• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

چیزهایی که هر روز میخورید و شما را نابود خواهد کرد :D

بیشتر از چه گوشتی مصرف میکنید؟

• رای‌دهندگان
    91
  • شروع کننده موضوع

Yasaman.k

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان شعبه2
شهر
کـرمان
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
باهنر کرمان
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
سلام
اینجا میخوایم درمورد چیزایی که همه فکر میکنن خیلی خوبه یا میگن بده یا همین چیزایی که توی تلگرام و جاهای دیگه دست به دست همه میچرخه بدون اینکه هیچ اثبات علمی پشتش باشه صحبت کنیم

اولین چیزی که میخوایم درمورد صحبت کنیم (گوشت) هست
راستش یکم شاید مسخره بیاد ولی گوشت کلن مضراتش خیلی بیشتر از فوایدشه و فوایداشم فقط همون داشتنه آهن هست که خوب اون با قرص آهن خیلی راحت حل میشه
گوشت هم سرطان زاست (میتونه یه فاکتورش باشه)
هم اگه از گوشتای پر چربی مثل گزینه یک اینجا استفاده کنین باعث کلی بیماری قلبی و ... میشه
و برای گوشت های سفید و قرمز فرقی نداره
توی نظر سنجی شرکت کنین و دلایلتونم بگین .
ماهی رو هم نذاشتم چون اون کلا بحثش جداس.

آخرین ویرایش:
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب:)
شهر
تهر
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
روان شناسی
من فقط ماهی میخورم . دلیلشم اینه فقط که دلم برای ماهیا نمیسوزه ، دوسشون ندارم و میتونم خیلی راحت بپزم و بخورمشون :/ خیلیم میخورم ، مثلا هفته ای سه بار :-" پروتئینمو با قارچ و سویا تامین میکنم. کافی نباشه هم برام‌مهم نیست :|

آخرین ویرایش:

هولدن

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
سلام
اینجا میخوایم درمورد چیزایی که همه فکر میکنن خیلی خوبه یا میگن بده یا همین چیزایی که توی تلگرام و جاهای دیگه دست به دست همه میچرخه بدون اینکه هیچ اثبات علمی پشتش باشه صحبت کنیم

راستش یکم شاید مسخره بیاد ولی گوشت کلن مضراتش خیلی بیشتر از فوایدشه و فوایداشم فقط همون داشتنه آهن هست که خوب اون با قرص آهن خیلی راحت حل میشه
هم اگه از گوشتای پر چربی مثل گزینه یک اینجا استفاده کنین باعث کلی بیماری قلبی و ... میشه
میشه واسه حرفات منبعش هم بزاری؟قرص اهنم عوارض داره

• شروع کننده موضوع

Yasaman.k

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان شعبه2
شهر
کـرمان
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
باهنر کرمان
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
من فقط ماهی میخورم . دلیلشم اینه فقط که دلم برای ماهیا نمیسوزه ، دوسشون ندارم و میتونم خیلی راحت بپزم و بخورمشون :/ خیلیم میخورم ، مثلا هفه ای سه بار :-" پروتئینمو با قارچ و سویا تامین میکنم. کافی نباشه هم برام‌مهم نیست :|
خوب ماهی رو که گفتی همین جا میگم ماهی های پرورشی الان فقط خوبن چون بقیه ماهی های دریا توی ابشون جیوه داره و..
بروتیین توی خیلی چیزای دیگه هم هست مثل شیر و لبنیات مطمین باش کم نمی یاری
میشه واسه حرفات منبعش هم بزاری؟قرص اهنم عوارض داره
کتاب هاریسون بزشکی میشه سرچ کرد دید.
قرص اهن نشنیدم چنین چیزیو راستش!

Anee

کاربر تحت فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک.
شهر
.
.

آخرین ویرایش:
  • شروع کننده موضوع

Yasaman.k

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان شعبه2
شهر
کـرمان
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
باهنر کرمان
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
یعنی هیچکدوم از این گوشتا رو نباید خورد؟ فقط ماهی بخوریم؟ :-s من بوقلمون و شترمرغ رو شنیدم خوبه آخه. :/
هرروز میگن یه چیز ضرر داره. تو عوارض همشونم میگن سرطان. خسته شدم ازین چیزا دیدم همش :-< یکی بیاد روشن کنه موضوع رو. :-<
خوب كلا گوشت بده و اگه كسي بتونه گياهخوار بشه كه خيلي خوبه ولي اگه كسي واقعا نميتونه يا اصلا نميخواد زياد عمر كنه :)) ميتونه از گوشت هاي بهتري مثل بوقلمون و شترمرغ استفاده كنه كه خوب اينا يكم گرونن و متاسقانه همه نميتونن استفاده كنن
سرطان :/ خوب متاسفانه الان اينقد همه چيز بد شده كه حتي يه گياهخوارم ممكنه سرطان بگيره :| چيكار ميشه كرد!

CPHM

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
اژه اي
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
مرحله دو فيزيك و شيمي
دانشگاه
University of Oxford
رشته دانشگاه
Theoretical physics
خوب كلا گوشت بده و اگه كسي بتونه گياهخوار بشه كه خيلي خوبه ولي اگه كسي واقعا نميتونه يا اصلا نميخواد زياد عمر كنه :)) ميتونه از گوشت هاي بهتري مثل بوقلمون و شترمرغ استفاده كنه كه خوب اينا يكم گرونن و متاسقانه همه نميتونن استفاده كنن
سرطان :/ خوب متاسفانه الان اينقد همه چيز بد شده كه حتي يه گياهخوارم ممكنه سرطان بگيره :| چيكار ميشه كرد!
ببخشید اگر منابع مشخص بدهید خیلی خوب است
چون این حرفی نیست که عموما پزشکان می زنند

• شروع کننده موضوع

Yasaman.k

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان شعبه2
شهر
کـرمان
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
باهنر کرمان
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
ببخشید اگر منابع مشخص بدهید خیلی خوب است
چون این حرفی نیست که عموما پزشکان می زنند
باشه اين كارو ميكنم فقط همين جا دقيقا كدوم حرفو عموما پزشكا نميزنن؟

CPHM

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
اژه اي
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
مرحله دو فيزيك و شيمي
دانشگاه
University of Oxford
رشته دانشگاه
Theoretical physics
باشه اين كارو ميكنم فقط همين جا دقيقا كدوم حرفو عموما پزشكا نميزنن؟
این که گوشت مضر است و بهتر است نخورید
مثلا لینک زیر توصیه NHS به مصرف مقداری گوشت قرمز است(بدون در نظر گرفتن گوشت سفید که شما ظاهرا آن را هم بد دانستید):
http://www.nhs.uk/Livewell/Goodfood/Pages/red-meat.aspx#healthydiet

• لایک
امتیازات: paml
  • شروع کننده موضوع

Yasaman.k

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان شعبه2
شهر
کـرمان
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
باهنر کرمان
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
این که گوشت مضر است و بهتر است نخورید
مثلا لینک زیر توصیه NHS به مصرف مقداری گوشت قرمز است(بدون در نظر گرفتن گوشت سفید که شما ظاهرا آن را هم بد دانستید):
http://www.nhs.uk/Livewell/Goodfood/Pages/red-meat.aspx#healthydiet
اين نوشته كه مال سال ٢٠١٥ هست بررسي بعديش حدودا ٤ ماه ديگست

Anee

کاربر تحت فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک.
شهر
.
.

آخرین ویرایش:
  • شروع کننده موضوع

Yasaman.k

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان شعبه2
شهر
کـرمان
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
باهنر کرمان
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
یعنی اگه بیشتر به سمت گیاهخواری بریم، عمر طولانی تری داریم؟

+ وقتی همه چیزایی که تو این هیفده سال عمرم خورده‌م رو بررسی میکنم از آینده ناامید می‌شم. :/
مثلا این ژاپنیا رو دیدی چقدر عمر میکنن اینا بیشتر چیزای گیاهی میخورن
بعدشم اساسا کیفیت خیلی بهتر از کمیته :))
از الانم اگه چیزای خوب بخوری هیچ اتفاقی نمی یوفته مطمئن باش :-)

nazanin.f

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی
لطفا برای تک تک چیزایی که اینجا میگید منبع موثق بگید نه چیزایی که تو اینترنت سرچ کردید.
همین قرص آهن که میگید خودش کلی عوارض داره
هیچ قرصی نیس که کنار فوایدش اثر جانبی و عوارض نداشته باشه.

شکیبـآ

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1397
خوب این یه جورایی منع گوشت خوردن و تشویق به گیاهخواره؟!
انسان موجودی همه‌چیزخواره و فیزیولوژیک و ساختار بدنش به صورتی خلق شده که به هر دو مواد غذایی حیوانی و گیاهی نیاز دارد پس گوشت علاوه بر مضراتی که درکنار فوایدش داره برای ما یک نوع نیازه!
(من مخالف گیاهخواری نیستم یه مدت هم بودم ولی واقعا طبق گفته ی دکترم نیاز بدن تامین نمیشه حداقل تو کشوری مثل ایران که هنوز فرهنگش جا نیفتاده و هم از اینکه با پررنگ کردن بدی های چیزی و پنهان کردن فوایدش بخوایم اونو بد نشون بدیم خوشم نمیاد زیاد!چه بسا من الان میتونم یه تاپیک بزنم و از مضرات سبزیجات بگم! برای همین امیدوارم ناراحت نشید (:. )

نام مرکز سمپاد
شهر
تهر
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
روان شناسی
ولی من شنیدم که محصولات گیاهی فقط ب۱۲ رو تامین نمیکنن و گیاهخوارا قرصش رو میخورن .

شکیبـآ

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1397
ولی من شنیدم که محصولات گیاهی فقط ب۱۲ رو تامین نمیکنن و گیاهخوارا قرصش رو میخورن .
این ترجمه ی مقاله ای درباره ی گیاهخواری و گوشت خواریه!

اما به گفته‌ دانشمندان سوئدی، گیاه‌خواری بدن را از کسب مواد مغذی اصلی و حیاتی محروم می‌کند.

از آنجا که گیاه‌خواران از خوردن هر گونه محصولات حیوانی پرهیز می‌کنند، لذا به میزان بسیار ناچیز از مواد مغذی موجود در غذاهای گوشتی مانند کلسیم و ویتامین B12 بهره‌مند
می‌شوند.

پژوهشگران نمونه‌های خون و ادرار افراد جوان گیاه‌خوار را از نظر میزان ریزمغذی‌های اصلی مورد آزمایش و تجزیه قرار دادند و سپس نتایج این آزمایش‌ها، با نمونه‌های مشابه گرفته شده از سایر جوانانی که همه‌چیزخوار (غذاهای گیاهی و حیوانی) بودند، مقایسه کردند.

برپایه نتایج تحقیقات انجام شده، میزان مواد مغذی و مواد معدنی موجود در بدن جوانان گیاه‌خوار در مقایسه با گروه دیگر بسیار متفاوت بود و اکثریت آنها حتی از دریافت مواد غذایی لازم و ضروری برای رشد و نمو در حد متوسط نیز بی‌بهره بودند.

این افراد غالبا دچار کمبود ریبوفلاوین (نوعی ویتامینB)، ویتامین B12، ویتامین D، کلسیم و سلنیوم می‌شوند. حتی پس از آنکه محققان مکمل‌های غذایی را به رژیم روزانه آنها افزودند، درصد کلسیم و سلنیوم بدن آنها به حد طبیعی نرسید.

بازم سعی میکنم متن اصلیو پیدا کنم:D

نام مرکز سمپاد
شهر
تهر
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
روان شناسی
البته گیاهخواری انواع مختلف داره و توی تمام انواعش تخم مرغ و لبنیات و کلسیم و اینا کنار گذاشته نمیشه . این مقاله در باره ی چه نوع رژیمی دقیقا گفته؟‌

• شروع کننده موضوع

Yasaman.k

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان شعبه2
شهر
کـرمان
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
باهنر کرمان
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
لطفا برای تک تک چیزایی که اینجا میگید منبع موثق بگید نه چیزایی که تو اینترنت سرچ کردید.
همین قرص آهن که میگید خودش کلی عوارض داره
هیچ قرصی نیس که کنار فوایدش اثر جانبی و عوارض نداشته باشه.
-__- از من به شخصه منبع خواستن مثل اين ميمونه كه از يك پزشك متخصص بخواين براتون منبع بياره
ولي خوب اين خوبه من فعلن نميتونم ولي بعدا حتمن پي دي اف اون كتاب هاريسونو ميخونم قسمتاي خوبشو ميذارم و اينكه ما نميتونيم بگيم چيزي خيلي خوبه هميشه بين بد و بدتر ما بد رو انتخاب ميكنيم اينكه شما ترجيح بدين گوشت بخورين يا قرص اهن! قطعا قرص اهن بهتره تازه ما (دخترا) كه اين همه گوشت ميخوريم بازم بايد قرص اهن بخوريم چون نيازه
خوب این یه جورایی منع گوشت خوردن و تشویق به گیاهخواره؟!
انسان موجودی همه‌چیزخواره و فیزیولوژیک و ساختار بدنش به صورتی خلق شده که به هر دو مواد غذایی حیوانی و گیاهی نیاز دارد پس گوشت علاوه بر مضراتی که درکنار فوایدش داره برای ما یک نوع نیازه!
(من مخالف گیاهخواری نیستم یه مدت هم بودم ولی واقعا طبق گفته ی دکترم نیاز بدن تامین نمیشه حداقل تو کشوری مثل ایران که هنوز فرهنگش جا نیفتاده و هم از اینکه با پررنگ کردن بدی های چیزی و پنهان کردن فوایدش بخوایم اونو بد نشون بدیم خوشم نمیاد زیاد!چه بسا من الان میتونم یه تاپیک بزنم و از مضرات سبزیجات بگم! برای همین امیدوارم ناراحت نشید (:. )
سبزيجات اره يه سري سبزيجات مثلا كلم زياديش باعث تيروئيد ميشه ولي خوب هرچيزي رو به اندازه بخوريم چيزي نميشه و سبزيجات هم اگه سم پاشي نشه و ارگانيك باشه فكر نميكنم مضرات خيلي زيادي داشته باشه!
گياهخواري خوبه ولي يكم دردسر داره :د
نه خوب راستش من فقط ميخواستم بحثو جلو ببرم كه بگم اين گوشت گوسفندي كه اكثر جامعه ايراني ميخورن ضررش از الكل هم بيشتره ! و يا گوشتاي بهتر مصرف كنيد يا گياخوار شويد ^___^

nazanin.f

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی
-__- از من به شخصه منبع خواستن مثل اين ميمونه كه از يك پزشك متخصص بخواين براتون منبع بياره
ولي خوب اين خوبه من فعلن نميتونم ولي بعدا حتمن پي دي اف اون كتاب هاريسونو ميخونم قسمتاي خوبشو ميذارم و اينكه ما نميتونيم بگيم چيزي خيلي خوبه هميشه بين بد و بدتر ما بد رو انتخاب ميكنيم اينكه شما ترجيح بدين گوشت بخورين يا قرص اهن! قطعا قرص اهن بهتره تازه ما (دخترا) كه اين همه گوشت ميخوريم بازم بايد قرص اهن بخوريم چون نيازه
ببینید شما دارید درمورد یه قسمتی از پزشکی بحث میکنید پس حتما باید با منبع حرف بزنید و منبعتونو بگید.کلا تو پزشکی هیچ حرفی رو بدون منبع موثق قبول نمیکنند چون الان اکثر مردم برا خودشون نظریه پزشکی دارند ((: منبع هم باید از کتاب یا مقاله معتبر باشه نه از اینترنت و فلان.

clever child

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Allame Helli.II
شهر
Tehran
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
Tehran Polytechnic
رشته دانشگاه
Electrical Engineering
سلام

گوشت سرطان زاست ؟ این جمله کاملا غلطه

بالا