• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشاوره المپیاد زیست با اعضا

اول کدوما رو بخونم

• رای‌دهندگان
    44

ma_221

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
tbz
سال فارغ التحصیلی
99
اگه واقعا ی همچین درصدی زدی خیلی امیدوار باش و بشین برا مرحله دو بخون... با کدوم کلید اصلاح کردی که ی همچین درصدی رو نشون داده؟!! درسته سوالا تحلیلی بودن ولی اون کلید اولیه یی که در اومده خودش کلی اشکال داشت دو تا سوال باید کلا حذف شه
همون سوال ژنتیکی که میگی کلید جوابو اشتباه زده..!
با توجه ب بحثایی که تو گروهای مختلف هس میگن کف ی چیزی حدود 14 درصد میشه مثل پارسال!

ma_221

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
tbz
سال فارغ التحصیلی
99
اگه واقعا ی همچین درصدی زدی خیلی امیدوار باش و بشین برا مرحله دو بخون... با کدوم کلید اصلاح کردی که ی همچین درصدی رو نشون داده؟!! درسته سوالا تحلیلی بودن ولی اون کلید اولیه یی که در اومده خودش کلی اشکال داشت دو تا سوال باید کلا حذف شه
با توجه ب بحثایی که تو گروهای مختلف هس میگن کف ی چیزی حدود 14 درصد میشه مثل پارسال!

mim.mim.ghaf

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتى
شهر
یه شهر کوچیک
سال فارغ التحصیلی
1400
رشته دانشگاه
داروسازی
دوستان یکی منو راهنمایی کنه، کلید رسمی رو کمیته منتشر میکنه یا باشگاه؟ در ضمن اگه آدرس سایتی، کانالی چیزی از کمیته دارین به من برسونین[-o<

ma_221

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
tbz
سال فارغ التحصیلی
99
فعلا چون رییس کمیته عوض شده هیچی تو کانالشون راجب کلید و نتایج نزاشتن... با این کلید اولیه تصحیح کن ببین درصدت حدودا چقدره... ولی این کلید خودش چن تا اشتباه داره... زیاد نمیشه روش حساب کرد..

ناشناس ناشناسی

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه ناشناسی
شهر
ناشناس اباد
سال فارغ التحصیلی
1400
مدال المپیاد
اگه خدا یاری کنی و بزنه پس کلم و شانسم باهام یار باشه مرحله اول!!!!
دانشگاه
خدا بخواد اونور اب
رشته دانشگاه
هر چی باشه به جز ادبیات
من با کلید تو کانال ایرسیک تصحیح کردم؟؟؟یعنی مال اون اشتباهه؟؟؟ در ضمن اگه اون دو تا سوال ژنتیکم حذف بشه درصدم میره بالای پنجاه ولی کلا دو تا سوال و اشتباه زدم یکیش اون گیرنده سرما بود اون یکیشم ام یادم نیست و اینم اضافه کنم که اکولوژی نخونده بودم (می بینیم چه قدر فروتن و متواضعم:D) ولی سوالای اون قدرا هم سخت نبود کف بیاد زیر بیست حداقل از نظر من خیلی تحلیلی و خوب بود مخصوصا اون سوال miRNA کاش هر سال همین طوری بدن:-"

آخرین ویرایش:

ناشناس ناشناسی

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه ناشناسی
شهر
ناشناس اباد
سال فارغ التحصیلی
1400
مدال المپیاد
دانشگاه
خدا بخواد اونور اب
رشته دانشگاه
هر چی باشه به جز ادبیات
راستی یه سوال واسه منابع مرحله دو بنظرتون سلولی و ملوکولی(ژنتیک ملوکولی) رو از استرایر و مبانی امیری بخونم بهتره یا رفرنس(این کلمه رو تازه یاد گرفتمo^:) دیگه ای پیشنهاد می کنین؟؟؟

