• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشاوره انتخاب رشته دبیرستان (متوسطه)

YaSm!nA

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان حکیم زاده
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
98
تلگرام
انتقال بحث

اینهم مثل پست بالایی..یک بحث کوتاه و مفید انتقال داده شده (;

به نقل از missjoker :
سلام خوبید؟
من ابتدایی و راهنمایی تو شاهد بودم و الان بین هفده نفر تو گنبد تونستم قبول شدم :) خیلی از همکلاسی هام که خدای درس بودن قبول نشدن :) یعنی میشه گفت معجزه کردم ولی متاسفانه فقط 3 نفر واسه تجربی گرفتن و نتونستم تجربی قبول شم از طرف دیگه امکان داره نمونه تجربی قبول شم ولی نمیخوام تیزهوشان رو از دست بدم چون واقعا یک آرزوی بزرگ برام بوده و از طرف دیگه نمیخوام دندان پزشکی رو از دست بدم چون اونم برام هدف بوده و میدونم اگه تو تیزهوشان تجربی بخونم هر دو تا میتونم به دست بیارم الانم امکان 50 درصد وجود داره که بتونم برم تجربی ولی میخواستم بپرسم به نظرتون تجربی برای من بهتره یا ریاضی؟ ویزگی های هوشیم هم اینه که حفظیاتم عالیه و درک مطلبم هم خوبه . در کل هم برای ریاضی خلق شدم هم تجربی ولی برام فقط آینده شغلی مهمه که بتونم به یه شغل ابرومند دست پیدا کنم که هم از نظر مالی هم از نظر معنوی مشکلی نداشته بامش . به نظرتون کدوم برام بهتره ؟ اونایی که ریاضی میخوندن میشه بگید ریاضی چه شغل هایی با درامد دندان پزشکی داره ؟ سختیش مهم نیست فعلا :((

به نقل از NiXiE :
دوست عزیز تو هر شغلی بهترین باشی درامدت عالی میشه، چ خیاط باشی، چ هنرمند، چ دندانپزشک، و چ مهندس ...
و اینکه میگی هدفت دندانه...زندگی مثل سیب میمونه، تا سال کنکور و دانشگاهت هزار و یک چرخ میخوره، و ممکنه علاقه الانت با مثلا یک سال دیگه ت فرق داشته باشه، برای من و خیلیااا ی دیگه که می شناسم همین بوده...
برو در مورد محیط های کاری تحقیق کن، و بازم میگم، تو هر کاری وجدان داشته باشی از لحاظ معنوی عالیه و اگر بهترین خودت باشی درآمد خوبی هم داری، ب اسم و درامد ظاهری الان رشته ها نگاه نکن، خودت رو آلان خوب بشناسی بهتر از اینکه بعدا پشیمون بشی.
و اینکه ب نظرم رشته مهم تر از مدرسست

YaSm!nA

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان حکیم زاده
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
98
تلگرام
پاسخ : انتحاب رشته در دبیرستان

این هم خلاصه یه بحث کوتاه ک دوستمون درباره انتخاب رشته سوال کرده بود. و خب کل بحث مربوط ب همین تاپیکه و تاپیک جداگونه لازم نداشته...
ولی خب نظری ک اعضای سایت دادن جالبه...در مورد علاقه صحبت کردن ... ک میتونه مفید باشه (;

به نقل از فاطمه حیدری :
سلام دوستان من سال دیگه قراره انتخاب رشته کنم حالا بر چه اساسی رشتمونو انتخاب کنیم

به نقل از نورا. :
علاقه!

علاقه که باشه، موفقیت هم دنبالش میاد!علاقه‌ی شدید! یه چیزی تو مایه‌های عشق به رشته‌ات!

فراموش هم نکن که روزی رو خدا میده! بقیه فقط وسیله و واسطه اند!

