. یه کم که امروز دقت کردم ذهنم می رفت سمت بازی و اینا ولی واز وقتی برمیگشتم حد اقل حواسم تا مدت طولانی جمع بود و سرعت مناسبی داشتم اون مدت.
و یه کار بدی هم که دارم می کنم اینه که یک سره یه درس رو می خونم باید تفاوت باشه ترکیب عمومی تخصصی و تو هر سری(عمومی یا تخصصی) هم مثلا تفاوت بزارم یه مدت نشستم برنامه ریختم ولی برانامم اشتباه بود شدیدا وقت کم گذاشته بودم برای اون واحدا بی خیالش شدم.

یه چیزی رو هم در مورد این کند بودنم اضاف کنم
من برای فیزیک پایه(فصل الکترونیک با تمام اون حذفیات مدار چند حلقه و ترکیب مقاومت و خازن) برنامه ریخته بودم بعد سهم بندی ها و تستا و ... رو زمانش رو متناسب با آزمونا و تستایی که از خودم تو فصل حرکت(که به سخت ترین بخش فیزیک معروف ) گرفته بودم گذاشته بودم. ولی چندین برابر برام بیش تر وقت گرفت. و کل برنامه هام به هم ریخت.

آخرین ویرایش:
بالا