• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات تصادفی

Nemesys

کاربر انجمن خاک‌خورده
نام مرکز سمپاد
Sh.HiddenHand
شهر
MD
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
ادبیات و شیمی
photo_2018_06_01_21_11_20.jpg

معنی اولی و دومی چیه؟ :| :))
اولیو حدس میزنم میخواسته بنویسه Med به معنی پزشکی ولی اشتباه نوشته :))
دومی هم دانشگاه الزهرا هست

Gadfly

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
‌فرزانگان
شهر
13
سال فارغ التحصیلی
13
بعضیا چطور میتونن صاف تو روی آدم نگا کنن و دروغی رو بگن که مطمئن هم هستن که ما میدونیم راست نیس ؟
واقعا چطوریه جریان؟:-<[-|

fiona

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
97
چرا پشه ها ب نور علاقه دارن؟؟ |-@
#چراغای اتاقم خاموشه و دو تا پشه ب مانیتور لپ تاپ چسبیدن!!

Sana.Ma

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1399
اولین چیزی که یه پسر موقع صحبت کردن با یه دختر به ذهنش میرسه چیه؟ :| همیشه برام سوال بود.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب
شهر
ری
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
تحصیلات تکمیلی در علوم پایه‌ی زن‌جان :)
رشته دانشگاه
فیزیک
مدارس تیزهوشان امسال چه شکلی میشه؟/ینی مدرسه ما که 9 تا کلاس داره 4 کلاسش هشتم نهم ها ی امسال هستن بقیه دانش آموزای عادی ؟/ نصف مدرسه سمپادی نصف غیر سمپادی؟؟ خیلی درگیرم کرده..اگه دوتا مدرسه رو ادغام هم کنن باز با این سیر ظرفیت گیری نصف بیشتر کلاسا خالی میمونه ..
بعیده این اتفاق بیوفته مگه می شه دانش آموزی که سمپاد قبول نشده تو سمپاد درس بخونه؟
ولی فک کنم ممکنه اگه ظرفیتا کم شده یه تعداد از مدارس منحل شن و دانش آموزاشون انتقال داده بشن به یه مرکز دیگه

HeiSenberG

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
1399
اولین چیزی که یه پسر موقع صحبت کردن با یه دختر به ذهنش میرسه چیه؟ :| همیشه برام سوال بود.
به ذهن می رسه: چقدر زشتی!
به زبون میاره: بفرمایید خانم:> (چون معمولا دخترا شروع کننده ان:D)
*
نه، واقعا چیز خاصی به ذهن نمیاد.:-??

zeinab_s

مُفرَد مُونّث
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1398
چرا بعضی وقتا که خسته ایم حاضریم با سرمون جواب سوال بقیه رو بدیم و هی بالاپایینش کنیم ولی این زبون ناچیزو تکون ندیم؟ آخه کله که خیلی سنگین تره چرا خب 0_0:-/(:/

arvin.a

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 7
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
عمران
ارزش پولها نسبت به هم چطوری سنجیده میشه؟ همیشه برام سوال بوده مثلا چجوری میگن الان دلار ۱۰ هزارتومنه
فرمول داره؟
چیکار میکنن خلاصه

Nemesys

کاربر انجمن خاک‌خورده
نام مرکز سمپاد
Sh.HiddenHand
شهر
MD
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
ادبیات و شیمی
ارزش پولها نسبت به هم چطوری سنجیده میشه؟ همیشه برام سوال بوده مثلا چجوری میگن الان دلار ۱۰ هزارتومنه
فرمول داره؟
چیکار میکنن خلاصه
فک کنم چون پشتوانه هر ارزی میزان طلایی هست که خزانه یک مملکت داره و درواقع به معنی معیاری برای تبدیل ارزش طلا به ارزش اسکناس هست، منظور از ارزش پولها هم مقدار طلاییه که با واحد پول اونها میشه خرید.
مثلا اگه یک دلار برابر 10 هزار تومن باشه یعنی مقدار ایکس گرم طلا برابر با ارزش 1 دلار یا ارزش 10000 تومن هست.
همونطور که میگیم فشار 1 اتمسفر برابر با 76 سانتی متر جیوه یا 10/74 متر آبه.
این اطلاعات دست و پا شکسته منه البته یکی که اقتصاد میخونه مطمئنا نظر تخصصی تری داره.
اگه کسی اطلاع بیشتری داره خوشحال میشم منم فرمولاشو بدونم.

arvin.a

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 7
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
عمران
فک کنم چون پشتوانه هر ارزی میزان طلایی هست که خزانه یک مملکت داره و درواقع به معنی معیاری برای تبدیل ارزش طلا به ارزش اسکناس هست، منظور از ارزش پولها هم مقدار طلاییه که با واحد پول اونها میشه خرید.
مثلا اگه یک دلار برابر 10 هزار تومن باشه یعنی مقدار ایکس گرم طلا برابر با ارزش 1 دلار یا ارزش 10000 تومن هست.
همونطور که میگیم فشار 1 اتمسفر برابر با 76 سانتی متر جیوه یا 10/74 متر آبه.
این اطلاعات دست و پا شکسته منه البته یکی که اقتصاد میخونه مطمئنا نظر تخصصی تری داره.
اگه کسی اطلاع بیشتری داره خوشحال میشم منم فرمولاشو بدونم.

خب حالا سوال اینه که چجوری میشه فهمید x گرم طلا چند دلار یا چند ریال می ارزه؟
نمیدونم سوالم شاید خیلی پایه ای باشه ها ولی سواله دیگه
اینکه بیان بگن با یه مقدار مشخصی از هر واحد‌پولی میشه چقدر طلا گرفت بعد ارزش پولا نسبت به هم سنجیده شه تا اینجاش اوکیه ولی ارزش هر پول نسبت به طلا الان مطرحه
اگه به واسطه میزان طلای فیزیکی باشه اونوقت یکی بره طلاهای خزانه داری آمریکا رو بدزده بیاره ایران ریال از دلار ارزشمند تر میشه؟

نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب
شهر
ری
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
رشته دانشگاه
فیزیک
خب حالا سوال اینه که چجوری میشه فهمید x گرم طلا چند دلار یا چند ریال می ارزه؟
نمیدونم سوالم شاید خیلی پایه ای باشه ها ولی سواله دیگه
اینکه بیان بگن با یه مقدار مشخصی از هر واحد‌پولی میشه چقدر طلا گرفت بعد ارزش پولا نسبت به هم سنجیده شه تا اینجاش اوکیه ولی ارزش هر پول نسبت به طلا الان مطرحه
اگه به واسطه میزان طلای فیزیکی باشه اونوقت یکی بره طلاهای خزانه داری آمریکا رو بدزده بیاره ایران ریال از دلار ارزشمند تر میشه؟
فک کنم این جوری بوده که اول آمریکا گفته فلان قد طلا معادل یه دلار باشه و هر کس بخاد می تونه دلاراشو بده طلا بگیره و خب جوامع دیگه طلا می دادن آمریکا و معادلش دلار می گرفتن و آمریکا سو استفاده کرد و بدون پشتوانه ی طلا دلار پاپ کرد و فرانسه که بو برده بود گفت آقا دلاراتو بگیر طلاهامو بده که آمریکا مخالفت کرد و او قانون قبلی رو برداشت الان فک کنم قیمت ارز بستگی به شرایط سیاسی داره چون ما وقتی تحریم شدیم یا وقتی روحانی رئیس جمهور شد گرم طلای موجود تو کشور تفاوتی نکرد اما قیمت دلار تغییر کرد

Mthlvr

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
بین وسایل بابام یه چیزی پیدا کردم یه وسیله پخش صداس + ضبط صدا مستطیله نارنجی و سیاه بعد یه مانیتور کوچولو داره زیرشم 3 تا دکمه...چن تا دکمه هم این ور اون ورش داره ..ابعادشم 5*10..با یه سیم رابط هم به کامپیوتر وصل میشه هدفون هم که میخوره.....انگار خیلی سال پیش کاربرد داشته اسمش چیه؟/

احساس می کنم بخاطر اینه که میخوایم اینطوری القا کنیم که اونقدر خستم حال و حوصله حرف زدن(به این راحتیو ) رم ندارم...
بابای منم دقیقا همچین چیزیو داره که ظاهرا ام پی تری پلیر یا ی چیزی تو این مایه هاس
ولی ی بار خواستم شارژش کنم دیدم سرش از اینایی میخوره ک مال نوکیا قدیمی بود:|

SAREH AKBARI

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
۳
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400
میشه کسی که رشته اش تجربیه موقع انتخاب رشته علوم کامپیوتر انتخاب کنه؟ من هرچه قدر گشتم تو دفترچه ی انتخاب رشته ی96 نبو حتی مهندسی کامپیوتر هم نبود:((
وقتی کنکور تجربی دادی معلومه که نه؛
البته کنکور ریاضی هم نمیتونستی بدی
تا اونجایی که من اطلاع دارم بچه‌های تجربی میتونن کنکور انسانی و زبان و هنر هم بدن ولی ریاضی نه

نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب
شهر
ری
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
رشته دانشگاه
فیزیک
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب:)
شهر
تهر
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
روان شناسی
تجربیا میتونن کنکور انسانی بدن؟؟؟ واقعا؟

بالا