• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کدام زبان برتر است؟

• شروع کننده موضوع eqsan
  • تاریخ شروع

کدام زبان برتر است؟

• رای‌دهندگان
    202
وضعیت
موضوع بسته شده است.

mehdimhm

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
قائم شهر
عربی قواعد و خطش رو مدیون ایرانی هاست چون از یک زبان عقیم تبدیل به یک زبان قاعده دار شد
پارسی و ترکی روی هم دیگر خیلی تأثیر گذاشتند و هر دو وام واژه هایی از یکدیگر دارند ولی خب اصالت و شکوفایی پارسی به علت شعرا و عرفای متعدد قابل مقایسه با ترکی نیست

big cat

SPHINX
نام مرکز سمپاد
سمپاد:')
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1400
راستش اون چیزی که ما از عربی دیدیم این بود که یک کلمه هزار تا معنی و تفسیر داره بعد چطوری ابهامش اینقدر کمه؟بعدم کدام ترکی ؟ استانبولی ؟اذربایجان کجا؟ ترک اردبیل حرف اذربایجانیا را نمی فهمه چطوری ابهامش کمه بعد با این وجود؟
اتفاقا حرف زدن آذربایجانیا به ترکی اردبیل که در نحوه ی صحبت با شهرهای اطرافش اندکی تفاوت داره نزدیکه در ترکی استانبولی هم قواعد با ترکی که اینجا تکلم میشه یکیه و همینطور همه ی صداها و به همین خاطر خیلی از ترکهای ایران به راحتی و فقط با در روز ۱ساعت تماشای شبکه های ترکیه ترکی استانبولیو به راحتی یاد می گیرن.
و اینکه چرا ابهامش کمه؟چون شما در زبان ترکی قادرین یه جمله رو با شش ساختار بگین. یعنی شما فعل و مفعول و فاعلو... هرجا از جمله که خواستی بگو.این خاصیت برای شخصی که تازه با این زبان آشنا شده یه امتیازه.زندایی من گیلکه و خیلی زود ترکی یاد گرفت حتی با وجود اینکه شمال زندگی می کنن و همیشه فارسی حرف می زنن. البته ترکی که در ایران تکلم میشه خیلی با فارسی قاطی شده.
من خودم خیلی زبان فارسیو دوست دارم مادرم شمالیه و من دوزبان ترکی و فارسیو هم زمان یاد گرفتم.فارسی زبان شعره و من با عشق شاهنامه می خونمو شعرای حافظو حفظ می کنم ولی از نظر علمی ترکی کامل تره و بسیار شیرین همچون فارسی.

پهلوی

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1399
از نظر علمی ترکی کامل تره
با تمام احترامی که براتون قائلم ولی باید بگم هیچ علمی کامل بودن ترکی رو اثبات نمیکنه، علم زبان شناسی نشون داده که یک زبان التصاقی هیچگاه به یه زبان تصریفی نمی‌رسه، مخصوصا ترکی که از لحاظ هنجارهای آوایی و دایره واژگان و... در زمره سست بنیاد ترین زبانهای زنده ی دنیا قرار می‌گیره

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
1-منبعتون متاسفانه اصلا معتبر نیست.
2-یه بار آمار رو بخونید. واقعا با عقل جور در میاد؟

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
بهتون قول میدم انگلیسی گسترده ترین زبانه چیزی حدود یک میلیون لغت با معنی داره که سالی 2500 تا میره روش
از خودتون آمار ندید.
The Second Edition of the 20-volume Oxford English Dictionary contains full entries for 171,476 words in current use, and 47,156 obsolete words. To this may be added around 9,500 derivative words included as subentries.
که یه ادیب بومی انگلیسی بیشتر از 36 هزار لغت رو معمولا نمیدونه!(testyourvocab.com ماکسیموم لغتش 36 هزاره فکر کنم.)

mehdimhm

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
قائم شهر
از خودتون آمار ندید.