به نقل از میم ح میم دال :
براساس علاقه و شناخت توانایی ها.
مثلا آدمی که اهل حفظ کردن باشه و مشکلی با خوندن کلی کتاب نداشته باشه میتونه گرایشش به تجربی بیشتره. برعکس آدمی که اهل حفظیات نیست و بیشتر تو فضای خلاقیت و ساختنه و به خیلی چیزا فنی نگاه می کنه به درد ریاضی میخوره.

علاقه رو هم باید درست تشخیص داد. یعنی باید از روی شناخت باشه. مثلا اینجوری نباشه که صرفا از دیدن یک پزشک متخصص تو مطبش بگی تجربی دوست داری. بلکه باید ببینی چه مسیری در انتظار یک دانش آموز رشته تجربیه. مثلا باید تحمل تشریح قورباغه رو داشته باشی :D

به نقل از Mehrsun :
سلام
من خودم تازه دارم میرم کلاس هفتم :|
میدونم برای اظهار نظر درین تایپیک خیلی کوچیکم (; ولی حالا نظرمو میگم . :-)
خب از نظر من رشته باید برحسب علاقه باشه
حتی اگه رشته مورد علاقتون رفتگری باشه
کسی که رشته ای که دوست نداره رو میخونه آخراش میبره
بعضی ها تحملشون زیاده و میخونن ولی هیچوقت با رضایت خودشون اون درس رو نمی خونن
(امیدوارم منظورمو رسونده باشم :-" )
فقط اینم هست:من اگه پزشکی دوست داشته باشم(مثلا)و از دیدن ازمایش خون غش کنم و بیفتم.در صورتی که پزشکی بخونم پزشک قابلی نخواهم شد و صد بار خودم و دیگران رو سکته میدم پس یه رشته دیگه انتخاب میکنم که دوست داشته باشم و خطری برای خودم و دیگران نداشته باشه!!!
امیدوارم مفید بوده باشه :-[

به نقل از ✿Sadaf :
ببینید انتخاب رشته 90 درصدش برمیگرده به علاقه شما و حالا دلیلشم میگم:
اولین دلیلش اینه که شما الان قطعا یه دید محدودتری دارین و صرف قبول شدن تو رشته ای رو که دوست داشتین موفقیت حساب میکنین برای خودتون درحالی که اصلا اینطوری نیست و اتفاقا اصل راه و کار شما برمیگرده به بعد از کنکور و زمان درس خوندن تو رشته مورد نظر و بعد از اون هم زندگی به واسطه آموخته هاتون.
هدف اصلی ما تو زندگی افزایش بازده و راندمان کارامونه؛ قطعا شما هر هدفی که داشته باشین اگر که نهایت تلاشتون رو برای رسیدن بهش بکنید بالاخره به یه موفقیت نسبی خواهید رسید.اما مهم اینه که شما بتونین با حداقل تلاش یا بهتر بگم حداقل سختی کشیدن به نتیجه دلخواهتون برسین. وقتی به یه کاری علاقه داشته باشین ( حالا هرچی) این علاقه قطعا نشئت گرفته از یک هدفی ه که تو ذهن خودتون دارین و این علاقه و هدف هر کدوم به نوبه خودشون باعث میشن سختیای راه به چشمتون نیان و "از مسیری که دارین طی میکنین لذت ببرین." که مهمترین چیز زندگی هم همینه درک. ..
و اما اینم بگم که علاقه نمیشه صرف اینکه من زیست دوس دارم برم تجربی یا ریاضی دوس دارم برم ریاضی.اول از همه شما باید ببینین که با انتخاب هر کدوم از راه ها چه آینده ای در پیش روتون خواهید داشت حالا چه تحصیلی چه شغلی...با چه محیطی قرار سر و کار داشته باشین، چه الگوی درس خوندنی داره اون رشته و خیلی از فاکتورای دیگه رو هم در نظر بگیرین و بعد از مشخص کردن همه اینا حالا بیاین تصمیم بگیرین که علاقه اصلی و واقعی شما در چه چیزی هست...

به نقل از ریحان خاتون :
موفقیت تو جایی هست که علاقه باشه

به نقل از M O D A F E :
خب تقریبا همه ی دوستان علاقه رو گفتن
اما مهم تر از اون اینه که شما در مورد رشته ها اطلاعات مورد نظر رو داشته باشید و بدونید واقعا قراره با چه چیزایی سرو کله بزنید!!!
از اونجایی که سطح مطالب دبیرستان از نظر مفهومی بودن و عمق پردازی پایینه,خیلی به علاقه ای که نسبت به این درس ها دارید توجه نکنید.
یعنی مثلا چون ریاضی رو دوست دارید نرید ریاضی بزنید
ما کسی رو داشتیم که از سر علاقه به فیزیک رفت فیزیک دانشگاه تهران
اما چند وقت پیش که باهاش صحبت میکردم میگفت من واسه فیزیک ساخته نشدم و میخواد رشتش رو عوض کنه!!
حالا این میتونه هر دلیلی داشته باشه مثل سختی رشته یا حالا هرچی
واسه همینه که میگم صرفا علاقه جوابگو نیست لازمه که تا ته ماجرا رو خبر داشته باشید و در کنارش حتما استعداد هاتون هم در نظر بگیرید

محمد78

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد1
شهر
مشهد
مدال المپیاد
مدال نیاوردم... ولی مرحله اول المپیاد ریاضی قبول شدم... خخخ...
تغییر رشته تحصیلی در دبیرستان

سلام دوستان
چی کار کنم؟ 8->
من سال دوم، رشته ریاضی (امسال میرم سوم) رو انتخاب کردم چون از زیست بدم میومد..... البته فک کنم احساسی تصمیم گرفتم....
هر کدوم از فامیلامون که منو میبینه میگه تغییر رشته بدم برم تجربی و دکتر بشم... چون الان رشته های مهندسی اشباع شدن و بی کار میشم یا هم درآمد خیلی کمتری از رسته های تجربی داره.....
از طرفی هم میترسم که اگه رفتم تجربی تو کنکور موفق نشم و پزشکی قبول نشم.....
خودمم از درسای حفظی بدم میاد هرچند که اکثر درسا حفظین...
به نظرتون چی کار کنم؟؟؟
بمونم ریاضی بخونم یا تغییر رشته بدم به تجربی؟؟؟؟
ممنون میشم جواب بدین...
وقت زیادی نمونده...

IIلالاII

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيدبهشتی
شهر
سنندج
دانشگاه
صنعتی اصفهان
رشته دانشگاه
برق
پاسخ : انتخاب رشته دبیرستان

بمون ریاضی

محمد78

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد1
شهر
مشهد
مدال المپیاد

IIلالاII

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيدبهشتی
شهر
سنندج
دانشگاه
صنعتی اصفهان
رشته دانشگاه
برق

دلیلش علاقه ی خودته
وقتی علاقه داری ، چرا به خاطر حرف بقیه بری جایی که دوسش نداری؟

mhs.1d

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
ریاضی

ببین اصلا چه رشته ای میخوای در نهایت
میخوای چیکاره بشی
البته اون چیزی که خودت دوست داری نه اطرافیانت
دقیقا پارسال حالِ تو رو داشتم :-"
هی میگفتن برو تجربی :| ولی به شخصه علاقم نرم افزار بود و موندم
بعدم قرار نیست لیسانس بگیری بیکار بشی :|
در صورتی بیکار میشی که اینجا بشینی منتظر باشی یکی بهت زنگ بزنه بگه بیا ماهی ۳میلیونتم میدم :-"
برای تجربیا آره، تقریبا یه همچین وضعیتیه چون صرفا تخصص خودشونو میدونن و به غیر از تخصصشون کم پیش میاد بتونن فعالیتی انجام بدن
ولی ریاضیا که مهندس میشن از هر شاخه ای و رشته ای یه چیز میدونن و تجربه دارن
استارتاپا و مسابقات و فری لنسر ها و ... اصولا بیشتر مهندسین شرکت میکنن چون اطلاعاتشون بالاتره و بیشتر به درد میخوره
الان که عصر تکنولوژیه تا چند دهه آینده هم دنیا حول صنعت و مهندسی میچرخه
تجربی هم به حد کافی اشباع شده

در نهایت فقط به هدف و علاقه و استعداد خودت فکر کن نه حرف بقیه و بازار کار و ...
هر رشته ای خوبیِ خودشو داره و آدمای خودشو میخواد
ببین تو آدمِ کدوم رشته ای (;

× یادم رفت بگم که تو برو سمت علاقت، سمت فعالیت خودت، پول خودشو هرجور شده میرسونه. باور کن!
تجربه + علاقه + تلاش + ایمان به خودت = خوشبختی :)

IIلالاII

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيدبهشتی
شهر
سنندج
دانشگاه
صنعتی اصفهان
رشته دانشگاه
برق

چرا نبايد رشته تجربي را انتخاب كرد؟
چند مطلب زير را حتمااا بخوانيد
آمار چه می گوید؟
سال 90:
کنکوری های تجربی: 442 هزار
کنکوری های ریاضی: 284 هزار
کنکوری های انسانی: 376 هزار
سال 95:
کنکوری های تجربی: 519 هزار
کنکوری های ریاضی: 162 هزار
کنکوری های انسانی: 161 هزار
به زبان ساده یعنی هر چقدر کنکوری های ریاضی و انسانی کم شده اند در عوض همه دوست دارند تجربی بخوانند، آن هم فقط برای سه رشته محبوب!
این رقابت چند برنده دارد؟
اگر بخواهیم نگاهی کلی‌تر به سه رشته محبوب و پر طرفدار تجربی یعنی داروسازی، دندان‌پزشکی و پزشکی داشته‌باشیم، باید گفت که در سال گذشته یعنی کنکور 94 درمجموع در دانشکده‌های دولتی، آزاد اسلامی، پردیس دانشکده‌های دولتی و با در نظر گرفتن سهمیه مناطق محروم ظرفیت این سه رشته 10 هزار نفر بوده (و مد نظر داشته باشید که 3 هزار نفر ظرفیت دانشگاه‌ آزاد و پردیس‌ها مشمول پرداخت شهریه هنگفتی است) و این یعنی 490 هزار نفر نتوانستند در یکی از این سه رشته قبول شوند! رشته‌هایی که به جرات می‌توان گفت هدف تمام شرکت کنندگان در کنکور تجربی است.
آیا اشتغال در رشته پزشکی تضمین شده است?
حدود 2000 دانشجو در آینده‌ای نزدیک به کشورشان بازمی‌گردند و هنوز برای ساماندهی این پزشکان فکری نشده ‌است. در سال 85 چیزی حدود 7 هزار پزشک عمومی بیکار داشتیم که از این رقم عده‌ای کاملا بیکار و عده‌ای بر سرکاری جز پزشکی بوده‌اند. 5 سال بعد و در سال 91 این آمار 8 هزار نفر اعلام شد و تا سال 93 حدود 5 هزار نفر افزایش داشت و در این سال آمار پزشکان بیکار به 12 هزار نفر رسید. سال 94 هم آن‌طور که از صحبت‌های وزیر بهداشت می‌توان برداشت کرد، 20 هزار پزشک عمومی غیرفعال در کشور هست که در طرح دولت برای به‌کارگیری این پزشکان در مناطق محروم، تنها 1500 نفر از این 20 هزار نفر داوطلب شدند. این یعنی با توجه به آمار موجود در سازمان نظام پزشکی که از وجود 78 هزار نفر پزشک عمومی در کشور خبر می‌دهد، نرخ بیکاری پزشکان عمومی چیزی در حدود 25 درصد است.

محمد78

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد1
شهر
مشهد
مدال المپیاد

ممنون

محمد78

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد1
شهر
مشهد
مدال المپیاد

به نقل از جلبک :
چرا نبايد رشته تجربي را انتخاب كرد؟
چند مطلب زير را حتمااا بخوانيد
آمار چه می گوید؟
سال 90:
کنکوری های تجربی: 442 هزار
کنکوری های ریاضی: 284 هزار
کنکوری های انسانی: 376 هزار
سال 95:
کنکوری های تجربی: 519 هزار
کنکوری های ریاضی: 162 هزار
کنکوری های انسانی: 161 هزار
به زبان ساده یعنی هر چقدر کنکوری های ریاضی و انسانی کم شده اند در عوض همه دوست دارند تجربی بخوانند، آن هم فقط برای سه رشته محبوب!
این رقابت چند برنده دارد؟
اگر بخواهیم نگاهی کلی‌تر به سه رشته محبوب و پر طرفدار تجربی یعنی داروسازی، دندان‌پزشکی و پزشکی داشته‌باشیم، باید گفت که در سال گذشته یعنی کنکور 94 درمجموع در دانشکده‌های دولتی، آزاد اسلامی، پردیس دانشکده‌های دولتی و با در نظر گرفتن سهمیه مناطق محروم ظرفیت این سه رشته 10 هزار نفر بوده (و مد نظر داشته باشید که 3 هزار نفر ظرفیت دانشگاه‌ آزاد و پردیس‌ها مشمول پرداخت شهریه هنگفتی است) و این یعنی 490 هزار نفر نتوانستند در یکی از این سه رشته قبول شوند! رشته‌هایی که به جرات می‌توان گفت هدف تمام شرکت کنندگان در کنکور تجربی است.
آیا اشتغال در رشته پزشکی تضمین شده است?
حدود 2000 دانشجو در آینده‌ای نزدیک به کشورشان بازمی‌گردند و هنوز برای ساماندهی این پزشکان فکری نشده ‌است. در سال 85 چیزی حدود 7 هزار پزشک عمومی بیکار داشتیم که از این رقم عده‌ای کاملا بیکار و عده‌ای بر سرکاری جز پزشکی بوده‌اند. 5 سال بعد و در سال 91 این آمار 8 هزار نفر اعلام شد و تا سال 93 حدود 5 هزار نفر افزایش داشت و در این سال آمار پزشکان بیکار به 12 هزار نفر رسید. سال 94 هم آن‌طور که از صحبت‌های وزیر بهداشت می‌توان برداشت کرد، 20 هزار پزشک عمومی غیرفعال در کشور هست که در طرح دولت برای به‌کارگیری این پزشکان در مناطق محروم، تنها 1500 نفر از این 20 هزار نفر داوطلب شدند. این یعنی با توجه به آمار موجود در سازمان نظام پزشکی که از وجود 78 هزار نفر پزشک عمومی در کشور خبر می‌دهد، نرخ بیکاری پزشکان عمومی چیزی در حدود 25 درصد است.
واقعا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ممنون از جوابتون.....

محمد78

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد1
شهر
مشهد
مدال المپیاد

به نقل از جلبک :
دلیلش علاقه ی خودته
وقتی علاقه داری ، چرا به خاطر حرف بقیه بری جایی که دوسش نداری؟
آخه میدونین من چرا از زیست بدم اومد؟
چون تو راهنمایی با اینکه زیاد ریاضی و فیزیک نمیخوندم ولی با فهمیدن فرمولا راحت نمره میگرفتم...
اما چون برا حفظ کردن زیست وقت نیذاشتم نمره نمیگرفتم و همینطوری شد که کم کم از زیست بدم اومد...

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

بخوای قضیه رو درست ببینی همه‌ی رشته‌ها اشباع هستن چون تعداد فارغ التحصیل توی همه‌ی رشته ها چند برابر تعداد موقعیت های شغلیش عه.
اما توی هر کدوم از رشته ها بری و تاپ باشی جا برات هست (یه رشته های معدودی استثنا هست که خب مثلا توی ایران براشون کار نیست)
بنابراین بخوای درست انتخاب کنی باید بری توی رشته‌ی دانشگاهی ای که تو خودت ببینی میتونی توش تاپ بشی. البته انتخاب آسونی نیست وقتی بخوای اینو در مورد رشته دانشگاهی بررسی کنی ولی بین ریاضی و تجربی خب مثلا علاقه به زیست یا داشتن روحیه لازم برا پزشکی یا نداشتنش زیاد سخت نیس تشخیصش.
البته دیدت به زیست و ریاضی یه خورده غلطه. زیست و ریاضی اول دبیرستان اینایی که میگی شاید باشه ولی ریاضیات سالای بالاتر دبیرستان هم دیگه با فرمول حفظ کردن خیلی جواب نمیده توی دانشگاه گویا این مسئله تشدید هم می‌شه. زیست هم جز کتاب های چرت و پرت آموزش پرورش اگر چیزای دیگه‌شو ببینی متوجه می‌شی درسته که یه سری اصطلاحات رو باید تو حافظه‌ت نگه داری ولی مفهومی عه در عین حال.
راجع به پزشکی هم به این مسئله که طولانیه و نیازمند پشتکار زیادی عه که اگر بی‌علاقه باشی وسطش ول می‌کنی و اینجور مسائل دقت کن. دانشجو پزشکی ای که فقط مدرک گرفته و حتی طرح نرفته و هیچوقت باهاش کار نکرده یا پزشکی که کلا توی کارای غیر از رشته‌ش عه خیلی زیاد هست.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400
پاسخ : ریاضی یا تجربی

خوب ادم باید تو هر رشته بهترین باشه ووووو در ضمن کسی که(خودمو می گم) رتبه ی یک رو بگیره قبولیش 100%
شما یک گرفتید؟؟؟؟؟؟؟

خرخون بدبخت.!#:O@-):|:|

dr.namingstuff

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی 1 تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
98
تاپیک چرتیه واقعا.
هر کس یه علاقه ای داره...

Elaheh_nas

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ دبیرستان
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1399
مدال المپیاد
نداشته بید
دانشگاه
محقق
رشته دانشگاه
فیزیک
تلگرام
اینستاگرام
به نظر من بستگی داره به خود طرف داره. بستگی به این داره که طرف کودومو بیشتر دوس داره. نه بین ریاضیو تجربیا، بین همه رشته ها. بستگی داره تو کودوم استعداد بیشتری داره. و در نهایت بستگی به این داره که کودوم باعث میشه زندگی شادتری براش رقم بخوره. یه مخ ریاضی رو وقتی میفرستن تجربی معلومه حالش بهم میخوره، یا یه قهرمان ورزشی رو وقتی میفرستن ریاضی معلومه موفق نمیشه

Elaheh_nas

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ دبیرستان
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1399
مدال المپیاد
نداشته بید
دانشگاه
محقق
رشته دانشگاه
فیزیک
تلگرام
اینستاگرام
ميگما،يادمه يه زماني چند نفر رو ديده بودم كه رشته ي دبيرستانشون رو رياضي انتخاب كردن كه توي فيزيك و رياضي قوي تر باشن و زيست شناسي رو هم جداگونه ميخوندن و كنكور تجربي ميدادن!!
آيا اين كار واقعا نتيجه ي مطلوبي داره؟!
و اينكه تو نظام آموزشي الان،انجام اين كار ممكنه؟!
بله ممکنه، اخر سال نهم رشته ریاضی انتخاب میکنن، طول سال کلاس اضافه میرن درسای زیست شناسی روهم میخونن، شهریور امتحان تغییررشته میدن میرن تجربی

SAREH AKBARI

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
۳
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400
سلام
لطفا یکم منو راهنمایی کنید:/
بین تجربی و ریاضی کاملا خنثام
اصلا نمیتونم بگم کدومشونو دوست دارم چون تا حالا بهش فکر نکردم و میدونم که فکر کردن بهش تاثیری نداره من همچنان سرگردون می مونم
با همه چیزم کنار میام یعنی سختی و اسونی برام فرقی نمیکنه
بین ریاضی زیست هم تو هر دوتاش استعداد کافی رو دارم:/
خانوادمم میگن تجربی ولی چون یه مورد شکست خورده تو خونمون داریم یه کوچولو میگم نکنه مثه اون بدبخت شم://
یکم مشاوره بدین اگه نهم رو گذروندین
بگین چیکار کنم بفهمم کدومش برام بهتره
انسانی:( اَه.:/

هولدن

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
سلام اینکه سرگردان هستید طبیعیه خیلی ها تادانشگاه هم پیدا نمیکنند
بهترین راه اینه برید پیش مشاوران تحصیلی باسواد که یه سری تست ازشما میگیرند وتاحدودی بهتون کمک میکنند درچه زمینه هایی استعدادبیشتری دارید
پ.ن۱فکرنکنید رشته هایی مثه پزشکی صرفا قبول شدنش تو دانشگاه مهمه ادامه دادنش خیلی مهم تره‌‌...
پ.ن۲پیش مشاورایی برید که تو موسسات کنکوری نباشند وکاملا بی طرف صحبت کنند
(پیشنهاد من مرکزمشاوره دانشگاه تهرانه)

الهه ن

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مياندوآب
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی
بچه‌ها! یه چیزی می‌گم که لطفاً لطفاً لطفاً جدی بگیرید ..
اگه خانواده/محیط/جو/ هرکسی مجبورتون کردند رشته‌ای رو برخلاف علایقتون بخونید (تجربی جای ریاضی/ ریاضی جای انسانی) اگه رفتید دیگه غم نگیرید به خاطر رشته‌ای که "دوستش" داشتید! چند مورد دیدم که پزشکی هم قبول شدند یا از نظر علمی فوق‌العاده بودند اما تو دانشگاه افسردگی ماژور داشتند و شدیداً افت تحصیلی داشتند یا قبل کنکور به خاطر اضطراب کلاً پزشک از تحصیل محرومشون کرده! جدی بگیرید لطفاً! :(

Amir R

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
......
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
پزشكي
سلام
لطفا یکم منو راهنمایی کنید:/
بین تجربی و ریاضی کاملا خنثام
اصلا نمیتونم بگم کدومشونو دوست دارم چون تا حالا بهش فکر نکردم و میدونم که فکر کردن بهش تاثیری نداره من همچنان سرگردون می مونم
با همه چیزم کنار میام یعنی سختی و اسونی برام فرقی نمیکنه
بین ریاضی زیست هم تو هر دوتاش استعداد کافی رو دارم:/
خانوادمم میگن تجربی ولی چون یه مورد شکست خورده تو خونمون داریم یه کوچولو میگم نکنه مثه اون بدبخت شم://
یکم مشاوره بدین اگه نهم رو گذروندین
بگین چیکار کنم بفهمم کدومش برام بهتره
انسانی:( اَه.:/
ببين اين كهعلاقتو پيدا كني و بري دنبالش بهترينه چطوريشو نمي دونم

اينكه يكي توفاميلتون موفق نشده دليلي نيس كه تو نتوني

(يه نظر شخصي ميگم البته شايد درست نباشه تجربي رشته هاش (پزشكي هاش)پول ساز تره تو ايران ولي بخاي اپلاي كني يكم دردسر داره خود پزشكيش و طول ميكشه
و كنكورش چون شركت كننده زياد داره و ... يكم رقابتش زياده

رياضي ها تو ايران زياد پول ساز نيست نسبت به پزشكي ها ولي بخواي اپلاي كني اسون تره يعني سريع تر ميتوني)اين اخريه نظر من هست باز خودت راجب اين موضوع يكم بپري

بالا