ma_221

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
tbz
سال فارغ التحصیلی
99
اون کلیدی که ایریسک گذاشته رو ندیدم ولی این موسسات معمولا کلیدای معتبرو میزارن... البته تا خود باشگاه کلید نده هیچکدومشون مطمعن نیستن... اغا برا مرحله دو اصلا استرایر لازم نیس... بیوشیمییو خوب بخونی هم سلولیت هم ی بخشایی از ژنتیک مولکولیتو ساپورت میکنه... برا بیوشیمییم لنینجر بخون و سوالاشو خوب حل کن اگه وقت کردی سوالای استرایر هم حل کن... بعدشم خود کمپبل فصلای اخر جلد سه رو خیلی دقیق بخون و سوال حل کن براشون.. سلولی امیری هم کتاب خوبییه منتها متنش مطالب اضافی زیاد داره.. سوالاش مهمن... آلبرتس هم متنش خیلی روونه و زیاد ب دردت نمیخوره برا سلولی متن جلد دوم کمپبل کافییه فقط سوال حل کردنو یاد بگیر مثل سوالای دیتا هندلینگ و... کتاب د سل سوالای خوبی برا همین دیتا هندلینگ داره...و اما اکولوژی که نخوندییو حتما بخون... با رفتار... چون این چند سال اخیر خیلی سوالای خوبی ازش دادن و تا نخونی و رو سوالاش کار نکنی نمیتونی درست تحلیل کنی سر جلسه...و نزار این تصور که مرحله یک برات اسون بوده باعث شه مرحله دو رم جدی نگیری و فقط رو مباحث ب خصوصی تمرکز کنی... با توجه ب اینکه رییس کمیته عوض شده اصلا معلوم نیس امسال مدل سوالای مرحله دو چجورییه باید خودتو برا هر مدل سوال اماده کنی... و حرف اخر سوال زیاد حل کن..

ناشناس ناشناسی

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه ناشناسی
شهر
ناشناس اباد
سال فارغ التحصیلی
1400
مدال المپیاد
دانشگاه
خدا بخواد اونور اب
رشته دانشگاه
هر چی باشه به جز ادبیات
مرسی فقط در مورد استرایر من تو چند جا خوندم اما بیانش و هم حجمش نسبت به لنینجر کمتره هم اخرش سوال داره با این اوصاف فکرد کردم استرایر بهره و سفارشش دادم کارم اشتباه بود؟؟؟ اکولوژی و هم حتما می خوندم دفعه قبل زمان نداشتم منابع خودمم الفبای اکولوژی و مقدمه بر اکولوژی رفتاره

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
سلام من شانزده تا زدم دو تاش اشتباه بود جمعا ۴۵ درصد ولی آزمون امسال به نظر من به مراتب اسون تر بود چون تحلیلی بود و تحلیل هم که خراک للشتونه||=||راستی تو سوال ژنتیک منظورش از خاکستری چی بود؟همچنین کسی مر حله یکو این طوری زده باید به مرحله دو هم امید داشته باشه ؟ نتایج کی میان و کف چنده:rolleyes:
سلام. درصد مرحله اول ربطی به درصد مرحله دو نداره معمولا. تجربه اینو ثابت کرده :-"

Hotaru

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 4d
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
زیست‌شناسیِ دریا
من حدودا بیست درصد مرحله یک سال سوم دبیرستانم رو از یه شخصی بیشتر زدم.
اون مرحله دو قبول شد من نه. :D
خود دانید.

ناشناس ناشناسی

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه ناشناسی
شهر
ناشناس اباد
سال فارغ التحصیلی
1400
مدال المپیاد
دانشگاه
خدا بخواد اونور اب
رشته دانشگاه
هر چی باشه به جز ادبیات
خیلی ممنون که زدین تو ذوقمو روحیمو داغون کردین.:-l

ma_221

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
tbz
سال فارغ التحصیلی
99
مرسی فقط در مورد استرایر من تو چند جا خوندم اما بیانش و هم حجمش نسبت به لنینجر کمتره هم اخرش سوال داره با این اوصاف فکرد کردم استرایر بهره و سفارشش دادم کارم اشتباه بود؟؟؟ اکولوژی و هم حتما می خوندم دفعه قبل زمان نداشتم منابع خودمم الفبای اکولوژی و مقدمه بر اکولوژی رفتاره
منابع اکولوژیت اوکیه... همینارو خوب بخون بعدشم سوال زیاد حل کن براشون
ببین کلا بیوشیمی زیاد واقعا لازم نیس فقط باید کلی بخونی جوری که بتونی براشون سوال حل کنی... و برای المپیادای دانش اموزی معمولا لنینجر توصیه میشه... من دوتاشونم دیدم ب نظرم متن لنینجر روونتره.... در کل لنینجر کتاب فوق العادییه ولی مواظب باش درگیر حفظیاتش نشی اول ی نگاهی ب سوالای بیوشیمی مرحله یک و دو بنداز بعد بخون چون تو نحوه ی خوندنت خیلی کمکت میکنه... اگه استرایرو سفارش دادی همونو بخون... زیاد رو منابع وسواس نداشته باش...

mim.mim.ghaf

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتى
شهر
یه شهر کوچیک
سال فارغ التحصیلی
1400
رشته دانشگاه
داروسازی
خب کلید هم که منتشر شد. من بر اساس کلید 37% زدم. قبول میشم؟ با توجه به این که تا این جای کار واقعا کم(روی کم تأکید میکنم) خوندم، از این به بعد باید چطوری برم جلو؟ راهنمایی خاصی دارین؟

ناشناس ناشناسی

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه ناشناسی
شهر
ناشناس اباد
سال فارغ التحصیلی
1400
مدال المپیاد
دانشگاه
خدا بخواد اونور اب
رشته دانشگاه
هر چی باشه به جز ادبیات
خب کلید هم که منتشر شد. من بر اساس کلید 37% زدم. قبول میشم؟ با توجه به این که تا این جای کار واقعا کم(روی کم تأکید میکنم) خوندم، از این به بعد باید چطوری برم جلو؟ راهنمایی خاصی دارین؟
ببین به نظرم ازمون امسال خیلی ربطی به اطلاعات نداشت مثل سوال اول با این درصدی که زدی به احتمال زیاد قبولی واسه مرحله دو هم عین ... باید بخونی یعنی از صبح تا شب فکر دور زدنو و با کنکور خوندنو هم از ذهنت بنداز بیرون ببین کشش و داری:eek: منابع هم خیلی زیادن و متنوع بستگی به خودت داره من خودم دو روز وقت گذاشتم تا گلچینشو انتخاب کنم.

_campbell

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1400
سلام
من دهمی هستم و برای سال دیگه میخوام المپیاد زیست شرکت کنم
به نظرتون باید الان از کجل شروع کنم و چه جوری درس بخونم؟

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
سلام
من دهمی هستم و برای سال دیگه میخوام المپیاد زیست شرکت کنم
به نظرتون باید الان از کجل شروع کنم و چه جوری درس بخونم؟
سلام
یکم قبلش پستای قبلی و تاپیکا و اینا رو نگا کن دگه :-"

