• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشاوره انتخاب رشته دانشگاه -گروه ریاضی

maryammovahedzadeh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
97
دانشگاه
یزد
رشته دانشگاه
مهندسی معماری
اینستاگرام
معماری شهرهایی مث شیراز و یزد و کاشان... یا مهندسی های صنعتی اصفهان و خود دانشگاه اصفهان؟؟؟؟؟؟

نارنجی

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرز۱
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
صنعتی اصفهان
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

reza__sh

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 3
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
تهران؟
رشته دانشگاه
برق
دانشگاه رازی کرمنشاه یا صنعتی کرمانشاه یا خرم آباد؟!
رشته برق:-?

A M I N

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
BHT
شهر
LNG
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
SBU
رشته دانشگاه
ARC
مهندسی ایمنی و مهندسی انرژی که تو دفترچه اومدن چی هستن کلا؟

Zari78

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

Swallow

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
tbrz
سال فارغ التحصیلی
97
معماری دانشگاه تهران با معماری هنر تهران فرق داره دیگه؟

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل
  • #1,147

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
نام مرکز سمپاد
hnschS
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1397
رشته دانشگاه
fum mechanical engineering
من کنکور روز خوبی برام نبود ، الان یه چند تا تاپیک در مورد هوا فضا دیدم ، میگفتن زیاد با مکانیک فرق نداره ، به نظرتون ارزش داره برم هوا فضای شریف ؟ به جای مکانیک فردوسی :-/ علاقم به مدلسازیه بیشتر و اینکه مبانی فیزیکی داشته باشه که این دو تا تو مکانیک و هوا فضا اینطور که شنیدم هست ، ولی خب هوا فضا یکم هواییه کاراش
یکم از بچه های هوا فضای شریف توضیح بدن در مورد رشتشون و جو دانشگاه کارای تحقیقاتیشون ، ینی میتونم به خاطر خرابکاریم همون چیزای مکانیکو رو هوا بهشون برسم ؟

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل
  • #1,149

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

mystic

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهيد اژه اي ٢
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1397
سلام دوستان
كسي اطلاعي درباره ي انتخاب رشته ي مجازي سنجش داره؟
چيزايي كه اعلام كرد كاملا با كارنامه هاي سال هاي قبل و نرم افزار انتخاب رشته ي قلم چي تناقض داره
مثلا براي رتبه ي ٥٧٠٠ منطقه ١ رياضي از اصفهان شانس قبولي در فيزيك دانشگاه صنعتي اصفهان رو نوشت خيلي كم در حالي كه هر سال بين ٦٠٠٠-٧٠٠٠ هم قبول شدن تازه امسال به خاطر ادغام و شرايطي كه پيش اومد ٥٧٠٠ شده ٩٩٠٠ كشور در حالي كه سالاي قبل ٥٧٠٠ منطقه ١١٠٠٠ كشور بود
يا مثلا مهندسي عمران دانشگاه اصفهان كه ناحيه اي هست رو زده بود خيلي كم ولي قلم چي تو قسمت كف قابل قبول (يعني احتمال خيلي زياد) گذاشته بودش من با مشاور هم كه حرف زدم گفت فيزيك صنعتي اصفهان رو حتما مياري مهندسي عمران و علوم كامپيوتر اصفهان رو هم به احتمال زياد مياري. لطفا راهنمايي كنيد كه بدجوري فكرم مشغولشه
مرسي

Mahdich

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی 3
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
من کنکور روز خوبی برام نبود ، الان یه چند تا تاپیک در مورد هوا فضا دیدم ، میگفتن زیاد با مکانیک فرق نداره ، به نظرتون ارزش داره برم هوا فضای شریف ؟ به جای مکانیک فردوسی :-/ علاقم به مدلسازیه بیشتر و اینکه مبانی فیزیکی داشته باشه که این دو تا تو مکانیک و هوا فضا اینطور که شنیدم هست ، ولی خب هوا فضا یکم هواییه کاراش
یکم از بچه های هوا فضای شریف توضیح بدن در مورد رشتشون و جو دانشگاه کارای تحقیقاتیشون ، ینی میتونم به خاطر خرابکاریم همون چیزای مکانیکو رو هوا بهشون برسم ؟
هوافضا فقط یه بدی داره اونم این که احتمال اپلای توش خیلی کمه. حتی مکانیک رو بخوای تو زمینه هایی مثل کار تو زمینه هواپیما و پهپاد اپلای کنی، تو همون مرحله کلیرنس ویزا ریجکت میشی:)
من با یکی از بچه های مکانیک دانشگاهمون صحبت میکردم تو یه پروژه ای که پهپاد ساخت بودن برای یک نهاد نظامی شرکت داشت. ولی با وجود کلی زحمت، میگفت مشکل ساز میشه و نمیتونم بیارمش تو رزومم.
اگه نمیخوای اپلای کنی و برات مهم نیست، همون هوافضا تو شریف میتونه خوب باشه. ولی خب مکانیک هم فرقش اینه که دستت خیلی بازتره. از ساخت و تولید تا سیالات و بیومکانیک میتونی بری.

نام مرکز سمپاد
hnschS
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1397
رشته دانشگاه
هوافضا فقط یه بدی داره اونم این که احتمال اپلای توش خیلی کمه. حتی مکانیک رو بخوای تو زمینه هایی مثل کار تو زمینه هواپیما و پهپاد اپلای کنی، تو همون مرحله کلیرنس ویزا ریجکت میشی:)
من با یکی از بچه های مکانیک دانشگاهمون صحبت میکردم تو یه پروژه ای که پهپاد ساخت بودن برای یک نهاد نظامی شرکت داشت. ولی با وجود کلی زحمت، میگفت مشکل ساز میشه و نمیتونم بیارمش تو رزومم.
اگه نمیخوای اپلای کنی و برات مهم نیست، همون هوافضا تو شریف میتونه خوب باشه. ولی خب مکانیک هم فرقش اینه که دستت خیلی بازتره. از ساخت و تولید تا سیالات و بیومکانیک میتونی بری.
اگه امکان اپلی نیست پس چرا میگن تو ایران اینده نداره ولی اونور خوبه ؟
خیلی بد میشه اینطوری بدون اپلی که ارزش نداره

Mahdich

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی 3
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
اونور خوبه به شرطی که بذارن برید. تا جایی که من میدونم نمیذارن صنایع حساس رو کسی ویزا بگیره و بره. شاید کشورهای دیگه بدن. با یه دانشجوی سال آخر هوافضای شریف یا تهران صحبت کنید.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
TEH
سال فارغ التحصیلی
000
اگه امکان اپلی نیست پس چرا میگن تو ایران اینده نداره ولی اونور خوبه ؟
خیلی بد میشه اینطوری بدون اپلی که ارزش نداره
یه چیز بگم اینه که هوافضای شریف تا 200 300 گرف و خوب با همچین رتبه ای میشع مکانیک تهران یا امیرکبیر اورد :-"
بعد یه چیزی که تو همایش به ما خیلی تاکید میکرد اینه که رشته های مادر بریم بخونیم :) و خوب هوافضا بخشی از مکانیکه پس بهترع همون مکانیک خوند اینااا ...چون یه چیز کلی ادم یاد بگیرع بعد بره تو جز دیدش بازترع و اینا :-"

نام مرکز سمپاد
hnschS
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1397
رشته دانشگاه
یه چیز بگم اینه که هوافضای شریف تا 200 300 گرف و خوب با همچین رتبه ای میشع مکانیک تهران یا امیرکبیر اورد :-"
بعد یه چیزی که تو همایش به ما خیلی تاکید میکرد اینه که رشته های مادر بریم بخونیم :) و خوب هوافضا بخشی از مکانیکه پس بهترع همون مکانیک خوند اینااا ...چون یه چیز کلی ادم یاد بگیرع بعد بره تو جز دیدش بازترع و اینا :-"
هوا فضای شریف تو منطقه یک تا حدود 800 پارسال گرفته ، الان مکانیک هم یه جوریه وضعش که اگه شریف و تهران نتونم برم همون فردوسی بهتره
کسی از اپلای اطلاعات بهتری داره بگه ، چون واقعا علاقه مند شدم به این رشته ، از مکانیک بهتره اگه بشه اپلی کرد ، منظورتون اینه چون مامولا کار های تحقیقاتیش وابسته به سپاه و ارتشه و محرمانس تو رزومه نمیاد و اپلی سخت میشه؟
یه جا دیگه یکی نوشته بود واسه ارشد بورسیه میشن اون چجوریه ؟

• لایک
امتیازات: MFA
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
TEH
سال فارغ التحصیلی
000
هوا فضای شریف تو منطقه یک تا حدود 800 پارسال گرفته ، الان مکانیک هم یه جوریه وضعش که اگه شریف و تهران نتونم برم همون فردوسی بهتره
کسی از اپلای اطلاعات بهتری داره بگه ، چون واقعا علاقه مند شدم به این رشته ، از مکانیک بهتره اگه بشه اپلی کرد ، منظورتون اینه چون مامولا کار های تحقیقاتیش وابسته به سپاه و ارتشه و محرمانس تو رزومه نمیاد و اپلی سخت میشه؟
نگا استاد دانشگاه شریف وقتی ازش پرسیدیم گف تو یک کلام نه ...نمیشع :-"

alihhh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
96

اپلای آمریکا و کاناد نمیشه
اما دانشگاهای خوب اروپا میشه. مثلا دیدم از شریف رفتن ای پی اف ال سوییس که یکی از بهترینای دنیاس
بازارکارشم تو ایران بد نیس اونقدرا. دکتر دهقانی استاد شریف صحبت میکردم میگفت این دانشجوهایی که به شما میگن بازارکار نداره، اگه کار داستن نمیومدن با شما صحبت کنن (:
میگفت من دانشجوهای ترم 4 خودم رو هم حتی می برم سر کار اگه درسخون و تلاشگر باشن ماهی بالای 1 تومنم حقوق میدم. میگفت من خودم اگه بخوام بالای صد ملیون تو ماه میتونم درامد داشته باشم
تاکید داشت تو شریف اگر اهلش باشی و با استاید کانکت بشی اوکیه

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل
  • #1,159

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
سلام
بچه های پردیس خودگردان امیرکبیر کلی رشته داره. مهندسی کامپیوترش رو من توصیه می کنم. اگر پولشو دارید واقعا ارزش داره پردیس امیرکبیر بخونید تا اینکه برید خواجه نصیر یا علم و صنعت.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
TEH
سال فارغ التحصیلی
000
سلام
بچه های پردیس خودگردان امیرکبیر کلی رشته داره. مهندسی کامپیوترش رو من توصیه می کنم. اگر پولشو دارید واقعا ارزش داره پردیس امیرکبیر بخونید تا اینکه برید خواجه نصیر یا علم و صنعت.
مدرکشون مگع فرق ندارع؟

بالا