• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشاوره المپیاد زیست با اعضا

اول کدوما رو بخونم

• رای‌دهندگان
    44

ma_221

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
tbz
سال فارغ التحصیلی
99
سلام
2013 به بعد....اگه میتونی هردوشونو بزن
ببین شکلای کتاب ریون خوبه اینارو خوب بررسی کن بعدشم تو کانالهای مختلف موسسات عکس میزارن از برشهای گیاهی برو کانالشون اونارم بررسی کن..
امینییو خوب مرور کن و سوالاشو چند بار بزن و ولنیتزم اگه نخوندی بخون پنج فصل اولشو ..حجمش کمه ولی خیلی مهمه
تو این زمانی که مونده بهتره مطلب جدید نخونییو و چیزایی که خوندییو مرور کنی...

Dominant

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان استعداد های درخشان
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1400
مدال المپیاد
ببینیم خدا چی می خواد
واقعا ازتون ممنونم
فقط هر دوره صد تا سوال داره به نظرتون بهتر نیست فقط B بزنم و اینکه دوسال اخر نزاشته سوالارو بازم از همون سیزده بزنم.
ولنتیز بهتره یا شاه نظر؟
فقط دو کتاب هست واسه برشا یکیش اطلس گیاه شناسی یکی هم ریخت شناسی و تشریح گیاهی فیروزه چلبیان اونا رو بخرم یا ریون کافیه؟
راستی این دوره ای که تو تبریز برگزار میشه چه جوری درس میدن از رو کتاب، جزوه پاور پوینت کتابای کمپبل و تخصصی هم اونجا نیازه. خوابگاه اش چه جوریاست جایی واس درس خوندن داره یا بهتره برم پیش یکی از فک فاملام مثل عموم؟

آخرین ویرایش:

ma_221

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
tbz
سال فارغ التحصیلی
99
خواهش میکنم
ما استادمون گفته بود سری A رو بزنین ..الان دیگه وقت نداری یکیشو بردار بزن دیگه ...زیاد وسواس نداشته باش
هردوتاشون لازمن...حجمشون کمه میتونی بخونی ولی بازم میگم االان وقت کتاب جدید خوندن نیس خصوصا ژنتیک که باید در طول زمان یاد گرفته شه و تثبیت شه ...الان باید بشینی برا گیاهی مثلا وقت بزاری و مرورش کنی یا حفظیات فیزیو و...
اره اون اطلسع رو یادم رف بهت بگم این خیلی خوبه...ولی همش لازم نیس..ببین تو کمپبل ی سری گیاه معروفو مثال زده برو مال اونارو از اطلس ببین...چلبیان هم خوبه ولی شکلا رو بهتره از اطلس بررسی کنی...
بستگی داره استاد کی باشه! مثلا پارسال یکی بود از برنزای هشت نه سال پیش اومد فیزیو درس داد هیچی نفهمیدیم! اگه استاد خوب باشه خب کلاسا هم مفید واقع میشن! ولی در کل خوبه و شاید مثلا یه استاد امسال اینجوری باشه ..پارسال مدال جهانییم داشتیم که تدریسش عالی بود به نظرم شرکت کنی بهتره...خوابگاه پسرا پارسال بیرون شهر بود اردوگاه پیام فک کنم! ولی دخترا تو آبرسان بود خوابگاهشون...
دوره همش دو سه روزه کلاسا هم از صبح تا عصره زیاد وقتی نمیمونه برا درس خوندن که! ولی کلاسا تو مدنی بود و بعضیاشون مختلط بودن و بعضییا هم جدا... و راجب مباحثی که تدریس میشه تقریبا همه چی هس ولی ژنتیک و فیزیو معمولا بیشتر تدریس میشه و اصلا این چیزایی که گفتییو لازم نیس ببری! برو بشین سر کلاس چیزایی که خوندی برات مرور شن و اگه سوالی داشتی ببر اونجا حل کنن برات...موفق باشی..

Dominant

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1400
مدال المپیاد
ببینیم خدا چی می خواد
واقعا ممنونم خیلی کمکم کردین.
فقط میشه دقیقا نام مولفای اطلسو بگین چون تو اینترنت زیاده اسم همشونم اطلسه.

• لایک
امتیازات: Sep

ma_221

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
tbz
سال فارغ التحصیلی
99
خواهش میکنم
من خودشو ندارم پی دی افشو از چنل دکتر پورجعفری دانلود کردم(همونی که الفبای گیاهییو نوشته)
بزار ادرس چنلشو میدم بهت

Zeinab04

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۷
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی پزشکی
سلام دوستان
برای کمپبل من نمونه سوال و تست از کجا گیر بیارم کسی میدونه؟؟
لینکی کتابی چیزی
و این که من فقط تا فصل هفت خوندم . می خام خودمو محک بزنم نمی دونم الان کجام

سال بعد دهمم بعد تازه از یکی دو ماه پیش شروع کردم
بعد هی فکر می کنم ک الان خیلیا جلو تر از منن ک حداقل از هفتم هشتم شروع کردن
می دونم نباید فکر کنم
خیلی هم کار کردم روش ولی درست نمیشه
احساس می کنم بخاطر اینه که از سطح خودم اطمینان پیدا نکردم
نظر شما چیه؟؟

و ی چیز دیگه
برای بحث مشاوره و کلاس و اینا
کلاس های المپیاد ا کی واقعا نیازه و همینطور مشاوره ..
من خودخوان دارم میرم جلو
و از اون جایی ک کمی بخیل تشریف دارم ، حال و حوصله پول خرج کردن برای مشاور ندارم:)
همین کمپبل هم خریدم خیلیع:))
ولی خب هر وقت لازم شه میدم دیگه چ کنم
بچه هایی که تجربه دارن
ممنون میشم کمک کنین

آخرین ویرایش:
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400
سلام دوستان
لینکی کتابی چیزی

می دونم نباید فکر کنم
نظر شما چیه؟؟
نمیخوام ته دلتو خالی کنم ولی دوتا از نهمای ما گایتون و لنینجر و خیلی چیزای دیگه هم خوندن=)
پا ب پای ما=)
سریعتر بجنب.
ته هر فصل یسری سوال هست بعدهر مبحثهم یسری سوال هست میتونی ازوناکمک بگیری=)

Zeinab04

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۷
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی پزشکی
نمیخوام ته دلتو خالی کنم ولی دوتا از نهمای ما گایتون و لنینجر و خیلی چیزای دیگه هم خوندن=)
پا ب پای ما=)
سریعتر بجنب.
خب اونا رو خوندم
حل کردم
می تونم
یکم ترکیبی و از این چرت و پرتا

Zeinab04

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۷
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی پزشکی
پا ب پای ما=)
سریعتر بجنب.
بپرسم شما تا کجا خوندین؟

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400

Zeinab04

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۷
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی پزشکی
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400

Zeinab04

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۷
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی پزشکی

ma_221

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
tbz
سال فارغ التحصیلی
99
سلام دوستان
لینکی کتابی چیزی

می دونم نباید فکر کنم
نظر شما چیه؟؟

و ی چیز دیگه
برای بحث مشاوره و کلاس و اینا
کلاس های المپیاد ا کی واقعا نیازه و همینطور مشاوره ..
من خودخوان دارم میرم جلو
و از اون جایی ک کمی بخیل تشریف دارم ، حال و حوصله پول خرج کردن برای مشاور ندارم:)
همین کمپبل هم خریدم خیلیع:))
ولی خب هر وقت لازم شه میدم دیگه چ کنم
بچه هایی که تجربه دارن
ممنون میشم کمک کنین
سلام
اشتباه منو به هیچ وجه تکرار نکن! من سال نهم هی استرس اینو داشتم که بچه های تهران از هفتم هشتم شروع کردنو من خیلی عقبم همینم باعث میشد بازدهم بیاد پایین....البته وقتی با المپیاد بیشتر آشنا شدم فهمیدم که همه چی مدال و سهمیه و...نیس! و سعی کردم از اون مسیره نهایت لذتو ببرم...
اگر مبتدی هستی با خوندن کمپبل تست بانک کمپبلو بزن که سوالاش آسونن و خب بعدش بهترین مرجع سوالای مرحله اول خودمونن! با اینا میتونی سوالای کانادا رم بزنی که اینا هم چندان سخت نیستن...و یه توصیه جدی بهت بکنم(چون من خودم تجربه کردم میگم بهت...) هیچوقت تو خوندن کمپبلا عجله نکن! اینکه مثلا زودتر تمومشون کنی و بری سراغ اختصاصییا! اشتباه محضه! تا بیس ی مطلبییو بلد نباشی چجوری میخوای کتابای تخصصیشونو بخونی؟! تمرکز اصلیت رو کمپبل باشه و برای مطالعه بیشتر به کتابای دیگه مراجعه کن! که این بخش خودش تو هر مبحث فرق میکنه! ببین من از اوایل نهم تا اسفندش دقیقا طرز فکر تو رو داشتم که مشاور لازم نیس و ...خودم میخونمو.... ولی خب بعدش فهمیدم اصلا روش مطالعه ام المپیادی نبوده! بیشتر داشتم کنکوری میخوندم و میخواستم مطالبو حفظ شم! بعدش مجبور شدم دوباره کمپبلا رو از اول با روش مطالعه درست بخونم! شما هم با یکی از مدال دارای سالای اخیر صحبت کن و روش مطالعه درستو یاد بگیر و حتما ازشون بپرس که برای کدوم مباحث چه کتابییو و تو چه زمانی بخونی! چون مثلا مبحث گیاهییو به جز فتوسنتز و سیستماتیک میشه با کمپبل هم سوالاشو جواب داد! ولی فیزیو رو باید از گایتون خوند... نموداراشو تحلیل کرد و...
اصلا استرس اینو نداشته باش که وقت نداری و... اگه از الان درست بخونی سال دیگه هم میتونی مدال بیاری! ولی سعی کن هدفت لذت بردن از مسیر و یادگیری باشه نه مدال! چون المپیاد ی مسیرییه که کسی زورت نکرده که بیای و خودت انتخابش کردی! و مثالای زیادییم داشتیم که با شیش هفت ماه خوندن تونستن مدال بیارن( نمونش فرشاد یوسفی برنز دوره 21 عه ) شما تازه دوسال و نیم وقت داری!

