• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

فمنیسم؟!

آیا با برابری زن و مرد موافقید؟

• رای‌دهندگان
    113

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام
ببینید جردن داره میگه کسی که آرایش میکنه آرایش یک نوع جاذبه جنسی داره. و به همین دلیل هست که یکی آرایش می کنه. اینکه برای دل خودم می خوام و ... خیلی بحث عجیبیه و یه مرزی قطعا وجود داره که تعریفش چیز خیلی ساده ای نیست و طرف می خواد جذاب تر باشه. خب جذاب تر یعنی چی ؟
چیزی که جردن میگه اینه که بدیهیه که هدف آرایش برای جلب توجهه و کسی که این کار رو می کنه میدونه که شاید کارش تاثیر داشته باشه ولی بازم داره انجام میده و این تناقض داره. کسی نمیگه اگر آرایش می کنی پس باید آزار هم ببینی. میگه شما بدون لباس بیرون بری مثلا این قطعا تاثیر میزاری. شما می خوای بگی این دیگه خیلی بیشتره از آرایش؟ میگه اوکی. مرزش کجاست دقیقا. چی میشه که آرایش اوکی میشه و لباس نداشتن اوکی نمیشه؟
و هدف از آرایش چیه؟ جز جلب توجه و جذابتر شدن. برا خودتون جذاب تر بشید؟ با رژ لب زدن و ... برای دل خودتونه؟
نه من و نه خیلیای دیگه و نه جردن عقیده نداره که اینا نباید باشن. خودشم میگه. فقط میگه هدف در اصل جذاب شدنه که جلب توجهه. اصلا نمیتونم بفهمم چه توجیحی دارید برای آرایش. و "مرزش" رو کجا میدونید.

در رابطه با 2 هم جوک هست دیگه حرفتون ؟ اینکه یه سری ادم دیوانه و احمق باشن و هیچ راهی وجود نداشته باشه که بتونه جلوشونو بگیره بدیهی نیست که یه مشکل هست؟ من حرف روشش رو الان نزدم که. میگم نبود راه برای جلوگیری از این احمق ها یه مشکله. اگر اینو قبول ندارید هیچ بحثی باقی نمیمونه و موفق باشید

چرا شما موهاتون رو کوتاه میکنید؟ یا ریش هاتون رو می‌زنید؟
یا سعی می‌کنید لباس هایی بپوشید که مورد پسند واقع بشه( حالا یا مورد پسند خودتون یا دیگران)
چرا سعی می‌کنید ظاهری تمیز و مرتب داشته باشید؟

آرایش کردن هم چیزی لزوما برای یک جنس نیست و یک انتخابه مثل خیلی انتخاب های دیگه، نمیگم خوبه یا بده که اصلا تعیین خوبی یا بدی انتخاب های باقی افراد به عهده من و شما نیست! حتی تفسیر انتخاب هاشون هم به عهده من و شما نیست و نمیتونیم بگیم کسی که آرایش میکنه یعنی دلش میخواد که با فرد دیگه ای رابطه جنسی داشته باشه. یا میخواد جلب توجه کنه یا هر چیز دیگه ای.
این رو میشه حتی از جنبه ی دیگه ای دید، مثلا همین حجاب زمانی که شما وارد یک کشوری بشید که همه بی حجاب اند موجب جلب توجه میشه. مرز جلب توجه کردن یا نکردن واقعا انقدر که شما فکر می‌کنید بدیهی نیست.

و اینکه آقای محترم، قوانین باید برای انسان های سالم نوشته بشن، نه آدم های بیمار!

و راه جلوگیری از آدم های احمق و بیمار هم به عهده ی قانون و روانپزشک هاست! نه من و شما .

Zetsubou Shinji

Evangelion Fan
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1000
سوالتونو فهمیدم. جلب توجه منظورش جلب توجه جنسیه و جذابیت و attraction و اینا. مگرنه من میتونم تو خیابون همش داد بزنم و توجه جلب کنم ولی این جلب توجه جنسی نیست. چادر هم همینه. یونیک بودن به معنای جلب توجه جنسی نیست. به هر حال من بهتر بود روشن کنم که منظور از جلب توجه بخش جنسیشه.
جلب توجه اصلا معادل اون نیست. ابدا. آیا بخاطر جلب توجه باید آزار جنسی داده بشه فرد ؟ خیر. آیا تاثیری داره ولی ؟ بله تاثیر داره. شما از این برابری رو نتیجه گرفتین؟
نه آمار معتبری(یا حتی غیر معتبر!) درباره رابطه ارایش با آزار جنسی سراغ دارم، و نه چنین رابطه ای رو(آرایش => جذابیت جنسی => آزار جنسی) بدیهی و واضح میبینم. شخصا هم معمولا زنان آرایش کرده رو دوست ندارم!
حتی خود جاذبه جنسی هم مفهوم یکتا و مطلقی نیست که مولفه ها و برانگیزاننده هاش، برای همه یکسان باشه.

هرچند همواره ممکنه افرادی با گرایشات جنسی ای وجود داشته باشن که از چیزهایی که شاید فکرشم نکنیم، تحریک بشن و فانتزی جنسی داشته باشن. البته تا اینجای کار یجورایی طبیعییه و مشکل خاصی نیست، مسئله وقتیه که به آزار و مزاحمت ختم میشه. در چنین آزاری، تنها چیزی که سایشته سرزنش و تغییره، اون عمل آزار دادنه. قرار نیست این موضوع فکر کسیو مشغول کنه که هر نوع رفتار و پوشش ممکنه چجور شخص احتمالی و خاص رو تحریک کنه و اون شخص هم اینقدر بی اراده باشه که آزارش بده. این یعنی منطق ج.ا !
نه آرایش به قصد جلب توجه جنسیه، نه اصلا دلیلی میبینم که صرف آرایش برای اکثریت جذابیت جنسی زیادی داشته باشه طوری که حتی اینقدر هم بی اراده باشن که با همین آزار بدن، نه خودِ اینکه یک عمل جاذبه جنسی داره یا نه برای همه یکیه(مثلا فتیشیسم جنسی)، و نه هیچ دلیلی میبینم که فردی بخواد درباره فانتزیهای جنسی مختلف و بی ارادگی تا این حد زیاد، خودشو کلی تغییر بده و نگران کنه. آزار جنسی همه جوره یک رفتار ناشایسته و کسی که مورد آزار واقع میشه هیچ تقصیری نداره. این آزار دادنه که باید کنترل و تغییر داده بشه، نه ساده ترین مسائل ظاهری افراد.

داره میگه تو مردها اینجوری تعریف شده طی قرن ها
خب تعریف شده باشه. اگه باهاش مخالفید، یعنی نباید استفاده بشه. یعنی در واقع در حالت مطلوب، هیچ فرقی با نبودن نداره. اگرم علاقه ای به حالت مطلوب ندارید، خب همین برخورد فیزیکی رو با زنان هم انجام بدید!!!(بدیهیه که واقعا منظورم حمایت از اینکار نیست!) چون چنین برخورد فیزیکی ای چه برای زن و چه مرد، یک اندازه غلطه. اگر غلط بودن رو برای یک طرف پذیرفتید و باز انجام میدید و اینو بهتر از نبود راه حل میدونید، برای اون یکی هم فرقی نداره!
نبود یه راه حل برای افراد دیوانه معظله . اینو قبول ندارید ؟
ندارم!
دیوانه به طور رسمی تر، منظور یک اختلال روانیه که به عهده روانپزشکاست نه ما.
اگرم منظور تعاریف عامیانه ست، چنین چیزی اونقدری مفهوم نسبی و مبهمی هستکه برای قانون گذاری مناسب نیست!
افراد حق دارن حتی با لحن شدید و بقول معروف"توهین آمیز"، نظراتشون رو درباره اندیشه های پترسون بگن و اونهارو "مترجعانه، احمقانه، فاشیستی، سکسیتی و....." بدونن.
ولی اگه پترسون فکر میکنه کسی داره علیهش بی مبنا، اتهام پراکنی های شدید میکنه، میتونه شکایت کنه.
هیچ معظل عجیب و قانونی ای اینجا نیست.

tiberium

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی سمنان
شهر
سمنان
سال فارغ التحصیلی
1389
مدال المپیاد
المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی فن آوری اطلاعات
چرا شما موهاتون رو کوتاه میکنید؟ یا ریش هاتون رو می‌زنید؟
یا سعی می‌کنید لباس هایی بپوشید که مورد پسند واقع بشه( حالا یا مورد پسند خودتون یا دیگران)
چرا سعی می‌کنید ظاهری تمیز و مرتب داشته باشید؟

آرایش کردن هم چیزی لزوما برای یک جنس نیست و یک انتخابه مثل خیلی انتخاب های دیگه، نمیگم خوبه یا بده که اصلا تعیین خوبی یا بدی انتخاب های باقی افراد به عهده من و شما نیست! حتی تفسیر انتخاب هاشون هم به عهده من و شما نیست و نمیتونیم بگیم کسی که آرایش میکنه یعنی دلش میخواد که با فرد دیگه ای رابطه جنسی داشته باشه. یا میخواد جلب توجه کنه یا هر چیز دیگه ای.
این رو میشه حتی از جنبه ی دیگه ای دید، مثلا همین حجاب زمانی که شما وارد یک کشوری بشید که همه بی حجاب اند موجب جلب توجه میشه. مرز جلب توجه کردن یا نکردن واقعا انقدر که شما فکر می‌کنید بدیهی نیست.

و اینکه آقای محترم، قوانین باید برای انسان های سالم نوشته بشن، نه آدم های بیمار!

و راه جلوگیری از آدم های احمق و بیمار هم به عهده ی قانون و روانپزشک هاست! نه من و شما .
بله مرز ارایش فرق می کنه بسته به کشور و فرهنگ و غیره. ولی اینکه آرایش برای جلب توجه هست چیز عجیب و غلطی نیست. اینکه یکی اراسته باشه تا اینکه مثلا رژ لب بزنه از دید شما یکیه؟ قطعا این جلب توجه از سمت پسرم هست و قطعا مربوط به یک جنس خاص نیست. اگر مردی هم به نوعی ارایش و یا پوشش عجیبی داشته باشه برای جلب توجه جنسی قطعا توی همین دسته میگنجه. کسی خوبی و بدی تعیین نکرده.
صرفا می خواستید یه چیزی بگید نه؟ چون من نگفتم ارایش بده. راجع به خوب و بدش حرفی نزدم. گفتم makeup هدفش جلب توجه جنسیه و اصلا برای همین هست و دلیل نیست که چیز غلطیه و هیچ جا اینو نگفتم.
و بله مبحث خیلی چیز بدیهی ای نیست ولی اون مرز جلب توجه جنسیو هنوز از دید شما نفهمیدم.
+ شما و ما چه بخواید و چه نخواید یک سری مسایل غریزه ای داریم . مثل همین نیاز به جلب توجه و دیده شدن

بیمار؟ اینکه مشکلات زیاد هست درسته و اینکه ازار چیز‌ غلطیه هم توش شکی نیست. مساله اینجاست که چه قوانینی میتونه این مشکلاتو کم کنه؟ طرف صرفا یه مثال زد که نظرتون با اینکه ارایش ممنوع بشه چیه. و میگفت حرفمم این نیست. صرفا سواله.
چرا اینقدر دگم با قضیه برخورد می کنید؟ بحث منطقی که اینقدر حرفای عجیب غریب نداره.

tiberium

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی سمنان
شهر
سمنان
سال فارغ التحصیلی
1389
مدال المپیاد
المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی فن آوری اطلاعات
نه آمار معتبری(یا حتی غیر معتبر!) درباره رابطه ارایش با آزار جنسی سراغ دارم، و نه چنین رابطه ای رو(آرایش => جذابیت جنسی => آزار جنسی) بدیهی و واضح میبینم. شخصا هم معمولا زنان آرایش کرده رو دوست ندارم!
حتی خود جاذبه جنسی هم مفهوم یکتا و مطلقی نیست که مولفه ها و برانگیزاننده هاش، برای همه یکسان باشه.

هرچند همواره ممکنه افرادی با گرایشات جنسی ای وجود داشته باشن که از چیزهایی که شاید فکرشم نکنیم، تحریک بشن و فانتزی جنسی داشته باشن. البته تا اینجای کار یجورایی طبیعییه و مشکل خاصی نیست، مسئله وقتیه که به آزار و مزاحمت ختم میشه. در چنین آزاری، تنها چیزی که سایشته سرزنش و تغییره، اون عمل آزار دادنه. قرار نیست این موضوع فکر کسیو مشغول کنه که هر نوع رفتار و پوشش ممکنه چجور شخص احتمالی و خاص رو تحریک کنه و اون شخص هم اینقدر بی اراده باشه که آزارش بده. این یعنی منطق ج.ا !
نه آرایش به قصد جلب توجه جنسیه، نه اصلا دلیلی میبینم که صرف آرایش برای اکثریت جذابیت جنسی زیادی داشته باشه طوری که حتی اینقدر هم بی اراده باشن که با همین آزار بدن، نه خودِ اینکه یک عمل جاذبه جنسی داره یا نه برای همه یکیه(مثلا فتیشیسم جنسی)، و نه هیچ دلیلی میبینم که فردی بخواد درباره فانتزیهای جنسی مختلف و بی ارادگی تا این حد زیاد، خودشو کلی تغییر بده و نگران کنه. آزار جنسی همه جوره یک رفتار ناشایسته و کسی که مورد آزار واقع میشه هیچ تقصیری نداره. این آزار دادنه که باید کنترل و تغییر داده بشه، نه ساده ترین مسائل ظاهری افراد.

خب تعریف شده باشه. اگه باهاش مخالفید، یعنی نباید استفاده بشه. یعنی در واقع در حالت مطلوب، هیچ فرقی با نبودن نداره. اگرم علاقه ای به حالت مطلوب ندارید، خب همین برخورد فیزیکی رو با زنان هم انجام بدید!!!(بدیهیه که واقعا منظورم حمایت از اینکار نیست!) چون چنین برخورد فیزیکی ای چه برای زن و چه مرد، یک اندازه غلطه. اگر غلط بودن رو برای یک طرف پذیرفتید و باز انجام میدید و اینو بهتر از نبود راه حل میدونید، برای اون یکی هم فرقی نداره!