که یه ادیب بومی انگلیسی بیشتر از 36 هزار لغت رو معمولا نمیدونه!(testyourvocab.com ماکسیموم لغتش 36 هزاره فکر کنم.)
این نظرتون رو بر پایه خامی و بی دانشی در حوزه انگلیسی میذارم مرییم وبسترز لغات بیشتری داره!
70000 لغت احمقانه به نظر میاد اگه مسیرتون به دانشکده زبانهای خارجی تهران یا حتی موسسات زبان میرسه یه پرس و جویی ازش بکنید نه اینکه به آکسفورد المنتری بسنده کنید بنده یک آکسفورد پیشرفته دارم 10000 صفحست و حدودا تو هر صفحه 40 لغت داره بدون هیچ اصطلاح و ترکیب!

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
There is no exact count of the number of words in English, and one reason is certainly because languages are ever expanding; in addition, their boundaries are always flexible. Consider such words as "cannoli" and "teriyaki," which come from other tongues but are established through use, context, and frequency as English. There are many other thorny considerations that complicate the task of counting individual words and tallying up the language in that way. For example, are all of the inflected forms of a word–for instance, "drive," "drives," "drove," etc.–one word or several separate words?

Similarly, there are twelve different words with the spelling "post" entered in Webster's Third New International Dictionary, Unabridged; they all have different parts of speech or derivations. Should these twelve be considered one word for the purposes of our reckoning? Some scholars would insist the distinct forms of "post" only be counted once, but others consider each one a separate word that should be counted individually.

Another puzzle: should "port of call," another Webster's Third entry, count as a word, even though each of its components is entered separately?

It has been estimated that the vocabulary of English includes roughly 1 million words (although most linguists would take that estimate with a chunk of salt, and some have said they wouldn't be surprised if it is off the mark by a quarter-million); that tally includes the myriad names of chemicals and other scientific entities. Many of these are so peripheral to common English use that they do not or are not likely to appear even in an unabridged dictionary.

Webster's Third New International Dictionary, Unabridged, together with its 1993 Addenda Section, includes some 470,000 entries. The Oxford English Dictionary, Second Edition, reports that it includes a similar number.
قسمت هایی رو که بولد کردم رو بخونید. با حساب این مسائل میشه 1 میلیون! که اونم خط اول خودش گفته دقیق نیست!
و قسمت آخر فکر کنم کافی باشه.
والا من الان Longman Advanced Learners رو میزمه 2000 صفحه ست با تعداد خیلی زیادی ترکیب و مثال!
1 میلیون شامل تمام زمان های فعل، لغات خارجی استفاده شده در انگلیسی، معانی یک کلمه به صورت جدا، و ترکیبات اصطلاحی هست.

mehdimhm

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
قائم شهر
قسمت هایی رو که بولد کردم رو بخونید. با حساب این مسائل میشه 1 میلیون! که اونم خط اول خودش گفته دقیق نیست!
و قسمت آخر فکر کنم کافی باشه.
والا من الان Longman Advanced Learners رو میزمه 2000 صفحه ست با تعداد خیلی زیادی ترکیب و مثال!
1 میلیون شامل تمام زمان های فعل، لغات خارجی استفاده شده در انگلیسی، معانی یک کلمه به صورت جدا، و ترکیبات اصطلاحی هست.
احتمالا همونیه که شما میگی
من یه دوره ای که کانون تموم کردم کلاسای ایلتس میرفتم برای امادگی امتحان دو سه تا استاد دانشگاه تهران بودن که همچین ادعایی داشتن حالا امروز به یکیشون میل میزنم رفرنس ازش میخوام ولی اون سالی 2500 اصطلاح و کلمه و فعل اضافه میشه رو من تو سایت دانشگاه واشنگتن خوندم اگه پیدا کردم براتون میزارم

مُهَنّـــا

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
یزد_قم
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
cfu
شش صفحه پست آخرش یه نفر درست حسابی جواب سوالو نداده.:-<
معیار اینکه بگیم یه زبانی، زبان کاملتریه و یه زبان دیگه، زبانِ ضعیف تر چیه؟

نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
گرندلاین
سال فارغ التحصیلی
1399
نظرسنجی کاملا بی پایه و اساس؛
چه دلیلی داره که زبان به اصطلاح "پارسی" توی گزینه ها هست ولی زبان گسترده ترکی نیست؟ زبانی که بیش از ۲۰۰ میلیون نفر در سرتاسر جهان متکلم داره؟!

آخرین ویرایش:
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
گرندلاین
سال فارغ التحصیلی
1399
یه عده چنان با بغض و کینه از زبان ترکی حرف میزنن انگار ملت آذربایجان حق اونهارو پایمال کردن در حالی که برعکس این قضیه صادق‌تره، در حالی که واسه خودتون فرهنگسرا و حداد عادل و دفتر دستک راه انداختین، اصل ۱۵ قانون اساسی رو یادتون رفته، بحث برتری هم که پیش میاد یه عده بد جوری میسوزن..
در نظر بگیرید که زبان عربی من جمله قوی‌ترین زبان‌هاست و اعراب هم ذوق ادبی و حافظه بسیار قدرتمندی داشتن و این میتونه دلیل موجه و محکمی بر این باشه که زبان عربی تاثیر پذیرفته از زبان فارسی نیست بلکه این زبان فارسی هست که کاملا تحت تاثیر زبان عربیه و کاملا هم منطقیه..!
اما اینکه چرا یه عده سعی دارن با جلو کشیدن بحث های پانترک و ... (شما میگین پانترک)، و اینکه چه میدونم مدرک بیار و علمی حرف بزن و فلان و بهمان به زور چیزی غیر از حقیقت رو به ما و حتی به خودشون بقبولانند(!)
چه چیزی رو میخواید اثبات کنید؟
در ارزیابی تعداد سخنور هر زبان هم همین بس که وقتی یک نرم افزار رایانه‌ای نصب میشه، آخرین زبانی که پشتیبانی میکنه زبان فارسیه(که اون هم هموطنان عزیزمون ادیت میکنن) و گرنه هیچ جای دنیا کاربری رو با زبان فارسی به رسمیت نمیشناسن، کشورهایی هسن که خیلی کوچیکتر از ایران ما هستن و چندین زبان رسمی دارند حالا کشور پهناور ما چرا باید رو حساب یه عده پایتخت‌نشین(که بیشترشون بومی‌هایی هستن که مهاجرت کردن و مسئولین به اسم سخنور زبان فارسی ثبتشون کردن)، فقط یک زبان رسمی داشته باشه؟ حکومت که فعلا در حال تاختن هست و اصلا متوجه جبهه قومیت‌ها نیست و یک روزی از این ناحیه ضربه سختی میخوره! سوال من اینه که شما مردم کی وقت کردید انقدر عقده‌ای بار بیاید؟!

Nerd_Girl

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
_
سال فارغ التحصیلی
95
به نظرم عنوان تاپیک اصلا خوب نیست اولا برتری زبانی به زبان دیگه ای نسبیه
دوما هیچ کدوم از ما از زبان هایی که تو نظرسنجی هست اطلاع کافی نداره ونمیتونه در این مورد نظر درستی بده
باید بگم همون قدر اغراقی که درمورد زبان ترکی میشه در مورد زبان فارسی و بقیه ی زبان ها هم میشه و ما نمیتونیم به راحتی به مطالبی که تو کتاب ها و سایت ها نوشته میشه اعتماد کنیم و براساس اونا رای بدیم
ضمنا بهتر نیست نژاد پرستی و قوم پرستی رو کنار بذاریم و به جای تحقیر کردن زبان ها با دلیل و منطق حرف بزنیم

آخرین ویرایش:

mobin9898

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی سنندج
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
سنندج
رشته دانشگاه
پرستاری
انسانیت : )

A M I N

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
BHT
شهر
LNG
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
SBU
رشته دانشگاه
ARC
زبان مدیر داخلی -________-

قاصدک آبی

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1400
جدا از این بحثا من یه سوال دارم تعداد متکلمین یک زبان و تعداد آثاری که به آن زبان نوشته شده می تونه ملاک برتری اش باشه ؟
این می تونه از لحاظ علم زبان شناسی معیار باشه ؟ یا فقط از روی قواعد بررسی می کنن ؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا