• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

فکر و خیال زیادی!؟!

• شروع کننده موضوع

mohad_z

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
طـــهـران
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
زیست فناوری/ ژنتیک
فکرکردن زیاد (overthinking)، گاهی مشکل‌سازه، تصمیم‌گیری رو سخت میکنه و عملگرایی رو کم.
در عوض یه ذهن آروم و خلوت و تحت کنترل، میتونه فرد رو به سمت انجام کارهای خوب زیادی هدایت کنه.
چه راه‌هایی برای غلبه بر زیاد فکر کردن؟
در چه مواقعی بیشتر فکر و خیال می‌کنید؟

پ.ن: تو لینکی که براتون گذاشتم ۸ روش جلوگیری از فکر و خیال زیاد رو نوشته، به نظرتون روش‌هاش چقدر مفیده؟

afsoon.s

.؛.
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
----
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
ایران
رشته دانشگاه
تربیت بدنی
فکرکردن زیاد (overthinking)، گاهی مشکل‌سازه، تصمیم‌گیری رو سخت میکنه و عملگرایی رو کم.
در عوض یه ذهن آروم و خلوت و تحت کنترل، میتونه فرد رو به سمت انجام کارهای خوب زیادی هدایت کنه.
چه راه‌هایی برای غلبه بر زیاد فکر کردن؟
در چه مواقعی بیشتر فکر و خیال می‌کنید؟

پ.ن: تو لینکی که براتون گذاشتم ۸ روش جلوگیری از فکر و خیال زیاد رو نوشته، به نظرتون روش‌هاش چقدر مفیده؟
من واقعا اعصابم خورد شده از این همه فکر و خیال مسخره،دیگه از کار و زندگی و حتی خواب افتادم... راهکارها که همش زبان خارجی بود،اگه میشه ترجمه شدشونو بذار لطفا...امیدوارم واقعا اینجا بتونم مشکلمو حل کنم...مرسی

• شروع کننده موضوع

mohad_z

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
طـــهـران
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
زیست فناوری/ ژنتیک
من واقعا اعصابم خورد شده از این همه فکر و خیال مسخره،دیگه از کار و زندگی و حتی خواب افتادم... راهکارها که همش زبان خارجی بود،اگه میشه ترجمه شدشونو بذار لطفا...امیدوارم واقعا اینجا بتونم مشکلمو حل کنم...مرسی
چشم میخونم خلاصشو اینجا واستون میگم،
اما به نظرم بهترین کار اینکه به خودت کمک کنی، مثلا تصمیم بگیری از این به بعد اگه فکر بد اومد سراغم یه کاغذ خط خطی میکنم
یا میرم تو حیاط، پارک نیم ساعت با تمام قوا میدوم
یعنی سعی کنی با یه کاری سرت رو گرم کنی که دیگه به اون چیز فکر نکنی

.::MoJi::.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
ً
شهر
ً
سال فارغ التحصیلی
0
یکی از راه کارهایی که خیلی جواب میده موقع هجوم افکار مختلف و پراکنده موقع " درس خوندن‌ " اینه ک همه اون هارو روی یه کاغذ یادداشت کنی که اصطلاحن یجایی باشن و وقتی درست تموم شد یا هر تایمی از روز که فرصت بود اون کاغذ رو برداری و دونه دونه به اونایی ک نوشتی فکر کنی و تا جایی که میشه حل ـشون کنی.

• شروع کننده موضوع

mohad_z

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
طـــهـران
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
زیست فناوری/ ژنتیک
مقاله نتیجه کار س ساله پژوهش‌گره
که اومده در دو بخش راه‌حل ارائه داده،
بخش اول:
راه حل سریع که دو قسمته:
۱.پیشگیری یعنی جلوگیری از فکر و خیال، که شامل مدیتیشن، انجام کارهای متفرقه، دور شدن از عواملی که باعث فکر و خیال زیاد میشه و ایجاد حواس پرتی
۲.واکنش یعنی حالا اگه سراغمون اومد چ کنیم، که شامل نفس عمیق کشیدن، نوشتن افکار و... بود

بخش دوم میگه تو طولانی مدت همین کارا کنید که کلا فکر و خیال الکی نکنید و یه دفترچه درست کنید واسه نوشتن افکار منفیتون

یه راه حل دیگه هم که تو واکنش گفته بود که با فکر منفی‌تون مواجهه و مقابله کنید، یعنی با خودتون بگید من میدونم این چیز به این دلیل ذهن منو مشغول کرده اما من میخوام الان ی کار دیگه کنم و به چیز دیگه فکر کنم.

من سال کنکورم این‌طوری شده بودم و این‌که می‌نوشتم خیلی خوب بود!

arcana

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
jah
سال فارغ التحصیلی
96
هلاکویی میگه که هر موضوع فکری مثل یه پرونده یا کتاب باز هست و تا وقتی که شما اون رو‌نبندید مدام بهش فکر میکنین
باید موضوعایی که بهشون فکر میکنین رو‌بشناسین و یه مدت روشون فکر کنین و به نتیجه برسین و تمومش کنین بره

Nerd_Girl

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
_
سال فارغ التحصیلی
95
مقاله نتیجه کار س ساله پژوهش‌گره
که اومده در دو بخش راه‌حل ارائه داده،
بخش اول:
راه حل سریع که دو قسمته:
۱.پیشگیری یعنی جلوگیری از فکر و خیال، که شامل مدیتیشن، انجام کارهای متفرقه، دور شدن از عواملی که باعث فکر و خیال زیاد میشه و ایجاد حواس پرتی
۲.واکنش یعنی حالا اگه سراغمون اومد چ کنیم، که شامل نفس عمیق کشیدن، نوشتن افکار و... بود

بخش دوم میگه تو طولانی مدت همین کارا کنید که کلا فکر و خیال الکی نکنید و یه دفترچه درست کنید واسه نوشتن افکار منفیتون

یه راه حل دیگه هم که تو واکنش گفته بود که با فکر منفی‌تون مواجهه و مقابله کنید، یعنی با خودتون بگید من میدونم این چیز به این دلیل ذهن منو مشغول کرده اما من میخوام الان ی کار دیگه کنم و به چیز دیگه فکر کنم.

من سال کنکورم این‌طوری شده بودم و این‌که می‌نوشتم خیلی خوب بود!
این کارا برا فردی مثل من اغلب جواب نمیده چون ازموضوعاتی که بهش فکر می کنم لذت میبرم (هرچند که باعث کم شدن بازده ام موقع انجام دادن کارهام میشن و یا باعث میشن خیلی حواس پرت باشم)
مثلا ساعت ها به خونه ی عروسکی چوبی و عروسکا فکر می کنم به مراحل ساختنش فکر میکنم مثلا آبسلانگا رو با چی ببرم چه قدر باشه اندازه ی خونه و قطعاتش .وسایل خونه مثلا مبل رو با فوم و چوب بسازم روش پارچه یا نمد بکشم تخت خوابارو با آبسلانگ درست کنم و...یا به ساخت خونه ی واقعی فکر می کنم که کمترین مصرف انرژی رو داره ماشین ظرف شویی که با مصرف مقدار کمی آب و شوینده های نانو و فشار زیاد آب و بخار اون ظرفا رو میشوره یا ماشین لباسشویی شبیهش و....
این فکرا تا وقتی که اون وسیله رو درست نکردم تکرار میشن چون برخلاف کاری که انجام میدم لذت بخشن نمیتونم باهاشون مقابله کنم

بالا