اژه ای رفته بود، اعتمادی رفت، حیدری آمد!

این یک خبر خوش است، برای کسانی که از این جو انتقاد مطلق و نامیدی سمپادیا خسته شده اند.

صبح دیروز مراسم تودیع دکتر اعتمادی و معارفه آقای حیدری برگزار شد. آقای حیدری معاون وزیر آموزش و پرورش بوده است. این یک خبر خوش است، چرا که این وزیر می داند چه می کند، او “معلم” بوده است، نه “سیاست مدار“. ضمن آرزوی موفقیت برای دکتر اعتمادی در عرصه های دیگر زندگی، به عنوان یکی از اعضای کوچک سمپادیا از آقای حیدری می خواهم تمام تلاش خود را برای خروج سمپاد از این ظلمت و انزوا مبذول نمایند.

اما! در دوران ناپایدار دکتر اعتمادی، سنگ هایی به ته چاه انداخته شد، از جمله:

 1. دانش آموزان طلایه دار “دین مدار”
 2. مدارس قارچ گونه طلایه داران
 3. دو دبستان سمپاد
 4. دو دبیرستان جامع سمپاد شامل رشته انسانی
 5. یک هنرستان سمپاد

اگر شما جای رئیس سمپاد بودید، با این مسائل چه برخوردی می کردید.

برای هر مورد راهکار ارائه دهید، مسئولان سمپاد این وبلاگ را می خوانند.

پ ن:
به دلایل شخصی برای مدتی نامعلوم دیگر در سمپادیا نخواهم بود.

50 دیدگاه در “اژه ای رفته بود، اعتمادی رفت، حیدری آمد!

 1. دیگه مدرسه ای نمیزدم.
  همینای که حالا هستن رو رشد میدم.به خصوص مدارس سمپاد اصل.
  این خبر خوش بود اما نه برای من که تا یه سال دیگه تو این سیستم بیشتر نیستم. نمی خوام بگم حالا به من چه؟
  دیگی که برای من نمی جوشه ………..(ادامه اش ضایع س)
  ولی الان ما برای خودمون چی کار میخوایم بکنیم؟ (در ادامه بحث و گفتگو در پست قبلی)

 2. از الان نميشه پيش بيني كرد كه اين خبر خوبه يا نه.بسته به اين داره كه … اوضاع سازمان “قراره” بهتر بشه يا بدتر ؛ آدمش خيلي مهم نيست :دال

 3. اساسا اگه من بودم اول اینایی که وارد سیستم شدن رو درست حسابی تحویل میدادم بعدش شروع به کارای دیگه میکردم!!
  در ضمن من نفهمیدم چرا نویسنده گفت به (دلایل شخصی) یه مدتی اینجا نمیاد؟من احساس کردم منظور خاصی داشت!!!

 4. هه!رئیس جدید!به قول خواهرم چه سرگرمی باحالی،سالی یکی میاد یکی میره.:دال
  اول از همه باید یه مدت صبر کنیم ببینیم این رئیس جدید چطور از آب در میاد،بعد شادی کنیم.
  فکر نمیکنم بشه این افتضاح های به بار اومده رو به راحتی جمع کرد،ولی دوباره باید ظرفیت قبولیها رو کم کرد و تقریبا به حالت اولیه برگردوند.
  برای بچه های راهنمایی آزمون ورود به دبیرستان برگزار کرد.
  و از همه مهمتر ،مدیر مدرسه “ما” رو عوض کرد.در دبستان سمپاد رو باید تخته کرد.به دبیرستان ها رشته انسانی اضافه کرد.
  اسم سمپاد رو از مدارس طلایه داران یرداره و بگه که همش توهم بود:دی
  اصلا چطوره بین این جدیدا دوباره آزمون بگیرن همون 200 نفر سابق رو نگه دارن،مدارس اضافه رو هم دو دستی به آموزش و پرورش هدیه کرد.
  واسه پی نوشت:خوبه دیگه!کم کم همه به دلایل شخصی به مدت نا معلوم سمپادیا رو ترک میکنن.اگه مرکز ترک سمپادیا(اعتیاد)خوب پیدا شده،بگین ما هم بیام اونجا ترک کنیم:دی

 5. اون خرابکاری ای که نباید اتفاق می افتاد،افتاد.حالا سمپاد صدتا رئیس هم عوض کنه،کسی نمیتونه این گند ها یی که زده شده رو جبران کنه.

 6. این مراسم تودیع و معارفه که میگید کجا برگزار شده که من ندیدم؟
  این آقای خلیلی که میگید کی هستن که من تا حالا ندیدم ایشون رو؟
  این خبرها رو از کجا شنیدین؟
  استعفای دکتر اعتمادی رو تایید میکنم. ولی بقیه اش شایعه ای بیش نیست

 7. من با luck موافقم اما این تغییرات باید به تدریج انجام باشه و نباید همه ی ادم ها رو عوض کنه و یه ثبات و نظمی به مراکز سمپاد بدهد

 8. این ها آونقدر زرنگند که هم اون سنگرو بیرون میارن هم اگر بخوان چاه رو پر میکنند!البته اگر بخواهند که نمیخواهند بهدلایلی که شونصد بار صحبت شده در موردش.

 9. البته من هم با رشته انساني تو سمپاد موافقم هم رشته هنر!
  اين حرفا كدومه؟

  ولي خب واقعا افتضاحي داره به بار مياد با اين حركات عجولانه!

 10. ببخشید دیشب که من اومدم گفته بودی آقای خلیلی اومدن حالا کی اومده آقای حیدیری یا خلیلی اگر هر کدم هستن یه نفر یه آمار کلی از ایشون به ما بده

 11. توضیح: منبع خبر من کاندیداهای جایگزینی اعتمادی رو گفته بود که تقریبا از نظرش آقای خلیلی حتمی بوده. حالا اگه منبع موثق تری پیدا شده که آقای حیدری شده، خوب! من معذرت می خوام.
  آقای حیدری معاون آموزشی سمپاد است. (در مراسم تجلیل از استعدادهای درخشان استان تهران سخنرانی کرد و میگن سخنرانی خیلی عالی ای داشته)
  از کسی که مطلب من رو ویرایش کرده می خوام اون قسمت معرفی جلیلی رو جایگزین کنه با جمله ی بالا!

 12. من جستجو کردم و کسی به اسم خلیلی معاون وزیر ندیدم. آقای حیدری هم “مشاور وزير و مديركل دفتر وزارتي ” بودند. شاید حکم جدیدترشون توی معاونت سمپاد بوده یا اینکه این حیدری اون حیدری نیست. از چند منبع پرسیدم و همگی گفتند فردی به اسم حیدری رئیس شده.

 13. خوب حالا بهتر شد.
  آقای حیدری رو کسی معارفه نکرد. آقای اعتمادی رو هم کسی تودیع نکرد.
  آقای حیدری فقط تا اومدن رئیس جدید، کارهای اداری رو گرفتن دستشون. به خاطر اینکه نفر دوم سازمان حساب میشن. همین

 14. اصلا نیومده بود که بخواد عوض شه :دی
  اینا شایعه نیست احتمالا دوستان؟؟!!
  چون در هیچ سایتی اعلام نشده.!

 15. ماشالا به شما.
  این “ما” جمع بود یا احترام ؟
  بعد شما همین آقای حیدری رو تائید میکنید؟
  پس لطفا یه بیوگرافی ازشون به ما بدید.

 16. کاش مرکز بچه هاشو آدم حساب می کرد و در جریان امورات قرارشون می داد!
  دقت کردین چقدر خبررسانی سمپاد ضعیف یا به عبارتی منحله؟!

 17. من دانش آموز سال سوم راهنمایی تو مرکز فرزانگان کرج هستم.
  یه خواهشی از آقای حیدری داشتم:
  ببینید آقای حیدری ، امسال مدرسه ما واقعا به هم ریخته.مدرسه رو 28 شهریور به مدیر جدید تحویل دادن ، به همین خاطر برنامه ریزی امسال خیلی بدشده.امسال مثلا خانم محروقی – مدیر مدرسه- با تقلید از سازمان تهران، 5 شنبه هارو تعطیل کردن و به جاش روز های 1 شنبه و 3 شنبه رو تا ساعت 3:15 دقیقه بعد از ظهر کردن.روز های دیگه هم تا ساعت یک ربع به 2 ما مدرسه هستیم.(سال قبل 5 شنبه ها مدرسه میومدیم و تا ساعت 25دقیقه به 2 تو مدرسه بودیم)خوب حالا میگیم اول سال سختمون بودو الان باهاش کنار اومدیم.اما بعد که چند تا امتحان ازمون گرفتن ، دیدیم واقعا همه بچه ها (من فقط سوم ها رو میگم) افت کردن.این رو واقعا میگم و مبالغه هم نمی کنم.بعد ما فقط با این خوش بودیم که قرار نیست کنکور بگیرن.چون ما واقعا واسه درس های امسالمون هم وقت کم میاریم(این رو هم واقعا میگم و مبالغه نمیکنم ؛ باورکنید)چه برسه به این که بخوایم درس های اول و دوم رو بخونیم.بعد امروز هم که فهمیدیم آقای اعتمادی رو چون با برگزاری آزمون مخالف بودن ، برکنار کردن.حالا هم حتما شما،آقای حیدری، تصمیم دارید که از سوم های سمپادی امسال کنکور بگیرید.میشه بگید ما چطور می تونیم سال اول و دوم رو بخونیم؟!باور کنید ما واقعا خیلی وقت کم میاریم.هیچ کسی هم نیست به داد مابرسه.به دبیر فیزیکمون-که این خبر رو بهمون داد- گفتیم برامون کلاس کنکور بزاره گفتن نه من نمیتونم!آخه یعنی یکی نیست به حرف دل ما گوش کنه؟!بابا به حرف ما گوش کنید تورو خدا!وقتی هم به مدرسه می خوایم اعتراض کنیم میگن روز اعتراض 1 شنبه ست برید 1شنبه بیاید.آقای حیدری خواهش میکنم یه کمکی به ما بکنید.شما که خودتون هم معلم بودید و در بین بچه ها بودید.توور خدا کمکمون کنید.خواهش میکنم.این فقط حرف من نیست بلکه من اینو در واقع به نمایندگی بچه ها دارم میگم.خواهش میکنم یه کمکی به ما بکنید.
  منتظر جوابتون هستم
  خواهش می کنم بهمون بگید واسه این مشکلمون چه کار می کنید؟
  با تشکر

 18. دوست خوبم!
  شما اگر آزمون ورودی دبیرستان رو بخواید بدید مطمئن باشید همتون قبول میشید و خوندن و کلاس رفتن هم فایدهای نداره چون سوالات طوری هست که تو هیچ کتابی پیدا نمیشه.
  پس غصه نخور همه ی اونهایی هم که کلاس میرن با اونایی که نمیرن فرقی ندارن. همتون قبول میشید، نگران نباش عزیزم، گرچه من هم جای تو بودم یه خورده نگران بودم ولی در کل خودتو اذیت نکن چون من این کار رو کردم و کلی هم اعصاب خودمو خورد کردم اما الان که فکر میکنم کلی به خودم فش میدم که چرا بیخودی حرص خوردم و وارد مدرسه ای شدم که مفت نمی ارزه.
  دبیرستان فرزانگان کرج انقدر چرت شده که هیچ فرقی با مدرسه های عادی نداره، انقدر معلم ها و مسئولین بی مسئولیتی داره که با سر میخوای بری تو دیوار!
  من به تو پیشنهاد میکنم از این راهنمایی برای کارهای پژوهشی و لذت بخش استفاده کن و نگران این مدرسه چرت هم نباش که 100% قبولی.

 19. مهشاد!من هم با fsd موافقم،آزمون ورودی که ترس نداره،ببین از بچه های پارسال ورودی نگرفتن الان یه عده از اولای کرج خوشحال میزنن.وقتی آزمون بدید بعدها میفهمید که چه لطف بزرگی در حقتون شده که آزمون دادید.
  شماها که همتون باید وارد دبیرستان بشید و مطمئن باشید که سال دیگه باید چند قدم بیایید بالاتر.(منظورم طلوع نبودها،فرزانگان رو گفتم)

 20. من یادمه همیشه توی مدرسه مون کلاس فوق برنامه ریاضی . علوم بود(بچه ها زیادی تحویل میگرفتن میگفتن کلاس المپباد!)کلاسا هم میشه گفت خوب بود.ولی من خودم پامو توی یکدونه از این کلاسا هم نذاشتم.اساسا حوصله شو نداشتم.اون موقع همش فکر میکردم اونایی که میرن کلاس خیلی بیشتر از من میدونن و من تو کنکور ورودی قبول نمیشمو…ولی واقعا این کلاسا،با این که سطح بچه ها رو بالا میبرد ولی عملا به درد کنکور ورودی نمیخورد(البته هدف کلاس ها هم این نبود).در کل مهشاد می خوام بگم که اگه به خاطر کنکور می خوای بری کلاس ،اصلا فکرشو از سرت بیرون کن،وقتتم براش تلف نکن.
  نگران کنکور ورودی هم نباش.انقدر باحاله…

 21. مهشاد جان شما خودتو ناراحت نكن
  تو اين آزمون اونايي كه اصلاحا بايد بريزن، ميريزن جدي!
  و به قول سعيده خيلي هم خوبه تا مدل اول هاي امسال نشين! (چرا اينجورين؟!؟!؟!)

  با اين 6 سال ابتدايي ، 6 سال دبيرستان شدن
  دقيقا چي مي شه؟!
  چه فرقي مي كنه؟
  البته تو سمپاد فكر كنم شير تو شير عظيمي رخ بده!
  مثلا فقط يه آزمون ورودي
  همين جوري اش آموزشگاه ها نونشون تو روغنه
  احتمالا اون جوري كشت و كشتار رخ بده !:دي

 22. میگن میخوان مثل خارج بشه که دانش آموزا شش هفت سال (دقیقا نمیدونم چند ساله)میرن مدرسه بعد میرن کالج.چن توی کالج اساسا خیلی همه چی رو عملی یاد میگیرن،می خوان توی ایران هم درسا رو عملی تر به بچه ها یاد بدن.
  به نظر من که طرح خیلی خیلی خوبیه.اصل فکرش خوبه.ولی فکر نکنم اینا بتونن اینقدر خوب اجراش کنن.من که چشم آب نمیخوره

 23. خارج، خارجه اینجا ایران، شرایط اونجا خیلی با اینجا فرق میکنه…این سیستم 30 ساله داره اجرا میشه، بخوان عوضشون کنند خیلی سنگین براشون تموم میشه…عملا زیاد انتظار تغییر نمیره.

 24. سلام
  من دانش آموز سال سوم راهنمایی در مدرسه فرزانگان اراک هستم آقای حیدری صحبتی با شما دارم .در مدرسه ما هر سال یک معلم فیزیک و ریاضی جدید می آید و ما شدیم موش آزمایشگاهی!!هر کس می آید با وضعیت سازگاری پیدا کند عوضش می کنند و همچنین به دروس اختصاصی اهمیتی نمی دهند و بیشتر وقت ما بر روی دروس عموموی هست(تاریخ,حرفه فن,امسال هم که دفاعی اضافه شده!) برنامه ریزی که برای ما کردند نیز بسیار بد است مثلا سه شنبه ها ریاضی,فیزیک,شیمی داریم و یک شنبه ها ادبیات,تاریخ,جغرافی,دفاعی داریم حالا شما بگویید ما چگونه برای آزمون درس بخوانیم در حالی که از از اول تابستان فکر می کردیم آزمون نداریم والآن می گویند باید آزمون بدهیم
  با تشکر
  منتظر پاسخ شما هستم

 25. الان میاد پاسخت رو میده!!!!
  عزیزم چشم امیدت به کسی نباشه، چون خل میشی مثل من.
  من بهت پیشنهاد میکنم خودت بخون و همه کارارو خودت انجام بده.

 26. ابتدا به ساكن عرض مي كنم كه بنده فقط گفتم اينكه بنويسي طلايه دار مشمئز كننده س !!
  ببين تو اين مدت 7 سال چيزاي زيادي ياد گرفتم …
  اينكه اولايي كه جو تيزهوشان منو گرفته بود تو راهنمايي ؛ يه جوري بحث رو ميكشوندم به جايي كه بپرسن كجا درس ميخوني ؟ منم اندكي سرخ و زرد ميشدم و بعد ميگفتم تيزهوشان
  اما تو دبيرستان كه رفتم ديگه نشد به كسي بگم من تيزهوشانم
  همه جا گفتم شهيد صدوقي !! و عجب اينكه هيچكي هم نمي شناخت !!

  اين اقاي حيدري هم مثه همون اقاي اعتمادي هستن
  تا زماني كه استعدادهاي درخشان زير نظر اموزش پرورش هست همين است كه همين است !!
  اينجا تو يزد كلاس المپياد به هزينه ي خودمون برگزار ميشه در صورتي كه اموزش و پرورش اين بودجه رو دريافت كرده
  تازه از بچه هاي طلاي المپيادي دعوت كردن بازهم شد فلان ميليون تومان …
  من از نزديك همه ي اينا رو ديدم …
  پس بايد بگم جناب اقاي سعيد
  اين بحثا اينجا راه انداختن ؛ دليلي نداره مگر جلب توجه مخاطبين ..
  در ضمن بنده قصد جنجالي نداشتم
  و تنها پ.ن انتهاي متن مربوط به شما بود …
  و در ثاني انتقاد پذيري خوب هست گمان كنم …
  بجاي جبهه گيري بهتر نبود بدون كنايه توضيح بدين ؟

  هنوزم ميگم نخوت و خودستايي !! هرچند غير ملموس

 27. زینب چرا اینا رو به مدیرتون نمیگی؟رئیس سمپاد که نمیاد ببینه برنامه درسی شما توی هفته درسته یا نه؟
  واقعا شما دفاعی دارین؟؟؟؟کل راهنمایی دارن؟
  fsd چرا اینقدر میزنی تو ذوق آدم خب؟خودت چهار سال پیش دغدغه ت این چیزا نبود؟

 28. من کجا تو ذوق شما زدم؟
  حقیقت،
  تلخ،
  است.
  این جا هم ایران است!(آموزش و پرورش انسانها=خرخونی، تفکر=0،پژوهش=0،اخلاق=0)
  بازم بگم؟؟

 29. ببخشيد، انساني و هنرستان چه اشكالي دارن؟ باور كن چيزي كه الان مثل قارچ ريخته دكتر و مهندسه.
  لطفن ادب رو رعايت كنيد!

 30. انسانی اشکالی نداره.ولی مشکل اینه که اگه توی سمپاد انسانی بذارن،کسی نمیره.مثلا مدرسه ما هم قبلا انسانی داشته ولی چون متقاضی نبوده،حذفش کردن.مدارس پسرونه همینطوره.اکثرا قبلا تجربی داشتن ولی چون تعداد متقاضی ها کم بوده،حذفش کردن.من خودم اگه مدرسه مون انسانی داشت میرفتم انسانی.

 31. یکی از کارهای خوب اعتمادی استقلال مراکز راهنمایی از مراکز دبیرستان بود -درسبزوار رئیس عتیقه دبیرستان فاتحه همه استعدادو ….ماراخوانده است خداراشکر که بچه های راهنمایی از دستش خلاص شدند

 32. یکی بگه این سمپاد ما دولتی یا خصوصی ؟؟!
  چرا ما نه امتیازهای مدارس دولتی رو داریم نه خصوصی رو ؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *