کدام عامل دست دارد؟

یاهو برخی ایمیل را به عنوان هرزنامه یا اسپم میشناسه. این کار توسط سیستم اتوماتیک انجام میشه که براساس پارامترهای خاصی کار میکنه. اما امکان این رو هم به شما میده که ایمیل هایی که ناخواسته هستند و جنبه های تبلیغاتی و بی محتوا دارند رو به صورت دستی به عنوان اسپم انتخاب کنید. فقط کافیه spam رو بزنید و تمام. از اون به بعد تمام ایمیل هایی که از اون آدرس میان براتون مستقیما به جای inbox به bulk منتقل میشن .

حدودی یک سالی میشه که من نامه هایی یا بهتر بگم هرزنامه هایی تحت عنوان نـشـریـه جـوانـان کـمـونیـست دریافت میکنم که فرستنده اون شخصی هست به نام نوید مینایی که دارای آدرس ایمیل مشخصی است. از اون جایی که من علاقه ای به اسپم ندارم و اینگونه ایمیل ها همگی از نظر من هرزنامه هستند مستقیما به صورت دستی spam معرفی می کنمشون. اما در نهایت تعجب و شگفتی برخلاف سایر موارد ، این ایمیل ها هرگز spam نمیشوند و همیشه در inbox پیدا میشوند. جای بسی تعجب است. گویا عده ای هستند که دوست ندارند این ایمیل ها اسپم بشوند و آنان را همیشه در inbox کاربران قرار میدهند. به راستی اینان که هستند که میخواهند افکار جوانان مارا بدین گونه تخریب کنند ؟ هیچ گونه توجیح فنی وجود ندارد مگر این که یاهو این تصمیم را گرفته باشه که این ایمیل ها همیشه در دسترس ما قرار بگیرند و ما آن هارا بخوانیم. چه کسی در پشت پرده است ؟ چه کسی به یاهو دستور میدهد ؟ ….

18 دیدگاه در “کدام عامل دست دارد؟

 1. راستش من ياهو ميلم رو چك نمي كنم!
  همون با جي ميل سر مي كنم، بهتره!
  اما خب تا حالا نشنيده بودم كسي همچين چيزي دريافت كرده باشه!
  اما خب… آدميم ديگه! عقل داريم!!! خيلي هم حاد نيست! هست؟

 2. سلام!
  قاطی اش نکن رئیس جان..
  اون که اون میل ها می ره به اینباکس یه تکنیک است که خیلی ها بلدن.. منم تا یه جاهایی شو می دونم!
  اما خوب.. مساله این است که اون هایی که این جور تبلیغا رو می کنن سواد زیادی دارند …

 3. ” به راستی اینان که هستند که میخواهند افکار جوانان مارا بدین گونه تخریب کنند ؟ ” به کدام گونه ؟ همه آدما خودشون عقل دارن . هر مکتب سیاسی هم حق تبلیغ داره ؛

  block کردن میلِ هم روشیه ها ، به هر حال ؛

 4. من تا به حال به اين ميل بر نخوردم اما ميل هاي ديگه زياد برام مياد كه بايد توي اسپم باشن ولي ميان توي inbox. اكثرا هم سياسي ان.

 5. سلام!
  عرضم به حضورتون که این روش که یاهو در اختیار گذاشته تا گزارش اسپم ها رو بدیم این جوری نیست که هر ایمیلی که ما اسپم شناختیم و به عنوان اسپم گزارشش رو دادیم، برای یاهو هم اسپم شناخته بشه. بلکه برای اسپم شناخته شدن یک نامه باید چندین نفر اون رو به عنوان اسپم گزارش بدن تا مسئولین یاهو برن و بررسی کنن که چرا فلان ایمیل با فلان مشخصات توسط چندین نفر به عنوان اسپم شناخته شده. فلذا! شما باید کار دیگه ای بکنید. باید به قسمت options برید و دنبال یه چیزی تو مایه های spam filter rules یا یه چیزی به همین مفهوم بگردید. اونجا میتونید قانونی رو تعیین کنید که نامه هایی به عنوان “کمونیست” یا حالا هر چیز دیگه بره تو پوشه spam یا هر پوشه ای که خودتون ساختین.
  در ضمن، حق نداریم به فرقه ای به خاطر تبلیغ عقایدش توهین بکنیم. شما اگه از این وضعیت خوشت نمیاد بهتره مکتب خودت رو تبلیغ کنی نه اینکه مکتب دیگه ای رو تخریب کنی.
  باشد تا رستگار شویم.

