• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشاوره المپیاد ریاضی

نام مرکز سمپاد
استعداد های درخشان شهید بهشتی
شهر
دلفان
سال فارغ التحصیلی
1399
مدال المپیاد
طلای ریاضی imc2018
من نم خام شرکت کنم ولی دارم می خونمشون .. ز انجایی ک یک کوچولو پایه ریاضیم ضعیف بود با اینا جلو رفتم خیلی خوب بود ... کتاب هاش همه باهم خ گرون نم شن . من 55 گرفتم س چهار ماه پیش.. :)
من پیشرفته تراشو دارم جدی هم میخونم برا المپیاد (تنها امیدیه ک برام مونده) اونم ک گفتم بده من شوخی بود فقط ولی اگه به نظر یه نفر لازم داشت و ارزششو داشت حتما بهش بده حالا امانت یا هدیه مهم نیس!
# خیلیا هستن همون ۵۵ تومن هم نمیتونن هزینه کنن

Zeinab04

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۷
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی پزشکی
من پیشرفته تراشو دارم جدی هم میخونم برا المپیاد (تنها امیدیه ک برام مونده) اونم ک گفتم بده من شوخی بود فقط ولی اگه به نظر یه نفر لازم داشت و ارزششو داشت حتما بهش بده حالا امانت یا هدیه مهم نیس!
# خیلیا هستن همون ۵۵ تومن هم نمیتونن هزینه کنن
حرفت درسته ممنون ازت ک یاداوری کردی

Zeinab04

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۷
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی پزشکی
سلام
نم دونم ک اوکی باشه ک موضوع جدید زدم یا نه
من کل انجمن رو گشتم چیز ک ب دردم میخورد پیدا نکردم..
من الان نهمم
برا المپیاد ریاضی چی بخونم
فصل اول هندسه مسطحه خوشخوان رو با آشنایی با جبر فاطمی رو خوندم

بکمکید دوستان

alirezatha

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 10
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
:/
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار
خیلی سخت نگیر نهم خیلی خیلی زود هست
ولی آنالیز ترکیبی المپیاد کامپیوتر رو بخون برات خیلی خوبه(بخش قابل توجهی از سوالات مرحله اول رو تشکیل میده)

Zeinab04

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۷
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی پزشکی
خیلی سخت نگیر نهم خیلی خیلی زود هست
ولی آنالیز ترکیبی المپیاد کامپیوتر رو بخون برات خیلی خوبه(بخش قابل توجهی از سوالات مرحله اول رو تشکیل میده)
از نشر الگو؟؟

واقعا زوده از الان؟؟
من دارم بقیه رو میبینم ک الان نهم هستم با سرعت جت دارن میرن جلو...

alirezatha

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 10
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
:/
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار
منظورم از زود بودن این نیست که نخونید
منظورم اینه که سخت نگیرید شما باید 2 تا سه سال المپیاد بخونید
اگر از همین الان سفت و سخت بخونید قطعا در شرایط مهم کم میارید و یهو ول میکنید. که خیلی بر ضررتون هست
به نظر خودم تو کلاس نهم روزی یک ساعت کافیه اینطوری یه پایه ای پیدا میکنید و تو کلاس دهم یهو شروع میکنید و به راحتی تا روز ازمون میخونید و نتیجه میگرید

نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
فقط شیمی ولا غیر!!!
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی
سلام
اینجا سوالاتی از قبیل این که چی بخونم کی بخونم چجوری بخونم و ... برای المپیاد ریاضی مطرح میشه.
باشد تا رستگار شویم...

پ.ن: تاپیک های پیشین در این تاپیک ادغام می شوند :سوت

Zeinab04

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۷
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی پزشکی
سلام
یکی بیاد منو براهنماییه

30arshia

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1(دوره اول)
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1402
سلام
من می خواهم خودم را برای المپیاد اماده کنم نمی دانم از کجا بخونم یا چقدر درس بخونم و....
لطفا تجربیات خود را در این زمینه بفرماییی.

پریشون

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کاشمر
سال فارغ التحصیلی
1400
رشته دانشگاه
داروسازی
اها پس ریاضی شد ... / امیدوارم جوگیر نشده باشی قبلش فکر کرده باشی با تامل انتخاب کرده باشی که رکن اصلیش هست / با یه معلم در ارتباط باش یا با یه مدال دار / کتاب هارو درست انتخاب کن / روی مباحث که هر سال میاد یه وقت مضاعف بزار

mahta.e

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1399
دانشگاه
امیرکبیر
تلگرام
اینستاگرام
سلام
من می خواهم خودم را برای المپیاد اماده کنم نمی دانم از کجا بخونم یا چقدر درس بخونم و....
لطفا تجربیات خود را در این زمینه بفرماییی.
اطلاعاتت درسته دگ؟ من چن تا اموزشگاه و معلم میشناسم:)

MOBINA 9

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1402
سلام.میدونید چطوری برای المپیاد ریاضی مطالعهکنیم و ساعت مطالعمون چقدر باشه تا مدال طلا رو بیاریم و چطوری بین کارای مدرسه و المپیاد تعادل برقرار کنیم به طوری که به هیچ کدوم لطمه نخوره.منظورم اینه که در هر دو سطحمون خوب باشه

Strangers

کاربر فوق‌حرفه‌ای
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
علامه حلی۱
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
0000
سلام.میدونید چطوری برای المپیاد ریاضی مطالعهکنیم و ساعت مطالعمون چقدر باشه تا مدال طلا رو بیاریم و چطوری بین کارای مدرسه و المپیاد تعادل برقرار کنیم به طوری که به هیچ کدوم لطمه نخوره.منظورم اینه که در هر دو سطحمون خوب باشه
سلام خوبی؟
بستگی داره یایه چندمی و اوضاع درسی ات و به ویژه ریاضی در چه سطحیه

خب بهترین کار برای ریاضی به نظرم اینه کلاس المپیاد بری
بهتره برای شروع روی روزی چهار ساعت تمرکز داشته باشی زیر سه ساعت نیاد
منابع رو شروع کن و همش رو باهم جلو ببر تا بتونی به سطح مناسبی برسی
ساعت اولیه یه روز ات بعد از مدرسه مثلا سه تا هفت رو بزار برای المپیاد و بعد از اون رو میتونی به تایم درسی ات اختصاص بدی
هرچی بری جلو تر یکم باید تایم ریاضی ات رو بیشتر کنی
مدرسه تون معافیت برای المپیادی ها داره؟؟
اگه داره استفاده بکنی خیلی خوب میشه
حل تمرین و مسعله هم همراهش باشه که عالیهه
از همون اول یه زمانی رو به حل مسله اختصاص بدی ضرر نمیکنی

MRΣZA

کاربر حرفه‌ای
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ابهر
سال فارغ التحصیلی
1403
اول از کدوم مباحث شروع کنیم یکی یکی جلو بریم یا همه رو باهم پیش ببریم من خیلی گیج شدم همه رو باهم می خونم میشه لطفا در این مورد راهنمایی کنین؟
سلام تقریبا همه اساتید توصیه می کنن که مباحث رو با هم باید جلو برد .

Ich bin ..

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
تنگ خرس
شهر
کالیفرنیا
سال فارغ التحصیلی
1404
سلام من هشتم هستم یعنی دیگه دارم میرم نهم
سوال من اینبود که زمان خوبی رو برای شروع انتخاب کردم ؟
چه کتابایی رو باید بخونم ؟
ممنون

Ich bin ..

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
تنگ خرس
شهر
کالیفرنیا
سال فارغ التحصیلی
1404
زمانش عالیه
همینجوری شروع کن آنالیز ترکیبی الگو و خلاصه مباحث مرحله 1 و بخون ولی بعدش نرو سراغ زدن مرحله 1 های سالای قبل
مرحله 1 و که تسلط پیدا کردی برو مقدماتی مرحله2 رو بخون که ان شاء الله قبول شدی با حجم سنگینی از سرفصل مواجه نشی(البته اگه هم مواجه بشی اوکیه ولی معمولا میگن فاصله بین مرحله1 تا مرحله2 رو روی تسلط پیدا کردن و سوال حل کردن بزارین)
×نکته 1:بعد تسلط کامل برو سراغ مرحله 2 و خیلی براش وقت نزار چون حجم مطالبش حدودا یک سوم مرحله1 عه پس 1 مهمتره(خصوصا هندسه)
×نکته 2:از ماه های آخر برو سراغ سوال حل کردن و اولش به نظرم کتابای مسائل مرحله1 ثروتی خوبه
بعدش برو سالای قبل و حل کن ترجیحا 89 به بعد که تستی باشه

××پستارو منتقل کنین تاپیک تکراریه
××بزرگای سایت جغله هارو ببخشن بدون اجازه اومدن وسط:^)
سلام ممنون
میشه یه لیستی از منابع یا حداقل یه لینک تاپیک که توش درمورد اینا باشه بزارید
بازم ممنون /

زمانش عالیه
همینجوری شروع کن آنالیز ترکیبی الگو و خلاصه مباحث مرحله 1 و بخون ولی بعدش نرو سراغ زدن مرحله 1 های سالای قبل
مرحله 1 و که تسلط پیدا کردی برو مقدماتی مرحله2 رو بخون که ان شاء الله قبول شدی با حجم سنگینی از سرفصل مواجه نشی(البته اگه هم مواجه بشی اوکیه ولی معمولا میگن فاصله بین مرحله1 تا مرحله2 رو روی تسلط پیدا کردن و سوال حل کردن بزارین)
×نکته 1:بعد تسلط کامل برو سراغ مرحله 2 و خیلی براش وقت نزار چون حجم مطالبش حدودا یک سوم مرحله1 عه پس 1 مهمتره(خصوصا هندسه)
×نکته 2:از ماه های آخر برو سراغ سوال حل کردن و اولش به نظرم کتابای مسائل مرحله1 ثروتی خوبه
بعدش برو سالای قبل و حل کن ترجیحا 89 به بعد که تستی باشه

××بزرگای سایت جغله هارو ببخشن بدون اجازه اومدن وسط:^)
نظریه اعداد ؛ مریم میرزاخانی، رویا بهشتی زواره ؛ انتشارات خوشخوان
این کتاب برای شروع خوبه ؟

Void

玲音
نام مرکز سمپاد
Ohtori Academy
شهر
The Wired
سال فارغ التحصیلی
1789
سلام من هشتم هستم یعنی دیگه دارم میرم نهم
سوال من اینبود که زمان خوبی رو برای شروع انتخاب کردم ؟
چه کتابایی رو باید بخونم ؟
ممنون
زمانِ‌ش که خیلی خوبه. اما غالباً پیشنهاد می‌کنن که تا قبل از ورود به متوسطۀ دوم، دانش‌آموزان به خودشون فشار نیارن و بیشتر به درس‌های اصلی مدرسه‌شون بپردازن و در کنار اون‌ها و در صورت علاقه، کتب ابتدایی و ساده‌تر رو مطالعه کنند؛ برای مثال مجموعه کتاب‌های آشنایی انتشارات فاطمی.
یکی از دختر دایی هام امسال میره هشتم میخواد المپیاد ریاضی ثبت‌نام کنه منابع خوب چی سراغ دارین؟
«المپیاد ریاضی» برای دانش‌آموزان پایۀ دهم و یازدهم برگزار می‌شه و تا جایی که می‌دونم، آزمون‌هایی که برای متوسطه اول هست همگی متفرقه و زیر نظر موسسه‌هایی غیر از باشگاه دانش‌پژوهان‌ه. برای مثال، آزمون IMC رو خانۀ ریاضی تهران برگزار می‌کنه که ربطی به المپیاد ریاضی [IMO در مرحلۀ جهانی] نداره.
سلام ممنون
میشه یه لیستی از منابع یا حداقل یه لینک تاپیک که توش درمورد اینا باشه بزارید
بازم ممنون /
به این تاپیک مراجعه کنید. [هر چند شخصاً پیشنهاد می‌کنم فعلاً خیلی درگیر جزئیات نشین و اگر هم واقعاً قصد شرکت دارین، به صورت تفریحی بخونید]
نظریه اعداد ؛ مریم میرزاخانی، رویا بهشتی زواره ؛ انتشارات خوشخوان
این کتاب برای شروع خوبه ؟
خیر. غالباً این کتاب رو برای مرحلۀ دوم می‌خونن و نسبتاً دشواره.

Ich bin ..

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
تنگ خرس
شهر
کالیفرنیا
سال فارغ التحصیلی
1404
زمانِ‌ش که خیلی خوبه. اما غالباً پیشنهاد می‌کنن که تا قبل از ورود به متوسطۀ دوم، دانش‌آموزان به خودشون فشار نیارن و بیشتر به درس‌های اصلی مدرسه‌شون بپردازن و در کنار اون‌ها و در صورت علاقه، کتب ابتدایی و ساده‌تر رو مطالعه کنند؛ برای مثال مجموعه کتاب‌های آشنایی انتشارات فاطمی.

«المپیاد ریاضی» برای دانش‌آموزان پایۀ دهم و یازدهم برگزار می‌شه و تا جایی که می‌دونم، آزمون‌هایی که برای متوسطه اول هست همگی متفرقه و زیر نظر موسسه‌هایی غیر از باشگاه دانش‌پژوهان‌ه. برای مثال، آزمون IMC رو خانۀ ریاضی تهران برگزار می‌کنه که ربطی به المپیاد ریاضی [IMO در مرحلۀ جهانی] نداره.

به این تاپیک مراجعه کنید. [هر چند شخصاً پیشنهاد می‌کنم فعلاً خیلی درگیر جزئیات نشین و اگر هم واقعاً قصد شرکت دارین، به صورت تفریحی بخونید]

یه سوال داشتم : مثلا وقتی من کتاب اشنایی با نظریه اعداد رو خریدم کتاب 250 سوال رو هم بخرم ؟
ممنون ازت خیلی راهنمایی کردی
یک دنیا ممنون

• لایک
امتیازات: Void

Void

玲音
نام مرکز سمپاد
Ohtori Academy
شهر
The Wired
سال فارغ التحصیلی
1789
ببخشید بلد نیستم تاپیک رو منتقل کنم
یه سوال داشتم : مثلا وقتی من کتاب اشنایی با نظریه اعداد رو خریدم کتاب 250 سوال رو هم بخرم ؟
ممنون ازت خیلی راهنمایی کردی
یک دنیا ممنون
خواهش می‌کنم.
در مورد کتاب 250 سوال هم به خودتون بستگی داره. پیشنهادم اینه که خود کتاب آشنایی رو بخونید و فعلاً برای مطالعۀ کلیِ مفاهیم وقت بذارین بیشتر تا حل مسئله. هرچند خود اون کتاب آشنایی هم مثال و مسئله داره.

Ich bin ..

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
تنگ خرس
شهر
کالیفرنیا
سال فارغ التحصیلی
1404
خواهش می‌کنم.
در مورد کتاب 250 سوال هم به خودتون بستگی داره. پیشنهادم اینه که خود کتاب آشنایی رو بخونید و فعلاً برای مطالعۀ کلیِ مفاهیم وقت بذارین بیشتر تا حل مسئله. هرچند خود اون کتاب آشنایی هم مثال و مسئله داره.
یک دنیا ممنون
امیدوارم همیشه موفق باشین و بدرخشین

خواهش می‌کنم.
ببخشید خیلی سوال می کنم
کتاب الفبای جبر در المپیاد بهتره یا اشنایی با جبر فاطمی ?

میشه یگید کتاب های نردبان صفا چطوره ?

• لایک
امتیازات: Void
بالا