کنکور و عدالتی که نیست !

1. ذات کنکور

آیا یک آزمون 4 ساعته معیار مناسب و خوبی برای ارزشیابی میزان دانش و توانایی تحصیلی افراد است؟ یک لحظه از دیدگاه ایرانی خود فاصله بگیرید و سعی کنید خودتون رو جای یک فرد خارجی تصور کنید و ببینید آیا واقعا اینگونه است؟ چندهزار صفحه مطالب کتاب درسی را در 4 ساعت باید امتحان بدهید. شما هم در این 4 ساعت باید آمادگی فیزیکی داشته باشید و هم آمادگی ذهنی. نباید استرس داشته باشید و باید بتوانید زمان را مدیریت کنید و تمام آموخته هاتون طی 4 سال یادتون بیاد. آیا انتظار چنین چیزی از یک دانش آموز دبیرستانی مسخره نیست؟ توانایی کنترل استرس و مدیریت زمان در این حد ، دیگر در کجای زندگی به کار می آید؟ اصلا این دو مهارت جزو مهارت های تحصیلی به حساب می آیند؟

متداول ترین توجیه برای وجود کنکور این است که « کنکور عادلانه ترین روش ممکن است ». اما آیا این توجیه برای فرار مسئولین از زیربار مسئولیت مناسب است؟ آیا همین کنکور رو نمیشه به روش های بهتری برگزار کرد؟ چرا مثلا به جای یک مرحله ای بودن ، کنکور در 4 مرحله برگزار نشود تا فشار درسی بر دانش آموزان کمتر شود و فرصت جبران برای دانش آموز در مرحله های مختلف فراهم باشد؟ چرا با تغییراتی کوچک در نحوه برگزاری ، این آزمون بهینه تر نشود و ضریب خطای آن کاهش نیابد؟

2. شیوه گزینش

بیچاره کنکور شده است مسئول جبران مشکلات اقتصادی ، اختلاف طبقاتی ، بیکاری ، کمبود خوابگاه ، ترافیک تهران ، جانبازی پدر کنکوری ها و … .

چرا 40 درصد یک رشته باید از سهمیه رزمندگان باشد؟ اگر کسی برای کشور تلاش کرده است و از آن محافظت کرده است در سال های گذشته ، چرا به جای کمک های مالی و معیشتی ، عرصه علم را مسئول جبران آن قرار داده اید؟ جنگ در سال 67 به اتمام رسیده است و اکنون سال 90 است ! بعد از 23 سال ، 40 درصد یک رشته باید متعلق به رزمندگان باشد؟ فکر نمیکنید 40 درصد عدد بسیار بزرگی است؟

سهمیه بومی گزینی هم واقعا از آن موارد جالب در این مورد است. آن طور که در دفترچه انتخاب رشته ذکر شده است ، سهمیه بومی گزینی برای رفع مشکلات معیشتی دانشجویان در نظر گرفته شده است. سوال اینجاست که کسی که ساکن زاهدان است چه گناهی کرده است که باید شانس کمتری در انتخاب شدن برای رشته های تهران داشته باشد؟ آیا برای اصلاح ابرو ، باید چشم کور شود؟

نکته جالب تر در سهمیه بندی جنسیتی ظرفیت رشته هاست. چرا باید بین دختر و پسر فرق قائل شد؟ اینکه پسرها نمی توانند به اندازه دخترها موفق باشند ، تقصیر دخترهاست؟ ( بخوانید از بی عدالتی تا مرگ زودهنگام را )

 

متاسفانه باید گفت روش های مدیریتی که برای مدیریت جامعه در نظر گرفته شده است دقیقا عین بی عدالتی است و در جامعه اسلامی کسی حق ندارد به بهانه حل مشکلات ، عدالت و حق را زیر پا بگذارد.

151 دیدگاه برای “کنکور و عدالتی که نیست !”

 1. سلام به همگی .
  البته هنوز خیلی وقت مونده که من کنکور بدم البته خیلی نه یعنی 4 سال دیگه ولی من هم با این طرح ها زیاد موافق نیستم اینکه کنکور 4 مرحله ای بشه به نظرم پیش نهاد خوبیه . ولی با حذف کنکور موافق نیستم بالاخره باید یه فرقی بین معدلی که توی مدارس سمپاد کسب میشه با مدارس عادی باشه 20 مدرسه عادی با 20 سمپاد هیچ و قت یکی نمیشه. اما کنکور 4 مرحله ای رو قبول دارم

 2. یک مسئله ی مهم اینه که با اتفاقات برخورد احساسی نکنیم.
  مسئله ی بعدی اینه که علاوه بر اینکه به آرمانها توجه داشه داشته باشیم باید بر اجرا هم توجه داشته باشیم. مثلاً هزینه ی برگزاری 4 کنکور اونقدر زیاد هست که وزارت علوم و سازمان سنجش ازش صرف نظر کنن. تازه اگه 4 کنکور برگزار بشه احتمال تقلب 4 برابر خواهد شد.
  سومین مسئله اینه که من داشن آموز پیش دانشگاهی یا دانشجوی سال اولی حواسم باشه که به اندازه ی سواد و توان تحلیلم صحبت کنم. اینکه من به تنهایی درباره ی مدیریت کل جامعه و میزان تطابق اون با معیارهای اسلامی صحبت کنم به نظر میرسه نیاز به مستندات بسیار زیادی داره که حداقل به احتمال خیلی زیاد از توان من خارجه.

 3. اقا جان اونجا نوشته 40 درصد ولی ظرفیت این سهمیه هرسال کمتر از 1 درصد رو پر میکنه.
  سهمیه جانبازا حرومه اما سهمیه هییت علمی حلاله؟
  من دوستی دارم که باباش سهمیه جانبازی داشت رتبه کشورش شد 900 رفت دانشگاه تهران
  رفیقم دارم شد 16480 منطقه زد برق زابل با سهمیه هییت علمی اومد دانشگاه تهران برق
  کدوم پذیرشش سخت تره؟
  الانم فقط جانباز 40 تا 70 درصد امسال میگیرن
  میدونی جانباز 40 چیه؟
  بچه میدونی بابات یه دست نداشته باشه چیجوری پول کتابات مه یه قلمش فیزیک پایه کاج 16900 هست رو میده
  داری بابات با سهمیه برنج پیکان روغن دانشگاه مقایسه میکنی
  یا نعمت بابارو خوب نشناختی یا خیلی بی انصافی

  1. سلام.به نظرم شما نباید برای زدن حرفتون، به کرسی نشوندنش یا هر هدفی که دارید از لفظ توهین آمیز بچه استفاده کنید.تصدیق می فر مایدد که در قسمت اوج مطلب درج شده و به غرور مخلوق دبیرستانی لطمه وادر می کند.

  1. برادر امین
   سازمان سنجش در سال چندین کنکور غیراز کنکور سراسری برگزار میکنه ، مثل کنکور کارشانسی ارشد و دکترا و آزمون های استخدامی و … 4 مرحله ای شدن کنکور هزینه رو زیاد میکنه ولی خب هرکس میخواد هزینه رو میشه از داوطلبان گرفت. البته خب درآمد دولت هم برای همچین هزینه هایی هست دیگه. نمیشه کارهای مختلف رو به بهانه هزینه انجام نداد. احتمال تقلب هم لزوما 4 برابر نمیشه. از یک دیدگاه دیگه شاید حتی احتمالش کمتر بشه چون یک نفر بخواد تقلب بکنه باید 4 مرتبه اینکار رو بکنه و این ریسک تقلب رو خیلی بالا میبره.
   ببین موضوع اونقدرها پیچیده نیست که بگیم توان تطابق با معیار اسلامی نداریم. حرف این بود که برای یک مشکل در جای دیگه ، کنکور رو مسئول نکنیم.

   آقای همه کس
   مگه کسی گفت هیئت علمی خوبه؟ اون که از دیگه همه چی بدتر.
   در ضمن کسی نگفت پدر جانباز داشتن خوبه. موضوع اینه که اگر خانواده جانبازی به دلیل جانبازی ، مشکل مالی دارند کنکور مسئول جبران اینها نیست. کنکور به کنار ، فردا سربازی معافیت میگیرند. پس فردا در استخدام و کاریابی جلوتر هستند. خب این امتیازات تا کجا ادامه خواهد داشت؟ خب به جای اینها ، امکانات مالی ای در اختیار این عزیزان قرار بدن تا سطح زندگی اجتماعی اونها به یک وضعیت نرمال برسه و مشکلی نداشته باشند. بعدش هم بتونن کتاب بخرند هم کلاس کنکور برن و …

 4. همه کس جان اول خود در مورد چیزی تحقیق کن بعد نظر بده!
  مثلا تو تجربی از 5000 تا ظرفیت پزشکی دندون دارو 500 تاشو همین سهمیه های شاهد پر می کنن که میشه 10 درصد!
  حالا مشکل بدتر اینه که اکثرشونم تهران می زنن و بالای 20-30 درصد رشته های تهرانو سهمیه ای ها تشکیل میدن!
  مثل همین داروسازی تهران که من می خونم بالای 20 درصد از همکلاسی هاهمون سهمیه شاهدن.
  کاش حداقل رتبه شون خوب بود.
  200 شاهد میشه 30 هزار کشوری!دقیقا کارنامه شو دیدم!
  من نمی گم کلا سهمیه ی شاهد نباشه!ولی کاش یکم متعادلتر تقسیمش کنن!
  نه اینکه همه شون جمع شن تو رشته های عالی و دانشگاه های عالی با همچینن رتبه هایی!

 5. خطاب به کسایی که به کنکور ایراد میگیرن :

  آقایون و خانوم های باهوش اگه خیلی دلتون میسوزه بهتره راه حل ارائه کنید. مدام غرغر نکنید.

  در مورد سهمیه رزمندگان :

  نمیدونم این سهمیه دقیقا” شامل چه افرادی میشه. آیا شامل سهمیه بسیجیان (عضویت فعل) و از این جور چیزا میشه ؟

  ولی در مورد جانبازان :
  به نظرم نباید بی انصافی کرد. خیلی از کسایی که الآن جانباز هستن و یا شهید شدن شانس این رو داشتن که برن دانشگاه درس بخونن ولی به خاطر من و شما رفتن سراغ جنگ. یه عده ای از اون ها بعد از جنگ تونستن ادامه تحصیل بدن اگه سلامتی نسبی داشتن ولی حداقل سال های طلایی عمرشون از دست رفته بود. عده ای دیگه ای هم این شرایط براشون پیش نیومد.
  اما نسل فرزندان این افراد هم بزودی از دوره ی سنی کنکور خارج میشه تقریبا”.

  من در کل با همه کس موافقم. افرادی میشناسم که هیچ تلاشی نمیکنن ولی با همین سهمیه هیئت علمی (که حتی وجودش رو لازم نمیدونم) میتونن جاهای خوبی قبول شن.

  احتمالا” یه مطلبی در مورد سهمیه هیئت علمی این جا بذارم. که اصلا” چرا باشه ؟

 6. من باابام هیت علمیه ولی نمی خوام از سهمیههیت علمی دفاع کنم ولی فکر می کنم دلیلش اینه که مثلا پروفسور ایکس که استاد تموم رشته فلان دانشگاه تهرانه و مثلا از اون رشته 3 تا استاد تو ایران و بل در دانشگاه تهران بیشتر نیست و یک رشته جدید را وارد ایران کرده پسرش کنکور قبول نمی شه و خب اون هم به خاطر شرایط خوب مالی پسرش را از کشور خارج می کنه و همین انگیزه ای میشه برای خروج خودش و معمولا راحت می تونند از کشور خارج بشن و در دانشگاه های خارجی درس بدن خب این خروج چند میلیون دلار رو دست مملکت هزینه میگذاره؟در ثانی اون توی دانشگاه یه حقی داره شما می گید نداره؟

 7. من میگم چرا همه میگن سهمیه جانبازا نامردیه/بعدشم حق دیگه به این معنی نیست که با 16976 بیاد برق دانشگاه تهران.حقه؟

  بسیج هیج سهمیه ای تو دولتی نداره(ازمون سازمان سنجش) اما تو ازاد چرا

 8. محمد جان
  برای پذیرش در شهمیه شاهد باید 90% نمره اخرین نفر قبول شده تو اون رشته رو بیاره
  اونجوریم که تو میگی نیس

 9. همه کس جان کسی نگفت سهمیه علمی خوبه!ولی تو همین کلاس ما شاید 2-3 نفر سهمیه هیئت علمی باشن که رتبه شون 20 هزار نیست حداقل!!!هرچند با اونم کاملا مخالفم.
  ولی کلی سهمیه شاهد داریم با رتبه 20-30 هزار کشوری.
  خیلیا می خوان با بزرگ کردن سهمیه هیئت علمی بگن به سهمیه شاهد گیر ندین در حالی که 40 درصد ظرفیت یه رشته کجا چند نفر هیئت علمی کجا!
  هردوش بده ولی تعداد سهمیه شاهدا خیلی بیش تره!

 10. محمد عزیز
  قانون هست که برا پذیرش در رشته مشخص باید 90% نمره اخرین نفر بیاری

  مثلا شما با نمره 100 اخرین نفری هستید که وارد دانشگاه x در رشته Y شدید.
  سهمیه شاهد باید حداقل 90 بیاره تا بیاد در کناره عزیزی مثل شما تحصیل کنه
  :دی

  من هم هیچ سهمیه ای ندارم
  امسال هم زیر 1000 شدم اما چون به رشته مورد علاقه ام نمیرسم برا 91 اماده میشم

 11. عزیز من!
  اون قانون می گه 75 درصد نمره ی اخرین نفر!نه 90 درصد!وگرنه ما کلی همکلاس 30 هزار کشور نداشتیم!
  برو آخر صفحه ی 3 دفترچه امسالو نیگا!نوشته سهمیه شاهد و رزمنده 75 درصد!
  ضمنا میدونی که با کمی تغییر تراز کنکور رتبه چقدر تغییر می کنه؟
  هیئت علمی ها 92.5 درصد نمره ی اخرین نفرن وضعشون اونیه که گفتی!ببین 75 درصد نمره ی آخرین نفر چی میشه!
  آدم قبل کنکور فک می کنه 5 درصد سهمیه دارن شاهدا ولی ایشالا خودت میای می بینی اون 40 درصد که پر نمیشه رو کلا میدن به این ها!می بینی همکلاسیت با زیست شیمی 20-30 درصد(اینارم خودم تو کارنامه شون دیدم) اومده اینجا!بعد یاد زحمتات و پشت کنکور موندنت میفتی آی می سوزی!
  پس دوست عزیز من.لطفا اول در مورد چیزی که می خوای ازش دفاع کنی مطمئن شو!بعد دفاع کن!
  75 درصد با 90 خیلی فرق داره ها…

 12. هیئت علمی ها ۹۲.۵ درصد نمره ی اخرین نفرن وضعشون اونیه که گفتی

  هییت عملی ها که اصلا قانون ندارن
  فقط بابا یا مامان هیت علمی باشن بسه.

  حالا شما راه بهتری داری که خلا که از نشستن بابا رو ویلچر جبران کرد؟

 13. اقای همه کس چه ربطی داره طرف رفته جنگ بی سیم میداده پسرش بهترین دانشگاه قبول میشه ؟

  اگه پدرش قاتل بود باز باید حق قاتلی رو از پسرش میگرفتن ؟ !

  هر کس خودش عرضه داره باید قبول شه نه این سهمیه مسخره بازی…..کلی جوون بخاطر این سهمیه ای ها بار ها دست به خودکشی زدن چون سهمیه ای اومده جایی که حق اون بوده رو گرفته…..تازه تو دانشگاه هم کلی قیافه میگیره که اره بابا ما اینم با رتبه 30 هزار میام میرم داتشگاه تهران

  واقعا مملکت خر تو خره

 14. من از این زاویه میگم:
  گناه اون بچه چیه که باباش رفته جنگ حالا با ویلچر میره این ور اونور؟
  پول نداره زندگی شو تامین کنه چه برسه به خرج کنکور.
  یارو 5دقیقه تو جنگ جهانی بوده میاد تو اتوبوس همه براش پا میشن.این بابا جوونیش سر این کار گذاشته.
  من رفیق وقتی تو بغل مادرش بوده باباش شهید میشه!
  حالا این رفیق ما که شده مرد خونه زندگی سختش نیست؟
  شما یه راهکار ارائه کن دوست خوبم.

  اقا یاور من شما رو دعوت به یه بحث اروم تر میکنم که لذت نتیجه گیری توش بیشتره رفیق

  1. چند مورد هست که برسی میکنیم:
   اولا این که طرف رفته جنگ اومده چه رررررربطی به بچش داره
   دوما شمایی که هی بهونه میکنی که اینا باباشون ویلچری شده شهید شده خوب درست پس این کسایی که باباشون معتاده یا به مرگه طبیعی مرده اینا هم پدر ندارن پس اینا چی
   سوما شمایی که بی خود دفاع میکنی 100% پدرت جانبازه یا شهید چون اگه جای ما بودی و استرس ایندتو داشتی الکی حرف نمیزدی
   چهارما چیه این مملکت خر تو خر درسته که این درست باشه

  2. سلام.در این صورت، شخصی بدون داشتن سهمیه میتونه ادعا کنه ” گناه من که شخصی دیگر با سهمیه توانسته جایی را داشته باشد که من با سهمیه ی او می توانستم بیش از آن را داشته باشم، چیست؟ ” خیلی مشتاق خواندن جوابت هستم.ممنون که این چند خط را خواندی.

  3. جواب نیکتا به امیر، پایینی، مال شماست.برای شما گذاشتم.

  4. قاطی پاطی نوشتم.جواب نیکتا به امیر متعلق به همه کس می باشد!

 15. نمي دونستم بايد چه جوري عضو شم ولي سعي کردم مطلبمو به عرضتون برسونم.اگه اعضاي سايت لطف کنن و حرفامو به گوش همه ي سمپادياي عضو سايت برسونن لطف بزرگي به سمپادمون کردن.
  آخرين نگاه آهو
  سلام.بازهم واژه قديمي اما رايجي که در آغاز هر آشنايي مي نويسيم.مهم نيست اسمم چيه ولي سمپادي ام.شايد بعضي ها مثل خودم بدون تخيل و تصور روزشون شب نشه پس اسممو ميگم تا تو ذهنتون تصور کنيد که يه دختر 16 ساله سمپادي که از قضا اسمشم هست فائزه داره باهاتون حرف ميزنه. به هر حال از اين حواشي که بگذريم بايد به قول بزرگترا بريم سر اصل مطلب.البته دقيقا نمي دونم چرا همش تو مراسم خواستگاري از اين جمله استفاده ميکنن ولي اين بار به بزرگواريتون اين سنت شکني رو عفو بفرماييد.
  چند وقت پيش يکي تو همين سايت از سمپادي حرف زدکه اولش آهويي سبک و چالاک بود. واسه خودش آزاد بود .مي پريد، جست و خيز ميکرد ،شاد بود…. اما کم کم گرگها پيداشون شد ،محاصره اش کردن ،يکي يکي به پيکرش حمله بردن ،گوشت لذيذشو دريدن ،به جسم بيجونش هم رحم نکردن ….
  هنوزم نمي دونيد چي شده؟ بذارين واستون بگم . به عنوان يه سمپادي بهتون ميگم. برگردين به سالهايي که باباي سمپاد دکتر اژه اي بود. اونموقع چند تا ورودي مي گرفتن؟چراراه دور برم تو مرکز ما ورودي راهنمايي 50 تا بود.يعني کل راهنماييمون 150 نفر بود.به همون تعداد هم تو هر پايه دبيرستان.معلما مهم نبود آقا باشن يا خانم. مهم مدرک و سواد بود.همه معلما فوق ليسانس بودن.ساعتاي فوق برنامه دو برابر بهترين مدارس عادي بود.همه ي مرکزامون سه تا آزمايشگاه و کتابخونه بزرگ و آمفي تئاترو… داشت.حالا بياين جلوتر دکتر اژه اي رفت و کم کم آهوي قصه مارو از اون مرتع سبز پرتش کردن تو يه طويله. ورودي ها شدن 75نفر.کلاس اضافي نبود.کتابخونه رو بردن تو يه اتاق کوچيکتر.سال بعد بازم بيشتر شديم…
  رسيديم به سال 90 ورودي راهنمايي 120 تا شد.دبيرستان که واويلا… حالا جسم نيمه جون آهو افتاده رو زمين . گرگها يه قدم به عقب برداشتن و همه با هم آخرين ضربه رو زدن.آره الان نه تنها 120 تا ورودي راهنمايي و دبيرستان گرفتن دارن واسه سال دوم دبيرستانيا هم تکميل ظرفيت ميکنن.تورو خدا گوش کنيد. پارسال فقط دو تا انبار واسمون مونده بود.کلاسا تا خرخره پر بود.شما بگين تو چنين شرايطي ديگه ظرفيتي هم مونده که بخواد تکميل بشه؟ اره سمپاديا اين حرفا فقط گوشه اي از ناله هاي آهوي بينواست.معلماي مرد رو از مراکز دخترونه برداشتن و معلمايي رو آوردن که مدارس عادي اونا رو قبول نداشتن.ساعتاي فوق برنامه به کل حذف شد.بهترين معلماي آقا بيکار موندن ومعلمايي که هنوز از گرد راه نرسيدن فقط و فقط به خاطر خانم بودن و به خاطر نياز شديد اين جمعيت انبوه به معلم با خوشحالي جاي اونا رو گرفتن. فکرشو بکنيد تو چنين شرايطي بچه ها 5 تا المپياد قبول ميشن.رتبه زير 10 کنکور ميدن ولي دريغ از يه تشکر… به قول حافظ:
  اين چه استغناست يارب وين چه قادر حکمتست اين همه زخم نهان است ومجال آه نيست
  اين حرفا فقط گوشه اي از دردهاي سمپاد بود.سمپاديا ! تو رو خدا چشماتونو باز کنيد.نگاهش کنيد.بوي تعفنش بلند شده ولي هنوز چشماش بازه.چشمايي که هنوز التماس اخرين لحظه توش موج ميزنه.بابا سمپادمون افتاده دست گرگها.
  ماهايي که دم از سمپادي بودن ميزنيم!جز يه سايت و دو تا کلمه انتقاد واسه سمپادمون چيکار کرديم؟
  سمپادي ها.بلندشين و نذارين استعدادامون اينجوري نيست ونابود شه.
  شمارو به آخرين نگاه آهو قسم…

  1. سلام.
   برای ارسال مطلب٬ اول از اون لینک نام نویسی تو منوی وبلاگ ثبت نام کنید. بعدش ارسال مطلب. ممنون.

 16. اون آقايي که در رابطه با سهميه هيئت علمي فرمودن اگه بچش دانشگاه قبول نشه اونو ميفرسته خارج و خودشم دنبالش ميره به نظرم صد درصد در اشتباه به سر ميبرن.چرا که تو ايران تعداد همچين پروفسور هايي انگشت شماره و مسلما فرزند همچين کسي اگه گوشه اي از نبوغ پدرش رو به ارث برده باشه صد درصد تو يه دانشگاه عالي قبوله و اين در حاليه که قريب به اتفاق اعضاي هيئت علمي مارو يه دکتر معمولي تشکيل ميده که اگه تو ايران موند داره حقوقشو ميگيره و مطمئن باشيد اگه از دستش برميومد تا حالا 200 بار از ايران رفته بود.دليل نميشه بچش چون باباش هيئت علميه از حق بيشتري برخوردار باشه.
  و اما اوني که صريحا به نويسنده فرمودن بچه اگه تو بابات يه دست نداشت فلان ميشد:کسي که يه دست نداره درصد جانبازيش بالاي 50 درصده و اگه براي اين فرزندان اين افراد سهميه اي فقط در حد نياز ودر صورت عدم بضاعت قائل بشن ايرادي نداره.ولي متاسفانه ميبينيم کسي که به قول اون دوستمون بيسيم چي بوده و شايد از اقبال بلندش يه خمپاره بهش خورده ميشه جانباز و نه تنها خودش تو دوره خودش با همين سهميه بهترين دانشگاه قبول ميشه بلکه در تمام دوران اشتغال حقوقي به اندازه افراد داراي مدرکي يک درجه بالاتر ميگيره .مثلا اگر ليسانس داره حقوق فوقو ميگيره و اگه فوق داره حقوق دکتري.و فرزندش در چنين حقوقي بزرگ ميشه و اونم به لطف همون يه خمپاره تو دانشگاهي که حق خيلي بهتر از اون بوده قبول ميشه.انصافا به اين ميگن عدالتي که نيست.

 17. به نظر من جانباز ها باید سهمیه داشته باشن ولی نه این قدر باید کمتر باشه تا لا اقل بچه های دارای این سهمیه درس بخونن. با این سهمیه ی زیاد اصلاً درس رو جدی نمیگیرن بعد راحت هم قبول میشن همین امسال میشناسم کسی رو که سطحی علمیش خیلی پایین تر از خیلی ها بود ولی تو کنکور رتبش بهتر بود!!حرفم اینه باشه ولی کمتر نه این قدر!!!!

 18. اقا مگه کسایی که جانبازن از ده جا حقوق نمیگیرن ؟ کار خوبی ندارن فرزنداشون خدمت میرن؟ بیکار میمونن؟؟
  من نمیدونم اون جانباز عزیز برا بچه خودش رفته جبهه با برای کل ملت …..ما جنگ کردیم انقلاب کردیم تا دیگه این نامردیا نشه ……دست خوش به خودمون که از همه نامردتریم

 19. من خطاب به دوستم خانم فرزانه بگم که این حرفی که شما درباره معدل 20 یه مدرسه عادی با مدرسه شما میزنید خیلی به من برخورد شما از کجا میدونی امتحان یک مدرسه ای که زیر مجموعه ای از سمپاد نیست اسون تر از امتحانای مدارسی مثل مدارس شما نیست شما خیلی خودتون رو دست بالا فرض می کنید از کجا معلوم که کسی که ممکنه از شما استحقاق بیشتری داشته که توی اون مدارس درس بخونه الان اونجا نباشه ادم ها رو نمیشه بر اساس یک نمره یا یک مدرسه گروه بندی کرد

  1. ” اسون تر از امتحانای مدارسی مثل مدارس شما نیست”

   فقط خواستم بگم دستور زبانت مغزم رو مست کرد…

 20. با سلام تا جایی که من یادمه ایرانی جماعت استاده 1کلاغ 40 کلاغ کردنن حالا آفا و خانمی که نظر میدین بدون اینکه بدونین چی میگید اولا من خودم فرزند شهیدم و از این خبرا نیس دوما 40 درصد نیست و 10 درصده که این 10درصدم مازاده پذیرش هر دانشگاهه یعنی یه ظرفیت جداس سوما خوب میکنن اگه امثال پدر من نبودن مادر جنابعالی بایدالان لگن میذاشت زیر پای عراقیاپس از اون 1ذره عقلی که دارین که شک دارم باشه بد نیس اول تحقیق کنین بعد نظر بدین

  1. عقل من یکی از یه ذره بیشتره. به نظرم بنده شما بی ادب و نزاکت ترین فردی هستید که در این صفحه وجود مجازی دارد.

  2. حیف اسم فرزند شهید که به روی بی ادبی مثل تو باشه. مطمئن باش که روح پدر بزرگوارتون از این حرف شما …..متاسفم برای شما با این حرف زدنتون…مگه همه کسایی که رفتن جبهه شهید یا جانباز شدن…10 درصد اونا هم شهید و جانباز نشدن…حالا تقصیر اونا چی بوده که شهید و جانباز نشدن.؟

 21. سلام دوستان من جانبازم هنوز دانشگاه قبول نشدم 16 سالگی دو عملیات کربلای 5 و برون مرزی بودم اگه شما هم این تندباد بهتان میخورد حد خودتونه میدونستید به جانبازان و رزمندگان اینطور خطاب نمیکردید ما الانش هم جنگ بشه برا اقا و اسلام حاضریم کنکور بهانه است مگه چقدر رزمنده مونده که ظرفیتو پر کنن فقط یک درصد پر میشه تورو به خدا اینهمه منت نذارید یه بار سهمیه رو سازمان سنجش عمل نمیکنه یه بار سپاه اشتباها نمی فرسته من الا 4 ساله نتونستم قبول شم اینطوریا هم که شماها میگید نیس امیدوارم همتون مفید واقع شید

 22. باید 80% نمره آخرین فرد بیاری تا بتونی قبول شی . سهمیه شاهد الکی ام نیست . یه بار بیشتر نمی شه استفاده کرد . هر سالم ازین 40% که میگین فقط 2 تا 2.5 % واجد شرایطن . یعنی بقیه سهمیه خالی میمونه واسه منطقه 1 2 3

  1. امیدوارم منظورت این نباشه که چون بی عدالتی کمه، چند درصده، بی عدالتی نیست.چند نفر وجود دارند، فقط چند نفر که به علت فقط چند درصد زندگی براشون، از زنده به زننده تغییر کرده.امیدوارم این چند نفر رو در مقابل چند درصد حقیر به حساب نیاری.اصن چرا خودتو جای یکی شون نمیذاری؟
   سپاسگزارم که حرف دلم رو خوندین.

 23. خداااااااااااااااااااااااااااا

  چرا این جماعت نمی خوان بفهمن
  خدااااااااااااااااااااااااااااااااااا
  من هزار بار هزار بار حاضر از دست این زخم زبون بمیرم و زنده شم اما این سهمیه ی لعنتی وجود نداشته باشه این همه منت رو سرمون نباشه

  بابا جان شما رفتین شما به خاطر همین جماعت رفتین
  همین جماعت رو ببنین همیین جماعت دل جگر گوشه ی شما رو کباب کردن

  من 15 ساله عمرا از این سهمیه ی لعنتی استفاده کنم
  اونقدر سر این قضیه اذیت شدم که میخوام داد بزنم و از خدا بخوام این سهمیه مال شما باشه و پدر های شما مال من

  ارزونیتون

 24. من داروسازی دانشگاه تهران می خونم
  از 109 نفر ورودی تقریبا 15 نفر سهمیه شاهدن
  تقریبا 50 نفر هم هیئت علمی
  حالا ببین کدومش نامردیه؟

 25. همه واسه سهمیه ناعادلانه و احمقانه هیئت علمی لال میشن!
  یکی باباش رفته درس خونده. وضع خودش خوب شده. برای من و شما که نخونده. اگر هم خونده نتیجه گرفته. حالا بچه اون آدم به خاطر هیچی، واقعا به خاطر هیچی، با یه جور سهمیه که بیشتر جادوگریه میاد میره میشینه تو دانشگاه فلان.
  اما فقط سهمیه شاعد رفته تو چشم همه.
  متأسفم.

 26. خاک بر سر اونهایی بکنمکه تمام زحمتای این جانبازا رو نادیده میگیرن.جنگ اونا ماله 20-30 ساله پیش نبوداونا الانمکه هست دارن با بیماریشون میجنگن بچه های شاهد وجانباز حقشونه برن بهترین دانشگاه پدراشون که تقریبا ازدست دادن بس نبود حالا باید از شما هم زخم زبون بشنوند کی میخاد چندسال دیگه عصای دست اونا شه مسلما بچه هاشون برادرا وخواهرایی که میگید این سهمیه شاهد بی عدالتی است اتفاقا این سهمیه برای عدالت قرار داده شه………..

  1. اگه اینطوره چرا در بقیه موارد هم عدالت برقرار نمی شه.چرا بقیه ی چیزای خوبو نمی دن بهشون که وقت بیشتری رو صرف پدراشون کنن؟چیز هایی مثل جهیزیه گران قیمت که جدا وقت زیادی از خانواده میگیره یا مثلا همین زن گرفتن.

 27. واقعا حق کسی که زحمت میکشه واسه کنکورو همین بچه شهیدهاو جانبازها می خورن من که خودم به عنوان یه بچه دبیرستانی اصلا با این جور سمیه ها موافق نیستم وقتی خلق خدا راضی نباشه قطعا خدا هم راضی نیست.

  1. این سهمیه ها شده بهونه ای واسه افراد درس نخون و تنبل
   کسی که واسه کنکور خوب و درست درس بخونه مطمئنا نتیجه ای رو که بخواد میگیره
   کسایی که واسه کنکور زحمت نمیکشن میشینن گیر میدن به این سهمیه ها که فلانی حق مارو خورده و در حق ما ظلم شده!!!
   جایی که به این چیزای بیخود گیر بدید درستونو بخونید تا بخاطر تنبلی خودتون فکر نکنید در حقتون ظلم شده

  1. میخوام نظرات سعید و مریم رو در یک سایت پر مخاطب که لگوش قرمزه و هم اسمه یکی از حروف الفبائه پخش کنم تا ایشاالله خط زیبای شما صرف ادب آموزی بقیه بشه.

 28. در مورد سهمیه هیئت علمی باید بگم خیلی ها از بند 2پ(پول و پارتی)استفاده می کنن که بچه هاشون رو از برق فلان می برن برق تهران و شریف.وگرنه واسه تغییر دانشگاه باید 90% آخرین رتبه رو بیاری و برای تغییر رشته 92.5% در غیر این صورت این سهمیه قابل استفاده نیست.اگر از سهمیه هیئت علمی قانونی استفاده بشه زیادم نامردی نیس چون به گفته”زهرا”خانم ممکنه که تهداد بچه های سهمیه هیئت علمی زیاد باشه ولی واقعا سوادشون در حد 90% آخرین قبولی که هست.اگه قانونی استفاده بشه…کسی که می خواد از سهمیه استفاده کنه باید یکمی فکر اینم بکنه که بابا جایی که من میرم همه چقدر از من سطح علمیشون بالاتره و من درسته ممکنه وارد رشته و دانشگاه خوبی بشم ولی نه به قیمت تفاوت سطح علمی فاحش!خیلی وحشتناکه که وارد کلاسی بشی که ازش هیچی نفهمی و ببینی همه دارن با سر حرفای معلمو تایید می کنن!اگر برای کسی وحشتناک نباشه,یعنی به این وضع عادت کرده—>پس خدایی حقش نیس وارد این دانشگاه بشه.به نظر من بهتر هست که سهمیه شهید و جانباز کمتر بشه ولی من با حذفش موافق نیستم.می شناختم بعضی از بچه های سهمیه شاهد رو که خیالشون راحت بود از بابت رتبه و دانشگاه و …این باعث میشه دید مردم نسبت به سهمیه شاهد بد بشه و حق کسایی که واقعا این سهمیه حقشونه و بهش نیاز دارن ضایع شه.

 29. سلام علم چیزی نیست که بخواد با سهمیه بدست بیاد آقا امکانات بدهند به شما اما بی زحمت تو آزمون و کنکور دیگه نه میدونید چی همه آدم خودشونو میکشند تا رتبه ی خوب بیارن برن دانشگاه تهران و شریف(لطفا مرا نخورید)

 30. برادرا و خواهرای عزیزم من توی کنکور درصد های معمولی زدم همه فکر میکردن من دیگه دکتر شدم بعد از جواب کنکور هوشبری با سهمیه به زور قبول میشدم.حالا هم نشستم میخونم واسه سال دیگه اینقدر بی خودی دروغ نگید اون دنیا چه جور میخواید جواب شهدارو بدید

  1. سهمیه داریم خوبشم داریم… خواستم بسوزید ،من الان سال … دندونپزشکی شیراز میخونم. تو سمپاد خوندیم.من و دختر خالم.اون رتبه اول کلاس بود و من متوسط بودم. من همون سال اول با سهمیه دندون شیراز رو آوردم …ترازم تو کانون یه بارم به 6100 نرسید.اون دخترخالم ترازش همیشه بالا 7400 بودش.اون هنوز داره واسه کنکور میخونه. خواستم بگم سهمیه رو داریم.حقمونه…به شما هم ربطی نداره.دارندگی و برازندگی

 31. من نميفهمم آخه پدر محترم يكي ك احترامشم واجبه رفته جنگيده از ميهنش دفاع كرده فداكاري كردي …باعث شده ك بچش با سواد شه شايد اينا لز قوانين جديد ژنتيكه.؟؟؟؟؟؟؟؟
  اصن ميگيم طرف پدرش شهيد شده يا نقص عضوه …سايه پدر بالا سرش نبوده يا نصفه نيمه بوده..حالا هر چي خلاصه شرايطش بد بوده……پس اون طفلكي هم كه پدرش رو ب خاطر عوامل ديگه از دس داده مثلن سر كارش …يا طرف نجاره…كارگره از ساختمون زبونم لال پرت بشه……..اصن هر چي تهش اينه كه ايشون هم سايه پدر يا نيم سايه اش احيانا بالاسرش نبوده پس .وتسه دانشگاه سهميه ميخواد ديگه.؟؟؟؟؟نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟البته بي خيال اينكه اون سهمسه شاهديه غير از دانشگاه خيلي جاهاي ديگه هم سهميه داره و دولت عجيب از هر نظر پشتشونه……بازم بگم احترتم جانبازان و شهداي محترم واجبه و اينان روي سر ما جا دارندا.ولي بچه هاشون ك جاي مارو تو دانشگاه بي زحمت پر ميكنن !!!!!!!!!!!
  جناب سهميه داري كه كنكور قبول نشدي شما حتمن وضعت ديگه خيلي خراب بوده ك ديگه با سهميه هم نشده برات كاري كرد مگه نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 32. سلام دوستان. باور كنيد منم هفته اي 3 بار جونمو ميذارم كف دستم و مأموريتاي خطرناكي ميرم كه احتمال داره زنده برنكردم. بااين حال اكه بميرم راضي نيستم فرزند من جاي يكي ديكه رو تو دانشكاه بكيره. در مورد سهميه شهدا من موافق سهميه تو دانشكاه نيستم ولي با دوستمون كه ميكه بايد امكانات مالي و رفاهي و . . . در اختيارشون بذارن تا تحصيل كنن و رقابت عادلانه تو كنكور داشته باشن بيشتر موافقم.

 33. شمایی که نوشتی اکثر کسایی که سهمیه ی جانبازی دارن رتبه هاشون بالاس نخیر اینطور نی من خودم مدرسه فرزانگانم و 70 درصد سهمیه جانبازی پدرم هست پس حرف شما کاملا مسخره س

  1. دلتون نمیاد آخر نظر اون کلمه تحقیر آمیز رو ننویسی؟ هوم؟

 34. من نمی دونم چرا هیچ کس به هیئت علمی کاری نداره که10 برابر شاهد قبولی میده ولی شاهدی که این همه برای این مردم قدر نشناس زحمت کشیده چوبی شده در چشم همه؟

 35. مگه پدرای ما نجنگیدن؟اون کسی که شهید شده یا جانباز شده اجرش با خداست.حالا بچه هاشون باید استفاده کنن.تازه اون کسی که پدرش جانبازه همیشه از هر نظری ساپورت میشه چه از نظر مالی چه از نظر تحصیلی چه از نظر شغلی.

  1. تو از کجا میدونی که میگی از نظر مالی ساپورت میشن، پسس چرا به من کمک نمیشه که بابام شهیده،نکنه پولش تو جیب شماها میره که دارید کنتور میندازید

  1. سهمیه و جان، دو مطلب مرتبط از لحاظ مقایسه نیستن.

 36. مثل یاران پیامبر که از حضرت علی درخواست بیشتر داشتن و حضرت گفت که اجر اونایی که با پیامبر جنگیدن با خداست .به نظر من استفاده از این سهمیه حرامه چون هیچ کسی راضی نیست.اونایی که از این سهمیه ها استفاده میکنن باید تاوانشو پس بدن و میدن .همه سهمیه ها رو میگم.بالاخره اه این بچه ها دامنگیر بعضیا میشه.

  1. فقط مونده بود که تو بگی حرامه…اگه مادر و خواهرت حاضربودن و الانم حاضرن جلوی عراقی ها لگن پهن کنن،اونوقت هم نه بابای ما میرفت جبهه و نه ما از سهمیه استفاده میکردیم..همه تقدیم شما

  2. فکر نمی کنی پای پدر و مادر و خواهر خود شما هم به جبهه رفتن پدر خود شما مرتبط باشن؟ حیا کنین! تو هم اگه کشورت تامین باشه، پا نمیشی برای حفظ جونت بری جنگ، درسته؟ چون جونت نیازی به محافظت بیشتر نداره اصلا.مگه نه؟

 37. خوب عزیزای سهمیه دار استفاده نکنید از این سهمیه تا ببینید بقیه چه زجری میکشن این همه خدا خدا کردن که نداره اینم چارش .به خدا ما هم که بابا داشتیم بزارید نگم ……

 38. البته بچه های عزیز حساب شهید ورزمنده و جانباز با بچه هاشون جداست اونا رو چشم ما جادارند و همیشه برای ما عزیزند. ما میگیم ادما باید به اندازه تلاششون باید پاداش بگیرند اینو میگن عدالت.

 39. سلام من دانشجوی پزشکی آزاد تهران هستم خواستم بگم در حال حاضر حدود پنجاه نفر هر سال دارد این دانشگاه میشن با سهمیه شاهد(از مجموع صد و هفتاد هشتاد نفر ورودی در دو نیمسال ) ضمنا شهریه این دانشگاه هم برای آنها کاملا رایگان میباشد اینکه جانبازا و رزمنده ها سهمیه ای بگیرن تقریبا الان مشکلی نداره چون بالاخره اون موقع وقتشونو از دست دادن (اگرچه این حرف هم عادلانه نیست چون خیلی ها به دلیل سرطان پدر پدرشان را از دست میدهند و دچار مشکل تحصیلی میشوند برای مدتی اما مشکل اینجاست که فرزندان جانبازان و صرفا شهدا که خود برای مملکت کاری نکرده اند از سهمیه بیست درصدی برای ورودی در دانشگاه و بعد استخدام وبعد معاف شدن از خدمت سربازی و بعد حقوق ماهانه حدود دو میلیون تومان برای هر فرزند و بع مزایای مساغرت و بلیت هواپیما و … و بعد استفاده مجدد از سهمیه در دانشگاه آزاد برای تخصص و دکترا(البته بصورت رایگان و با سهمیه) و … آیا امام علی (ع)برای فرزندان این افراد معافیت از خدمت به کشور میداد آیا بالاترین پستهای دولتی را به انها میداد آیا در مسابقات ورزشی (آن موقع کنکور نبوده و تنها رقابت همین بوده ) این افراد را سهمیه میداد اما هم من و هم شما میدانید که امام علی(ع) صرفا کمک مالی به ایشان میکرده احدیث بسیاری هم هست در این رابطه و ضرب المثلهای فراوان و … لیس للانسان الا ما سعی
  و آیه مربوط به عدالت در سوره نسا آیه 135 و ضرب المثل گیرم پدر تو بود فاضل از فضل پدر تو را چه حاصل . درسته پدران این افراد شهید شده اند ونزد پروردگار روزی میخورند و تعداد زیادی هم زنده و جابازند اما آیا تمام مدافعین نطام در جبهه کشته شده اند و به دفاع نرفته اند آیا نباید به رفتارهای امام علی (ع ) احترام بگذاریم و…

 40. ما که سهمیه داریم مگه خودمون خواستیم ک سهمیه داشته باشیم؟
  شماهاییکه میگین نباس باشه سهمیه راضی بودین باباتون پیشتون نبود و از 6سالگی نمیتونستین ببینینش و بجاش سهمیه شاهد داشته باشین؟!
  دولت ی سهمیه ای درنظر گرفته واس ما.باباهای ما رفتن جونشونو دادن واس کشورشون.حالا الان اینکه بچه هاشون سهمیه داشته باشن انقد میسوزونه شمارو؟
  حالا اگه ارزش سوخن داره بسوزین!!اما نمیدونین اینکه آدم باباش شهید شده باشه و کنارش نباشه….