 6. اصلا بحث این که خوشم میاد یا نمیاد و مکتب و فلان رو بزاریم کنار.
  اگر ایمیلی رو شما به عنوان اسپم گزارش بدید اون ایمیل بعد از اون به پوشه اسپم های شما میره.
  یعنی حداقل برای شما به عنوان اسپم شناخته میشه. شما که این همه میگین توهین و فلان ، به نظر من به زور جادادن چنین ایمیلی توی inobx من یک نوع توهین محسوب میشه. من نمی خوام چنین چیزی رو بخونم و همشون رو به اسپم میفرستم. من معتقد هستم که چنین ایمیلی باید بره توی اسپم ها. اینم به نوعی آزادی اعتقاده دیگه ، چطور اونا حق دارن ایمیل بفرستن و مکتبشون رو تبلیغ کنن ، منم حق دارم اون هارو به اسپم ها بفرستم.
  مثل تبلیغ های خیابونی هستش که یک کاغذ میگیرن به طرفت ، شما میتونین بگیرین میتونین نگیرین!

 7. فکر کنم تاحالا نتیجه کمونیسم توی دنیا به خوبی دیده شده.

  ببینید آزادی داریم تا آزادی.

  یک زمان من آزادم محصول کارخانه خودم رو تبلیغ کنم و این محصول هم هیچ عیب و ایراد و مشکلی نداره.

  یک زمان هم آزادم که محصولی رو تبلیغ کنم که سرتاپاش ضرر برای بدنه. شما در حالت دوم به من آزادی کامل میدین که محصول خودم رو تبلیغ کنم و به بچه های شما بفروشم ؟ یعنی شما دوست دارین من یک محصول سمی رو به خورد شما بدم ؟
  مردم هم همگی آگاه نیستند و نمی تونن تشخیص بدن که این محصول چیه. مبلغش هم که نمیاد مضراتش رو بگه. بسیاری از همین مردم ناآگاه هم از این محصول استفاده میکنن.

  حالا شما اجازه میدین من محصولم رو تبلیغ کنم ؟

 8. بله شما اجازه داري محصولت رو تبليغ كني آقاي مطهري.
  هميشه همينه.
  اما من با شما موافقم كه به كسي كه ايميل رو دريافت مي كنه توهين شده، بخاطر اينكه آزادي عمل نداره.

 9. “بله شما اجازه داری محصولت رو تبلیغ کنی آقای مطهری.”
  یا شما خیلی بی انصاف هستید یا این که شما تو ذهنتون تبلیغ پفک تداعی شد با مثال من. بهتره به یک مثال بهتر فکر کنید. مثلا تبلیغ سیانور به عنوان شربت لاغری. چطوره ؟

  آزادی مطلق کار احمقانه ای هستش! ثبات و پایداری بشر به همین محدودیت ها وابسته هستش. (این جمله من کلی هستش و به کمونیسم و این جور چیزا محدودش نکنید)

 10. سلام!
  من با بخش نخست سخن پگاه خانوم موافقت خود را اعلام میکنم. هر شرکت یا هر مکتب…حق دارد خودش را عرضه کند. چون در دنیا انسان ها مجبور نیستند طرفدار حق باشند و طرفدار چیز های خوب. آنها مختارند. مختارند به اینکه ضرر ببینند یا سود ببرند. مختارند به اینکه در جبهه ی حق باشند یا باطل. هر کدام از جناح ها افکار و عقاید خود را عرضه میکند. این منم که باید تشخیص بدم سیانور بد است یا خوب. منم که باید به همه ی افکار و عقاید گوش کنم و یکی را برگزینم. چون باید همین طوری باشه. وگرنه همه ملت ها مجبور باشند بهترین شیوه را که خدا معرفی کرده بپذیرند، این درست نیست. خدا هم انسان ها را آزاد گذاشت تا دینشان و مکتبشان را انتخاب کنند. زیبایی زندگی به همین انتخاب است. البته انتخاب آگاهانه. حال اگر مردمان جبهه ی حق توانایی عرضه و معرفی خود را ندارند، حق ندارند چوب لای چرخ باطلی ها بگذارند و برعکس.
  شما میگی چیزی مثل کمونیست باطل است، خب، شما سعی کن حق را گسترش دهی، نه اینکه با منفی کاری بخوای جلوی باطل رو بگیری. خودت رو بالا ببر، دیگران رو برای اینکه بالا نیستی پایین نیار!
  “آزادی مطلق کار احمقانه ای هستش!” دقیقا درست است. آزادی در چهارچوب قانون معنی دارد. قانون محدودیت نیست. قانون برای حفظ نظم است. حتا “باطل” هم قانون دارد.
  یک بار گفتم، بار دیگه هم میگم. سیستم گزارش اسپم یاهو اون طوری که فکر میکنی نیست. باید برای یک نامه چندین نفر گزارش بدن. ایمیل من و شما رو هم هر جا بری میفروشن. کسایی هستن که این کار رو میکنن و ایمیل های فعال رو شناسایی و برای تبلیغات دیگران اونا رو میفروشن. که این خیلی نامردی میباشد.
  باشد تا رستگار شویم.

 11. سلام.

  خداوند انسان رو آزاد گذاشت که انتخاب کند که یا با خدا باشه یا این که بره دنبال بت و گوسفند و … . اما هیچ قوم یا جامعه ای نبود مگر این که راهنمایی با آن ها باشد (این جمله قرآنه) حالا یک زمانی این راهنمایان پیامبران بودند. حالا که نیستند باید بگیم که همه باید تنهایی به نتیجه برسن ؟ عوامل انتخاب فقط خود شخص نیست . مایی هم در کار هستش. تاثیر از دیگران چی میشه ؟ ما بزاریم یکی همین جوری بره تو چاه ؟ چرا ؟ چون آزاده انتخاب کنه ؟ آره آزاده. اما ما نباید سکوت کنیم. باید بهش تذکر بدی و بهش بفهمونی که چی به چیه ! حالا بعد از اون که به همه چیز آگاهی پیدا کرد آزاده انتخاب کنه ؛ میخواد بره تو چاه ؛ میخواد سیانور بخوره . هیچ اجباری نیست. این طوری انسان های جامعه از دست همدیگه میگیرن و بالا میرن . کسی اون یکی رو پایین نمیاره. (آگاهی دسته جمعی)

  در ضمن جلوی بطلان رو گرفتن خودش نوعی گسترش حق هستش. منفی کاری چیه ؟ در این مورد اصلا کلمه مناسبی نیست.
  “گر مردمان جبهه ی حق توانایی عرضه و معرفی خود را ندارند، حق ندارند چوب لای چرخ باطلی ها بگذارند و برعکس.” کاملا مخالفم. به دلیل جمله بالا.

  در مورد سیستم اسپم هم حالا که شما اصرار دارید، باید تحقیق کنم. اگر به نتیجه رسیدم نتیجه رو همین جا اعلام میکنم.

 12. “به نظر من به زور جادادن چنین ایمیلی توی inobx من یک نوع توهین محسوب میشه”

  ببینید.. یاهو گه خودش این میل رو لزوما نمی فرسته یا نمی خونه! یکی اینو فرستاده.. از نظر نرم افزار ضد اسپم یاهو این میل سیاسی هیچ کلمه غیر اخلاقی یا مضر نداره.. یاهو هم که این قدر معظم هست و بیکار نیست که بیا ببینه تو کدم کشور چه کسانی از چی بدشون میاد! نرم افزارش هم این قدر هوش نداره..
  ببینید… شما هم باید تبلیغ کنی.. آخه ضد تبلیغ کار درست و به صرفه ای نیست.. مثلا تو جنگ سرد، اروپا 5 میلیارد دلار برای تبلیغات رسانه ای (با شبکه های رادیویی) بر ضد شوروی استفاده کرد اما شوری با اینکه 20 میلیارد دلار هزینه کرد برای تداخل امواج کاری از پیش نبرد..
  یه نمونه از این که ضد تبلیغ کار درستی نیست اینه که تو ایرانم یه سازمان داریم به اسم “سازمان تبلیغات اسلامی” نه “سازمان ضد تبلیغ غیر اسلامی!” هرچند من عملکردشونو نپسندیدم!

 13. من با آقاي امين و سعيد موافقم.
  ضمنا، كسي كه ناآگاه بره تو چاه، بايد بهش اين فرصت رو داد كه قبل از انتخاب اون چيزي كه شما بهش مي گي نادرست، درست رو هم ديده باشه!
  اما به هر حال اگه شما بياي بگي ضد كمونيست و هيچي كنارش نذاري، آدما بيشتر مي خوان ببينن كه كمونيست چيه!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *