• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

تجربیات ورزشی‌تون

Gadfly

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
‌فرزانگان
شهر
13
سال فارغ التحصیلی
13
آقا می خواین تکواندو کار کنین اولا باید علاقه داشته باشین دوما پیش یه استاد خوب برین و تکواندو رو ادامه بدین (حداقل تا کمرسیاه دان یک)

SAREH AKBARI

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
۳
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400
قبل از ورزش کردن حداقل ۲۰دقیقه رو گرم کنین
توی هر ورزشی گرم کردن عملکردتون رو بهتر میکنه؛ اگرم عین ادم گرم نکنین مطمئن باشین تا یه هفته حداقل بدن درد دارین

هیچ وقتم جوگیر نشین لطفا؛ اینو حتما جدی بگیرین://

اگرم میخواین استرستون برای مسابقه‌ها کم بشه تا جایی که میتونین توی مسابقه‌های بی اهمیت و دوستانه شرکت کنید خیلی تاثیر داره:)

SHAMIM.J

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
ع پ گلستان
رشته دانشگاه
نرسینگ
مسابقه کشوری تهران داشتیم یادمه با اینکه اون بازیو بردم و اول شدم ولی روپایی حریف درومد خورد زیر چشمم کبود شد. پزشک اونجا ایسپک گذاشت رو چشمم. بعدش یه بستنی بهم داد گفت برو رو صندلی بشین بزار روش بعدشم بخورش : )) بعد چند روز با تغذیه خوب اون کبودیه محو شد
اومدم مدرسه یکی از دوستام گریش گرف منو دید :)) اونقدام بد نبودا البته , احساساتی شده بود : ))

SHAMIM.J

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
ع پ گلستان
رشته دانشگاه
نرسینگ
واسه دو میدانی اولا با اینکه خوب گرم میکردم ولی اینقد ساق پام درد میگرف ک فک میکردم پام داره میشکنه رفتم دکتر عکس گرفتم گف سالمه. ولی خب هم گرم کردن تاثیر داره برای جلوگیری از درد هم کفش مناسب .این دو موردو رعایت کنین حتما

alist

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
علامه
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
من تقریبا همه نوعی ورزش کردم، رزمی، با اینکه عاشق فوتبالم ولی نشاطی که بسکتبال بهم میداد تکرار نشدنی بود! بنظرم ورزش ایده آلیه

monaliza

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
96
برای کسایی که از نفس نفس زدن و ورزشای هوازی متنفرن(تنبلایی مثل خودم:D) و لاغر هستن اما میخوان بدنشون ورزیده تر بشه پیلاتس خیلی خوبه و خوش میگذرهx:

dark shadow

خائــن.
نام مرکز سمپاد
Farz2
شهر
KRG
سال فارغ التحصیلی
1399
برای کسایی که از نفس نفس زدن و ورزشای هوازی متنفرن(تنبلایی مثل خودم:D) و لاغر هستن اما میخوان بدنشون ورزیده تر بشه پیلاتس خیلی خوبه و خوش میگذرهx:
پیلاتس واقعا عالیه
اما بیشتر تمریناتش برای قوی کردن ماهیچه هاست(مثلن شنا نمیتونی بری دستات میلرزه؛قوی میشه) و برای اونایی ک هیکلشون رو فرم نیست خوبه( نه مث بدنسازی:|)خیلی تو تقویت تنفس نقشی نداره ها:-"
ولی خدایی خیلی خوبه:D
راستی شما ها تمرین با توپم دارین دیگه؟

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
شنا سوئدی واسه صاف کردن ستون فقرات تاثیری داره؟
قوز و اینا.

parastar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
علوم زرشکی کرمانشاه
رشته دانشگاه
پزشکی
دو دوره قهرمان پاورلیفتینگ کشور ، یه دوره سومی کشور، استانی اینا هم که دیگه بی شمار :)))
سوالی بود در خدمتم

شانا

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1396
رشته دانشگاه
پزشکی
من هم پیلاتس رفتم هم ایروبیک هم هوازی زیاد میرم هم تی ار ایکس امتحان کردم و هم با دستگاه ها کار کردم..نظرم اینه حرکات پیلاتس سنگینه...بعصیاش خیلی سنگینن تازه....شما از دور ببینید ممکنه خیلی سبک به نظر بیاد وقتی داره یکی انجام میده ولی واقعا تمرکز و ارامش بالایی میطلبه بخصوص این که باید ریتم تنفسی کاملا و کاملا با حرکاتت هماهنگ بشه..و خوب حرکات شکم و با توپش واقعا سخت میشه خیلی وقتا..
در عین حال یکی از لذت بخش ترین و زیباترین رشته های ورزشی هستش..اکثرا بهش معتاد میشن..پیلاتس ترکیبی از یوگا و ورزش های دیگه هست..پس بشدت ذهن و روحتونوآروم میکنه...
لاغر هم میکنه..در طولی که ورزش میکنین به اندازه یکساعت تمرینات فیتنس یا ایروبیک عرق میریزی گاهی اوقات (نه همیشه ).....بدنو هم خیلی زیبا فرم‌ میده اگر ولش نکنین و بطور مداوم برین..و اینکه بهتون آرامش و تمرکزو هدیه میده..
پیلاتس هم‌چنین به شدت تو تقویت تنفسی شما تاثیر گذار هست چون مربی شما به شما درست تنفس کردنو یاد میده

پیلاتسو بدون مربی و تو خونه با استفاده از سی دی به هیچچچچچ وجه امتحان نکنید.‌یک حرکت اشتباهش ممکنه کل ستون فقراتتونو به فنا بده.:D...مربی که برای پیلاتس میرین باید خیلی کار بلد باشه ...
از مزیت های دیگه پیلاتس اینه که بشدت درد هارو آروم میکنه..کمر درد ، پادرد، دست درد ، گردن درد، و دردهای ستون فقراتو کلا اروم میکنه حرکاتش....
پیلاتس نوجوانان هم داریم حتی:-"

Su Señor

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بابائی
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
0000
اتفاقا تو تقویت تنفس نقش داره
فواید پیلاتس
  • بالا بردن و تقویت سیستم ایمنی بدن
  • بالا بردن تمامی قوای بدن در جهت اینکه فکر و ذهن را از افکار منفی آزاد سازد. برخلاف یوگا بدن در حال حرکت است.
  • کاهش دهنده دردهای مهره‌ای و کمر
  • ایجاد کشیدگی در ظاهر اندام
  • به وجود آورنده شکل ظاهری بهتر اندام
  • شکم صاف و کمر باریک
  • پیشرفت انعطاف و تعادل
  • افزایش قابلیت تحرک مفاصل
  • حجیم کردن فضای ریه و بالا بردن قابلیت تنفس
  • تقویت سیستم قلبی*عروقی
  • بالا بردن دامنه حرکتی مفاصل و عضلات
  • از بین بردن درصد احتمالی جراحات و آسیب‌پذیری
پیلاتس واقعا عالیه
اما بیشتر تمریناتش برای قوی کردن ماهیچه هاست(مثلن شنا نمیتونی بری دستات میلرزه؛قوی میشه) و برای اونایی ک هیکلشون رو فرم نیست خوبه( نه مث بدنسازی:|)خیلی تو تقویت تنفس نقشی نداره ها:-"

monaliza

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
96
پیلاتس واقعا عالیه
خب منظور من این بود که به نفس نفس نمیفتی زیاد:D
اره ما با توپ،کش،چوب و وزنه کار میکنیم

monaliza

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
96