• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

چگونه المپیاد بخوانیم؟

amirhosien

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
شهربابک
سلام من سال دهمم و تازه میخوام شروع کنم که سال دیگه المپیاد فیزیک بدم .....
فقط مشکلم اینه که سال دیگه تنها فرصتمه و فرصت ازمون و خطا ندارم ......
ولی چون رشتم ریاضیه خیلی ترسی ندارم چون فک کنم بتونم برا کنکور جبران کنم ( اگه قبول نشم )
مشکل دیگم اینه که شهرما معلم المپیاد برا فیزیک سخت پیدا میشه ولی منابعشو مدرسه داره
به نظرتون چکار کنم؟

amirhosien

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
شهربابک
اگه علاقه دارید در هر مقطع و هر زمانی جدی درسی که دوست دارین رو جدی بخونین ضرر نمیکنین[/QUOTE خب یه مشکل دیگه ای هم که هست اینه که من تنها میتونم منابعش رو جور کنم ...... یه نظرتون کافیه؟

|تا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
ولی چون رشتم ریاضیه خیلی ترسی ندارم چون فک کنم بتونم برا کنکور جبران کنم ( اگه قبول نشم )
مشکل دیگم اینه که شهرما معلم المپیاد برا فیزیک سخت پیدا میشه ولی منابعشو مدرسه داره
به نظرتون چکار کنم؟
شاید خوب باشه فیزیک ۱ و ۲ مکتبخونه رو ببینید .
البته نمی دونم چقدر مفید واقع میشه ولی بدونید اگه هدفتون قبولی صرف هست راه سختی رو پیش رو دارید و باید با قدرت شروع کنید و کم نیارید ....
برای مکانیک باید هالیدی رو خیلی سریع بخونید و گزیده سوال های خوبشو حل کنید بعد سراغ کلپنر برید و ۴ فصل اول رو بخونید و بعدش تمرکزتون رو روی اپتیتیود و ایرودوف بذارید بخصوص اپتیتیود که خیلی مهمه . برای الکتریسیته هم هالیدی الکترو رو با دقت فراوان بخونید و بعد ۲ فصل اول گریفیث و قسمت هایی از مغناطیس + ایرودوف +اپتیتیود
برای نور هم الفبای نور رو بخونید برای ترمو پیشنهادی ندارم شاید هالیدی بد نباشه (+الفبا پرغلطه )
کتاب های مرحله یک و مرحله دو رو هم باید حل کنید
صد مسئله + مکانیک مورین+ مسابقات بوستون و کانادا + سوالت دوره هم اگه وقت داشتی حل کنید .
مسئله حل کردن زیاد حیلی خیلی مهمه
موفق باشید.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
به نظرتون چکار کنم؟

سلام
باید همه چیو بریزی وسط خوب بهش فک کنی. اگه خیلی علاقه داری به فیزیک و المپیادش ، به نظر من با این توصیفاتت و رشته ات که ریاضیه ، ضرری نمیکنی. بلکه برد میکنی. اینم درنظر بگیر خیلیا در شرایط بدتر از تو تونستن طلا بشن و اینا :-" خلاصه اگه علاقه ت میچربه واقعا ، بخون و نگران امکانات و اینا نباش خیلی. رو هدفت متمرکز شو. اگرم آدم ریسک پذیری نیستی و اگه المپیاد قبول نشی خیلی ضربه روحی میخوری ، از همین الان بزارش کنار.

amirhosien

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
شهربابک
سلام
باید همه چیو بریزی وسط خوب بهش فک کنی. اگه خیلی علاقه داری به فیزیک و المپیادش ، به نظر من با این توصیفاتت و رشته ات که ریاضیه ، ضرری نمیکنی. بلکه برد میکنی. اینم درنظر بگیر خیلیا در شرایط بدتر از تو تونستن طلا بشن و اینا :-" خلاصه اگه علاقه ت میچربه واقعا ، بخون و نگران امکانات و اینا نباش خیلی. رو هدفت متمرکز شو. اگرم آدم ریسک پذیری نیستی و اگه المپیاد قبول نشی خیلی ضربه روحی میخوری ، از همین الان بزارش کنار.
من حتی امید طلاهم ندارم ....... بیشتر هدفم اینه که فیزیکم قوی بشه حالا اگرم شد یه مدال بگیریم ...... به نظر خودم قدرتش رو ندارم من خلاقیت ریاضیم خیلی خوبه و یکم درک فیزیکیم پایینه ( میخوام با المپیاد قویش کنم میشه ایا؟؟؟)

• لایک
امتیازات: riant
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
من حتی امید طلاهم ندارم ....... بیشتر هدفم اینه که فیزیکم قوی بشه حالا اگرم شد یه مدال بگیریم ...... به نظر خودم قدرتش رو ندارم من خلاقیت ریاضیم خیلی خوبه و یکم درک فیزیکیم پایینه ( میخوام با المپیاد قویش کنم میشه ایا؟؟؟)
اگه صرفا هدفت اینه فیزیکت قوی بشه برای کنکور ، مسلما راه درستی نیست چون توی المپیاد صدتا فاکتور و مبحث دیگه هست که توی کنکور نیست. ولی اگه خود المپیاد هم برات مهمه و بهش فکر میکنی ، برو جلو.

dilan

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
هنوز ن
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1341
برای المپیاد فقط خوندن کتاب های المپیاد کافیه ....یعنی امکاناتی مثله کلاس های فشرده و .. نمیخواد من هنوز راهنمایی ام و نمیدونم باید چیکار کنم

Mahdich

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی 3
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
قطعا نه:)
المپیاد هزار تا پیچ و خم داره. کتاب ها معمولا مشخص هستن که باید چی بخونی.اما کتاب ها تنها منبع نیستن. مثلا باید سولات مرحله اول و دوم و دوره تابستون رو حل کنی، سوالای کتاب هایی که معروفن تو زمینه المپیاد مهمن و ... . و حتما به معلم و کلاس احتیاجه. شاید مثلا پونزده سال پیش یکی میتونست بدون معلم خودش بخونه بیاد بالا، ولی الان نیازه. برای اثبات هم میتونم به تعداد مدال های مدارسی مثل حلی و اتمی در مقایسه با همه ایران( بدون تهران) رو هم اشاره کنم:)

Sampadiiiiiiii

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
استعداد های درخشان فرزانگان محسن و مهدی شالباف
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
1402
سلام دوستان.من عاشق زیست شناسی ام و میخوام تو المپیادش شرکت کنم.... ولی.......=P~
منابعش خیلی زیاده و وحشتناک:-ss
نمیدونم از کجاش باید شروع کنمX_X
به صفحات کتاباش که نگاه میکنم تمام بدنم می لرزه:((
کمکم کنیییییییییییییییید:((:((:((
چطوری باید بخونمشون که بره تو حافظه بلند مدتم؟؟؟؟!!!!

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
سلام دوستان.من عاشق زیست شناسی ام و میخوام تو المپیادش شرکت کنم.... ولی.......=P~
منابعش خیلی زیاده و وحشتناک:-ss
نمیدونم از کجاش باید شروع کنمX_X
به صفحات کتاباش که نگاه میکنم تمام بدنم می لرزه:((
کمکم کنیییییییییییییییید:((:((:((
چطوری باید بخونمشون که بره تو حافظه بلند مدتم؟؟؟؟!!!!

هر المپیادی در نگاه اول زیاده منابعش. زیست حالا یکم بیشتر.
چیزی که مهمه اینه که برنامه ریزی مناسب با توجه به زمانی که داری انجام بدی و اهم و مهم بکنی یعنی تشخیض بدی برای هر مبحث اول کدوم کتابو بخونی. خلاصه نویسی هم خیلی خوبه ولی به شرط اینکه خیلی وارد جزییات نشی و وقتت رو با اسامی مولکولها و امثالهم پر نکنی بلکه از هر موضوعی چیزی که مهمه و ارجحه برداشت کنی. تکرار مفاهیم و حل نمونه سوالای المپیادهای ازمایشی بسیج یا طلایی ها و غیره میتونه این مفاهیمو مدام برات تکرار کنه .

ریاضیدان جوان

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
علامه
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1399
سلام به همگی. من عاشق ریاضی ام و الان که میرم هشتم دارم دروس پیش دانشگاهی ریاضی رو میخونم از یه نفر پرسیدم چیکار کنم که تو ریاضی موفق بشم گفت المپیاد ریاضی خیلی خوبه و من تصمیم گرفتم در
المپیاد ریاضی شرکت کنم و اینکه میخوام بدونم که چقدر دانش برای شرکت توش و
گرفتن مدال جهانی لازمه .
اگه جواب بدید ممنون میشم

ناشناس ناشناسی

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه ناشناسی
شهر
ناشناس اباد
سال فارغ التحصیلی
1400
مدال المپیاد
اگه خدا یاری کنی و بزنه پس کلم و شانسم باهام یار باشه مرحله اول!!!!
دانشگاه
خدا بخواد اونور اب
رشته دانشگاه
هر چی باشه به جز ادبیات
سلام
الان دهمم و از هفته پیش شروع به خوندن المپیاد کردم
نمی دونم دارم کار درستی می کنم یا نه چون هم واسه المپیاد می خونم هم برای کنکور و هم مدرسه (امادگی دفاعی و ...) روزایی که از مدرسه ساعت ۱۲:۳۰ میام سه تا چهر ساعت واسه المپیاد موخونم پنج تا شیش ساعتم واسه کنکور کلا فشار زیادی رومه
نه معلم درست و حسابی دارم(معلم زیستمون در حد جلبک ای کیو نداره) نه کتاب های انچنانی از هفته پیش شروع به خوندن کتاب کمپل کردم زمان بندیم طوری که انشاءالله تا مرحله اول کمپبل رو بترکونم بعد مرحله اولم میرم واسه تخصصیا
قبلا که کمپبل نمی خوندم ترازم تو قلمچی ۷۰۰۰ بود ولی الان فکر نکنم بتونم دوباره بای ۷۰۰۰ بیارم
تو خوندن زیست مشکلی ندارم و خسته نمیشم حتی تا ساعت ۱ نصف شب با این حال فشار زیادی رومه
یه سوالی که داشتم اینکه که به نظرتون می تونم مرحله دوم رو قبول بشم؟
و همچنین واسه بانک تست برای المپیاد کدوم کتاب خوبه؟(کتاب المپیاد جامع رو گشتم نبود)

Mohammad_r

محمد
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1400
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی و کامپیوتر
سلام
یه سوال چه جوری برنامه ریزی کنیم که اگه مدال نیاوردیم لطمه ای به کنکور نزنه و بتونیم سریع بریم سراغ کنکور:-?

مهبان

MaHbAn
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1399
سلام
واسه مرحله اول و دوم هر کدوم متوسط چند ساعت باید خوند؟
امسال که کمیته عوض شده به نظرتون سوالای مرحله اول و دوم سال پیش به درد می خوره؟
ادم چه جوری انگیزش رو حفظ کنه و استرس نداشته باشه ؟
چه جوری میشه هفنه ای 40 ساعت خوند؟؟؟؟؟
چه مباحثی مهم تره خوندن و یادگیریش ( توی درحله 1و2 و دوره )
چه جوری میشه مرحله 2 قبول شد؟:((
لطفا یکی پاسخگو باشه :)

A.J.A.1

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
شهیدصدوقی
شهر
1
سال فارغ التحصیلی
1401
سلام
من کلاس هشتمم و نمی دونم باید از کجا شروع کنم.
تو انتخاب رشته المپیاد هم بین ریاضی،کامپیوتر و فیزیک گیر کردم
لطفا یکم راهنمایی کنید

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1920
مدال المپیاد
نقره
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
فیزیک
سلام
من کلاس هشتمم و نمی دونم باید از کجا شروع کنم.
تو انتخاب رشته المپیاد هم بین ریاضی،کامپیوتر و فیزیک گیر کردم
لطفا یکم راهنمایی کنید
سلام
ببینید علاقتون به کدومش بیشتره، و همچنین استعدادتون هم در نظر بگیرید، یه گوشه چشمی هم داشته باشید به اینکه المپیاد ریاضی شرکت کننده های بیشتری داره و قبولی درش سخت تر هست

آخرین ویرایش:

A.J.A.1

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
شهیدصدوقی
شهر
1
سال فارغ التحصیلی
1401
فکر می کنم کامپیوتر
حالا باید چ منابعی رو بخونم

A.J.A.1