• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

معضلات اجتماعی که دختران را درگیر می کند؟!

• شروع کننده موضوع

نگار

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان جامع(سه)
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژِی
پیرو روز دختر و بررگداشت مقام دختران،بد نیست به مشکلاتی که یک دختر را در گیر می کند بیندیشیم ، مثلا سهمیه ی دانشگاهی نا برابر ،عدم امنیت اجتماعی و..؟! نظر شما چیه ؟ راهکار ها تون چیه ؟

helii

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
ایران
به نظر من (در مورد عدم امنیت)تا وقتی که تو ایران حجاب اجباریه و به یه بدحجاب به چشم جانی نگاه میشه امنیتی وجود نخواهد داشت..
چون دولت و مردم عوام حق رو میدن به فرد مزاحم بنابر این فرقی نداره اون ادم 7 ساله باشه یا 70 ساله مقصر میشه...باید فرهنگ سازی بشه که هرکسی حق داره اون طور که میخواد بگرده و کسی حق نداره مزاحم کسی بشه و کسی که مزاحم میشه مقصره نه کسی که بهش مزاحمت ایجاد شده...حتی توی خانواده ها از دخترا حمایت نمی شه و مثلا دخترا رو از بیرون رفتن منع میکنن که براشون مزاحمت ایجاد نشه عوض اینکه به پسراشون یاد بدن نباید مزاحم شن.
درمورد سهمیه ی نابرابر کنکورم باید ما دخترا انقدر تلاش بکنیم و موفق باشیم که همه بفهمن ما از پس هرکاری بر میایم و بهشون بفهمونیم پذیرفته شدگان دانشگاه باید بر اساس لیاقت باشه نه جنسیت.
در کل میخوام بگم باید ما(چه پسر چه دختر) به عنوان نسل جوان با تغییر رفتارمون با تلاشمون با فرهنگ سازیمون و...جامعه رو از مرز های ناننوشته ی 200سال پیش رها کنیم و عدالت رو به جامعه برگردونیم

SHAMIM.J

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
ع پ گلستان
رشته دانشگاه
نرسینگ
نه اسم روزی رو روز دختر بزارن نه اینقد مارو محروم کنن.
راهکار تغییر تفکر جامعه نسبت به قشر دخترا و زنان هس که مردای ما و حتی بعضی زنان حالا حالاها تفکرشون تغییر نمیکنه هرچقدرم جلسه و انجمن تشکیل بدیم. یکی از راه ها میتونه این باشه که زنان تو بیشتر امور دخالت داشته باشن ینی انقد پیگیر باشن تا به یه مقامی برسن تا بتونن حقشونواز مردا بگیرن. پس قبل از تفکر مردا باید خود قشر زن تفکر درستی داشته باشه. یجا نوشته بود حرف از ازادی زنان تو ایران خیلی سخته چون باید با خانومایی بحث کنی ک عکس پروفایلشون نوشته اقامون گفته عکس نذارم! ازهمین چیزای کوچیک شروع میشه. دختر بودن تو ایران مخصوصا تو خراسان! با این تفکرات عهد عتیق خیلی سخته...خانواده ای ک پسرشون تا1_2شب تنها بیرونه و دختر حق نداره تنها بره بیرون. پسر عکس خودشو پروفایلش میذاره ولی دختر چون فامیلای بیشعوری دارن نمیتونه. پسر مهم نیس چ شغلی داشته باشه ولی دختر نمیتونه شغلایی بره ک کشیک شب دارن مثل پرستاری پزشکی. پسر هر تیپی بخواد میزنه ولی دختر باید چادر سرش کنه... من این مواردو به چشم دیدم. و تا حدی از دیدگاه اسلام ب زن و مرد برمیگرده تو این شهرای مذهبی. وقتی مردا حق دارن چند تا زن بگیرن ولی زنا حتی اگه شوهر بدی داشته باشن حق طلاق ندارن..در بعد بزرگتر محروم کردن دخترا از استادیوم .چجوری میشه این ایرانو درست کرد دیگ؟! چرا مردا خودشونو اصلاح نمیکنن؟ موندم چرا خدا قدرتو داده دست مردا ک اکثرا بی انصاف و حق ب جانب و زورگو ان ...بعضی موقعا یه مواردی پیش میاد ک دلم میخواد نسل مردا منقرض شه! و همه کاره ی جهان خانوما بشن
(امروز ازون موردا پیش اومد برام و فقط دلم میخواس یجا بنویسم)

Gadfly

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
‌فرزانگان
شهر
13
سال فارغ التحصیلی
13
یکی از این‌ معضلات اهمیت به بکارت دختران هست که موجب محدودیت اونا وایجاد تبعیض نسبتا زیادی بین دختر و پسر شده.متاسفانه خیلی از افراد هم به اون اعتقاد دارن.

suicide

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سمپاد
شهر
تبریز
پیرو روز دختر و بررگداشت مقام دختران،بد نیست به مشکلاتی که یک دختر را در گیر می کند بیندیشیم ، مثلا سهمیه ی دانشگاهی نا برابر ،عدم امنیت اجتماعی و..؟! نظر شما چیه ؟ راهکار ها تون چیه ؟
سهمیه دانشگاهی ک به نفعتونه :/

Gadfly

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
‌فرزانگان
شهر
13
سال فارغ التحصیلی
13
خودت تو سراب میتونی با دوچرخه بری مدرسه ؟ :/
۱-من میشناسم اونایی رو که با دوچرخه میرن .
۲من دوچرخه سواریم خوب نیس‌.( خاک بر سره بی عرضم)
۳- سراب با اردبیل خیییلی فرق داره . اردبیل بزرگ تره و مردمش راحت ترن.

SAREH AKBARI

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
۳
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400

suicide

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سمپاد
شهر
تبریز
۱-من میشناسم اونایی رو که با دوچرخه میرن .
۲من دوچرخه سواریم خوب نیس‌.( خاک بر سره بی عرضم)
۳- سراب با اردبیل خیییلی فرق داره . اردبیل بزرگ تره و مردمش راحت ترن.
تو سراب دختر با دوچرخه میره مدرسه ؟ من چرا ندیدم :/

درسته بزرگ تره .. اما سطح فرهنگش نسبت به سراب پایین تره ...

Gadfly

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
‌فرزانگان
شهر
13
سال فارغ التحصیلی
13

suicide

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سمپاد
شهر
تبریز
سهمیه دانشگاهی...؟!
مثلا از یه کلاس 50 نفری
25 تا دختر برمیدارن
25 تا پسر

مثلا اگه رتبه کشوری اخرین قبولی پسرا 4000 باشه
حدودا رتبه کشوری آخرین قبولی دخترا 6000 میشه

Gadfly

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
‌فرزانگان
شهر
13
سال فارغ التحصیلی
13
پس من چرا هیچکس و ندیدم؟

تو خیابون وقتی راه میری امنیت نداری و مزاحمت میشن چه برسه دوچرخه سواری کنی
چرا من خیلی دیدم . اطراف پارک بیش ترن . آخه اطراف خرمشهر شما فک نکنم زیاد باشن . همبن زهراز خودمون با دوچرخه اینور و اونور میره . میتونه مدرسه هم بیاد . چه اشکالی داره؟

suicide

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سمپاد
شهر
تبریز
عه؟ خوشبختم:D از یافتنتون آغای سراااابی.
ولی حیف فامیلیتو نمی دونم . دیدی یهو فامیل دراومدیم.>:D<
همچنین
خوشبختانه/متاسفانه من کلا فامیل سمپادی ندارم /m\

بالا