• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات و مشکلات درسی کنکور ۹۷

شکیبـآ

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1397
کسی کتاب های زیر ذره بینو استفاده کرده؟همون کتاب های وزارتی به علاوه ی نکاتی که اضافه شده...میشه به جای کتاب وزارتی از اون ها استفاده کرد؟
پ.ن بیشتر زیستش البته

hosseinhbh

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد1
شهر
mashhad
سال فارغ التحصیلی
97
رشته دانشگاه
پزشکی
اگر براي زيست مدنظر هست يك كتاب هست به نام كتاب نامه از انتشارات مهر و ماه كه خيلي خيلي بهتر از كتاب زير ذره بينه و نكاتش خيلي بهتر جامع تره ! و به جاي كتاب وزارتي هم به نظرم ميشه استفاده كرد

• لایک
امتیازات: Sep
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97
کسی کتاب های زیر ذره بینو استفاده کرده؟همون کتاب های وزارتی به علاوه ی نکاتی که اضافه شده...میشه به جای کتاب وزارتی از اون ها استفاده کرد؟
پ.ن بیشتر زیستش البته
من شیمی ش رو دارم، خودم باهاش راحت نیستم، نکته هاشو وارد کتاب میکنم :-" ولی چون متن کتابو داره، و چیزی کمتر نداره از این نظر مشکل ایجاد نمیکنه، باید ببینی راحتی باهاش یا نه

shaqayeq.m

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب
شهر
سیستان
سال فارغ التحصیلی
1396
رشته دانشگاه
زبان و ادبیات انگلیسی
پ.ن بیشتر زیستش البته
.چون متن کتاب رو کامل داره ،مشکلی نیس.
ولی به نظرم باید خودت تست بزنی و نکته در بیاری از تست ها و وارد کتاب کنی ، خودت باید زیر نکات مهم خط بکشی ، میدونی چون خودت اینکارا رو میکنی هم حس خوبی به خودت میده و هم بیشتر تو ذهن ت میمونه ،نه صرفا یسری نکته ای که اون کتاب مشخص کرده و زیر نکات مهم خط کشیده ، تو خودت باید این توانایی رو به دست بیاری که بتونی کتاب خودت رو مثل زیر ذره بین کنی .

یچیز کاملا کلی گفتم ،میتونه کتاب زیر ذره بین واسه خیلی ها هم مفید باشه.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97
زبان کنکورو چه طور می خونین؟ :-"اگه رو قواعد و لغات چهار سال تسلط نسبی داشته باشیم ( در حد دیپلم)؟ تابستانو روی متن مانور بدیم از مهر شروع کنیم به تست زدن؟

najmeh_abl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگانـ
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
AUT (Tehran Polytechninc) + University of Naples Federico II
رشته دانشگاه
Industrial Bioengineering
زبان کنکورو چه طور می خونین؟ :-"اگه رو قواعد و لغات چهار سال تسلط نسبی داشته باشیم ( در حد دیپلم)؟ تابستانو روی متن مانور بدیم از مهر شروع کنیم به تست زدن؟
لغات رو بخونین و متن ریدینگ های کتاب درسی، و یه شب درمیون یه متن رو بخونید و تست بزنید خوبه، خیلی مسلط میشید روی متن
واسه قواعد هم تست باید بزنید!

بنظر من تست از مهر اوکیه و دیر نیست!

fteh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
خوزستان
سال فارغ التحصیلی
90
البته به نظرم خوبه هر هفته در حد 2_3 تست گرامر هم بزنی تا یادت نرن. اینجوری دیگه مهر نمیخوای زمان بذاری گرامر رو دوباره یادت بیاری

sadegh dartoomian

پسر بد
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
میخواستم طلا بشم ولی نشد
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام
زبان کنکور صرفن از عید به مدت ۱ماه اگه روزی ۲ ساعت درست تست بزنید از درصد صفر به درصد بالای ۷۰ میرسید پس لزومی نداره انقدر روش مانور بدید
یادتون باشه تاثیری که اختصاصی داره قابل مقایسه با هیچ درس عمومی حتی ادبیات نیست

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97
عربی کنکور رو چه طور باید خوند؟ با پایه نسبتا قوی، البته سال سومم با تقریب خوبی ضعیفم :-"
و اینکه اصلا نمی تونم متمرکز بخونمش،خوابم می گیره،انگار مغزم ذوب میشه و باقی درسامو با بی حوصلگی میخونم (-#

• لایک
امتیازات: mhdl

هولدن

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
عربی کنکور رو چه طور باید خوند؟ با پایه نسبتا قوی، البته سال سومم با تقریب خوبی ضعیفم :-"
و اینکه اصلا نمی تونم متمرکز بخونمش،خوابم می گیره،انگار مغزم ذوب میشه و باقی درسامو با بی حوصلگی میخونم (-#
روزی نیم ساعت ورزش هوازی کنید
عربی هم میگن مبحثی خوندن بهتره مثلا اول اسمو تموم کنید بعد برید فعل بعد حروف

• لایک
امتیازات: mhdl
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97
روزی نیم ساعت ورزش هوازی کنید
عربی هم میگن مبحثی خوندن بهتره مثلا اول اسمو تموم کنید بعد برید فعل بعد حروف
خب اول فعل که ضعیفم بخونم،بعد اسم،بعد حرف مگه مشکلی داره :-"
مثلا من یه جزوه از دوم رو خوندم دیدم هیچ قاعده ای یادم نرفته و مشکلی نداشتم :-?