ali ahmady

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه ناشناسی
شهر
ناشناس اباد
سال فارغ التحصیلی
1400
سلام ببخشین از شما یه سوالی در رابطه با برنامم دارم اینجا برنامه و کار هایی که کردمو می نویسم اگه کمبودی چیزی داشت بهم بگین:پ
من تقریبا المپیاد و از اواسط مهر امسال شروع کردم (دیر شروع کردنم به خاطر دیر اشنا شدن با المپ چو ما تو شهرستانیم منطقه سه اونجا کمتر کسی به گوشش اسم المپ خورده حتی یکی از معلم ها یا دانش اموز ها و فامیلم بهم نگفت البته یه چیزی هایی در موردش می دونستم و واسش روز شماری میکردم ولی فکر نمی کردم این طوری باشه حیف!!) و در مدت سه ماهه هر روز ۲ ساعت و در موقع دی (امتحانات)حدودا روزی ۱۰ ساعت کمپبل و خوندم روش خوندمم این بود که یه بار هر بخش درس می خوندم و بعد مرور می کردم ولی خود درسو اول مرور نکردم گذاشتم یه دو هفته بعد که مطالب تقریبا از یادم میره کامل و بعد از این که سوالای مرحله اول بزنم ببینم کجا ها سوال زیاد میاد هر درسو مرور می کردم (خلاصه نویسی نمی کردم ولی طوری زیر مطالب خط می کشیدم که خلاصه می شد). چند تا ازمون هم از مرحله یک دادم و دوباره قسمت های خیلی مهم و مرور کردم .بعد مرحله اول حدودا ۴۵ درصد زدم البته فیزیو و مرور نکرده بودم و اکو هم نخوندم.
بعد از اون تا این وقت کتاب بیو شیمی استرایر کل جلد اول و به همراه فصل های فسفریله شدن و واکنش نوری چرخه کالوین و مسیر پنتوز فسفات به همراه همانند سازیو سنتز و پردازش rna و پروتئین و کنترل بیان پرو و یو خوندم و فیزیو گایتونو هم فصل های سلولی و عصب و عضله و قلب و گردش و کلیه و تنفس و گوارش خوندم (البته فصل های اخر بعضی مباحث و نخوندم چون مربوط به بیماریا بود و زیادم اون قسمت های رنگی و رو تو مباحث کم اهمیتی مثل تنفس و گوارش نخوندم) هر دو این کتابا رو برخلاف کمپل یه یک روز بعد از خوندم کل فصل و مرور کردم چون برخلاف کمپل خیلی مطالب جدید و فرار بودن)
تو عید همین امسالم می خوام فقط قسمت های سلولی امیری (به جزئ مسیر پیام رسانی) به همراه قسمت های ساختار توی گیاهی رست فصل های۳ تا ۷ و ۱۲ و ۱۳و گیاهی تایز وفصل های ۳ تا هفت و بخونم واسه ژنتیکم ساسان امیری اکو هم الفبای اکو رفتار هم رفتارشناسی اثر محمد کرام الدینی و بخونم ضرف دو هفته تمام وقت روزی ۱۴ ساعت.
بعد یه بار دیگه کمپبل و مرور کنم و سوالات مرحله دو به همراه کانادا بزنم .
بعد دوهفته باقی مونده فروردینو کل اخثصاصی ها رو مرور کنم (مطالبی که زیرشون خط کشیدم) یه هفته بعدی رو هم پنج تا ازمون از مرحله دو بدم به همراه مرور قسمت های مهم کتاب ها.
چند تا سوال داشتم؟
کتاب های که خوندمو یا قرار بخونم خوبن یا مثلا باید یکیشونو عوض کنم یا دوباره اون یکی رو بخونم؟(مثلا سیمپسونو بخونم)
قسمت های مهمی که واسه اختصاصی ها انتخاب کردم درسه یا باید یکیشو حذف کنم یا اضافه بخونم؟
این درسته که ملکولی و کلا از استرایر بخونم تو امیری فقط سلولی بخونم؟
روش مرور کردن و خوندم خوبه؟
یه سوال دیگه من وقتی یه ساختار پیچیده رو می خونم مثلا روش کار انزیم کمپلکس پیرووات دهیدروژناز بعضی مطالب یادم میره واسه این چی کار کنم و تو سوال زدنم سوال حفظی رو خوب نمی تونم بزنم ولی سوال های مفهومی و استدلالی رو میزنم مشکلمو چطور بر طرف کنم؟
مرحله اول امسال سوال مفهومی زیاد داشت خوب زدم ولی وقتی مراحل اول قبل و به حالت از مون می زدم تقریبا بین ۲۰ تا ۴۰ میزدم می خواستم ببینم چرا این قدر فرق داره بین درصد امسال و سال های قبل و باعث نشه یهویی مرحله دو رو هم بد بزنم لصفا توضیخ بدین؟
این که زیر مطالب کتاب خط میکشم و کلمات خیلی مهمو و تازه رو با رنک زرد رنگ میزنم درسته مثلا واسه سال های دیگه واسمدرد سر نشه؟
ایا کمپبل ۲۰۱۱ رو بخونم؟
چه توصیه های دیگه در مورد المپیاد و برنامم دارین؟
ممنون میشم پاسخ بدین

آخرین ویرایش:

ali ahmady

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه ناشناسی
شهر
ناشناس اباد
سال فارغ التحصیلی
1400
کسی نیست جوبمو بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟~X(

ali ahmady

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه ناشناسی
شهر
ناشناس اباد
سال فارغ التحصیلی
1400
جان من یکی به این سوالم جواب بده:
من الان گیایه تایز و با کمپبل خوندم الان دردم فقط آناتومی واسه اونم می خوام رست بخونم ولی هیچا پیدا نمیشه از بس که قدیمیه حالا می خوام بپرسم از بین گزینه های زیر کدومو انتخاب کنم:
۱-کتاب انگلیسی رست و بخونم (اینو می گم)
۲-ریون مطالب مربوط به اناتومی و بخونم
۳- مال خانومه علوی رو بخونم (گرچه اونم کمه)
۴ـ یا کتاب ذیگه پیشنهاد می کنین (مثلا الفبای گیاه شناسی)
۵- بی خیال گیاهی بشم و به کمپبل بسنده کنم.
جان هر کی دوست دارین جواب بدین :((:((:((:((:((:((:((:((:((:((

ma_221

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
tbz
سال فارغ التحصیلی
99
گیاهی کمپبل خط ب خطشو باید بلد باشی ریون متنش لازم نیس ولی شکلاش خیلی خوبن و حتما بررسیشون کن
علوی رم که دیگه باید حتما بخونی چون خیلی خیلی مهمهه و خط ب خطشو باید بلد باشی الفبا هم خوبه برای جمع بندی بخونش...

بالا