• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات و مشکلات درسی کنکور ۹۷

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93
سلام
بچه ها میگما من یه جزوه خفن واسه فیزیک میخوام که خوندنش واسه هر فصل بیشتر از 3 ساعت و نیم طول نکشه و مفهوم رو قشنگ جا بندازه چون خیلی وقت ندارم بذارم رو مطالعه فیزیک و از طرفی فیزیکمم خوب نی :/
کسی همچین چیزی سراغ داره؟

چرا جزوه خانم شادمهر نمیخونی ؟ راحت از بچه ها میتونی گیر بیاری . روزی 1.5 ساعت بذاری تموم میشه من بعد عید فقط جزوه خانم شادمهر خوندم ی دونه تست نزدم 94 رو 70 زدم..
معلمهای خوب شیراز همشون طولانیه جزوشون ی وقت جمع بندی استخریان بخونی یا کرمی پور :-? ولی نتیجه ای ک شادمهر میده نمیدن :-?

Dr.Hz

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
سلطان
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1396
سلام
بچه ها میگما من یه جزوه خفن واسه فیزیک میخوام که خوندنش واسه هر فصل بیشتر از 3 ساعت و نیم طول نکشه و مفهوم رو قشنگ جا بندازه چون خیلی وقت ندارم بذارم رو مطالعه فیزیک و از طرفی فیزیکمم خوب نی :/
کسی همچین چیزی سراغ داره؟

از جزوات بهادر کامران استفاده کن
اولا نیاز به گیر آوردن نداره :D توی کانال تلگرامش می‌فروشه.هرچند بخاطر کیفیت بالای جزوه و تقاضای زیاد بصورت رایگان هم توی تلگرام کسایی ک خریدند، پخش می‌کنند و میتونی دانلود کنی.
دوماً تمام تستهای لازم و ضروری سراسری و آزمونهای قلمچی رو آورده (نه اینکه بانک تست درست کنه!در نتیجه با این جزوه تمام تست‌هایی که باید بزنی رو خواهی داشت و بعدش نیازی به کتاب تست نداری)
سوما این جزوه توضیحات کامل اما مورد نیاز رو داره.نه روده درازی کرده و نه خلاصه گویی ناقص.
چهارما خاصیت مهمترش اینه ک توی کانال تلگرام خودش بصورت رایگان تک تک صفحات جزوه + تستهاشو با ویس، توضیح داده و تدریس و حل کرده.که خب یعنی میتونی هرجایی رو که متوجهش نشدی از ویسها استفاده کنی.

اما توصیه من به تو اینه: الان لازم نیست تمام جزوه های کامران (یا هرکسی دیگه رو) و کلا فیزیک رو از اول شروع کنی.
اول ازهمه برو سراغ جزوه فصل موج کامران
بعد از اون برو سراغ صوت و همینطور الی آخر پیش 2 رو بخون.و با خود کامران پیش بیا.
بعد از اون برو سراغ فصلهای مغناطیس و القای مغناطیس و گرماوگاز و نور و شکست نور
تا اینجا حدود 50% از سوالات کنکور رو میتونی پاسخ بدی و مطمئن باش برای آوردن رتبه زیر 1000کافیه‌
لازم نیست وقتت رو با بقیه درسهای فیزیک تلف کنی.
اسیر فصلهای فشار و ساکن و پیش 1 نشو.این فصلها شاید بعضاً آسون بنظر بیان اما اولا حجم مطالعه زیادی دارند(مثل نوسان) و دوماً برخلاف آسونیشون، در کنکور تست سخت ازش مطرح میشه (مثل فشار).
فراموش نکن: تسلط 100%ی روی 50%مطالب بهتر از تسلط 50%ی روی 100% مطالب هستش.
وقت باقی مونده رو بذار روی همون چند فصل و مرورشون کن.
کامران از هفته بعدی جزوه جمع‌بندی و همایشش رو شروع به تدریس و بررسی می‌کنه
اون جزوه با اینکه اسمش همایشه اما واقعا کامله و کسی که از صفر شروع کنه رو هم میتونه به تسلط برسونه.

در نهایت هم اگر چه خودش ایشون گفته راضی نیست از پخش جزواتش اما یک نمونه از فصل مغناطیس رو آپلود میکنم در همین پست که آشنا بشید.
http://s8.picofile.com/file/8323693442/44.pdf.html

ببخشید من یه سوال برای یه بنده خدایی داشتم. :D
ایشون میخواد سال 98 کنکور بده، تحصیل مجدد، امسال کنکوریِ دانش‌آموز وجود نداره که؟!‌همه پشت کنکوری هستند دیگه، درسته ؟!‌ (تغییر نظام آموزشی.)
نظام قدیم میخواد کنکور بده الان باید با کتابهای کنکوری‌های 96 جلو بره دیگه؟

باید منابع کنکور 97 (یعنی امسال) رو تهیه کنه.
هرچند این منابع با سال 96 تفاوتی نداره.

آخرین ویرایش:

nasim fakhr mohammadi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
آيت الله آملى
رشته دانشگاه
داروسازى
سلام. بچه ها من در طي سال عربي رو كم خوندم(فقط از بعضي مباحث تست زدم اونم كامل نه) ولي خب اكثرشو كلاس گرفتم هرچند كه خيلي گوش نميدادم سر كلاس(:)) ) اما در كل چه در طول سال هاي دبيرستان و چه امسال خيلي حس نكردم كه عربي برام خيلي سخته و نميتونم خوب بزنم و تا اندازه ي قابل قبولي قواعد رو بلدم و مشكلي خاصي ندارم باهاش البته الان قطعا نياز دارم كه همه ي قواعد رو بخونم و چيزايي كه خوب ياد ندارم رو كامل ياد بگيرم. اما خب درست يا اشتباه نظرم اين بود كه عربي رو از اين موقعا شروع كنم و الان ميخوام نظر شما رو بدونم كه چه كتابي رو كار كنم؟ تست سراسري فقط بزنم يا سراسري و تاليفي؟ نظرتون در مورد تستاي عربي ازموناي كانون چيه؟

sadegh dartoomian

پسر بد
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
میخواستم طلا بشم ولی نشد
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام
سلام. بچه ها من در طي سال عربي رو كم خوندم(فقط از بعضي مباحث تست زدم اونم كامل نه) ولي خب اكثرشو كلاس گرفتم هرچند كه خيلي گوش نميدادم سر كلاس(:)) ) اما در كل چه در طول سال هاي دبيرستان و چه امسال خيلي حس نكردم كه عربي برام خيلي سخته و نميتونم خوب بزنم و تا اندازه ي قابل قبولي قواعد رو بلدم و مشكلي خاصي ندارم باهاش البته الان قطعا نياز دارم كه همه ي قواعد رو بخونم و چيزايي كه خوب ياد ندارم رو كامل ياد بگيرم. اما خب درست يا اشتباه نظرم اين بود كه عربي رو از اين موقعا شروع كنم و الان ميخوام نظر شما رو بدونم كه چه كتابي رو كار كنم؟ تست سراسري فقط بزنم يا سراسري و تاليفي؟ نظرتون در مورد تستاي عربي ازموناي كانون چيه؟
۳۰ سال کنکور زرد عمومی رو بزن هرچی یاد گرفتی فبها

Dr.Hz

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
سلطان
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1396

باید از زمان باقی مونده هدفمند استفاده کنید.زدن تستهای سراسری بصورت کیلویی از کتابهایی مثل دور دنیا یا زرد عمومی فایده ای ندارد!باید صحیح و منطقی ازشون استفاده کرد.

به ترتیب اولویت مواردی که لازمه مطالعه کنید رو میگم:

1.اولین کاری که باید کنی،مطالعه تکنیک های ترجمه است(33% کنکور)
دو منبع پیشنهاد میکنم
الف) کتاب زیپ عربی (این کتاب مخصوص جمع‌بندی هست اما کامل و در حجمی مناسب!)
یا
ب) همایش رایگان ناصح زاده + جزوه اش در سایت تخته‌خاک (فقط جلسه یک و دو)

بعد از اینکه کامل مسلط شدی

2. روزانه 10 تست ترجمه بزن (زمان‌دار) + یک درک مطلب سراسری

3. روزانه 30 دقیقه قواعد رو از کتاب زیپ‌دینی بخون چ تست های همون کتاب رو بزن.

* خارج از این محدوده نیاز به تستی نداری.

nasim fakhr mohammadi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
آيت الله آملى
رشته دانشگاه
داروسازى
باید از زمان باقی مونده هدفمند استفاده کنید.زدن تستهای سراسری بصورت کیلویی از کتابهایی مثل دور دنیا یا زرد عمومی فایده ای ندارد!باید صحیح و منطقی ازشون استفاده کرد.

به ترتیب اولویت مواردی که لازمه مطالعه کنید رو میگم:

1.اولین کاری که باید کنی،مطالعه تکنیک های ترجمه است(33% کنکور)
دو منبع پیشنهاد میکنم
الف) کتاب زیپ عربی (این کتاب مخصوص جمع‌بندی هست اما کامل و در حجمی مناسب!)
یا
ب) همایش رایگان ناصح زاده + جزوه اش در سایت تخته‌خاک (فقط جلسه یک و دو)

بعد از اینکه کامل مسلط شدی

2. روزانه 10 تست ترجمه بزن (زمان‌دار) + یک درک مطلب سراسری

3. روزانه 30 دقیقه قواعد رو از کتاب زیپ‌دینی بخون چ تست های همون کتاب رو بزن.

* خارج از این محدوده نیاز به تستی نداری.
من تا حالا اسم اين كتاب زيپ عربي رو نشنيده بودم؛ از خيلي سبز و گاج جامع بهتره يا شما بيشنهاد دادين چون حجمش مناسبه؟ و تستاي سراسري رو هم داره؟
قواعد رو من ميخوام امروز همه رو بخونم تموم كنم:-"
و ترجمه هم حتما ميخونم البته كه معمولا با اينكه نخوندم ترجمه رو تستاش رو درست ميزنم ولي تو فارسي به عربي كه سخت تره يكم مشكل دارم:د
و اينكه مرسي

SAREH AKBARI

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
۳
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400
چرا جزوه خانم شادمهر نمیخونی ؟ راحت از بچه ها میتونی گیر بیاری . روزی 1.5 ساعت بذاری تموم میشه من بعد عید فقط جزوه خانم شادمهر خوندم ی دونه تست نزدم 94 رو 70 زدم..
معلمهای خوب شیراز همشون طولانیه جزوشون ی وقت جمع بندی استخریان بخونی یا کرمی پور :-? ولی نتیجه ای ک شادمهر میده نمیدن :-?
میدونی کی جزوشو داره؟

SAREH AKBARI

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
۳
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400

Dr.Hz

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
سلطان
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1396
من تا حالا اسم اين كتاب زيپ عربي رو نشنيده بودم؛ از خيلي سبز و گاج جامع بهتره يا شما بيشنهاد دادين چون حجمش مناسبه؟ و تستاي سراسري رو هم داره؟
قواعد رو من ميخوام امروز همه رو بخونم تموم كنم:-"
و ترجمه هم حتما ميخونم البته كه معمولا با اينكه نخوندم ترجمه رو تستاش رو درست ميزنم ولي تو فارسي به عربي كه سخت تره يكم مشكل دارم:د
و اينكه مرسي
اولا با روش های کیلویی مخالفم! «امروز همه رو بخونم تمام بشه بعدش برم تست بزنم» روشی موثری نیست! چون قطعا خیلی از نکات یادتون میره.بجاش از روش روزی 30 دقیقه ک گفتم استفاده کنید هم باعث میشه در ذهنتون بمونه هم باعث تسلط شما میشه.
دوماً هدف از مطالعه ترجمه و زدن تست زمان ‌‌‌‌‌دار بصورت روزانه ازش این نیست که به ترجمه مسلط شد.هدف اینه که سرعت زدن تست ترجمه بیشتر بشه.چون شما قطعا زمان زیادی روی قرابت و 2 درک مطلب زبان نیاز دارید که باید زمانتون رو بطور مناسب ذخیره کنید.
سوما هر دو کتاب خیلی سبز (فوت و فن و جامع) و هر دو کتاب گاج (عربی سفید و عربی کامل) کتابهایی جامع و حجیم هستند!(البته منابع مناسبی برای مطالعه هستند) اما مناسب زمان فعلی نیست.
الان نیاز ب کتابی هست که علی‌رغم کم‌حجم بودن، تمام مطالب رو بطور کامل داشته باشه و دقیق توضیح داده باشه + تحلیل تمام تست های سراسری.
در بین کتابهای خط ویژه عربی گاج،جمعبندی عربی خیلی سبز و زیپ عربی نشرفائق ، بهترین انتخاب زیپ هستش.

1tA

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
سلام! کسی ایده ای داره چطور توی این مدت باقی مونده لغات ادبیات و عربی و تاریخ ادبیات رو باز کنیم و ببندیم؟ روزانه وقت بذارم؟ تست بزنم یا بخونم؟

Dr.Hz

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
سلطان
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1396
سلام! کسی ایده ای داره چطور توی این مدت باقی مونده لغات ادبیات و عربی و تاریخ ادبیات رو باز کنیم و ببندیم؟ روزانه وقت بذارم؟ تست بزنم یا بخونم؟

1.در مورد عربی کمی بالاتر توضیح دادم
2. در مورد تاریخ ادبیات یک جزوه تک‌برگ اما کامل از عبدالمحمدی توی تاپیک جزوات مخصوص جمع‌بندی گذاشتم.حتما دانلود کن و بخون.
3. در مورد لغات (و البته تمام مابقی مباحث ادبیات) توصیه اکید من استفاده از کتاب خط ویژه ادبیات گاج هستش که فوق‌العاده‌ است

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
سال کنکور واسه مرور ریاضی و فیزیک چه کارایی میشه کرد؟ هر سه سال.

Dr.Hz

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
سلطان
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1396
سال کنکور واسه مرور ریاضی و فیزیک چه کارایی میشه کرد؟ هر سه سال.

فیزیک:
بهترین روش های جمع‌بندی در فیزیک: (شماره ها اولویت نیستند)
1. اگر با گاج میکرو کار میکردی: مرور درسنامه + زدن تستهایی ک خود گاج برای جمع‌بندی مشخص کرده.
2. اگر با سیستم گاج میکرو کار میکردی اما کتابت خیلی کثیف شده: خط ویژه گاج (دقیقا همون بالایی هستش اما خب این بار خود مولفین اومدن این کار برات بصورت خلاصه و جمع‌جور انجام دادند)
3. سطح فیزیک خیلی بالاست و بیشتر نیاز داری به جمع‌بندی با تست: موج آزمون فیزیک
4. جزوه همایش بهادر کامران در کانال تلگرامش
5.اگه با سیستم خیلی سبز میومدی جلو حتما کتاب جمع‌بندی خیلی سبز رو بخر.

نحوه مطالعه فیزیک:
روزانه 1 ساعت یا هر دو روز یکبار 2 ساعت
اولیت فصلها به ترتیب: نوسان/موج/صوت و پیش 2 الی آخر/ نور/گرما و گاز/ ترمودینامیک (اگه ریاضی هستی) /مغناطیس/القا/ فشار/ ساکن/ خازن و مقاومت/حرکت شناسی/ دینامیک و دایره ای/کار و انرژی

ریاضی (با فرض اینکه رشته ات تجربی باشه)
فقط و فقط کتاب خط ویژه ریاضی گاج

اولیت مطالعه:
معادله درجه 2/ ویژگی های تابع/ قدر مطلق/جز صحیح/ لگاریتم و نمایی / ماتریس/ فرمول مثلثات/ فرمول مشتق/ حد / مشتق / احتمال و انالیز / کاربرد مشتق / معادله مثلثاتی / مقاطع / انتگرال

* مطالعه همزمان و روزانه امار

mahsa7

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
کلامیدوموناس خود لقاحی انجام میده؟:-/

نام مرکز سمپاد
-
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1397
0013910---350.jpg

بچه ها کسی این کتابو داره یا دیده؟! ( زیست پیش دانشگاهی انتشارات اندیشه فائق)

Dr.Hz

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
سلطان
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1396

e.razi

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
97
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
سلام واسه جمع بندی کلا کتابای موج ازمون خوبن؟؟ من خودم کتابشو درواقع ندیدم چجوریه..
بعد واسه‌ ادبیات کتاب خط ویژه گاج مناسبه؟؟ من درطول سال خیلی رو ادبیات وقت نذاشتم..خیلی توش مشکل ندارم ولی یه خورده واسش نگرانم..

بالا