• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

چگونه یک دانشجو شویم؟!

آیا فهمیدین چجوری باید یه دانشجو بشین؟!

• رای‌دهندگان
    480

behzad93

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی گنبد کاووس
شهر
گنبدکاووس
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی سال 88، المپیاد شیمی و فیزیک سال 89
دانشگاه
علم و صنعت - شریف
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
پاسخ : چگونه یک دانشجو شویم؟!

به نقل از ارغوان :
در پلی‌تکنیک با پدیده‌ی «پیاده‌روی استقامت» مواجه می‌شید. بدینشکل که از هر نقطه‌ای از دانشگاه که حرکت کنید و بخواید به آبادی برسید [به استثنای یعقوب و مهدی؛ چون آلردی آبادی محسوب می‌شن] با موانع هیجان‌انگیز زیادی مواجه می‌شید؛ از جمله «آقاهایی که می‌خوان تلویزیون‌طورِ دم خیام رو برفراز مسیر به اهتزاز دربیارن، و لوازمِ به اهتزازدرآوردنِ یک عدد تلویزیون‌طورِ عظیم» ، «آفتابِ سوزان» ، «شیلنگِ آب جهت آبیاری "فضای سبز" دانشگاه [فضای سبز رو در کوتیشن‌مارک‌های سارکستیک قرار بدید] که از چندجا سوراخ شده آب ازش می‌پاشه بیرون» ، «گربه‌های خشمگین» ، و غیره.
هرکی در برابر موانع طبیعی دانشگاه بیشتر دووم بیاره و برسه به آبادی، برنده س.

هشتگ خاطرات‌ورزشی‌شما.

× توضیحات:
«یعقوب» و «مهدی» اسمِ آقاهای صاحب دکه‌های دانشگاه ن که به مرورِ زمان اسمِ صاحب دکه به اسم خودِ دکه تعمیم داده‌شده. دکه‌ها به ترتیب واقع در «پایینِ در رشت» و «پارک عمران» ن.
[در فیلدِ دکه‌های پلی‌تکنیک می‌شه از «رضاکپی» هم اسم برد.]
«خیام» اسم ساختمونی ه که اکثراً کل‍اس‌های دروس عمومی توش برگزار می‌شه.
با پدیده‌ی سوزانندگی صدچندانِ خورشید در محدوده‌ی چاررا ولیعصر هم که آشنا هستید.
آره واقعن! من ی سری اومده بودم دانشگاتون یه مسافت تقریبا 20متری(فک کنم!) بین دانشکده هوافضا و مکانیکو تو یه رب طی کردم :-"

گایز! نظرسنجی رو دریابید :-"

Parinaz.

پری‌ناز
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قزوین
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
آزاد تهران جنوب
رشته دانشگاه
طراحی لباس

کم نیارین ادامه بدین. تاپیک خوابیده. :

first amir

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
فردوســـی
رشته دانشگاه
مـهـنــدســی شــیـمــی / حسابداری / روانــشناســی

ول کنید تاپیک رو
ایران 14 10 عقبه :|

• لایک
امتیازات: MHO

Parinaz.

پری‌ناز
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قزوین
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
آزاد تهران جنوب
رشته دانشگاه
طراحی لباس

انقد از پلی تکنیک تعریف کردین دلمون خواست خب!!!
چند نفرم بیارین از بهشتی و تهران خوبی بگن هی.
:D :-"

Lorca

کاربر فوق‌حرفه‌ای
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
زیست‌شناسی سلولی و مولکولی
راهنمای غذا خوردن در دانشگاه تهران، در مکان‌هایی به جز

آپشن‌های سیر کردن شکم توی دانشگاه تهران خیلی زیاده، امّا اگر بوفه‌ها رو به علّت بد بودن غذا و سلف رو به علّت یو نو وات آیم تاکینگ ابوت از معادله حذف کنیم، چی می‌مونه؟

[1] باشگاه غذاخوری دانشجویان دانشگاه تهران. خودتون بودجه‌تون رو تنظیم کنید، باشگاه منوی روزانه داره و غذاهاش بین ۹ تا ۱۷ تومان هستن؛ کیفیت غذاهای باشگاه بسیار بهتر از کیفیت غذاهای سلفه. جای باشگاه هم در ضلع جنوبی دانشگاه، پایین‌تر از دانشکده‌ی حقوق و روبه‌روی مکان برگزاری نماز جمعه‌ست [پیچیده‌س، سؤال کنید همون‌جا :‌)‌) ]

[2]
کانکس‌های نرسیده به پزشکی. این کانکس‌ها در ضلع شما شرقی دانشگاه، پشت دانشکده‌ی ریاضی و علوم کامپیوتر یا به عبارت دیگه، پشت پردیس علوم واقع شده‌ن. اصطلاح زیرَج [به معنای «زیرِ ایرج»] هم برای توصیف دو تا از کانکس‌ها به کار می‌ره، که اشاره داره به اینکه اگر امتداد کانکس‌ها رو بگیرین برین جلو، سمت راست، از پلّه‌های دانشکده پزشکی برین بالا، می‌رسین به کانکس «ایرج» که اونجا هم جای خوبیه برای ناهار خوردن. «زیرج»، دو تا کانکس داره که می‌تونید اونجا ناهار بخورید، یکی‌ش فلافل‌های خیلی خوبی داره [به نسبت توی دانشگاه بودن] و اون یکی، ساندویچ‌های Subway داره که جدیداً محبوب شدن توی دانشگاه، و بستنی‌ها و آب‌میوه‌های خیلی خوبی هم داره.

[3] «ایرج». آقا ایرج موجود جالبیه. پیشنهاد می‌کنم چند وقت یک بار ناهار برین اینجا. فقط اینجا هرگز سیب‌زمینی سرخ‌‌کرده نداره بر خلاف ادّعاش، و از فلافل‌هاش روغن می‌چکه. بقیه‌ش خوبه.

[4] پیراپزشکی. این جز اون آپشن‌هاییه که ۹۹٪ دانشجوها تا آخر دوران دانشجویی متوجّهش نمی‌شن :‌)‌) توی دانشکده‌ی پیراپزشکی، واقع در نبش کوچه‌ی آذین در خیابان قدس، یک خانومی هست که توی بوفه ناهار درست می‌کنه، و دست‌پختش عالیه. اگر از ساعت ۱۲ تا حدود ۱ برین اونجا، معمولاً می‌تونین ناهار بگیرین. به شدّت اوصیکم.

ویرایش در آبان نود و چهار: اون کانکسی که گفتم ساندویچ‌های Subway داره، اُملت‌های به شدّت معرکه‌ای داره که با نون بربری سرو می‌کنه و می‌رین فضا.

Ham!D ShojaE

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان جابرابن‌حیان
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی آی‌تی

اینا رو دیدید سر ریاضی و تجربی دعوا میکنن؟ این ارغوان‌اینا یه جا دارن که دو اصله درخت و مقداری پشم گوسفند ریخته، یه عده می‌گن اینجا پارکِ عمرانه؛ یا به اصطلاح پارکُمران، یه عده میگن نه این‌جا میراث پدری ماست.

gaucho

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کاشان
دانشگاه
پلی تکنیک. (امیر کبیر)
رشته دانشگاه
مهندسی پلیمر
اینستاگرام

اون پارک پلیمره اسمش لنتیا :/ . حالا خودتون میاید میبینید که پارک دقیقن روبرو پلیمر قرار داره فلذا پارک پلیمره. تمام.

شوجاعی، حالا لایک نمیگیری چرا میچسبونی به دانشگا ؟

تو تالا دانشگا دیدی توش وقتی داری امتحان میدی پنجره ها بلرزه و شعار مرگ بر دکتاتور بیاد؟ و حتی برای تقلب کردن هم صدا به صدا نرسه؟

+

اضافه کنم برا سیر کردن شکم در پلی تکنیک میتونید برید چاررا کالج و برید میلاد کالج پیتزا بگیرید به 6 تومن خیلی هم خوب.

Quf

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران

مال پلیمریاس دیگه :-"
حداقل پلیمر یه ساختمون داره...
آز عمران که همش چارتا تیر و تختس... :-"

باز هم :-"

Lorca

کاربر فوق‌حرفه‌ای
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
زیست‌شناسی سلولی و مولکولی

به نقل از پری ناز :
انقد از پلی تکنیک تعریف کردین دلمون خواست خب!!!
چند نفرم بیارین از بهشتی و تهران خوبی بگن هی.

من به شخصه لزومی نمی‌بینم تعریف کنم از فضای دانشگاه تهران؛ پاییز و زمستون کافیه صبح زود یا غروب یه قدمی بزنید توی فضای دانشگاه. حرفا رو اونجا/اون موقع می‌زنیم :‌‌د‌ی

× در راستای مکان‌های خوش‌گذرونی/آرامش‌طلبی در محوطّه؛ گول لاو گاردن[nb]Love Garden[/nb] و اسم و رسمش رو نخورید دوستان. مزخرفه. فقط به درد این می‌خوره که اگر خواستین ساز بزنید برید اونجا، چون سر و صدای خیابون انقلاب خیلی توش زیاده و نگهبان‌ها دیر بهش سر می‌زنن. امّا اصلاً جای آرومی نیست. بهترین جا، ضلع شرقی دانشگاه [موازی خیابون قدس]اه، که به خاطر آرامش خیابون قدس، به ویژه حوالی ظهر به بعد، خیلی جای ایده‌آلیه برای قدم زدن و نشستن و غیره :-‌"

× صبح‌های زود زمستون، به هیچ عنوان قدم زدن حوالی حوض دانشگاه رو از دست ندید. عجیب‌ترین موجودات دانشگاه [طوطی‌ها، مرغ‌های مینا و روباه!] اون ساعت هنوز قابل رؤیت‌ هستن و سکوت دانشگاه رو توی اون ساعت نمی‌شه با هیچ‌چیز عوض کرد.

first amir

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
فردوســـی
رشته دانشگاه
مـهـنــدســی شــیـمــی / حسابداری / روانــشناســی

به نقل از gaucho :
اون پارک پلیمره اسمش لنتیا :/ . حالا خودتون میاید میبینید که پارک دقیقن روبرو پلیمر قرار داره فلذا پارک پلیمره. تمام.

شوجاعی، حالا لایک نمیگیری چرا میچسبونی به دانشگا ؟

تو تالا دانشگا دیدی توش وقتی داری امتحان میدی پنجره ها بلرزه و شعار مرگ بر دکتاتور بیاد؟ و حتی برای تقلب کردن هم صدا به صدا نرسه؟

+

اضافه کنم برا سیر کردن شکم در پلی تکنیک میتونید برید چاررا کالج و برید میلاد کالج پیتزا بگیرید به 6 تومن خیلی هم خوب.
وجدانا پیتزایی که شیش تومن باشه احتمالا اضافه غذا های سلف امیرکبیر عه :))

Arghavan S

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
---
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0

به نظر من چون کنار زمین‌چمن ه باید اسم‌ش پارک‌میل‍ایی باشه. -___-
ناامیدم کردی صابری.

اینا رو دیدید سر ریاضی و تجربی دعوا میکنن؟ این ارغوان‌اینا یه جا دارن که دو اصله درخت و مقداری پشم گوسفند ریخته، یه عده می‌گن اینجا پارکِ عمرانه؛ یا به اصطلاح پارکُمران، یه عده میگن نه این‌جا میراث پدری ماست.
شما درمورد پلی‌تکنیک حرف نزن می‌خوای. "-:
یه بار به یکی گفتن بیا دمِ باجه‌ی ای‌تی‌امِ دم میم‌شیمی؛ رفته دمِ یعقوب واساده می‌گه کجایی چرا پیدات نمی‌کنم.
[توضیح: یعقوب و میم‌شیمی به اندازه‌ی نصف طول دانشگاه با هم فاصله دارن.]

× دوستانِ ترمکی؛
اگه اومدید سمتِ دانشکده‌ی ریاضی و علوم‌کامپیوترِ پلی‌تکنیک جهت گذران عمر و تحصیل علم، اواسط یا اواخر مهر [درست یادم نیست] بساطِ سودوکو رو که بچه‌های دانشکده راه انداختن داوطلب شید برای داوریِ سودوکوها. خیلی فان ه. با خُل‌ترین مخلوقاتِ دانشگاه اشنا می‌شید. ((: یه عده از همین پلیمریا بودن که نصفِ سودوکوها رو خراب می‌کردن ((: خیییلی فان ه.

Parinaz.

پری‌ناز
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قزوین
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
آزاد تهران جنوب
رشته دانشگاه
طراحی لباس

حالا به تعادل تعریف کنین آدم نسوزه. :)) تهران فقط ده تا دختر میگیره... از شهیدبهشتی ام تعریف کنین واسه محکم کاری. :-"
#تعریف درخواستی از دانشگاه مقصد

m0rvarid

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان مرکز طهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
تا مهر نود و دو که اومدم تجربی، المپیاد ریاضی بودم

به نقل از gaucho :
اگه مجبور شدید میتونید از «اُ...اینو» غذا بگیرید.تو خیابون ولی عصره. نزدیک چهارراه
از سلف یکم بهتره

فراموش نکنید ی سری آدم هستن آرزوشونه امیرکبیر قبول شن هرروز پاشن برن بستنی شاد :-"
اونم نزدیک اُ...اینو عه!

قاصدک

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بیهق

به نقل از پری ناز :
حالا به تعادل تعریف کنین آدم نسوزه. :)) تهران فقط ده تا دختر میگیره... از شهیدبهشتی ام تعریف کنین واسه محکم کاری. :-"
#تعریف درخواستی از دانشگاه مقصد
حالـآ دانشگاه های تاپ و اینا که وضعیتشون مشخصه ، اما جوری که من دیدم ، اگه یک نفر پیام نور واحد قُلی آباد سفلی هم قبول بشه از اونجا به عنوان بهترین دانشگاه ایران یاد خواهدکرد ^ ـــ ^ مثلاً من یه دوستی داشتم ، پارسال تهران قبول نشد بهشتی قبول شُد . (تهرانُ بالاتر زده بود) بعدش ازش پرسیدم دانشگاه تهران قبول شدی دیگه به سلامتی ؟ گفت نه ، بهشتی ام ، البته بهشتی از هر لحاظ از تهران بهتره . حالا من نمی دونم اگه از هر لحاظ بهتره چرا اول تهرانو زده بود ^ ـــ ^
+ البته توهین نشه به هیچ دانشگآیی ، از نظر من تهران و بهشتی هردو عالین فقط مشکلی که هس اینه که من قبول نمیشم هیچ کدوم ^ ـــ ^

behzad93

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی گنبد کاووس
شهر
گنبدکاووس
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی سال 88، المپیاد شیمی و فیزیک سال 89
دانشگاه
علم و صنعت - شریف
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

امیرکبیر قبول شدین مراقب باشین معتاد کافه نشین! 99 درصدشون معتادن

Shaghayegh11

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
سیرجان-کرمان
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
شیراز
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

احساس ناآدم بودن بچه های دانشگاه های غیر تهران بم دست داد یکهو :-" همینه دیگه همتون 2 رقمی میشین،بقیه ام صداتون درنمیاد از این حسا به من بدبخت دست میده :/ :-"

Arghavan S

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
---
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0

فراموش نکنید ی سری آدم هستن آرزوشونه امیرکبیر قبول شن هرروز پاشن برن بستنی شاد :-"
شاد یه مدت رو بورس بود؛ ال‍ان لمیز مُد ه """-:
عزیزانِ معتاد چایی، چای‌های 2500 و 2900تومنیِ لمیز چارراه رو از دست ندید. ""-: بسیار خوش‌طعم و خوب.

× ترمکی‌های عزیزی که معتاد چایی هستید ولی نمی‌خواید پول بدید بابت‌ش؛
اگه لیوان و تی‌بگ داشته‌باشید یعقوب به‌تون آب‌جوش مجانی می‌ده. [حداقل تا آخر زمستون پارسال که می‌داد "-:] لذا توصیه می‌شه که ماگ یا همچین چیزی داشته‌باشید همیشه تو کمدِ دانشکده‌تون.
#HowToSurviveInPolyTechnic #TipsAndTricks

قاصدک

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بیهق

به نقل از شــقایــق :
احساس ناآدم بودن بچه های دانشگاه های غیر تهران بم دست داد یکهو :-" همینه دیگه همتون 2 رقمی میشین،بقیه ام صداتون درنمیاد از این حسا به من بدبخت دست میده :/ :-"
بیا بریم بی صدا اشک بریزیم : ((((
رویاهای پرپر شُده دوباره اومدن جلو چشام .
کاش کور می شدم بیشتر می خوندم ، آه : ((((

negar.mr

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ٢
شهر
اهواز
دانشگاه
علوم پزشكي فسا
رشته دانشگاه
پزشكي

به نقل از شــقایــق :
شقا ميام پيشت غمت نباشه :-<
البته اگه حال داشته باشي بياي بيرون! :-" شنيدم حال ندارم معمولا! :-"

به نقل از قـاصـدکـــ :
بیا بریم بی صدا اشک بریزیم : ((((
رویاهای پرپر شُده دوباره اومدن جلو چشام .
کاش کور می شدم بیشتر می خوندم ، آه : ((((
آه :-<

نارمیلا

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
مکطب فرزانگان
شهر
M2A

از غذاهای من درآوردی خوتون برامون تعریف کنید 8->

بالا