• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

شکستن طلسم ترازِ پایین

• شروع کننده موضوع

lia.sh

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1399
سلام...
من دانش آموز یازدهم تجربی هستم..
توی شهری زندگی می کنم که از لحاظ امکانات آموزشی نسبت به شهرهای دیگه سطح پایین تری داره..
بین بچه ها جو رقابت برای درس خوندن نیست و همه بیشتر به فکر خوش گذرونی و سفر و کافه و رستوران و کنسرت و دورهمی و مهمونی و پارتی هستن...
دوران دبستان جزو دانش آموزای سرآمد بودم ..سال ششم یادمه که هروقت بچه ها یا معلما می خواستن واسه خودشون قبولیای تیزهوشان رو پیش بینی بکنن اسم من در صدر لیستشون بود..
از پل آزمون سمپاد که رد شدم نمی دونم چه اتفاقی افتاد که خیال کردم بعد از این دیگه من از رستگارانم و درس و کتاب همه چیز رو گذاشتم کنار...و انتخابای اشتباه.. دوستای اشتباه و همه و همه باعث شد که من امروز یک دانش آموز خیلی معمولی باشم.. خیلی متوسط.. و حتی پایین تر از متوسط..
پارسال که دهم بودم آزمونای قلمچی رو ثبت نام کردم.. به خیال خودم می خواستم راه کنکور رو زدتر از بقیه شروع کنم و از بقیه پیشی بگیرم.. غافل از اینکه در تمام طول سال میانگین تراز من 4900 بود...سال تحصیلی که تموم شد حسابی برای تابستون دهم به یازدهم برنامه ریزی کردم فکر کردم که سال دهم اُفت طبیعیه .. تابستون جبران می کنم...
تابستون تویه یه چشم به هم زدن تموم شدو من حتی یک قدم هم به سمت پیشرفت برنداشتم...
از تمام کتابا فقط چند صفحه ای خونده بودم و هیچ کدوم رو نرسیدم تموم کنم...
خیلی از لحاظ روحی داغون بودم...روزای آخر شهریور یه متن واسه خودم نوشتم که هنوزم دارمش... توی این متن یه جاش خطاب به خودم نوشتم که "یه بار دیگه شروع کن و من از این شهر نجاتم بده...خواهش می کنم بیشتر تلاش کن خواهش می کنم "
الان که اینو می نویسم دو سه روزی از آذر گذشته..
آزمون اول ترازم 5058بود..آزمون بعدی شدم 4953 و فاجعه آزمون بعدی بود که شدم 4402 ...
تراز آخر ترازی بود که حتی توی سال دهم هم بهش نرسیده بودم..
آزمون 2 آذر یعنی دیروز تراز من شد 4753...
این تراز رو من فقط با یک هفته درس خوندن و اون هم میانگین روزانه 3 ساعت و نیم به دست اوردم...
باور دارم که من لایق بیشتر و بهتر از این هام و باور دارم که تا الان هر نتیجه ای که به دست آوردم نتیجه حتی 50 درصدِ تلاش های من نبوده و باور دارم که تا الان واقعا کم کاری کردم و باور دارم که میدونم چرا ترازم نمیاد بالا چون درس نمی خونم !
یه مقدار از لحاظ روحی حال و وضعیت خوبی ندارم...
دلیلشم اینه که خواهر بزرگترم سال 97 کنکور داد و علی رغم تمام تلاش های شبانه روزیش و اون همه هزینه نتونست رتبه خوبی بیاره... تا حدی که یه جورایی خانوادم ازش قطع امید کردن البته اینو به خودش نگفتن ولی خب واضحه و حتی خواهرم هم متوجه این موضوع شده... اون داره تلاششو می کنه و تقریبا هر آزمون داره کمی تو ترازش پیشرفت می کنه هرچند که این پیشرفت خیلی کمه و اصلا در حد قبولی پزشکی نیست...
تمام این مسائل باعث شده که من بشم تمام امید خانواده م... مادر و پدرم چشم امیدشون به منه تا اونا رو به آرزشون برسونم..
ولی خب متاسفانه با این وضع ترازم هر هفته چیزی جز اعصاب خوردی و نا امیدی براشون به ارمغان نمیارم و این وسط تنها چیزی هم که عاید من میشه سر کوفته...
برنامه آزمون با برنامه مدرسه هماهنگ نیست و من شدم از اینجا مونده از اونجا رونده...
هم در مدرسه و هم توی آزمون ها دارم عقب می افتم... و همه این داستانا نشون میده که پارسال دوباره داره برای من تکرار میشه...
من قراره این وضعیت رو عوض کنم.. می خوام دوباره بشم همون آدمی که همه براش بهترین هارو متصور می شدن... به قول آقای مجتبی شکوری (رتبه 48 کنکورِ ریاضی ِ نمی دونم چه سالی ): "این خونه به یه خبر خوب نیاز داره..."
این پست رو زدم که خودم رو متعهد کنم نسبت به برنامه م ... همونطور که همتون خیلی خوب می دونید همه ما برنامه های خوبی می نویسم منتها اجراش نمی کنیم..

معذرت می خوام که طولانی شد و ممنون که خوندین و خیلی خوشحال میشم اگه اینجا کسی تجربه افزایش تراز داشته تجربیاتشو با من درمیون بزاره و کمکم کنه در این راه..
روز جمعه 16 آذر کارنامم رو آپلود می کنم :)
به امید موفقیت..

آخرین ویرایش:

behnaz81

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
شهید رجایی
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
با تمام وجودم امیدوارم جزو رتبه های خوب ببینمت تو کنکور من تجربه ای ندارم که باهات در میون بزارم چون من دهمم منم همین مشکلو دارم افت ترازام و سرکوفت خانوادم امید وارم منم از پستت استفاده کنم

Mamad khatar

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
لا
شهر
مبارک شهر (شهر خون)
سال فارغ التحصیلی
1395
ببینید دوستان همه ی ما از بچگی یاد گرفتیم یه عامل خارجی رو برای توجیه عدم موفقیت خودمون بکار ببریم تو زندگی ک ماشاالله کمم نمی بینیم واژه ای وجود داره اسم قسمت .یعنی طرف کافیه یه بار تلاش کنه نتیجه نگیره تا سریع پای قسمت و تقدیر و خیر و مصلحت رو وسط بکشه.در مورد هوش و استعدادم این کاملا صادقه خصوصا توی کنکور و کار های مهارتی . دوستان بنده امسال سال پنجمی هست که میخوام توی کنکور تجربی شرکت کنم سال سوم ک سال 97 بود رتبم توی منطقه دو شد 1900.خب اون چیزی ک میخواستم نشد و موندم پشت کنکور..ببینید دوستان من یه نکته رو بار ها توی این انجمن تکرار کردم ولی معذرت میخوام انگار دارم با دیوار صحبت می کنم هیچکدومتون واسه این حرف من که انقددددددددر مهمه و تجربه ی چند بار کنکور دادنمه تره هم خورد نمی کنید.دوسسسسسسسسسسستان عزیز تو رو قرآن دو دیقه وقت بزارید این توصیه منو بخونید ضرر نمی کنیئ .این متنی ک من مینویسم از خود درس خوندن مهمتره.
دوستان من ببنید من یه زمانی خودم برای کنکور درس میخوندم یه سری جاها نتیجه نمی گرفتم با خودم میگفتم فلانی معدلش بیسته توی فلان ازمون انقدر داره تلاش میکنه مثلا فلان درسی ک انقدر خونده بود و تست زده بود اخرش زده 20-30 درصد.میگفتم با خودم ک بابا تو زدی ده درصد کلاه خودتو بالا بنداز .داشتیم کسی رو معدلش زیر 19 نیومده بود سال کنکورش واقعا خودکشی کرد اما نتونست وارد سه رشته ی اصلی بشه حتی در دانشگاه ازاد و پردیس.این نمونه ها رو زیاد سراغ دارم چ تو فامیل چه کلاس پیش دانشگاهی زمان خودمون چ دوستان و وآشنایان و جالب تر از همه اینجاست ک بعد از کنکور داد میزنن که کنکور مال نابغاست بچه ی من 3 بار کنکور داد روزی 16 ساعت خوند اخرش شد 4000و نتونست پزشکی بیاره و.....ولی من که معدلمم از همشون پایین تر بود بمن میگفتن بابا فلانی معدلش 19-20بود نتونست بیاره تو که معدلت 13 به پیراپزشکی ازادم فکر نکن .پشت کنکور داری عمرتو جوونیتو تلف میکنی.این کار تو خریته و از این شرو ورا که مطمئنم همتون این حرفا رو شنیدید زیادم شنیدید
yahoo%20(4).gif
خصوصا اون کسایی ک بار اول کنکورشون نیست .
تا اینکه یه جرقه خورد تو زندگیم.سال دوم کنکورم اولین ازمون قلمچی مربوط به پروتئین سازی بود .یه گروه واتس آپ(بلد نیستم تلفظشو
yahoo%20(114).gif
)داشتیم که همه کنکوری بودیم و قلمچی شرکت کرده بودیم .یادمه دهه ی اول محرم بود من درگیر عزاداری بودم و بیس چاری هیات بودم .از یه طرف غبطه میخوردم که اعضای گروه همشون دارن درس میخونن بکوب ولی من درگیر هیات هستم از یه طرفم دلم نمیخواست هیات رو رها کنم ..پنچ شنبه قبل ازمون غروب که از هیات اومدم به بابام گفتم نمیرم فردا ازمون بابامم گفت تو غلط میکنی
yahoo%20(4).gif
.شده باشه برو پاسخ نامه سفید بده ولی باید بری.منم یک دو ساعت بیشتر وقت نداشتم گفتم بزار یه چی بخونم پشتیبانم مسخرم نکنه.اومدم شروع کردم پروتئین سازی زیست رو بخونم یاد فامیلمون افتادم ک بابا که این کلی خونده بود چرا نتیجه نگرفت نکنه منم بخونم نتیجه نگیرم بجای اینکه برم بشینم بکوب بخونم و حفظ کنم و فرداشم دست از پا دراز در بیام بگم واااااای چقدر سخت بود منفی زدم کنکور چقدر سخته هوش خیلی ملاکه منم پایم ضعیفه تو یه سال نمیشه نتیجه گرفت نمیدونم کنکور های الان مفهومی شده و سخت و .....ازاین شرو ورا برداشتم سوالات زیست کنکور 93 رو یه بررسی کلی کردم ک طراح ازم چی میخواد .بعد شروع کردم بخوندن توی همون فرصت کمی ک داشتم پروتئین سازی رو دقیق و بدون وسواس خوندم.یعنی هرجمله رو سعی میکردم دقیق بفهممش و تصویر سازی کنم و مثلا چگونگی فرایند ترجمه رو تو ذهنم تصویر سازی کنم .تستم اصلا نرسیدم ک بزنم .فرداش رفتم ازمون از 10سوال 3تاش کاملا ترکیبی بود که مربوط به گوارش سال دوم بود اگر اشتباه نکنم که نخونده بودم وطبیعتا نتونستم بزنم .دو تاشم بعلت اینکه هنوز کامل روش مطالعه رو پیدا نکرده بودم نتونستم بزنم و 50 زدم اون ازمون زیست رو .بعد از ظهر ک نتایج اومد.اعضای اون گروه کنکوری ک دو هفته بکوب خونده بودن بالاترین درصدشون 5درصد بود .من کفم برید .قرار شد درصدامون رو بزاریم توی گروه .یه دختره مشهدی بود ومد پی وی گفت تو دروغ میگی امکان نداره 50 زده باشی با دوساعت خوندن .میگفت من دو هفته روزی 12 ساعت خوندم 60درصد وقتمو گذاشتم واسه زیست زدم 5درصد اونوقت تو زدی 50 درصد!!!!.این جا بود ک فهمیدم نههههههه.یه خبرایی هست .دختری بسیار پر ادعا بود طوری ک میگفت من پزشکی میارم ولی اعضای گروه پیراپزشکی هم نمیاره .میفگت شمارنده قلمچیتو بده باید بره صفحتو وارسی کنم .دید بععععععععله واقعا 50 زدم وتراز زیستم شده6700.اینجا بود ک فهمیدم اصلا پایه درسی برای کنکور اصلا و ابدا مهم نیست (اگر داشته باشی خوبه نداشته باشی به جهنم اصلا مهم نیست توی همین مدتی ک تا کنکور وقت هست به هر رتبه ای میشه رسید حتی تک رقمی )متنهی الان خییییییییییییلییییی گشنمه
yahoo%20(4).gif
برم ناهار و بیام بقیشو براتون میگم.دارم ضعف میکنم

آخرین ویرایش:

Mamad khatar

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
لا
شهر
مبارک شهر (شهر خون)
سال فارغ التحصیلی
1395
ادامه:ببینید دوستان یه مثال میزنم بنده میرم استخر شنا.سوال من اینکه ایا من هرجوری دست و پا بزنم با هر روشی ک عشقم کشید ایا من میتونم روی اب بمونم و شنا کنم ؟اول جواب این سوال بود بدید!مطمئنا میگید خیر مگه میشه هرجوری ک عشقم کشید دست و پا بزنم و شنا کنم.شنا کردن اصول داره حرکات خاصی رو باید انجام بدی تا بتونی شنا کنی نه هر حرکتی رو.نمتونی بگی این چه بی عدالتیه ایه چرا من هر چی دارم تلاش میکنم و دست و پا میزنم نمیتونم شنا کنم.تلاش میکنما و خیلیم تلاش میکنم حتی بیشتر از دوستای شناگرم که شنا رو حرفه ای بلدن تلاش میکنم ولی نمیتونم شنا کنم .حکایت کنکور هم همینه .توی کنکور خیلی ها تلاش میکنند انصافا وقت زیادیم صرف میکنن ولی اخرش نتیجه نمی گیرند.میدونید چرا؟چون مثل همون شنا گری فکر میکنند که فکر میکنه بدون یادگیری اصول و فقط صرفا با تلاش زیاد میشه نتیجه گرفت .و تهش که به نتیجه ختم نمیشه میگن ببین فلانی کمتر من تلاش کرد ولی نتیجه گرفت پس مقدار زیادیش رو به هوش ربط میدند میگن فلانی استعداد شناگری داشته زودتر و با تلاش کمتر یاد گرفته.یا این میان فضایی ترش میکنن میگن با قسمت نبود . از این داستانا که انصافا کم نشنیدیم.نه دوستان از این خبرا نیست.مشکل این نتیجه نگرفتنا یک چیزه:اونم اینکه از بچگی گفتن هرچقدر تلاش کردی لزوما بیشتر نتیجه میگیری و این واقعا اشتباست.ببیند دوستان علت های نتیجه نگرفتن توی کنکور زیاده .مثلا طرفی رو داریم انصافا عالی خونده ها ریاضی رو توپ توپ منتهی مرور نکرده سرجلسه سوال رو میبینه میگه عههه پسر من اینو حل کرده بودما چرا یادم نمیاد یا اینکه حل میکنه وسطش که میرسه میگه نوک زبونمه ها ولی یادم نمیاد همین دوست عزیز میره 30درصد ریاضی میزنه شما ک کارنامشو میبینی میگی بابااااااااین روزی دو ساعت ریاضی میخوند .استاد بود تو ریاضی چرا خراب کرد؟بعدش با خودتون میگید ببین کنکور سخت شده این دوستم انقدر خوند نتونست .بابااااااازموناش همه بالای 80 -90 بود چرا کنکور زد 30 درصد.دوست عزیز این رو شما شاید به سختی کنکور یا به هوش طرف ربطی بدی درصورتی که به هیچ کدوم ربطی نداره.این اتفاق هزار تا علت میتونه داشته باشه هزااااار تا.شما خیلی راحت میگی خیلی راحت میشه علت تعیین میکنی .میگی هوشه.یا سختی کنکوره .نه عزیز من نه برادر من نه خواهر من.یکی از علتاش میدونی چیه :عدم مروره.طرف ازموناش رو خوب خونده عالی بوده ولی جمع بندی نکرده یا درست جمع بندی نکرده .یکی دیگ از علتاش رفع اشکال نکرده همین 20-30 درصدی که توی هر ازمون نمیزده خب خود این 30درصد یعنی اشکال داشتن توی اون مبحث مگه اینکه دیگه اون 20-30 درصد واقعا سوالاش واقعا فضایی و سخت بلاشه.طرف میاد میگه من این ازمون مبحث مثلا لگاریتم زدم 70.کلی هم ذوق میکنه.من بهش میگم رفیق دمت گرم 70 زدی خیلی خوبه ولی اون سی درصد رو چرا نزدی .اون اشکال های توعه که نتونستی بزنی خیلی راحت از کنارش رد میشه میگه من عالی بودم.دوست عزیز همین 30 درصد اشکال شما میشه سوال کنکور وسر جلسه نمیتونی بزنی.یکی دیگ از علتاش اینکه طرف اصلا تستای غلط و مهم کتابش رو مارک نمیکنه.دوست عزیز تست غلط شما یعنی نقطه ضعف شما.اشکال رو رفع نمیکنی.میگی من سیصد تا تست واسه احتمال کار کرده بودم ولی نمیدونم چرا زدم 40 درصد .یکی دیگ از علتاش روش مطالعست مثلا هرچی میخونی حفظ میکنی .نه اینکه حفظ نکنیا یه سری جاها نیاز به حفظ هست .ولی یه موقع هایی بدون یاد گیری مطلب و فهمیدنش شروع میکنی یه کله حفظ میکنه خب این باعث میشه سوالات رو نتونی جواب بدی یکی دیگ از علتاش اینکه همش میگید من استعداد ندارم مثلا توی فیزیک استعداد ندارم .عزیز من همین که میگی استعداد ندارم علاقه ندارم همین باعث میشه هرچی میخونی یاد نگیری. یکی دیگ از علتاش ک زیاد هم از شگست خورده های انجمن شنیدم میگن:نمیشه توی یه سال پزشکی اووردیا به رتبه های دو رقمی یا تک رقمی رسید.یه سری مشاورام بخاطر منافع خودشون از این حرفا میزنن .نه رفقا الان که اذره قول میدم کسی اصولی کار کنه تکرار میکنم اصولی کار کنه میتونه به تلاش زیاد و اصولی به زیر 100 تجربی برسه.من نه مشاورم که بخوام پول بگیرم حرف انگیزشی بزنم نه اهل شعاری حرف زدنم تجربه ی منه حتی اگر صفر باشید و بامعدل خیلی خیلی پایین.خیلی علت میتونه باشه کسی که زیاد خونده کمتر از کسایی که از اون کمتر خوندن نتیجه بگیره وبالعکس طرف کمتر از بقیه بخونه ولی عالی تر از بقیه نتیجه بگیره. شما اول بشینید سوالات کنکور رو تحلیل کنید مثلا توی زیست شناسی ببنید طراح دقیقا چه چیزایی مدنظرشه .سبک نگارش سوالات به چه شکلی هست .خط فکری طراح چطوری هست چی میخواد با چه طرز فکری سوال میده.با چه ایده ای سوال میده تو کتاب اینارو پیدا کنید تحلیل کنید ببیند اول طراح چی میخواد از شما چه چیزایی رو باید بلد باشید بعد به این نکته توجه کنید که چطور میشه سرعت رو بالا برد و به درصدای بالا رسید.در مورد روش مطالعه ی زیست شناسی به کانال زیست شناسی استاد یونس حمه صادقی مراجعه کنید و مطالبش رو دقیق بخونید ایشون یک معلم واقعی و دلسوز هستند .در مورد روش مطالعه ی زیست شناسی به کانال تلگرامشون برید .شما رو سبک و سلیقه ی سوالات اشنا کرده و خط فکری طراح رو نشون داده.و بهتون میگه که چقدر راحت با شناسایی سبک سوال و سبک نگارشش و روش مطالعه به راحتی و با تلاش اصولی میشه به درصدای خیلی بالا رسید.در مورد بقیه درس ها هم خودتون سوالات رو تحلیل کنید ببنید طرز فکر طراح چیه .از شما چی میخواد باید چطور بخونید .چطور سرعتتون رو بالا ببرید و....سوالات رو داخل کتابتون مشخص کنید ببنید طراح دقیقا چه اهدافی رو از طراحی سوال دنبال میکنه . تحلیل کنید که باید چطور بخونید و تست برنید که به درصدای بالا برسید
.ببخشید سرتون رو درد اوووردم.سوالات کنکور خصوصا 97رو تحلیل کنید .روش مطالعتون رو برهمین اساس تنظیم کنید . اصولی درس بخونید .شک نکنید موفق میشید.خداییش دلم نیومد این حرفا رو نگم .
موفق باشید

Mamad khatar

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
لا
شهر
مبارک شهر (شهر خون)
سال فارغ التحصیلی
1395
جمع بندی عرایض ام:
۱- باید دنبال "روش مطالعه" هر درس بگردی .با اینکه شعاریه ولی خود واقعیته!
۲-eqخودت رو افزایش بده این خ مهمه چون a)هم سرعت مطالعت رو می بره بالا b )هم شوق درس خوندنت رو شدید تر می کنه و هم اینکه c) هم اینکه ترشحات امواج الفای مغزت رو بالا می بره
تاثیرات این لا مصبو به عینه تو خودم به وضوح دیدم
قبل از هر بازه مطالعه ای هم یه دونه قرص نعوروزان بنداز بالا(قرص تقویتی ذهن ،قیمت:۷۵تومن!) البته تاثیرش حدودا ۳ساعت بعد می اد و اینو هم بگم که اگه ذهنتو به فعالیت مجبور کنی تاثیرش رو می زاره و گرنه هیچ فایده ای نخواهد داشت
من یه دونه انداختم بعد شروع به زدن تستای دینامیک کردم بعد چن مدت دیدم یواش یواش دارم تن و بدنم بصورت خفیف می لرزه عاغا باور کن به یه سرعت و هوشی رسیده بودم که تو عمرم نداشتم و واقعا بازده بالایی رسیده بودم ختم مذاکرات.
بذار من از منبر پیاده شم .

آخرین ویرایش:

faezeh iq

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهر عسل:)
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی:)
بچه ها لطفا برای افزایش بازدهتون به قرص متوسل نشید.
ما ها مثل شماها بودیم.من خودم سال کنکورم یه بار ترازم 6400 شد.رتبه منطقه دوم نهایتا صد و پنجاه شد زیرگروهم.اینقدر نرید تو خط ترازای قلمچی:|نابودتون میکنه.
ولی این قرصای مزخرف ریتالین و این کوفت و زهرمارا فقط بدبختتون میکنه.کم کم به اولین دوزی که استفاده کردین عادت میکنین بدنتون دیگه جواب نمیده هی بیشتر و بیشترش میکنید تا اور دوز مکینید:|
از ما گفتن بود.

faezeh iq

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهر عسل:)
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی:)

Asinus

کازمو ، عزازیل مزمل
نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک جنگلی 1.5
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1400

arcana

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
jah
سال فارغ التحصیلی
96
من تجربه ترازای 4800 و 4600 و 4900 رو داشتم و وافعا وحشتناکه
نمیخوام زیاد حرف بزنم ولی مطمئنم کسی که انقدر میخواد که موفق شه اگه مسیرش رو پیدا کنه موفق میشه
من همه چیزو راجب کنکور و مطالعه و تکنیک آزمون دادن و ... میدونستم ولی به دردم نمیخورد چون اجراشون نمیکردم یا اگه هم اجراشون میکردم خیلی دست و پا شکسته ...

روشاتو پیدا کن ... حتی اگر مجبور باشی در اتاقتو ببندی و 4 روز کامل 20 ساعت از 24 ساعتشو فقط ریاضی بخونی تا بتونی روششو پیدا کنی...
من اونقدر ازمون و خطا کردم که تونستم خودمو بالا بکشم

کسی که میدونه میخواد با همه وجودش تلاش کنه ترسی از خطا کردن نداره.. و میدونی؟ توی مسیر کنکور چیزی به اسم خطا وجود نداره ... همش تجربه ست و همه این تجربه هاست که روش مخصوص تو رو میسازه

فقط کافیه بخونی و به خودت اجازه هییییچ بهونه ای رو ندی ...

• شروع کننده موضوع

lia.sh

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1399
من تجربه ترازای 4800 و 4600 و 4900 رو داشتم و وافعا وحشتناکه
نمیخوام زیاد حرف بزنم ولی مطمئنم کسی که انقدر میخواد که موفق شه اگه مسیرش رو پیدا کنه موفق میشه
من همه چیزو راجب کنکور و مطالعه و تکنیک آزمون دادن و ... میدونستم ولی به دردم نمیخورد چون اجراشون نمیکردم یا اگه هم اجراشون میکردم خیلی دست و پا شکسته ...

روشاتو پیدا کن ... حتی اگر مجبور باشی در اتاقتو ببندی و 4 روز کامل 20 ساعت از 24 ساعتشو فقط ریاضی بخونی تا بتونی روششو پیدا کنی...
من اونقدر ازمون و خطا کردم که تونستم خودمو بالا بکشم

کسی که میدونه میخواد با همه وجودش تلاش کنه ترسی از خطا کردن نداره.. و میدونی؟ توی مسیر کنکور چیزی به اسم خطا وجود نداره ... همش تجربه ست و همه این تجربه هاست که روش مخصوص تو رو میسازه

فقط کافیه بخونی و به خودت اجازه هییییچ بهونه ای رو ندی ...

چقدر خوشحال شدم که دیدم یک نفر بوده که با تجربه این تراز ها هم موفق شده...
براتون آرزوی موفقیت می کنم در تمام مراحل زندگیتون

Mamad2

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
Tokan
شهر
Malekan
سال فارغ التحصیلی
1398
بچه ها لطفا برای افزایش بازدهتون به قرص متوسل نشید.
ما ها مثل شماها بودیم.من خودم سال کنکورم یه بار ترازم 6400 شد.رتبه منطقه دوم نهایتا صد و پنجاه شد زیرگروهم.اینقدر نرید تو خط ترازای قلمچی:|نابودتون میکنه.
ولی این قرصای مزخرف ریتالین و این کوفت و زهرمارا فقط بدبختتون میکنه.کم کم به اولین دوزی که استفاده کردین عادت میکنین بدنتون دیگه جواب نمیده هی بیشتر و بیشترش میکنید تا اور دوز مکینید:|
از ما گفتن بود.
عزیز دل برادر من همون mamad khatar هستم (منو اخراج کردن--نمی دونم چرا)
×کاربر غیر سمپادی
باید بگم که نعوروزان یه قرص مولتی ویتامینه هست و فقط مواد مغذی مغزو تهیه می کنه
واطلا با چیزایی مث ریتالین و این جور کوفت و زهر مارا فرق داره

آخرین بار توسط مدیر ویرایش شد:

Tilda

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۳
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
1400
قرصی که شما می گین برای افراد سن بالا هست
و برای تقویت حافظه و آلزایمر
اصلا نیازی به خوردنش نیس!
عزیز دل برادر من همون mamad khatar هستم (منو اخراج کردن--نمی دونم چرا)
×کاربر غیر سمپادی
باید بگم که نعوروزان یه قرص مولتی ویتامینه هست و فقط مواد مغذی مغزو تهیه می کنه
واطلا با چیزایی مث ریتالین و این جور کوفت و زهر مارا فرق داره

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400
اینکع تو سمپاد ورودی دهم باشی از مصائبه:-sمن هر چقدر سعی میکنم خودمو بکشم بالا نمیشع ک نمیشع:Oops:اعتماد بنفسم شدیدا ب فنا رفتع:((ترازامم ک نگم بهترع[-|هر روزی ک میگذره بدتر از دیروز...انقد بد پیش میرع ک تقریبا احتمال موفقیتمو صفر میدونم.. نود درصد دهما و صد در صد ورودی دهما این مشکل افت تراز شدیدو دارن...اون عزیزایی ک ازین مهلکع جون سالم بدر بردن بگن ما الان باید دقیقا چ کنیم:((

Reyhuneeeh

A Dreamer
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400
چقد خوبه این تابینگ دقیقا مشکل منه

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نزدیکا بجنورد
سال فارغ التحصیلی
99
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع
خب تراز و این چیزا کشکه
روش درس خوندن مهمه ک بلد نیستیم
اونی ک موفق شده روش خوندنش صحیح بوده
حالا اونی ک موفق شدی بیا روش خوندنت رو بگو لطفا :-"

arcana

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
jah
سال فارغ التحصیلی
96
خب تراز و این چیزا کشکه
روش درس خوندن مهمه ک بلد نیستیم
اونی ک موفق شده روش خوندنش صحیح بوده
حالا اونی ک موفق شدی بیا روش خوندنت رو بگو لطفا :-"
بازم لازمه که بگم؟
تا وقتی منتظری که یکی بیاد روش درستو بهت یاد بده فقط درجا میزنی
بازم بگم که اگه لازم باشه 20 ساعت فقط یه درسو بخون تا بتونی روششو پیدا کنی
البته این کارو الان میتونی انجام بدی که هنوز تایم هست

من زیاد امتحان میکردم ... مثلا فاصله بین دو تا آزمون به خودم یا مامانم میگفتم خب من این دفعه واسه شیمی فقط تستای کنکورو زدم و کااااامل تحلیلش کردم و مثلا درصدم شد 60
واسه ازمون بعد 200 تا تست تالیفی هم میزنم ببینم چی میشه
یا مثلا واسه یه ازمون اول کتابو خونده بودم کامل بعد تستشو زده بودم و درصد اون درسم 50 شده بود
میگفتم خب این دفعه اون حجمی که واسه ازمون میادو مبحث به مبحث جدا میکنم و همزمان با هر مبحثی که از کتاب و جزوه میخونم میام تستای همون مبحثو میزنم ونکته های تستا رو یاد میگیرم و بعد میرم مبحث بعد
بببینم ازمون بعد درصدم چند میشه

اگه الان میانگین ترازتون زیر 6 هزار هست از همین الان شروع کنین و خودتون روشتونو پیدا کنین
بعد که نتیجه گرفتین بیاین به منم بگین تا منم ذوق کنم :)

dark shadow

خائــن.
نام مرکز سمپاد
Farz2
شهر
KRG
سال فارغ التحصیلی
1399
من دقیق پستای تاپیک رو نخوندم و ندیدم اما اینو یهو دیدم و تصمیم گرفتم ی چیزی بگم:
این جمله شاید صد در صد نباشه اما من خیلی قبولش دارم
یکم ب خودتون نگاه کنین ببینین ک آیا تا ب حال روشهایی ک بهتون گفتن جواب داده یا نه و بعدش ب فکر این بیوفتین ک اینقدر
آزمون و خطا کنین تا ب ی جواب درست و حسابی برسین
من اگر بخوام ی مثال برای این قضیه بزنم؛خودم رو میگم
امسال سه ماهش گذشت و من وقتی ب اواخر آذر ماه رسیدم فهمیدم مشکلم چیه.من تو سه ماه اول سال تحصیلی ینی مهر و آبان و آذر خیلی تلاش کردم.از همون روز اول شروع کردم ک اشتباه سالای قبل رو تکرار نکنم اما باز ب بن بست خوردم
من تو این سه ماه اشتباهاتی کردم ک همه شون تجربه بود و باعث شد بفهمم کجای کارم میلنگه.مثلن من تو تمام این سه ماه برای هر روزش برنامه میذاشتم اونم چ برنامه های خوبی؛اما ب هیچکدومشون عمل نمیکردم.حالا برای چی؟
فقط ب خاطر اینکه ساعت هایی ک میذاشتم خیلی زیاد بودن و من هم چون تو مدت طولانی درس نخونده بودم؛در واقع عادت ب درس خودن اون هم طولانی نداشتم(البته اینم بگم ک خیلی سریع بیخیال درس خوندن میشدم.مثلن یه ربع فیزیک میخوندم بعدش خسته میشدم از پشت میزم بلند میشدم و میرفتم پی ی کار دیگه.بعد نیم ساعت دوباره میومدم و چون فواصل زمانی بین درس خودنم زیاد بود نسبت ب درس خوندن بی میل میشدم و اینکه ساعت ها مشغول درس بودم و پیشرفتی نداشتم خسته ام میکرد)
و از همه مهم تر فهمیدم ب خاطر اینکه سالهای قبل کم درس میخوندم کلا عادت چندانی ب درس خوندن ندارم
اولش خیلی برام مسخره بود!اینکه آدمی بفهمه عادت ب درس خوندن نداره اونم تو ی موقعیت خیلی حساس،واقعا مسخره اس
اما بعدش ب این نتیجه رسیدم با نشستن و گفتن اینکه چ مشکل مسخره ای دارم ب هیچ جایی نمیرسم

اگر چنین مشکلی دارین و نمیتونین ب مدت طولانی درس بخونین؛یا حتی اگر نمیتونین درس بخونین،از ی زمان خیلی کم شروع کنین و آروم آروم زیادش کنین
و اگر دیدین روش ها و راهنمایی های دیگران جواب نمیده؛خودتون دست ب کاربشین و ی راه برای نجات خودتون پیدا کنین

kia1379

Kvothe
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1398
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
کامپیوتر
بازم لازمه که بگم؟
بازم بگم که اگه لازم باشه 20 ساعت فقط یه درسو بخون تا بتونی روششو پیدا کنی
البته این کارو الان میتونی انجام بدی که هنوز تایم هست

من زیاد امتحان میکردم ... مثلا فاصله بین دو تا آزمون به خودم یا مامانم میگفتم خب من این دفعه واسه شیمی فقط تستای کنکورو زدم و کااااامل تحلیلش کردم و مثلا درصدم شد 60
واسه ازمون بعد 200 تا تست تالیفی هم میزنم ببینم چی میشه
یا مثلا واسه یه ازمون اول کتابو خونده بودم کامل بعد تستشو زده بودم و درصد اون درسم 50 شده بود
میگفتم خب این دفعه اون حجمی که واسه ازمون میادو مبحث به مبحث جدا میکنم و همزمان با هر مبحثی که از کتاب و جزوه میخونم میام تستای همون مبحثو میزنم ونکته های تستا رو یاد میگیرم و بعد میرم مبحث بعد
بببینم ازمون بعد درصدم چند میشه

اگه الان میانگین ترازتون زیر 6 هزار هست از همین الان شروع کنین و خودتون روشتونو پیدا کنین
بعد که نتیجه گرفتین بیاین به منم بگین تا منم ذوق کنم :)
ممنون بنظرم خیلی درست میگین

mohammadsaleh40

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گناباد
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
کامپیوتر مرحله دوم با کمال تعجب قبول شدم
دانشگاه
پردیس شهید بهشتی مشهد
رشته دانشگاه
آموزش ریاضی
سلام...
توی شهری زندگی می کنم که از لحاظ امکانات آموزشی نسبت به شهرهای دیگه سطح پایین تری داره..
بین بچه ها جو رقابت برای درس خوندن نیست و همه بیشتر به فکر خوش گذرونی و سفر و کافه و رستوران و کنسرت و دورهمی و مهمونی و پارتی هستن...
به امید موفقیت..
مگه می شه همچین امکانات تفریحی داشته باشین ولی امکانات آموزشی نه
شهر ما یه سری از این امکاناتی که می گی رو نداره ولی والا شرکت پستش با تأخیر کتابایی که سفارش می دیم رو میاره مدرسه هم (حالا تیزهوشان و غیر تیزهوشانش که نسبت به هم توفیقی نداره) داره دیگه چی بخوایم ما.

بالا