• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

آزمون های آزمایشی گاج، قلمچی و ...

کانون میرین یا گزینه ی دو یا گاج یا ...؟

• رای‌دهندگان
    508

boodika

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ناکجا
سال فارغ التحصیلی
1398
جدی کلمچی سوالاش آسونه یا سخت؟ ما خیلی شاخیم یا کلمچی خیلی آسون؟
اسونه؟البته نوسان داره...به هر حال از گزینه دو سختتره...شما که حلی تشریف دارین قلم و کلم براتون عددی نیست:)

Mahdich

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی 3
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
برای سال اخر کدوم مناسبتره قلم چی یا گزینه دو؟بیشتریا هر دوتا رو شرکت میکنن خیلیا هم میگن چون قلم چی یک هفته در میونه دقت گیره و سوالاشم تشابهی با کنکور نداره!و گزینه دو منطقی تره...حالا واقعا سال اخر چیکار کنیم؟
همونطور که دوستان گفتن، باید ببینید با کدومش راخت ترید. قلمچی هر دو هفتست و واقعا بعضی آزمون ها حسش نیست برید بدید. آدم خسته میشه. ولی جامعه آماریش مخصوصا تجربی خیلی خوبه. و اینکه ختما آزمون های سنجش انتهای سال رو شرکت کنید. جامعه آماریش خیلی بالاست و هر سال یه خطی میتونه از کنکور بده. البته نه لزوما. مثلا امسال شیمیش به شدت سخت بود. اما کنکور راحت بود. و اینکه قلمچی های آخر سال به شدت چرت شده بودن و کم شرکت میکردن و بیشتر باعث تخریب روحیه بود. اینه که مشاور مدرسه میگفت شرکت نکنید.

ایلیا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
تلاشی بیهوده در المپیاد زیست شناسی!
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
عکاسی
چرا گاج هویجه این وسط؟ ((: صحبتی ازش نمیشه

nils

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
‌‌فرزانگان
شهر
‌مشهد
سال فارغ التحصیلی
0
چرا گاج هویجه این وسط؟ ((: صحبتی ازش نمیشه
چون گاج سوالاشو از کتابای خودش میاره اکثراً بعد هم جامعه آماریش خیلی پایینه و وقتی برنامه راهبردی قلمچی رو نگاه کنی با گاج مقایسه کنی متوجه میشی خودت که قلمچی بهتر جمع بندی میکنه کتابارو!

Orelia

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
0000
چون گاج سوالاشو از کتابای خودش میاره اکثراً بعد هم جامعه آماریش خیلی پایینه و وقتی برنامه راهبردی قلمچی رو نگاه کنی با گاج مقایسه کنی متوجه میشی خودت که قلمچی بهتر جمع بندی میکنه کتابارو!
نیلو اِنقد از قلم‌چی حمایت می‌کنی، هر کی ندونه فک می‌کنه فامیلی‌ت قلم‌چی‌ه :‌))
البته تا حدِ خوبی موافقم باهات‌ـا :-" (کیفیتِ برنامه‌ـایِ آزمون‌ـایِ قلم‌چی)

hawjamir

امیرحسینم :))
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 1
شهر
ارومیه
سال فارغ التحصیلی
97
دوستان نظرتون درمورد سطح و کیفیت سوالای قلمچی چیه؟
مشکل از ماس که نمیتونیم بزنیم یا چی؟

dr.namingstuff

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی 1 تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
98
از چه نظر؟

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
درس به درس فرق میکنه.
فارسی سخت تره.
عربی خیلی سخت تره.
دینی راحت تره.
زبان تقریبا یکیه.
ریاضی آسون تر.
فیزیک یه سطح.
زیست خیلی سخت تر.
شیمی آسون تر.
+با توجه به نمونه سوالایی که طبق هر مبحث از کنکور دیدم میگم.
++نظر شخصی :-"

Armita.N

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1393
بنظر من این آزمونا نمیتونن سطح واقعیه یه نفرو نشون بدن چون تقلب و پخش سوال و ... توشون خیلی زیاده

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
بنظر من این آزمونا نمیتونن سطح واقعیه یه نفرو نشون بدن چون تقلب و پخش سوال و ... توشون خیلی زیاده
تو هر پایه فکر نکنم تعداد تقلب جدی(که تاثیر چشم گیر بذاره) بیشتر از هزار یا حداکثر دوهزار باشه.
رتبه های زیر هزارم که فوقش 50 نفر تقلب کردن(تقلبی که تاثیر چندان بذاره!)

Armita.N

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1393
تو هر پایه فکر نکنم تعداد تقلب جدی(که تاثیر چشم گیر بذاره) بیشتر از هزار یا حداکثر دوهزار باشه.
نمیدونم ولی خیلی شنیدم که سوالا قبل آزمون دست خیلیا هست

Cyspho

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
98
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی اصفهان
رشته دانشگاه
داروسازی
اینستاگرام
خب راستش من از اکثر درس هاش راضیم. دروس اختصاصی تو سطح خوبی هستند، اما عمومی ها نه. من از وقتی که اومدم سمپاد معلم های ادبیات از قلمچی بد میگن با جمله ی "قرایب معنایی هاشو گزینه هاشو عوض کنی خود طراح نمیتونه جواب بده" :))، من خودم با ادبیات خیلی مشکل داشتم اما چند آزمون اخیر درصدم بالای هشتاد بود و خوشال بودم سرش :D اما یکی از دروسی که به شخصه قبولش ندارم زبان هست. به نظرم سوال غلط زیاد داره، یا سوال هایی که چندگزینه جواب صحیح میتونه باشه که دلیلش اینه که احتمالاً طراح سوالا در حد کتاب بلده خودش. اما بازهم نظر شخصی :D به نظرم بیشتر از سوالاش برنامه ریزیش خوبه. به خصوص برای کسی که پشت کنکور باشه برنامه راهبردی شدیداً به درد میخوره. اگر سعی میکردن پشتیباناش بهتر باشه بهتر میشد :rolleyes: خود کانون ایراد های فراوانی داره اما تاپیک درباره سوالاتش هست بنابراین انگشتانم را همینجا متوقف میکنم. :D

نمیدونم ولی خیلی شنیدم که سوالا قبل آزمون دست خیلیا هست
درسته، اما به قول پدر "کسی که همشو صد بزنه همیشه اوله" :>

hawjamir

نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 1
شهر
ارومیه
سال فارغ التحصیلی
97
تو خود مدرسه ما حدود 20 نفر رو میشناسم که سوالارو میخرن!

تو مدرسه ما که تعدادشون ماشالا خیلیه!!!

آخرین بار توسط مدیر ویرایش شد:

Mahdich

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی 3
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
داستان اینه که هر سال این تقلب ها و همه موضوعات هست. از نظر آماری بخوای نگاه کنی تقریبا تعداد کسایی که این کار رو هر سال انجام میدن یکیه و شرایط هر سال اونقدری فرق نداره. تراز بچه هایی هم که مثلا با یکی هم سطح بوده تو سال قبل خودشون، تقریبا یکیه. و جاهایی هم که میتونن قبول بشن یکیه. البته که اینکه کنکور رو چطور بدی هم مهمه.
سوالای مزخرف هر آزمون معلومه. ولی از این نطر نگاه کن که اگه یهو یه درس رو سخت دادن یه سال یا یه سوالی چرت بود، بتونی هندلش کنی سر امتحان و فشار عصبی نیاره روت. و بتونی از سوالای چرت بگذری. کلا این امتحانا برا تقویت انواع مهارت های سر جلسه هست. از اینکه بفهمی کی آب بخوری. کی خوراکی بخوری. ترتیب درس ها رو چطوری بزنی. بلد نیستی رد شی و این داستانا. سال پیش دستی بود تراز قلمچیش میشد 7800 تجربی. کنکور شد رتبه بیست هزار. اینه که به اینا توجه نکنید.

ایلیا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
تلاشی بیهوده در المپیاد زیست شناسی!
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
عکاسی
حداقل توی قلمچی که تقلب خیلی خیلی زیاده. ینی طرف سر کلاس سوال ضمن تدریسو نمیتونه جواب بده بعد تراز میاره 7400 ((((: ولی خب این تقلبا صرفا تراز رو بی ارزش میکنن، اما ارزش درصدا سرجاشه.
و ضمنا اینو بگم حتی خیلی وقتا لازم نیست سوالا رو بخری، بعضی کانالا فی سبیل الله هم میزارن.

Elaheh_nas

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ دبیرستان
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1399
مدال المپیاد
نداشته بید
دانشگاه
محقق
رشته دانشگاه
فیزیک
تلگرام
اینستاگرام
به نظر من قلم‌چی سعی نمیکنه دانسته‌ها یا دقت یه نفرو محک بزنه، سعی میکنه اونقدرررر طرف رو وادار به محاسبات کنه تا بالاخره یه جا اشتباه کنه، من کلاس دهمم، سوالای مثلا فیزیکش، نصف بیشتر سوالاش تبدیل واحدای خیلی طولانی داره، شما اگه ۸ تا سوال تبدیل واحد داشته باشه اخرش، حداقل تو یکیش حواست پرت میشه، در حالی که سوالای کنکور اینجوری نیست، بینشون وقت‌گیر و محاسباتیم داره آسونم داره، ریاضیش نسبتا خوبه ولی تو فیزیک اینجوریه

*aysan*

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
*#*#
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
خوارزمی
رشته دانشگاه
فیزیولوژی جانوری
اینستاگرام
از این نظر که چقدر با کنکور مطابقت داره و چقدر میتونه سطح واقعی یه نفر رو نشون بده
از لحاظ مطابقت با کنکور نمیشه امتیاز خوبی به سبک سوالاش داد.تا حدودی قلم چی سوالاش پیچیده تره
ولی خب حقیقت اینه که نتایج کنکور همیشه تطابق زیادی با قلم چی داشته
حالا چن مورد استثنا رو هم هممون میشناسیم
که مثلا طرف با ۵۰۰۰ پزشکی آورده یکی با ۷۰۰۰ رتبه ی خوبی نیاورده

dr.namingstuff

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی 1 تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
98
به نظر من قلم‌چی سعی نمیکنه دانسته‌ها یا دقت یه نفرو محک بزنه، سعی میکنه اونقدرررر طرف رو وادار به محاسبات کنه تا بالاخره یه جا اشتباه کنه، من کلاس دهمم، سوالای مثلا فیزیکش، نصف بیشتر سوالاش تبدیل واحدای خیلی طولانی داره، شما اگه ۸ تا سوال تبدیل واحد داشته باشه اخرش، حداقل تو یکیش حواست پرت میشه، در حالی که سوالای کنکور اینجوری نیست، بینشون وقت‌گیر و محاسباتیم داره آسونم داره، ریاضیش نسبتا خوبه ولی تو فیزیک اینجوریه
کنکور هم همینه. دانش واقعی فرد رو نمی سنجه.
البته کلا چهارگزینه ای ها اینطوری هستن و در راسش کنکور.
باز مرحله یک المپیاد بهتره فکر می کنم.

hawjamir

نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 1
شهر
ارومیه
سال فارغ التحصیلی
97
دقیقا همینطوره, مثلا سوالای هندسمونو خود معلممون هم نتوسنت حل کنه!!!

بالا