هولدن

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
خب اول فعل که ضعیفم بخونم،بعد اسم،بعد حرف مگه مشکلی داره :-"
مثلا من یه جزوه از دوم رو خوندم دیدم هیچ قاعده ای یادم نرفته و مشکلی نداشتم :-?
توتست باید ببینی نه جزوه

...ELINOR...

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان۱
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
آزاد مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی
ب نظر من عربی رو خلاصه کنید اول و انقدر بخونیدش تا روون بشین.من عربیو زیاد میخوندم و 95 درصد هم زدم.اصلا تست نمیزدم و تست طرح میکردم بیشتر از عید ب بعد کنکور هارو میزدم.و ب نظرم برای عربی با جزوه های دبیرتون پیش برید چون کتابا خیلی واضح توضیح ندادن
البته عربی سفید رو تو عید زدم همشو.و شبی یدونه متن از عید ب بعد خیلی خوبه.کلا عمومی ها بعد عید خیلی پررنگ تر میشن

واسه ی عربی با جزوه ی یک دبیر معروف پیش برید چون عربی خیلی راه دررو داره و کسی اونارو میدونه ک مسلط باشه.اکثر بچه ها عربی رو دوست ندارن و برای همونم کلی سر کنکور روش وقت میذارن و کم هم میزنن.درحالی ک میشه کل عربی رو تو ده دقه زد و صد هم زد.اگه متنش سخت نباشه

آخرین بار توسط مدیر ویرایش شد:
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97
ب نظر من عربی رو خلاصه کنید اول و انقدر بخونیدش تا روون بشین.من عربیو زیاد میخوندم و 95 درصد هم زدم.اصلا تست نمیزدم و تست طرح میکردم بیشتر از عید ب بعد کنکور هارو میزدم.و ب نظرم برای عربی با جزوه های دبیرتون پیش برید چون کتابا خیلی واضح توضیح ندادن
البته عربی سفید رو تو عید زدم همشو.و شبی یدونه متن از عید ب بعد خیلی خوبه.کلا عمومی ها بعد عید خیلی پررنگ تر میشن
چه طوری تست طرح می کردین؟
عربی نشر الگو دارم و میخوام سوم رو باهمین کتاب ادامه بدم،ولی میخواستم نکته هایی که گفته رو همه رو یک جا بنویسم بعدا که خواستم بخونم برام راحت تر بشه...
جزوه دبیرمون خوبه،حداقل تا اینجایی که نوشتم،ولی من کلا جزوه منسجم نداشتم،

...ELINOR...

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان۱
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
آزاد مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی
چه طوری تست طرح می کردین؟
عربی نشر الگو دارم و میخوام سوم رو باهمین کتاب ادامه بدم،ولی میخواستم نکته هایی که گفته رو همه رو یک جا بنویسم بعدا که خواستم بخونم برام راحت تر بشه...
جزوه دبیرمون خوبه،حداقل تا اینجایی که نوشتم،ولی من کلا جزوه منسجم نداشتم،
ببین جزوه ای ک من داشتم بینش سوال داشت مبحثی که اکثرا سوالات کنکور و سنجش بود سعی میکردم تموم نکات سختیو ک یاد گرفتم تو دوتا تست واسه ی مبحث بگنجونم.نکات تو عربی حرف اولو میزنن گاهی تو کنکور با یک نکته کلی تست حل میشه
من یک کار دیگه هم میکردم.متن های کنکورو اعراب میکردم.اون دیگه از عشق زیادم ب عربی بود :))

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97
ببین جزوه ای ک من داشتم بینش سوال داشت مبحثی که اکثرا سوالات کنکور و سنجش بود سعی میکردم تموم نکات سختیو ک یاد گرفتم تو دوتا تست واسه ی مبحث بگنجونم.نکات تو عربی حرف اولو میزنن گاهی تو کنکور با یک نکته کلی تست حل میشه
من یک کار دیگه هم میکردم.متن های کنکورو اعراب میکردم.اون دیگه از عشق زیادم ب عربی بود :))
نه نه من اصصصلا نمی تونم دوسش داشته باشم،اگر میخونمم برای کنکوره،که تاکید دارن روش
این کار رو دبیر حسابانمون میگفت،ولی فکر کنم بد نباشه،خودم جزوه بنویسم،بعد سوالایی که تو تستا علامت زدم بعضیاشو بنویسم به عنوان ضمیمه،که دوباره برمیگردم خوب بشه

frants

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اصفهان
نه اصلا همه اینا کنار تست زدن باید باشه اول مهر میخوره تو ذوقت

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97
اگه معتلات و افعال رو بذاریم برای مهر یا هر زمانی، دیر میشه؟ آخه ی سوال ازش میاد و گفتن رو ب حذفه و سال هم کلا نیومده. امسال اومده بود؟
و اینکه چه طور باید پیدا کرد از هر مبحثی چه تعداد تست میاد

بالا