• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

گپ و گفت بعد از آزمونهای قلمچی (کنکور97)

نام مرکز سمپاد
شيخ انصاری
شهر
دزفول
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
صنعتی‌شریف
رشته دانشگاه
نرم‌افزار
ببین من خودم ۳سال قلم چی آزمون میدادم خب پیش دانشگاهی من هر آزمون رو که میدادم حالم بد میشد تا ۲ روز اعصابم خورد بود بیشتر آزموناش از لحاظ علمی اصلا استاندارد نیست و هیچ شباهتی به کنکور نداره اینو زمانی که کنکور دادم متوجه شدم ولی خب برنامه راهبردی خوبی داره و باعث میشه با برنامه بری جلو ولی واقعا به سوالاش نباید اعتماد کرد چون فقط میخواد ثابت کنه تو هیچی بلد نیستی سنجش ۵ تا آزمون اخر خیلی به کنکور نزدیک تره من به شخصه از بعد عید قلم چی رو ول کردم و سنجش میدادم و راضی هم بودم
در اینکه سوالات قلمچی خیلی مشکل داره که شکی نیست. ولی بحث جامعه آماریه. بر خلاف حرف دوستان به نظرم جامعه آماری خیلی چیز مهمی‍ه. بهتره به آزمون از دید سنجش خودمون نسبت به دیگران نگاه کنیم. به هرحال اونی که توی آزمون قلمچی تراز 8000 میاره هم داره همین سوالای غیراستاندارد رو جواب میده. پس چون سوالا برا همه یکسانه، به نظرم از نظر اینکه آدم خودش رو در مقایسه با دیگران بسنجه مشکلی نداره. (اون دسته‌ی اندکی که سوالارو میخرن به کنار)
می‌مونه بحث اینکه حالا خب چطور با سوالای خوب آشنا شیم و این صوبتا. که این به نظرم با کتاب‌های تست که خیلی استانداردن و کتاب‌های آزمون مناسب، به خوبی قابل حله و اصلا وظیفه‌ی اونا همینه که مارو با سوالای استاندارد آشنا کنه. شاید بگین که خب وظیفه‌ی آزمونم همینه ولی نه. شاید یکم وظیفه‌ی آزمون این باشه، ولی حجم زیادش مقایسه خودمون با بقیه‌س که حتی با سوالای غیراستاندارد هم به خوبی صورت می‌گیره.

F.Boch

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
بابایی
شهر
قزوین
در کل خوب بود ولی من حس کردم یکم زیاد بود. من پارسال هم کانون بودم ولی آزمون امروز یه طور خاصی بود اصن!
در مورد عمومی ها که نظر خاصی ندارم ولی بین تخصصی ها:
من شخصا حسابان و دیف رو خوب نزدم،دلیلش هم سهل انگاری خودم تو مدیریت وقت عمومی ها بود وگرنه سوالا قابل حل بودن.:D جبر احتمال و آمار و مدلسازی سوالاش کلیشه ای بودن و کسی که خونده بود میتونست بزنه. هندسه پایه و فیزیک پایه من خوب خونده بودم و به نظر آسون هم داده بودن.شیمی ۲ هم یه دور مبتکران رو میخوندید بیشترش رو راحت میزدید.در مورد شیمی ۳ هم ارجاعتون میدم به اون لحظه ملکوتی که میگن "وقت آزمون به اتمام رسید":))

erfaWn

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
لاهیجان
خب آزمون چه طور بود؟
آزمون تو عمومی ها ادبیات یکم سوالات عجیب بود ، سوال آخر (قرابت ) رو غلط زدم
عربی و دینی و انگلیسی خوب بودن و در حد انتظار
تخصصی ها ریاضیش خوب بود چسبید ، زیست آسون بود ، فیزیک هم سوالای استاندارد و خوبی داشت ، شیمی من اشتباه داشتم تو محاسبه ... سوالا خوب بود ولی

پیکسی

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 4d
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
زیست‌شناسی گیاهی

شکیبـآ

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1397

alirezazzt

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
rasht
شهر
rasht
سخت ترین سوالات مربوط به کدوم آزمون آزمایشی هست؟
کانون، گزینه دو، گاچ، سنجش؟
فقط از نظر سختی.

RPA

Reyhan:)
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تنکابن
اینستاگرام
سخت ترین سوالات مربوط به کدوم آزمون آزمایشی هست؟
کانون، گزینه دو، گاچ، سنجش؟
فقط از نظر سختی.
من ریاضی بودم، کانون میرفتم خودم به خاطر جامعه آماریش، ولی سوالای گزینه۲ رو از یکی از دوستام میگرفتم حل میکردم.شدیدن خوب بود!:) به خصوص شیمیش که سال ما (۹۴) تو کنکور خیلی سخت بود، به نظرم گزینه۲ بعد از سنجش، بیشترین شباهتو داشت شیمیاش.مثلن من تو کانون به ندرت زیر ۸۰ میزدم ولی تو کنکور انقد سخت بود که میانگین بچه های ورودیمون تو دانشگاه (رتبه های بین ۱۷۰ تا ۶۰۰) حدود ۴۰ درصد بود.
کلن سوالای کانون بیشتر میخواد بهت بگه کجاهارو دقیق نخوندی و به نظرم غیر از سوالایی که عینا از کنکور میده، بقیه بیشتر رو جزئیاتی تمرکز میکنن که خیییلی کم پیش میاد هدف طراح های کنکور باشه.

RPA

Reyhan:)
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تنکابن
اینستاگرام
ببخشید مزاحم می شم ولی من چیز دیگه ای شنیدم
کانون چون اسم طراح سوالو می نویسه طراح سعی می کنه سوال خیلی سخت بده که دانش آموز نتونه حل کنه و فک کنه سواد نداره و با خودش بگه خب بهتره برم پیش همین استاد خصوصی
البته این چیزیه که دبیرای ما سال کنکور می گفتن راست و دروغش پای خودشون
خب میشه راحت مقایسه کرد به نظرم. کافیه از یه محدوده ی مشترک کتابای درسی، سوالای جفتشونو حل کنیم.
اتفاقن به نظر من همین که اسم اون معلم یا دانشجوی طراح سوال میاد، باعث شده برای سخت کردن سوالات برن سراغ همون جزئیاتی که گفتم.
مثلن فرض کنید تو معنی یه لغت تو کتاب نوشته "جامه ی بلند آستین کوتاه که بر روی جامه ای دیگر پوشند" قلمچی میاد اینو میکنه "آستین بلند" و تو سوال شمارشی لغت میاره.
حالا بگذریم که اصولن دپارتمان طراحی سوال نداره و هر سوالو یه معلم یا دانشجو از یه جای کشور (به جز درس زبان) طراحی میکنن و تعدادی سوال هم از کتاباش میده و باعث افت کیفیت میشه...

شکیبـآ

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1397
آزمون ٧ مهر كه تعيين سطح از سالِ سوم و يه جورايي جمع بنديه سطح سؤالاش چجوريه؟و براي اينكه تراز نسبتا خوبي بياريم خوندن چه چيزهايي رو توصيه ميكنيد؟

Amir_ali

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
به نظرم به اوردن تراز زیاد فکر نکنید به این فکرکنید چه مباحثیو تااون موقع میتونید به بهترین شکل ممکن جمع کنید پیشنهادم اینه درساییو انتخاب کنید که زیاد به بقیه مرتبط نباشه مثلا لوگاریتم و تابع و اینا
اینکه یک فصلوعالی جمع کنید بهتر ازاینه همه رو نصف نیمه جمع کنید

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93
آزمون ٧ مهر كه تعيين سطح از سالِ سوم و يه جورايي جمع بنديه سطح سؤالاش چجوريه؟و براي اينكه تراز نسبتا خوبي بياريم خوندن چه چيزهايي رو توصيه ميكنيد؟

اگه تا حالا با ازمون پیش رفتید خب باید مرور کنید و جاهایی ک نصفه نیمه بوده یا تسلطتون کم بوده روشون کار کنید ..

alirezazzt

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
rasht
شهر
rasht
اگه کسی اطلاعاتی داره، مقایسه ای بین برنامه راهبردی گاج و قلم چی انجام بده.
آزمون های هر دو موسسه، هر دو هفته یک بار هستن. فقط درباره برنامه راهبردی مقایسه انجام بدید لطفا.
مرسی

erfaWn

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
لاهیجان
والا من به نظرم یجورایی سال سوم رو ببندیم خیلی خوبه ... تا حدی که تقریبا بسته بشه ...
به قول دوستمون مرور باید بکنیم که به نظرم مرور با تست خیلی خوبه ... تست بزنید هرجا بلد نبودید برید همون قسمت رو بخونید

Pooyamajidi

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
جابرابن حیان
شهر
بانه
سال فارغ التحصیلی
87
مدال المپیاد
رتبه سوم المپیاد دانشجویی برق
دانشگاه
تهران و علوم پزشکی تبریز