• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشاوره المپیاد زیست با اعضا

اول کدوما رو بخونم

• رای‌دهندگان
    44

Mehdi_Wl

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شیخ انصاری
شهر
دزفول
سال فارغ التحصیلی
1402
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت حضار گرامی و بینندگان عزیز
اینجانب دارم میرم نهم و دو هفته ای هست یه استارت ریزی زدم
8->
حالا میخوایم دقیقا چیکار کنیم؟؟
سلام . خوبی ؟
کمپبل رو باید بخونی...
تا کجا خوندی ؟ چی خوندی ؟

Mehdi_Wl

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شیخ انصاری
شهر
دزفول
سال فارغ التحصیلی
1402
دوستانی که دارن المپیاد زیست میخونن
نظرتون چی هست روزانه بیاییم بگین چیکار کردیم ؟
چندساعت درس خوندیم و چه فصل هایی رو خوندیم...
هم میانگین میاد دستمون که رقیب ها چطور هستن هم انگیزه ایجاد میشه برای جلو زدن هم کمک و هم...
:-?
موافقا دستا بالا:D:))

khorsandinasab

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
دستغيب شيراز
شهر
شيراز
سال فارغ التحصیلی
1400
سلام به همه اعضا
من امسال کلاس دهم هستم و از تیر دارم کمپبل رو می خونم اما نمی دونن المپیاد سال دهم هستم آیا یازدهم
من عاشق زیست شناسی و علوم هستم و به همین دلیل پشتکارم عالیه می‌خوام بدونم با روزی چند ساعت میشه در المپیاد زیست شناسی به مدال طلا فکر کرد
لطفاً اگه میشه در مورد برنامه ریزی هم توضیح دهید
با تشکر

LOTSR

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کرمانشاه
سال فارغ التحصیلی
1401
سلام
من الان نهم هستم و میخوام شروع کنم که برای المپیاد زیست ، بخونم.
لطفا اگه کسی در این مورد اطلاعاتی اعم از کتاب و برنامه ریزی و از این چیزا میدونه ممنون ميشم که اینجا بنویسه.
با تشکر

slgh

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
گرگان
سال فارغ التحصیلی
1400
من الان کلاس نهمم ولی بین دو راهی گیر کردم ک شرکت کنم یا نه؟ اونایی ک شرکت کردن چجوریه؟به ریسکش می ارزه؟ من شنیدم ب کنکور ضرر میرسونه یعنی اگه بری المپیاد کنکور رو صد درصد خراب میکنی،چون براساس معیار های جهانی ولی کنکور براساس کتاب وزارتی

Tilda

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۳
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
1400
من خیلی پرس و جو کردم تو این زمینه
وقتی کسی المپیاد میره دیگه درسای مدرسه رو نمی خونه فقط برای امتحانای ترم
و خوب روی این حساب که قراره تو المپیاد نتیجه بگیره به نظرم بستگی به خودت داره که کدوم راهو انتخاب کنی و ریسکشم کم نیس چه کسایی بودن که هزینه های خیلی زیادی کردن خیلی خوندن ولی قبول نشدن چه مرحله دو چه مرحله یک و اخرشم خودشون موندن و کنکور و ....
خیلی ها تو سایت در این زمینه تجربه دارن و می تونن راهنماییت کنن

《Z》

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
گرگان
سال فارغ التحصیلی
1401
منم دقیقا با همین مشکل مواجهم . دیروز اومدن برامون راجع به المپیاد حرف زدن . بعضی چیزاش خیلی وسوسه کننده بود ولی نمیدونم چیکار کنم :-?

ناشناس ناشناسی

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه ناشناسی
شهر
ناشناس اباد
سال فارغ التحصیلی
1400
مدال المپیاد
اگه خدا یاری کنی و بزنه پس کلم و شانسم باهام یار باشه مرحله اول!!!!
دانشگاه
خدا بخواد اونور اب
رشته دانشگاه
هر چی باشه به جز ادبیات
سلام منم مثل شما بودم
الان دهمم و از هفته پیش شروع به خوندن المپیاد کردم
نمی دونم دارم کار درستی می کنم یا نه چون هم واسه المپیاد می خونم هم برای کنکور و هم مدرسه (امادگی دفاعی و ...) روزایی که از مدرسه ساعت ۱۲:۳۰ میام سه تا چهر ساعت واسه المپیاد موخونم پنج تا شیش ساعتم واسه کنکور کلا فشار زیادی رومه
نه معلم درست و حسابی دارم(معلم زیستمون در حد جلبک ای کیو نداره) نه کتاب های انچنانی از هفته پیش شروع به خوندن کتاب کمپل کردم زمان بندیم طوری که انشاءالله تا مرحله اول کمپبل رو بترکونم بعد مرحله اولم میرم واسه تخصصیا
قبلا که کمپبل نمی خوندم ترازم تو قلمچی ۷۰۰۰ بود ولی الان فکر نکنم بتونم دوباره بای ۷۰۰۰ بیارم
تو خوندن زیست مشکلی ندارم و خسته نمیشم حتی تا ساعت ۱ نصف شب با این حال فشار زیادی رومه
یه سوالی که داشتم اینکه که به نظرتون می تونم مرحله دوم رو قبول بشم؟
و همچنین واسه بانک تست برای المپیاد کدوم کتاب خوبه؟(کتاب المپیاد جامع رو گشتم نبود)

ناشناس ناشناسی

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه ناشناسی
شهر
ناشناس اباد
سال فارغ التحصیلی
1400
مدال المپیاد
دانشگاه
خدا بخواد اونور اب
رشته دانشگاه
هر چی باشه به جز ادبیات
باز توخوبی:
نمی دونم دارم کار درستی می کنم یا نه چون هم واسه المپیاد می خونم هم برای کنکور و هم مدرسه (امادگی دفاعی و ...) روزایی که از مدرسه ساعت ۱۲:۳۰ میام سه تا چهر ساعت واسه المپیاد موخونم پنج تا شیش ساعتم واسه کنکور کلا فشار زیادی رومه
نه معلم درست و حسابی دارم(معلم زیستمون در حد جلبک ای کیو نداره) نه کتاب های انچنانی از هفته پیش شروع به خوندن کتاب کمپل کردم زمان بندیم طوری که انشاءالله تا مرحله اول کمپبل رو بترکونم بعد مرحله اولم میرم واسه تخصصیا
قبلا که کمپبل نمی خوندم ترازم تو قلمچی ۷۰۰۰ بود ولی الان فکر نکنم بتونم دوباره بای ۷۰۰۰ بیارم
تو خوندن زیست مشکلی ندارم و خسته نمیشم حتی تا ساعت ۱ نصف شب با این حال فشار زیادی رومه
و همچنین واسه بانک تست برای المپیاد کدوم کتاب خوبه؟(کتاب المپیاد جامع رو گشتم نبود)

Zeinab04

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۷
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی پزشکی
به نظر من ناامید نشو.. می دونی چرا
چون ی هفتمی درک نم کنه مفهوم زیست روو با علاقه نم خونه.. تو الان آگاهی داری و همینطور علاقه.. همین نصف راهه... پس نا امید نباش دیدم کسایی ک حتی شیش ماهه المپیاد زیست خوندن و حتی مدال هم آوردن...ب خودت انرژی منفی نده و با امید باش.. اصن گیم المپیادو خراب کردی .. یه سال برا کنکور وقت داری یک ساااال.. یه آقای مهندسی بود که برق شریف قبول شده بود .. با این که اصن سه ماه مونده به کنکور شروع ب خوندن کرده بود (عموی خودمه!)
برا همین میگم ک علاقه ات رو دنبال کن .. هیچ وقت دیر نمیشه برا کنکور نترس .. فوقش ی سال پشت کنکور می تونی ولی عوضش علاقتو دنبال کردی:)

آخرین ویرایش:

ناشناس ناشناسی

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه ناشناسی
شهر
ناشناس اباد
سال فارغ التحصیلی
1400
مدال المپیاد
دانشگاه
خدا بخواد اونور اب
رشته دانشگاه
هر چی باشه به جز ادبیات
سلام

ساقی

سیب همون درخت کرم زده
نام مرکز سمپاد
.
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1401
کسی میدونه مدال های طلای المپیاد زیست شناسی
تاثیری تو پذیرش دانشگاه های معتبر دنیا داره یا نه؟

Zeinab04

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۷
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی پزشکی
امممم
تو طلا بیاری ی دانشگاه خوب قبول میشی تو همین ایران
از دانشگاه تاپ ایران مثل تهران و بهشتی هم اکنون معدل خوبی بدارید می تونی بری تاپ ها جهان

اگ بخایم استدلالش کنیم این میشه

ساقی

سیب همون درخت کرم زده
نام مرکز سمپاد
.
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1401
خیلی تاثیر داره؟
بدون طلای جهانی هم میتونی بری دانشگاه های تهران و بهشتی

Zeinab04

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۷
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی پزشکی

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
کسی میدونه مدال های طلای المپیاد زیست شناسی
تاثیری تو پذیرش دانشگاه های معتبر دنیا داره یا نه؟
بستگی به رشته ای که میخوای بخونی داره. اینجا پزشکی بخونی و بخوای ادامشو بری آمریکا باید یه آزمون سخت شرکت کنی و مدال تاثیر نداره چندان. ولی مثلا ژنتیک لیسانس بگیری اینجا و بعد ارشد اپلای کنی اون موقع کمی تاثیر داره. حدود مثلا حدود 15-20 درصد اوضاعت بهتر میشه.

ساقی

سیب همون درخت کرم زده
نام مرکز سمپاد
.
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1401
بستگی به رشته ای که میخوای بخونی داره. اینجا پزشکی بخونی و بخوای ادامشو بری آمریکا باید یه آزمون سخت شرکت کنی و مدال تاثیر نداره چندان. ولی مثلا ژنتیک لیسانس بگیری اینجا و بعد ارشد اپلای کنی اون موقع کمی تاثیر داره. حدود مثلا حدود 15-20 درصد اوضاعت بهتر میشه.
اگه اینجا پزشکی بخونم میتونم برای رشته ی دیگه ای اون ور اپلای کنم؟؟؟
بیوشیمی یا مثلا
زیست شناسی مولکولی؟ :-)

ناشناس ناشناسی

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه ناشناسی
شهر
ناشناس اباد
سال فارغ التحصیلی
1400
مدال المپیاد
دانشگاه
خدا بخواد اونور اب
رشته دانشگاه
هر چی باشه به جز ادبیات
سلام

ناشناس ناشناسی

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه ناشناسی
شهر
ناشناس اباد
سال فارغ التحصیلی
1400
مدال المپیاد
دانشگاه
خدا بخواد اونور اب
رشته دانشگاه
هر چی باشه به جز ادبیات
سلام
خواهش خوهش می کنیم کامل جواب بدین

بالا