• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

تاثیرِ المپیاد تو کنکور و سهمیه‌هاش !

tigon

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شعر هایم
مدال المپیاد
نقره یک زیست دوره 18
دانشگاه
شهید‌بهشتی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : تاثیرِ المپیاد تو کنکور و سهمیه هاش !

یعنی الان دانشگاه تهران واسه پزشکی سهمیه نقره و برنز (زیست)رو قبول نمیکنه؟ لطفا با منبع موثق و بطور 100%

mohammadjb

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
مدال المپیاد
زیست

الان این 25 درصد تاثیر قابل توجهیه ؟

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک

به نقل از دکتــــر :
الان این 25 درصد تاثیر قابل توجهیه ؟

اگه واقعن اعمال بشه بله.

فرض کن ترازت تو قلم چی 7000 هزار باشه. با اعمال سهمیه میشه 8 هزار و خورده ای اینا .

البته تراز تو زیاد نمیشه ولی خب تاثیری که اعمال سهمیه میذاره مینیمم به اندازه ای هست که گفتم تقریبا".

Anita H

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلّی ۲
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1396
مدال المپیاد
کامپیوتری بودم
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
کامپیوتر
آقا سهمیه‌ی چی؟ کشکِ چی؟
(اسپم + بیرون کشیدن زیرخاکی)

ɐudɐrgnilɐ⋊.∀

هرچه هستی بمان و داراباش هرچه داری ببخش و مسکین شو
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی ناحیه 1 (طلایه داران سابق)
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
برنز المپیاد فیزیک*
دانشگاه
دانشگاه تبریز
رشته دانشگاه
مهندسی برق قدرت - فیزیک محض
اولا من فکر کنم خیلی سخت باشه!
فقط دارید حرف میزنید! مدال هست! میفهمی؟
دوم اینکه کسایی که مدال میارن به خاطر کنکور نیست،25%ارزش خون دل چندین ساله المپیاد رو نداره!
سوم اینکه 25% تاثیر خیلی زیادی هست(فکر کن قراره به تمام دروس کنکور 25% اضافه بشه!)
چهارم امروز ملاک دانشگاه تهران مدال نیست کنکوره! هرچی مدال بیاره فقط اون رو قبول نمیکنه!

fteh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
خوزستان
سال فارغ التحصیلی
90
اولا من فکر کنم خیلی سخت باشه!
فقط دارید حرف میزنید! مدال هست! میفهمی؟
دوم اینکه کسایی که مدال میارن به خاطر کنکور نیست،25%ارزش خون دل چندین ساله المپیاد رو نداره!
سوم اینکه 25% تاثیر خیلی زیادی هست(فکر کن قراره به تمام دروس کنکور 25% اضافه بشه!)
چهارم امروز ملاک دانشگاه تهران مدال نیست کنکوره! هرچی مدال بیاره فقط اون رو قبول نمیکنه!
یعنی چی اونو قبول نمیکنه؟

!..Saman

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Helli 1
شهر
Arak
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
علوم پزشکی آزاد تهران
رشته دانشگاه
داروسازی
سلام اینکه میگن امسال برای سهمیه نقره و برنز تغییر اعمال کردن و مثلا اون ۲۰ درصد تراز فقط برای رشته های مرتبط با رشته المپیادشون اعمال میشه درسته ؟؟؟:-ss~X((مثلا المپیاد شیمی برای مهندسی شیمی،شیمی محض یا کاربردی تاثیر داره)

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400
سلام اینکه میگن امسال برای سهمیه نقره و برنز تغییر اعمال کردن و مثلا اون ۲۰ درصد تراز فقط برای رشته های مرتبط با رشته المپیادشون اعمال میشه درسته ؟؟؟:-ss~X((مثلا المپیاد شیمی برای مهندسی شیمی،شیمی محض یا کاربردی تاثیر داره)
منظور اینه ک کسی ک مدال ریاضی داره مدالش برای کنکور تجربی سهمیه نداره.
مدال زیست واسه کنکور تجربی سهمیه داره
شیمی برای کنکور تجربی و ریاضی.
و غیره

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400
کتابا ازمونا و دوره ها سرسام اور گرون شدن سهمیه به ده درصد رسیده. هر سال عن تقلب تو مرحله دو و دوره درمیاد. اونایی که تو این راه بودن هیچ.ولی انصافا اونایی که دهمن و میخوان شروع کنن توضیح بدن چرا میخوان این خریت رو بکنن

Strangers

کاربر فوق‌حرفه‌ای
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
علامه حلی۱
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
0000
کتابا ازمونا و دوره ها سرسام اور گرون شدن سهمیه به ده درصد رسیده. هر سال عن تقلب تو مرحله دو و دوره درمیاد. اونایی که تو این راه بودن هیچ.ولی انصافا اونایی که دهمن و میخوان شروع کنن توضیح بدن چرا میخوان این خریت رو بکنن
فارغ از قیمت و این صحبتا
باتوجه به تغیرات 60 درصدی شدن معدل تو کنکور و 40 درصدی شدن خود ازمون و همین ده درصدی شدن سهمیه از این چهل درصد که تقریبا فکر کنم باید 90 درصد اخرین نفر پذیرش شده تو اون رشته تو دانشگاه رو کسب کنن عملا فرق خاصی نمیندازه بین یه المپیادی و کنکوری تازه باید سر کلاس ها به طور مستمر طوری شرکت کنن و ازمون های نهایی شونم خوب بدن که این روند احتمالا تعداد المپیادی هارو به صرفا وجوده دوتا سه تا مدرسه تو تهران کاملا و واقعا از سال 1403 و 1403 به بعد محدود کنه.

saara

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
شیراز و تهران
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
زیست
رشته دانشگاه
پزشکی
از یک مرحله ای به بعد همه چیز میشه علاقه :"))
المپیاد برای کسی که علاقه داره خریت نیست . مسیری عه خیلی ها از جمله خود من علاقه مون را کشف کردیم .
تقلب هم که همه جا هست میخواهید تلاش نکنید و راهی را دنبال نکنید ؟؟
منطقی عه اصلا ؟

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400
المپیادی ها بخاطر علاقه شون این مسیر رو انتخاب می کنن
از یک مرحله ای به بعد همه چیز میشه علاقه :"))
المپیاد برای کسی که علاقه داره خریت نیست . مسیری عه خیلی ها از جمله خود من علاقه مون را کشف کردیم .
تقلب هم که همه جا هست میخواهید تلاش نکنید و راهی را دنبال نکنید ؟؟
منطقی عه اصلا ؟
منم این جایی که هستید بودم بچه ها. از یه جای محروم بدون فرهنگ المپیاد صرفا بخاطر همون"علاقه" ولی همه چیز علاقه نیست. المپیاد روزی دو ساعت وقتتونو نمیگیره که بهش بگید هابی. المپیادی برای دو سال زندگیش میشه المپیاد. و اون دو سال از قضا مهم ترین سالای زندگیتونن. زمونی که سهمیه درست حسابی بود و تاثیر معدل مثبت بود باز هم ریسک بود. ولی باز هم منطقی تر بود که اون ریسک رو بخاطر علاقه بپذیریم. ولی الان همه چی فرق کرده. المپیاد دیگه ریسک نیست. خریته. هر چقدر هم علاقه داشته باشی بازم خریته.

MRΣZA

کاربر حرفه‌ای
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ابهر
سال فارغ التحصیلی
1403
منم این جایی که هستید بودم بچه ها. از یه جای محروم بدون فرهنگ المپیاد صرفا بخاطر همون"علاقه" ولی همه چیز علاقه نیست. المپیاد روزی دو ساعت وقتتونو نمیگیره که بهش بگید هابی. المپیادی برای دو سال زندگیش میشه المپیاد. و اون دو سال از قضا مهم ترین سالای زندگیتونن. زمونی که سهمیه درست حسابی بود و تاثیر معدل مثبت بود باز هم ریسک بود. ولی باز هم منطقی تر بود که اون ریسک رو بخاطر علاقه بپذیریم. ولی الان همه چی فرق کرده. المپیاد دیگه ریسک نیست. خریته. هر چقدر هم علاقه داشته باشی بازم خریته.
درسته المپیاد واقعا زمان زیادی لازم داره ولی در عوض در اون درس خیلی قوی میشی و المپیادی ها بچه های زرنگی هستن و درس ها رو شب امتحان می رسونن :D:-"

Strangers

کاربر فوق‌حرفه‌ای
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
علامه حلی۱
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
0000
اصولا اگه قبول نشن یه تایم زیادی رو برای خوندن کنکور از دست دادن، با حواشی و ناامیدی ها و ... احتمالی کاری ندارم
از جنبه درسیش شاید شب امتحان برسونن ولی امتحان، همه چیز نیست و المپیاد تک بعدیه، هر چقد تو اون درس قوی بشن بازم نمیشه تو کنکور یه درس رو ۹۰ زد و بقیه رو ۷۰، ۳۰، ۱۰، ۰

طلا ها رو کاری ندارم چون معافن
ولی کی گفته مثلا نقره یک قراره اون درس رو توی کنکور 90؟یا 80؟یا 70 بزنه با علم المپیادش؟یا اینکه المپیاد تک بعدیه؟

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400
درسته المپیاد واقعا زمان زیادی لازم داره ولی در عوض در اون درس خیلی قوی میشی و المپیادی ها بچه های زرنگی هستن و درس ها رو شب امتحان می رسونن :D:-"
یه مقدار بیشتر بمونی تو این راه متوجه میشی این حرفت تباهه. اینکه امتحانا رو میتونیم جمع کنیم که هنر نیست. مهم اون کنکور فاکیه

Smohammadreza

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی یک
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0
مدال المپیاد
نقره فیزیک
یه مقدار بیشتر بمونی تو این راه متوجه میشی این حرفت تباهه. اینکه امتحانا رو میتونیم جمع کنیم که هنر نیست. مهم اون کنکور فاکیه
بودن المپیادی هایی که مدال نیاوردن ولی رتبه کنکورشون خوب شد

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400
بودن المپیادی هایی که مدال نیاوردن ولی رتبه کنکورشون خوب شد
چند تا از اونا میتونی نام ببری؟ صد تا دویست تا؟ چند تا عین من میتونی نان ببری؟ هزار تا؟ ده هزار تا؟ ادم تا یچیزی رو تجربه نکنه متوجه نیست ولی بعد اینکه دو سال شب و روز درس خوندی و نتیجه نگرفتی خیلییی بعیده بتونی خودتو دوباره برای یه سال دیگه جمع کنی

Smohammadreza

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی یک
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0
مدال المپیاد
نقره فیزیک
چند تا از اونا میتونی نام ببری؟ صد تا دویست تا؟ چند تا عین من میتونی نان ببری؟ هزار تا؟ ده هزار تا؟ ادم تا یچیزی رو تجربه نکنه متوجه نیست ولی بعد اینکه دو سال شب و روز درس خوندی و نتیجه نگرفتی خیلییی بعیده بتونی خودتو دوباره برای یه سال دیگه جمع کنی
نه نمیتونم نام ببرم. از معلممون شنیدم
ولی منظورم این بود که نمیشه حکم کلی داد. هرکی با توجه به شریاط خودش باید بسنجه میخواد همچین ریسکی رو قبول کنه یا نه

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400
خیلی از المپیاد کامپیوتری ها و ریاضی ها تونستن کنکور رو سال آخر جمع کنن (بدون هیچ مدالی)
و الان شاید بدون درس های عمومی حتی به نفعشون هم باشه (شاید!)
ریاضی یچیزی ولی تجربی عملا غیرممکنه

بالا