• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات پزشکی

Ursula

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1و2
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1930
معمول ترین دارویی که میدن برای استرس وافسردگی همین سرترالینه..
اگه خواستی شروع کنی یه هفته نصف قرصو بخور...بعد یه هفته یدونه کاملشو بخور...
50 میلی بگیر...کشور سازنده هم مهم نیست زیاد...
البته اگه افسردگی واسترست خیلی زیاده مصرف قرصو شروع کن...عوارضش خیلی بده:/

اگه زیاد شدید نیست استرست با امثال زعفران وگلاب و مواد گیاهی ارام بخش میتونی کمش کنی...
تشکر. فقط درباره ی زعفرانو گلاب تو چایی بریزمشون مثلا؟ (:

س__ارا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سنندج
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
همدان
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
@saghii
@هاکان
پروپرانول عضو گروهی از دارو ها هستش که بهش می‌گیم بتابلاکر. رسالت این گروه از داروها بیشتر به تنظیم سیستم قلبی-عروقی برمی‌گرده. منظم کردن تپش قلب و کمک به تعدیل فشار خون و این‌ها.
تو رده‌ی ضد اضطراب ها بیشتر به عنوان یه داروی کمکی به حساب میاد که قبل از فعالیت های استرس زا ، مصرف میشه و به عادی بودن ضربان قلب کمک می‌کنه.
داروهایی که تو کاهش اضطراب و به طور کلی تو تنظیم عمل‌کرد سیستم عصبی نقش دارن، دارو های مهمی هستن، هر چند متاسفانه اکثرا بدون تجویز استفاده می‌شه. اما از همین‌جا یاد بگیریم درباره داروها خیلی رو بی‌رویه مصرف نکردن و توجه به تجویز پزشک داشته باشیم. حتی در مورد داروهایی که معمول به نظر میان. و به ویژه به ویژه داروهای موثر رو سیستم عصبی و قلبی و عروقی.

در حدی که بلد باشم باید بگم که برای مقابله با استرس و اینها تو خیلی موارد میشه دارودرمانی نکرد و با توصیه های عمومی کاهش داد استرس رو. ولی خب اگر حس می‌کنید خیلی غیرطبیعیه، اولا که پروپرانول داروی کمکی‌ه و داروی اصلی این گروه نیست.خلاصه نهایتا اگه با دم‌نوش و این چیزا رفع نمی‌شه، به پزشک مراجعه کنید:د

نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب:)
شهر
تهر
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
روان شناسی
له شدن لثه و دردش
چه باید کرد؟؟

نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
فقط شیمی ولا غیر!!!
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی
تشکر. فقط درباره ی زعفرانو گلاب تو چایی بریزمشون مثلا؟ (:
زعفران در برنج هم میتونی استفاده کنی و دیگر غذا ها
گلاب رو هم در فرنی و در شربت استفاده میشه کرد
کلا دمنوش ها خیلی جواب میدن
اسطوخدوس
بابونه
گل گاو زبان
به لیمو
چای لیمو نعنا
چای دارچین و....
(کلا به نظرم دمنوش بر هر درد بی درمان دواست!:D)

آخرین ویرایش:

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93
زعفران در برنج هم میتونی استفاده کنی و دیگر غذا ها
گلاب رو هم در فرنی و در شربت استفاده میشه کرد
کلا دمنوش ها خیلی جواب میدن
اسطوخدوس
بابونه
گل گاو زبان
به لیمو
چای لیمو نعنا
چای دارچین و....
(تخصصم دمنوشه!!! کلا به نظرم دمنوش بر هر درد بی درمان دواست!)

اینجوری نسخه نپیچین بدون اطلاعات کافی . طب سنتی خودش یه تخصص جداست یه رشتشت .
مثلن همون گل گاوزبانی ک تو لیستتونه در ماه فقط حق استفاده از یه فنجون دارین بیشتر از اون ب کبد اسیب میزنه .

نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
فقط شیمی ولا غیر!!!
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی
مثلن همون گل گاوزبانی ک تو لیستتونه در ماه فقط حق استفاده از یه فنجون دارین بیشتر از اون ب کبد اسیب میزنه .
بله درسته
البته من هم فقط اسم بردم و پیشنهاد دادم! نسخه نپیچیدم!!!:| صرفا گفتم که بهتره به جای این که دارو مصرف بشه از یه همچین دمنوش هایی استفاده کنه.(البته با نظر پزشک و مشورت)

RREEZZAA

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
96
درست ميفرماييد اينا باي با توجه به مزاج انجام بشه
پيشنهاد من اينه كن هراز چند گاهي بريد پيش يك متخصص طب سنتي براي تعديل مزاج

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93
بله درسته
البته من هم فقط اسم بردم و پیشنهاد دادم! نسخه نپیچیدم!!!:| صرفا گفتم که بهتره به جای این که دارو مصرف بشه از یه همچین دمنوش هایی استفاده کنه.(البته با نظر پزشک و مشورت)

این عبارت اخرتونو الان گفتین تو پستتون من چیزی ندیدم .
قوانین این انجمنم همینه ک داروهایی ک تحت نظر پزشک باید مصرف شن رو نباید اینجا پیشنهاد کرد چون یکی استفاده میکنه بعدن ممکنه براش مشکل ساز بشه . اینجور وقتها ضرر یه دمنوش گیاهی از یه دارو شیمیایی خیلی بیشتره برا شخص . دمنوش هم یه اثر فیزیولوژیک داره رو بدن شخص ک اثر درمانی داره اخرش یه ترکیب شیمیایی داره مثل داروهای سنتتیک بازار . پس باید مثل دارو شیمیایی یه دوز خاصیشو مصرف کرد و ن بیشتر . شما ک اطلاعات دارین باید تذکر بدین حداقل ، ک مصرف نکنین گل گاوزبونو زیادی مگرنه کبد عضو حیاتی ایه . فرقی نداره بنظرم اینجور پیشنهاد دادن با اینکه مثلن من بیام بگم برا درمان استرس فلوکسیتین (ک عوارضش از استامین فن هم کمتره) خوبه فرقی نداره .

حالا خود دانید.. فقط وظیفه انسانیم بود بگم..

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
94
میشه کپسول رو باز کنیم و فقط پودر داخلش رو همراه آب بخوریم !؟ همیشه با کپسول مشکل دارم من. بعد خوردن یه ورق، باید منتظر برگشتن درد معده‌م باشم.

Pooyamajidi

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
جابرابن حیان
شهر
بانه
سال فارغ التحصیلی
87
مدال المپیاد
رتبه سوم المپیاد دانشجویی برق
دانشگاه
تهران و علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
مهندسی الکترونیک و پزشکی
میشه کپسول رو باز کنیم و فقط پودر داخلش رو همراه آب بخوریم !؟ همیشه با کپسول مشکل دارم من. بعد خوردن یه ورق، باید منتظر برگشتن درد معده‌م باشم.
نه نمی شه چون هدف از کپسوله بودن اینه که آنزیم های معده رو دارو نتونن اثر کنن و دارو فقط تو روده باز شه

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---
رفته بودم دندون پزشکی اول یه عکس دندونا انداختن و بعد که دوتا دندون عصب کشی کرد واسه هر کدوم دوبار عکس گرفت ، جمعن 5تا عکس رادیولوژی :| احساس میکنم الان به سرطان مبتلا میشم ! آیا واقعن به اون عکسها هم نیاز بود؟

س__ارا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سنندج
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
همدان
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
اشعه‌ی هر دونه عکس رادیولوژی دندونپزشکی (از اون کوچیکا که فقط یکی دو تا دندون رو نشون میده) برابر یه روز اشعه‌ایه که تو زندگی عادیت وقت رفت‌و‌آمد به دانشگاه و تو خونه و اینا دریافت میکنی!
خیلی ناچیزه. خیلی زیاد
اون فیلم بزرگ‌ها هم که هر دو فک‌ و همه‌ی دندون‌ها توش معلومه بستگی به تکنیک و نوع دستگاه و اینا بین هشت‌دهم تا ۷ روز و گاها ۲۱ زندگی عادی و روزمره اشعه دریافت میکنی که این هم بازم خیلی کمه.

برای عصب‌کشی احتمال خیلی زیاد از اون عکس کوچولو ها برات تجویز کردن و هیچ اشعه‌ی قابل توجهی بهت نرسیده اصلا نگران نباش. جمعا اشعه‌ی اون ۵ تا عکس شده ۵ روز عادی زندگی که اگه اون عکسا رو هم نمیگزفتن برات ۵ روز بعد همون مقدار اشعه بهت میرسید :د اصلا نگران نباش.
ضمنا کار خوبی گرفته که قبل و حین و بعد درمان عکس گرفته تا ببینه عصب‌کشی به طول مناسب و مقدار کافی انجام شده یا نه.
توی عصب کشی از لحاظ آکادمیک حداقل ۴ تا عکس لازمه. خیلیا کمتر عکس میگیرن ولی خب درستش اینه این حداقل تعداد عکس گرفته بشه تا مطمئن شن درمان داره درست انجام میشه. بازم میگم اصلا نگران نباش
رفته بودم دندون پزشکی اول یه عکس دندونا انداختن و بعد که دوتا دندون عصب کشی کرد واسه هر کدوم دوبار عکس گرفت ، جمعن 5تا عکس رادیولوژی :| احساس میکنم الان به سرطان مبتلا میشم ! آیا واقعن به اون عکسها هم نیاز بود؟

صال

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی۲
شهر
اسفراین
سال فارغ التحصیلی
99
دانشگاه
آزاد بجنورد
رشته دانشگاه
پرستاری
میشه بگید اینکه نیش زنبور روی من بی تاثیره چ دلیلی میتونه داشته باشه؟

Radikal_2002

عزازیل
نام مرکز سمپاد
یکی از مدارس سمپاد گیلان(شرق)
شهر
گیلان
سال فارغ التحصیلی
1400

میـنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
پزشکی سمنان

صال

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی۲
شهر
اسفراین
سال فارغ التحصیلی
99
دانشگاه
آزاد بجنورد
رشته دانشگاه
پرستاری

BRADA

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
ََشهید دستغیب
شهر
شیراز
اشعه‌ی هر دونه عکس رادیولوژی دندونپزشکی (از اون کوچیکا که فقط یکی دو تا دندون رو نشون میده) برابر یه روز اشعه‌ایه که تو زندگی عادیت وقت رفت‌و‌آمد به دانشگاه و تو خونه و اینا دریافت میکنی!
خیلی ناچیزه. خیلی زیاد
اون فیلم بزرگ‌ها هم که هر دو فک‌ و همه‌ی دندون‌ها توش معلومه بستگی به تکنیک و نوع دستگاه و اینا بین هشت‌دهم تا ۷ روز و گاها ۲۱ زندگی عادی و روزمره اشعه دریافت میکنی که این هم بازم خیلی کمه.

برای عصب‌کشی احتمال خیلی زیاد از اون عکس کوچولو ها برات تجویز کردن و هیچ اشعه‌ی قابل توجهی بهت نرسیده اصلا نگران نباش. جمعا اشعه‌ی اون ۵ تا عکس شده ۵ روز عادی زندگی که اگه اون عکسا رو هم نمیگزفتن برات ۵ روز بعد همون مقدار اشعه بهت میرسید :د اصلا نگران نباش.
ضمنا کار خوبی گرفته که قبل و حین و بعد درمان عکس گرفته تا ببینه عصب‌کشی به طول مناسب و مقدار کافی انجام شده یا نه.
توی عصب کشی از لحاظ آکادمیک حداقل ۴ تا عکس لازمه. خیلیا کمتر عکس میگیرن ولی خب درستش اینه این حداقل تعداد عکس گرفته بشه تا مطمئن شن درمان داره درست انجام میشه. بازم میگم اصلا نگران نباش
ممنون. لطفا در مورد میزان اشعه‌ای که از رادیولوژی سینوس‌ها (PNS Water's) دریافت می‌شه هم توضیح بفرمایید. خطرناکه؟

***Paradise

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
shk
سال فارغ التحصیلی
0000
مدال المپیاد
متاسفانه به مدال نرسید :(
رشته دانشگاه
پزشکی
مثلا پف نمیکنه
یا هیچ احساس سوزشی نداره
خب شاید مثلا غلظت یه ماده تو بدنت بیشتره یا مثلا تو خونت ترکیبش یه جگوری یا اسید تو بدنت غلظتش فرق داره
# فتوا های پزشکی !!! :D:D

بالا