آخرین ویرایش:

Zeinab04

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۷
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی پزشکی
سلام
اشتباه منو به هیچ وجه تکرار نکن! من سال نهم هی استرس اینو داشتم که بچه های تهران از هفتم هشتم شروع کردنو من خیلی عقبم همینم باعث میشد بازدهم بیاد پایین....البته وقتی با المپیاد بیشتر آشنا شدم فهمیدم که همه چی مدال و سهمیه و...نیس! و سعی کردم از اون مسیره نهایت لذتو ببرم...
اگر مبتدی هستی با خوندن کمپبل تست بانک کمپبلو بزن که سوالاش آسونن و خب بعدش بهترین مرجع سوالای مرحله اول خودمونن! با اینا میتونی سوالای کانادا رم بزنی که اینا هم چندان سخت نیستن...و یه توصیه جدی بهت بکنم(چون من خودم تجربه کردم میگم بهت...) هیچوقت تو خوندن کمپبلا عجله نکن! اینکه مثلا زودتر تمومشون کنی و بری سراغ اختصاصییا! اشتباه محضه! تا بیس ی مطلبییو بلد نباشی چجوری میخوای کتابای تخصصیشونو بخونی؟! تمرکز اصلیت رو کمپبل باشه و برای مطالعه بیشتر به کتابای دیگه مراجعه کن! که این بخش خودش تو هر مبحث فرق میکنه! ببین من از اوایل نهم تا اسفندش دقیقا طرز فکر تو رو داشتم که مشاور لازم نیس و ...خودم میخونمو.... ولی خب بعدش فهمیدم اصلا روش مطالعه ام المپیادی نبوده! بیشتر داشتم کنکوری میخوندم و میخواستم مطالبو حفظ شم! بعدش مجبور شدم دوباره کمپبلا رو از اول با روش مطالعه درست بخونم! شما هم با یکی از مدال دارای سالای اخیر صحبت کن و روش مطالعه درستو یاد بگیر و حتما ازشون بپرس که برای کدوم مباحث چه کتابییو و تو چه زمانی بخونی! چون مثلا مبحث گیاهییو به جز فتوسنتز و سیستماتیک میشه با کمپبل هم سوالاشو جواب داد! ولی فیزیو رو باید از گایتون خوند... نموداراشو تحلیل کرد و...
اصلا استرس اینو نداشته باش که وقت نداری و... اگه از الان درست بخونی سال دیگه هم میتونی مدال بیاری! ولی سعی کن هدفت لذت بردن از مسیر و یادگیری باشه نه مدال! چون المپیاد ی مسیرییه که کسی زورت نکرده که بیای و خودت انتخابش کردی! و مثالای زیادییم داشتیم که با شیش هفت ماه خوندن تونستن مدال بیارن( نمونش فرشاد یوسفی نقره دوره 21 عه که پارسال ما همکلاسی بودیم باهاش تو دوره نوروزی! ) شما تازه دوسال و نیم وقت داری!
من واقعا ممنونم
با ی مدال دار صحبتیدم
برای روش مطالعه کمپبل ب من گفتند که اول مقدمه و خلاصه پایان فصل بخون بعد خود متن رو بعد هم خلاصه برداری کن
نظر شما چیه؟ چی بهش اضافه کنم؟
و اینکه گفتید بانک تست کمپبل
از کجا گیر بیارم
کتاب خاصیه یا چی؟؟؟
من بازم می گم که ممنونم
واقعا مرسی

