• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

بانوان خواننده ، درست یا غلط ؟!

Flying_girl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان7
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
مدال المپیاد
هیچ
دانشگاه
تربیت مدرس
رشته دانشگاه
پیشرانش
خود عربا؟ آقا تو کتاب تاریخ موسیقی عرب (جورج فارمر، صفحه ش خاطرم نیست متاسفانه) اومده که تو عروسی پیغمبر زنان مغنیه آواز میخوندن و میرقصیدن
اینی که میگی رو من تا حالا نخوندم
خوندم زمان پیامبر زنان شاعر داشتیم و پیامبر هم حواسشون به اون ها بوده
حتی اسم من هم نام یکی از زنان شاعره زمان پیامبره که تمام جنگ ها رو‌به شعر روایت میکرده
که البته پیامبر برای زن ها این رو‌خیلی تاکید میکردند که شما برای آیندگان مینویسید و کامل باشه

ÄBČDE FGHÏ

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه ی حلی 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1395
خب بهتر شد که ایراد گرفتی
تحریک به چی؟ آدم تحریک به رقص شه؟ یا اینکه مثلا مردی با شنیدن صدای زن دلش بخواد با اون زن ارتباط جنسی برقرار کنه؟ :|

خود عربا؟ آقا تو کتاب تاریخ موسیقی عرب (جورج فارمر، صفحه ش خاطرم نیست متاسفانه) اومده که تو عروسی پیغمبر زنان مغنیه آواز میخوندن و میرقصیدن
مسئله اینه که اگه چیزی باشه بعد اینه! تحریک یعنی چی خب؟
تحریک شدن الزاما به معنی تمایل به برقراری رابطه ی جنسی با شخص مورد نظر نیست . وقتی یه نفر فیلم تحریک کننده ببینه تحریک میشه و تمایل به تخلیه نیاز های جنسی خودش پیدا می کنه ، این مسئله به این معنا نیست که با بازیگر اون فیلم رابطه برقرار کنه
یه نفر ممکنه با صدای جنس مخالف زیاد تحریک بشه ، یکی به صورت بصری تحریک بشه
یه نفر ممکنه با یه چیزی تحریک بشه که بقیه اصلا به اون چیز حس ندارن ، ممکنه اون چیز موجود زنده نباشه و طبیعتا مسئله برقراری رابطه ی جنسی اینجور وقتا بی معنیه
اصل تحریک شدن مشخصه ، مسئله اینه که آیا این تحریک شدن ایرادی داره یا نداره . این جای بحث داره

HeiSenberG

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
1399
تحریک شدن الزاما به معنی تمایل به برقراری رابطه ی جنسی با شخص مورد نظر نیست . وقتی یه نفر فیلم تحریک کننده ببینه تحریک میشه و تمایل به تخلیه نیاز های جنسی خودش پیدا می کنه ، این مسئله به این معنا نیست که با بازیگر اون فیلم رابطه برقرار کنه
یه نفر ممکنه با صدای جنس مخالف زیاد تحریک بشه ، یکی به صورت بصری تحریک بشه
یه نفر ممکنه با یه چیزی تحریک بشه که بقیه اصلا به اون چیز حس ندارن ، ممکنه اون چیز موجود زنده نباشه و طبیعتا مسئله برقراری رابطه ی جنسی اینجور وقتا بی معنیه
اصل تحریک شدن مشخصه ، مسئله اینه که آیا این تحریک شدن ایرادی داره یا نداره . این جای بحث داره
خب اگرم فرض کنیم تحریک کننده‌ است و اَخه، صرفا‌ موسیقی خیابونی (مثلا گیتاریستای تو پیاده رو که همراش می‌خونن) باید ممنوع باشه و استودیو و کنسرت و اینا ارتباطی به تحریک‌کنندگی نداره

• لایک
امتیازات: ARYCH

ARYCH

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
1399
آقا بعضی خانوما هم با صدای ساسی مانکن تحریک میشن، حالا باید حرومش کنیم؟؟؟

ÄBČDE FGHÏ

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه ی حلی 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1395
ممکنه یه منبعی لطف کنید که صدا چنین خاصیتی داره؟
صدا کلا توی رفتار های جنسی نقش داره توی پرندگانم نمونه ی بارز ترشه
خواستم سرچ کنم یه مقاله بیارم که نوشته باشه مثلا صدا باعث تحریک جنسی میشه ولی پیدا نکردم به جاش مقاله های زیادی در مورد رابطه ی کیفیت صدا ها و نوع صدا با تحریک شدن بود ، تا حدودی مسئله ی بدیهی ایه این که صدا ام می تونه باعث تحریک بشه
https://academic.oup.com/scan/article/2/4/334/1676060
چکیده مقاله ی بالا ام خوندم فک کنم بخونی ببینی قطعا صدای جنس مخالف غیر از انتقال محتوی تاثیرات حسی ای ام روی مخاطب داره نسبت به صدای جنس موافق