 41. هنوز درد بی پدری نکشیدید و نمیدونید بدون پدر، بزرگ شدن یعنی چی . سهمیه مال شما ولی پدرمو به من برگردونید واسه
  شما رفت !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11

  1. برای محافظت از جون بچه ی خودش هم رفت؟ نیس؟ هر کی موافقه افراط زیاد این شخص هست،لایک کنه که حد خودشون رو در دفاع لفظی بشناسن.

 42. کاشکی پدرم وقتی فقط17 سالش بود نمیرفت جنگ که دفاع کنه از ادمایی که چند سال بعد قراره بیان جلوش وایسن بگن بچه تو با سهمیه میره دانشگاه وکاشکی نمیرفت که 8سال اسیر دست یه مشت حیوووون عراقی بشه زیر بدترین شکنجه ها!!!!!!فقط امیدوارم بتونید اون دنیا جواب همه جانبازا و شهدا روبدید!میگید پدرا رفتن جنگیدن اسیر شدن چرا ما باید بریم دانشگاه !!!؟؟؟چون ما یه پدر معمولی نداشتیم!یه زندگی معمولی نداشتیم! پدرامون همش در حال درد کشیدن هستند………….اونایی که چشم ندارید موفقیت مارو ببینید واگذارتون میکنم به خدا روز قیامت

  1. سلام چرا نمیخواهید فکر کنید که پدر ما هم در عملیات های مخنلف کربلای چند گرفته تا والفجر و … اما شهید یا جانباز نشدن آیا پدران ما هم کاری برای مملکت نکردن؟ آیا اپا اگه پدر شما زنده بود نباید مثل ما درس میخوندید و وارد کنکور میشدید آیا کسی که معلول جسمی به دنیا می آید هیچ حقی در کنکور و زندگی ندارد آیا وطیفه دولت این نیست که برای شما پدری کند نه بیشتر از پدر . چون اگه پدر شما مثل بقیه زنده یا سالم بود فقط میتوانست کارهایی که پدران ما کردن برای ما بکنن نه میتونست دردی در درصدهای کنتکور شما دست ببرد نه تضمینی استخدامتان کند لطفا به آدرس وبلاگ http://www.kookoo.parsiblog.com مطالبی را راجع به سهمیه بخونین بعد قضاوت کنین

  2. وقتی برم قیامت از افراد دولتی خواهم پرسید که بی پدری، مشکل مالی، مشکل درسی و … بچه های کار چه شد؟چرا برای اونا اینقد امکانات قرار ندادن؟

 43. آهای مردمای که جریان سهمیه نمیدونین چیه !!!!!! اون موقع که برادرها و همسرهای ما رفتن جبهه ،امیدی به بازگشت و گرفتن مزایا نداشتن یکی از اونا محمد جهان آرای عزیز و قهرمان که همسن شماها بود یک شهری رو آزاد کرد شما که یه سوسک هم نمیتونید بکشید. عرضه روداشته باش !!! و اما شماهاکه حرصه پزشکی و مدارج علمی بالا رو دارین کاملا” به مزایایه بعداز گرفتن مدرک واقففففففففففففففف هستین !!!
  درضمن در طول تاریخ ما همیشه کوردلانی مثل شما بوده و هستن چرا یه بچه وزیر و وکیل بدون هیچ زحمتی میتونه تمام امکاناتو داشته باشه و نمونه اش همین هایی که تلاش میکنن نماینده شهر و روستا… اینا بشن یکی از مزایا اون ادامه تحصیل بدون دردسر هست
  نویسنده ای که دذ خودتو معرفی کردی من تو جنگ از زندگی و درس عقب افتادم مدارس تو خوزستان تعطیل بود ولی اون یکسال به اندازه عمرتو غیر مفید تو برای شهر مفید بودم اگر برادرها و همسرهای ما نبودن الان هر عراقی 3 زن ایرانی داشت البته بیشتر نقش برده وکلفت رو براش داشته (بلا نسبت زنان ایرانی) برو این انرژی که صرف کوبیدن ما خانواده ی ایثارگر میکنی در جهت شناخته غیرت و مردانگی رشادت مردانی از جمله همت و باکری و جهان آرا داشته باش شاید از اون طریق خدا یک نگاهی بهت بکنه.

  1. من هم بلانسبت شما به دولت توصیه می کنم همونطور که به شما خدمات عالی اعطا کرده و میکنه ، به فکر بچه های کار هم باشه.اونا هم پدر ندارن، اونا هم وقت کافی برای درس و بچگی کردن و نوجوونی کردن ندارن…

 44. آهای مردمای که جریان سهمیه نمیدونین چیه !!!!!! اون موقع که برادرها و همسرهای ما رفتن جبهه ،امیدی به بازگشت و گرفتن مزایا نداشتن یکی از اونا محمد جهان آرای عزیز و قهرمان که همسن شماها بود یک شهری رو آزاد کرد شما که یه سوسک هم نمیتونید بکشید. عرضه روداشته باش !!! و اما شماهاکه حرصه پزشکی و مدارج علمی بالا رو دارین کاملا” به مزایایه بعداز گرفتن مدرک واقففففففففففففففف هستین !!!
  درضمن در طول تاریخ ما همیشه کوردلانی مثل شما بوده و هستن چرا یه بچه وزیر و وکیل بدون هیچ زحمتی میتونه تمام امکاناتو داشته باشه و نمونه اش همین هایی که تلاش میکنن نماینده شهر و روستا… اینا بشن یکی از مزایا اون ادامه تحصیل بدون دردسر هست
  نویسنده ای که دذ خودتو معرفی کردی من تو جنگ از زندگی و درس عقب افتادم مدارس تو خوزستان تعطیل بود ولی اون یکسال به اندازه عمرتو غیر مفید تو برای شهر مفید بودم اگر برادرها و همسرهای ما نبودن الان هر عراقی 3 زن ایرانی داشت البته بیشتر نقش برده وکلفت رو براش داشته (بلا نسبت زنان ایرانی) برو این انرژی که صرف کوبیدن ما خانواده ی ایثارگر میکنی در جهت شناخته غیرت و مردانگی رشادت مردانی از جمله همت و باکری و جهان آرا داشته باش شاید از اون طریق خدا یک نگاهی بهت بکنه.

  1. چرا گفتی خدا من و امثال منو دوست نداره و نگاهی نمی کنه؟فک می کنی هر چی بگی درسته؟

 45. هرکی حاضره یه انگشت پدرش قطع بشه و عوضش با سهمیه بره دانشگاه
  من حاضرم و قول مردونه میدم که سهمیه ام رو هرطور شده بدم بهش!

 46. پدر من هوش فوق العاده ای داشت که همه ازش تعریف میکردن و میگفتن بالاخره تو یه کسی میشی واسه ی خودت.
  اما پاشد رفت جبهه!واسه کی؟واسه شماهایی که دارین خون بچه هاشونو میکنین تو شیشه.
  درسشو نصفه ول کرد و رفت جبهه.
  وقتی برگشت دیگه نه اعصابی براش مونده بود و نه بدن سالمی که بشینه ادامه تحصیل بده!
  پدر من جانباز 65درصد.
  آرزو به دلم موند یه روز تو خونمون دعوا نباشه…
  یه بار بابام ناله نکنه!
  یه بار مثل همه ی باباها بتونه منو ببره گردش!
  یادمه بچه که بود،به خاطر جراحی های پی در پی پدرم و بستری شدن هاش هروقت میومد خونه نمیشناختمش و میرفتم قایم میشدم…
  اما حالا…..
  حالا پدر من حق نداره ببینه اون زمانیکه درسشو به خاطر یه مشت آدم بی لیاقت ول کرد و رفت جبهه ،بچه اش به خاطر محروم شدن پدرش از علم و خیلی چیزای دیگه کمک بشه توی دانشگاه رفتن؟؟
  اونایی که میگین جانبازا از لحاظ مالی ساپورت میشن!
  پدر من با پای مجروحش و نخاع آسیب دیده اش الان راننده ی آژانس!!!!!!!!!!!
  میفهمید یعنی چی؟؟مطمئنم نمیفهمید!
  منتظر اون روزیم که آهم گریبان همه تونو بگیره

  1. منم مشتاقم بدونم هوشش رو دقیقا چه جوری مورد بهره برداری قرار میداده که در اوج جوانی و سال های عشق، پا شده رفته جنگ.منظورم اینکه بی مغزی محضش رو می رسونه؟ریلیز؟

 47. به نظر من جانبازان باید سهمیه داشته باشند حداقل با که نتونستیم برای خودشون کاری کنیم حداقل یه کاری برای بچه هاشون. به هر حال اون بچه یه پدر معلول داره
  اما ..اما .. اما
  اون سهمیه ای ناعادلانه و مسخره اس که به بچه های استاد دانشگاهها میدن خوب چه ربطی داره به قول شاعر گویا پدر توهست فاضل از فضل پدر تو را چه حاصل………..
  من خیلی ها رو دیدم که پدر و مادرای تحصیل کرده واستاد دانشگاه دارن خودشون هیچی حالیشون نیست
  و البته خیلی از نخبگان ودانشمندان هم که درجات علمی بالایی دارن و پدر ومادرشون سیکل هم نداشتن ……….!!!!!!
  این کاملن نامردی…………
  واقعا دکتر اژه ای در پیام خداحافظی اش زیبا میگه که:
  وقتی پسر یه استاندار در آزمون سمپاد رد میشد خوشحال نمیشدم ولی وقتی پسر بلال فروش روبروی همون استانداری قبول میشد از شادی تو پوست خودم نمیگنجیدم………..
  این یعنی عدالت………………..

 48. سهمیه جانبازی حق فرزندان جانباز است. واقعااااااااااااااااااا پس هی بی خودی قور نزنیدددددد

 49. اینقدر اه نکشید میگم یک چاه نفت برا هر کدومتون به اسمتون بزنن .بقیه مردمم که کاری برا این مملکت نکردن و تو جنگ نبودن گوه بخورن حقی تو این مملکت ندارن .

  1. مثله اینه که کوروش کبیر بگه کسایی که شغلی غیر از شغل شریف کارگری در تخت جمشید رو انجام می دادن، از ایران آباد خارج شن.فک کردی همه جای ایران به خاطر جبهه رفتن شهدا و غیر آن، آباد شده؟
   پدری که مونده واسه ی خانوادش، کار کرده و درآمدش رو خرج بچه هاش و همسرش کرده بره خارج کشور چون شما عقیده داری اون حقی نداره؟فقط بچه های شهدا بچه ی آدمن؟ ماها توله سگیم که می گی گه بخوریم لعنتی؟

 50. سلام و خسته نباشید به همه ی دوستان من سهمیه ندارم و دانشجوی داروسازی هستم دوستان من سهمیه شاهد یه نوع سهمیه ای است در کنار سایر سهمیه ها مناطق و بچه های سهمیه دار رو از بین داوطلاب های کنکور جدا می کنند و سازمان سنجش 5% پذیرش رو حساب می کنه و این 5% هر مقدار باشه علاوه بر سازمان به ظرفیت کنکور اضافه می کنه مخصوص بچه های شاهد و از این 5% ضرفیت 3/8 % پر میشه باقیش خالی می مونه که اونو هم به داوطلاب های غیر سهمیه میدن پیس نتیجه می گیریم که سهمیه ای ها 2تا سود دارن 1.از صحنه ی رقابت با شما جدا میشن و تعداد رقابت کننده ها برا شما کم میشه 2. از ظرفیت اونا می تونید برای قبولی استفاده کنید و نکته ی پایانی اینی که میگید با سهمیه قبول شد و حرف من و قبول ندارید حقتون و خوردن یه حسادته پس ترکش کنید کدومتون می تونید یه دختری رو که بابا نداره درک کنید دختر بابایی میشه کدومتون می تونید دختر شهیدی و که وقتی استخون های پدرش و اوردن دخترش استخون های دست پدرش رو گرفت و گذاشت رو شونش تکون داد و گفت بابا خیلی دوس داشتم بغلم کنی و درک می کنید کدومتون می تونید شهیدی رو که تو وصیت نامش نوشته دختر (3ساله) می رم تا کسی نیاد تو گوشتون بزنه… اینا هیچ مزایایی رو که المان واس خونواده های که پدر بزرگاشون تو جنگ جهانی جنگیدن رو خوندید … بس برید تحقیق کنید

  1. آلمان اون مزایا رو برای تشویق به شرکت در جنگ می داده شاید.

 51. با سلام بهمگی.من خودم فرزند جانباز 50 درصدم همچنین بابام هشت سال اسیر بوده و الان هم دانشجوی ارشد حقوق تهرانم.میخواستم به عنوان یه استفاده کننده از سهمیه البته از نوع منصفش یه نکته ای رو مخصوصا به فزندان شاهد عرض کنم.
  ببینید این که در آمریکا 50درصد ظرفیت دانشگاهها رو در یک دوره ای دادند به سیاهپوستان زنان و سرخپوستان بخاطر نابرابریها همه ی اینها درست اما به عنوان یه خودی از من بپذیرید که حداقل تا اونجایی که من میدونم و بعینه دیدم تعداد جذب نسبتا غیر منصفانه است نه فقط برای دانشجویان آزاد بلکه حتی برای خود دانشجویان استفاده کننده نیز زیبنده نیست که یه تعداد بیاند دانشگاه و به درس اهمیتی ندهند و تویی که سهمیه برات مکمل در پیشرفتت بوده که بقول دوستمون چار روز دیگه بتونی زیر بال خونواده ی شاهدت رو بگیری،با عملکرد اون تعداد که اصلا ارزشی واسه درس و این چیزا قایل نیستند،تحقیر بشی چیزی که برای من پیش اومده وگرنه ما تو همین دانشکده خودمون حتی استاد فرزند شهید هم داریم که مورد تایید بنام ترین اساتیده.
  البته به نظرم دوستان سهمیه آزاد هم باید منصف باشند چرا جدای از سهمیه ی شاهد یا هیئت علمی نگاه نمی کنند باینکه اساس منطقه بندی هم همینطوره مثلا یک نفر تو منطقه 1 شده 100 کشور حقوق تهران رو نیاورده یکی تو منطقه سه شده 600 آورده پس باید گفت چون اساسا در عالم امکان(جاهای دیکه رو نمی دونم)تقریبا غیر ممکنه که همه امکانات آموزشی و… برابر داشته باشند اینگونه عمل می شود البته اگر عدالت رادر حد کلمه برابری تقلیل ندهیم و سایر فاکتورها را در نظر بگیریم اساسا از دم همه ی را بی عدالتی نمی دانیم.اگه باز هم دوستان علاقه به ادامه بحث داشتن از طریق ایمیل در خدمتم[email protected]

 52. حال بیش از 30 سال از انقلاب گذشته و به برکت خون شهدا و رشادت جانبازانمان، تنها نظام شیعه اسلامی در سراسر عالم هستی محقق شده، اما… موضوع پیش‌پا افتاده و کاملاً منطقی مانند سهمیه کنکور همچنان لاینحل مانده است.

  چه بسیار فرزندانی که حتی پدرهایشان را ندیدند و وقتی از آنها از تصورشان درباره “پدر” سؤال می‌کنی، هیچ‌چیز جز اشک به خاطر نمی‌آورند.

  یا فرزند جانبازانی که حسرت آرامش کنار پدر را با وجود داشتن پدر، هنوز در دل دارند. بچه‌هایی که شاید بیشتر از سفر و تفریح، در بیمارستان رشد کرده‌اند و با هل دادن ویلچر و بالا پایین رفتن از تخت‌های بیمارستان پدر بهتر از اسباب‌بازی‌های داخل پارک آشنا هستند.

  حال فرزندان این ایثارگران بدون حامی و پشتوانه‌ای عظیم به نام “پدر” بزرگ شده‌اند. سختی‌ها و رنج‌های بی‌پدری یا بیماری پدر را به تنهایی روی دوش‌های کوچک خود حمل کرده و بزرگ شدند. اکنون یکی از مشکل‌ترین دوره‌های تحصیلی خود را در پیش‌رو دارند. اجازه می‌دهید تنها به اندازه آرامشِ بی‌ناراحتی و دردسر “یک روز” تمام دانش‌ آموزان در تمام دوران زندگیشان، برای آنها نیز رفاه فراهم شود؟

  جشن تولد نوه شهید نوروزی کنار آرامگاه پدربزرگ (فرزند دختری که 7 ماه بعد از شهادت پدرش به دنیا آمد!)

  *نوشته بودند:

  دختری سه ساله بود که پدرش آسمانی شد…

  دانشگاه که قبول شد، همه گفتند با سهمیه قبول شده!!!

  ولی… هیچوقت نفهمیدند کلاس اول وقتی می‌خواستند به او یاد بدهند که بنویسد بابا!…

  یک هفته در تب سوخت…

  *یادم آمد احتمالاً “آرمیتا” دختر شهید رضایی‌نژاد و “علیرضا” پسر شهید احمدی روشن هم جزء سهمیه‌های کنکور سال‌های بعد هستند.

  لطفاً تصویر ترور “پدرِ آرمیتا” و تصور “علیرضا” از پدری که از خانه خارج شد و دیگر هیچ‌وقت بازنگشت را از ذهن آنها بردارید تا راحت و با کمال آرامش بزرگ شوند و البته به راحتی وارد دانشگاه‌ها شوند.

  راستی چقدر بود سهمیه خانواده‌های شهدا؟؟

  کسی حاضر است لذت و غرور پدر داشتن را با سهمیه کنکور یکی از این فرزندان شهدا معاوضه کند؟؟

 53. دوستان عزیز سلام…من امسال کنکور تجربی دادم.سهمیه ی آزادگی دارم.خودم بچه ی درس خونی بودم و معدل کتبی نهاییم 19.60 بود.شاید منم اگه جای شما بودم همچین برداشت هایی رو میکردم ولی تورو خدا یه کم منصف باشید.من تو مدرسه ی شاهد درس خوندم.زیاد دیدم بچه هایی رو که پدراشونو توی سال تحصیلی از دست دادند حتی در سال چهارم…یه لحظه خودتونو بذارید جای اونا…قضاوتتون درست نیست.تو همین مدرسه ی شاهد بچه ی شهید داشتیم که کنکور قبول نشد.پس اینقدر ها هم الکی نیست و بالاخره باید خودتم یه چیزی باشی…برای همه تون آرزوی موفقیت میکنم.

 54. توجه توجه!
  بچه های سهمیه شاهد جای هیچکدوم از شما عزیزان رو تو دانشگاه پرنکردن و نخواهند کرد, یک دانشگاه بعد از اینکه کل ظرفیت رشتشو گرفت از بقیه بچه بعداز سهمیه شاهد میگیره که اونم باید 80 درصد نمره اخیرین نفره قبول شده رو بگیره, یعنی بنیاد یجور از کمکای مالیش گرفتن کرسی اضافه تو دانشگاه واسه بچه های شاهد بوده, که اگه روزی این سهمیه حذف بشه تعداد قبولیای یه رشته تویه دانشگاه کمتر میشه, پس هی ادعای مالکیت نکنین,جاجای خودشونه نیازی به رضایت شمام نیس, اینم بدونین که بچه های همین مردان بزرگ خدایی یه غیرت دیگه ای دارن یه فهم و شعور دیگه ای دارن که واسه این مملکت لازمه, چون خون همون مردای بزرگ تو رگاشونو, باور کنین این سهمیه به منتش و حرفاش نمیارزه…
  پس بیخیالش شین دیگه, بزارین زندگیشونو بکنن…
  درضمن حکم داشتن سهمیه شاهدو امام خمینی صادر کردن نه یه عده مفت خور…
  پس همه خفه شین دیگه…

  1. امام خمینی حکم کردن که کسی میتونه بعد از اینکه بقیهی مردم، وقتشون رو به خوندن نظرش اختصاص دادن آخرش با خفه شین ناراحتشون کنه؟ حیف وقت من که فحش شما رو خوندم.

  2. حتما اون ظرفیت از آسمون اومده…یه قسمت از ظرفیت ملت بدبخت رو برداشتن ، سفارشی گذاشتن واسه یه عده که نمیتونن در رقابت آزاد علمی کاری بکنن ، بعد هم با پر رویی میان و میگن اون سهمیه جداست. مطمئن باشید اون رشته ،اون کار ،و اون زندگی که با خوردن حق مردم بخواهید بهش برسید حرومه..
   ولی (تامین مسایل مادی ،درمانی ، رفاهی خانواده های محترم شهدا،جانبازن،آزادگان وظیفه دولت هست و باید به اون عمل کنن).

 55. بهترین راه اینه که سهمیه دار ها رو از عادی ها جدا کنن . یا این که یه جا مدرکو بهشون بدن . در ضمن انقدر بچه های طرح شاهد سر ما منت نزارن . بابا های ما هم رفتن جبه فقط فرقشون با بابا های شما اینه که در ارتش بودن نه سپاه

 56. توسط یه مرد!!!!!!!!!!!!!!!! مگه بابای شماهمینجوری هررکی درجه میگرفتن که حالا اینقد حرص میزنی برای یه مزایایه درپیت به اسم سهمیه . باباهای ارتشی که دارن حقوق های کلان میگیرن که بسیجی هانمیتونن توخواب هم ببینند ارتش قربونش برم اززمان پهلوی نونش تو روغن محلی بود حتی فروشگاههاش از مردم عادی جدابود چه رسد که حالا سه …. گردن کلفت برا خودشون دارن. خیلی از ارتشی های ازدرس فراری بودن که رفتن تو نظام ولی بسیجی رشته ریاضی فیزیک دلش درد نمیکرد پاشه از نمیکتی که آینده ی درخشانی براش داشت سر ازاردوگاه هاو شکنجه های عراقی های بی ناموس دربیاره حالا هنوز هم یه مرد!!!!!!!!!!!!!!! بیاد نظر بده.

 57. omidvaram bachehaye sahmiyey b khodetun biyan va dast az haghe mardom khori bardarin

 58. ye zakhm khorde az sahmiye
  این کوچکترین ترحم به این قشر آسیب دیده از جنگ از نظرتو حق خوریه پس معلوم نمیدونی حق یعنی چه که درنظره کوتاهت به این میگی حق خوری
  بقول معروف شاه میبخشه شاه قلی نمی بخشه
  خوبه که تعیین مزایای این زخم خوردگان تاریخ و جنگ و انقلاب با تو نیست.
  بلند نظر باش که اینا پدراشون جون دادن تو نمیخای فکر منفی ات رو بدی و دید مثبت داشته باشی .
  برو تو ادارات و دادگاهها تا مفهوم حق خوری حالیت بشه!!!!!!!!!!!

 59. اینکه شهدا و جانبازان آزاده های عزیز برای ما زحمت کشیدن شکی نیست ولی من دارم خودمو تصور میکنم پدرم با رتبه 101 متالوژی صنعتی شریف قبول شد و فقط یک ترم درس خوند و بخاطر دفاع از کشور درسو ادامه نداد و رفت جنگ . تمام اون دورانو کاملا در جبهه حضور داشت و زحمت کشید از زندگیش زد ولی نه شهید شد نه جانباز شد نه آزادس.خیلیا مثل بابای من بودن. بعد از جنگ دوباره کنکور داد و عمران قبول شد با رتبه 600 منم بدون هیچ سهمیه ای دانشگاه علوم پزشکی رادیولوژی میخونم.اجر جانبازا باخدا حالا یه سری کمکا بهشون بشه از طریق دیگه نه کنکور.منم بابام دورم بوده از زندگیشو درسش زد برا جبهه گناه من چیه که با زحمت دانشگاه قبول شدم اونوقت سهمیه ایا بدون تلاشی به اندازه من هم رشتا ایم هستن من از این ناراحتم. حالا لااقل راحت قبول شدید درس بخونید چیزی یاد بگیرید نه فقط درسارو با نمره پایین و شانسی و تقلب قبول شید.والسلام.

 60. خانمی که توجه توجه میکنی تند نرو..سهمیه فرزندان شهدا جدا نگه داشته میشه کاملا جدا.قبل از اینکه دانشگاه بقیه ظرفیتاشو مشخص کنه سهمیه های شاهد مشخصن انگار اطلاعاتت کمه!کسی ادعای مالکیت نکرده کسی حرف مفت نزده منم توهینو قبول ندارم فهم و شعور رو آدمای مودب دارن که درست حرف میزنن و منطقی چه سهمیه شاهد باشن چه نباشن.سهمیه رو بردارن اونا هم مثل ما و به اندازه ما تلاش کنن و قبول شن ما که مخالف این نیستیم.اگه برنمیدارن لااقل ارزش این سهمیه ای رو که دارن بدونن خوب درس بخونن نه باز بگن قبولیم البته بجز تعداد معدودی که واقعا درس میخونن.با این وضع کنکور یه رقابت سالمه ولی عادلانه نیست.

 61. اینکه شهدا و جانبازان آزاده های عزیز برای ما زحمت کشیدن شکی نیست ولی من دارم خودمو تصور میکنم پدرم با رتبه 101 متالوژی صنعتی شریف قبول شد و فقط یک ترم درس خوند و بخاطر دفاع از کشور درسو ادامه نداد و رفت جنگ . تمام اون دورانو کاملا در جبهه حضور داشت و زحمت کشید از زندگیش زد ولی نه شهید شد
  نه جانباز شد نه آزادس.خیلیا مثل بابای من بودن. بعد از جنگ دوباره کنکور داد و عمران قبول شد با رتبه 600 منم بدون هیچ سهمیه ای دانشگاه علوم پزشکی رادیولوژی میخونم.اجر جانبازا باخدا حالا یه سری کمکا بهشون بشه از طریق دیگه نه کنکور.منم بابام دورم بوده از زندگیشو درسش زد برا جبهه گناه من
  چیه که با زحمت دانشگاه قبول شدم اونوقت سهمیه ایا بدون تلاشی به اندازه من هم رشته ایم هستن من از این ناراحتم. حالا لااقل راحت قبول شدید درس بخونید چیزی یاد بگیرید نه فقط درسارو با نمره پایین و شانسی و تقلب قبول شید.والسلام.

 62. خانمی که توجه توجه میکنی زیاد تند نرو..ظرفیت سهمیه شاهد جدا از ظرفیت دانشگاس از قبل مشخصن انگار اطلاعاتت کمه!کسی احساس مالکیت نکرده کسی حرف مفت نزده.فهم و شعور رو آدمای مودب و منطقی دارن چه سهمیه داشته باشن چه نداشته باشن.ما میگیم سهمیه رو بردارن اونا هم مثل ما و به اندازه ما تلاش کنن قبول شن ما که مخالف این نیستیم اگه هم برنمیدارن لااقل تو دانشگاه قدر این سهمیه رو بدونن درس بخونن البته بجز بعضیا که واقعا تلاش میکنن.اگر اینطور نباشه کنکور یه رقابت سالم و ناعادلانس.بدونیم درس میخونن دلمون داغ نشه.بعضی از این فرزندان متاسفانه خون این مردان بزرگ که پدرشونه پایمال کردن متاسفانه.دختر و پسر بعضیا که اصلا بهشون نمیاد فرزند یه مرد بزرگ باشن تازه بقیه رو هم مسخره میکنن.بازم میگم همه نه فقط بعضیا.چرا حرف امام خمینی رو تحریف میکنی امام گفته بهشون برسید نگفته بچه هاشون تا آخر عمر عشقو حال کنن با سهمیه..

 63. دوستان اونایی که میگید امکانات و پول بدین به ایثارگران!
  مگه این ملت واسه پول و این چیزا رفتن جبهه؟ اونا میدونستن جنگ شهید شدن و اسیر شدن و تیکه تیکه شدن داره اما غیرتشون اجازه نداد یه بیگانه یه وجب از کشورشونو بگیره.و غیر اجر الهی همین حفظ تمامیت ارضی و ناموسشون پاداششونه.
  ضمنا دوست عزیز به نظرت روحیه افتضاح و ناراحتی و غصه و کمبود محبت با پول رفع میشه؟ میشه تو این شرایط خوب درس خوند.
  سهمیه چیزیه که لا اقل یه گوشه از دردای این قشرو کم میکنه.ودر این بین حق کسی ضایع نمیشه چون این سهمیه جداگانه اضافه شده.
  ومطمئن باش اون کسی که سهمیه داره به توان خودش نیگا میکنه ببینه میتونه دروسو پاس کنه و قبول بشه چون تو نمره دادن دیگه سهمیه نداره.

 64. فرانک خانم اینکه مشخصه تو نمره دادن سهمیه نیست فقط درس بخونن یاد بگیرن اینو میخوایم.اینکه فکر کنی همه شرایطشون در دوران کنکور عالی بوده و فقط فرزندان جانبازا شراطیشون بد بوده اشتباهه دلیلی نمیبینم شرایط یکی مثل خودمو برات توضیح بدم پس فکر نکن شرایط بقیه ایده آل بوده!رقابت بین 2000نفر سهمیه شاهد راحتتره تا رقابت با کل دانش آموزای ایران!بخاطر همین میگن حق بقیه ضایع میشه.دوست عزیز رسیدگی فقط به معنای پول نیست اشتباه برداشت کردی.اینکه همه بخاطر دفاع از کشور رفتن رو ما انکار نمیکنیم.مشکل اینه که این دوستان به توان خودشون نگا نمیکنن یک نمونشو تنها میگم که سهمیه داره تو کلاسمونه برا امتحانا اگه تستی باشن 4گزینه الف میزنه 4تا ب 4تا ج 4 تا د و….بعد شانسی 10 میشه اصلا به توان خودش نگا کرده بنظرت و بعضی موارد دیگه.موفق باشید.

 65. خیلی برام جالبه!!!!!!
  پدران شما توی مدت جنگ درس خوندن و بعضیاشون تازه برای اینکه از رفتن فرار کنن رفتن خارج درس خوندند.حالا برا ما شدند دکتر و استاد دانشگاه و جدا از اینکه سهمیه هیبت علمی دارن.من از غیرت و مردانگی حرف. میزنم.از غیرتی که نداشتند و آلان هم ندارند.اگه داشتند به این فرزندانی که سهمیه دارند اینجوری نمی توپیدند.اینجوری رفتار نمی کردند.به خدا باباهای ما خنگ نبودن که درس خوندن و رفتند جنگ.درسته که اونا برای خدا رفتند و الآن هم از تصمیمشون پشیمون نیستند.البته اگه شماها پشیمونشون نکنید.ولی تمام استعداد و تمام فکر و خلاصه هرچی که داشتند رو گذاشتند و با غیرت برای شماها جنگدین .برای شماها که ارزش ندارید.و ما ا آلان باید از همه پنهان کنیم که باباهامون آزاده یا جانباز هستند.برای چی؟؟؟ واقعا برای چی؟؟، یه کم فکر کنید لطفا.خدا رو هم در نظر بگیرید.آنقدر خودخواه نباشید.

 66. به خدا قسم که اون دنیا سر پل سراط اینارو میگیرن.
  اینا حق الناسه.

 67. شما کشتین مارو من الان سوم تجربی فرزانگانم موندم چه جوری بخونم تستی یا تشریحی بخدا بدبختمون کردن نفهمیدیم باید کنکور بدیم یا ن!!!!!!!!!!!!!!!

 68. اگه قراره سهمیه باشه باید واسه ما تیزهوشانیا باشه که ی عمره از کتابامون کنده نشدیم ن شما که با سختی بابا و عمو اینقد سهمیه دارین و کیف می کنین

 69. سلام به همه ی بچه ها.
  یعنی خدایی شما باور دارید که مثلا تو یه شهر 400000 نفری از دختر و پسر 600 نفر تیزهوش و نابغه داریم؟اگه اینطوریه پس چرا همین آدما باید کلی درس بخونن تا بتونن رشته خوب تو یه دانشگاه خوبو بیارن.؟عجیب نیست؟یا کنکور مشکل داره یا اون آدما تیزهوش نیستن؟
  راجب سهمیه ی شاهد هم عرض کنم که این بچه جای هیچ کدوم از شماها رو تو دانشگاه ها نمیگیرن.سهمیه شاهد کاملا جداست.به این صورت که شماها اصلا با هم مقایسه نمیشید.مثل اینه که کنکور دو تا رتبه بندی وجود داره و واسه ظرفیت دانشگاه ها دو جور تکمیل ظرفیت اولی بچه عادی که بر طبق رتبه شون قبول میشن.دومی مازاد بر اینا چندتا صندلی اضافی تو دانشگاه هست که برا بچه هایه سهمیه شاهده.که باز با توجه به رتبشون نسبت به همدیگه تو دانشگاه قبول میشن.
  از دوستان خواهشمندم درسشون رو بخونن و کاری به این حرفا نداشته باشن.حسادت یا غبطه خوردن به دیگران اخرش نابودی خودتون رو در پی داره

 70. قابل توجه اون کسی که خیلی زیرکانه میگه سهمیه رو بردارن اوناهم مثل ما بشینن درس بخونن !!!!!!!!!!!!!!
  عقله کل مگه اون موقعه که وقته تصمیم گیری برای رفتن به جبهه نبود بابای گله شما راحتی و درس وخانواده را کنار گذاشت و رفت جبهه ؟؟؟؟؟ که حالا نسخه می پیچی !!!!!
  تو الان در آرامش تز میدی ولی همسران ما در جنگ و کشتار تصمیم گرفتن .
  حالاببین بازم سهمیه رو بزارن کنار و اما…. در هر شرایط شماها راحت باشین.
  ما زخم خورده ها سپر بلاشما باشیم چقدر عدالت !!!!!!!!!!!!!!

  1. به عقیده ی بنده کسی نمیتونه ثابت کنه که نوه های جانبازا اگه جای پدربزرگاشون بودن چه انتخابی می کردن.در ضمن پدر و مادر هم دارن.اگه می خوای بگی نه ،باباهای بعضی مردن، باید بگم باباهای بقیه هم میمیرن.به مرگ طبیعی که بچه شون و باباشون که رفته جبهه در اون بی تقصیر بوده.

 71. حالا هم قابل توجه شما که نمیدونم نمیفهمی یا نمیخوای بفهمی!! منظورت از زیرکانه رو نفهمیدم من واضح گفتم.عقل کل واقعاواقعا واقعا بابای گلم که دستشو میبوسم درسو ول کرد رفت جنگ.دانشگاه قبول شدن بابام قبل جنگ بود و به محض شروع جنگ درسو ول کرد و رفت جنگ حتی یکی از استاداش تا در دانشگاه باش رفته بود که بش بگه درسو ول نکن ولی همیشه هم میگه هیچوقت پشیمون نیستم که درسمو ادامه ندادم دفاع از مملکت مهمترین چیز تو زندگیمه واقعا متاسفم اگه باور نمیکنی یعنی داری زحمات یک رزمنده رو زیر سوال میبری اونوقت چه انتظاری از بقیه باید داشته باشیم وقتی یکی از شما اینجور میگه!!!!.پدر من از اون ترسوها نبود که جنگو ول کنه برا درس بره خارج!!لطفا برگردید متنی رو که نوشتم درست بخونید اگه منطقی باشین من حرف بدی نزدم.یعنی چی همسران شما در جنگو کشتار تصمیم گرفتن یعنی بقیه که رفتن جنگو جانباز نشدن وضعیتشون فرق میکنه.من نسخه نپیچیدم یه جوری حرف میزنی انگار جبهه رفته ندیدیم!عدالت هیچ جا نیست حالا فقط این یکیو درنظر نگیر.میدونی چیه شما سهمیه دارین ما رو درک نمیکنین خیییییییلییییااااا مخالف سهمیه هستن اگه چیز خوبی بود برا دانشگاه ایقد دانشجوهای سهمیه ای ترس نداشتن که یه وقت کسی بفهمه با سهمیه قبول شدن چون میدونن کار شاقی نکردن.قابل توجه بعضیا خیلی از فرمانده های جبهه هم جانباز نشدن حالا از نظر شما دروغ گفتن رفتیم جبهه یا زحمت نکشیدن.از نظر بعضیاکه واقعا براشون متاسفم دروغ گفتن چون جانباز نشده. میگم بابام جنگ رفت باور نمیکنی و سوال میپرسی و صدتا علامت سوال میذاری جلوش!خجالت هم خوب چیزیه رزمنده ها نیاز به تایید تو ندارن

 72. گناه مردم بدبخت چیه که این بیسوادا میشن دکتر و با جون مردم سر و کار دارن .خدا خودش حق مردم و بگیره هیچ کدوم از شهیدا حاضر به این کارا نبودن چون هدفشون خدا بود و بس .من میشناسم جانبازی که قبل از شهادتش همه مدارکشو اتیش زد که خانوادش ازش استفاده نکنن. همون بابایی که سنگشو به سینه میزنی حاضر به این کار نیست عزیزم

  1. باباش کاملا حق داره اون مدارک رو نگه داره.چون هم جنگیدنش خوب بوده و سالم جنگیده و سالم پیروز شده و هم انسان درس خونی بوده.دقت کنید که هر دوی این ها رو باهم داشته.

 73. آقا،اصلا این سهمیه هیات علمی و شاهد برای خودشون بده، چون کسی که با رتبه 1500 میاد کامپیوتر شریف، خودش ضربه می خوره و آخرش با معدل داغون و اعتماد به نفس له شده از بین این همه آدم باهوشتر از خودش فارغ التحصیل میشه.میشه توی جاهای دیگه که به خودشون هم ضربه نخوره یه سری تسهیلات برای فرزندان شهدا و جانبازان عزیز در نظر گرفت.
  بهشون ماهی ندین، ماهیگیری یادشون بدین.

 74. سلام عزیزان،اجازه بدید تا یک مطلب رو با اینکه چندتا از عزیزان بیان کردن من به شیوه دیگه ای برای شما روشن کنم.برای مثال اگه قبل جنگ دانشگاه تهران 100 نفر در رشته پزشکی دانشجو میگرفته بعد جنک 105 نفر بعنوان دانشجو پزشکی این دانشگاه دانشجو میگیره.بنابراین 100نفر رو از مناطق 1و2و3 گرفته مثل قبل جنک ،حالا بعد جنک 5دانشجو به ظرفیت رشته پزشکی در دانشگاه اضافه کرده و این 5نفر رو طی رقابت جداگانه و با توجه به ظوابت خاصی از فرزندان شاهد میگیرن. پس بنابراین کسی رو از رو صندلی رشته پزشکی بلند نکردن و بجاش یه فرزند جانباز رو ننشوندن(فرزندان شاهد جای کسی رو تنگ نکردن)،پس با این تعابیر هیچکس حق آه کشیدن و نفرین کردن رو نداره.البته از این لحاظ میتونید ناراحت باشید که یه فرزند جانباز که سطح علمیش در حد شما نیست بغل شما نشسته و تحصیل میکنه.(که اینم خیلی مهم نیست چون شما درس تو میخونی و فرزند جانباز هم درسشو میخونه.)

 75. اگه می خواهید حرف هامو درک کنید تصور کنید یه روز میرید از مدرسه خونه، درخونه رو یه مقدار محکم تر می بندید یهو پدرتون چند تا فحش بهتون میده شما محترمانه در جواب بدرتون میگید ببخشید حواسم نبود ومی بینید بدرتون همچنان داره فحش میده و داد میزنه و شما رو مسخره میکنه حالا بگو ببینم شماتو چنین محیطی تا اخر شب میتونی درس بخونی و بفهمی.(این صورت خوب قضیه هست معمولا تو این چنین خونواده ها و قتی این چنین شرایطی پیش میاد ،پدر پا میشه و همه رو میزنه یه بار دیگه هم میگم تا بهتر توجه کنی همه روحتی مادر رو هم میزنه وشیشه هارو میشکنه و 2ساعت ارامش همسایه ها رو هم سلب می کنه)

 76. سهمیه علمی مازاد بر ظرفیته و کاملا قوانینش رعایت می شه پس بیخود حرف نزنید.چرا دروغ می گید از 109 نفر 50 نفرش هییت علمیه پس اون شخص اصلا تو دانشگاه تحصیل نمی کنه

 77. دانشگاه علوم پزشکی‌ شیراز – دندانپزشکی‌

  ۵۵ نفر هستن کلا

  ۱۵ نفر منطقه ۱ (خود شیراز بدبخت +تهران اصفهان مشهد تبریز)

  ۱۹نفر سهمیه شاهد

  معلومه که حق نیست ! همونطور که کسی‌ جرم باباشو نمی‌کشه کسی‌ هم از مزایائ جنگیدنه باباش نباید بهره ماند شه

  این حق کسی‌ بوده که از لحاظه علمی‌ از اون سهمیه شاهد شایسته تر بوده اما خورده شده

  مطمئناً حرومه

  درستش اینه که برای خواانوادهأ که مشکلات جسمی‌ والدین دارن (نه لزوماً شهید و اینا) ۵الی‌ ۱۰ درصد سوبسیت و یا آوانتاژ در نظر گرفته شه

  درسترینشم اینه که بجای اینکه شیراز ظرفیتو بزنه ۵۰نفر و بد با پارتی بعضیا بشه ۱۰۰ نفر اینجوری نباشه

  از اول بزنه ۱۰۰ نفر و بدون سهمیه شاهد و هیئت علمی‌ پذیرش شه …یونوخت می‌بینید رشتی‌ مثل دندانپزشکی‌ شیراز بجای ۳۰۰ تا ۹۰۰ میگیره و حق هزاران نفر نرمالی که سالانه گرفته می‌شه پس داده می‌شه !

 78. عدالت خالص اینه که تمام سهمیه مناطق ،سهمیه شاهد، سهمیه هیئت علمی‌ و … برداشته شه و همه و همه بر اساس رتبه کشوری بدون عمل سهمیه پذیرش شن

  شمعی شاهد که خوب ! حتا سهمیه منطقه ۲ هم ظلم ! سهمیه بومی هم ظلم !

  با نرم افزار گزینه ۲ امتحان کنید..یه سری درصد خاص رو بزنید…می‌بینید که تو منطقه ۱ می‌شه ۷۰۰ ماسلن اونوخت دقیقا همون درسدا تو منطقه ۳ می‌شه ۱۵۰!!!

  میا و میزان باید رتبه کشوری بدون اعمال سهمیه باشه !

 79. خوب مهیار جان باید در نظر بگیری که کسی که تو سهمیه 3درس میخونه امکانات سهمیه 1و نداره ولی بازم انصاف نیست چون مناطق و عادلانه نمیتونی سهمیه بندی کنی خیلی ها هیچ امکاناتی ندارن میشن 2 .یا مثلا ایا امکانات تهران مثل بقیه مناطق یکه ؟

 80. بخدا ای کاش بابای منم جانباز 70 درصد نبود و روی ویلچر نبود که من جلوی دوستام خجالت بکشم . همیشه ارزوم اینه که بابام خوب باشه عوضش هر چی سهمیه و امتیاز داریم نباشه . هیچی پدر نمیشه .ای کاش سهمیه کنکورم ماله من نبود تا اینقدر سر کوفته دوستامو نشنوم اخه شما که چیزی نمیدونید چرا حرف میزنید .یه جوری منظورتون اینه که یا بابا خدای نکرده نداشتین یا باباتون خدای نکرده مریض بود که مثلا سهمیه کنکور داشته باشین فک میکنید ما از این سهمیه چه ور استفاده میکنیم تا خودمون نخونیم که رشته قبول نمیشیم میشیم؟ قدره پدراتونو بدونید ….

 81. حرف های بی اساس زیاد زده شده اینجا. چیزی که واضحه فداکاری رزمنده ها و جانبازها و… در دوران جنگه و چیزی که درحال حاضر بدیهی و روشنه اینه که فرزندان این عزیزان حق الناس گردنشونه که هرکی کنکور داده ازش نمیگذره و قابل بخشش نیست. کنکور باید یه رقابت عادلانه باشه و لی انواع سهمیه ها کنکور رو کاملا از عدالت دور کرده. حق هیچکس نیست که بدون استفاده از مغزش تو دانشگاه راه پیداکنه. من ترنم و خانوادش رو میشناسم. پدری که 8 سال جنگید ولی یه تیرهم نخورد دخترش باید کلی تلاش کنه تا چیزی که میخواد رو قبول بشه و بعضیا میان و بی هیچ تلاشی جاشو میگیرن. برادرمنهمه ی سالها رو باشاگرد اولی قبول شد و دانشگاه نفت دولتی شاگرد اول و نخبه شد با تلاش خودش ولی همکلاسیش که پدرش آزاده بود – اونم قبل از ازدواج- باسهمیه نفت قبول شد درصورتی که حل یه مسئله ی مثلثاتی رو ساده رو هم بلد نبود. اینا همش ظلم هاییه که قابل بخشش نیست. خدا از حق الناس نمیگذره خیالتون راحت.

 82. بله سهميه ي جانبازي و بسيج و اين چيزو اون چيز خيلي بي عدالتيه اينا اگه واقعا قصدشون كمك به خانواده ي جانبازا هست ميتونن قبل كنكور براشون كلاس مجاني بذارن يا جزوه هاي كمك اموزشي رايگان بدن بهشون نه اينكه اگه تو كنكور 14هزار بشن ميتونن با رتبه ي 2هزار قبول شن،بي عدالتي محضه

  1. چند مورد هست که برسی میکنیم:
   اولا این که طرف رفته جنگ اومده چه رررررربطی به بچش داره
   دوما شمایی که هی بهونه میکنی که اینا باباشون ویلچری شده شهید شده خوب درست پس این کسایی که باباشون معتاده یا به مرگه طبیعی مرده اینا هم پدر ندارن پس اینا چی
   سوما شمایی که بی خود دفاع میکنی 100% پدرت جانبازه یا شهید چون اگه جای ما بودی و استرس ایندتو داشتی الکی حرف نمیزدی
   چهارما چیه این مملکت خر تو خر درسته که این درست باشه

 83. چند مورد هست که برسی میکنیم:
  اولا این که طرف رفته جنگ اومده چه رررررربطی به بچش داره
  دوما شمایی که هی بهونه میکنی که اینا باباشون ویلچری شده شهید شده خوب درست پس این کسایی که باباشون معتاده یا به مرگه طبیعی مرده اینا هم پدر ندارن پس اینا چی
  سوما شمایی که بی خود دفاع میکنی 100% پدرت جانبازه یا شهید چون اگه جای ما بودی و استرس ایندتو داشتی الکی حرف نمیزدی
  چهارما چیه این مملکت خر تو خر درسته که این درست باشه

  1. امیدوارم به بی حرمتی هات یه روزی جواب داده بشه

 84. سلام بچه هااااااااااااا!!!!!!!!!!!!!
  کسی که به حرف ما گوش نمیده پس خودتونو اذیت نکنید و خون الودتون رو ازین کثیف تررررررررررر نکنید.
  ارزو میکنم هرجا و هر رشته ای که دوس دارید قبول شید…

 85. من یه آشنام یه آشنای غریبه یه کسی که بخاطرمجروحیت باباش توجنگ5باررفت زیرتیغه ی جراحی..یه کسی که معنای واقعی شرمندگی روتوچشای باباش حس کرد.آره هستن کسایی که درس نخونده رفتن دانشگاه امامیدونی چرادرس نخوندن؟؟چون باباشون هرشب توخونه قشقرق به پامیکنه آخه توجنگ موجی شده…آخه بایدویلچرباباشون روراه ببرن….آخه بایدموسیقی ناله های شبونه ی باباروگوش بدن…توهیچ کدوم ازتفریحاشون بابانیومده و……………ماحقمون وتوراه کشورخیلی وقت پیش دادیم الان دارن مقدارکمی ازحقمون توی این دنیامیدن ولی تویی که حقی که بخاطرزندگی تواین خاک داشتی روندادی وحالام حقی ازت کم نمیشه این انصافه چشمت دنبال حق ماهاباشه؟؟؟؟؟؟من نمیخام جای هیچکس باشم چون افتخارمیکنم فرزندیه جانبازم ولی شماچی دوست دارین جای ماباشین دوست دارین ازخواب راحتتون ازتفریحاتون ومهترازهمه ازیه بابای سالم بگذرین ولی شایدیه دانشگاه ورشته ی خوب قبول شین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 86. سلام
  اونایی که میگین پدر معتاده! حالا تکلیف بچه ش چی میشه ؟
  اونایی که غصه ی فرزندی رو میخورین که باباش تو نجاری دست و پاشو مجروح کرده!
  من با شمام…
  عادلانه قضاوت کنین و مدعی عدل نباشین!
  آقای نجار برا خانواده ش رفته و کار کرده … و حالا معلول شده!!
  برا پرکردن شکم زن و بچه ش معلول شده!!
  اما بابای من … برای من نرفت جنگ …
  بابای من برای همه مون رفت …
  برای تویی که داری نفس میکشی!
  باشه … سهمیه شاهد عدالت نیست … قبول! پس خدا هم عادل نیست ؟؟؟؟؟
  اگه خدا عادله ، چرا من باید تاوان زخم هایی که پدرم در جنگ خورده رو پس بدم ؟؟؟
  خدا عادله بچه ها ؟
  شمایی که ما رو واگذار میکنی به خدا و روز قیامت!
  منم اون دنیا ، از خدا شکایت کنم ؟؟؟
  از بی پدری هام ؟؟
  از اینکه برای رفاه الان شما ، من باید سختی بکشم ؟؟
  این عدالته ؟ این حقه ؟
  من نیازی به پول ندارم … من یه بابا میخوام مثل بابای خودتون …
  من یه دست میخوام که بکشه رو سرم!
  من یه بابا میخوام …
  حالا یه مرد پیدا شه و بگه ، خدا عادله ؟؟؟
  خداجون ببخش که اینطور حرف میزنم!…امروز به جایی رسیدیم که همه چی رو زیر سوال می بریم …حتی خدا 🙁

 87. سهمیه شاهد حقه بچه های شاهده .وقتی شما تو زندگی اونا نیستید لطفا نظر هم ندید.وقتی یه بابا داشته باشی که موجی باشه و سرش ترکش خورده وهمش تو خونتون سر و صداس اونوقت وقتی به خاطر این نتونی درس بخونی و فکر و ذکرت به هم بریزه و جز اعصاب داغون چیزی نداشته باشی اونوقت این حرفو نمیزنی پس همیشه خودتو بذار جای اونطرف.این حرفاتونو یه روز باید جواب بدید

 88. سلام فقط ب بچه هاي باانصاف…
  من بابام جانبازه و واسه دانشگاه درصد دارم ولي تو نمونه دولتيم درس ميخونموخداروشكر درسم خوبه…ب خاطر جبران زحمتاي پدرم دارم درس ميخونم…شماهايي ك با درصد مخالفين بدونين كساييم هستن مثل من ك ب درصد فك نمي كننو دارن باجونو دل درس ميخونن..پس به اينم فك كنين شايد با وجود درصدخودمونم درس خون باشيمو حقمون دانشگاه خوب باشه…حرف آخرم اينه ك===حق پدراي مااينه حالا ك واسه آسايش شماها جانبازشدنونتونستن درس بخونن ما ك بچه هاشونيم آرزشونو براورده كنيم!!نترسين شماها اگه واقعا باهوشين رتبه هاي بالا بيارين ك بقول خودتون كسيم حقتونو نخوره..هرچندبرعكسه جون شماها حق مارو خوردين!حق داشتن ي پدر سالم…

  اين سهميه در حقيقت سهميه ي هوش از دس رفته ي پدرامونو واسه براوردن آرزوشونه…

  حق پدر من از جامعه مسسسسسلما بايد از پدراي شما ك تو آسايش درس خوندن بيشتر باشه!چه با انصاف باشين چه نباشين بايدبپذيرين…

  و بقول ياس====حقيقت تلخه رفيق مث ته خيار

  1. بابای من وقتی تو روستا هم کمک خرج خانواده بود هم درس خوند هم رفت سپاه دانش هم معلم شد هم جنگ نرفت حق احدی رو نخورد.

 89. سلام بچه‌ها.
  نمی‌دونم چرا دارم اینجا نظر می‌ذارم! ولی حرفای من رو هم بشنوید.
  اول اینکه این همه آدم با زحمت خودشون رفتن دانشگاه بی هیچ سهمیه‌ای. سهمیه همیشه بوده. سهمیه‌های موجود اصلا بهانه‌ی خوبی نیستن برای جبران کمکاری‌های آدم! شما هم درس بخونید مطمئن باشید به حقتون می‌رسه. کسی حق شما رو نمی‌خوره.
  دوم اینکه من هم تا قبل از دانشگاه خیلی شاکی بودم از این سهمیه‌ها ولی تو دانشگاه دیدم دوستم رو که با رتبه‌ی شاهدش می‌تونست بره برق شریف بخونه ولی به‌خاطر اینکه حق‌الناس گردنش نباشه چیزی رو انتخاب کرد که با رتبه‌ی کشوری خودش می‌تونست بدون سهمیه قبول بشه. من مشکلات این آدم رو ت وزندگی دیدم. ۲شب خونه‌شون بودم و خیلی چیزها دستم اومد. خیلی…
  سوم اینکه یه سری آدم‌ها هستند که واقعا حقشونه استفاده از این سهمیه. ولی متاسفانه یه سری اصلا اینطور نیستن. این یه سری به خصوص شامل فرزندان آزاده‌ها می‌شه. آزاده‌هایی که جانباز نیستن و مشکل جسمی ندارن. مثال روشنش رو در فامیل خودمون داشتیم که با من کنکور داد و با رتبه‌ی ۱۹ هزار کشوری چیزی رو قبول شد که دوست من با رتبه‌ی ۱۵۰۰ قبول شده بود… اینی که می‌گم باباش همه‌جوره از تمام سهمیه‌های موجود برای آزادگان استفاده کرد. درواقع سوء استفاده کرد…
  ولی اینا مسئول رسیدگیش من و شما نیستیم. خدا خودش می‌دونه کی حق بقیه رو خورده. پس لازم نیست حرص حق‌الناسی رو بخورین که گردن این آدم‌هاست.
  چهارم اینکه شمایی که می‌گی من چه گناهی کردم که بابام رفته جنگ ولی نه جانباز شده نه آزاده نه شهید و من باید بشینم بغل دست فلان آدمها با رتبه‌های خیلی بدتر و این صحبت‌ها. یه لحظه به حرفت فکر کن! حاضری بابات سالم نبود عوضش تو سهمیه‌ی کنکور داشته باشی؟!‌ نستجیربالله…
  پنجم اینکه یکی از بچه‌های همین سمپادیا چند سال پیش با رتبه‌ی دورقمی کشوری مکانیک شریف قبول شد. ایشون رتبه‌ی تک‌رقمی شاهد بودن. تو دانشگاه انواع تیکه‌ها بار ایشون شد به‌این خاطر که آدم‌ها به ایشون می‌گفتن سهمیه‌ای. درحالی‌که این آدم با رتبه‌ی کشوری خودش قبول شده بود…ولی به روی خودش نمی‌آورد. سکوت می‌کرد. می‌گفت بابات جانبار ۷۰درصد نبوده که بدونی حقته این سهمیه… هیچموقع هم سعی نکرد که به بقیه بگه که با رتبه‌ی خودش قبول شده. چون می‌گفت باید این آدم‌ها بپذیرن که اون سهمیه حق من بوده.
  خوبه که احترام بذاریم به کسانی که یه زمانی به خاطر ما رفتن و جنگیدن. خوبه که احترام بذاریم به سختی‌هایی که فرزندان این آدم‌ها کشیدن تو زندگی. خوبه که قدر باباهامون رو بدونیم. خوبه که تلاش نکردن خودمون رو گردن بقیه نندازیم.
  و من الله توفیق

 90. یه سری چیز رو یادم رفت که بگم.
  ششم اینکه شما که می‌گی سهمیه‌ی مناطق هم بی‌انصافیه، واقعا می‌تونی امکانات حتی شمال تهران رو با جنوبش مقایسه بکنی؟‌چه برسه به مقایسه‌ی تهران با شهرهای منطقه‌ی سه! درضمن، سهمیه‌ی مناطق تو هر رشته و دانشگاهی مشخصه. چیزی که طرف با رتبه‌ی ۷۰۰ منطقه۱ قبول می‌شه رو آدمی با رتبه‌ی ۱۵۰ منطقه۳ قبول نمی‌شه. مثلا سال ۸۹ یادمه که با رتبه ی ۵ منطقه سه برق شریف قبول نشده بودن. پس مقایسه‌تون اصلا به‌جا نیست. درضمن ما منطقه سه‌ایهامون با اینکه رتبه‌های کشوریشون خیلی پایین تر از ما بوده ولی اصلا کمتر از ما نیست تواناییشون.
  هفتم اینکه سهمیه‌ی هیئت علمی خیلی خیلی رو اعصاب‌تر هست از سهمیه‌ی شاهد. این بچه‌ها اکثرا امکاناتی بیشتر از بقیه داشتن تازه حالا سهمیه هم بهشون می‌دن!!‌من خودم سهمیه‌ی هیئت علمی داشتم که استفاده نکردم چون به نظرم هیچ عدالتی توش نبود! بچه‌های سهمیه‌ هیئت علمیمون اکثرا خیلی خیلی ضعیفن…خیلی صعیفتر از سهمیه‌شاهدهامون!
  سهمیه‌ی بومی هم به نظر من حداقل برای دانشگاه‌های بزرگ نباید باشه… من خودم به خاطر سهمیه‌ی بومی انتخاب سومم رو قبول نشدم و انتخاب چهارم قبول شدم.

 91. نمیدونم چی بگم وقتی اینارو میخونم واقعا میگم باباچه را رفتی…چرا رفتی پاهاتو دادی چرا رفتی دستاتو دادی چرا شادی های کودکانمو دادی چرا مسافرت های بی دغدغمو دادی چرا ….ادمی که میگی جنگ چه ربطی به کنکور داره پول بدن بهشون مطمئن باش اونم فردا میگید چرا پول ملتو میدن اینا….نمیخوایم نه پولتونو نه سهمیتونو فقط فقط فقط این حرفارو نزنید…لطفا تمومش کنید

  1. منم نمیدونم واقعا باید به حال همچین ادمایی با این طرز فکر تاسف خورد حاضرم جونم و بدم بابام یک ساعت سالم در کنارم باشه این حرفا واسه ادم درد داره یکم خودتون و تو شرایط طرف مقابل قرار بدید بعد قضاوت کنید

 92. کسانی که رفتن شهید شدند بر اساس آیات قران که داره به فراموشی سپرده میشه با خدا معامله کردن همین و بس.
  پس فرزند شهید و جانباز محترم ناراحت نشو….. اون کسانی که رفتن واسه ثابت موندن عدالت و انسانیت رفتن ……. اما الان ما فقط بی عدالتی می بینیم به خدا زور داره ببینی یه نفر واسه خودش از هر لحاظ از سمت بنیاد شهید تامین باشه و بعد بره بهترین رشته ها رو هم به راحتی قبول بشه و فردا با کار عالی پولای هنگفتی دربیاره که دیگه اسلام هم یادش بره……….. نمونه شو میبینم که میگم.
  از این به اصطلاح عدالت حالم به هم میخوره کجاش عدالته؟؟؟؟
  ما که سهمیه نداشتیم اما استعداد داشتیم پس چی؟؟؟
  بدون سهمیه رتبه من شد 2000 فک میکنید اگه یکی این رتبه داشت و سهمیه روش تاثیر میزاشت چند میشد؟؟؟؟؟ حتی امکانش نداشتم وایستم واسه سال بعد………نه شرایط خانوادگی و نه مالی………..
  تو رشته خودم تو یه دانشگاه خوب الان دانشجوی دکتری هستم با یه عالمه تلاش اما نه کاری و نه چیزی……..
  و همکلاسی های من الان شدن دکتر و دندونپزشک با خداتومن پول و من بیکار و بی پول و تنها………….
  من که راضی نیستم…….

  1. اون کسانی که به گفته ی شما واسه ثابت کردن عدالت رفتن اگه نمیرفتن و مثل خیلی ها میشستن خونه الان شما اینجا نبودی که انقدر راحت زحمات افرادی مثل پدر من که 5سال از بهترین دوران جوونیش واسیربود پایمال کنی دوست دارم بدونم کدوم بچه ای دل شنیدنه ناله های هر شب باباش و داره کی میتونه تحمل کنه که باباش همش خون بالا بیاره پدر من باید 15 روز در ماه بستری شه…دریغ از 1000تومن کمک از بنیاد شهید…بنیاد شهید خودش داره از گشنگی میمیره…دوماه مونده بود به کنکورم امدم دیدم خونمون آتیش گرفته پدرم سوخته بیمارستانه جانباز 35% اعصاب و روانه موجیه…موج میگیرتش یه بلایی سر خودش میاره باید یکسره در کنارش باشی…شماها طاقت یکروزه ی این زندگیم ندارید..پدر من و امثال پدرمن رفتن جونشون و جوونیشون و سلامتیشون و دادن که شما ها الان به راحتی نطق میکنید…من الان 3سال که پشت کنکورم…شما که الان تو بهترین دانشگاه هستی و رتبه ی خوبی ام داشتی این از بی عرضگی خودته که کاره ای نیستی.این همه ادم موفق تو جامعه ایاهمه سهمیه داشتن؟شمایی که به راحتی و کوته فکری زحمت همنوعتو نادیده میگیری هیچ وقت به هیچ جا نمیرسی چون اون موقع خدارم بنده نمیشی..واین که شما راضی باشی یا نباشی مهم نیست خدا خودش همه چیز و میبینه

 93. من باز هم تاکید می‌کنم که لطفا کم‌کاری خودتون رو گردن سهمیه نداشتن نندازید…
  به خدا این همه آدم موفق سهمیه نداشتن. این حرفها فقط بهانه‌ست برای توجیه کم‌کاری‌های خودمون.
  منم رتبه‌م ۳۰۰ ریاضی شدم از سهمیه‌ی هیئت علمیم هم حتی استفاده نکردم الان هم خیلی خیلی شرایط خوبی دارم خداروشکر و خیلی هم راضیم. هرگز هم فکر نکردم به اینکه اگر سهمیه داشتم چی می‌شد!!

 94. سلام
  [روی صحبتم با اینجاست و امثال اون وباطی ]من مایلم اون پیغامی که یه بچه جانباز نوشت که گفت پدرم با هوش سرشار رفت جبهه و جواب نیکتا براش نوشت که گفت بی. مغزی محضر رو می‌تونه رو بزارم توی پر بیننده ترین سایت. چرا بابات حق بابای مارو خورده چون در شرایطی که می توانسته بره جنگ مونده به بهانه خرج خانواده ، تحصیل کرده و سالم است، و با هزار جور درد و مرض سر و کار نداره، پدر من سیستم ایمنی بدنش ضعیف شده و اگر حواسمان بهش نباشه هر مریضی رو میگیره، اما پدرتو حقوق معلمی داره اما پدر من همون هم نداره مگر پدر من خرج یه خانواده رو نمیداد مگر روستایی نبود مگر پدر این دختر جانباز راننده تاکسی نیست اما شاید اگر مونده بود مثل بابای تو معلم بود حالا خودت قضاوت کن کی حقه کی رو خورده ،در ضمن دیگه درباره ی پدرهای زجر کشیده ی سرزمینم حرف نزن چون لیاقت همچین پدرانی را نداری ، نیکیتا با این نظر توهین آمیزت خیلی آدمو شکستی ایشاالله خودتو، و پدرت جواب خدا را بدید، خودت چون ملاحظه پدرانمان را نمی کنی پدرت که به تو نیاموخت جانبازه و شهدا پدران فداکار ما هستن و باید قدرشان را بدانیم حالا جبهه نگرفتن پدرت به کنار ،تو باید به پدرت بگی پدر چرا برای من نرفتی جنگ نه به این دختر جانباز بگی پدر بی مغزت چرا برای دفاع از تو رفت جبهه می خوای بگم چرا؟ چون نامکشوف دوست داشت غیرت داشت نمی خواست دخترش آواره شه ،چون به حرف خدا رهبرش گوش کرد اعتماد کرد، چون از شهید شدن نترسید، حالا دوباره بگو پدرای سرزمینم بی مغز هستند،اگه بی مغزی به این معناست آره پدر تو با مغز پدر ما بی مغز ، پدرای. زجر کشیده سرزمینم زنده باد . می دونی شهید چمران 3 تا دکترا داشت اما رفت جبهه تازه درس خونده خارج بود حتما دکتر چمران هم بی مغز بود که خارج با اون همه امکانات رو ول کرد رفت جبهه، تا امثال تو بیان راحت اینک نظراتشان رو بدن و بگن اسن آدما یی که بخاطر راحتی بچه هاشون رفتن جبهه بی مغز هستن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! و آقا و یا خانم باطی هیچ کس نیست که هشت سال بجنچه هیچیش نشه اصلا با عقل جور در نمیاد اگرم بوده شاید در پشت جبهه کمک می کرده یا منبع اطلاع رسانید غلط به عرضه ترسانده

 95. ببخشید بچه ها آنقدر اعصابم از دست نیکتا خورد بود که بدون باز خوانی و نگاه کردن به کلمات نظرم را نوشتم و این شد که بعضی از کلماتی غلط شد ویا یه کلمه ی دیگر نوشته شد

 96. سلام.پدرم 25% سهمیه جانبازی داره.میخواستم بدونم اگه رتبم 5000 بشه چقدر این سهمیه رو رتبم تاپیر میزاره.من چهارم انسانی منطقه 3 هستم.بهم بگید اینجوری میتونم حقوق بابلسر قبول شم؟لطفا هر چه زودنر بهم جواب بدید.ممنونم

 97. آهای تویی که میگی عادلانه نیست کنکور……………..
  وقتی پدران ما برای دفاع از کشور جونشون گذاشتن کف دستشون و راهی جبهه ها شدن بابای تو کجا قایم شده بود……………………….
  حالا تو اومدی میگی عادلانه نیس ………………………………………..
  باید فرزندان ایثارگران،جانبازان،آزادگان و شهیدان رو بدون آزمون قبول میکردن جوجه…………………………………………………………………
  دوس دارم نظر تو بدونم……………………………………………………..

  1. برات متاسفم.یعنی همه اونایی که رفتن جبهه ،شهید و جانباز و آزاده شدن .کاشکی پدر های محترم شما که جانباز و یا آزاده هستن بیان و نظر بچه هاشون رو بخونن که چطوری از ملت طلب کارن…پدر و 3 تا از عموهای من بالای 3 سال هر کدوم تو جبهه بودن نه شهید و نه جانباز شدن.ولی دو تا از دایی های من که مجرد بودن تو همون چند ماه اول رفتن به جبهه شهید شدن. من فقط خوشحالم که اونا مجرد بودن و فرزندی نداشتن که بخوان مثل شماها بحای این که باقی صالحات بشن برای اون بزرگواران…سبب ناراحت شدن روحشون بشن.خداوند همه ما بندهای کوته فکرش رو به راه درست هدایت کنه.

 98. دوستانی ک ایراد میگیرید ک چرا سهمیه جانبازی و اینا…
  شماهایی ک باباهاتون خداروشکر سالم و سرحال هستند هیچ وقت ماهارو درک نمی کنید فقط میتونین نظریه بدید؛بابای من سه سال اسیر بوده دستش قطع نشده چشمشم کور نیست؛وضع مالیمونم بد نیست خیلی هم خوبه اما مگه همه چیز پوله؟امکانات رفاهیه؟
  یکی از اثرات اون شکنجه های وحشیانه عراقی ها اینه ک بابای من میگرن شدید گرفته..عصبیه…استرس زیادی داره..و….
  من شاید بهترین مدرسه غیرانتفاعی مشهد درس بخونم اما هیچ وقت اون ارامشی رو ک دوستای دیگم دارن ندارم…
  حالا برین اون بچه ای رو درک کنید ک پدرش موجیه…ببینید اون چی میکشه!
  حرف زدن اسونه اما هیچ کس نمیتونه جانبازا و ازاده هارو درک کنه بابای من هیچ وقت از خاطراتش تعریف نمی کنه همیشه هم اگه خیلی اصرار کنیم خنده داراشو تعریف میکنه اما یه بار فقط وضعیت زندان و غذا و دستشوییشو ک تعریف کرد هممون اشک میریختیم ؛هیچ وقت ما نمی تونیم مادراشونو درک کنیم مامان بزرگ من تو اون سه سال پیر شد؛چون نه میدونست بچش زندست یا مرده؛نمیدونست کجا هست؟
  دایی من شهید شده وقتی خبر شهادتشو اوردن بابابزرگم سکته کرده….
  بازم بگم یا کافیه لطفا درمورد این موضوع حرف نزنید چون هیچ کس جز خودشون خودشونو درک نمی کنه:((((((

 99. فقط یه جمله:
  سهمیه که هیچی من حاضرم تموم زندگیمو دودستی تقدیم شما کنم فقط واسه پنج دقیقه بابامو بهم برگردونید
  دستای پر مهرشو
  آرامش آغوششو و حسه قشنگ تکیه گاه و پشت و پناه داشتن و بهم برگردونید….ممنونتونم میشم….

 100. دولت موظفه همه امکانات رفاهی و درمانی جانبازان و خانواده شهدا رو فراهم کنه…ولی عزیزان خودتون رو بزارید جای باقی ملت…بابا ،پدر من 37 ماه جبهه بود که 28 ماهش خط مقدم بود. نه اسیر شد ،نه جانباز و نه شهید. برای تامین نیازهای خانواده صبح و عصر داره دست فروشی میکنه( میدون ….).2سال و نیم متوسط روزی 12 ساعت خوندم تا دندونپزشکی قبول شدم ،اونم با معدل 19.47 سمپاد. هم کلاسی من پدرش جانباز بود همیشه با سانتافه میاوردنش دبیرستان.معدلش به زور 14.50 شد، همون سال اول دندون پزشکی رو آورد. رتبه و درصدهاش که بماند.همه نصف مال من هم نبود. باید سهمیه باشه نه برای همه، برای اونی که واقعا نیاز به حمایت داره. خیلی از شماها تو پول دارین غلت میزنین. به خدا اگه یه ماه یارانه به خونواده من ندن،، تو خوراکم هم میمونم. این به نظر شما عدالته…..؟

 101. سهمیه = تو کنکور یعنی مثل این میمونه که برات نصف پاسخ نومه از قبل پر شده باشه….
  ای حسین (ع) هیهات از این ظلم

 102. یه روز ۲ نفر داشتن توی دانشگاه با هم صحبت میکردن اولی به دومی گفت تو پدرت چیکارست گفت پدر من مهندسه و کارش ساخت و سازه تو پدرت چیکارست ؟!

  اولی ساکت شد و با غرور و کمی غم گفت پدر من شهید شده
  اولی لبخندی زد و گفت پس تو با سهمیه اومدی دانشگاه ؟!!

  دومی دلش شکست و بدنش سرد شد و با بغضی عجیب گفت:سهمیه ماله خودتون بابام رو بهم پس بدین . . .

  بله درسته سهمیه نباید برای همه باشه ولی شمایید که می گید سهمیه ظلمه هیچوقت به چشم دیدید فرزند یه جانباز موجی رو؟؟
  فرزند یه جانباز قطع نخاع رو؟؟
  یه شیمیایی رو؟؟؟
  اگر می دید می فهمیدید که یه فرزند جانباز موجی تمام زندگیش ترسه
  ترس از باباش
  درعین حال عشق و علاقه بهش
  اینکه باز دوباره امروز باهاش دعوا کنه
  بزنتش
  مادرشو بزنه
  یا….
  و بعد وقتی برگشت به حال خودش همون پدری که اینکارا رو کرده میوفته به گریه و عذرخواهی
  هیچ درکی از سختیش ندارید
  درسته که سهمیه برای بعضیا الکیه
  ولی اینم درسته که برای خیلی ها خیلی هم درسته
  برای بعضیا خیلی هم کم هست

  جدای از تمام اینا
  نترسید حق شما خورده نیمشه
  5 درصدی که خانواده جانباز و شهدا سهمیه دارن کرسی اضافی بر دانشگاه هست
  یعنی اگر قرار باشه صد نفر قبول بشن و سر کلاس بشینن به این صدتا 5 تا صندلی اضافه می کنن برای بچه های جانباز و شهدا
  حق شما خورده نمیشه

 103. این چرت و پرتی که درمورد 40 درصد می گید رو من نمی دونم
  شایدم یه رشته ی خاص هست
  ولی درکل سهمیه جانبازی 5 درصده
  95 درصد هم شما هستید

  درضمن بنیاد شهید و امور ایثارگران بی نقص نیست
  لی ادم لاشخور هم توشه
  ولی این گناه جانبازان و بچه های اوناست که خیلی از مسئولان بنیاد جانبازان ادمای بدی هستن؟؟
  چون اونا ادمای بدی هستن و حق بعضیا رو نظیر همون دوستمون که گفت پدرم جنگید ولی الان مجبوره دست فروشی کنه نمی دن بچه های دیگر جانباز ها گناه کارن؟؟؟

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.