ma_221

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
tbz
سال فارغ التحصیلی
99
من واقعا ممنونم
با ی مدال دار صحبتیدم
برای روش مطالعه کمپبل ب من گفتند که اول مقدمه و خلاصه پایان فصل بخون بعد خود متن رو بعد هم خلاصه برداری کن
نظر شما چیه؟ چی بهش اضافه کنم؟
و اینکه گفتید بانک تست کمپبل
از کجا گیر بیارم
کتاب خاصیه یا چی؟؟؟
من بازم می گم که ممنونم
واقعا مرسی
اره روش درست خوندن کمپبل همینه... سعی کن تو خوندنش بفهمی چی میگه اصلا حفظی نخون! مفهومی بخونش.. بعدشم ی کار خوبی که میتونی بکنی اینه که بعد خوندنش برو سراغ سوالا نکاتشونو بیا تو کمپبل کنار مبحث مربوطش بنویس تا تو دور بعدی هم کمپبلو بخونی هم سوالارو و نکته های مهمشونو...من این کارو کردم الان جلد پنجم(گیاهی) پر نکته و سواله و وقتی میخوام کمپبلو دور کنم همه نکات مهم سوالای ازمونارم ی دور میخونم...
تست بانک کمپبل...ی زمانی من تو اکثر کانالا میدیدم که میزاشتن...تو نت ی سرچی بکن احتمالا تو سایتای خارجی باشه...من خودم از ی سایت روسی دانلودش کرده بودم...
خواهش میکنم عزیزم...بازم هر سوالی داشتی بنویس اگر خودم بلد بودم که جواب میدم وگرنه از دوستام که پارسال مدال گرفتن میخوام بیان جواب بدن...

Zeinab04

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۷
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی پزشکی
اره روش درست خوندن کمپبل همینه... سعی کن تو خوندنش بفهمی چی میگه اصلا حفظی نخون! مفهومی بخونش.. بعدشم ی کار خوبی که میتونی بکنی اینه که بعد خوندنش برو سراغ سوالا نکاتشونو بیا تو کمپبل کنار مبحث مربوطش بنویس تا تو دور بعدی هم کمپبلو بخونی هم سوالارو و نکته های مهمشونو...من این کارو کردم الان جلد پنجم(گیاهی) پر نکته و سواله و وقتی میخوام کمپبلو دور کنم همه نکات مهم سوالای ازمونارم ی دور میخونم...
تست بانک کمپبل...ی زمانی من تو اکثر کانالا میدیدم که میزاشتن...تو نت ی سرچی بکن احتمالا تو سایتای خارجی باشه...من خودم از ی سایت روسی دانلودش کرده بودم...
خواهش میکنم عزیزم...بازم هر سوالی داشتی بنویس اگر خودم بلد بودم که جواب میدم وگرنه از دوستام که پارسال مدال گرفتن میخوام بیان جواب بدن...
ممنون
حتما استفاده می کنم از راهنماییاتون

Dominant

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1400
مدال المپیاد
ببینیم خدا چی می خواد
سلامی دوباره بازم چند تا سوال دارم:
۱-کجا می تونم پاسخ تشریحی آزمون های IBO رو پیدا کنم؟
۲-کلید بعضی یالا مثل ۲۰۱۳ که در نیومده رو از کجا پیدا کنم؟
۳-یه دیکشنری انگلیسی خوب زیست شناسی فقط می خوام اصطلاح های زیستی رو هم توضیح بده انگلیسی به انگلیسی یا انگلیسی بهبفارسی بودنشم مهم نیست.
۴- کیا دوره استانی تبریز شرکت کردند به نظرتون سطحش پایین نبود ایا همه بچه خرخونا شرکت کرده بودن؟

آخرین ویرایش:
بالا