ÄBČDE FGHÏ

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه ی حلی 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1395
خب اگرم فرض کنیم تحریک کننده‌ است و اَخه، صرفا‌ موسیقی خیابونی (مثلا گیتاریستای تو پیاده رو که همراش می‌خونن) باید ممنوع باشه و استودیو و کنسرت و اینا ارتباطی به تحریک‌کنندگی نداره
چون پیام منو ریپلای کردید فک کنم باید پاسخ بدم
من قضاوت خاصی در مورد رابطه ی تحریک کنندگی با ممنوعیت نکردم از نظر خودمم همه چی آزاد باشه مشکلی پیش نمیاد
اما مهمه که بدونیم تحریک شدن وجود داره ، ممکنه خودمونم نفهمیم

A M I N

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
BHT
شهر
LNG
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
SBU
رشته دانشگاه
ARC

Amir ruh

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
اژه ای
شهر
خمینی شهر
سال فارغ التحصیلی
1400
من که از این جور چیزا سر در نمیارم ولی

خاک تو سر کسی که با صدا تحریک شه
آخه چجوری :-?

والا من خودم یه ساعت دارم آهنگ گوش میدم اون هایی هم که خوانندش زن بود رو گوش کردم ولی هرچی زور زدم مخم نکشید چه طور تحریک بشم:-"

mohad_z

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
طـــهـران
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
زیست فناوری/ ژنتیک
واقعا بحث تحریک نیست، بحث لهو و لعب عه و این چیزا ک من درک نمیکنم!
میگن موسیقی نباید عقل رو زایل کنه.
بله به خودی خود موسیقی تحریک کننده نیست، اما وقتی باعث قر کمر یه بانو محترم شه ممکنه داستان شه.
حالا همه رو بیخیال شید،
برید هایده و مهستی و شکیلا گوش کنید عشق کنید، بعدشم با فتانه و هنگامه قر بدید بابا :))

ÄBČDE FGHÏ

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه ی حلی 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1395
سپاسگزارم از ارائه منبع
پس این حرام بودن غنای زن توجیه شد (البته نه درست بودنش)، الان این مسئله موند که چرا آواز مرد ایراد نداره؟
تفاوتای زیادی بین مرد و زن در تولید صدا و درک صدا هست ، مرد ها توجه بیشتری نسبت به زن ها روی تن صدا و جذاب بودنش دارن و زن ها برعکس توانایی بیشتری در تولید صدا های جذاب و سکسی دارن
https://www.researchgate.net/profil...ce-Manipulation.pdf?origin=publication_detail

مقاله ی بالا نشون داده که زنا توانایی زیاد تری در تولید صداهای جذاب دارن و در قسمت بحث مقاله به این نکته که این صدا برای مردا مهم تره اشاره شده

Tilda

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۳
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
1400
می دونید با این قانون یا حکم یا هرچیزی که اسمش هست
چند نفر مجبور شدن از ارزوهاشون دست بکشن؟
با توجع به دلایلی که ذکر شده به قول دوستان پس باید خوانندگی یک مرد هم ممنوع بشه!
چرا بقیه باید قربانی چند نفر بشن؟

پهلوی

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1399
تفاوتای زیادی بین مرد و زن در تولید صدا و درک صدا هست ، مرد ها توجه بیشتری نسبت به زن ها روی تن صدا و جذاب بودنش دارن و زن ها برعکس توانایی بیشتری در تولید صدا های جذاب و سکسی دارن
https://www.researchgate.net/profil...ce-Manipulation.pdf?origin=publication_detail

مقاله ی بالا نشون داده که زنا توانایی زیاد تری در تولید صداهای جذاب دارن و در قسمت بحث مقاله به این نکته که این صدا برای مردا مهم تره اشاره شده
اگه منطق اسلام بر همین اساس باشه میپذیرم، صحیحه!

(تو پست قبلی اشاره کردم، درست بودنش توجیه نمیشه، صرفا تحریک کنندگیش و دلیل اینکه حرامه رو پذیرفتم؛ اما همچنان معتقدم شخصی که تحریک میشه خودش باید از گوش دادن به آواز بانوان خودداری کنه، در هر حال باید صدای زن رو توی جامعه بشنوه، زنا رو که نمیشه لال کرد تا مرد مومن به گناه نیفته، میشه؟)

merfan x1

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 2
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد
این که میگن باعث تحریکه

من یه ساعت گوش دادم
نشدم...

در جامعه امروزی مشکلی نداره اگه اهنگه قانونی باشه
مورد دار نباشه

آخرین ویرایش:
نام مرکز سمپاد
-
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1397
باید پذیرفت ایرادی نمیشه بهش گرفت؛ جدای از مسئله ی دین، نمیشه استعداد های بی‌نظیری مثل قمر‌الملوک وزیری، ملوک ضرابی، مرضیه، دلکش، هایده، حمیرا، پوران، مهستی، پریسا و امثال این بانوان هنرمند رو گوشه ی خونه حبس کرد که خوندن تو در دین حرامه، چرا که دین اسلام حتی ساز زدن رو هم مکروه دونسته، میشه سه‌تار استاد علیزاده رو شکست چون اسلام گفته خوب نیست ساز بزنی؟

این هنرستیزی خودش از عیوب دین اسلامه، چون کسی که با صدای زن تحریک بشه خودش بیماره نه خواننده!
هیچ جای قرآن گفته نشده موسیقی حرام است! همه اینها که گفتید بر اساس فقه هست که «بعضی» فقها استخراج (!!) کردن :|

آخرین ویرایش:
نام مرکز سمپاد
-
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1397
من هرگز هرگز هیچ صدایی برام تحریک‌کننده نبوده و نیست
از اون منبع استنتاج میشه که «برخی افراد با صدا تحریک میشن»٬ بنابراین این گزاره می‌تونه (تاکید میکنم که میتونه) روایات مبنی بر حروم بودن غنای زن رو توجیه کنه و دلیلی باشه بر این حکم
ضمن اینکه بنده اشاره کردم همچنان قبولش ندارم و این توجیه مناسبی برای تحریمش نیست، کسی که تحریک میشه مشکل از خودشه

بنده هم حرف قرآن نزدم :| کراهت موسیقی رو در دو حدیث از امام سجاد و امام رضا مدتها پیش خوندم، حروم بودن صدای زن هم که بفرمایید از سردمداران مملکتتون بپرسید :-"
دوست عزیز شما فرمودید موسیقی ستیزی از عیوب اسلامه من گفتم که این چیزی که گفتید بر اساس «فقه» هست و «بعضی» فقها این عقیده رو دارند. و بر اساس اسلام نیست چون در قرآن دلیلی بر حرمت موسیقی نیومده. در مورد حدیث هم هر حدیثی موثق نیست و حتی اگر باشه مربوط به مورد خاص و زمان خاص خودشه.
اون سردمداران که معلوم الحال هستند و در ضمن سردمدار مملکت شما هم هستن :|

آخرین ویرایش:

ÄBČDE FGHÏ

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه ی حلی 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1395
جسارتا بر اساس کدوم تحقیق علمی به این نتیجه رسیدید که «یه آدم معمولی» با صدای زن تحریک میشه؟ :|
من در بالا چند تا مقاله در مورد تحریک کنندگی و تفاوت درک مرد و زن از صدا آوردم
الآن زیاد فرصت ندارم در رابطه با آناتومی نواحی جنسی و شنوایی مغز و روابطشون تحقیق کنم ولی تا جایی که یادمه لوب تمپورال در شنوایی و رفتار جنسی نقش داره و بعید هم نیست ورودی و خروجی هایی این دو ناحیه با هم داشتن باشن (و یا از طریق نواحی دیگه ای تو مغز مثل تالاموس) اما چیزی که قطعیه اینه که این ارتباطات هست!! و در عمل خودش رو نشون داده
حالا ممکنه مقدار و حساسیت این ارتباطات در افراد مختلف فرق کنه ، یه نفر تحریک زیادی رو به طور صوتی داشته باشه و یکی کم
پس شما اگه منبع موثقی دارید که بخش های شنوایی مغز و بخش های مربوط به رفتار جنسی با هم ارتباطی ندارن « در یک فرد معمولی» ارائه بدید

پ.ن: اکثر ما تحریک بصری و یا لمسی رو کاملا بدیهی می دونیم ولی تحریک با احساسات دیگه رو زیاد قبول نمی کنیم در حالی که تمام این موارد در حیوانات کمتر تکامل یافته سابقه دارن و بعید نیست(فک کنم قطعیه) بقایای این مسیر ها در ما هم وجود داشته باشه
برای مثال رفتار های صوتی هنگام جفت گیری در پرندگان
و یا تحریک های بویایی در حشرات
گاهی وقت ها مسیر های تحریکی جدید ممکنه شکل بگیره یا تقویت بشه
مثلا شما هنگام برقراری رابطه ی جنسی همیشه شریکتون عطر خاصی می زده و کم کم این عطر می تونه تحریک کننده بشه برای شما
(بعضی عطر ها هم کلا عطر سکسین البته زیاد اطلاعاتی ندارم در این زمینه)

wdr

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
hElLi
شهر
tEh
سال فارغ التحصیلی
86
اینکه موسیقی رو زن یا مرد بخونه مهم نیس
اینکه شعرش چی باشه و چطوری بخونه مهمه

ARYCH

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
1399
برید آلبوم نوروز همایون شجریان آواز قلاب رو گوش کنید
اگه صدای مکمل اون خانم نبود آهنگ بسیار کسل کننده و تکراری می شد ولی صدای خواننده خانم یه گرمی خاصی به آهنگ میده
صدای خانم ها به سه دسته تقسیم میشه
1- کنترآلتو(صدای بم زنانه هست که مساوی با تنور (صدای زیر مردونه) هست)
2- متزو سوپرانو(صدای متوسط زنانه که هیچ مردی نمی تونه اجرا کنه)
3- سوپرانو(صدای زیر زنانه)
صدای شجریان تنور هست
حالا دوستان عزیز، وقتی ما خوندن خانم هارو ممنوع بکنیم این دو صدا رو که جزء لطیف ترین و زیبا ترین صدا های انسانی هستن از خودمون گرفتیم، صدایی که هیچ مردی نمیتونه تولید کنه

بالا