جديدترين كتاب رضا امير خاني

جديدترين كتاب رضا امير خاني امسال در نمايشگاه كتاب تهران رونمايي شد

نام اين كتاب”نفحات نفت “بوده و موضوع ان جستاري در فرهنگ و مديريت نفتي ست ناشر كتاب هم نشر افق مي باشد

قسمتي از كتاب:

شنيده ام ستاره دريايي اگر بازوش زير سنگ گير بيافتد، از خير بازو مي گذرد و ان را قطع ميكند.اما اين مال وقتي است كه ستاره بيم داشته باشد از خطر… دولت تا نفت دارد ، خطري تهديدش نمي كند! و اين گونه اقتصاد دولتي و مدير سه لتي ساخته ميشود.

28 دیدگاه در “جديدترين كتاب رضا امير خاني

 1. ببین من یه دوره نرفتم نمایشگاه ها! نامرد کتاب داد! خانم موحدیان فر ممنون که خبر دادین، من خودم قبولش دارم، هم به عنوان یه سمپادی، هم به عنوان یه حلی ای، هم به عنوان یه نویسنده خوب! جدا امیرخانی آدم خیلی باحالیه! هر وقت میاد حلی کلی با هم میگپیم!

 2. کتابش بیشتر یه مجموعه از قرولند های یه آدم با سطح فکری و دید اجتماعی بالا تر از متوسطه و یه مجموعه ایده که به طرز تابلویی معلومه از نهاد یه سمپادی بیرون میان!!

 3. بچه ها یکی ممکنه توضیح دقیق بده کی هستن ایشون؟؟گفتم دقیق چون یکم میشناسمشون…مرسی

 4. فکر شو کن یه لحظه جای این همه کاغذسوزی (انتشار کتب بنجلیات مسخ کنده به اسم روانشناسی و ادبیات و تست و کمک آموزشی(با عملکرد انتحاری برای قوه یادگیری ) …به مقدار لازم ما جستار در باب دغدغه هاو بررسی مشکلات اجتماعی ،علمی،فرهنگی اقتصادی میداشتیم.میشد تحقق تفکر عقلانی برای پیشرفت.که میگه خودانتقادی شرطشه.
  امیرخانی تو “سرلوحه ها” یه چشمهایی از مدل بررسیای خودش تو موضوعات مخالف اومد.”نفحات نفت” با اینکه کامل نخوندم ولی عملکرد نشت نشایی خاهد داشت و چشم و گوش خیلی از عقل بچشما رو میتونه باز کنه.فلواقع یه ویبره و جنبیدنه از امیرخانی در باب جنبش نرم افزاری…کلن امیر شیره!

 5. امیرخانی یعنی آدمی که فقط حرف میزنه. حرف زدن بد نیست اما زیادی حرف زدن ، یعنی مزخرف گفتن.
  کسی که تو سیستم کشور کار نکرده باشه و خبر نداشته باشه چه اوضاعی بر اون حاکمه ، هیچ وقت نمیتونه اظهار نظر درستی داشته باشه. مقایسه ایران هم با آمریکا و چین و … اشتباه بزرگیه به یک دلیل ساده ! مردم ما با مردم چین و آمریکا زمین تا آسمون فرق دارن.

 6. به amin :به تيكه اول نظرت كه خلاصه كردن ادما تو چارپنج كلمه و ….واسه قضاوت متر ميخايم.مترم سوات…
  واسه تيكه دوم:
  يك نظام اقتصادي طراحي شده بومي نداريم.مثلا در برابر نظام اقتصادي امريكا.مثال هاي زيادي هم كه درباره نظام هاي اقتصادي و اجتاعي زده ام، چه در اين كتاب و چه در نشت نشا به اين معني نيست كه يك به يك اين دو جامعه قابل مقايسه هستند.به اين معني است كه براي مردم خودشان برنامه عقلاني دارند به آنها توجه كرده اند.اگر درباره راهنمايي و رانندگي مثال زدم ،سهولت رفت و امد در قوانين راهنمايي و رانندگي فرض شده است.ما گاهي يك خيابان مي سازيم ، حتي اگر همه مردم آن محل به مشكل بيفتند و اعتراض كنند.نميشود آن نظام را يك به يك اينجا پياده كرد اما مي شود به آن توجه كرد.نظام بومي ما بايد توسط آدم هاي خلاقي كه كار مي كنند، طراحي شود.وقتي فرصت از ادم هاي خلاق گرفته شود ، طراحي نظام مناسب بومي ديگر اتفاق نمي افتد.
  مصاحبه اميرخاني با مجله آيه ،خرداد 89

 7. منفورتر از امیرخانی ملعون ؟

  بیوتن یه ننگ عظیم بود توی ادبیات ایران . و خوبیش این بود که حداقل نشون امیر خانی هیچ از ادبیات نمیدونه . یعنی حداقل نمیدونه کلاسیسم و رئالیسم یه جا با هم جمع نمیشه .. منی که سه سال امیرخانی رو توی علامه حلی تحمل کردم و از وجود انتگرالیش کاملا در جریانم که چطور سر همه رو زیر آب کرد که بره انجمن قلم و اونجا خودشو بزرگ کنه .. امیرخانی مثله محسن صلاتی و امیر نجفی سه تا دانش آموز سفارشی بودن که برنامه ریزی کرده بودن که اینا رو بزرگ کنن . هنوز خبطای امیرخانی تو علامه حلی رو کسی فراموش نکرده . به هر حال من برای هزارمین بار توضیم اینه که در مورد این آدم ها صحبت نکنین چون بزرگ میشن و براشون خوب نیست .

 8. خب محض اینکه اساسا ریده باشم به این جماعت نون به نرخ روز خور باید عرض کنم راه رفتن به هزینه بیت المال توی خیابونایی از آمریکا که از چشم دولت آمریکا افتادن و بعد این جاها رو نمادی از آمریکا فرض کردن یعنی نون به نرخ روز خوردن . توی ایران خودمون دولت لرستان رو فراموش کرده . چون هر چی جرمه و غیر ه ذلکه از اونجاست … یعنی دولت زورش نمیرسه بهشون . کنتاکی آمریکا هم دقیقا همین وضعیت رو داره . اینکه کنتاکی رو به جای ماسوچوست که نماد پیشرفته بشره فرض کرد تنها لطف احمقانه ای بود که امیرخانی از سفر بالع بر نیم میلیاردیش به دست آورد ..

 9. دیونوسوس عزیز
  به نظرم همدوره ای بودی با این آقا رضای ما.
  من چند دوره پایین تر بودم. راستش از این سوتی هایی که می گی رضا داده چیزی یادم نیست. تازه به فرض که بزرگ کردن امثال رضا تو برنامه بعضی ها باشه. اشکالی داره که یه جوون سمپادی که عقلش میرسع رو بزرگ کنن. یا شاید بهتره برن سراغ اون آقازاده های که هرو از بر تشخیص نمی دن.در مورد رضا با همه تفاوتهای نگرشی ام در اصول و جهانبینی، فکر نمی کنم آدمی باشه که نیم میلیارد خرج سفرش به آمریکا شده باشه و اونم از جیب بیتالمال
  اگه سندی داری نشون بده تا ما هم بفهمیم با کی طرفیم
  اما جمله آخر. من معتقدم که عقل چراغ روشن خدا در دل ماست و به همین دلیل اعتقاد دارم که سمپادی جماعت بلاخره راهش رو تشخیص می ده و سره رو از ناسره میشناسه . چه از این ور بوم افتاده باشه چه از اون ور بوم.
  مخلصیم

 10. gdionisos اول فكر كردم فقط دروغگويي… رفتم سايتت رو هم ديدم بي ادب هم هستي ماشالله! راستي تو محاله همدوره باشي با رضا اميرخاني. اون دو نفري هم كه اسم اووردي تو دورههاي ما نبودن. من چهار سال از ش كوچيكترم و خوب هم ميشناسمش

 11. دیونوسوس محترم.

  شما با این جور تهمت زدن بی مدرک فقط عقاید کسانی را که ظاهرا با آنها هم نظر شدید رو زیر سوال می‌برید.

  اگه به من می‌گفتن بین شما و آقای امیرخانی کدوم برای خراب کردن جناح مخالف دولت از دولت پول می‌گیره، شما رو انتخاب می‌کردم.

 12. کتابش بیشتر یه مجموعه از قرولند های یه آدم با سطح فکری و دید اجتماعی بالا تر از متوسطه و یه مجموعه ایده که به طرز تابلویی معلومه از نهاد یه سمپادی بیرون میان!!

 13. والا شرم آوره .. من نباشمو هر کی هر چی میخواد بگه .. اولا من توی حرفام ندیدم که نوشته باشم من هم دوره ایش بودم . من تازه فارغ التحصیل شدم . در مورد همه حرفام هم سندش هست نه از دسته سندهایی که آقایون محبوب شما روو میکنن .. و شما که میگید بزارید به همین امثال اینا بها بدن و بزرگشون کنن ، مگه با توو سمپاد کم آدم بزرگ داریم . و اینم بگم من این آدمو اصا سمپادی به حساب نمیارم . کسی که با ایکسو اگرگ توو سمپاد موند.. الله اکبر. نمیخوام پشت سر من حرفی زده بشه. هم آیدمو گذاشتم هم وبلاگم . هر کی هر صحبتی داره میتونه بیاد و مثه یه آدم بالغ رو در رو صحبت کنیم.

 14. بهتره تو اين بحث ها جانب اىبم رعايت بشه و اينطور بشت سر يه نويسنده فهيم مملكت حرف زده نشه0 اقاي اميرخاني از معدود نويسنىه هايي كه ايران به روي خودش ديده

 15. سلام به همگی
  رضا امیرخانی هرکی هست و هرچی هست فعلا که بهترین نویسنده کشوره
  اصلا ندیدیم کسی مثل اون بنویسه
  قلمش خیلی رساو زیباست . البته عجیب نیست که خیلی ها نفهمند و پشت سرش صقحه بذارن…چون بعضی ها اصولا نفهمن…مثل این عتیقه هایی که این روزها طرفداری از سه تا نفهم تر از خودشونو می کنن…
  ما رضا امیر خانی رو دوست داریم و منتظر بقیه کتابهای قشنگش هستیم..
  واقعا ازت متشکریم آقای امیرخانی
  من تورو از داستان سیستان شناختم و به کارهات علاقمند شدم و بعدش همه کتابهاتو خریدم و خوندم.

 16. ازطرف اکثرقریب به اتفاق مردم ایران به اقای امیرخوانی:بابت نگاهونگارش جدیدو جذابتون خیلی خیلی ممنون.خیلی خوبه اگه هرچندسال یه باریه ادم متعادل(سیاسی-اعتقادی) پیداشه که برامون قصه بگه!درضمن سوز به دل هرکسی تیشه به دست وایستاده برای زدن ریشه ی ابتکار ادما

 17. رضا امیر خانی هر چی بنویسه حمایتش می کنیم….خوب نوشتن جرم نیست جدا….گاهی حرف حق تلخه…البته به مزاجه بعضیا!!!

 18. قلم روان و قوی یه طرف…ولی بعضی حرفا هر چند درستن وقتی به قلم یه داستان نویسن از اعتبارشون کم میشه… عقاید یه داستان نویس لا به لای کتاباش پیداس.نه که یهو بیاد نفحات نفت بده بیرون و از کارآفرینی و دولتی سه لتی و فوتبال نفتی بگه. هر چند خیلیاشو قبول داشتم.ولی هر کس یه موقعیتی داره…

 19. با امیرخانی با کتاب نفحات نفت که از دوستی هدیه رسید آشنا شدم نویسنده ای که نظیر او کمیاب است

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *