• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

پوست و مو

شانا

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1396
رشته دانشگاه
پزشکی
کسایی که از لوسیون بعد از اصلاح صورت استفاده میکنن اگه از برندی که استفاده میکنن راضی هستن میشه بهم معرفی کنن لطفا ؟؟من سیگل و نیوا استفاداه کردم قبلا ولی از هیچکدوم راضی نبودم کاملا ..بعد از اصلاح صورتم خشک میشه و جوشهای ریز میزنه که هیچکدوم از این لوسیون ها برام خوب نبودن..کلا برای درمان خشکی پوست بعد از اصلاح اگر نظری دارین بگین واقعا معضل شده برام..

کوزت

کوزت
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3 مشهد
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
بچه ها کسی موهاشو کراتینه کرده؟
میخوام موهام یکم نرم بشن ولی وز نیستن
ممکنه بعد کراتینه بریزن؟

۲ نوع کراتینه داریم ، یه مدلی که عملا مورو میسوزونه و لخت میکنه ( حتما و قطعا موهات ریزش میگیره ) یه مدل هست حالت تقویت کنندگی داره و خیلی موهاتو سالم و شاداب میکنه که موادش توی ایران نیس ولی خواستی بگو میگم بهت

من پوستم خیلی جوش میزنه و بطور غیرعادی چون غرور جوونی بقیه دوستام تموم شده. آخه مگه من چقد مغرورم؟!؟!؟!
رژیممو اصلاح کردم و درست نشد. دکتر میگه بخاطر استرسه.
الآن دوتا مشکل دارم:
1- راهی برای متوقف کردن این روند هست؟
2- چجوری جای جوشا رو از بین ببرم؟ به عرقیات و محلولها پناه بردم و جوابی نگرفتم. میمونه جراحی لیزر که شک دارم مناسب پوستم باشه و قرص و داروهای مختلف.
کسی پیشنهادی داره؟

بهت پیشنهاد میکنم بری پزشک غدد ...

اما برای جای جوش از محصولات ضد لک و لایه بردار و روشن کننده استفاده کن !
از برندای معروف لطفا ( مثل لانژه ، لد ، موراد ، ... )
اگه خیلی وخیمه ، لیزر هم خوبه ! دستگاه ipl لکه ها رم میبره ... و چندتا دستگاه دیگه که حالا من نباید بگم !
ولی پزشک غدد حتما برو
راکوتان ، اسپیرونولاکتون و ... فقط پزشک غدد باید تجویز کنه ، چون داروها هورمونی هست ...

آخرین ویرایش:

کوزت

کوزت
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3 مشهد
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
من قبلن پوست سرم یا شایدم ریشه ی موهام با دست زدن به موهام می سوخت
دوبار سرمو تیغ زدم الان که یه کم بلند شده باز دوباره همون جوری شده خیلی اذیتم می کنه چی کار کنم ؟:(

فکر نمیکنی یه مشکل روانی باشه ؟
من مورد دیدم گفته موهای شکمم درد میکنه ...
یکم حالتشو بیشتر توضیح بده
اگه هم مشکل روانی نباشه ، شامپو پوست سر خشک بگیر ، و موهات و ریشه موهات رو با روغن نارگیل ماساژ بده

کسایی که از لوسیون بعد از اصلاح صورت استفاده میکنن اگه از برندی که استفاده میکنن راضی هستن میشه بهم معرفی کنن لطفا ؟؟من سیگل و نیوا استفاداه کردم قبلا ولی از هیچکدوم راضی نبودم کاملا ..بعد از اصلاح صورتم خشک میشه و جوشهای ریز میزنه که هیچکدوم از این لوسیون ها برام خوب نبودن..کلا برای درمان خشکی پوست بعد از اصلاح اگر نظری دارین بگین واقعا معضل شده برام..

اصلاح نکنین خب
من نمیکنم ! ببین چقد عالی
اما لوسین بعد اصلاح زنیاک لد خیلی قوی و خوبه

چیزی نیست که موی کم پشتو پر پشت کنه ؟ : | و هم چنین موی فرفری زبر رو فرفری نرم :-"

موهات کم پشت بوده یا شده ؟
اگه بوده از کودکی که هیچی ، اگه شده باید پیش پزشک غدد بری پترن ریزشت بررسی شه ! داروهای زیادی میشه استفاده کرد که baby hair در میاد و رشد میکنه مثل فیناستراید و اسپیرونولاکتون و ...
نمیدونم دختری یا نه ، اگه هستی با نتیجه سونو برو پیش پزشک غدد

برای نرم کردن موهات ، روغن نارگیل

قرص راکوتان بخور.اول ولی باید ازمایش خون بدی ببینی مشکل کبدی یا کلیه ای داری یا نه
بهتر نیس قرص راکوتان تجویز نکنی مثل نقل و نبات ؟

یکی پرسیده بود فیناستراید خارجی یا ایرانی ، ایرانی هم جواب میده خودم یکی از مصرف کنندگانشم
فقط اگه خانم باشی ، قبل بارداری باید قطع بشه ، روی جنین پسر اثر میذاره

کلا این داروها دوره درمان طولانی دارن
بهتره تحت نظر پزشک باشه ....

آخرین بار توسط مدیر ویرایش شد:

fteh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
خوزستان
سال فارغ التحصیلی
90

hanita.ard

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
....
سال فارغ التحصیلی
99
دانشگاه
قزوین
رشته دانشگاه
شیمی محض
بچه ها کسی موهاشو کراتینه کرده؟
میخوام موهام یکم نرم بشن ولی وز نیستن
ممکنه بعد کراتینه بریزن؟
من میخواستم ی تایمی موهامو کراتینه کنم متنها یکی از دوستام این کارو کرد و بعد از چند ماه موهاش سوخت بعد رفت کلا پسرونه زد کلی هم حسرت خرد خب منم دیدم اینجوری شد نرفتم....البته شاید این دوست من استثنا بود نمیدونم(!)

هولدن

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
برای جوش صورت
قرص راکوتان نخورید حدالامکان(:-?) سعی کنید باورزش های شدید هوازی و نخوردن غذای چرب جلوی جوشو بگیرید(این روش برای من جواب داده)
من نزدیک یک سال راکوتان مصرف کردم سردرد های شددید میاره چشمم ممکنه خشک کنه که باعث خستگی چشم هم میشه

شانا

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1396
رشته دانشگاه
پزشکی
اصلاح نکنین خب
من نمیکنم ! ببین چقد عالی
اما لوسین بعد اصلاح زنیاک لد خیلی قوی و خوبه
ممنون بابت پاسخx:...اصلاح نکنم صورتمو؟؟O_o..آخه پوست صورتم به هر نوع اصلاحی واکنش میده هم اپیلاسیون هم کرم موبر(تابحال بند ننداختم).به نظرم یکم غیر طبیعیه:|

monaliza

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
96
به عنوان یه نفر که حدود سه ماه رواکوتان مصرف کرده(با تجویز دکتر پوست البته)باید بگم که این قرص خــــــــــیلی قویه و عوارض جانبیش کم نیست ولی من بعد از جوش،روی پوستم اسکارش میموند و برای اینکه این اتفاق ادامه پیدا نکنه دکتر گفت رواکوتان مصرف کنم
ولی پوست بدن رو به شدت خشک میکنه تا حدی که پوست کنار ناخن هام باز شد و انگشتم عفونت کرد:/
ناخن های من از وسط ترک برداشت
خون دماغ هم زیاد میشدم
پوست سرم هم خیلی خشک بود و مدام می ریخت
درکل در این حد عوارض داره:-" ولی تا شش ماه بعد از پایان مصرف هم حتا یه دونه جوش هم نزدم

• لایک
امتیازات: fteh

fteh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
خوزستان
سال فارغ التحصیلی
90
به عنوان یه نفر که حدود سه ماه رواکوتان مصرف کرده(با تجویز دکتر پوست البته)باید بگم که این قرص خــــــــــیلی قویه و عوارض جانبیش کم نیست ولی من بعد از جوش،روی پوستم اسکارش میموند و برای اینکه این اتفاق ادامه پیدا نکنه دکتر گفت رواکوتان مصرف کنم
ولی پوست بدن رو به شدت خشک میکنه تا حدی که پوست کنار ناخن هام باز شد و انگشتم عفونت کرد:/
ناخن های من از وسط ترک برداشت
خون دماغ هم زیاد میشدم
پوست سرم هم خیلی خشک بود و مدام می ریخت
درکل در این حد عوارض داره:-" ولی تا شش ماه بعد از پایان مصرف هم حتا یه دونه جوش هم نزدم
منکه گفتم فقط 3 هفته خوردم.و اصلا و مطلقا عارضه نداشت.قبل از مصرف ازمایش خون هم که گرفتیم کبد و کلیه م مشکلی نداشت بنابراین دکتر گفت که داروی جانبی نمیخوای و برو هفته بعد بیا و 2 بار رفتم و اومدم تا اینکه گفت نخور و خوب شدی .الانم جوش ندارم

نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب:)
شهر
تهر
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
روان شناسی
آره دخترم . یه مدت موهام خیلی بلند و سنگین بودند ،بخاطر فر بودن نمیدیدم تاثیر ریزشو . الان که کوتاه کردم ریزش ندارم اما اثرش کاملا مشخص شده .
نارگیلو مرتب استفاده میکنم اما تاثیر نرم کنندگیش در لحظه ست . هیچ اثر تقویتی نداره ؟
@کوزت

کوزت

کوزت
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3 مشهد
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
ینی برای کم پشت شدن موها باید بریم پیش دکتر غدد؟ من فکر می کردم باید دکتر پوست و مو برم :-?

ببین یه سری مسائل هست باعث کم پشت شدن مو میشه
برات مثال میزنم ، چون خودم این مشکل رو داشتم
من PCOS دارم اولش که پیش پزشک زنان رفتم بهم یاز دادن ، بعد بخاطر همین بیماری هورمونای مردونم زیاد شد و ریزش موی مردانه گرفتم ، خب عاقلانش رفتن پیش پزشک غدد بود چون من مشکل هورمونی داشتم ...
پزشکای پوست خیلی داروهای شبیه به هم تجویز میکنن مثلا به پسرا از دم ماینوکسیدیل میدن در صورتی که فیناستراید تنها راه درمان ریزش موی مردانس و خیلی کیسای دیگه !
برین پیش پزشک غدد و ازش بخواین ازمایش و سونو کامل براتون بنویسه و ریزش موتون و کم پشتی موتون رو بررسی کنه ...
اگه مشکلی نباشه حتما بهتون میگه که مشکلی ندارین و شاید داروی شما یه قرص زینک ساده باشه .
نمیدونم چرا پزشکای پوست و مو رو برای مو دوست ندارم ، برای پوست بهتر راهکار میدن :))

ممنون بابت پاسخx:...اصلاح نکنم صورتمو؟؟O_o..آخه پوست صورتم به هر نوع اصلاحی واکنش میده هم اپیلاسیون هم کرم موبر(تابحال بند ننداختم).به نظرم یکم غیر طبیعیه:|

میتونی موهای صورتت رو دکلره کنی اگه زیاد نیس ، اگه زیاده با دستگاه الکس ۵ جلسه لیزر کن

کوزت

کوزت
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3 مشهد
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
آره دخترم . یه مدت موهام خیلی بلند و سنگین بودند ،بخاطر فر بودن نمیدیدم تاثیر ریزشو . الان که کوتاه کردم ریزش ندارم اما اثرش کاملا مشخص شده .
نارگیلو مرتب استفاده میکنم اما تاثیر نرم کنندگیش در لحظه ست . هیچ اثر تقویتی نداره ؟
@کوزت

مثلا حس کردی قسمتی از سرت کم پشت شده ؟
ریزش موی کلی که باعث کم شدن یه قسمتی از سر شده
مثلا پس سرت کم شده باشه ، یا جلوی سرت ، یا کل سرت
اگه میگی ریزشش با کوتاه شدن کم شده فک نمیکنم مشکلی داشته باشی

روغن نارگیل از بقیه روغنا برای این کار بهتره
ولی اثر تقویتیش در حد جلوگیری از موخوره اس

nazanin.f

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی
سلام.من میخوام منافذ باز صورتمو لیزر کنم
ولی اصلا هیچی از لیزر نمیدونم راهنمایی کنین لطفا :-"

کوزت

کوزت
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3 مشهد
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

Pooyamajidi

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
جابرابن حیان
شهر
بانه
سال فارغ التحصیلی
87
مدال المپیاد
رتبه سوم المپیاد دانشجویی برق
دانشگاه
تهران و علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
مهندسی الکترونیک و پزشکی
سلام.من میخوام منافذ باز صورتمو لیزر کنم
ولی اصلا هیچی از لیزر نمیدونم راهنمایی کنین لطفا :-"
لیزر و لایه برداری درسته باعث می شن موقتی دوست بهتر به نظر بیاد ولی به دلیل تخریب سلول های پوست باعث پیری زودرس و لک پوستی و چروک می شن

nazanin.f

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

nazanin.f

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی
لیزر و لایه برداری درسته باعث می شن موقتی دوست بهتر به نظر بیاد ولی به دلیل تخریب سلول های پوست باعث پیری زودرس و لک پوستی و چروک می شن
لایه برداری میدونستم ولی لیزر اخه...

نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب:)
شهر
تهر
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
روان شناسی
اسپری کردن منظم مخلوط آب و روغن زیتون/نارگیل برای آبرسانی و نرم کردن موی فر اثر داره ؟

میـنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
پزشکی سمنان
اسپری کردن منظم مخلوط آب و روغن زیتون/نارگیل برای آبرسانی و نرم کردن موی فر اثر داره ؟

سرم مو سریتا هم خوبه
اگه موهات وز وزی عه نرمش میکنه وزشو میگیره موخوره هم پیشگیری میکنه

بالا