• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کنکور سوالات و مشکلات غیردرسی کنکور ۹۸

mohammadsaleh40

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گناباد
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
کامپیوتر مرحله دوم با کمال تعجب قبول شدم
دانشگاه
پردیس شهید بهشتی مشهد
رشته دانشگاه
آموزش ریاضی
یه سؤال البته نمی دونم این درسه یا غیر درسی (سؤال درسی یعنی مربوط به درس دیگه نه؟)

موئسسه هایی مثل قلم چی و ... که آزمون آزمایشی برگزار می کنن با علم بر این که اکثر دانش آموزا بعد عید نمی رن کلاس و درساشون تموم شده. بازم جوری آزمون برگزار می کنن که انگار دانش آمور تا آخر اردیبهشت می خواد بره مدرسه و تازه آخر اردیبهشت کتاباش رو تموم می کنه.
من تا قبلا ها تصمیم این بود مدرسه رو ضعیف جدی بگیرم ولی برنامه آزمون رو بیش تر بخونم ولی تا الآن تقریبا منطبق بودن ولی از این به بعد رو می دونم مدرسه سرعتش بیش تر خواهد شد من با خودم می گفتم من برنامه کانون رو نمی رسم راحت بخونم مدرسه که می خواد سریع تر تموم کنه رو برسم با همون کیفیت بخونم؟ به خاطر همین هم به فکرم هم نمیرسید که بشینم با برنامه مدرسه پیش برم ولی حالا که می بینم تو آزمونا خیلی نتیجه خوبی نمیارم و مشکلم اساسی تر از این هاست می خوام با هر کیفیت که شد با برنامه مدرسه پیش برم و خوندن پایه رو هم در حد همون پنج شنبه جمعه محدود کنم.
حالا سؤالم اینه که نظام قدیما با این پیشروی کند و غیر جامع بعد از عید برنامه کانون مشکلی نداشتن؟
الآن من نگاه می کنم می خواد تو سه آزمون فقط یک چهارم آخر دوازدهم رو بگیره.
عملا یک تناقض بزرگ بین اون همه زمان خالی و توانایی برای آزمون جامع دادن با اون برنامه عجب غریب می شه.

هلیوم

هئومه
نام مرکز سمپاد
علامه‌حلی
شهر
آشویتس
سال فارغ التحصیلی
1945
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
شیمی
سلام بچه ها
یه سری مشکلات داشتم که گفتم با شما درمیون بگذارم و ببینم راه حلی به نظرتون میرسه. سالای دهم و یازدهم درس نخوندم.
اولین ازمون کانون(15تیر) ترازم 4500 شد و تابستونو ادامه دادم ترازم بهتر شد. از اول مهر هم تقریبا ساعت مطالعه ام حداقل 6 ساعت بوده. اخرین ازمون کانون هم ترازم بالای 5500 شد. توی درسای عمومی نقطه ضعفم ادبیاته ولی‌ عربی رو ازمون به ازمون دارم پسرفت میکنم( متن درسو میخونم و تستای کتاب کمک اموزشی میزنم)
درسای اختصاصی مشکل اساسی با زیست دارم. زیستو میخونم اول بعدش تستاشو میزنم سر ازمونم عملکرد بدی دارم ولی بعد توی تحلیل ازمون کل سوالاتو درست جواب میدم(بر اساس همون زمان ازمون حل میکنم). از یه طرف دیگه احساس میکنم خیلی بد خوندم. درس فیزیک فاجعه بودم که تونستم بالاخره خودمو بکشم بالا و مسبت به اول 50 درصد پیشرفت کردم. توی شیمی مشکلی ندارم. توی ریاضی هم درصدام نتونستم بالای پنجاه برسونم.
یه مشکل اساسی دارم و اونه که سر ازمون استرس باعث میشه که نتونم خودمو نشون بدم. راه هایی زیادی امتحان کردم ولی توی این مسئله نتیجه ای نگرفتم. توی این ماه های پایانی رو به کنکور میتونم نتیجه خوبی بگیرم!؟

آخرین ویرایش:

|تا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
H@midZdl@ برای عربی من تا به حال ندیدم خواندن متن کتاب در اولویت کسی باشه . معمولا در بهترین حالت بچه ها لغات ته کتاب رو ی زمانی میذارن و مطالعه می کنن که اونم برای قسمت های ترجمه جزو الزامات می تونه باشه ولی بشدت ناکافی . بعد از اون باید بنشینی تا ی زمان خوبی فقط ترجمه و مفهوم و اینا بزنی تا قلقش دست بیاد خیلیا اعتقاد دارن این نمره بیار ترینه و با توجه به تعداد سوالاتی که ازش طرح میشه که حدودا سی درصد سوالاست خوب خوندنش بسیار مهمه
برای قواعد هم من نظرم مطالعه دقیق درسنامه و حل کردن اکتیو سوالاست یعنی رو گزینه های دیگه فکر و تحلیلش بکنی معمولا پاسخ نامه ها کامنت روی گزینه های دیگه هم دارن و اگه به بن بست رسیدی بپرسی . حقیقتا من بخاطر کمبود وقتم عربی نخوندم تقریباً فقط ماه آخر با تحليل سوالات كنكور به درصد پنجاه در كنكور رسيدم بنابراين شايد راهكارهاي بهتري وجود داشته باشه ولي از نظر من مطالعه اكتيو بهترين نتيجه رو در عربي ميده …

آخرین ویرایش:

Ali.SH

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
HIV
شهر
Tehran
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام
اینستاگرام
سلام بچه ها
یه سری مشکلات داشتم که گفتم با شما درمیون بگذارم و ببینم راه حلی به نظرتون میرسه. سالای دهم و یازدهم درس نخوندم.
اولین ازمون کانون(15تیر) ترازم 4500 شد و تابستونو ادامه دادم ترازم بهتر شد. از اول مهر هم تقریبا ساعت مطالعه ام حداقل 6 ساعت بوده. اخرین ازمون کانون هم ترازم بالای 5500 شد. توی درسای عمومی نقطه ضعفم ادبیاته ولی‌ عربی رو ازمون به ازمون دارم پسرفت میکنم( متن درسو میخونم و تستای کتاب کمک اموزشی میزنم)
درسای اختصاصی مشکل اساسی با زیست دارم. زیستو میخونم اول بعدش تستاشو میزنم سر ازمونم عملکرد بدی دارم ولی بعد توی تحلیل ازمون کل سوالاتو درست جواب میدم. از یه طرف دیگه احساس میکنم خیلی بد خوندم. درس فیزیک فاجعه بودم که تونستم بالاخره خودمو بکشم بالا و مسبت به اول 50 درصد پیشرفت کردم. توی شیمی مشکلی ندارم. توی ریاضی هم درصدام نتونستم بالای پنجاه برسونم.
یه مشکل اساسی دارم و اونه که سر ازمون استرس باعث میشه که نتونم خودمو نشون بدم. راه هایی زیادی امتحان کردم ولی توی این مسئله نتیجه ای نگرفتم. توی این ماه های پایانی رو به کنکور میتونم نتیجه خوبی بگیرم!؟
این ک میگی توی تحلیل ازمون سوالاتو درست جواب میدم ب خاطر اینه ک تو خونه تو شرایط ازمون قرار نمیدی خودتو و تست زماندار نمیزنی
دو نوع تست داریم. اموزشی ک همراه با مطالعه و با کتاب کنار دستت زده میشه یه نوعم تست زمانداره ک وقتی ب یه تسلط نسبی رو مطالب رسیدی باید بزنی. سعی کن تو خونه تست زماندار بزنی تا تو شرایط ازمون قرار بگیری
استرس رو هم معمولا اگر اول ازمون کنترل بشه دیگ اوکی میشی ولی اگر کنترلش نکنی سوالات رو ک ببینی بلد نیستی استرستم بیشتر میشه. اگر تو عمومیا زبانت خوبه یا دینیت خوبه و درصد بالا میزنی بهتره اول ازمون از دینی یا زبان شروع کنی چون درصد بالایی از سوالاتو میزنی استرست کم میشه شاید حتی بتونی زمان هم سیو کنی.

mohammadsaleh40

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گناباد
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
دانشگاه
پردیس شهید بهشتی مشهد
رشته دانشگاه
آموزش ریاضی
این ک میگی توی تحلیل ازمون سوالاتو درست جواب میدم ب خاطر اینه ک تو خونه تو شرایط ازمون قرار نمیدی خودتو و تست زماندار نمیزنی
دو نوع تست داریم. اموزشی ک همراه با مطالعه و با کتاب کنار دستت زده میشه
اِ این تست آموزشی پس تست زدن بدون توجه به زمان بعد از خوندن درسنامه چیه؟

mohammadsaleh40

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گناباد
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
دانشگاه
پردیس شهید بهشتی مشهد
رشته دانشگاه
آموزش ریاضی
یه سؤال البته نمی دونم این درسه یا غیر درسی (سؤال درسی یعنی مربوط به درس دیگه نه؟)

موئسسه هایی مثل قلم چی و ... که آزمون آزمایشی برگزار می کنن با علم بر این که اکثر دانش آموزا بعد عید نمی رن کلاس و درساشون تموم شده. بازم جوری آزمون برگزار می کنن که انگار دانش آمور تا آخر اردیبهشت می خواد بره مدرسه و تازه آخر اردیبهشت کتاباش رو تموم می کنه.
من تا قبلا ها تصمیم این بود مدرسه رو ضعیف جدی بگیرم ولی برنامه آزمون رو بیش تر بخونم ولی تا الآن تقریبا منطبق بودن ولی از این به بعد رو می دونم مدرسه سرعتش بیش تر خواهد شد من با خودم می گفتم من برنامه کانون رو نمی رسم راحت بخونم مدرسه که می خواد سریع تر تموم کنه رو برسم با همون کیفیت بخونم؟ به خاطر همین هم به فکرم هم نمیرسید که بشینم با برنامه مدرسه پیش برم ولی حالا که می بینم تو آزمونا خیلی نتیجه خوبی نمیارم و مشکلم اساسی تر از این هاست می خوام با هر کیفیت که شد با برنامه مدرسه پیش برم و خوندن پایه رو هم در حد همون پنج شنبه جمعه محدود کنم.
حالا سؤالم اینه که نظام قدیما با این پیشروی کند و غیر جامع بعد از عید برنامه کانون مشکلی نداشتن؟
عملا یک تناقض بزرگ بین اون همه زمان خالی و توانایی برای آزمون جامع دادن با اون برنامه عجب غریب می شه.
یکی از نظام قدیما جواب این سؤال من رو می ده؟

Ali.SH

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
HIV
شهر
Tehran
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام
اینستاگرام
اِ این تست آموزشی پس تست زدن بدون توجه به زمان بعد از خوندن درسنامه چیه؟
تست اموزشیه دیگ ک ب زمان توجهی ندارین بعد از خوندن مطالب میتونید بلافاصله بزنید

موسسات اموزشی هم اولا همه مدارس تا عید درسشونو تموم نمیکنن اتفاقا اکثر مدارس دولتی و باقی مدارس فرقی نداره و ب صورت عادی ب کارشون ادامه میدن و همون اردیبهشت درسشونو تموم میکنن
و ب نظرم پیشرویش انچنانم کند نیست. ب هر حال اگر بتونید در کنار رسوندن مطالب مدرسه ب برنامه ازمونتون هم برسید خیلی خوبه
اینیم ک شما میگی کنده نهایتش تو دوتا ازمون ۳۰ فروردین و سیزده اردیبهشت اینجوریه ک اونم ب خاطر پایه سنگینشه ک کل جانوریو مثلا امتحان میدید طبیعیه ک دوازدهمش نباید سنگین باشه.

ÄBČDE FGHÏ

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه ی حلی 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1395

من صرفا شرایط خودمو می گم
من کلیت درسامو با کانون پیش می رفتم و به نظرم برنامش خوبه ، ولی مثلا در مورد درس ریاضی چون کلاس خصوصی می رفتم و فک می کنم قبل عید ریاضیو تموم کرد ،جلوتر از کانون بودم

حالا اگه برنامه کانون شبیه زمان ماست (که فکر نکنم تغییرش بده)پیشنهادم اینه که شما ام به کانون اعتماد کنید ، به این معنی که تمرکزتون رو در مدت زمان داده شده روی مباحث کانون بزارید ولی اگه فکر می کنید که کانون کنده (واج آرایی حرف ک)و شما فرصت بیشتری دارید ،مطالب جلوتر رو بخونید و مثلا مدرستون که جلوتره رو تو یه سری از مسائل دنبال کنید ،فیزیک شیمی می تونه خوب باشه

|تا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
سلام بچه ها
درسای اختصاصی مشکل اساسی با زیست دارم. زیستو میخونم اول بعدش تستاشو میزنم سر ازمونم عملکرد بدی دارم ولی بعد توی تحلیل ازمون کل سوالاتو درست جواب میدم(بر اساس همون زمان ازمون حل میکنم). از یه طرف دیگه احساس میکنم خیلی بد خوندم. درس فیزیک فاجعه بودم که تونستم بالاخره خودمو بکشم بالا و مسبت به اول 50 درصد پیشرفت کردم. توی شیمی مشکلی ندارم. توی ریاضی هم درصدام نتونستم بالای پنجاه برسونم.
ادبیات هم که میدونی باید موضوعی بخونی . لغات وتاریخ و قرابت معنایی از نظر من قابل سرمایه گذارین .
برای آرایه هم باید روش رد گزینه ای طور به جواب برسی و نه باوقت زیاد گذاشتن . حدود ده بیست تا سوال اختصاصی از آرایه های مختلف بزن بعد باید بری سر سوالای مخلوط . تک تک خوندن آرایه ها اصلا جواب نمیده .
برای زبان فارسی هم فقط و فقط تحلیل سوالات کنکور رو پیشنهاد میدم .

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
94
یه سوال. اگه فردی که دیپلم نظام قدیم داره امسال بخواد کنکور بده، بر اساس نظام جدید خواهد بود سوالاش یا نظام قدیم؟ موقع ثبت‌نام تیکی چیزی داره که اونو باید زد؟

بعد کسی هست اینجا اطلاعات راجب کنکور فنی‌وحرفه‌ای داشته باشه؟

مِهرنوش

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
‌‌‌‌فرز
شهر
الف
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
پزشکی
یه سوال. اگه فردی که دیپلم نظام قدیم داره امسال بخواد کنکور بده، بر اساس نظام جدید خواهد بود سوالاش یا نظام قدیم؟ موقع ثبت‌نام تیکی چیزی داره که اونو باید زد؟

بعد کسی هست اینجا اطلاعات راجب کنکور فنی‌وحرفه‌ای داشته باشه؟
امسال کنکور نظام قدیم میده. سالِ دیگه مجبوره نظام جدید بده.فکر کنم بر اساس سال فارغ التحصیلی‌عه.یعنی دل‌به خواهی نیست که فارغ‌التحصیل ۹۷ بتونه نظام جدید بده.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
94
امسال کنکور نظام قدیم میده. سالِ دیگه مجبوره نظام جدید بده.فکر کنم بر اساس سال فارغ التحصیلی‌عه.یعنی دل‌به خواهی نیست که فارغ‌التحصیل ۹۷ بتونه نظام جدید بده.
فارغ التحصیل ِ ۹۷ به قبل چی؟ اون که صددرصد نظام قدیمه دیگه.

مِهرنوش

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
‌‌‌‌فرز
شهر
الف
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
پزشکی
فارغ التحصیل ِ ۹۷ به قبل چی؟ اون که صددرصد نظام قدیمه دیگه.
همون دیگه!فارغ‌التحصیل ۹۷ و۹۷ ماقبل،کنکور نظام قدیم میدن امسال.اگه احیانا قبول نشدن سال ۹۹ فقط یه کنکور برگزار میشه و از نظام جدیده.

H.Jafari

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان7
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400
یه سوال داشتم. در کل امکان این که توی نظام جدید دوتا دیپلم، هم‌تجربی و هم ریاضی بگیریم هست؟

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهربابک
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
مهندسی بهداشت حرفه‌ای
بچه ها کسی ثبت نام کرده؟؟؟
برای تاریخ اخذ مدرک دیپلم باید چیو بزنیم؟؟؟؟؟

Mohammad_r

محمد
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1400
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی و کامپیوتر
سلام
به نظرتون میشه کنکور رو توی سال اخر بستش
اگه اره چجوری اگه نه چرا:|

arcana

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
jah
سال فارغ التحصیلی
96
سلام
به نظرتون میشه کنکور رو توی سال اخر بستش
اگه اره چجوری اگه نه چرا:|
اره چرا نشه؟
بستگی به خودت داره که بتونی یه حجم زیاد رو تو یه مدت کم بخونی و جمع کنی یا نه مثلا من وقتی حجم درسام زیاد باشه بیشتر و دقیق تر میخونم ولی ممکنه یه نفر نا امید بشه و آیه یاس بخونه که نمیشه و این حرفا
ولی سعی کن به امید سال اخر نشینی همین الان هر مبحثی رو که میخونی خوب یاد بگیر و تست بزن واسش که خیالت هم راحت تر باشه

هلیوم

هئومه
نام مرکز سمپاد
علامه‌حلی
شهر
آشویتس
سال فارغ التحصیلی
1945
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
شیمی

Nerd_Girl

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
_
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه آزاد دوره ی غیر روزانه محسوب میشه ؟

HeiSenberG

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
1399
می‌شه کنکور آزمایشی داد؟:|

بالا