سمینار 26 علامه حلی

به میمنت و مبارکی، بیست‌و ششمین سمینار دبیرستان علامه حلی‌ هم آغاز شد! توی مراسم افتتاحیه که خیلی طبق برنامه آغاز شد و به پایان رسید، رییس سمپاد هم با هیئت همراه + چندتا دوربین مزاحم صدا و سیما هم بودن!


سمینار حلی‌ رو همه میشناسن، اولین سمینار پژوهشی تاریخ سمپاد، که تا امسال ادامه داشته و به دورهٔ ۲۶ رسیده. امسال سمینار یه مقداری با سمینارهای قبلی‌ فرق داشت، به خاطر قضیهٔ انحلال سمپاد و… سمینار امسال برای ما خیلی‌ مهم بود، چون همه به نوعی این سمینار رو سمبل سمپاد میدونن. به خاطر همین، هم بچه‌ها هم مسوولای مدرسه برای عالی‌ برگزار شدن این سمینار تلاش کردن. امسال برای اولین بار قراره چندتا مدرسه از خارج کشور هم برای بازدید از سمینار بیان! برای اولین بار تیزر سمینار از تلویزیون پخش شد، تعداد پروژه‌ها خیلی‌ بیشتر از سالهای قبل شده بود، واقعا کادر خیلی‌ خوبی‌ هم جمع شده بودن تا بهترین سمینار تاریخ حلی‌ (شایدم سمپاد، خدا رو چه دیدی؟!) رو بسازن. همهٔ کارهای برگزار کردن سمینار به عهدهٔ بچه‌های پایهٔ دوم هست، مثل فرزانگان (البته اونا از علامه حلی‌ تقلید کردن، مدرکش هم اینه که سمینار ما یک دوره بیشتر از کارگاه فرزانگان برگزار شده، تازه چند سال هم سمینار به علت مشکلات جوی برگزار نشد)، و تقریبا سوما هیچ نقشی‌ ندارن! اما اولا همیشه پروژه‌های خوبی‌ ارائه می‌کنن (جدی نگیرید، خواستم تحویلشون بگیرم). اهمیت سمینار تو علامه حلی‌ به قدری زیاده که بچه‌ها از کلاساشون میزنن تا بتونن روی پروژه‌هاشون بیشتر کار کنن (مثلا خود من، تو ۲هفتهٔ قبل سمینار فقط ۸ زنگ سر کلاس رفتم! تا شب هم مدرسه بودم، بعضی‌ شبها هم که مدرسه خوابیدیم، البته چون من تو کادر اجرائی سمینار بودم تونستم انقدر بپیچونم وگرنه مدرسه که هرج مرج نیست که)! تو این سمینار استعدادهای خیلی‌ از بچه‌ها کشف می‌شه، مثلا یه عده از بچه‌ها نشون دادن می‌تونن مهندس ساختمان بشن! چون یه حوض خیلی‌ قشنگ وسط حیاط درست کردن! یه عده دیگه هم تو رشتهٔ شستشو تخصص داشتن! خیلی‌ تمیز تونستن برزنتهای حیاط رو بشورن! یه گروه دیگه هم تو رنگکاری مهارت داشتن، تونستن ۱۰۰۰تا یونولیت رو تو ۲روز اسپری بزنن! خلاصه هر کسی‌ در حد وسعش کمک کرد به سمینار. نکتهٔ جالب دیگه هم این بود که عین مسابقه‌های فوتبال سمینار امسال اسپانسر داره! سمینار مثل اکثر دوره‌های قبل آخر سال برگزار می‌شه (از ۲۰ تا ۲۴ اسفند)، روزهای ۵شنبه و جمعه هم روز‌های بازدید عمومی‌ هست، هر کسی‌ خواست بیاد قدمش سر چشم بچه محلها! اگه متن اشکال داشت (که حتما داره)، به بزرگی‌ خودتون ببخشید، چون ساعت ۴ صبح تو مدرسه نوشته شده!

[این عکس ها قبل از افتتاح سمینار گرفته شدن، عکس های جدید در پست بعدی]

وقتی‌ امکانات نباشه باید تو یه همچین جائی کار کنیم 1

وقتی‌ امکانات نباشه باید تو یه همچین جائی کار کنیم 2

وقتی‌ امکانات نباشه باید تو یه همچین جائی کار کنیم3

وقتی‌ امکانات نباشه باید تو یه همچین جائی کار کنیم 4

وقتی‌ امکانات نباشه باید تو یه همچین جائی کار کنیم 5

تلاش شبانه روزی برای احداث حوض ـ شیفت شب

اینم اثرات کار زیاد و خستگی مفرط!

اینم تیم خبره اسپری زنی!

نمایی از سمینار ـ ساعت 4 بامداد ـ 5 ساعت قبل از افتتاحیه

نمایی از سمینار ـ ساعت 4 بامداد ـ 5 ساعت قبل از افتتاحیه

نمایی از سمینار ـ ساعت 4 بامداد ـ 5 ساعت قبل از افتتاحیه

نمایی از سمینار ـ ساعت 4 بامداد ـ 5 ساعت قبل از افتتاحیه

نمایی از سمینار ـ ساعت 4 بامداد ـ 5 ساعت قبل از افتتاحیه

نمایی از سمینار ـ ساعت 4 بامداد ـ 5 ساعت قبل از افتتاحیه

گرافیتی ای که به مناسبت سمینار روی دیوار پیاده شد

حوض با اعمال شاقه! 1

حوض با اعمال شاقه! 2

حوض با اعمال شاقه! 3

… و یونولیت ها بریده میشوند 1

… و یونولیت ها بریده میشوند 2

… و یونولیت ها بریده میشوند 3

شستشو… 1

شستشو… 2

شستشو… 3

شستشو… 4

شستشو… 5

29 دیدگاه در “سمینار 26 علامه حلی

 1. خیلی خوبه! تبریک!
  آیا چند تا عکس اول صحنه های دلخراشی از غارت اموال اتاق اسبق don naserzade به نفع سمینار است؟ چون پشتیا به شدت آشنا می زنه!

  «البته اونا از علامه حلی‌ تقلید کردن، مدرکش هم اینه که سمینار ما یک دوره بیشتر از کارگاه فرزانگان برگزار شده، تازه چند سال هم سمینار به علت مشکلات جوی برگزار نشد»

  تا همین چند سال پیش سمینار اصلا این شکلی نبوده! در واقع ما داریم به اسم سمینار کارگاه را می ندازیم! سمینار حلی بیشتر تو مایه های سمینارهای چند سال پیش (راهنمایی)حلی 1 بوده که 10 20 تا آدم خفن پشت سر هم سخنرانی می کنن! اسم سمینارم از اینجا اومده!
  (حوضتون اگه خودتون خرابش نکنید بعد از تعطیلات با خاک یکسان شده! این خط این نشون !)

 2. خوب لازم دیدم که منم مثل علیرضا که امروز صبح با هماهنگی من این مطلب رو قرار داد نکاتی رو بگم :
  در مورد بازدید عموم که این دوست ما ازش پرسیدم باید بگم که آره بازدید برای همه تو 2 روز اول آزاده! همین روز اول 4 تا از بچه های فرزانگان تنها پا شدن اومدن سمینار رو دیدن ! خوشحال میشیم که شما هم بیایید!
  از آقای غفاری رئیس سازمان که اومدن چند تا از پروژه های برتر هر گروه رو دیدن تشکر میکنم ! ( تازه کلی از من هنگامی که داشتم به ایشون پروژم رو توضیح میدادم عکس گرفتن !)

  راستی آقای آرش بدیع مدیری که میگی سمینار علامه حلی این طوری نبوده و از فرزانگان دفاع میکنی ، این رو بدون که سمینار هیچ دبیرستانی تو ایران مثل علامه حلی نیست!
  راستی پست بعدی رو سعی میکنم که من بزارم و در مورد روز اول توضیح بدم!.

 3. آقا آرش جان خان!
  سمینار ما کاملا خلاقانه و ترکیبیه. یعنی هم سخنرانی و بخش تئوری داره هم بخش عملی. دوما فکر میکنم خیلی بی انصافیه که سمینار ما رو با این همهم عظمت که روش کلی مار شده رو با کارگاه فرزانگان مقایسه کنیم. البته بحث اسمش جدا ولی خود سمینار یه چیز دیگس!

 4. راستی اون پشتی ها رو هم خودم از نمازخونه سرقت کردم! برای جناب دون ناصرزاده نیست! البته شایدم یکی قبلا از ناصرزاده سرقت کرده برده تو نمازخونه کار گذاشته!

 5. فرزانگانی ها مثل این که خیلی حسود تشریف دارن! از همون موقعی که ما سمینارمون افتتاح شده ، مثل این که رفتن خانه فراوا راه انداختن!
  تازه بعضی هاشون پا شده بودن اومده بودن سمینارمون گیر های بنی اسرائییلی میدادن!!!! ( چرت ترین گیر هایی که فکرشو بکنید!!!!)
  واقعا براشون متاسفم !

 6. «راستی آقای آرش بدیع مدیری که میگی سمینار علامه حلی این طوری نبوده و از فرزانگان دفاع میکنی»

  «آقا آرش جان خان! (WATDAWAT?!!:D)
  …دوما فکر میکنم خیلی بی انصافیه که سمینار ما رو با این همه عظمت که روش کلی کار شده رو با کارگاه فرزانگان مقایسه کنیم. البته بحث اسمش جدا ولی خود سمینار یه چیز دیگس!»

  اولا:
  چی بگم والا!
  امروز می‌گین «دفاع از فرزانگان» فردا هم لابد می‌گین مرتد و محدورالدم!
  من اونی رو گفتم که مطمئن بودم!
  شما هم اونی رو بگید که مطمئنید!
  (بپرسین تا مطمئن شید!!)

  ثانیا:
  امروز اومدن سمینارتون! سطح علمی‌ش خیلی خوب بود! مخصوصا چندتا از فیزیکا و یکی از نجوما! و بعضی از کامپیوترا و …

  ثالثا:
  اصلا اون مدرسه بدون پدر خوانده صفایی نداره! کسی امسال با نیزه(از اموال مدرسه بود! کد اموال هم داشت!) شما رو شبا از مدرسه بیرون نمی‌کنه تا عین یه سمپادی واقعی پوس کلفت بار بیاین!!

 7. سمینار خیلی خوب و جالب بود!
  دست همه ی دست اندرکاران هم درد نکنه!!!
  اگر ایراد بنی اسراییلی گرفتیم یا اذیتتون کردیم هم ببخشید!!!!!

 8. بچه های ما از هر گونه فرزانگانی استقبال کردن و میکنن و خواهند کرد، اما تبعیضه که ما نتونیم بیایم فرزانگان!
  البته این کار یه خوبی هایی هم داره، مثلا آبروی فرزانگان جلوی ما حفظ میشه (شوخی کردم ولی انصافا اونایی که اومده بودن دیدن چه پروژه های خوبی ارائه شده بود :دی)!
  حالا به هر صورت، مثلا بازدید عمومی تموم شده اما من سفارش کردم فرزانگانی ها رو راه بدن آخه بعضی از بچه های بی جنبه دلشون برا دوستاشون تنگ شده (اینو میگن زیرآب زنی).
  راستی یکی از بچه ها گفت به الهام سلام برسونید (حالا نمیگم کی گفت که آبروش حفظ بشه با اون سلیقش)!

 9. مي شه لطفا يكي ساعت بازديد رو دقيقا بگه؟
  بعدشم اين كه ما مطمئن باشيم كه رامون مي دين؟نيايم ضايع شيم؟!

 10. آرش جان کدوم یکی از پروژه های نجوم رو میگی ؟؟؟ آخه من خودم تو نجوم پروژه دارم به خاطر اون میگم !
  از نظرات دوستان هم که تشکر کردن ممنونیم .
  باز هم میگم که خانم های فرزانگانی میتونید پاشید بیایید ! راهتون میدن به خدا!!!!!
  ساعت بازدید هم از 9-15 هست ! تا روز دو شنبه 24/12/88

 11. سمینار عالی بود، بهترین سمیناری که تا به حال به عمرم دیده بودم. سطح کار بچه ها خیلی بالا بود و واقعا هم کار علمی فوق العاده ای کرده بودند و هم برای برگزاری سمینار و نمایش بهتر کارها سنگ تموم گذاشته بودند. دستتون درد نکنه، واقعا نه خسته!
  برای اولین بار واقعا مشتاق شدم که به دبیرستان برگردم و کاری بکنم. ایشالا برگردم و درس بدم، در شان بر و بچه های علامه حلی.

 12. متشکریم از شما که سمینار را تحسین کردید .
  پس از این به بعد باید بگیم که:
  سمینار 26 علامه حلی ، سمیناری که در یاد ها میماند!

 13. منم اومدم سمینار. خوب بود خیلی… در ضمن مگه کارگاهاي فرزانگان چشه ؟ ( جدا از کارگاه امسال که در حد و اندازه های اسم ” فرزانگان” نبود اکثرن سطح علمي خوبی داشتن …)

 14. امروز سمینار تموم شد!
  مراسم اختتامیه هم برگزار شد !( هر چند که خودم و خیلی از بچه ها به نحوه برگزاری این مراسم و اعلام پروژه های برتر و اهدا جوایز و … معترضیم!)
  باید بگم که از این به بعد لازم نیست که زیاد به فکر انحلال سمپاد باشید . چون که قلب تپنده سمپاد(دبیرستان علامه حلی) همه کار ها رو کرد و سمینار 26 را به باشکوهی هر چه تمام تر انجام داد .
  طبق منابع موثق و غیر موثق خبری حدود 350 تن از مسئولین از سمینار بازدید کردن و از کار های بچه ها خیلی خوششون اومد!
  برید حالشو ببرید!
  فقط دبیرستان علامه حلی ! just allame helli high school !

 15. بله! بنده باید باید خدمت همه عرض کنم که به عنوان یکی از اعضای کادر اجرایی(!) دارم درباره اختتامیه و کل سمینار یه پست مینویسم +عکس‌های جدید.
  منتظر باشید حسش که اومد میذارم بالا!

 16. قابل توجه آقا فرزاد….
  اولا فرزانگانی ها حسود نیستن و قضیه فراوا به قبل از سمینار
  شما برمیگرده و اینکه تاریخاشون یکی بوده کاملا اتفاقیه!
  من که سمینارتون نیومدم(وقت نشد)ولی دوستان خبر دادند که
  پروژه هاتون خیلی عالی بود.
  دستتون درد نکنه!

 17. up
  […] بودن نصف سمپادی ها تو این پست اثبات میشه! هنوز بعد از 3ماه پست اختتامیه رو ننوشتم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *