راه هایی برای رسیدن به آرامش!

سلام.
فکر میکنم همه ما با اضطراب مواجه هستیم.عده ای کمتر و عده ای بیشتر.میخواهم کمی از تجربیاتم در بدست آوردن آرامش بگویم؛شاید به درد شما هم بخورد.
1. لطفا نفس عمیق بکشید و به هیچ چیز فکر نکنید: برای چند دقیقه خود را خلاص کنید. سعی کنید روحتان را از بدنتان جدا کنید و چند نفس عمیق بکشید (این کار سر جلسه امتحان خیلی خوب است) .
2. گریه کنید: توانایی گریه کردن را در خود افزایش دهید، حتی بی دلیل گریه کنید. البته توجه کنید که در یک جمع این کار را انجام ندهید؛ دیگران حاضر به دیدن اشک های شما نیستند. ولی بدانید که گریه بیش از اندازه باعث میشود پای چشم هایتان گود برود و از قیافه بیفتید!!
3. بخندید: با دیگران با هم بخندید، نه به هم. شده به ترک دیوار هم بخندید این کار را انجام دهید.

این سه مورد موقوف المعانی اند!!
4. نمازتان را اول وقت بخوانید: جواب می دهد،امتحان کنید. چند دقیقه قبل از اذان وضو بگیرید و به نوای قرآن و اذان گوش سپارید. خود را از تعلقات آزاد کنید. سبک میشوید.
5. دعا کنید: دعا همان راز و نیاز کردن با خداست. با خدا مناجات کنید تا ببینید چگونه در زندگیتان ظاهر میشود.
6. قرآن بخوانید: روزی چند آیه از کتاب خدا را بخوانید و در آیه هایش تفکر کنید. به شما آرامشی وصف ناشدنی می دهد.

7. زندگیتان را تصور کنید:  کمی در رویا هایتان غرق شوید و آینده تان را تصور کنی. بعد کمی آنها را تغییر دهید؛ حتی به نحوی که باب میلتان نباشد چه میشود؟! نابود میشوید؟
8. از شکست خوردن نهراسید: باور کنید ترس از شکست از خود شکست بدتر است. هرگز فکر نکنید که با شکست خوردن نابود میشوید. فراموش نکنید که همیشه اتفاقات باب میل شما نیست.
این را از زبان خودم میگویم، که در زندگی خود شکستی [از نظر خودم] سنگین را تجربه کرده ام. اگر سعی کنید در لحظه شکست به همه چیز آرام و منطقی نگاه کنید، خواهید دید که واقعا یک شکست، هرقدر هم بزرگ، باعث نابودی فرد نمیشود. انسان ها برای بزرگ شدن،  ثبت شدن و ماندگارشدن “باید” شکست بخورند.
به قول پوریای ولی: « در یک مسابقه همه پیروز نمیشوند،اصل ناامید نشدن و حضور در مبارزه مجدد برای پیروزی است »
9. به شکست های خود، به چشم تجربه نگاه کنید: مطمئن باشید که هر شکست پلی است برای پیروزی. پس اگر زیاد شکست خوردید، بدانید که پل پیروزی شما محکم تر از بقیه است؛ به شرطی که از شکست های خود درس بگیرید.
به هر ماجرای زندگی خود از تمام جوانب نگاه کنید. مطمئن باشید که در هر ماجرای زندگی درسی نهفته است. به دنبال درس های زندگیتان باشید.
10. تعاریف موفقیت و شکست را عوض کنید: تعاریف قدیمی را دور بریزید. بهتر است با تعاریف خودتان زندگی کنید. تعاریف دیگران بعضی اوقات آزار دهنده هستند.
11. خودتان باشید: وقتی خودتان باشید، از خودتان به اندازه خودتان انتظار خواهید داشت. شما با دیگران فرق دارید. دو نفر نمیتوانند مثل هم باشند.
12. به دیگران روحیه بدهید: وقتی به دیگران روحیه میدهید، انگار به خودتان روحیه داده اید. به بمب روحیه و انرژی مثبت تبدیل شوید.
13. اجازه دهید دیگران با شما درد و دل کنند: وقتی دیگران با شما درد و دل میکنند، شمابا افکار و مشکلات بیشتری آشنا میشوید. این به شما کمک میکند با دید بازتری به سراغ مشکلات بروید و از آنها نهراسید.
14. بنویسید: دفتری برای خودتان داشته باشید. زندگیتان را به یک رمان تبدیل کنید که خودتان قهرمان آن هستید. طوری بنویسید که هر بار خواندن آن، حتی بدترین اتفاقاتش هم، نه تنها آزارتان ندهد؛ بلکه برایتان هیجان انگیز هم باشد.
15. تنها باشید: تنهایی به اندازه اش خوب است. باعث میشود یاد بگیرید چگونه خودتان، خودتان را آرام کنید.
16. به خودتان اعتماد کنید: هرگز خودتان را دست کم نگیرید. به توانایی های خودتان ایمان بیاورید. ولی به اطرافتان اطمینان قطعی نداشته باشید. اتفاقاتی می افتد که دست شما نیست. کاری نکنید که اعتمادتان به “اعتماد کاذب”تبدیل شود.
17. تکیه بر تقوی و دانش در طریقت کافریست راهرو گر صد هنر دارد توکل بایدش: توکل را هرگز فراموش نکنید. وظایفتان را به درستی انجام دهید که بعد ها اسباب ناراحتی خود را فراهم نکنید. نتیجه را به دستان خالق توانا بسپارید، شک نکنید که بهترین را رقم میزند.
«خداوند بهترین های خود را به کسانی میبخشد که حق انتخاب خود را به او واگذار کنند»
18. ورزش کنید: کار بسیار خوبی است. ورزش مورد علاقه خود را انتخاب کنید. هفته ای 4-5 ساعت ورزش در یک باشگاه، وقت زیادی از شما نمیگیرد. با گروه ورزش کردن باعث میشود چند ساعتی از افکار پریشان به دور باشید و روحیه شما را بهبود میبخشد.
19. به رفتار و سخنان بد دیگران اهمیت ندهید. در این مورد ضرب المثل معروفی داریم!
20. به اتفاقات ناگهانی زندگی لبخند بزنید: هر قدر هم روی حساب و کتاب زندگی کنید، باز هم زندگی برایتان شگفتی های بسیاری به همراه دارد.

موفق باشید.

زندگی

نویسنده: سعيده

در میانه زمستان سالهایی دور،به من رسالتی دادند بی آنکه بدانم چیست؛و مرا به دستان باد سپردند تا به زمین بیایم،رسالتم را بیابم و آن را با تمام و جودم انجام دهم. امید که با پایان رسالتم ،در میانه زمستان،سربلند به آغوش خاک بازگردم.

20 دیدگاه برای “راه هایی برای رسیدن به آرامش!”

 1. استرس بود یا نبود دیگه این امتحانامون تموم شد و چیزی به اسم کنکور شروع شد که خیلی مهمه!
  معدلو بگو :دی

 2. @فائزه:این پست رو نوشتم،تا دیگه سر امتحان همه رو رو ویبره نبینم.بلکه اگه خدا بخواد یه ذره کپسول اعتماد به نفس بشید :دی

 3. خيلي خوب يود.بشخصه بنده تا قبل كنكور يه بدامتحاني بودم كه نگو.اوجش سر كنكور بود.اونجا مدار استرسم سوخت!از اون موقع ديگه هرچيم زور ميزنم نميشه…دلم تنگ شده…!

 4. ولي بنظرم اونايي كه اكتسابي و تجربيه خودتون بود ماركر ميكردين.به زبون خودتون توصيف ميكردين كه چرا اروم ميكنه.تجربه خودتون.

 5. @ivan:دلتون واسه استرس تنگ شده؟!
  تقریبا همش اکتسابیه!اومدم توwordpressویرایشش کنم،هیچی پیدا نکردم،بیخیال شدم.
  از توصیتون بابت توصیف به زبون خودم هم ممنون،سعی میکنم در اولین فرصت این کار رو بکنم،تا دیر نشده.

 6. به نظر من شما یک کلاس زبان فارسی برو حتما ! متن شدیدا نیاز به ویرایش داره. واقعا نمیشه با این هم در هم فرورفتگی خوندش.

 7. بندو بساط جشن و جمع کردید اومدید اینجا؟من جا موندما!ویسید منم بیام!
  سعیده بسیار عالی بود!احسنت خواهرم!:دی ی ی ی ی ی ی ی ی !

 8. جالب بود..!هر قدر هم سعی کنم من سر کنکور آرامش ندارم!میتونم پيش بینی کنم!!!!مرسی

 9. @علیرضا:بله،خب آدم در مواقعی باید حرف گوش کن باشه!!
  @فائزه:ظاهرش به هم ریخته س،مثه خودم :دی
  @سارا:جشن که دیگه تموم شد،خواهر!
  @سحر:یه سال وقت داری رو خودت ار کنی،که سر کنکور نری رو ویبره!

 10. @ سعیده: آدم باطنش به هم ریخته نباشه ظاهر رو میخوایم چیکار
  😉 نه؟ :دی

 11. @فائزه:بله استاد ساعی!کاملا درسته.
  (با اون وضعی که من رفتم تو درخت (:دی)دیگه بهم ریخته ترین شدم:دی)

 12. @ سعیده:
  آخه آدم باید جواب بعضیارو بده که فکر میکنن کسی هستن :دی والا!
  × ما چاکریم:) یه بارم به خاطر گل روی تو میرم تو درخته که جفتمون باهم بی ظاهر شیم بریم کلاس زبان فارس: )) نه؟

 13. سلام. وقتي كه به سايت شما براي رسيدن به آرامش مراجعه مي كنم مي ترسم مي گم اخه مگه من چمه و چرا اصلا من بايد اين طور بشم. به شيوه هاي شماهم كه عمل مي كنم هيچ فايده اي نداره. استاد شاهين فرهنگ تنها كسي كه من به توصيه هاش عمل مي كنم نمي ترسم. ولي متاسفانه اصلا درباره ي اين موضوع نمي تونم با ايشون صحبت كنم حالا بايد چي كار كنم؟
  مرسي

 14. من فکر میکنم آرامش رو باید در وجود خودت پیدا کنی،این چیزی که من نوشتم،تجربیات شخصیم بوده!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *