• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

حجاب خوب یا بد؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.
  • شروع کننده موضوع
  • مدیر

mastermind81

... loading
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
شهید رجایی
شهر
اسلامشهر
سال فارغ التحصیلی
1400
تاثیرات حجاب چیست؟
آیا بی حجابی با حجاب یکسان است ؟
بی حجابی جامعه را به چه سمتی سوق میدهد؟و پایان آن کجاست؟
آیا بی حجابی یک نوع آزادی است؟
در طول تاریخ بشر پوشش همواره نماد تمدن بوده است حال چه شده که بعضی، برهنگی را نوعی آزادی مینامند؟

نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب:)
شهر
تهر
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
روان شناسی
وقتی از حجاب حرف میزنیم یه چیزی مابین محدوده ی پوششی که اسلام تعیین کرده و عرف نوع پوشش تو جامعه تو ذهنمون نقش می بنده . در حالیکه حتی حدود پوشش زنان و دختران مسلمان توی جوامع دیگه ، کشورای دیگه با عرف ایران فرق میکنه و اینجا شاید دختری با موی پوشیده و بلوز و شلوار بر هم زننده ی عفت عمومی(!) دونسته بشه از سوی بعضیا /شما ! در حالیکه عرف حجاب تو بعضی کشورا به این شکله و احتمالا فلسفه ی مشابه عقاید شما و حتی شاید خود عقاید شما رو در این باره داشته باشن.
مرز حجاب و بی حجابی از منظر شما چیه؟
تاثیرات حجاب چیست؟
در طول تاریخ بشر پوشش همواره نماد تمدن بوده است حال چه شده که بعضی، برهنگی را نوعی آزادی مینامند؟

آخرین ویرایش:
  • شروع کننده موضوع
  • مدیر

mastermind81

... loading
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
شهید رجایی
شهر
اسلامشهر
سال فارغ التحصیلی
1400
حجاب نوعی پوشش است که بتواند علاوه بر پوشاندن مو ها بدن را به خوبی بپوشاند به طوری که اجازه ی چشم چرانی و هوس رانی به دیگران ندهد
تنگ نباشد
پارازیت:(در ضمن برخلاف تصور عمومی حجاب فقط چادر نیست
بلکه چادر حجاب نسبتا مناسبی است )

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام
تاثیرات حجاب چیست؟
در طول تاریخ بشر پوشش همواره نماد تمدن بوده است؟

People wear clothes for many reasons, primarily for protection and decoration. While it may seem that protection from the elements is the main function of clothing, the concept of decorating the body is an ancient practice, going back to the days of the Neanderthal who disappeared 30,000 years ago.

Garments have been worn for thousands of years as gender identification, to promote sexual attractiveness, to display status, age, occupation, religion, group membership, and political affiliation, for ceremonial occasions, and for personal expression. Primitive cultures of the modern world who live in clothing optional societies adorn themselves with scarring, tattoos, body paint, amulets, and headgear.

منبع
اینجا هم تاریخ کامل پیدایش لباس و چرایی اون رو بررسی کرده.
اولا که لباس بیشتر برای محافظت از سرما و گرما و... یا برای زینت بخشیدن بوده. و نه برای مخفی کردن جاذبه های جنسی !

نکته ای که من دیدم و واسم عجیب بود این بود که گویا لباس برای promote جاذبه‌های جنسی بوده (دومین پارتی که بلد کردم) O_o

حالا راجع به باقی حرف هاتون، حجاب یک نماد دینیه حتی برای کنیزها حجاب واجب نیست و این افراد نباید در نماز پوشش برای سر داشته باشند منبع1 منبع2

حالا اگر بی حجابی موجب به قهقرا رفتن جوامع میشده چرا باید قوانین کنیزان با زنان آزاده متفاوت میبوده!؟

پهلوی

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1399
بلکه چادر حجاب نسبتا مناسبی است
حضرت عالی می‌فرمایید اگر مردان مومن و مسلمانان واقعی همسران خویش را در گونی کرده و بر دوش خود حمل کنند تا چشم احدی بر آنان نیفتاده و کسی از راه مشاهده ی دست و صورت آنان تحریک نگردد میتوان گفت در جامعه، حجاب به شکل صحیح صورت می‌گیرد؟

• شروع کننده موضوع
  • مدیر

mastermind81

... loading
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
شهید رجایی
شهر
اسلامشهر
سال فارغ التحصیلی
1400

منبع
اولا که لباس بیشتر برای محافظت از سرما و گرما و... یا برای زینت بخشیدن بوده. و نه برای مخفی کردن جاذبه های جنسی !

نکته ای که من دیدم و واسم عجیب بود این بود که گویا لباس برای promote جاذبه‌های جنسی بوده (دومین پارتی که بلد کردم) O_o

حالا راجع به باقی حرف هاتون، حجاب یک نماد دینیه حتی برای کنیزها حجاب واجب نیست و این افراد نباید در نماز پوشش برای سر داشته باشند منبع1 منبع2

حالا اگر بی حجابی موجب به قهقرا رفتن جوامع میشده چرا باید قوانین کنیزان با زنان آزاده متفاوت میبوده!؟
بله نماد تمدن بوده است
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Cradle_of_civilization
بله حرف شما کاملا درسته پوشش برای محافظت از بدن و حتی گاهی اوقات برای boldکردن جاذبه های جنسی بوده
ولی پوشش نماد تمدن هم هست
لینکی که گذاشتم ماله سایت ویکی پدیا است

• شروع کننده موضوع
  • مدیر

mastermind81

... loading
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
شهید رجایی
شهر
اسلامشهر
سال فارغ التحصیلی
1400
حضرت عالی می‌فرمایید اگر مردان مومن و مسلمانان واقعی همسران خویش را در گونی کرده و بر دوش خود حمل کنند تا چشم احدی بر آنان نیفتاده و کسی از راه مشاهده ی دست و صورت آنان تحریک نگردد میتوان گفت در جامعه، حجاب به شکل صحیح صورت می‌گیرد؟
خانم پهلوی
شما حتی جمله ی من رو کامل نخواندی!!!!!
این که شما چادر رو گونی میدونید... هیچی
توی همون جمله نوشتم حجاب صرفا چادر نیست.

پهلوی

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1399
خانم پهلوی
شما حتی جمله ی من رو کامل نخواندی!!!!!
این که شما چادر رو گونی میدونید... هیچی
توی همون جمله نوشتم حجاب صرفا چادر نیست.
اولا که بنده خانم نیستم
دوما که چون جمله رو کامل خوندم اون سوالو پرسیدم
سوما که هرگز چادر رو گونی نمیدونم (یه کم درکتون از جملات ضعیفه)
چهارما که پرسیدم اگه حجاب با چادر کامل نمیشه بفرمایید بانوی مسلمان دیگه چیکار باید بکنه تا حجاب کامل داشته باشه
ضمن اینکه بار معنایی جملتون در پست دوم یه مقدار تغییر کرد، حرفتونو از اول روشن بزنید

• شروع کننده موضوع
  • مدیر

mastermind81

... loading
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
شهید رجایی
شهر
اسلامشهر
سال فارغ التحصیلی
1400
اولا که بنده خانم نیستم
دوما که چون جمله رو کامل خوندم اون سوالو پرسیدم
سوما که هرگز چادر رو گونی نمیدونم (یه کم درکتون از جملات ضعیفه)
چهارما که پرسیدم اگه حجاب با چادر کامل نمیشه بفرمایید بانوی مسلمان دیگه چیکار باید بکنه تا حجاب کامل داشته باشه
ضمن اینکه بار معنایی جملتون در پست دوم یه مقدار تغییر کرد، حرفتونو از اول روشن بزنید
واقعا واضح نیست؟
منظورم این بود یک بانوی مسلمان میتواند با مانتو هم حجاب خود را حفظ کند

Gadfly

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
‌فرزانگان
شهر
13
سال فارغ التحصیلی
13
حجاب نوعی پوشش است که بتواند علاوه بر پوشاندن مو ها بدن را به خوبی بپوشاند به طوری که اجازه ی چشم چرانی و هوس رانی به دیگران ندهد
تنگ نباشد
پارازیت:(در ضمن برخلاف تصور عمومی حجاب فقط چادر نیست
بلکه چادر حجاب نسبتا مناسبی است )
چادر مناسبه؟ خب چادر ببند. به ما چیکار داری؟:|
نسبتا مناسب؟ پس حجاب کامل از نظرتون چیه؟:-?:|

آخرین ویرایش:

پهلوی

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1399
واقعا واضح نیست؟
منظورم این بود یک بانوی مسلمان میتواند با مانتو هم حجاب خود را حفظ کند
دقیقا واسه همین گفتم جملاتتونو واضح بیان کنید
معنی اولین پستتون اینه که چادر کامل نیست
دومی میگه حجاب فقط به چادر نیست (دو معنی داره، هم میتونه کامل نباشه هم میتونه زیاد باشه)
سومی میگه حجاب صرفا به چادر نیست
در یک جمله راحت حرفتونو بیان کنید

مانتو هم قطعا باید از نظر شما مانتوهای پارچه‌ای اپول‌دار دهه شصت باشه تا خدای نکرده فرو رفتگی و برآمدگی ای مشخص نشه که ما تحریک شیم :|

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام
بله نماد تمدن بوده است
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Cradle_of_civilization
بله حرف شما کاملا درسته پوشش برای محافظت از بدن و حتی گاهی اوقات برای boldکردن جاذبه های جنسی بوده
ولی پوشش نماد تمدن هم هست
لینکی که گذاشتم ماله سایت ویکی پدیا است
ببخشید میشه همون قسمتی که نوشته حجاب نمادی از تمدن هست رو بگید کجاست؟ یا همون پارت رو کپی کنید اینجا چون متن طولانیه.

امیرحسین

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق
نمی‌دونم دقیقاً منظور ایشون از نسبتاً مناسب چی بوده.
ولی از دیدگاه خودم مناسب بودن به معنی کامل بودن حجاب نیست که اینقدر بخواهید بهش جبهه بگیرید.
مناسب بودن می‌شه خیلی جهات دیگه‌ای هم داشته باشه. مثل تناسب با فصل گرما یا اینکه زیبایی و آراستگی که فرد دلش بخواد رو داشته باشه.
در واقع برای یه خانوم مسلمان که دوست نداره همیشه یه شکل پوشش یک رنگ و یک شکل داشته باشه احتمالاً مناسب نیست. و در نقطه مقابلش برای یه فرد دیگه می‌تونه مناسب باشه.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سراب
سال فارغ التحصیلی
1400
رشته دانشگاه
پزشکی
انصافا دیگ پسرا چه کاری ب حجاب ما دارن آخه؟O_o

اگه قضیه ،قضیه ی تحریک شدن و فلانه پس به داداش های گلمون یه توصیه کنم....

حق ندارین از این به بعد بدون چادر و روبند پاتون رو بزارین بیرون....=))

والا دا طوری بحث می کنین ک آدم ....

آدنوزین :)

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ١
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
داروسازی
ما تو اين دنيا قرار نيست سعي كنيم با بحث كردن و... عقايد و باور هاي همديگر رو تغيير بديم، بايد به اون حد از تعالي برسيم كه بتونيم با هر نوع پوشش و دين و فرهنگ كنار هم زندگي كنيم!
بي حجابي(اون حجابي كه در دين اسلام تعريف شده) با برهنگي خيلي فرق داره!
با حجاب بودن و بي حجاب بودن دو تا انتخاب هست كه از نظر هر كسي متفاوتن و نميشه اونا رو در دو كفه ي ترازو قرار بديم و مقايسشون كنيم و بخوايم بگيم كه فرد با حجاب طبقه ي بالاتري داره يا فردي كه به حجاب اعتقاد نداره! چون همونطور كه گفتم اين مسئله انتخاب افراد هستش...
تاثير خاصي هم در حجاب نميبينم، جامعه ي الان ما هم خالي از اون چيزايي كه شما تاثيرات حجاب ميدونيدشون نيست!

نام مرکز سمپاد
چهارراه لشگر
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
ما تو اين دنيا قرار نيست سعي كنيم با بحث كردن و... عقايد و باور هاي همديگر رو تغيير بديم، بايد به اون حد از تعالي برسيم كه بتونيم با هر نوع پوشش و دين و فرهنگ كنار هم زندگي كنيم!
کللِ پایه و اساس زندگی رو بردی زیر سوالا :))
اولش که اینو دیدم "ما تو اين دنيا قرار نيست سعي كنيم با بحث كردن و... عقايد و باور هاي همديگر رو تغيير بديم"
گفتم به به یکی داره حرفای خوب خوب میزنه ، میخواد بگه بیاید به جای اینکه سعی کنیم همدیگه رو تغییر بدیم و هر کی بخواد بگه حرفش درسته بیایم منطقی بحث کنیم و هر کی اونجاهایی که اشتباه میکنه کوتاه بیاد!
بعد که ادامه دادی نابودش کردی : ))
یعنی چی نمیشه مقایسشون کرد ؟ نمیشه بینشون انتخاب کرد؟ بالاخره حقیقت و کار درست یکی عه ...
هر چند هر کس از یه زاویه ای داره بهش نگاه میکنه ولی خب دلیل نمیشه حقیقت رو بخوای انکار کنی ، ثابت و تغییر ناپذیره.
و هر کس باید برای رسیدن به حقیقتِ واحد توی هر موضوعی (حالا هر چی که هست) تلاش کنه

امیرحسین

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق

منبع

در خصوص جاذبه‌های جنسی نظرم اینه که لینکی شما دادی علل پوشش رو می‌گفت و خب گاهی می‌تونه نوعی پوشش انتخاب بشه که جاذبه‌های جنسی بیشتری به چشم بیاد :D
در خصوص بخش دوم صحبتتون خب موافقم حجاب نشان‌دهنده تفکر یه شخص مسلمان و دینشه. ولی در خصوص مراجعی که برای اون روایت‌ها ارائه دادین یکی از منبع‌ها که مربوط به سایت پاسخگو بود من موفق نشدم که وارد سایت بشم (با فیلتر شکن و بدون فیلتر شکن)
و منبع دوم که رو هم که کامل خوندم خود اون سایت نگفته بود که نباید در نماز پوشش برای سر داشته باشند بلکه گفته که می‌تونند حجاب نداشته باشند و این با اجبار به نداشتن فرق داره.
در کل خود منبع هم می‌گه به این روایت‌ها اعتمادی نیست که شیعه کنیزان رو مجبور می‌کرده حجاب نداشته باشند و طبیعتاً این‌ها هم قرار نیست سرلوحه زندگی مسلمان‌های امروزی باشه.
در حد قوانین قرآن چند آیه هست که محدوده حجاب رو برای مسلمان‌ها مشخص کرده.
ممنونم بابت لینک و برام جالب شد بدونم فارغ از کنیزان و زنان مسلمان زمان قدیم اگه یکی زن خارجی میومده تو کشور مسلمان باز هم ملزم به رعایت حفظ پوشش سرش بوده یا نه. اگه لینکی پیدا کردید لطفاً توی تاپیکی که به حجاب اجباری ارتباط داشته باشه اشتراکش بذارید. چون این تاپیک بنظرم خیلی شبیه تاپیک حجاب را می‌خواهم چون/ نمی‌خواهم چون... هستش و اونجا هرکسی که دوست داره یا بدش میاد می‌تونه دلیلش رو بگه.

@hossein9021 اگه صلاح دونست این تاپیک رو قفل یا ادغام یا ادامه بده :D

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام
در خصوص جاذبه‌های جنسی نظرم اینه که لینکی شما دادی علل پوشش رو می‌گفت و خب گاهی می‌تونه نوعی پوشش انتخاب بشه که جاذبه‌های جنسی بیشتری به چشم بیاد :D
در خصوص بخش دوم صحبتتون خب موافقم حجاب نشان‌دهنده تفکر یه شخص مسلمان و دینشه. ولی در خصوص مراجعی که برای اون روایت‌ها ارائه دادین یکی از منبع‌ها که مربوط به سایت پاسخگو بود من موفق نشدم که وارد سایت بشم (با فیلتر شکن و بدون فیلتر شکن)
و منبع دوم که رو هم که کامل خوندم خود اون سایت نگفته بود که نباید در نماز پوشش برای سر داشته باشند بلکه گفته که می‌تونند حجاب نداشته باشند و این با اجبار به نداشتن فرق داره.
در کل خود منبع هم می‌گه به این روایت‌ها اعتمادی نیست که شیعه کنیزان رو مجبور می‌کرده حجاب نداشته باشند و طبیعتاً این‌ها هم قرار نیست سرلوحه زندگی مسلمان‌های امروزی باشه.
در حد قوانین قرآن چند آیه هست که محدوده حجاب رو برای مسلمان‌ها مشخص کرده.
ممنونم بابت لینک و برام جالب شد بدونم فارغ از کنیزان و زنان مسلمان زمان قدیم اگه یکی زن خارجی میومده تو کشور مسلمان باز هم ملزم به رعایت حفظ پوشش سرش بوده یا نه. اگه لینکی پیدا کردید لطفاً توی تاپیکی که به حجاب اجباری ارتباط داشته باشه اشتراکش بذارید. چون این تاپیک بنظرم خیلی شبیه تاپیک حجاب را می‌خواهم چون/ نمی‌خواهم چون... هستش و اونجا هرکسی که دوست داره یا بدش میاد می‌تونه دلیلش رو بگه.

@hossein9021 اگه صلاح دونست این تاپیک رو قفل یا ادغام یا ادامه بده :D

اونجا دلایل احتمالی گرایش به لباس پوشیدن رو بررسی کرده بود و نه نوع خاصی از لباس لزوماً.
و فکر کنم قبلا گفتم که در زمان پیامبر حجاب اجباری نبوده نه تنها برای کنیز ها بلکه برای ادیان مختلف منبع
راجع به روایت ها هم من حقیقتا نمیدونم چطور باید یک روایت صحیح رو از یک روایت غلط تشخیص داد و چطور میشه اصلا مطمئن بود از این تشخیص!
فارغ از بحث نماز حجاب برای کنیزان انتخابی بوده و باز هم با نتیجه ای که گرفتم فکر نمیکنم منافاتی داشته باشه (داره؟)

آدنوزین :)

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ١
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
داروسازی
کللِ پایه و اساس زندگی رو بردی زیر سوالا :))
اولش که اینو دیدم "ما تو اين دنيا قرار نيست سعي كنيم با بحث كردن و... عقايد و باور هاي همديگر رو تغيير بديم"
گفتم به به یکی داره حرفای خوب خوب میزنه ، میخواد بگه بیاید به جای اینکه سعی کنیم همدیگه رو تغییر بدیم و هر کی بخواد بگه حرفش درسته بیایم منطقی بحث کنیم و هر کی اونجاهایی که اشتباه میکنه کوتاه بیاد!
بعد که ادامه دادی نابودش کردی : ))
یعنی چی نمیشه مقایسشون کرد ؟ نمیشه بینشون انتخاب کرد؟ بالاخره حقیقت و کار درست یکی عه ...
هر چند هر کس از یه زاویه ای داره بهش نگاه میکنه ولی خب دلیل نمیشه حقیقت رو بخوای انکار کنی ، ثابت و تغییر ناپذیره.
و هر کس باید برای رسیدن به حقیقتِ واحد توی هر موضوعی (حالا هر چی که هست) تلاش کنه
منظور من اين بود كه هركس عقيده اي داره و عقايد همه محترمه و اصلا درست نيست كه باهم مقايسه بشن!
من سعي نكردم چيزي رو به كسي تحميل كنم اما كسي كه ميگه فلان چيز بهتره داره ميگه چون از نظر من بهتره توهم بايد همينجور باشي!
و اينكه من اصلا منظورم اين نبود كه بيايد بحث كنيم و يكيشو انتخاب كنيم:) گفتم بيايد باهم كنار بيايم:)
حالا اگه منظورمو بد برداشت كردي ديگه تقصير من نيست!
اون جمله ي اولت كه گفتي كل پايه و اساس و... هم به نظرم قشنگ نبود، يه حالت تمسخر طوري داشت:)

امیرحسین

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق
اونجا دلایل احتمالی گرایش به لباس پوشیدن رو بررسی کرده بود و نه نوع خاصی از لباس لزوماً.
و فکر کنم قبلا گفتم که در زمان پیامبر حجاب اجباری نبوده نه تنها برای کنیز ها بلکه برای ادیان مختلف منبع
راجع به روایت ها هم من حقیقتا نمیدونم چطور باید یک روایت صحیح رو از یک روایت غلط تشخیص داد و چطور میشه اصلا مطمئن بود از این تشخیص!
فارغ از بحث نماز حجاب برای کنیزان انتخابی بوده و باز هم با نتیجه ای که گرفتم فکر نمیکنم منافاتی داشته باشه (داره؟)
تیتر مطلب همینی هست که شما می‌فرمایی. ولی خب مثلاً for ceremonial occasions هم که نوشته نوع خاصی از لباس رو مد نظرشه اینطور نیست؟
در خصوص تشخیص روایت هم بنظرم اصلاً بهشون استناد نکنیم خیلی بهتره مگه اینکه خیلی خیلی معتبر باشند. (من یه استاد توی زمان کارشناسی داشتم رشته‌اش حدیث شناسی بود حالا یه شخص می‌ره چند سال وقتش می‌ذاره که حدیث درست از غلط رو تشخیص بده. پس اصلاً این روایت استناد نشند از نظر من بهتره.)
من اون خطی که قرمز کردم گفتم برداشت اشتباه از متن بوده ولی در خصوص نتیجه‌ای که گرفتین اگه منظور این قسمته.
((حالا اگر بی حجابی موجب به قهقرا رفتن جوامع میشده چرا باید قوانین کنیزان با زنان آزاده متفاوت میبوده!؟حالا اگر بی حجابی موجب به قهقرا رفتن جوامع میشده چرا باید قوانین کنیزان با زنان آزاده متفاوت میبوده!؟))
خب من که اصلاْ طرفدار حجاب اجباری نیستم که :))
گفتم این تاپیک هم موضوعش حجاب اجباری نیست و کلاً تاپیک تکراری هست. چون عنوانش اینه حجاب خوب یا بد و کلاً حجاب اجباری تفاوت داره. و نظرم رو گفتم بیشتر شبیه کدوم تاپیکه.
و همینطور استقبال کردم جای دیگه بررسی شه که در زمان قدیم حجاب برای بقیه ادین اجباری بوده یا نه. لینکی هم که فرستادی مطالعه می‌کنم حتماً و ممنونم.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا