منحل شدن سمپاد !

سلام دوستان

این بحثی که در این نوشته مطرح میشه بحثیه که آینده ی ما سمپادیا رو می سازه ! فکر کنم خیلی هاتون نمیدونید که حتی 10 تا مدرسه فرزانگان در تهران وجود داره ، اما چیزی که مورد بیان هست منحل شدن مدرسه ای هست که با هزار آرزو بچه هاش اون رو اولویت اول انتخاب کردند و بعد از دو سال مسئولین قصد منحل کردنش رو دارند. از این جهت پیشنهاداتی رو به ما ارائه کردند که یکی از آن ها انتقالی به سایر فرزانگان هاست . به همین دلیل ازتون خواهش می کنم اگر اطلاعی در مورد فرزانگان های بهتر و با سطح علمی بالاتر دارید در این پست در اختیار من و دوستانم قرار بدید .

و سوال من اینه :

به نظر شما سمپادیا ، اگه ما مدرسه ای رو انتخاب کنیم ، ممکنه که مدیر اون مدرسه مخالفت کنه و نگذاره ما توی اون مدرسه ثبت نام کنیم؟ (یعنی منظورم اینه که ممکنه به دلایل مختلفی مثل انضباط و سطح درسی و معدل و یا حتی اینکه از فرزانگانی هستیم که ترازش پایینه، ما رو ثبت نام نکنند؟)

28 دیدگاه در “منحل شدن سمپاد !

  1. من خودم احتمالا میرم فرزانگان 3.دوستان میشه در مورد فرزانگان 3 محیطش و …. بگید.ممنونم

  2. دوست عزيز توى آزمون پيشرفت تحصيلى سمپاد فرزانگان 3 آخر شد و حذف شد ينى ديگه فرزانگان نيست . من با تحقيقاتي كه كردم فك كنم فرزانگان 4 از همه بهتر باشه . سطح علمى بالايي داره ، خيلى بزرگه و امكاناتش خوبه ، تعداد دانش آموزاشم نسبت به محيط مدرسه كمه . در كل خيلى خوبه .

 1. سلام
  من اگـــــــــــه خودم مدیر مدرسه بودم مطمئنا کسی رو انتخاب میکردم که از هر لحاظ فرزانه باشه
  پس امکان اینکه به خاطر معدل یا انضباط کسی رو انتخاب نکنن هست

 2. سلام. تا آنجایی که من اطلاع دارم مدیر می تواند کسانی که وضعیت نامناسبی دارند را ثبت نام نکند حالا می خواهد از کره مریخ هم باشد؛ ولی در صورتی که مدیر بدون دلیل و عذری کسی را ثبت نام نکند یک تخلف است.

 3. سلام. من فکر میکنم تا پایان اخرین دوره بچه هایی که توی دبیرستان فرزانگان هستند مدرسه منحل نمیشه.
  اما اگر هم شد بچه ها نسبت به معدلشون توی مدارس دیگه پخش می شوند.مثلا فرزانگان 6 فقط معدل 19.5 به بالا رو می پذیره.

  1. نیلوفر٬ نمیشه که تا آخر دوره منحل نکنن. اینجوری مثلا آخرین دوره جمعیت مدرسه خیلی خیلی کم خواهد بود و برای آموزش پرورش نمیصرفه واسه این تعداد کم٬ مدرسه مستقل در نظر بگیره !

 4. به ما هم گفتن بچه هایی که الان اول دبیرستان هستند یعنی آخرین نسلی که کتاب های قدیمی رو میخونن تا آخر تو مدرسه میمونن و هفتم هشتم یا نهم رو اصلا خودشون خیلی کمتر گرفتن مثلا مدرسه ی ما برای سال اول راهنمایی 90 نفر گرفت اما سال بعد گفتن چون ششم اومده و مدرسه یک دوره نمیتونه دانش موز بپذیره برای سال دوم راهنمایی 180 نفر یعنی دو برابر ما گرفتن!
  اما امسال برای هفتم فقط 60 نفر گرفتن که یعنی تنها افراد واقعا نخبه رو بیارن تو مدرسه!
  البته من نمیدونم تهران چه شکلیه و من فرزانگان یزد هستم!

 5. چ خوب!
  الهی این فرزانگان ها هرچه زود تر جمع بشه و بشیم همون سه تا فرزانگانای قدیم ! من فرازنگان یکم و مشکلی هم ندارم!
  خیلی هم راضی ام و مطمعنم ک قطعا اگه بخوان تیزهوشان رو منحل کنن قطعا مدرسه ما آخرین مدرسه ایه ک منحل میشه…!
  …. به افتخار سمپاد

 6. فعلا که فرزانگان 8 سره….فیزیک تو آزمون سمپاد اول شدن بچه های دومش ….رتبه مدرسه هم که کلا شده دوم
  تازه دوبار هم شده اول فرزانگانا…..فرزانگان 8 ها معلوم نیس دارن چیکار میکنن….تررررررکوندن

 7. بهار جان زیاد هم خیالت راهت نباشه…..همه میدونن که دیگه نه فرزانگان یک اون فرزانگان یک سابق ده بیست سال پیشه نه دانش آموزاش…….تازه معیار هم بر اساس آزمون سمپاداس…..که فک نکنم فرزانگان یک رتبه هاش خوب شده باشه…..بعضیام میگن که واسه فرزانگان یک مهم نیس….این که قطعا دروغه ولی خب دیگه توجیه میکنن اینو گفتم که فک نکنین حالا کسی هستین اگه قرار باشه فرزانگانی خیالش راحت باشه اون فرزانگان هشته….

  1. ناهید جون ! من خودم فرزانگان یک ام بنظرم کسی فکرشم نکنه که انتقالی به اینجا بگیره حساب ما از همون بیست سال پیش از خیلیا جدا شد … انکارش یکم مسخرس عزیزم!

  2. این ک مهم نی اصن دوروغ نی
   البته مام میسوزیم سر ازمون سمپادا ک ی سری میفتن جلومون
   ولی سوالاش اصن تو اون فازی نیسن ک ما کار میکنیم
   دقیقن حفظ کردن کتاب درسین
   و اینم ک فرز1 مص سابق نی کاملن درسته ولی هییچ خدشه عی تو بهترین بودنش وارد نکرده

 8. نادیا جان ، من چیزی رو انکار نکردم….من روی صحبتم با کسی بود که میگفت ” این فرزانگانا زود تر جمع شه ، بازم بشیم اون سه تا فرزانگان سابق” شاید یکی اگر از بیرون به قضیه نگا کنه….حتی خودما هم توی دوران راهنمایی میگفتیم سمپاد فقط فرزانگان یک بقیه به درد نمیخوره…ولی خودمون دیگه همهدچیزو میدونیم……فرزانگان یک خییلی هم مدرسه خوبیه ولی این درست نیست خانم بهار که وقتی یه نفر مدرسش رو داره از دست میده بیای اینجوری بگی…..نادیا جان مدرسه ی شما و همچنین حلی۱ همه تو گذشتشون موندن ، دانش آموزاشونم همه خودشونو دارن پشت مدرسه قایم میکنن،البته بعضیا توانایی های خودشونم نشون میدن….اینکه بخوایم مثل قبل درباره فرزانگانا فک کنیم اینم به نظر من مسخرس! راستی این بحث انتقالی رو هم مثل خییییلی چیزای دیگه فقط دلیلش عنوان ” فرزانگان یک” هست همین…..بیایید به همه فرزانگانا و همچنین دانش آموزاشون احترام بزاریم….خودمونو تافته جدا بافته ندونیم….راستی نادیا جون بیست سال پیش فقط همین فرزانگان یک مگه نبود…..منظورت از این که حسابمون از ” خیلیا” جدا شد،خیلیا دقیقا کیان؟:)))

  1. منم با دیدگاه ما برتریم مخالفم … تفاوت ها هست و انکار ناپذیر ولی همه شانه به شانه برای استمرار سمپادمون تلاش می کنیم!:)

 9. من فرزانگان 3 میرم و توی ازمون پیشرفت تحصیلی اول توی دوم تجربی اول شدیم .
  توی دومی از یه سری درسا عقب بودیم،توی گزینه 2 توی کشور یه بار 2ام و یه بار 4 ام شدیم.ولی مدرسه انتقالی نمیتونه بگیره اگه بگیره 3،4 تا بیشتر نمی گیره برای سوم

 10. اما کلا؛ خیلی حس ه بدی داره.. اینکه هرجا میری میبینی یه عده دارن شمارهء فرزانگان و حلی شونو به رخ هم میکشن جای اینکه اتحاد باهم داشته باشن.. اونایی که گذاشتن تعداد مدارس سمپاد انقدر یهو زیاد شه خودشون الان انگشت حیرت به دهان دارن و معلوم نیست دقیقا میخوان چیکار کنن.. این وسط فقط بچه هایی که با هزار امید و شوق وارد سمپاد میشن ضربه میخورن..هم از عدم حمایت خود سازمان -سازمانی که شاید دیگه وجود خارجی نداره-.. از نبود مکانات تو مدرسشون..نبود مدیر خوبی که بفهمه حرف یه سمپادی رو.. و نهایتا ؛هم تو فضایی مثله اینجا از همسمپادی ها و کسایی که فکر میکردن بهشون تعلق دارن.. بیاید با هم مهربون تر باشیم لطفا.. این چند سال دبیرستان زودتر از اونکه فکرشو کنید میگذره. :] .
  به امید اتفاقای بهتر.
  #حس کردم خوبه که بگمشون.

 11. درود بر شما
  یه سره میرم سر اصل مطلب که سرتونو درد نیارم

  ما از اونجایی که میدیم درد خیلی از بچه ها و مانع شکستشون مرض استمنا یا خود ارضاییه بین بچه های کنکور چند نفری جمع شدیم و یه وبلاگ درست کردیم تا بچه ها رو جمع کنیم و ترکشون بدیم تا با خیال اسوده به فکر درسشون بیفتن و این مرض فراگیر مانعی براشون نباشه

  اگر دوست دارید تو این کار خیر خواهانه که فقط جنبه ی خدا طلبانه داره و هیچ منفعتی قطعا توش نیست شریک بشید لطف میکنید آدرس وبلاگ مارو به بچه های کنکوری بدید تا این راهو با هم ادامه بدیم

  مرسی که تو این ماه رمضونی به فکر هم نوعاتون هستید

  آدرس سایت: mastark.blog.ir

  با تشکر
  یه نکته رو لازم میدونم که بگم

  ما با بیش از 200 سایت در این مورد ارتباط برقرار کردیم و خیلیا گفتن که نمیدونم آبرومون میره یا زشته و قباحت داره و از این جور حرفا

  اگر شما هم اینجوری فکر میکنید که هیچی

  ولی اگر غیر از این مورد فکر میکنید واقعا خدا اجرتون بده که به فکر همه کنکوری ها هستید و هدفتون از ایجاد این سایت کاملا خیر خواهانه هستش

 12. سلام
  تعدادی از دوستانم با کمک گرفتن از رتبه های برتر کنکور یه سایتی زدن که به بررسی کتاب های کنکور میپردازن و قصدشون راهنمایی دادن به داوطلبان کنکور هستش. میشه یه لطفی بکنین و آدرسش رو به سایتتون اضافه کنین؟ اینم ادرسش hardkonkour.ir
  خوشحال میشیم خودتون هم کمکشون کنین و با نظراتتون یاریشون کنین.
  منم کمکشون میکنم سایتشون رو معرفی کنن
  اکثرا سمپادین بخاطر همین هم اینجا نظر گذاشتم.
  موفق باشین.

 13. به نظر من هیچ مدیری اجازه نداره بچه ای رو نپذیره اینکه شاید اون از مدرسه ای باشه که اسمش بد در رفته اصلا به شما مربوط نمیشه و یا اینکه شما معدل تون پایین بوده اصلا اینطور نیست چون شما که میرید اونتو خودتونو نشوم میدید گرفتید که چی میگم؟

 14. واقعا متاسفم واسه خانونی که همچون نظری راجع به فرز1 داد!
  بچه ها سالی هزار تا آزمون داریم میدیم ما!
  مهم نی که فرز 3 یبار اول شده یا…
  مهم میانگین کله که فرز1 خیلییییی از بقیه جلوتره!
  ضمنا یه مطلبیو بگم!حداقل کسایی که از فرز 6 پایین ترن ادعای سر بودن نکنن !!!
  کساییم که میخوان انتخاب کنن فرزانگانشونو فرز 1 یه مدرسه ی عالیه که همه سر بودنشو تایید میکنن!هم ساختمونش خوبه هم بچه هاش هم همه چیش!
  فرزانگانا مثله قارچ همه جا سبز شدن من جز یک و سه دیگه هیچ کودومو قبول ندارم!
  خانومیم که مدرستونو دارن منحل میکنن متاسفم امید وارم به ی مدرسه خوب منتقل شی!
  خوشال میشیم تو مدمون ببینیمت

  1. خانم mel به نظرم بهتره این سر بودن رو طور دیگه ای نشون بدین چون با فخر فروشی به دیگران به نظرم ارزش خودتون و مدرستون از فرز ۹هم پایین تر میاد..!!!!

 15. دوستان به نظرم اصلا به مدرسه ای که یک سال حداقل برای نیمه ی روز ما دانش آموز ها یه مکانی برای درس خوندنمون فراهم کرده احترام نگذاشتید و از این بابت متاسفم.
  خیلی بده که اونقدر خودتونو برتر بدونید که حتی منحل شدن یک مدرسه با نود دانش آموز هم به چشمتون نیاد.
  دلم نمیخواد اصلا در این باره صحبت کنم اما فکر میکنم اگر مدرسه ی خود شما هم بی دلیل از بین میرفت و مجبور می شدید به یک مدرسه دیگه انتقالی بگیرید ، شاید ما توی اخبار باید شاهد اغتشاش بودیم.
  آینده ما بستگی به همین چند سال داره و خارج از عقلانیت به نظر میاد که زیر یه پست که از شما پیشنهاد برای انتقالی خواسته ، نظر بی جهت بدید.

 16. دوستان عزیزی که سنگ F1 رو به سینه میزنن اول برن یه نگاهی به نتایج آزمون سمپادا بندازن بعد بیان دربارش باهم صحبت میکنیم
  آزاده جان حرفت کاملا متینه….واقعااا متأسفم که مدرستونو دارن ازتون میگیرن ….یه چیزی هس که باید بهت بگم ،ببین اینقدر حرص اینو نزن که کدومF بری چون به نظر من همین که تو کادر سمپادی خیالت باید راحت باشه..البته نقش مدرسه خیییلی مهمه ولی همین که توی یه مدرسه ای درس میخونی که تیزهوشانه یعنی باید خیالت از بابت وظیفه ای که بر عهده مدرسه هس راحت باشه….اول و آخرش به خودت و میزان تلاشت بستگی داره و اینو یادت باشه که مدرسه هیچ کس رتبه کنکورشو تضمین نمییکنه مثال بارزش همینه که بعضی سالا رتبه های برتر و حتی تک رقمی از شهرستانا و مدارس به جز سمپادن ….درباره مدرسه هم فرزانگان 8 رو بهت توصیه میکنم چون فعلا تو دو تا آزمون سمپاد دوماش شدن اول F ها و دوم کل سمپادای دخترونه و پسرونه و سوماشم با معدل میانگین 19.20 شدن تو کل سمپادا اول شدن اینم بگم که من خودم F8 درس نمیخونم که بخوام پز مدرسمو بدم ولی باز میخوای مطمئن شی بهترین راهنما معلماتن و بس چون اگه از بقیه نظر خواهی کنی هر کی میخواد مدرسشو سر نشون بده و …..بازم بهت میگم که اول و آخرش تلاش خودته که در درجه ی اول مهمه…..واقعااا از صمیم قلب امیدوارم بهترین ها برای تو و دوستات پیش بیاد

  1. با تشکر فراوان از شما دوست عزیزم انشاالله شما هم در هر مدرسه ای که تحصیل می کنید شاد و سر زنده به موفقیت که جزئی از لیاقت شماست دست پیدا کنید … 🙂

 17. درضمن خانم melمن خودم تو فرز یک هستم اما به راه های بهتراز فخر فروشی هم وجود داره تا خودمو مدرسمو خوب نشووووون بدم اینطوری دیگران هم فک نمیکنن که من کم دارمممم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *