• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

پایه نهم

به نظرتون برای ورود به دبیرستان های تیزهوشان باید آزمون ورودی بگیرن یا نه؟؟

• حتما بگیرن

رای‌ها: 53 56.4%
  • به هیچ عنوان....چرا الکی به بچه ها استرس وارد میکنن؟

رای‌ها: 32 34.0%
  • بله ولی ظرفیت تغیری نکنه!!

رای‌ها: 9 9.6%

• رای‌دهندگان
    94

pouya1997

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید احمدی روشن
شهر
قروه-کردستان
دانشگاه
صنعتی اصفهان
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
پاسخ : سمپادی های سال نهمی

به نقل از YaSm!nA :
نه فقط ریاضی فیزیک.
هر درسی ک دانش اموز حس میکنه نیاز ب تقویت بیشتری داره تابستون کار کنیم بنظرم .
راستش من فقط میتونم بگم این درس هارو کارکنید.چون واقعا تغییر ناپذیرند ولی معلوم نیست که چه بلایی سر عربی وادبیات وعربی اوردن.

• شروع کننده موضوع

YaSm!nA

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان حکیم زاده
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
98
تلگرام

به نقل از pouya1997 :
شما ها تو تابستان چاره ای جز این کار ندارید.
بهتون قول میدم اگه انتشارات کتاب جدید هم چاپ کردند از کتاب های دوران ما استفاده میکنند.به عنوان مثال گاج برای تعیین علامت 250 تا تست گفته.خب الان که دارن کتاب جدید مینویسن فکر نمیکنید که از همون تست ها هم استفاده میکنند.شاید هم تست های کنکور های گذشته رو هم به عنوان تالیفی بزنن.که دانش اموز نگه این مال سال های قبله وحل نکنه.
آره آره...تا حالا هم همین بوده. اکثر مطالب کتاب تکمیلی ها مطابق انتشارات قبلشونه.
حتی روش تدریسش گاهی با کتاب فرق داره :/

عموما میگن درسی ک میخونی بلافاصله تستشو کارکن. این شامل الانم میشه؟ تابستون اگ بخوایم مباحثی پیش خوانی کنیم هم همینطور عمل کنیم ؟ یا نیازی نیست؟
چه منبعی استفاده کنیم؟ به عنوان تکمیلی برای ریاضی و فیریک و شیمی و زیست..

pouya1997

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید احمدی روشن
شهر
قروه-کردستان
دانشگاه
صنعتی اصفهان
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

به نقل از YaSm!nA :
آره آره...تا حالا هم همین بوده. اکثر مطالب کتاب تکمیلی ها مطابق انتشارات قبلشونه.
حتی روش تدریسش گاهی با کتاب فرق داره :/

عموما میگن درسی ک میخونی بلافاصله تستشو کارکن. این شامل الانم میشه؟ تابستون اگ بخوایم مباحثی پیش خوانی کنیم هم همینطور عمل کنیم ؟ یا نیازی نیست؟
چه منبعی استفاده کنیم؟ به عنوان تکمیلی برای ریاضی و فیریک و شیمی و زیست..
متاسفانه هیچ اطلاعی از تغییرات زیست ندارم.وچون مثل دروس محاسباتی نیست وممکنه با منابع به روز جهان نوشته شده باشه نمیتونم هیچ نظری بدم.
راستش اساس دروس تحلیلی همینه یعنی تو با تست راه میفتی وفقط درسنامه خوندن زیاد فایده نداره.البته میتونی با منابع تشریحی بری جلو چون احتمال نهایی کردن امتحاناتتون وتاثیر مستقیمش توی کنکوروجود داره.ببین تو با خوندن کتاب درسی تو تابستان تقریبا چیزی دستگیرت نمیشه.میتونی با یه منبع ریاضی 1 وریاضی 2 نظام قدیم قشنگ اساس درس رو یاد بگیری بعد وقتی رفتی سراغ کتاب درسی به راحتی کتاب رو میفهی واگه میخوای تست کار نکنی میتونی به عنوان تمرین مساله ها و تمرین های کتاب توی یه دفتر مرتب بنویسی و بعدا مدرسه باز شد بتونی روش های حلت رو با دبیر مقایسه کنی.این روش خیلی مفیده که تمرین های کتاب رو حل کنی برای امتحان تشریحی خیلی رات میندازه.به شرطی که بایه سیر تا پیازی یا میکرو اساس درس رو یاد گرفته باشی.یه نکته اینه که بعضی اوقات میبینی که یه موضوعی رو هر کاری میکنی یاد نمیگری کافیه بری تو نت تدریس اون مبحث رو سرچ کنی و یه فیلم کوتاه درباره اون ببینی وکلی فرق کنه اوضاع.

pouya1997

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید احمدی روشن
شهر
قروه-کردستان
دانشگاه
صنعتی اصفهان
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

چند صفحه از زیست دهم.بزرگان تجربی براش نظر بدن.که تغییر کرده یا نه.من که ریاضیم.
44444444.jpg

33333333333.jpg

55555555555.jpg

• شروع کننده موضوع

YaSm!nA

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان حکیم زاده
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
98
تلگرام

به نقل از pouya1997 :
متاسفانه هیچ اطلاعی از تغییرات زیست ندارم.وچون مثل دروس محاسباتی نیست وممکنه با منابع به روز جهان نوشته شده باشه نمیتونم هیچ نظری بدم.
راستش اساس دروس تحلیلی همینه یعنی تو با تست راه میفتی وفقط درسنامه خوندن زیاد فایده نداره.البته میتونی با منابع تشریحی بری جلو چون احتمال نهایی کردن امتحاناتتون وتاثیر مستقیمش توی کنکوروجود داره.ببین تو با خوندن کتاب درسی تو تابستان تقریبا چیزی دستگیرت نمیشه.میتونی با یه منبع ریاضی 1 وریاضی 2 نظام قدیم قشنگ اساس درس رو یاد بگیری بعد وقتی رفتی سراغ کتاب درسی به راحتی کتاب رو میفهی واگه میخوای تست کار نکنی میتونی به عنوان تمرین مساله ها و تمرین های کتاب توی یه دفتر مرتب بنویسی و بعدا مدرسه باز شد بتونی روش های حلت رو با دبیر مقایسه کنی.این روش خیلی مفیده که تمرین های کتاب رو حل کنی برای امتحان تشریحی خیلی رات میندازه.به شرطی که بایه سیر تا پیازی یا میکرو اساس درس رو یاد گرفته باشی.یه نکته اینه که بعضی اوقات میبینی که یه موضوعی رو هر کاری میکنی یاد نمیگری کافیه بری تو نت تدریس اون مبحث رو سرچ کنی و یه فیلم کوتاه درباره اون ببینی وکلی فرق کنه اوضاع.
:)
خیلییی ممنون از توضیحاتتون.
پس اول ریاضی یک و دو نظام قدیم رو بخونیم و همراهش سیرتا پیاز کار کنیم.
بعد از خوندن هر فصل بریم فصلای مشابه اونا تو کتاب دهم رو بخونیم.

@@sin

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
احمدی روشن
شهر
قروه
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
شیمی
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از pouya1997 :
چند صفحه از زیست دهم.بزرگان تجربی براش نظر بدن.که تغییر کرده یا نه.من که ریاضیم.
44444444.jpg

33333333333.jpg

55555555555.jpg
=P~ =P~ =P~ =P~ =P~ :O :O :O :O :O :O :O :O :O
این زیست سال اوله؟؟؟
ن بابا!!!!
نمی دونم بگم خوش بحالشون به خاطر جذابیت کتاب یا بد بحالشون که زیست سال دوم ما توشه!!!!
خدا به داد پیش دانشگاهیشون برسه!
ما که رفتیم! #S-: #S-: #S-:

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهر خشن
سال فارغ التحصیلی
98
مدال المپیاد
زیستی ناکام
رشته دانشگاه
پزشکی

آخرین ویرایش زیستواز کدوم سایت دانلود کنیم؟

AHMADREZA.RS

احمدرضا
نام مرکز سمپاد
صدرالمتألهین
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
97
دانشگاه
شیراز
رشته دانشگاه
زبان و ادبیات فارسی

کسی از سال نهمی های اینجا هست که بخواد رشته علوم انسانی رو انتخاب کنه؟

هلیوم

هئومه
نام مرکز سمپاد
علامه‌حلی
شهر
آشویتس
سال فارغ التحصیلی
1945
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
شیمی

سلام
الان چند تا پیشنهاد خوب بدین تابستونمونو غنی کنیم!!!

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

به نقل از @@sin :
=P~ =P~ =P~ =P~ =P~ :O :O :O :O :O :O :O :O :O
این زیست سال اوله؟؟؟
ن بابا!!!!
نمی دونم بگم خوش بحالشون به خاطر جذابیت کتاب یا بد بحالشون که زیست سال دوم ما توشه!!!!
خدا به داد پیش دانشگاهیشون برسه!
ما که رفتیم! #S-: #S-: #S-:

سال اول اینا میشه دوم ما :-""" شما اینو با زیست1 قدیم مقایسه کن :د از این کتاب تو کنکورشون میاد :د

بنظرم خوبه ک اصطلاحهای انگلیسی تو عکسهاشون اومده مثل ما نمیان دانشگاه با کلی اصطلاح جدید اشنا بشن ک ب زبان فارسی خونده بودنشون :د

• لایک
امتیازات: panah
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهر خشن
سال فارغ التحصیلی
98
مدال المپیاد
زیستی ناکام
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از sadlove :
سال اول اینا میشه دوم ما :-""" شما اینو با زیست1 قدیم مقایسه کن :د از این کتاب تو کنکورشون میاد :د

بنظرم خوبه ک اصطلاحهای انگلیسی تو عکسهاشون اومده مثل ما نمیان دانشگاه با کلی اصطلاح جدید اشنا بشن ک ب زبان فارسی خونده بودنشون :د
احتمالاً عکسارو فارسی میکنن. چون اون یکی سالا هم عکسای پیشنویسا انگلیسی و لاتین بود ؛ ولی فارسیشون کردن.

A.R.P

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
98
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از sadlove :

خب ما دقیقا سن مون با سن دومای قدیم یکیه و درسا طبیعتا باید یکی باشه

skyhacker79

سپهر
نام مرکز سمپاد
اردبیل ناحیه1
شهر
اردبیل

سلام دوستان خیلی وقت بود سایت نمیومد چنتا سوال داشتم:
1-تاپیک برای دهم زدید؟
2-یک مشکل روحی روانی من پیدا کردم و میخوام به شما دوستان خوبم هم بگم:
من خانوادم خوشبختانه هیچ فشاری نمیارن و به درس خوندن من اعتماد دارن کمکی هم دریغ نمی کنن
اما من خودم توقعاتم از خودم وترسم از سه سال پیش رو خیلی خیلی خیلی زیاده و این تابستونو میخواستم استراحت شدید کنم تا با انرژی برگردم برای دهم ولی اشتباه کردم یه اموزشگاهی رفتم ثبت نام کردم 2روز در هفته5ساعت...از طرفی هم از یکشنبه تا20مرداد مدرسمون کلاس همسانسازی گذاشته...
من الان حس میکنم اخرین تابستون قبل کنکورمم دارم بیخودی از دست میدم و خیلی ناراحتم
چرا سیستم باید اینطوری باشه که زندگی ادم فدای کنکور شه....من این تابستون رو خیلی خوب و پر از مسافرت و ...خیال کرده بودم

• شروع کننده موضوع

YaSm!nA

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان حکیم زاده
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
98
تلگرام

به نقل از skyhacker79 :
سلام دوستان خیلی وقت بود سایت نمیومد چنتا سوال داشتم:
1-تاپیک برای دهم زدید؟
2-یک مشکل روحی روانی من پیدا کردم و میخوام به شما دوستان خوبم هم بگم:
من خانوادم خوشبختانه هیچ فشاری نمیارن و به درس خوندن من اعتماد دارن کمکی هم دریغ نمی کنن
اما من خودم توقعاتم از خودم وترسم از سه سال پیش رو خیلی خیلی خیلی زیاده و این تابستونو میخواستم استراحت شدید کنم تا با انرژی برگردم برای دهم ولی اشتباه کردم یه اموزشگاهی رفتم ثبت نام کردم 2روز در هفته5ساعت...از طرفی هم از یکشنبه تا20مرداد مدرسمون کلاس همسانسازی گذاشته...
من الان حس میکنم اخرین تابستون قبل کنکورمم دارم بیخودی از دست میدم و خیلی ناراحتم
چرا سیستم باید اینطوری باشه که زندگی ادم فدای کنکور شه....من این تابستون رو خیلی خوب و پر از مسافرت و ...خیال کرده بودم
سلام :)
بله این تاپیک دهمیها

http://www.sampadia.com/forum/index.php/topic,110632.0.html

درباره اون موضوع دومم میتونم بگم میتونید کلاسهارو نرید:د :D
اونجور ک گفتید خانواده درک میکنن و پس مشکلی پیش نمیاد فقط اصل موضوع و دلیل و اینهاتونو براشون بگید..! ب نظر من البته :-"
موفق باشید (;

A.R.P

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
98
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نظر من شما درس و درگیری های درسی رو برای خودتون زیادی بزرگ کردین و فک میکنین درس خوندن حتما باید با درگیری با درس باشه و انرزی کم بشه ازتون که اینطور نیست
میتونید هم تفریح کنید هم درس بخونید خستم نشید

SAREH AKBARI

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
۳
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400
سلام:)

قطعا هر کدوم از ماها تو یه مبحث درسی خوبیم

الانم که عیده و باید بشینیم تکالیف دبیران گرامی رو حل کنیم:/

و شاید حال نداشته باشیم که بخوایم برای پیدا کردن یه نکته سوالی کلی خودمون رو به سختی بندازیم
البته دوران امتحانات هم نزدیکه:(

سوالتتون رو اینجا بگید، اگه کسی دید و تونست بتونه کمک کنه:)

(گشتم ولی تاپیک مشابه پیدا نکردم؛ ولی اگه کسی تاپیک مشابه دیده بگه که پاک کنم)

Aliovski

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
واقعا «تکلیف عید» میدن بهتون؟دمِ معلمای ما گرم.میدونن خودمون میخونیم(خیییییلی)
ضد و رفع اسپم:
توی کتاب تکمیلی ریاضی،فصل تقسیم چندجمله‌ای ها،یه سوال هست(۸): ایا رابطه تقسیم یک اتحاد است؟

الینا:)

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بابل
سال فارغ التحصیلی
1400
جعبه ی بدون منفذی با درپوشی به مساحت 30 سانتی متر مربع به طور ناقص از هوا تخلیه شده است.هر گاه فشار هوا 10 به توان 5 پاسکال(100000) باشد و فشار داخل جعبه 4*10 به توان 4 پاسکال (40000) باشد.برای برداشتن درپوش چه نیرویی لازم است؟

Aliovski

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
جعبه ی بدون منفذی با درپوشی به مساحت 30 سانتی متر مربع به طور ناقص از هوا تخلیه شده است.هر گاه فشار هوا 10 به توان 5 پاسکال(100000) باشد و فشار داخل جعبه 4*10 به توان 4 پاسکال (40000) باشد.برای برداشتن درپوش چه نیرویی لازم است؟
میتونی(در واقع میتونی نه،باید!) به جای ۱۰بتوان ۵ پاسکال،بگی یک اتمسفر.چون توی فیزیک به فشار استاندارد هوا میگن «اتمسفر» :)

Aliovski

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
Screenshot_%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B9%DB%B0%DB%B4%DB%B0%DB%B2_%DB%B1%DB%B6%DB%B0%DB%B6%DB%B3%DB%B3.png

بالا