• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کتاب خوانی(ملیت پرستی)

• شروع کننده موضوع

میـنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
پزشکی سمنان
درود!
قراره کتابخونی هایی که داریم تو جامعه شناسی به سبک جدیدی اجرا بشه.
روال کار اینطوریه که با مشورت ونظرسنجی همدیگه یه موضوعی انتخاب میشه وافرادی که میخوان تو اون کتابخونی شرکت کنن اعلام امادگی میکنن...هر کدوم از این اشخاص در صورتی که کتاب جالبی در اون باره خوندن...قسمتهای مفید تر اون کتاب رو میذارن(در حد چند صفحه)...وهر کسی نظری درباره اون قسمت از کتاب داشت نظرشو میگه(نقل قول وجواب دادن به پست بقیه هم مجازه)...
بعد دوباره این چرخه تکرار میشه...

من به چند دلیل این روشو پیشنهاد کردم:
اولا اینکه الان تابستون نیست وبچه ها درس دارن وکسی اونقدر وقت نداره که بیاد یه کتابو از اول تا اخر بخونه.اگه به روش قدیمی کتابخوانی بذاریم خودمونو مسخره کردیم..مثل بقیه کتاب خوانی ها بچه ها اعلام امادگی میکنن ودوست دارن کتابو بخونن....ولی آخر سر بخاطر نبود وقت کسی نمیخوندش.
دوما تو کتابخونی های دیگه تک بعدی جلو میریم...مثلن من یه کتاب درباره معایب ملیت پرستی معرفی میکنم وهمه اونو میخونن وکتابی درباره فوایدش خونده نمیشه...افکارمون هم تک بعدی میشه ونمیتونیم بی طرفانه قضاوت کنیم.
سوما.هر نویسنده وهر کتابی حرف تازه ای برای گفتن داره(تو نظر سنجی هم امکانش هست کتابی که پیشنهاد داده میشه خیلی خوب باشه ولی شناخته شده نباشه وتو نظر سنجی حذف شه) ...وقسمت زیادی از اکثر کتابها حشو طوره...خیلی خوب میشه اگه شخصی کتاب رو خونده بیاد واون مطالب مفید رو بگه وقسمتهای اضافه رو حذف کنه برامون...
چهارما اینکه یه کتاب خیلی زیاده..نمیشه درست وحسابی روش بحث کرد وتحلیلش کرد.

کتاب خوانی رو با ملیت پرستی شروع میکنیم.
هر شخصی که تاپیک رو دنبال میکنه جزو افرادی حساب میشه که تو کتابخوانی شرکت کرده...بنابراین پست بده واعلام کنه که دنبال خواهد کرد پست هارو...یا دنبال میکنه پست هارو..
اگه هم کتاب مفیدی خوندین گلچینش کنین وقسمتهای جالبشو با ذکر نام کتاب ونویسنده وصفحه پست کنین..
میتونین نظرتونو درباره پستهای قبلی بگین واگه بحثی به وجود اومد ادامش بدین...

• شروع کننده موضوع

میـنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
پزشکی سمنان
پاسخ : کتاب خوانی(ملیت پرستی-خوب یا بد؟)

هممون راسل رو با کتاب ها ومطالب فلسفی وجامعه شناسیش میشناسیم...
من هم این قسمت رو از کتاب حقیقت وافسانه راسل عنوان ملیت پرستی صفحه 95 انتخاب کردم..

19ox_1.png

4c98_2.png

btmr_3.png

greo_4.png

0il0_5.png

kpn0_6.png

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---

به دوستانی که علوم انسانی میخونند پیام بدین بیان نظر بدن :-"

به نظر من در جامعه شناسی این بحثهای ارزشی (خوب است،بد است،منطقی است،زشت است و... ) جایی نداره.جامعه شناسی اسمش روشه!شناخت جامعه.بررسی اجتماع ،پدیده‌های اجتماعی،ساختارهای اجتماعی ،نهادهای اجتماعی و... و اینکه چرا این پدیده‌ها وجود دارند و اینها! مثلن میشه بررسی کرد که اساسا چرا ملیت(!) پرستی چرا وجود داره؟!

قبل از اینها باید مشخص بشه که آیا اصلن چیزی به اسم ملت و ملیت وجود داره ؟!(که البته جاش اینجا نیست) جامعه شناسانی که از کلمه ملت استفاده می‌کنند منظورشون از ملت چی هست؟منظور شما از ملت در ایران چی هست؟ملت ایران چه کسانی هستند؟اون‌هایی که ملیت ایرانی رو می‌پرستند چه کسانی هستند ؟ :-" و نهایتا ملیت پرستی ایرانی چرا وجود داره ؟

(ریش هم گذاشتیم کسی به حرف ما گوش نکرد :-" گفتیم یه کتاب پایه‌ای در مورد جامعه‌شناسی بخونیم تا حداقل یک دید جامعه‌شناختی پیدا کنیم.وقتی هیچ دید جامعه شناختانه نداریم چه بحث جامعه شناختی بکنیم؟)

• شروع کننده موضوع

میـنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
پزشکی سمنان

به نقل از əlireza :
به نظر من در جامعه شناسی این بحثهای ارزشی (خوب است،بد است،منطقی است،زشت است و... ) جایی نداره.جامعه شناسی اسمش روشه!شناخت جامعه.بررسی اجتماع ،پدیده‌های اجتماعی،ساختارهای اجتماعی ،نهادهای اجتماعی و... و اینکه چرا این پدیده‌ها وجود دارند و اینها! مثلن میشه بررسی کرد که اساسا چرا ملیت(!) پرستی چرا وجود داره؟!
منظورم از خوب یا بد.تحلیل ملیت پرستیه....معمولن تو انجمن عنوان تاپیکهارو سیاه سفید طور میذارن..منم گفتم اینطوری اسم بذارم :D
راست میگی یجورایی مناسب نیست عنوانش....بذار تغییرش بدم...
قبل از اینها باید مشخص بشه که آیا اصلن چیزی به اسم ملت و ملیت وجود داره ؟!(که البته جاش اینجا نیست) جامعه شناسانی که از کلمه ملت استفاده می‌کنند منظورشون از ملت چی هست؟منظور شما از ملت در ایران چی هست؟ملت ایران چه کسانی هستند؟اون‌هایی که ملیت ایرانی رو می‌پرستند چه کسانی هستند ؟ :-" و نهایتا ملیت پرستی ایرانی چرا وجود داره ؟
تو همین کتاب راسل اینهایی که شما گفتی رو هم قبل این صفحاتیکه گذاشتم توضیح داده...
موضوع گسترده ای هست..من درباره تاثیرش روی سیاست وفرهنگ وهنر مطلب گذاشتم...یکی ممکنه درباره رابطش با دموکراسی مطلب بذاره...یا شخصی درباره ملیت پرستی تو ایران وجنبه تاریخیش مطلب بذاره..یامثل شما پیشنهاد بده که اول بنیادی بررسی کنیم خود ملیت پرستیو...
من به نظرم این چند صفحه جالبتر بود..واسه همین اینارو گذاشتم...

شما میتونی درباره مطالبیکه پیشنهاد دادی قسمتهایی از یه کتابو بذاری...
.......
مسلما اگه استقبال بشه از طرحی که دادم......بعد از چند پست نیاز هست ترتیب پستهارو تغییر بدیم...میتونم پست خودمو وپستهای مشابه رو ببریم اواخر تاپیک وپستهایی که مطالب مشابه مطالب پیشنهاد شده توسط شمارو دارن بیارم اول تاپیک...
به دوستانی که علوم انسانی میخونند پیام بدین بیان نظر بدن :-"
ریحانه رشتش جامعه شناسیه...معمولن تو مطالبیکه میذارم وتو داوری ها واینا ازش راهنمایی میخوام....چند روز قبل هم استقبال کرده بود از این مدل کتابخوانی...
منم قبل اینکه تاپیکو بزنم بهش پ.خ دادم وازش خواستم بیاد کمک کنه واینا:د
هنوز ان نشده انگار
(ریش هم گذاشتیم کسی به حرف ما گوش نکرد :-" گفتیم یه کتاب پایه‌ای در مورد جامعه‌شناسی بخونیم تا حداقل یک دید جامعه‌شناختی پیدا کنیم.وقتی هیچ دید جامعه شناختانه نداریم چه بحث جامعه شناختی بکنیم؟)
این کتاب ده پرسشیکه گفته بودی رو خوندم....خوشم نیومد:د ...
بعد اینکه من باید تاپیکی بزنم که بچه ها استقبال کنن ازش....سبک سنگین کردم دیدم استقبال کمی خواهد شد از اینی که گفتی:/...ملیت پرستی رو تو گفت وشنود استقبال خوبی شده بود ازش...گفتم شاید برای کتابخونیش هم استقبال خوبی بشه..
میتونیم تو کتابخوانی سری بعد بصورت پایه ای خود جامعه شناسی رو بررسی کنیم....
یا حتا میتونی یه تاپیک بزنی براش وتوضیحش بدی خود جامعه شناسیو...
منم کمکت میکنم تو مطالب تاپیک وتاپیکو مهم سازی میکنم.....همچین تاپیک پایه ای ای نیازه واسه انجمن..تا حالا که کسی تاپیکشو نزده..یا من ندیدم..

• شروع کننده موضوع

میـنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
پزشکی سمنان
آقا من اینو قبلن پیشنهاد دادم.ولی در جریان تغییرات سایت گم شد این تاپیک:)
استقبال شد که هیچ..نشد قفلش کنم:-"

fteh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
خوزستان
سال فارغ التحصیلی
90
این تاپیک چه فرقی با تاپیک کتابخوانی جامعه شناسی داره؟

• شروع کننده موضوع

میـنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
پزشکی سمنان
  • لایک