ندارم!
دیوانه به طور رسمی تر، منظور یک اختلال روانیه که به عهده روانپزشکاست نه ما.
اگرم منظور تعاریف عامیانه ست، چنین چیزی اونقدری مفهوم نسبی و مبهمی هستکه برای قانون گذاری مناسب نیست!
افراد حق دارن حتی با لحن شدید و بقول معروف"توهین آمیز"، نظراتشون رو درباره اندیشه های پترسون بگن و اونهارو "مترجعانه، احمقانه، فاشیستی، سکسیتی و....." بدونن.
ولی اگه پترسون فکر میکنه کسی داره علیهش بی مبنا، اتهام پراکنی های شدید میکنه، میتونه شکایت کنه.
هیچ معظل عجیب و قانونی ای اینجا نیست.
هدفتون از آرایش چیه؟ لطفا صریح بیان کنید. "دوست دارید"؟

Zetsubou Shinji

Evangelion Fan
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1000
هدفتون از آرایش چیه؟ لطفا صریح بیان کنید. "دوست دارید"؟
خب طبق هنجارهای جنسیتی جامعه، من نباید آرایش کنم(که البته چنین هنجارهایی برساخته و بی معنین) و علاقه خاصی هم بهش ندارم، پس نمیشه گفت من به چه هدفی آرایش زنانه میکنم، چون در حال حاضر انجامش نمیدم که بخواد هدفی داشته باشه!
ولی درباره کسانی که اینکارو میکنن:
1- بله! نمیدونم چرا اینقدر براتون غیر قابل درکه. آرایش چیز خاص و بزرگی نیست. این خیلی عجیبه که کسی از سفید تر شدن صورتش، قرمز تر شدن لب و....لذت ببره؟ آیا شما خودتون معیارهایی برای زیباتر شدن و دلخواه خودتون ندارید؟(مثلا تصمیم به اینکه چه لباسی بپوشید، چه مدل مویی داشته باشید و...) زیبایی برای خود، که آرایش هم میتونه جزءش باشه، چیز عجیبی نیست.
2- فرض کنیم انگیزه آرایش، اجتماعیه. آیا این یعنی اینکه فرد میخواد جلب توجه جنسی کنه؟
3- آیا کی پاپر ها(خوانندگان موسیقی پاپ کره جنوبی، که حتی افراد مذکر این حیطه هم آرایش میکنن)، ترنس ها و....هم به جهت جذابیت و جلب توجه جنسی، اینکارو انجام میدن؟!
این رابطه ضروری آرایش و توجه و جذابیت جنسی رو هیچ دلیلی براش نمیبینم.

tiberium

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی سمنان
شهر
سمنان
سال فارغ التحصیلی
1389
مدال المپیاد
المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی فن آوری اطلاعات
خب طبق هنجارهای جنسیتی جامعه، من نباید آرایش کنم(که البته چنین هنجارهایی برساخته و بی معنین) و علاقه خاصی هم بهش ندارم، پس نمیشه گفت من به چه هدفی آرایش زنانه میکنم، چون در حال حاضر انجامش نمیدم که بخواد هدفی داشته باشه!
ولی درباره کسانی که اینکارو میکنن:
1- بله! نمیدونم چرا اینقدر براتون غیر قابل درکه. آرایش چیز خاص و بزرگی نیست. این خیلی عجیبه که کسی از سفید تر شدن صورتش، قرمز تر شدن لب و....لذت ببره؟ آیا شما خودتون معیارهایی برای زیباتر شدن و دلخواه خودتون ندارید؟(مثلا تصمیم به اینکه چه لباسی بپوشید، چه مدل مویی داشته باشید و...) زیبایی برای خود، که آرایش هم میتونه جزءش باشه، چیز عجیبی نیست.
2- فرض کنیم انگیزه آرایش، اجتماعیه. آیا این یعنی اینکه فرد میخواد جلب توجه جنسی کنه؟
3- آیا کی پاپر ها(خوانندگان موسیقی پاپ کره جنوبی، که حتی افراد مذکر این حیطه هم آرایش میکنن)، ترنس ها و....هم به جهت جذابیت و جلب توجه جنسی، اینکارو انجام میدن؟!
این رابطه ضروری آرایش و توجه و جذابیت جنسی رو هیچ دلیلی براش نمیبینم.
خب دقیقا هدف همینه . شما با این استدلال که دلتون می خواد مثلا لبها قرمز باشه میتونید بگیددلم می خواد اصلا با مایو برم سر کار. ولی خودتون میگید این دیگه نه. اون مرزش دقیقا کجاست؟ خب شما ویدئو رو فک کنم ندیدید :) چون دقیقا همینو اونجا توضیح میده. همین رژ لب و ... رو توضیح داده. حالا واقعا بحث این نیست که اینا بده. خیلیم خوبه اصلا. کسی‌مخالفتی نداره. بحث سر اینه که دلیل ارایش واقعا جز اون هیچ چیز منطقی‌ای من نشنیدم. به شخصه احساس می کنم چیزی که میگین منطقی و واقعی نیست و تقریبا به جز جلب توجه توجیه دیگه ای نداره

Zetsubou Shinji

Evangelion Fan
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1000
خب دقیقا هدف همینه . شما با این استدلال که دلتون می خواد مثلا لبها قرمز باشه میتونید بگیددلم می خواد اصلا با مایو برم سر کار. ولی خودتون میگید این دیگه نه. اون مرزش دقیقا کجاست؟ خب شما ویدئو رو فک کنم ندیدید :) چون دقیقا همینو اونجا توضیح میده. همین رژ لب و ... رو توضیح داده. حالا واقعا بحث این نیست که اینا بده. خیلیم خوبه اصلا. کسی‌مخالفتی نداره. بحث سر اینه که دلیل ارایش واقعا جز اون هیچ چیز منطقی‌ای من نشنیدم. به شخصه احساس می کنم چیزی که میگین منطقی و واقعی نیست و تقریبا به جز جلب توجه توجیه دیگه ای نداره
1- حتی مناطق خاصی با برهنگی آزاد هم وجود داره و آزار جنسی حتی در این حالت هم، آزار جنسیه. اینکه چه چیزی یک نفر رو ترغیب به چنین کاری کرده، "هیچ" اهمیتی نداره. اینطوری میتونیم برای همه کارها و جرم ها یه توجیهی جور کنیم. چرا قتل رخ میده؟ یکیش دعواهاست و اینکه مقتول باعث شده قاتل عصبانی بشه!
2- دلیل برای اینکارها، چه جلب توجه جنسی، چه آراستگی در اجتماع و چه دلایل شخصی، هیچکدوم منطقی یا غیر منطقی نیستن و این براشون بی معنیه.
3- حقیقتا یکسان گرفتن آرایش با هدف جلب توجه جنسی رو هیچ جوری نمیتونم درک کنم! احتمالا همه هر نوع ظاهر خاصی که در اجتماع داشته باشن، لابد برای جلب توجه جنسیه! این حرف واقعا هیچ جوره منطقی نیست!

tiberium

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی سمنان
شهر
سمنان
سال فارغ التحصیلی
1389
مدال المپیاد
المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی فن آوری اطلاعات
1- حتی مناطق خاصی با برهنگی آزاد هم وجود داره و آزار جنسی حتی در این حالت هم، آزار جنسیه. اینکه چه چیزی یک نفر رو ترغیب به چنین کاری کرده، "هیچ" اهمیتی نداره. اینطوری میتونیم برای همه کارها و جرم ها یه توجیهی جور کنیم. چرا قتل رخ میده؟ یکیش دعواهاست و اینکه مقتول باعث شده قاتل عصبانی بشه!
2- دلیل برای اینکارها، چه جلب توجه جنسی، چه آراستگی در اجتماع و چه دلایل شخصی، هیچکدوم منطقی یا غیر منطقی نیستن و این براشون بی معنیه.
3- حقیقتا یکسان گرفتن آرایش با هدف جلب توجه جنسی رو هیچ جوری نمیتونم درک کنم! احتمالا همه هر نوع ظاهر خاصی که در اجتماع داشته باشن، لابد برای جلب توجه جنسیه! این حرف واقعا هیچ جوره منطقی نیست!
بنظر بحثمون فایده نداره چون منطقی ندارید متاسفانه.
من هیچجا نگفتم این اونو توجیه میکنه. گفتم مساله ی تاثیر گذاری هست. اما نه اینکه پس چون ارایش کرده این مساله اوکیه. وقتی هنوز کورکورانه یه حرف‌ دیگه میزنید دیگه بحثی نمیمونه. یه گاردگیری بدون فکر تیپیکال که امثال شما خیلی کمن خوشبختانه.
حتی اینکه نپذیرید ارایش برای جلب توجهه و نمیدونم چه استدلالی تو ذهنتون دارید براش خیلی جالبه.

شما صرفا یاد گرفتید بی فکر مخالفت کنید وصرفا یه چیزی گفته باشید. من نصف این چیزایی که میگید رو نگفتم اما صرفا یا از قصد کج برداشت می کنید یا منطقی نیستید. یکی از این دو حالته. موفق باشید

گوشه

ابله اعظم
نام مرکز سمپاد
علامه
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400
مدال المپیاد
انشاالله «طلای شیمی»
دانشگاه
اگر«University of Miami»
رشته دانشگاه
MBA
برابری زن و مرد ایده واقع گرایانه ، شدنی و خوبی هستش ولی متاسفانه یک سری جریان ها چه غربی چه اسلامی چه... دارن جهت سیاسی بهش میدن.

Zetsubou Shinji

Evangelion Fan
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1000
بنظر بحثمون فایده نداره چون منطقی ندارید متاسفانه.
من هیچجا نگفتم این اونو توجیه میکنه. گفتم مساله ی تاثیر گذاری هست. اما نه اینکه پس چون ارایش کرده این مساله اوکیه. وقتی هنوز کورکورانه یه حرف‌ دیگه میزنید دیگه بحثی نمیمونه. یه گاردگیری بدون فکر تیپیکال که امثال شما خیلی کمن خوشبختانه.
حتی اینکه نپذیرید ارایش برای جلب توجهه و نمیدونم چه استدلالی تو ذهنتون دارید براش خیلی جالبه.

شما صرفا یاد گرفتید بی فکر مخالفت کنید وصرفا یه چیزی گفته باشید. من نصف این چیزایی که میگید رو نگفتم اما صرفا یا از قصد کج برداشت می کنید یا منطقی نیستید. یکی از این دو حالته. موفق باشید
و البته هیچ حرفی برای ج.ا بازی های جدید نمیمونه! این ایدئولوژی بی دلیل و متحجرانه که بیرون انبوهی از مردان بی اراده و گرگه که با کوجکترین چیزی تحریک میشن و زنان هم هرچند مختصر به خودشون برسن و از پوشش عفت آمیز دور بشن، به معنای جلب توجه جنسی و چراغ سبز نشون دادنه!!! عجب منطقی! تزهایی بسیجی وار که هر روز داریم میشنویم...

آخرین ویرایش:

tiberium

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی سمنان
شهر
سمنان
سال فارغ التحصیلی
1389
مدال المپیاد
المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی فن آوری اطلاعات
و البته هیچ حرفی برای ج.ا بازی های جدید نمیمونه! این ایدئولوژی بی دلیل و متحجرانه که بیرون انبوهی از مردان بی اراده و گرگه که با کوجکترین چیزی تحریک میشن و زنان هم هرچند مختصر به خودشون برسن و از پوشش عفت آمیز دور بشن، به معنای جلب توجه جنسی و چراغ سبز نشون دادنه!!! عجب منطقی! تزهایی بسیجی وار که هر روز داریم میشنویم...
خب مشکل فهم دارید صرفا که مساله ای نیست. هستن امثالی مثل شما.که خوشبختانه زیاد نیستن.
من نه بسیجیم. نه به دین و ... اعتقاد دارم.
و نه جایی گفتم ارایش یعنی چراغ سبز.
ولی گفتم ارایش برای جلب توجه هست. و هیچ منطقی هم ندیدم جایی که‌ برای دل خودتون ارایش می کنید یعنی چی.
به هر حال با این قدرت فهم انتظار بیشتری نیست برا ادامه بحث.

Zetsubou Shinji

Evangelion Fan
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1000
ولی گفتم ارایش برای جلب توجه هست. و هیچ منطقی هم ندیدم جایی که‌ برای دل خودتون ارایش می کنید یعنی چی.
اینکه اینقدر همچین چیزی براتون عجیبه و حتی دلایل و اشارات نقش این حرف رو متوجه نشدید، مشکل من نیست.
ولی ساده دوباره میپرسم:
1- آیا شما "برای خودتون" به خودتون نمیرسید؟ برای خودتون حمام نمیرید؟ مدل مو نمیزنید؟
2- هر نوع جلب توجهی، یعنی جلب توجه جنسی؟ هر گاه کسی در اجتماع بخواد به خودش برسه، یعنی قصدش جلب توجه جنسیه؟
3-چه آماری درباره رابطه آرایش با آزار جنسی وجود داره؟

چه مدعی بسیجی بودن باشید چه نه، در این مورد حرفهاتون با منطق اونا کوچکترین تفاوتی نداره. اگرهم جواب قانع کننده ایبرای سوالات بالا دارید که بسیار خب، ندارید هم که هیچی!

tiberium

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی سمنان
شهر
سمنان
سال فارغ التحصیلی
1389
مدال المپیاد
المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی فن آوری اطلاعات
اینکه اینقدر همچین چیزی براتون عجیبه و حتی دلایل و اشارات نقش این حرف رو متوجه نشدید، مشکل من نیست.
ولی ساده دوباره میپرسم:
1- آیا شما "برای خودتون" به خودتون نمیرسید؟ برای خودتون حمام نمیرید؟ مدل مو نمیزنید؟
2- هر نوع جلب توجهی، یعنی جلب توجه جنسی؟ هر گاه کسی در اجتماع بخواد به خودش برسه، یعنی قصدش جلب توجه جنسیه؟
3-چه آماری درباره رابطه آرایش با آزار جنسی وجود داره؟

چه مدعی بسیجی بودن باشید چه نه، در این مورد حرفهاتون با منطق اونا کوچکترین تفاوتی نداره. اگرهم جواب قانع کننده ایبرای سوالات بالا دارید که بسیار خب، ندارید هم که هیچی!
۱- چرا. یک سری برای تمیزی و اراسته بودنه. و قطعا یه سری برای جلب توجه
پاشنه بلند هم برای اراسته بودن و تمیزی هست؟ قبول دارید پاشنه بلند برای افزایش جلب توجه جنسیه دیگه؟
چرا خانوما "برای خودشون" با مایو مثلا نرن سر کار؟ برای دل خودشونه. واقعا هم کسی حتی با این شرایط حق ازار نداره. من اصلا نمیگم این یعنی طرف باید ازار ببینه. ولی میگم این مساله تاثیر گذاره و هدف جلب توجه جنسیه.
من هنوز میگم که مخالفش نیستم و عقیده هم ندارم این یعنی چراغ سبز برای ازار دیدن. این از فهم کجته.
۲- من چندین بار روشن کردم به خودت. جلب توجه ها همشون جنسی نیستن. تو میتونی یه لباس پاره پوره بپوشی و بری بیرون و داد بزنی. اینم جلب توجهه اما ربطی به جنسی نداره. یا میتونی با خفن بودن علمی مثلا جلب توجه کنی. اما جلب توجه هایی که من استفاده کردم تو کل بحثای بالا از این قبیل نیست و توجه جنسیه.
۳- من خودم به شخصه امار ندارم و میگردم. ولی از این لحاظ‌ هم حرفت غیر منطقیه که خب اوکی میشه نشون بدی یه مقاله ای که گفته تاثیری نداره؟ اگر تو هم مقاله ای نداری نمیتونی رد هم کنی. شاید نشه با حرفم اثباتش کرد ولی نمیتونی رد هم کنی. یعنی اگر فردی با درصدی منطق باشی میگی‌نمیدونم شاید. شایدم نباشه. برای ردش باید دلیل یا اثبات بیاری. بزار‌ مثال بزنم.
یکی‌ادعا می کنه که فلان چیز برا فلان بیماری خوبه. تو میپرسی اثباتش کو و طرف نداره. و تو هم اثباتی نداری که غلطه اون. آیا میتونی اون هم درسته؟ نمیدونم. غلطه؟ نمیدونم. پس با جرعت گفتنش که غلطه حماقته.

• لایک
امتیازات: N@R

Zetsubou Shinji

Evangelion Fan
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1000
۱- چرا. یک سری برای تمیزی و اراسته بودنه. و قطعا یه سری برای جلب توجه
پاشنه بلند هم برای اراسته بودن و تمیزی هست؟ قبول دارید پاشنه بلند برای افزایش جلب توجه جنسیه دیگه؟
چرا خانوما "برای خودشون" با مایو مثلا نرن سر کار؟ برای دل خودشونه. واقعا هم کسی حتی با این شرایط حق ازار نداره. من اصلا نمیگم این یعنی طرف باید ازار ببینه. ولی میگم این مساله تاثیر گذاره و هدف جلب توجه جنسیه.
من هنوز میگم که مخالفش نیستم و عقیده هم ندارم این یعنی چراغ سبز برای ازار دیدن. این از فهم کجته.
۲- من چندین بار روشن کردم به خودت. جلب توجه ها همشون جنسی نیستن. تو میتونی یه لباس پاره پوره بپوشی و بری بیرون و داد بزنی. اینم جلب توجهه اما ربطی به جنسی نداره. یا میتونی با خفن بودن علمی مثلا جلب توجه کنی. اما جلب توجه هایی که من استفاده کردم تو کل بحثای بالا از این قبیل نیست و توجه جنسیه.
۳- من خودم به شخصه امار ندارم و میگردم. ولی از این لحاظ‌ هم حرفت غیر منطقیه که خب اوکی میشه نشون بدی یه مقاله ای که گفته تاثیری نداره؟ اگر تو هم مقاله ای نداری نمیتونی رد هم کنی. شاید نشه با حرفم اثباتش کرد ولی نمیتونی رد هم کنی. یعنی اگر فردی با درصدی منطق باشی میگی‌نمیدونم شاید. شایدم نباشه. برای ردش باید دلیل یا اثبات بیاری. بزار‌ مثال بزنم.
یکی‌ادعا می کنه که فلان چیز برا فلان بیماری خوبه. تو میپرسی اثباتش کو و طرف نداره. و تو هم اثباتی نداری که غلطه اون. آیا میتونی اون هم درسته؟ نمیدونم. غلطه؟ نمیدونم. پس با جرعت گفتنش که غلطه حماقته.
2و1- نه قبول ندارم که کفش پاشنه بلند لزوما برای جلب توجه جنسیه. هر نوع لباس شما، ممکنه برای افرادی جلب توجه جنسی داشته باشه؛ بدون اینکه شما لزوما خودتون چنین قصدی داشته باشید. شما ممکنه لباس و ظاهر دلخواه خودتونو داشته باشید، اما همین از قضا برای یک نفر، دارای جذابیت جنسی باشه و اون فرد هم به آزار جنسی رو بیاره. هیچ جوری نمیشه گفت که قصد ازپوشیدن یک لباس هایی، حتما جلب توجه جنسیه. این هیچ چیز عجیبی نیست که اونها به قصد سلیقه فردی پوشیده بشن، اما از قضا برای برخی دیگه دارای جذابیت جنسی زیادی هم باشن. چنین سلایقی، متفاوت و متنوعن و قرار نیست که برای همه اونها نگران بود! حتی ممکنه تیپ خاصی از یک پسر نوجوون هم که بنظر خودش عادی و مورد علاقشه، برای یک مرد دیگه جذابیت جنسی داشته باشه!
3- اثبات ادعا بر عهده مدعیه. وقتی کسی ادعایی ایجابی میکنه(مثلا وجود نوعی رابطه)، تا زمانی که دلیلی براش نداشته باشه، هیچ الزامی به پیش رفتن طبق اون فرض نیست و حتی در حالت عادی، ممکنه طبق برقرار نبودن اون فرض، عملی انجام بشه.حماقت یعنی پیش رفتن طبق اون فرض کاملا بی مبنا.
هرچند حتی در صورت وجود چنین آماری، بازهم فرقی به حال بخش بزرگی از قضیه نداره چون گرایشات و جذابیت های جنسی متفاوتن و این میتونه ظاهر هایی رو در بر بگیره که حتی شاید فکرشم نکنیم و برای خودمون عادی باشن.

tiberium

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی سمنان
شهر
سمنان
سال فارغ التحصیلی
1389
مدال المپیاد
المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی فن آوری اطلاعات
2و1- نه قبول ندارم که کفش پاشنه بلند لزوما برای جلب توجه جنسیه. هر نوع لباس شما، ممکنه برای افرادی جلب توجه جنسی داشته باشه؛ بدون اینکه شما لزوما خودتون چنین قصدی داشته باشید. شما ممکنه لباس و ظاهر دلخواه خودتونو داشته باشید، اما همین از قضا برای یک نفر، دارای جذابیت جنسی باشه و اون فرد هم به آزار جنسی رو بیاره. هیچ جوری نمیشه گفت که قصد ازپوشیدن یک لباس هایی، حتما جلب توجه جنسیه. این هیچ چیز عجیبی نیست که اونها به قصد سلیقه فردی پوشیده بشن، اما از قضا برای برخی دیگه دارای جذابیت جنسی زیادی هم باشن. چنین سلایقی، متفاوت و متنوعن و قرار نیست که برای همه اونها نگران بود! حتی ممکنه تیپ خاصی از یک پسر نوجوون هم که بنظر خودش عادی و مورد علاقشه، برای یک مرد دیگه جذابیت جنسی داشته باشه!
wow
چقدر جالب.
فرض یک: عقاید مختلفی توی مسایل جنسی وجود داره و یکی شاید با چادر مثلا تحریک بشه ( درست )
نتیجه : پس به خاطر فرض بالا هر لباسی که خودتون می خواید داشته باشید.
قبول داری منطقی نیست دیگه؟ مثال: تو چرا لخت نمیری سر کار؟ تو اصلا لخت "دوست داری". مشکلش چیه؟ یکی شاید با لخت اصلا تحریک نشه و یه عده با لباس هر چه بیشتر‌ تحریک میشن. لخت رفتن چه مشکلی داره؟ با استدلال خودت می خوای بگی این زیاده رویه دیگه. با مثلا قانون اجازه نمیده.
اگر‌ میگی لخت زیاده. اوکی. مرزش کجاست؟ تو اگر دوست داری پاشنه بلند چرا با اون سر کار نمیری؟ مگه غیر اینه که دوست داری؟ اجازشو نداری سر کار؟ چرا؟
بحث سر فلسفشه.
ما راجع به افراد با گرایشات عجیب ( که minority هستن) حرف نمیزنیم. ما راجع به کل جامعه داریم حرف میزنیم.
مثال: ( حالا الان می خوای بگی این فرق داره ). من ادمیم که دوست دارم داد بزنم. تو خیابون. دوست دارم. یه عده هم کر هستن و نمیشنون و تاثیری روشون نداره. پس من کاری که دوست دارمو انجام بدن و این تاثیری رو بقیه نداره پس‌ اوکیه. داد زدن تاثیری رو اعصاب بقیه نداره.
حالا تو میگی‌ یکی این لباس رو دوس داره ( مثلا مایو! ) و چون یه عده خیلی کم با این تحریک نمیشن این هیچ ربطی‌ به اثرش روی بقیه نداره. به نظرم تفکر جالبیه.

حرف دومت هم دیگه فرای بحثه. تو راجع به چیزی که نمیدونی و حتی فک کنم اون کلیپارو ندیدی اظهار نظر که می کنی هیچی تازه ندونسته رد هم می کنی. افراد کندذهن با عرض پوزش معمولا این رفتار رو دارن. یکی یه ادعایی می کنه.
- اثباتشو داری؟
- نه هنوز
- پس‌خفه شو و اینی که میگی‌ غلطه و جای ادامه بحث نیست

این طرز تفکر برای افرادیه که حدودا تو زندگی درجا میزنن. به جایی نمیرسن مطمعنن. و یه زندگی خیلی بیهوده و غیر مفید با یه ذهن بسته هست. شما با این مدل تفکر تو هیچ چیزی پیشرفت نمی کنید قطعا.
این خیلی فرق داره با اینکه یکی اثباتی برا غلط بودنش داره و بگه ببین به این علت این ادعا غلطه. اگر‌نمیدونی بگو نمیدونم. خلاصه استدلال بالا برا افراد با ذهن بسته هست. به نظرم کفایت می کنه همینا. با همین مدل ذهنتون برداشت کردید که اون میگه من می خوام خانوما رو بزنم. عجیب نیست به هر حال با این فکر بسته هر چیزی ممکنه:)

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
97
راجع به موضوع یک و آرایش که فین حرفای خوبی زد ولی یک چیز دیگه هم هست اینه که بدیهتا خیلی از شرکت ها انتظار دارن از زنها که آرایش کنن مخصوصا اگر شرکتی باشه که روابط اجتماعی با همکارها و مشتری ها داشته باشی زنی که آرایش میکنه موقعیت استخدامی بیشتری داره و شاید توی قانون نوشته شده شرکت نباشه ولی قطعا یه قانون نانوشته ای هست که انتظار میره آرایش داشته باشن زنا حتی اگه نخوان. و اینکه به نظر من در نظر گرفتن یا نگرفتن کل بحث راجع به اون سوال و جواب به خصوص فرقی نمیکنه مگه غیر از اینه که داره میگه اگه زنی آرایش میکنه در محل کار باید انتظار آزار جنسی رو هم داشته باشه؟

دو: بابا اون ناراحت میشه رو جدی نگفتم دیگه نمیدونم با چه زبونی بگم متوجه بشی. الان حرف من مشخصه استدلالی که تو ذهن من میگذره اینه:
1- در مردا مکانیزمی وجود داره که اگه به مشکلی بربخورن که در پله آخر به برخورد فیزیکی میرسه.
2- با استناد به حرف خودت میگه اینکه هیچ مکانیزمی وجود نداره که بشه جلوی زنای دیوونه رو گرفت مشکله.
3- وقتی وجود نداشتن هیچ مکانیزمی برای جلوگیری از زنای دیوونه بده اینکه این مکانیزم در مردا وجود داره خوبه.

الان تا اینجا اشتباهم کجاست؟ و نکته اینجاست که این مکانیزم فرضی که ظاهرا چیز خوبیه که بین مردا تعریف شده مکانیزمیه که میگه اگر کسی حرفی میزنه که از نظر تو غیر منظقیه و حتی ممکنه در واقعیت غیرمنطقی هم نباشه میشه در قدم آخر از قدرت فیزیکی استفاده کرد. البته رو این موضوع که واقعا غیرمنطقیه یا نیست زیاد تاکید ندارم چون حتی اگر غیر منطقی باشه واقعا یا حتی توهین چنین کاری غیرقابل قبوله. و دقت کنین که حرفا و کاراشون در حد جرم نمیتونه باشه که مربوط به پلیس باشه وگرنه اینکه چه کسی جلوی زنان رو میگیره هم مشخص بود.

میشه اون سوالی که بولد کردم رو جواب بدی؟ و راجع به مورد دو هم حرف من کاملا مشخص بود و شما باز هم اومدین حرفای بی ربط زدین و با این که ده بار تکرار شد نکته اینکه "دلش میخواد زنا رو بزنه" نیست بازم اومدی هزار بار فقط همینو گفتی بدون اینکه به خودت زحمت جواب نقدای وارد شده رو بدی. البته شاید این که "هر روشی بهتر از هیچ روشه" رو یه جواب منطقی میدونی که دیگه حرفی باقی نمیمونه.

و اینکه این پست آخرمه چه شما جواب حرفارو درست بدی که حالا یه سودی هم ببریم یا باز بیای جوابایی که ده بار تکرار کردی و هیچ ربطی به بحث نداره رو تکرار کنی چون به هرحال ذهن بسته ای دارم و دیگه بحث فراتر از قابلیت های مغزم رفته :)

Zetsubou Shinji

Evangelion Fan
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1000
wow
چقدر جالب.
فرض یک: عقاید مختلفی توی مسایل جنسی وجود داره و یکی شاید با چادر مثلا تحریک بشه ( درست )
نتیجه : پس به خاطر فرض بالا هر لباسی که خودتون می خواید داشته باشید.
قبول داری منطقی نیست دیگه؟ مثال: تو چرا لخت نمیری سر کار؟ تو اصلا لخت "دوست داری". مشکلش چیه؟ یکی شاید با لخت اصلا تحریک نشه و یه عده با لباس هر چه بیشتر‌ تحریک میشن. لخت رفتن چه مشکلی داره؟ با استدلال خودت می خوای بگی این زیاده رویه دیگه. با مثلا قانون اجازه نمیده.
اگر‌ میگی لخت زیاده. اوکی. مرزش کجاست؟ تو اگر دوست داری پاشنه بلند چرا با اون سر کار نمیری؟ مگه غیر اینه که دوست داری؟ اجازشو نداری سر کار؟ چرا؟
بحث سر فلسفشه.
ما راجع به افراد با گرایشات عجیب ( که minority هستن) حرف نمیزنیم. ما راجع به کل جامعه داریم حرف میزنیم.
مثال: ( حالا الان می خوای بگی این فرق داره ). من ادمیم که دوست دارم داد بزنم. تو خیابون. دوست دارم. یه عده هم کر هستن و نمیشنون و تاثیری روشون نداره. پس من کاری که دوست دارمو انجام بدن و این تاثیری رو بقیه نداره پس‌ اوکیه. داد زدن تاثیری رو اعصاب بقیه نداره.
حالا تو میگی‌ یکی این لباس رو دوس داره ( مثلا مایو! ) و چون یه عده خیلی کم با این تحریک نمیشن این هیچ ربطی‌ به اثرش روی بقیه نداره. به نظرم تفکر جالبیه.
خیلی از عرف ها یا حتی قوانین، یک مرز کاملا دقیق ندارن و اینکه بپرسیم مرز دقیقا کجاست، حرفی بی معناست. چنین مرزهایی، حدودی و تقریبین.
مثال داد زدن و افراد کر هم کلا بی ربطه. داد زدن آزار دهندست، برخلاف آرایش کردن. نمیدونم طبق چه منطقی یکی میکنیدشون.
و البته حتی درباره مایو و...هم، اگه قوانین رسمی و عرفی رو کنار بذاریم، حتی در اینصورت هم نه به معنای توجیه آزار جنسیه، و نه حتی به معنی قصد فرد برای جذابیت جنسی. کسانی که توی ساحل با بیکینی میرن، میخوان جذابیت جنسی کنن؟! معترضانی که برهنه میشنقصدشون اینه؟! این چه ذهنیت عقب مونده ایه؟! حتی نودیسم(برهنگی) با اروتیسم(حرکات به قصد تحریک جنسی) یکی نیستن.
گرایشات جنسی هم اونقدری متنوع هستن که نتونید با نام "اقلیت"، بیخیال بقیه بشین.
ادعای شما درباره تحریک جنسی، حتی به طور بقول خودتون "اکثریت"، میتونه به انبوهی از لباس ها و پوشش ها که یا برای زیبایی و دلخواه شخصی پوشیده میشن و یا اجتماع(نه به معنای جنسی)، تعمیم پیدا کنه. لابد اونهائم برای "تاثیر در آزار جنسی" باید براشون چاره اندیشی بشه! لابد حتی این همه آزار جنسی کودکان هم عفت پوشش رو رعایت نکردن و باید به فکر پدوفیلها و افرادی که آزارشون دادن بود! چه حرفهای آشنا و مرتجعانه ای!
حرف دومت هم دیگه فرای بحثه. تو راجع به چیزی که نمیدونی و حتی فک کنم اون کلیپارو ندیدی اظهار نظر که می کنی هیچی تازه ندونسته رد هم می کنی. افراد کندذهن با عرض پوزش معمولا این رفتار رو دارن. یکی یه ادعایی می کنه.
- اثباتشو داری؟
- نه هنوز
- پس‌خفه شو و اینی که میگی‌ غلطه و جای ادامه بحث نیست

این طرز تفکر برای افرادیه که حدودا تو زندگی درجا میزنن. به جایی نمیرسن مطمعنن. و یه زندگی خیلی بیهوده و غیر مفید با یه ذهن بسته هست. شما با این مدل تفکر تو هیچ چیزی پیشرفت نمی کنید قطعا.
این خیلی فرق داره با اینکه یکی اثباتی برا غلط بودنش داره و بگه ببین به این علت این ادعا غلطه. اگر‌نمیدونی بگو نمیدونم. خلاصه استدلال بالا برا افراد با ذهن بسته هست. به نظرم کفایت می کنه همینا. با همین مدل ذهنتون برداشت کردید که اون میگه من می خوام خانوما رو بزنم. عجیب نیست به هر حال با این فکر بسته هر چیزی ممکنه:)
افراد متعصب و احمق هم هر ادعایی رو بدون سندیت میپذیرن و با تحکم ازش دفاع میکنن و بدیهی عقلی میدوننش!
شبیه به کسانی که از هیولای اسپاگتی حرف میزنن و با این استدلال که دلیلی بر ردش نیست، توقع عمل براساس دستورات وحیانیش رو از دیگران دارن و محکم مدافعشن! عجب!
اینکه هیچ دلیل و چیزی هم ارائه نمیدید و توقع باور دارید، دقیقا همینطوره. ادعایی که بدون سند قبول بشه، میتونه بدون سند هم رد شه!

کل پست های شماهم تکرار حرف ها و شعارهای بسیجی گونه، و البته بدون هیچ دلیل قانع کننده هست، اما با صلابت و قطعیتی باور نکردنی! بنظر میرسه بحث با کسی مثل شما کاملا بیهوده و وقت تلف کردنه. استدلال ها واضحن اما شما دائما یا همون حرف رو تکرار میکنید یا مثالها و جوابهای بی محتوا و بی ربط میدید.

tiberium

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی سمنان
شهر
سمنان
سال فارغ التحصیلی
1389
مدال المپیاد
المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی فن آوری اطلاعات
میشه اون سوالی که بولد کردم رو جواب بدی؟ و راجع به مورد دو هم حرف من کاملا مشخص بود و شما باز هم اومدین حرفای بی ربط زدین و با این که ده بار تکرار شد نکته اینکه "دلش میخواد زنا رو بزنه" نیست بازم اومدی هزار بار فقط همینو گفتی بدون اینکه به خودت زحمت جواب نقدای وارد شده رو بدی. البته شاید این که "هر روشی بهتر از هیچ روشه" رو یه جواب منطقی میدونی که دیگه حرفی باقی نمیمونه.

و اینکه این پست آخرمه چه شما جواب حرفارو درست بدی که حالا یه سودی هم ببریم یا باز بیای جوابایی که ده بار تکرار کردی و هیچ ربطی به بحث نداره رو تکرار کنی چون به هرحال ذهن بسته ای دارم و دیگه بحث فراتر از قابلیت های مغزم رفته :)
واقعا غیر از اینه :) این نه یک توجیه هست و نه یه دستور. داره میگه یه سری مشکلات وجود داره که به این کار میرسه و داره صرفا ایده یه راه رو که خودشم اعتقاد نداره میده. و حالا سرش بحث شده
ببینید بزارید یه مثالی بزنم. شما می خوای بری مسافرت. یه محلی هست و این محل بسیار ریسک جانی هم داره مثلا. شما میرید اونجا و به یتل میرسی. ایا این کار توجیه می کنه که اونجا
باید به قتل برسید؟ خیر. ایا کار قاتل ها توجیه پذیر هست؟ خیر.
حال یه بحث مطرحه که ما توش عقیده مشترک نداریم که حالا مساله ای نیست. من اعتقاد دارم آرایش در باطن برای جلب توجه هست. یا زیبا شدن. اصلا زیبا شدن یعنی چی؟ being attractive یعنی چی؟ شما عقیده داری که اینجوری نیست و من میگم هست. حالا این اوکی. مهم نیست.
برای این سفر باید یه قانون و شرایطی گذاشت که این اتفاق نیفته . تفنگ بزارید و هرکس اومد بکشین. این میشه یه ایده. اصلا اون سمتی نرید. میشه یه ایده . طرف میگه این مشکل رو نمیدونیم چطوری باید حل کنیم. دقیقا کجای این حرف ایراد داره اخه؟
من اصلا نه به چیزی اعتقاد دارم و نه ادم دینی ای هستم. صرفا این حرف از نظرم منطقیه که ارایش هدف اصلیش جلب توجه هست. شاید یکی بگه دوست داره. اصلا وجود لباس های تحریک کننده مفهومش چیه؟ یعنی چی یه لباس مدلش تحریک کنندست؟ پس اگر همچسن چیزایی وجود داره شاید شما بگی رژ لب تحریک کننده نیست ولی مایو تحریک کنندست. خب اوکی. مرزش دقیقا چیه. چیو میگید تحریک کننده و چیو میگید عادی.
کفش پاشنه بلند برای بانوان چون افزایش توجه جنسی مثلا چه استفاده ای داره. این اصلا نقص نیست که یکی بخواد دیده بشه یا اصلا جاذبه جنسیشو بالا ببره. من خودم شاید خیلی از این شرایطو داشتم . نپذیرفتن این امر به نظرم خیلی غیرقابل باور و غیرمنطقیه. اینکه برای دل خودمه :) خب برای دل خودتون چرا با مایو بیرون نمیاید؟ قانون؟ خب چرا همچین قانونی هست؟
شما تو هر جای دنیا یه سری جاهاش شاید با مایو یا هرچیزی مجاز باشی. یه سری جاها نه. تو دانشگاه مثلا با مایو میتونی بیای ؟ نه. چون قانون نمیزاره؟ حالا چرا قانون نمیزاره؟ یکم به اینا فک کنید. حرفای خیلی تعجب برانگیز نزنید تروخدا.

میشه دقیقا اون بخشی که گفتم هر روشی بهتر از هیچ روشه رو بهم نشون بدید؟ من صرفا گفتم ادم های احمق رو باید یه طوری جلوشونو گرفت. نبود یک راه بسیار بد هست. لطفا اون تیکه حرفمو بفرستید. موفق باشید

tiberium

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی سمنان
شهر
سمنان
سال فارغ التحصیلی
1389
مدال المپیاد
المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی فن آوری اطلاعات
خیلی از عرف ها یا حتی قوانین، یک مرز کاملا دقیق ندارن و اینکه بپرسیم مرز دقیقا کجاست، حرفی بی معناست. چنین مرزهایی، حدودی و تقریبین.
مثال داد زدن و افراد کر هم کلا بی ربطه. داد زدن آزار دهندست، برخلاف آرایش کردن. نمیدونم طبق چه منطقی یکی میکنیدشون.
و البته حتی درباره مایو و...هم، اگه قوانین رسمی و عرفی رو کنار بذاریم، حتی در اینصورت هم نه به معنای توجیه آزار جنسیه، و نه حتی به معنی قصد فرد برای جذابیت جنسی. کسانی که توی ساحل با بیکینی میرن، میخوان جذابیت جنسی کنن؟! معترضانی که برهنه میشنقصدشون اینه؟! این چه ذهنیت عقب مونده ایه؟! حتی نودیسم(برهنگی) با اروتیسم(حرکات به قصد تحریک جنسی) یکی نیستن.
گرایشات جنسی هم اونقدری متنوع هستن که نتونید با نام "اقلیت"، بیخیال بقیه بشین.
ادعای شما درباره تحریک جنسی، حتی به طور بقول خودتون "اکثریت"، میتونه به انبوهی از لباس ها و پوشش ها که یا برای زیبایی و دلخواه شخصی پوشیده میشن و یا اجتماع(نه به معنای جنسی)، تعمیم پیدا کنه. لابد اونهائم برای "تاثیر در آزار جنسی" باید براشون چاره اندیشی بشه! لابد حتی این همه آزار جنسی کودکان هم عفت پوشش رو رعایت نکردن و باید به فکر پدوفیلها و افرادی که آزارشون دادن بود! چه حرفهای آشنا و مرتجعانه ای!

افراد متعصب و احمق هم هر ادعایی رو بدون سندیت میپذیرن و با تحکم ازش دفاع میکنن و بدیهی عقلی میدوننش!
شبیه به کسانی که از هیولای اسپاگتی حرف میزنن و با این استدلال که دلیلی بر ردش نیست، توقع عمل براساس دستورات وحیانیش رو از دیگران دارن و محکم مدافعشن! عجب!
اینکه هیچ دلیل و چیزی هم ارائه نمیدید و توقع باور دارید، دقیقا همینطوره. ادعایی که بدون سند قبول بشه، میتونه بدون سند هم رد شه!

کل پست های شماهم تکرار حرف ها و شعارهای بسیجی گونه، و البته بدون هیچ دلیل قانع کننده هست، اما با صلابت و قطعیتی باور نکردنی! بنظر میرسه بحث با کسی مثل شما کاملا بیهوده و وقت تلف کردنه. استدلال ها واضحن اما شما دائما یا همون حرف رو تکرار میکنید یا مثالها و جوابهای بی محتوا و بی ربط میدید.
حوصله خوندن کل پست بی محتواتو نداشتم اما نه کسیکه با مایو میره ساحل دنبال جلب جاذبه جنسی نیست چون برای شنا هست. پوشیدن مایو توی محل کار رو یکسان میدونی با پوشیدن مایو کنار ساحل؟ کسیکه بخواد سر محل کار هم مایو بپوشه یکسانه با تفکر پوشیدن مایو کنار ساحل؟
و من جایی که اینو توجیه به ازار رسیدن بیان کردم رو پست کن و اگر جایی اینو توجیه ندونستم که همین بوده تا نپذیری اشتباهی کردی جوابی دیگه نمیدم

Zetsubou Shinji

Evangelion Fan
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1000
حوصله خوندن کل پست بی محتواتو نداشتم اما نه کسیکه با مایو میره ساحل دنبال جلب جاذبه جنسی نیست چون برای شنا هست. پوشیدن مایو توی محل کار رو یکسان میدونی با پوشیدن مایو کنار ساحل؟ کسیکه بخواد سر محل کار هم مایو بپوشه یکسانه با تفکر پوشیدن مایو کنار ساحل؟
و من جایی که اینو توجیه به ازار رسیدن بیان کردم رو پست کن و اگر جایی اینو توجیه ندونستم که همین بوده تا نپذیری اشتباهی کردی جوابی دیگه نمیدم
این شمائید که دائما دارید یک مشت چرندیات درباره آرایش=جذابیت جنسی رو مثل بسیجی ها تکرار میکنید و وجود چنین چیزهایی بدون تمایل به جذابیت جنسی و آزار دیدن براتون چنین عجیب و غریب و غیر قابل هضمه!
بسیار خب، پس چرا قبول دارید کسی که توی ساحل مایو میپوشه هدفش تحریک جنسی نیست، اما کسی که در محل کار آرایش میکنه هدفش تحریک جنسیه؟ اگه هدف مایو رو صرفا شنا میدونید، خب اینکارو با لباسهای پوشیده تری مثل بورکینی، لباس های پوشیده تر شنا و...هم میشه انجام داد. اما بیکینی همچنان کاربرد داره.
حتی فراتر از اون، آیا کسانی که به ساحل های برهنگی آزاد میرن هم، یعنی توقع جذابیت جنسی دارن؟!
و همچنین این سوال واضح که آیا خیلی عجیبه کسی از سفید تر بودن صورتش(کرم پودر)، رژ لب به رنگی خاص و....خوشش بیاد، بدون هدف جلب توجه جنسی؟! اگه ممکن نمیدونید، من دیگه حرفی ندارم چون واقعا واضحه! در اینصورت شما تقریبا هر نوع داشتن ظاهر ایدئال رو نشانه جلب توجه جنس مخالف میدونید، که دیگه حرفی نمیمونه!
اگه معتقدید هدف خودِ فرد از آرایش تحریک جنسی نیست ولی باعثش میشه، این درباره مایو و همچنین تقریبا هر لباس دیگه ای میتونه معتبر باشه.
راه حل جلوگیری از چنین مواردی هم نه محدود کردن پوشش یا حضور زنان(که فقط قضیه رو بدتر میکنه)، بلکه جرم انگاری و وقانین واضح در این زمینه، کارهای فرهنگی درباره قبح هرچه بیشتر آزار جنسی و حساس شدن نسبت بهش و مبارزه با سایر اشکال فرهنگی و عقاید پشت چنین آزارهایی(آرایش و...یعنی چراغ سبز نشون دادن، حق ما درباره آزار و متلک بدون خواست فرد و با مخالفتش، وجود یک شکاف جنسیتی گسترده و بت ساختن از اون و...) هست.

بالا